Reklama

neděle 21. července 2019

Dav a jeho střet zájmů

Jiří Jírovec
21. 7. 2019
Králi problesklo hlavou, že by se něco mělo dělat, aby se zvýšil průměr inteligence obyvatelstva. Princezna Koloběžka.
Shromáždění, organizovaná "Miliónem chvilek pro demokracii," rovněž vzbuzují potřebu něco dělat, aby se snížila náchylnost české společnosti přijímat třískovitá hesla a nevidět trámy, pod nimiž se česká společnosti bortí.
Autor citované pohádky, Jan Werich, měl za války v NY zubaře, žida. Jejich debaty končívaly lékařovou otázkou "a je to dobré pro nás, pro židy?"
Při pohledu na dav, přivolaný na Letnou nýmandem z Vodňan, se nabízí otázku: Ptají se ti lidé, co je dobré pro ně a pro společnost?


Babiš a jeho údajné problémy jsou třísky, které nikoho neohrožují. Dav by rád popravu komouše, estébáka a bohatce v jedné osobě. Součást české Ústavy, Listina práv a svobod, nikoho nezajímá. Ani to, že Babiš nebyl obžalován, natož pravomocně odsouzen. Stejné platí pro jeho údajnou spolupráci s Stb.

V utajení pracující složky, má každá společnosti. A všude se najde dostatek ideologicky kovaných občanů, kteří se do takové služby nechají najmout. Takoví lidé chrání moc, nikoli pokrok, který momentálně nazýváme demokracií.

V principu není rozdíl mezi sledováním lidí, kteří se před rokem 1989 domnívali, že jimi vyznávaná druhá kultura má právo na život a sledováním lidí, kteří se stali obětí "odtotalitněné" tajné služby, která sleduje, co si špitají kdesi pod peřinou, o tom co zažili ve vazbě, do které se neměli dostat.

Mezi létající třísky platí i členství v bývalé KSČ. Co na tom, že v ní byla značná část populace, že se překabátili, mezi jinými, současný i minulý předseda Senátu nebo fešácký generál, který by rád na Hrad. Oni samozřejmě komunisty nenáviděli, ale co jim zbývalo, když chtěli dělat kariéru.

Trámy, které pohřbívají českou společnost

I - Politická scéna

Politici se změnili ve smečku, která jde po preferencích, které má Babišovo ANO 2011. Začal to Sobotka, když se pokusil odstranit z koaliční vlády Babiše. Porušil tím koaliční smlouvu, protože Babiš s vlastním odvoláním nesouhlasil. A tak vznikla "zvyklost", že jde jen o cár papíru. No a teď Hamáček volá faul a žádá Babišovu akci proti presidentovi.

Změnili jsme se v gubernii, v níž si malí žehlí cestu k moci žalováním k vrchnosti, tedy k EU. Ta se musí žalobou zabývat a žalobníček obratem vykřikuje, že Babiš je zloduch, vždyť ho již řeší i samotná EU. Piráti nejsou nic jiného než kdy byli, tedy lapkové jdoucí po kořisti. Otrnulo jim, protože nehrozí, že se budou houpat na ráhnech.

Poslanci se vyžívají ve svolávání mimořádných schůzí Sněmovny. Žádná nich se ani vzdáleně netýká základních problémů naší společnosti.

Když je nebaví pracovat, zruší neprojednané body té které řádné schůze. Bili se o ně jako lvi, ale když zmizí z programu, mohou poslanci napříč politickým spektrem prohlásit, že program schůze byl vyčerpán, a může se jít domů. Brněnský slang tomu říká fligna.

Politiky lze do jisté míry chápat. Pro problémy, které přineslo obnovení kapitalismu, neexistují "kapitalistické", tedy ideologicky správně vyfutrované metody.


II - Nedostupné bydlení

Bytový problém byl před rokem 1989 v podstatě vyřešen pomocí tří (s odpuštěním komunistických) nástrojů:

přerozdělení bohatství ve společnosti - regulací nájmů - masivní bytovou výstavbou.

V rámci tohoto systému se postupně vyvíjely různé formy vlastnictví bytů - od státních, přes podnikové, družstevní až k osobnímu vlastnictví. Celý systém byl stabilizován prostřednictvím dekretů, které dávaly právo užívat byt na dobu neurčitou. Byly přenosné na potomky a případně i na osoby, které prokazatelně byt sdílely.

Tento systém byl po roce 1989 rozmetán na základě naivní představy, že trh vše vyřeší. Naštěstí se nepodařilo zlikvidovat posmívané králikárny.

Česko předstírá, že jde na bytový problém chytřeji než USA. Tam vznikla hypotéční krize neschopností relativně chudých občanů splácet hypotéky poté, co skončila jejich relativní výhodnost.

V Česku dostává relativně výhodné hypotéky relativně bohatý segment společnosti. Potíž je v tom, že schopnost splácet odvisí od pokračování současné příznivé ekonomické situace. Navíc je třeba vidět, že ceny bytů jsou nafouklé a neřeší situaci rodin.

