Reklama

čtvrtek 18. července 2019

Česká televize, podivné hospodaření, podivná politika a začerněné smlouvy na peníze?

Jiří Čumpelík
Jiří Čumpelík
18. 07. 2019 blog autora
Bylo by jistě radostí sledovat, jak ta naše děvčata na letošním Wimbledonu válela, ale holt smůla, protože ČT Sport zase nic a kanál NOVA Sport každý nemá možnost chytit.

Zavedené soukromé televizní společnosti,

jako je Prima, či Nova, dosahují příjmy blížící se možná až půl mld. Kč ročně a Česká televize naopak spolyká ročně přes 5 mld. Kč z koncesionářských poplatků. Přitom se tváří, že nemá na nákup práv k přenosům z Wimbledonu a to se samozřejmě týká i jiných sportovních přenosů.

K pořádnému naštvání je,

když chybí i přenos z fotbalového derby Sparta – Slávie. To si ani komunisti nedovolili. Asi je něco v nepořádku a je potřeba se ptát, za kolik ty přenosová práva přenechává Česká televize soukromým společnostem, které na tom vydělávají? Je to zadarmo?

V politice to není příliš lepší.

Václav Moravec poučuje premiéra ČR Andreje Babiše o tom, co je správné a nenechá ho ani odpovědět. Ještě lepší byl přenos z celostátní konference SPD. Pokud by jste si chtěli poslechnout úvodní projevy z konference SPD, která skončila v parlamentních volbách s 10,64 %, tak to by jste u ČT neměli šanci. Pokud to porovnáte s přenosem z konference pidi strany KDU-ČSL, která prolezla do poslanecké sněmovny s 5,80 % a které se věnovala Česká televize na plné obrátky, tak si pak můžete lámat hlavu s tím kdo tu politiku v České televizi řídí.

Vypadá to,

že ta Letenská demonstrace cca 250 000 členů a sympatizantů opozičních stran (cca 13% z počtu jejich voličů) se v České televizi přímo usídlila. Potvrzují to neustálé a často dosud neprokázané útoky na premiéra ČR Andreje Babiše a prezidenta ČR Miloše Zemana od moderátorů ČT a různých politologů.

Těch vystudovaných politologů

je dnes mnohem víc, než měl starý režim vystudovaných politruků s VUML. V České televizi už diskutují převážně jen politologové. Přeci nebudou diskutovat s obyčejnými, či normálními lidmi, kteří by mohli říct něco, co by se nelíbilo přeplaceným papalášům v České televizi. Přesto to neznamená, že jsou úplně všechny pořady České televize špatné. Ty dobré tu podivnou situaci v České televizi ale těžko zakryjí.

Není pochyb o tom,

že krize není ve vládě, ale v České televizi, která o ní neustále mluví. Je potřeba udělat v České televizi pořádek tak, aby to nebyla pouze díra na peníze, nesloužila různým, či cizím, politickým zájmům, ale skutečně sloužila našim občanům, kteří si ji platí. O Radě ČT, ani nemluvě, ale to by měli zařídit především poslanci Poslanecké sněmovny ČR převolením celé Rady ČT a zajištěním hospodářské kontroly v České televizi pomocí Kontrolního úřadu.

Naši občané si zvolili

v přímé volbě prezidenta ČR Miloše Zemana. Není automat na podpisy a drze zavádí nové zvyklosti pro další přímo volené prezidenty. Nebojí se říkat to, co si myslí. Vykašlal se na tu současnou Českou televizi a nerozhází ho ani opoziční demonstrace. Nemusí mít ve všem pravdu, ale již dnes se dá říci, že se nemusíme bát přímé demokracie, protože naši občané ukázali volbou prezidenta ČR Miloše Zemana,

že si umí v přímé volbě vybrat velmi dobře.

