Reklama

sobota 27. července 2019

Co se stalo nad souostrovím Tokdo?

Geo
27. 7. 2019  Eurasie24
Nad souostrovím Tokdo v Japonském moři se udál bezprecedentní incident, do něhož byli zapojeni čtyři silní hráči. Historicky první společná mise ruských a čínských strategických letadel měla dramatický průběh, kdy se nad sporným územím ocitla desítka bojových letadel, přišlo na ostré manévry, vypuštění klamných cílů a údajně i na střelbu.


Letecká skupina v sestavě dvou ruských strategických nosičů řízených střel Tu-95MS a dvou čínských dálkových bombardérů H-6K uskutečnila přelet po plánované trase nad neutrálními vodami Japonského a Východočínského moře.

Strategické bombardéry doprovázely stíhací letouny a letouny vzdušného radiolokačního průzkumu a řízení, ruský A-50 a obdobný čínský KJ-2000.

Na určeném místě nad Japonským mořem ruské a čínské strategické letouny utvořily formaci, složenou z párů letících ve vzdálenosti 3 až 4 kilometry od sebe. Podle ruského ministerstva obrany posádky prokázaly vysokou úroveň dovedností a koordinace. Let probíhal ve výškách od 7,5 do 8,5 kilometru. Ruské strategické letouny strávily ve vzduchu 11 hodin a celková délka jejich trasy činila okolo 9 tisíc kilometrů.

Podle ruských komentátorů je třeba přiznat, že se jednalo o riskantní operaci, kdy byl zvolen průlet úzkým sporným teritoriem mezi Koreou a Japonskem (zde je podání japonské strany) s tzv. identifikačními zónami protivzdušné obrany Jižní Koreje a Japonska. Ty se navíc navzájem překrývají, nicméně Rusko ani Čína je neuznávají.

V lokalitě souostroví Tokdo (japonsky Takešima, anglicky Liancourt Rocks), které je předmětem teritoriálního sporu mezi Koreou a Japonskem, ruský „AWACS“ A-50 podle Japonců i Jihokorejců dvakrát pronikl do „jejich“ vzdušného prostoru – mělo jít právě o sporný úsek vzdušného prostoru, na který si dělají nárok obě země.

Jako první se k ruskému stroji přiblížily jihokorejské stroje F-15K a F-16C, které podle jihokorejské strany dvakrát odpálily klamné cíle a poté zahájily varovnou palbu „stovkami střel“ (z čeho, zdroje neuvádějí, avšak pokud k varovné střelbě skutečně došlo, je vyloučeno, aby byla vedena jinou zbraní než palubním kanonem).

Ruská strana odmítá nařčení z jakéhokoliv narušení vzdušného prostoru jiné země a naopak obviňuje z „neprofesionálních manévrů“ piloty jihokorejských F-16, kteří měli křížit trasu ruským bombardérům a nekomunikovat s jejich posádkami. Podle Rusů však žádné varovné výstřely nepadly a korejští piloti údajně pouze odpálili klamné cíle.

Jižní Korea vznesla protest vůči Rusku i Číně, načež obě tyto země odpověděly, že neuznávají tzv. identifikační zónu PVO. Japonci pak vznesli protest kvůli údajnému narušení vzdušného prostoru nejen vůči Rusku, ale také vůči Jižní Koreji, jelikož právo zakročit „nad japonským teritoriem“ mělo mít výlučně Japonsko.

Podle ruského ministerstva obrany byla společná mise uskutečněna s cílem „prohloubit rusko-čínské vztahy, prohlubovat spolupráci mezi ozbrojenými silami obou zemí, zdokonalovat jejich schopnosti provádět společné akce a posilovat globální strategickou bezpečnost.“

Podle analytiků je třeba si na podobné akce zvykat, kdy společné hlídkování ruských a čínských letounů bude v regionu brzy běžné, v souladu s novými dohodami mezi Moskvou a Pekingem.Video: YouTube / RT

67 komentářů :

 1. Kde sa dvaja bijú(Japonsko a Korea), tam tretí, ba aj štvrtý, len získava. Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětSmazat
 2. Co se stalo? Rusák zase svým obvyklým vysíráním testoval reakce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale kdepak. To jen ty tu svou provokací vysíráš. Tady jsme hate free, troubo

   Smazat
 3. Pokud přečtu článek, tak mě zase vychází pouze a jenom Ruská lež a překrucování faktu.Co já pamatuji, tak rusák celá desetiletí od konce 2 SV pouze lže. Katyň, Kuba, Černobyl,ses. Kor. civ. letadlo,doping sportovcu, zelení mužici na Krymu, Sripal a další a další a nic podle rusa není pravda. Divná zem, divní lidé!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. máš patent na pravdu

   Smazat
  3. Divný člověk, neumí pravopis a kecá kraviny.V.J.H.