Za zhruba 3 milióny lze získat šmajchlkabinet 1+kk, jistěže s teráskou. V něm můžete dítě počít, ale co pak?


III - Chudoba významné části populace

Lichva, exekuce a hazard jsou hnacími motory chudoby. K tomu přistupuje odsouvání bědných na okraj společnosti způsobem, který připomíná nakládání se židy a cikány za Protektorátu. Ti tenkrát nesměli do restaurací, kaváren, divadel, kin, parků, lesů kolem Prahy a ani v Praze na náplavku, nesměli si pronajmout byt a nakonec neměli kam jít. Možná, že byli rádi za Terezín a možná i za vlakový výlet do Polska, kde se jim dostalo hned po vystoupení z vagonů lékařské péče a posléze i zpopelnění v krematoriu.

Američan Paul Polansky píše o Letech, že tam někteří k pobytu přikázaní přivedli svoje rodiny. Ty také neměly kam jít.

V Česku se můžete dostat do kriminálu za vyhnání nebo opuštění psa. Bezdomovce lze vyhnat do mrazu a to i se psem a nechat je zmrznout. Nechávají se vybydlet domy a pak zbourat, dokonce s dotací. Zřizují se vyloučené oblasti. V podstatě jde o plíživou arizaci společnosti.


IV - Zabezpečení občanů ve stáří

Pokud nemá občan chcípnout hladem a zimou na ulici, potřebuje k přežití určitý příjem. Hlupáci mezi politiky se domnívají, že stačí součet důchodu a případných osobních úspor. V rámci tohoto mýtu pak dávají Potůčkům, či jak se najmutí experti jmenují, politická zadání pro důchodovou reformu. Ta nikdy nic nevyřeší, protože nebyla nalezena náhrada za "komunistické nástroje", zmíněné v sekci II.

Politici přehlížejí, že část populace na důchod nedosáhne, natož aby mohla na stáří něco ušetřit. 
Proto důchodové komise, jedna za druhou selhávají.

Současná ministryně Práce a sociálních věcí Jana Maláčová původně inzerovala ustavení další důchodové komise, vedenou ekonomkou z Masarykovy University Danuší Nerudovou.

Když se ozvaly hlasy, že důchodová reforma zase neuspěje, přišla ministryně s geniálním nápadem, který můžeme označit za Fintu M. Jde o jednoduchou myšlenku založenou na slovním spojení "spravedlivý důchod".

Zmíněná finta umožňuje deklarovat vítězství i v případě, že se byť jen část důchodů zazáplatuje několika desetikorunami. Důchod bude vyšší a tudíž spravedlivější.

Finta M umožňuje používat podle chuti slovo zásluhovost. Spravedlivý důchod dostanou ti, kteří se ho zaslouží. V duchu této rétoriky pak lze zamítnout návrh SPD, který žádá zavedení základního příjmu pro každého občana. K němu by pak byla přidána zásluhová část, tedy důchod.

Taková kombinace nezásluhových a zásluhových pilířů například existuje v komunismem nepoznamenaném Ontariu. Autor tohoto textu nabízel předcházející i současné důchodové komisi souhrn kanadského systému. Ke koupi i zadarmo. Reakcí byl a zůstal absolutní nezájem.


V - Obraz české skutečnosti

Ovce, které podle scénáře bečí DEMISI, DEMISI nebo MÁME TOHO DOST, přivolávají vzpomínku na rozhovor kulisáka Hertla s hrdinou Škvoreckého Tankového praporu Danielem:

"To sme kulturní národ? Pane Daniel? Kurvy sme! Zbabělci! Negramoti! Atom na nás, pane Daniel! To sme to dopracovali! Kde to sme? Řekněte! Kde to sme?“ „Je to fakt, opakoval rotný, neposkytnuv mu žádanou informaci. Ale toho budeme litovat,pokračoval mistr prorocky. Všichni toho budeme litovat, jak tu sme, že sme vopustili tradice T. G. Masaryka! Protože všichni sme kurvy, pane Daniel! Já i vy! Všichni na tom máme svůj podíl viny! Kurvy sme, kurvy a nic než kurvy!“ „To sme,pravil rotný. Držte hubu, pane Daniel!Mistr příšerně nasupil obočí. Všichni máme vinu! Todle sme udělali z národa Jana Husi, pane Daniel, a Jana Žižky z Trocnova! Takovýhle kurvy sme! Vodík na nás! Kobalt na nás! Ale počkejte! Až to praskne! Pak to bude hlava nehlava, přítel nepřítel! Co? řeknu: Ty že seš muj kamarád? řeknu. Byl si, ale už nejseš! Na lucernu s tebou, pane Daniel! Já sem křesťan, pane Daniel, ale bez výčitky, pane Daniel, bez výčitky pověsim každýho komouše, kerej mi padne do ruky! A já mám vo nich přehled, pane Daniel! Mám na starosti stranický známky v naší organizaci, mně se nikdo nebude moct zapřít! A bez milosti každýho, pane Daniel!