26 komentářů :

 1. Dobrej článek. ČT a ČRo patří pod státní rozpočet a veřejnoprávní televize musí být státní !

  OdpovědětSmazat
 2. Autor textu zřejmě nechtěl napsat:
  Poslanci parlamentu ČR- TI JEDINÍ MOHOU- tím,že neschválí 2 zprávy o hospodaření čt-které leží ve sněmovně již 2-3 roky za roky tuším 2016,2017 možná ještě další.
  Poslanci a to je nejpodivnější se bojí zřejmě bandy Dvořáka Petra bandy debilů-Šámala,Mrzeny,Fridricha,Ondrůje a spol.
  A není zřejmé proč se těchto chytrých imbecilů ve vedení čt tak bojí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni se nebojí těchto imbecilů, oni se bojí ušácké ambasády, seresů a jim podobným.Je to prostě nalájnováno a hotovo. A bědá vám, běda vám.

   Smazat
  2. A něco konkrétního jako důkaz máte ? Tak sem s ním.

   Smazat
  3. A komu patří ČT? Je tam proizraelská loby, téměř denní info z Izraele. A jak trpí migranti a jinak jen "ptákoviny" ala Moravec. Vykopnout ho, čím dříve, tím lépe.

   Smazat
  4. Ty cesky devcata valeji , kdyz za velke naklady nas vsech byly po leta pecovany a trenovany...
   Jsou a byli vzdy peclive vybirany z rad Elit , Mandlikova,ta krasobruslarka a jine a nikdy se deti pracujicich nesmeli nikam dostat, a navic nedostali podminky ani trochu. Mars ted hned do uceni a prace a necpi se tam kde nic pro tebe neni..
   Pak se devcata odvali jinam!!! aby nemuseli neco z toho VRATIT..A zhamtat vsecko..!! Sport je dnes pouze pro parasity a jejich potomky protoze dostavaji miliardy..
   Driv Televize byla nadkapitalisticka korporace ,kde clovek dostal 60 korun denne /1200 za mesic/,kdyz nechybel, nebyl nemocnej atd. Za to pracoval vod nevidim do nevidim...A musel se hodne moc naucit aby vedel,pochytit, a kdyz se reziser treba vozral a nebyl na place musel nekdo jinej ten den vodrezirovat !! Kdyz se vozral kameraman, osvetlovac , pravidlo bylo jedine ,jede se dal, Za 60 na den..Pac program stal moc penez ani den se nesmel vynechat..
   Proc vznikla Televize. Komunisti byli porad na nakejch schuzich , poradach, potom zase chlastali a pak zase na shromazdeni a jejich manzelky byly doma a nadavali ze se nudi a jak. Chtely a vydobyly si
   T E L E V I Z I. Nejvic penez teklo do zabavnych poradu a proto byla zabava..Narozdil vod dneska. I za Malo penez bylo hodne muziky...
   Potom se zjistilo ze TV vrchnosti tam si vysekaji nejvic /jako na zapade/ na serialech, ktery se tahnou jako zvejkacka a natahujou /"Pro velkej uspech"/ furt a do nekonecna... Ale diky Dietlovi a jeho "dilne" u nas programy pak byli a diky hercum dobry a snesitelny..Vubec ne spatny./.mezitim se vloudily prvotridni veci, pac komunista byl na schuzi a nebo vozralej/.
   Ale to neznate imperialistu aby neznicil co chytne do svejch spinavejch pracek...
   Nasi filamri dostavali velke ceny v italii a jinde , kdy jeste kinematografie nebyla uplne zalezitost stotunovy propagandy..