   Smazat
  4. 9:11 ulhanėmu vše je lež.

   Smazat
  5. 9:11

   Vy toho zjevně moc nepamatujete. A co hůř, nevíte a nemáte kapacitu vědět.

   Smazat
  6. 12:44 Oprav mě pravopis troubo.

   Smazat
  7. 18:44 Co nevím?

   Smazat
 4. No jasně, Rusák nesedí doma na prdeli a netřese se hrůzou když se podívá jak se mu u hranic šikují krvežíznivý šmejdi z NATO. Hochu čas trhnul oponou a situace je, což ti
  asi uniklo, trochu jiná než si myslíš. Možná by sis měl měl přečíst poslední článek který napsal Jakov Kedmi a to není žádnej blbec, kterej neví která bije, mimochodem Rusové mají na tuto situaci ve které hochu jsi, překrásné přísloví. To, že zvony zvoní, slyšíme, ale odkud zvoní nevíme. Možná by stačilo si trochu promnout oči a vyčistit obě uši i když... Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý rudý blbe. Musím ti prozradit několik šokujících novin.
   1) Jižní Korea opravdu NEleží u hranic Ruska.
   2) Jižní Korea opravdu není členem NATO.
   3) U hranic Ruska leží tebou milovaná KLDR s milovaným vůdcem KimČongem. A tento rusácký milovaný spojenec zadržel před týdnem ve svých vodách rusáckou loď a dosud drží v zajetí 15 Rusáků. A co na to Rusák? Vůbec nic. Zřejmě sedí doma na prdeli a třese se hrůzou.

   Smazat
  2. 9.30
   Nemilý trolíku, už si konečně přiznej že ses ocitnul ve světě, kterému čímdálmíň rozumíš a to tě děsí. Protože ale nejsi nadán schopností kriticky myslet a chápat situace v souvislostech ( to tě ve škole nenaučili, pokud vůbec něco) tak jen zlostně dupeš nožkama a bleješ ze sebe mantry, které máš naposlouchané ze sdělovadel hlavního proudu. Jseš trapnej a ubohej myšlenkovej lůzr, který názorově uvízl v éře rozvíjejícího se kapitalizmu, což bylo asi tak před 50ti lety. Tobě zbývá už jen těšit se na další milionovou demošku, kde budeš mezi svýma v názorovém souznění tajně uchcávat do trenclí. Sem psát nechoď, máme z tebe jen srandu...

   Smazat
  3. 8.45 - ty jsi zase feťák, respektuješ vůbec něco kromě sebe: jsi takový "mamánek". Lituji tě.

   Smazat
  4. Anonymní27. července 2019 9:30
   Přispěvatel 9:11 správně poznamenal, že situace ve světě se mění. To jenom v zahnívající EU, je stabilní trend k samolikvidaci.
   Jižní Korea, Japonsko, Čína i Rusko leží u vodních tras směrem k Arktidě. Doposud v těch oblastech zajišťovaly „americký pořádek“ vojenské síly USA. Nyní tandem Rusko-Čína hlásí, že tuto úlohu přebírá. To je celá zpráva.
   Co se týče Kima, tak nejspíš tímto svým způsobem hlásí, že potřebuje zvýšit potravinovou pomoc. P.K.

   Smazat
  5. Přiblblý mentále, Slávečku,
   nejsi schopen polemizovat s žádným z faktů, které jsem napsal, natož jej vyvrátit. Nemáš na to prostě kapacitu. Zmůžeš se jen na na bezobsažné, zcela zbytečné prdění, které jsi právě předvedl.
   Ve své hlouposti si myslíš jak jsi mi to nandal, ale ve skutečnosti jsi jen potvrdil jaký jsi zoufalec bez jediné myšlenky a argumentu.