Dav se ztrácí ve vlastní minulosti. Nikdo se nezmůže na jediné slovo proti zbrojení a válce. Ta je za dveřmi, protože nahromaděné zbraně se budou muset jednou odpálit.

Problém není údajný Babišův střet zájmů zvící nějakých ušmudlaných miliónů.

Podstatný je střet zájmu mocných s našimi zájmy. Bohužel se neodvážíme ozvat ani v zájmu vlastních životů. Poslanci do krve bojují ve Sněmovně o miliardu na sociální služby a kritizují schodek v rozpočtu, aby obratem hýkali nadšením nad zbraněmi, které si koupíme z USA na dluh.

Až dojde k válce (přece to Rusku musíme jednou natřít!), nepřežijeme ani několik dní, protože naše společnost není připravena ani na delší blackout nebo kolaps dopravy. V Praze každou první středu v měsíci houkají sirény. Ten, kdo se o ně má start, není schopen seřídit reproduktory, aby z hlášení bylo zřejmé, že to není naostro.

Davu, který bezmyšlenkovitě dělá véčka, by se slušelo připomenout, že jejich idol býval proti válkám a vojenským seskupením. Zní to jako pohádka: Dávno, dávno tomu, kdy Havel neopojený vlastní mocí a lísáním se k mocným svého světa mluvil o míru


34 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jste tak blbej pane Radosto, že nechápete, že pan Jírovec článek pouze napsal? Blamáž s jeho špatně "vystaveným" textem asi (jistě nerada) způsobila redakce NR. Jestli jsou pro vás náročné takové triviality, tak sem laskavě nelezte, nebo prosím vás mlčte!!!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Mráz přichází, vždy z Prahy! Je dobře, že jste to své Praze natřel! Ale to je asi tak vše, co s tím uděláte? Buďte rád, že ty úryvky, nejsou z péra Zdeňka Svěráka, byl by z vás v tu ránu soudně uznaný bezdomovec.

   Smazat
  4. Proč protesty proti Babišovi? Co budou dělat ti, co nyní proti Babišovi vykřikují?

   Demonstrují ti, co si polepšili a mládež, ale možná je víc těch, co se zklamali.

   Proč média mlčí o usnesení PSP ČR, které má zajistit pozavírání "tunelářů" z ODS, TOP, KDU , STAN ?
   Dne 6.6.2019 přijala sněmovna usnesení, aby Babišova vláda začala vyšetřovat zločiny privatizace v letech 1992 až 1998 (2005) a aby připravila zákony k navrácení ukradeného majetku, miliard našich daní, a to nejenom za tyto podniky : OKD, MUS Mostecká uhelná společnost, Škoda Plzeň atd.   Proti usnesení hlasovala ODS a všichni z TOP-09, STAN, KDU-ČSL se omluvili, zdrželi nebo se nepřihlásili k hlasování, tj. dělali, že tam nejsou !   Hlasování zde: [odkaz na stránku] , http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=70508, z 6.6.2019, č. hlasování 836, usnesení samozřejmě vyjde tiskem.   Mainstreemová média o usnesení mlčí.
   Mají strach, proto řvou na náměstích : " Pojďte demonstrovat proti Babišovi a Marii Benešové!" Poprvé od listopadu 1989 se budou vyšetřovat zločiny vlády. Kdo demonstroval proti Babišovi, hlasoval proti vyšetřování zločinů privatizace!

   Už je jasné, proč se Babiše tak bojí. Proto celá ta léta mediální štvanice. Proto se Babiše snaží zavřít.

   PSP ČR 30 června 2019, 10:40
   Nezaplacené podniky privatizované v letech 1992 – 1998

   http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=70508

   NÁVRH BYL PŘIJAT

   Přítomno: 123 | Je třeba: 62
   A Ano:108
   N Ne: 12

   Smazat
  5. Jest prave pachan velky zlocin a zrada na Multi...
   Uz fasista a nacista najednou,Goebbels kricel, ze vytahuje pistoli /asi petactyricitku-medvedobijku/, kdyz zaslechne to proklete slovo Kultura..U slova Multikultura by vytahoval nejmin kulomet , nebo Velkou Bertu !!
   U germanu , hned vedle se buduji obrovske prikopy a tankove zatarasy pred Reichstagem /pan G. vedel asi svy vo ty kulture/..Prave Aby se Multikultura nedostala do vlady a jinam..Kde je treba..
   Hlavni "Multihrdinove", vsak mlci a nejsou v prednich obrannych liniich na zakopani prikopu ..Jsou to spojenci Trumpa a zradci ? Jo ! Teror je treba na ty AntiMulti.Ale i ten schazi..Pad Perlina je zase uplne
   blizko !!