   Smazat
  5. Z cely televize sem mel nejradsi Dvoraka. Protoze byl zabavnej tak byl reditelem redakce Zabavy. A taky proto,ze s nim byla zabava. /A nebyl Ani trochu bolsevik/. Asi na to nemel cas...Nejradsi mel vobyc lidi jako mne a kdyz sem pozvedaval sklenicku v jeho kancelari a rikal "Pane Dvorak, ja mam ty Vase vtipy nejradsi , az do dno" !!! bylo este vic legrace a radosti v tech krutejch casech, ponuryho televizovani . Protoze dostaval demizony slivovice /za ty televizace/,z Moravy od vdecnejch taky obyc lidi...Az je nestacil vychlastat sam, chlastal malo...Proto potreboval tu soudruzskou vypomoc nasi..
   Ale nyc /y pro zdurazneni toho hrozna ,z ktery slivovice nepochazi/, netrva vecne . A obecnej lid se zvrhnul a z cesty pravy. Proto byl do sousedstvi dodan a pridelen nezabavnej ani trochu a taky Dvorak Antonin. Velkej Dohlizitel a ideologicky Ztloustlej byl. Nabobtnalej az div ze neprask. Tenkrat vladly
   4 hrozny hovna : Huzera,Hladky a dal uz si neapmatuju..Jo. A Svorcova... "Antonine , topici elektrarensky do kotle priloz !!/taky ze jo, kotel byl celej rudej, jak prikladal i basniky/,Z Kladna a pozval taky vocad dalsi delnicky herce z dolu az nahoru ,Aby veskerou i tu neveskrze jen z casti, Veskrnovou zabavu zkazil... A to mu darilo ..Slivovice bylo pak malo , protoze za malo muziky malo toho , vlastne uplne vseho. Jo !...Svata Pravda.

   Smazat
 3. Neznám druhou takovou organizaci jako ČT, bordel, elitářství, ignorance. Ze státního rozpočtu jdou prachy, jak do sportu tak do ČT a my jsme v pozici žebráků, 1 liga jednou týdně, derby vůbec, grandslamy rovněž. Repríz čehokoliv jak namleto, novinky k nekoukání, přesto haní minulý režim, bez něhož bychom dnes zírali jenom na tupé seriály a provařené soutěže. Vyměnit radu, vedení a některé okoukané a provařené zaměstnance.

  OdpovědětSmazat
 4. Všechno mi to připadá jako hra kočky s myší. Z třicet let budování demokracie v ČR čím dál větší bordel, manipulace s informacemi a zastrašování občanů. Za celý čas žádná vláda neměla zájem řešit problémy většiny občanů státu. VŠICHNI občané státu jsou spolumajitely všeho co státu patří a mají nezcizitelný nárok na podíl z jeho výnosu. Jak jsou v tomto duchu naplňována lidská práva? Státní sdělovací prostředky jsou jen hlásnou troubou zdegenerovaných zvrhlých parazitů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsme majitelem všeho,co státu patří???To už dávno neplatí,minimálně od doby vlád Klause st.Všechno rozkradeno,zašmeleno,zlikvidováno.Československo se budovalo od ROKU 1919 a stačily tři roky,aby dílo T.G.M. bylo zlikvidováno!!!!!Stát dnes nemá na zdravotnictví,na rozvoj vědy,na obranu vlasti....Průmysl z velké části zdevastovaný,přírodní bohatství prodáno,zemědělství před krachem a banky/snad jedině ČNB s otazníkem/ v rukou cizích zemí.

   Smazat
  2. Inu, pane 13.23, ono se vlastně proti klasice nic oficiálně nezměnilo. Po předání moci sledujeme v praxi nová veledíla demokracie jako sitkomy - například Anna Ombudsmanka, Jak se zcizila ocel, Vstali noví podvodníci... a televizi k tomu zpravidla ani nepotřebujeme.

   Smazat
  3. 13.23 Doporucoval bych trochy to dilo Masaryka prozkoumat. Lecos je jinak nez to vypada na povrchu..Jestli uz treba od samyho zacatku ta Likvidace nebyla planovana zapadem..

   Smazat
 5. Situace v ČT je čiré zoufalství stavěné na odiv.