   Smazat
  6. 10.13
   Nejsi ve své zlobě schopen zareagovat jinak než nadávkou v oslovení. To asi posiluje Tvoje ego. Jsi smutný don Kichot který vyrazil do boje s něčím nad čím nelze zvítězit.
   Tvoje "fakty" nejsou vůbec hodny toho abych na to odpovídal. Vždyť to jsou nepravdivé a bezobsažné bláboly které se rodí v tvém už chorém mozku. A už mi neodpovídej, nestojíš mi za to abych s tebou ztrácel čas,

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Už jen to cos napsal svědčí o tvém omezeném poznání. Proč by xsakru měla být Jižní Korea členem NATO (Severoatlantické obranné společenství) když leží v Japonském moři a je vojensky od svého vzniku okupována US armádou která se po prohrané válce nikdy z Koreje nestáhla , stejně tak jako se nestáhla z Evropy. Především si ujasni pojmy a uč se zeměpis. Nechápu co je důležitého na tom že J. Korea nesousedí s RF? Tak nesousedí a nesousedí ani s Čínou, ale je objektem jejich zájmu, protože blokuje obchodní cesty pro čínské zboží. A podle poučky že "větší pes jebe" už asi dlouho blokovat nebude. Zklidni hormón ty rétore a kup si globus...

   Smazat
  10. Anonymní27. července 2019 9:30
   Anonymní27. července 2019 10:49
   Anonymní27. července 2019 10:58

   A helemese, zase troll a jen prudí jako vždycky.
   Kdo tě platí, drzý fracku? Potřebuješ dostat facku!

   Smazat
  11. 10.58
   No jak to čtu, tak to dnes z tebe "stříká" opravdu mohutně. Pjakina vůbec nezkoušej číst, je to nad tvoje chápání a chybí ti souvislosti o kterých mluví. Napřed nastuduj tu teorii a pak se pomalu pokoušej porozumět smyslu toho co on naznačuje.

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. 11:35 Ty si Jozef neuvědomuješ, žes hadr na podlahu na smetáku orientálců! Vykřikuješ sice o "evropských hodnotách", ale ty jsou jen maskováním orientálních metod ovládání mas! Neb tzv. kapitalismus je de facto židovský výrobní způsob, založený na podvodu zvaném "tržní chování jedince". Struktura pravěké tlupy přetrvává evoluční setrvačností dodnes, navzdory odlišnýmu výrobnímu způsobu, který je příliš mladý, aby zásadním způsobem změnil to, co se utvářelo desítky tisíc let! K přežití lovecké tlupy bylo zapotřebí na 1 schopného organizátora (náčelníka) a 1 nositelku know-how (šamanku) vždy alespoň 50 zdatných lovců a 50 zručných sběraček. Proto dodnes má např. schopnost stát se lékařem jen jeden ze sta lidí (to je pro zjednodušení použitá číslovka!). Dříve to sloužilo jako nutnost k přežití celé tlupy a potažmo druhu, dnes je to systémem zneužíváno k tomu, že lékař je placený mnohem více než třeba horník, ačkoliv jeho práce je těžší a v pravěku by dostával větší kus masa než šamanka z logických důvodů. Rovněž pojem "zákazník" je proti smyslu přirozené dělby práce v lidské tlupě či pospolitosti. Směna mezi jednotlivými tlupami vždy probíhala tak, že nositelé genů náčelníků a šamanů rozhodli z titulu své intelektuální převahy, co je dobré pro přežití celku směnit a co nikoliv! Tak tlupa dostala potřebné komodity k přežití výměnou za ty které pro ní jsou zbytné či postradatelné. V současné době kdy byla koherentní společnost atomizována židovským výrobním způsobem (kapitalismem) toto přestalo platit a v důsledku toho jsou nekompetentní jedinci - s geny řadových lovců a sběraček - nuceni sami přejímat funkci náčelníků a šamanek a to zcela zjevně bez znalosti či schopnosti posoudit důležitost té či oné komodity pro zachování existence své osoby a své rodiny či celé komunity. Čili za bláboly o "svobodné interakci mezi jedinci" a "tržních mechanismech" je pouze snaha úzké skupiny ovládat druhé prostřednictvím jejich nižších intelektuálních schopností či zkrátka profitovat prostřednictvím převahy těch vlastních nad schopnostmi ostatních. Proto jde o nebezpečný parazitující způsob organizace hospodářské činnosti v jehož důsledku je ohrožena především bílá Rasa - jediná to nositelka civilizace.