   Smazat
  6. 30. schůze, 836. hlasování, 6. června 2019, 10:40
   Nezaplacené podniky privatizované v letech 1992 - 1998 (vedlejší bod, to to už bylo již dříve schváleno PS a nic! Pouhý teátr).

   Čtvrtek 6. června 2019 (hlavní bod, elektronizace a digitalizace veřejné zprávy!).

   Michálek, Hamáček o voze a Vy 3:23 a Kováčik o koze!

   Místopředseda PSP Vojtěch Filip: “Děkuji Pavlu Kováčikovi (za fantazírování!). A budeme pokračovat podle schváleného pořadu schůze bodem“


   Místopředseda vlády a ministr vnitra ČR Jan Hamáček: “Děkuji, vážený pane místopředsedo. Vážené paní poslankyně, páni poslanci, dovolte, abych velmi stručně uvedl vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím zákona o Sbírce zákonů a mezinárodních smluv.

   Cílem návrhu je novelizace některých zákonů v souvislosti s přijetím zákona o Sbírce zákonů a mezinárodních smluv. Ten byl schválen v roce 2016 a jeho cílem je elektronizace a celková zásadní modernizace procesu tvorby a vyhlašování právních předpisů. Návrh přináší především nezbytné změny jednacích řádů Poslanecké sněmovny a Senátu a zákona o Ústavním soudu, dále provádí technické změny řady zákonů v souvislosti se sjednocením Sbírky zákonů a Sbírky mezinárodních smluv do jedné sbírky a současně se tímto zákonem stanoví nové datum účinnosti celé právní úpravy, a to na 1. leden 2021. (Trvalý silný hluk v sále.)

   Připomněl bych, že obdobný návrh byl již v minulém volebním období schválen vládou i Poslaneckou sněmovnou. Stal se součástí zadání technického řešení projektů eSbírka a eLegislativa. Původní návrh však dosud nebyl projednán Senátem, a není tedy z důvodu mezitímních změn právního řádu použitelný. S ohledem na tuto skutečnost je tedy nezbytné schválit nový návrh změnového zákona k zákonu o Sbírce zákonů a mezinárodních smluv.

   Závěrem mi dovolte poděkovat za vstřícný přístup k projednávání návrhu na schůzích výborů.“

   Smazat
  7. Místopředseda PSP Vojtěch Filip: “Děkuji panu ministrovi a místopředsedovi vlády Janu Hamáčkovi. Návrh jsme v prvém čtení přikázali k projednání ústavněprávnímu výboru jako výboru garančnímu. Dále byl tisk přikázán výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Usnesení výboru vám byla doručena jako sněmovní tisky 256/1 až 4. Nyní žádám tedy zpravodaje ústavněprávního výboru poslance Jakuba Michálka, aby nás informoval o jednání ve výboru a případné pozměňovací návrhy odůvodnil. Máte slovo, pane zpravodaji.“


   Předkladate a zpravodaj:

   Poslanec Jakub Michálek: “Vážený pane místopředsedo, vážené kolegyně, vážení kolegové, stanovisko o projednávání ústavněprávního výboru vám bylo rozesláno jako sněmovní tisk 256/4, ve kterém jsou také pozměňovací návrhy, které přijal ústavněprávní výbor. Ústavněprávní výbor rozhodoval na základě doporučení podvýboru pro elektronickou Sbírku zákonů a digitalizaci justice. Ty návrhy, které tam jsou, jsou uvedeny pod body 1 až tuším 12, a já velmi stručně je odůvodním.

   Velkou část z toho je možné prohlásit za legislativní změny. Je tam pozměňovací návrh pana poslance Pikala, který shlukuje ustanovení, která byla rozeseta po celém jednacím řádu. Jsou tam ustanovení, která se týkají režimu, kdy nebude možné fungovat v plně v elektronické podobě, v té online podobě, kdy probíhá propojení přímo na Sbírku zákonů, tak jak bude ten elektronický systém na Ministerstvu vnitra, tak abychom v tom záložním režimu fungovali elektronicky, offline, a teprve pokud toto nebude možné, tak aby se přešlo do listinné podoby.

   To, co považuji - já nebudu tady rekapitulovat všechny ty legislativně technické návrhy, řeknu to, co považuji za nejvýznamnější, a to, že jsme navrhli na základě jednání s Ministerstvem vnitra a na základě požadavků Kanceláře Poslanecké sněmovny a Kanceláře Senátu prodloužit účinnost toho zákona na rok 2022 a dostali jsme závazek od Ministerstva vnitra, že ten systém bude v testovacím režimu od 1. 7. 2020. Takže od té doby bude možnost testovat ten systém. Systém bude testován jednak na vládě v rámci vládní legislativy a jednak čekám, že provedeme několik testovacích běhů tady v Poslanecké sněmovně na zákonech, které si vybereme, a ty proběhnou paralelně i v té elektronické podobě v eSbírce, tak abychom v okamžiku, kdy zákon nabude účinnosti, tak potom v jedenapůlročním testovacím režimu měli vychytány všechny mouchy a opravdu nehrozilo žádné riziko tedy v legislativním procesu. Současně si myslím, že to je moudré řešení i z toho důvodu, že ten systém začne plně fungovat s novou Poslaneckou sněmovnou, po volbách v roce 2021. To znamená ti z vás, kteří se nebudou chtít učit s tím novým systémem, nebo vaši asistenti se s ním nebudou chtít učit, s tím novým systémem, tak nebudou nuceni do toho, aby se toto učili. Bude to fungovat až od nového volebního období.