  OdpovědětSmazat
 6. Včerejší zpravodajství. Mezinárodní vyšetřovací komise rozhodla, že letadlo nad ukrajinou sestřelili opolčenci. Jasné jak facka. Opravdu?Ani slovo o tom, že malajský premiér prohlásil celé vyšetřování za zmanipulované. To je příklad zcela objektivního zpravodajství. Nechápu, co tam ta sebranka ještě dělá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak na zpravodajství pro dolní sortu Gójim prostě nekoukejte. Od čeho máme internet?

   O Izraeli například čtu na serverech .co.il - nepotřebujete nezbytně znát ivrít, jsou dostupné i v angličtině a v ruštině... ona totiž většina židovských repatriantů z východu je převážně ruskojazyčná.

   A komedie tzv. vyšetřování pod koberec je skutečně určena pro jednoduché západoevropany se soustavně proplachovaným neurocraniem... Jak říkával (prý, já to neslyšel, umřel před mým narozením;-) T. G. Masaryk: "MYSLET BOLÍ" a jejich tuzemskou obdobu - prosté nevoliče, nebo voliče Pirátů, Zelených, TOP 09, ...

   Smazat
 7. No jo na bruselskou a fašingtonskou televizi nekoukám pro uvedené důvody v článku.

  OdpovědětSmazat
 8. Stěmi koncesionářskými poplatky je to úplně stejné jako s příplatky Na Agresivní Teroristickou Organizací. Zkuste říct, že nedáte, že se necítíte být ohrožení z venčí, ale přímo tou organizací.Prostě nás kulisák zaprodal a je to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.15 Kulisák tam přeci byl za tím účelem DOSAZEN... ZVENČÍ!

   Smazat
 9. Velice rafinované od našich koloniálních pánů. Vymysleli přes jakou mohutnou převodovku - která se kvůli zmatení ovčanů tváří jako pouťový kolotoč - budou řídit Česko a navíc byli ještě prefíkaně rozhodli, že mazivo téhle obří převodovce v jejich službách budou dodávat sami ovčani v podobě povinného desátku - koncesionářských poplatků.

  OdpovědětSmazat
 10. On se ještě někdo dívá na ČT? To snad ne :)

  OdpovědětSmazat
 11. Anonyme , anonyme, takhle daleko nekdojdes...23.22.
  V televizi vladla ilegalni a podvodna a paralelni v socialismu nikoliv ojedinela ekonomika. Zvali jsme se vsichni poctive , podvodnici a nektery byli navic jeste vlcaci /porad hladovi ,znate ty co nemaj nikdy dost,i kdyz maji na pivo a nejdou a chteji vic/. Bylo strasne mnozstvi vydanejch narizeni,zakonu, instrukci, prikazu a Zakazu /za 50 nevysvetlenejch moh jeden jit pred pp a pp-rokuratora, dodnes z toho nebezpeci jeste koktam/,ale malokdo byl postizenej, skoro nikdo. Priklad, cestaky nikdo neumel vyplnit ,ani kdy zse to naucil,a muselo se podplacet ty urednice , ktery neprijaly ani ty spravne vyplnene, /meli rodiny/, aby papiry podrobne vyplnili samy, coz je kvalifikovano jinde jako uplatek..Ale nebyli lidi ani cas..A pokrok byl hlavni naplni rezimu.. Nebylo radno Pokrok Sabotovat...Nejdulezitejsi Kumst /prelozit jako vrchol umeni / v cely tele-i-vizi bylo jak vysvetlit nevysvetlitelne i kdyz vrchnost rozumne mhourila obe oci, ale uplny blbce z nich delat se taky nesmelo...
  Ani zamestnanci z pobocky STB hojne tam zastoupeny nebourali solidaritu s tezce pracujicimi umelci a casto z toho ne meli ani maly a nebo zadny materialni zisk !! A neudavali a kdyz jo , nemelo to nasledku na cti postizeneho..Jo, tak daleko to doslo. Tradice je tradice a tezko se meni a zlepsuje.
  Viditelna cast televize /uplne nesledovatelna/,uplne dnes zaostala za vy-vojem a dohaneji teprve komunismus , kterej se v televizi skoro nikde mimo reci, neobjevil, nikdy /to bych si vsim/....A Kdyz ziram ,abych videl je to Beznadejny. A neutajitelny...