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  16. Pamatuji že jsem vedl dišputaci s jistým Prof. Vladimírem Justem, jakýmsi "theatrologem" - kavárníkem par excelánc, když jsem mu napsal odmítavou reakci na jeho cancy v pořadu ČRo "O floskulích"! On tam vyvracel, že Havel kdy tvrdil cokoliv o "humanitárním bombardování" a uváděl to jako příklad floskule - údajně nepravdivé intepretace Havla. Od toho jsme se dostali k obecné debatě a mezi tím byla i otázka židovského vlivu a názory některých českých bardů z doby Národního obrození. A on kupodivu souhlasil s tím, že sionismus je špatný, nenávistný a že EU podporuje spravedlivý boj Palestinců atd. atd. A pak padl na řadu tento text a on mi sdělil toto: "Je v tom mnoho pravdy, ne-li celá, ale! ... my na to dnes musíme pohlížet prismatem jedné události, která se odehrála během poslední světové války." (Sic!)

   Takže jasněěěěě! Ona to je všecko skoro pravda, ale my tu máme jaksi "prisma" slovy profesora Justa, a to nám ji jaxi křiví natolik, že se stává zakázanou záležitostí ji vyslovit nebo napsat! Takže holocaus je tím pádem jinými slovy Prisma lži! Fakt skvělé:-)

   Smazat
  17. 11:59 Tak s takovým blábolem se nech vyfotit, nejlépe do barvy a vytři si s tím řiť.

   Smazat
  18. 18:44 tobě tato slova Jana Nerudy to platí dvojnásob: "Jejich vlastnosti jsou orientální, tedy naprosto jiné než národu evropských. Ovšem má Shylock pravdu, ptá-li se: „Což necítíme mrazu a tepla jako vy? Což nás to nebolí, když nás pálíte?“ – ale velmi mnoho jiného je pranic nepálí, co nás tuze a tuze bolí. My podrobujeme se těžké práci, on se jí vyhýbá, my s malým výtěžkem jsem již spokojeni, on rozmnožuje své jmění do smrti, my milujeme požitek, jemu je požitkem výdělek, my jsme lehkověrní, on stále nedůvěřivý, my často nestřídmí, on nikdy – zcela jiný člověk, který od nás nepřijal praničeho, od kteréhož my ale učme se ledačemu.

   Tisíc let žije mezi námi, pranic se nezměnil, ta nicota vyvolává onu vnitřní nechuť lidu k němu, o které Wagner mluví. V střední Evropě fysiognomie se vyrovnávají, Žid zůstává při své. Evropan může být spíš podoben Židu, než Žid Evropanu, lze říci zase zde."

   Smazat
 5. Američani zhušťují zápalnou směs kolem Ruska a Činy výstavbou a provozováním stovek vojenských základen a Rusko Čínské hlídkové lety jsou odpovědí. Američani ztrácí půdu pod nohama a proto jim nic jiného nezbývá, než provokovat, uvalovat sankce, provádět barevné revoluce, puče a převraty. USA zbrojí 10 x víc než Rusko a když se k tomu přidá ještě Evropská unie, ta to vychází až 15 x víc než Rusko no a ty vyrobené zbraně se musí někde a někdy spotřebovat, chtě nechtě. Že u toho budou zabíjení lidé, to Americké výrobce zbraní nezajímá. Na neustále ozbrojené útoky střelnými zbraněmi v Amerických školách zbrojní průmysl vymyslel geniální opatření, které spočívá ve vyzbrojení učitelů. Takže proti nesmyslnému střílení se zavede,ne omezení střelných zbraní, ale naopak jejích rozšíření, aby zisky rostly. Tak je to i v globálním hledisku. V USA vymysleli nepřítele, tím je Rusko a proto připravují proti němu válku. Budoucí oběti je nezajímají. I tady jde hlavně o zisky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To všichni vědí, ale co s tím?