   Smazat
  8. Součástí těch doporučených návrhů ústavněprávního výboru je také sporná otázka, kterou se nám podařilo velmi úspěšně vyřešit s Ministerstvem vnitra, která se týká toho, aby bylo zaručeno, že poslanec bude rozhodovat o zveřejnění svých pozměňovacích návrhů, že to nebude tak, že si by si je připravoval v tom informačním systému Ministerstva vnitra a někdo by k nim měl neoprávněný přístup. Ale skutečně bude možnost zpracovávat si je offline. Samozřejmě i s využitím nějakých návrhů od zájmových skupin. A záležitosti, které se týkají transparence, tak budou řešeny v rámci zákona o lobbingu, který má za úkol předložit vláda.

   Další pozměňovací návrh, který předkládá ústavněprávní výbor, se týká toho, aby data, která jsou obsažena ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv, byla dostupná jako otevřená data ve smyslu zvláštního právního předpisu, čili zákona o svobodném přístupu k informacím, což je v souladu v podstatě s tou politikou a s obecními ustanoveními zákona o svobodném přístupu k informacím.

   Takže myslím, že jsem ty zásadní záležitosti odůvodnil, a teď by bylo žádoucí, abych stručně okomentoval i tu obecnou politiku, jakým způsobem řešit stav, kdy tady máme platný zákon o Sbírce zákonů. Máme tady novelu souvisejících zákonů, která ovšem podle předběžných rozhovorů nemá podporu v Senátu.“ (Poslanec se odmlčel kvůli silnému hluku v sále.)

   Kde je slovo: „Co bylo ukradeno, bude vráceno 3:23!“, jste ze říše snů, nikdy už nic vráceno nebude, to by spekulant Andrej Babiš odepsal svůj Agrofert, Po Bakalovi zbyla pouze díra to samé MUS!
   Tak důležitý zákon pro vás Babiš, Adam, Okamura, Dolínek, Birke, Foldyna, Luzar, Grospič fuč, Faltýnek, Nacher, Radim Fiala nepřihlášen?!

   30. schůze, 836. hlasování, 6. června 2019, 10:40
   Nezaplacené podniky privatizované v letech 1992 - 1998 (o nějakém vrácení ani slovo, měli hlasovat o zvracení, to by bylo ještě možné, pouhé MRTVÉ gesto, strůjem toho všeho oad zvolení Havla, byla KSČ s Čalfou a Štrougalem v pozadí).

   Smazat
  9. Plácnutí do vody od Kováčika, hlasovali jak s Grossem, tak zvolili Klause, byli u všeho KSČM:

   Poslanec Pavel Kováčik: „Děkuji za slovo. Kolegyně a kolegové, dovoluji si jménem poslaneckého klubu KSČM, ale i jménem těch občanů České republiky, kteří právem poukazují na to, že v tom období, o kterém byla řeč, se děly obrovské nespravedlnosti, zločiny, zašantročení, děkuji vám všem, že poprvé v historii Poslanecká sněmovna vzala svým hlasováním na vědomí, že se vůbec něco takového dělo.

   Je to okamžik, který se dá hodnotit jako světélko na konci tunelu, a teď dojde zcela určitě, aspoň já jsem o tom přesvědčen, k onomu naplnění bodu dvě, kdy vláda ČR bude také činit takové kroky v legislativní oblasti, aby to období nezůstalo zapomenuto a zasuto v dějinách a aby ti, kteří se loupeží, zlodějnou obohatili, tak aby nemohli nadále svých plodů užívat. Aby lid České republiky alespoň částečně mohl to, co mu bylo ukradeno, dostat zpátky vráceno. Děkuji.“ ÁMEN

   Smazat
  10. ANO - Kováčiku Češi dostanou zpět? Sudetští Němci a zprzněná šlechta dostává zpět (bratranec manžel sestřenice), žluklá krev Kováčiku, NELŽI !

   Smazat
 2. Nepopukali by občanè voliči smichem,kdyby toho Babiše napadlo,

  tomu davu na Letné doporučit ty heslovité články z Programu té nepolitické ČSV,aby je tam na té Letne dali na tyčky a že jako on ten Sociálni stat, konstrukt řizné pravice ze srdce doporučuje do prvniho članku Ústavy a všem poslancům dovoli,aby k tomu vytvořili v Parlamentu většinu a že on to bude do toho prvniho článku ÚSTAVY tlačit jako prvni.
  To by byla řeč a ne, že ne ,ANO!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase blábol "nepolitické ČSV". Dej už pokoj.

