Reklama

neděle 21. července 2019

CableLeaks z Washingtonu a Pekingu

Erik Best 21. 7. 2019 EB
Tři dny po úniku kritických diplomatických depeší na adresu Trumpovy vlády do týdeníku Mail on Sunday podal britský velvyslanec v USA Kim Darroch svoji resignaci. Donald Trump totiž prohlásil, že jeho vláda už s takovým „nafoukaným pitomcem“ jednat nebude. Diplomaté ve Washingtonu byli zmateni, protože Darroch nenapsal nic nového. Srovnejte to s depeší, která před třemi dny unikla do Respektu. Zpráva byla poslána na konci června novým českým velvyslancem v Číně Vladimírem Tomšíkem a tvrdí, podle Respektu, že vláda lidové republiky využívá každé záminky k „šikanování, zastrašování a trestání“ ČR kvůli aktivitám pražského primátora Zdeňka Hřiba ve prospěch Tibetu a Tchaj-wanu. To určitě stojí za povšimnutí, i když se česká média touto zprávou sotva zaobírala. Současné čínské vedení s Tomšíkem, podle jeho vlastní zprávy, v podstatě přestalo jednat. Což určitě přináší anonymnímu zdroji Respektu velkou radost.

10 komentářů :

 1. Starým páníčkům v Česku nedochází, jaká velmoc nahradí USA.

  OdpovědětSmazat
 2. Ten hřib se tak se svými prohlášení může jít zahrabat jen dělá zbytečně zle bohužel to má v popisu práce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějaký "primátor Prahy" je pro Číňany mimo rozlišující schopnost - pro ně zkrátka prudí Češi. Ale ten hajzlík to všechno ví. To že to kurví celé republice je mu u prdele, hlavně že se u svých duševně méně vyvinutých voličů zviditelní a do ústředí vysílá signál o své neochvějnosti.

   Smazat
  2. Hřiblb. Hej hou

   Smazat
 3. Sorosova mládež čím hůře-tím lepe! Hřiby nerostou do nebe,ale oni kvůli suchu nerostou vůbec. Potřebujeme projekt a dotace na počasí.EU jistě pomůže.

  OdpovědětSmazat
 4. Čekám, kdy zruší pražský primátor diplomatům Číny agreement. Určitě se nás Čína zalekne.

  OdpovědětSmazat
 5. Zadny anglicky poloblb, (Darroch) nema pravo kritizovat naseho oblibeneho presidenta Trumpa.
  Londyn nasmradl PYZMEM, barbaru z Afriky, kteri udelali z Londyna dalsi Nairobi !

  A proc Praha drazdi Cinany je zahada ? Vy nicite hodnotnou praci presidenta Zemana, ktery mel v Cine uspech !
  Nejaka "elita" ma v Praze podrbane hodnoty a nepozna, co je a co neni dulezite !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 6. Za situace, kdy i Havel uznával jednotnou Čínu, o dalších našich novodobých prezidentech ani nemluvě, je otázkou, čí zájmy ten "hřib" vlastně prosazuje či zda na sebe chce jen upozornit v představě, že si takto šplhne. Skutečností je, že náš stát je již v takové fázi svého rozkladu, že si téměř každý může dělat, co chce. Pokud přitom poškozuje naše národní zájmy (ať již politické či ekonomické nebo obojí), měl by to pocítit. A příslušná radnice s ním. Poškozuje totiž nás všechny, byť okázale předvádí, jak je mu to jedno.

  OdpovědětSmazat
 7. Čína je řízena Globálním Principálem, část tamních politiků ale naslouchá argumentům Kremlu, aby toto řízení opustila a Kremlem spolupracovala. Uvidíme, jak se Číňané vyrovnají s námluvami globálních elitářů, globálních finančníků a globálních korporací jiného zaměření, ale týchž elitních cílů. To vše na úkor běžné populace. Erik Best nezná KSM a DVTŘ a je tak schopen pouze povrchního hodnocení dění, Trump je řízen stejně jako Čína, slova jsou pouhou zástěrkou skutečných záměrů a proto kdekdo považuje Trumpa za blázna. Britští diplomaté mají dvojí problém - na jedné straně stěhování finančního centra z Londýna do nejen Hongkongu, který je čínský a nikoli britský, na druhé okatou ignoranci jejich stereotypní zastydlé elitářské strategie Trumpem a jeho administrativou (tou, která je skutečně jeho, nikoli v jeho dočasném týmu). Kreml se stará o národní rozvoj a o národní obranu před domácími zrádci ve vládě a některých úřadech, kteří jen posluhují upadající domácí US elitě (deep state). Situace ve světě není jednoduchá, jde o zápas, která socioekonomická koncepce uspěje, Kreml je dobrý, podporuje národně sociální koncepci.

  OdpovědětSmazat
 8. Co je hřib proti říši středu, houba, chceš li, také trouba.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.