   Smazat
  2. Anonymní27. července 2019 11:26
   To je jasné. V našem středoevropském zájmu, je návrat vlády práva do mezinárodních vztahů. Tedy vznik nějaké protiváhy, vůči dominantním USA. Možní adepti jsou Rusko, nebo Čína. Civilizačně je nám bližší Rusko. Středoevropské státy by se neměly nechat vmanévrovat do pozice nepřítele Ruska, měli bychom spolupracovat se všemi. P.K.

   Smazat
  3. 11:58
   To jsi opravdu takový naivka? Kolik ti je? 15? Nelze "spolupracovat ze všemi", pokud se hlavní hráči nemají rádi. Nemůžeš být nikdy zároveň kámoš Franty i Karla, když se vzájemně nesnáší. Vždy si musíš vybrat. Tak to v životě chodí

   Smazat
  4. Anonymní27. července 2019 12:08
   Vidím, že už máš rozhled, tak na 17. Nebudují Němci Severní proudy i přes vzájemnou zapšklost Franty a Karla?
   Nedomlouvají Maďaři stavbu atomové elektrárnu od Rusů? Nekupují Turci, členové NATO, výzbroj od Rusů? Netěží západní firmy i přes sankce, stále ropu v Rusku?
   Každý stát si musí hledět svých zájmů a ne připosraženě spekulovat, co tomu řekne Franta, nebo Karel. Samozřejmě v rámci nějakých mezí, ale ty meze můžeme nastavovat, či posouvat i my. P.K.

   Smazat
  5. 9:28, mám podobný názor. Jde o šachovou partií mezi velmocemi. Předem uvedu, že velmocím kvůli jejich arogancím nefandím. Je jasné, že po tahu budování základen USA v Černém moři (s Ukrajinou a Gruzii), následoval tah společného cvičení RF s Čínou. Mám vždy obavy, aby se jim tyto provokace nevymnkly z rukou a obávám se další gradace. Co je horší pro svět, je fakt,že RF ovládá trh se surovinami a Čina dnes ovládá trh se spotřebním zbožím. Osobnost prezidenta USA naznačuje, že nehodlá hrát druhé housle. (AMERICA FIRST). O porovnání síly - úrovně zbrojení nemám tušení, protože srovnání na finanční úrovni nemá význam, v Rusku i v Číně se vyrábí zbraně levněji. Navíc rozhodující bude především úroveň použité moderní techniky.

   Smazat
  6. 13:34 Jan Werich by to komentoval -
   kde je napnelismus může být i cukatůra.

   Smazat
  7. 12:39
   Hmmm, a přesně takoví lidé jako ty, kteří tvrdí "hrát to na všechny strany a hledět si jen svých zájmů", dnes zuřivě obviňují Anglii a Francii z jakési "zrady", když přesně to před válkou dělaly.
   Smutné, pokrytecké, hloupé.

   Smazat
  8. Anonymní27. července 2019 14:15
   Každé přirovnání kulhá, některé na obě nohy. Proto se nebudeme vysilovat tím, jak hodně je předválečná situace odpovídající současným vztahům a která role kterého tehdejšího státu, je odpovídající roli jakého, současného státu.
   Také se nemůžeme porovnávat s mocnostmi a musíme být mnohem více opatrní, než ony, pokud si chceme zachovat existenci. Proto také nemůžeme tak dlouho pracovat proti svým zájmům, aniž bychom došli fatální škodě.
   Také proto odhaduji, že současná protievropská politika EU, nejvíce poškodí západoevropské střední a menší státy, než západoevropské mocnosti. Středoevropské státy, by se do této politiky vůbec neměly nechat zatáhnout. Ani pod falešnou rouškou solidarity, což možná byste rád. P.K.

   Smazat
 6. Tak já nevím... pokud by byl každý krok, každá akce rozebírána spravedlivě na východě i na západě, jak by to dopadlo?
  V Německu a Japonsku jsou američani od 45 roku. Se základnami a vysokým počtem vojáků, agentů a všech, co k tomu všemu patří. V Jižní Korei jsou od 50-tých let. Ve všech těchto zemích mají rozhodující vliv a bez souhlasu si nezvolí ani premiéra...
  Na Krymu bylo alespoň referendum a volby, jak se ale pod správu dostala taková Jamajka nebo dnes stát Hawai?
  Co se stalo a stane s Venezuelou, která kamarádí s východem?
  Co by se stalo, kdyby se demokraticky začaly stavět základny, třeba na Kubě?
  Copak až ty bomby začnou padat, budou si vybírat jen ty zlé a ti hodní přežijí?