  OdpovědětSmazat
 12. Dalsim pomerne velikym nebezpecim v Televyzy i jinde byl Plan. Vice obavanej ,nez TREBA dalsi vypuknuti svetove valky..
  Plan byl nesplnitelnej a to nevzrusovalo mne ,nas, nebot hlavni a bezprostredni nebezpeci hrozilo ,kdyz se prihodilo zdrzeni vyroby nekterych vyrabenych programu a filmu , jinak pricin bylo hodne a nevykonnost vykonnych umelcu a jejich chybicky .Opilost,lhavost , ze nekam dorazi a pak chybeli bez omluvy atd..Ti byli umisteni a prisne potom v Apartheidu. Se to rozsirilo a byli nazvani podvodnici a chlebari a zaslouzene..... Na ideologicko-politickych poradach a shromazdenich v barech okolo Jindrisske. A ty rady byly brany vazne. Lhavci byli treba Zima /zvany pepicek/i v neprospech sve mozna vice a vubec neprolhane a talentovane dcery, nebo Kacer silne se prosazujici za "tankem" socialismu, ostravskym Mamulou. Hornikem ten byl nejvic..Lhali casto i v pripadech, kdy vubec nemuseli .
  To bylo zarazejici ,nevysvetlitelne a jeste pak vice trestuhodne..Opilci naproti tomu pozivali velke porozumeni , vyhodne amnestie byly jim poskytovany /flaska sem flaska tam/. Jisty Mensik papez humoru ,byl totalni profesional ,udesne popularni, byl daleko a doslova strasne humornejsi v soukromi, a tak bez nadeje na amnestii a predchoziho apartheidu...Plan se vzdycky splnil. Prodejem treba filmu, poradu, ktere jeste nebyly ani schvaleny,nebo vubec jeste napsany. To uz byla,zalezitost nejvyssi vrchnosti, aby si brala svoje premie..System byl. Prodejme to jak to stoji nebo lezi, i kdyz vetsinou nic nelezelo ani nestalo../V ceste tech premii do kapes vrchnosti ani nesmelo/..Nic spolecneho s nami , akorat ze nebyly z ty strany neprijemnosti. Chudym jak to byva nezbylo ,nez najit bezpremijni utechu v alkoholismu v socialismu silne a nepricetne odstranovanem zaroven.. Jinak jsme byli casto tez a velmi nekapitalisticky z prace nejen propousteni a na hodinu a minutu ,vyhazovani,/kdyz kapitalismus to dopracoval tak ,ze delnika z prace nesmel vyhnat/, jo a jeste vice bylo divnejsi , ze socialismu byl budovan v zakladu hlavne zakazem ,vlastne prikazem zakonu , NEPROPOUSTENI TEZCE PRACUJICICH Z PRACE. Aby se ten nejak vodlisil vod kapitalismu. Nebylo vsemu lehke porozumet a vira byla pak dalsim dulezitym prvkem v zivote. A kdyz ta skalopevna vira zklamala musela se najit nahrada...I kdyz ta jak videt ,nebyla zrovna zadarmo.

  OdpovědětSmazat
 13. Proboha, to je snůška blábolů. A ještě s hrubkama.

  OdpovědětSmazat
 14. Nemyslím si, že by úkolem veřejnoprávní televize bylo vysílání sportu - myslím profesionálního, klidně ať dávají třeba nějaké soutěže dětí, které soukromé televize nedají. Prostě na ČT má být především to, co by Nova nikdy nedávala.

  OdpovědětSmazat
 15. Podivné hospodaření, podivná politika, podivní lidé, mluví sice mojí mateřštinou, ale já jim nerozumím.

  OdpovědětSmazat
 16. Čt vás sere protože její objektivní zpravodajství v sms nevoní
  Cz nedej se a diky

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.