   Smazat
 3. 2:04 krom nadávek, nějaké argumenty by nebyly? Není snad pravdou, že pan Jírovec není tím, kdo vystavuje články na blogu Nová republika? Jméno toho, kdo text vystavil najdete v jeho zápatí včetně času vložení. Chápete?

  OdpovědětSmazat
 4. Těmi miliony "maličkostí", které dovolujeme umožňujeme nekonečný růst arogance USteroristů. Prostě předělávání historie, manipulativní texty ve sdělovacích prostředcích, prodejnost politiků, podprahové působení v médiích jinak než naprostou koloniální podřízenost neumí vyhodnotit.

  OdpovědětSmazat
 5. Děkuji panu Jírovci za kvalitní článek jako vždy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:20 ANO skvělý článek a nyní zpátky na zem! Kdo zná lidi, kteří by ten sajrajt z Prahy vymetli, ti se nikdy od vemen od druhých z celé ČR neodtrhnou. Babiš nevládne, Babiš si se svou skvadrou, pohybující se již z dřívějších dob na hraně zákona (Faltýnek, Dostálová i on) pouze SYCHRUJE. Okamura SPD, kde zde schrastí 47 Roninů, pokud: „Všeci kradnů!“ motto AB. Kurva jsme v hluboké piči, jen doktor David je AGRI vysmátý, inspirace sprostot autorem článku?

   Smazat
  2. Opět z němčiny: jistota = Sicherheit
   S Ypsilonem je to JIŠTĚNÍ hodně tvrdé! SPD podrží překvapivá pecka?

   Okamura možná podpoří vládu. Spolu s KSČM

   21.07.2019 18:26
   Svoboda a přímá demokracie (SPD), hnutí pod vedením Tomio Okamury, připouští podle všeho dohodu s KSČM o možné podpoře jednobarevné vlády ANO. Stejně tak spolupráci nevylučují komunisté pod vedením Vojtěcha Filipa. Píše to server PL.


   AGRI - SPD, tak si to konečně ujasněte!

   Smazat
 6. Pavel Beran

  Pane Jírovec,Váš článek je perfektní,je jako kdyby byl vzat z mého psacího stolu.Věk, názory a životní zkušenosti jsou v podstatě totožné.
  Mladí blbečkové a další ovečky však nepochopí,nemají na to !

  Stačí blbeček z maloměsta olečený do slušivé uniformy Hitlerjugendu(Schwarzenbergjugendu)-studentík nepotřebných věd -teologie v roli zaplaceného KRYSAŘE s píšťálkou a bučící ovce řvou aniž si uvědomují ,že řvou ve prospěch vlastní jateční porážky !
  Proti zbrojení a válce ani JEDINÝ PROTESTNÍ HLAS !A při tom jdeme na tu porážku všichni společně,celá lidská civilizace,zbraně jsou vyrobeny a budou použity................

  OdpovědětSmazat
 7. Přesně tak článek jsou fakta piráti jsou ještě větší sluhové západu než stop 09.

  OdpovědětSmazat
 8. Mám dojem, že si autor převyprávěl program SPD. Tam není žádná zmínka o „zavedení základního příjmu pro každého občana.“
  Tam je návrh na minimální výši důchodu, ve výši minimální mzdy. Tedy cca 12 tisíc Kč. Aby občan, který celý život pracoval, dostával důchod např. šest tisíc, je nepřístojnost.
  Vyšší částky již jsou na základě zásluhovosti. Ale zásluhovost se má uplatnit pouze při vyměřování důchodu, nikoliv při průběžném zvyšování. Tam by mělo jít o zvyšování o konkrétní částku, nikoliv o procentuální zvyšování. To je také návrh SPD. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem voličem SPD, pravidelně přispívám do Haló novin. Z toho lze lehce usoudit koho ve volbách upřednostňuji. SPD se mi jeví, jako strana slibotechen, bez reálného řešení, co by kdyby.

   Smazat
  2. Nechci se ti do toho plantat, ale připadá mi, že jsi právě popsal obrázek co jsi viděl v zrcadle.

   Smazat
  3. Jiří Jírovec21. července 2019 11:29
   Opravdu nevím, koho můžete být voličem. Podle Haló novin, bych hádal na KSČM, ale podle ostentativně vyjádřeného odporu vůči slibotechnám, to zase tak nevypadá. P.K.