  OdpovědětSmazat
 7. https://beforeitsnews.com/v3/opinion-liberal/2019/2593758.html
  USA šly na dlužníka. Jeden, který trval téměř půl století: Zde stojíme dnes s národním dluhem na více než 22 bilionů USD, s celkovým dluhem v USA ve výši 70 bilionů dolarů (viz výše uvedený graf) a s nefinancovanými státními závazky přes 200 bilionů dolarů. A každý rok k tomu přidáváme roční schodek přesahující 1 bilion dolarů. Centrum světa přechází na východ , jsou o úroveň jinde ve všem!Západ zaostává...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 200 bilionů? a není to náhodou třeba biliarda biliard? Na východě jsou o úroveň jinde leda v počtu obyvatel. Už jsi si nechal sešikmit oči, servilní volku?

   Smazat
 8. Rusko nabývá na síle.Mám z toho radost.Fandím mu.Nezapomínám,že nás osvobodili a že tím pádem jsem se mohla i narodit.To,že byl 68 rok,no kdyby k nám nepřišli oni,byli by k nám přišli američané.A jak vidíme,kam šlápne jejich noha,tak tam ve jménu demokracie umírají lidé.Ono mi také stačilo si přečíst celé--200 let terorismu USA-Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů,teroru a válek-1a2 část.To také stálo zato si to vytisknout a uložit.Ale jak je vidět,blbci se vždy najdou,tak to bývá.Bylo by dobré se seznámit také s historii.Jak ,kdo,koho podporoval a kdo co ze všeho měl.Mnoho věcí se děje,mnoho věcí je skrývaných.Jinak se mějte dobře,ledy se hejbají,budete překvapeni.----LM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ak by prišli američania, to nie je vlastizrada hahahaha

   Smazat
  2. 12:04
   Blábol "že by prišli američaňia" jo propagandistická kokotina takového kalibru, že jí nemůže věřit snad ani sám rusácký kolaborant.
   Když jsme se ze spárů Rusáků a komoušských kurev konečně v 89 dokázali vymanit tak k nám snad vtrhli amíci? Navíc násilně tak jako Rusáci?

   Smazat
  3. kdepak, vtrhli sem daleko zákeřněji. Zorganizovali "plyšák" , navnadili lidi na demokracii a mezitím potich nechali rozkrást republiku. Pamatuju jak v listopadu 1989 v Brně na Svoboďáku plamenně řečnila Barbara Coudenhove _ Kalergi, jak nám od teď už bude jen dobře. Tehdy jsem netušil že to je dcera povedeného strůjce Nové Evropy. Kdo chce znát, ten si pravdu vždycky dokáže najít, jenže to chvíli trvá a někdy už bývá pozdě.

   Smazat
  4. 14:44
   Aha, takže v zadrátované totalitní zemi, prošpikované agenty StB, s totální cenzurou, kde měli komouši 100% kontrolu nad všemi médii, tak v této zemi američani prej zorganizovali plyšák (jak kolaboranti a vlastizrádné svině jako ty, pohrdavě nazývají osvobození Čechů a Slováků od 40 let totality).
   No řeknu ti, to teda byl heroický výkon.

   No a samozřejmě že je nám od té doby dobře. Pokudtobě není dobře tak příčinu hledej v zrcadle.

   Smazat
  5. Ten nenávistný hlupák anonym 14:09 reálný socík nemohl zažít. Ty kecy slyšel snad od nějakého mamlase z ČT.

   Smazat
  6. 14:09, ne Američani, o čem to meleš? Plyšák byl plně v rukách StB na příkaz Kremlu. Už se probuď, ty liberální eurohodnoto.

   Jen Rusko začalo s liberalismem brzdit v r.1996 a v 1999 po bombardování Srbska hodili zpátečku. To jen my jsme kvákali blahem nad humanitárním bombardováním.

   To, o čem je stále řeč, a oč se vy rvete do krve, je liberalismus a globalismus, ne kapitalismus a tuplem demokracie jako taková. A taky boj o zdroje. Je typické, že takoví jako ty, vůbec nechápete, o co jde.