   Smazat
  4. Pane Jírovec 11:29 rovněž jste se jako autor šikovně vyhnul, pokud je v článku zmíněna Schwarzenbergova cikánská pracovní četa v Letech, z jakého důchodu dnes žijí "ti" vypasení, vypití a vyhulení Rómové? Oni byli mezi prvními po hadru, které vystřídala četa Slováků a Ukrajinců z toho plyne, třicetiletá absence na trhu práce 90% jejich etnika, tudíž mizivá zásluhovost. Viděl, slyšel jste někdy třeba hamižnou Romeu na ČT, ČRo, že by se bouřila za vyšší důchody pro svou snědou tíseň? Já nikoliv, jak je to možné? Šťastnější Češi vybírají dle svých zásluh pravidelně popelnice. Jaký máte názor na pražskou etnickou segregaci cikorek pražákem, obchodníkem s chudobou Radovanem Vítkem z Prahy do Janova tj. 600 bytů Termitů (dnes vybydleno), zpátky do Prahy se však nevrátili? Ombudsmanka Šabatová a další na můj dotaz zarytě mlčí! Pročpak? A jak přikyvuje pan Pokorný, Česko bohatne, stejně jako Německo... Kde žije netuším, za to vím, že jsme zadlužení až po uši a Německo má také díky nám, přebytečný rozpočet. Pásy va Škodovce u nás jedou dvojnásobnou rychlostí než v Nacistánu a dělníci, našinci málo MAKAJ!. Mináře bych zfackoval za nové hlasy pro Babiše, díky Babišovi. U nás jsme nejbohatší surovinová oblast s nejchudším obyvatelstvem jako ta Eritrea, není to divné? Naše bohatství si užívají, vaši vyjebánci z Prahy, přes daňové ráje nebo Poláci přes ropné rafinerie. Nezačíná ta vaše deformace u vás v Praze už někde v tomto:


   Europoslanec za SPD Ivan David vysvětluje, proč zůstal sedět při evropské „nehymně“

   18.07.2019 18:20

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Europoslanec-za-SPD-Ivan-David-vysvetluje-proc-zustal-sedet-pri-evropske-nehymne-589506

   Přístup k diskuzi zde:

   Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.


   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Europoslanec-za-SPD-Ivan-David-vysvetluje-proc-zustal-sedet-pri-evropske-nehymne-589506/diskuse

   Co Vy na to, jako analytický chemik?

   Smazat
  5. Pro (19:06)
   Jste normální rasista. To jest hloupý a zaslepený, neinformovaný, ale namyšlený a agresívní.
   Sousta Romů poctivě pracuje, stačí se rozhlédnout během procházky městem. Nejde zdaleka jen o metaře a popeláře, ale třeba o stavební dělníky, silničáře, řidiče MHD.
   Pokud by bylo žití ze sociálních dávek takové terno, tak proč je nepraktikují "bílí"? Zákony o sociálním zabezpečení napsali a schválili "bílí muži", nikoli Romové. Tudíž pokud dochází k jejich zneužití, tak - jestliže trvá krátkodobě - je to věc pobírajících dávky, jestliže to ale trvá dlouhodobě, tak je to i věc zákonodárců, tj. "bílých mužů", protože nejsou s to případnou chybu napravit.
   Jinak před cca 10 lety sociologové zjistili, že tehdy mohlo být zneužíváno asi do 1,5 % z objemu vyplácených sociálních dávek, tj., že 98,5 % bylo vypláceno v souladu se zákonem. A též z toho vyplynulo, že jde o sumu v řádu pár miliard korun.
   Jste vskutku klasickou ukázkou frustrovaného českého pitomce neznalého věci, ale - s drzostí tomu odpovídající - hlásající své bludy a výmysly. Celá česká romská komunita, resp. ta její část, která protiprávně pobírá dávky, nespáchá zdejší společnosti takové škody jako každý jeden z velkých podnikatelských lumpů okrádající ČR daňovými úniky, přemrštěnými cenami veřejných zakázek či dotačními podvody. Nevidíte stovky miliard Kč, o něž ČR přichází, a soustřeďujete se na částku o dva řády nižší, kterou si protiprávně přisvojí asi stonásobně větší skupina romských vykutálenců.
   Schody se mají zametat shora. Pokud nezameteme s bakaly, koženými, krejčíři apod., tak těžko můžeme mravně působit na gejzy, pišty, eržiky atd. A stejně tak je třeba intelektuálně a morálně působit na pitomce z řad "bílých mužů", ať již zákonodárců či internetových pisálků.
   KR

   Smazat
  6. KéRko 20:50, ODKUD JSTE “BÍLÍ POPELÁŘI“!?

   “ČERNÝ MUŽ“ pod bičem otrokáře žil,
   černý muž pod bičem otrokáře žil
   černý muž pod bičem otrokáře žil,
   kapitán John Brown to zřel.

   Glory glory aleluja, glory glory aleluja
   glory glory aleluja, kapitán John Brown to zřel.

   Sebral z Virgínie černých přátel šik,
   sebral z Virgínie černých přátel šik
   sebral z Virgínie černých přátel šik,
   prapor svobody pak zdvih.