   Smazat
  7. 14:09 Vážený pane, tady ta hloupost jenom kvete, viz. další dva příapěvky pod váma! Rudí zkrachovalci si nikdy nepřiznají porážku od normálních, obyčejných lidí jako byl pan Havel. Budou do nekonečna blábolit, že za tím stálo STB, CIA,Mosad, KGB, Soroš bubáci a hastrmani.Rudej hlupák zustane navždy hlupákem!

   Smazat
 9. Vypadá to, že si účastníci incidentu ujasňují, komu zmiňovaný prostor patří. Čína a Rusové jej považují za mezinárodní, Japonci za japonský a Jihokorejci za jihokorejský.
  Nyní se bude dumat, kdo má pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravdu má vždy ten silnější. A kdopak to asi je?
   Správně.
   Čína s Ruskem!
   S teď se nenávistné přitroublo třeba defekuj. ;-oD)

   Smazat
 10. Tesim se, az ti vychlastani Rusaci vyjdou do ulic a my budeme v primem prenosu na CNN sledovat, jak honi Putina. Budeme jist popcorn a popijet colu a bude to aspon pro nas vesely serial.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdepak. Rusáci jsou ovce. Potřebují silného vůdce za kterým vždy bezmyšlenkovitě, za mohutného bečení, půjdou. Putin jim vyhovuje.

   Smazat
  2. Trolíci, Vaše vlhké sny mne baví. V.J.H.

   Smazat
  3. 12:13-dost se mýlíte.Vládci pomíjí, národy ve své podstatě zůstávají. Svobodné či porobené. Státy Nového Světa jsou jen složeniny národů!

   Smazat
  4. anonymusi 11:52!!
   Žuvat popkorn, ten mosranto hnus? a popíjat kolu tie emerický ščanky? No prajem dobrú chut a aj žaludok.

   Smazat
 11. No jo a kde je mezinárodní právo všichni křičí to je „můj"prostor.

  OdpovědětSmazat
 12. Pro 12:13.Najväčší zločin kapitalizmu – čísla o hospodárskej kríze v USA 1932-1933

  https://www.youtube.com/watch?v=_kir_XHAjzM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobré žvásty, ruďochu. Fakt jsem se zasmál. Můžeš s tím vystupovat na Silvestra. Úspěch zaručen.

   Smazat
  2. 13:59-na Vás je zajímavé jediné, nikdy neargumentujete ani nepostujete proti! Je to jen náhoda?

   Smazat
 13. 11:41 - 12:13 , nezbývá mi než dodat moudro moji babičky:
  Kdyby byly v řiti ryby, pak netřeba rybníka.

  OdpovědětSmazat
 14. https://beforeitsnews.com/v3/opinio conservative/2019/3476330.htm
  Poslední příspěvek „Q“ [Falešná vlajka], Vojenské soudy, katastrofa v hlubokém stavu Mueller, komunismus odmítnutý démony: kapitán Dave Bertrand, Ret. + Videa

  OdpovědětSmazat
 15. Když válečné lodě USA narušují čínské "bezpečnostní zóny", vazalové USA poslušně hýkají a kývají ušatými hlavami... Korejci Takeshimu/Takdo drží od porážky Japonska ve Druhé světové. Japonci o ni přišli vlastní vinou, jako přišli i o Kurilské ostrovy. Japonci vyhráli Rusko-japonskou válku a ovládli Koreu, Mandžusko, ale pak se roztahovali dá a dál, až jim z toho roztahování i řiť praskla.

  Mezinárodní právo uznává dvanáctimílové teritoriální vody, a dvanáctimílové kontrolní pásmo - suma sumárum do 24 mil celkem. Na více, si dělají nároky nároky státy samovyhlášením... které je respektováno podmíněně. USA třeba nárokuje pro sebe všechny vody světa...

  OdpovědětSmazat
 16. Zrovna před chvílí slyším jak v " demokratickém " Rusku zatkli 600 osob při demonstracích. Báťuška Putler má už nahnáno. Jeden autokrat vládne 150 mil lidí. Rusko je vřed téhle planety!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opakuješ se, trapně, Pepku. Při zakázané demonstraci. Jinak, vřed tady na NR jsi tak akorát ty, blbe.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.