   Glory glory aleluja, glory glory aleluja
   glory glory aleluja, kapitán John Brown to zřel.
   prapor svobody pak zdvih.

   Hrstka statečných však udolána jest,
   hrstka statečných však udolána jest
   hrstka statečných však udolána jest,
   kapitán John Brown je jat.

   Glory glory aleluja, glory glory aleluja
   glory glory aleluja, kapitán John Brown to zřel.
   kapitán John Brown je jat.

   Zvony Charlestonu z dáli temně zní,
   zvony Charlestonu z dáli temně zní
   zvony Charlestonu z dáli temně zní,
   na tu cestu poslední.

   Glory glory aleluja, glory glory aleluja
   glory glory aleluja, kapitán John Brown to zřel.
   na tu cestu poslední.

   John Brown mrtev jest a jeho tělo tlí,
   John Brown mrtev jest a jeho tělo tlí
   John Brown mrtev jest a jeho tělo tlí,
   jeho duch však kráčí dál.

   Glory glory aleluja, glory glory aleluja
   glory glory aleluja, kapitán John Brown to zřel.
   jeho duch však kráčí dál.

   https://uloz.to/live/!fswCZ5MZDnVi/dycky-duchcov-kdyz-brit-torak-v-cr-radi-vlade-cr-jizda-na-cerno-uz-musi-prestat-lyncovani-manzelskeho-paru-romy-dost-bylo-prazskych-parazitu-a-co-romea-cz-praha-ceka-na-dary-byt-to-obracene-15-na-2-dycky-most-mkv-avi-mp4

   Smazat
  7. KR - Vy ste blbej, jak pulštok/punčtok/putštok/pučtok, vyberte si “svobodně sám“, jste přeci chytrý “bílí muž“?

   Smazat
  8. Pro tvrdy KaR 20:50

   Tak vy jste odhodlán tvrďe zamésti s Bakalou, Koženym, Krejčířem ku mravní obrodê cikorek v ČR? Kdy jste naposledy navštívil lékaře k tomu specializovaného. Proč nereagujete na mou odpovêď, jo vy metáte v Chanovê po boku metařu, popelářu a řidiču MHD z řad zdejších Romu, vy jste marťan? Odpovêď žádná KLID ...

   Smazat
  9. Projděte se po Praze. To, že v romském ghettu najdete situaci, jakou si ohledně Romů vysníváte, je přirozené. Zajděte jinam, do jiných měst, do jiných míst. Našel byste nejen manuálně pracující Romy, ale také novináře, pedagogy a další duševně pracující. Váš názor na Romy dle jednoho vzorku je na úrovni toho, jako by cizinec zašel do pražské putyky 4. cenové nebo si přečetl část internetové diskuse a podle toho si vybájil obraz Čechů.
   Naštěstí kromě intelektuálních a morálních ubožáků Vašeho rozměru je ještě dost Čechů, kteří nejsou rasisté, protože používají hlavu na myšlení, na rozbor zkoumaného jevu, jeho podmínek, vývoje, příčin, alternativ a netrpí předsudky a měří všem stejným metrem.
   Je pro Váš intelekt a morální obraz příznačné, jak se stavíte k velkým gaunerům. Patrně je obdivujete, a když se jim nemůžete vyrovnat, tak Jste asi připraven jim podlézat a doufat, že kousek jejich bohatství spadne i do Vaší nadšené tlamičky nebo že okoukáte nějakou oblbovací fintu, jak přijít bez námahy na úkor jiných k majetku.
   Nevím, na jakou Vaši odpověď bych měl reagovat, když Jste takový trouba nebo zbabělec, že si nedáte ani nějakou značku, kterou byste označoval své příspěvky.
   Nejsem Marťan, ale viděl jsem v životě řadu Romů na vysoké škole (jestli víte, co to je), a to jak mezi studenty, tak pedagogy, dále ve sportu (to můžete znát z hospodské televize) a samozřejmě z fabrik (znáte snad z vyprávění), a to nikoli jako nějaké sběrače špon, ale jako kvalifikovanou obsluhu lisů, soustruhů, frézek a jiných strojů.
   KR

   Smazat
 9. Příspěvek 11:29 má s autorem článku společné jenom jméno. Jde o vypůjčenou identitu. Nepřispívám do Haló novin, ale do týdeníku Literatura, Umění, Kultura (LUK), který vydává Unie českých spisovatelů, jejímž jsem členem.

  Pro 11:12 dovysvětlím, že se snažím upozornit "vrchnost" na to, že občan potřebuje k přežití určitý příjem a to bez ohledu na to, jestli kdy pracoval. V tomto pojetí je důchod zásluhovou složkou výsledného příjmu.

  Svým způsobem jsem předběhl program SPD.

  Vtip je v tom, že na "nezásluhovou" složku má (například v Ontariu) nárok každý občan, který splňuje určité podmínky. Tato složka představuje jen asi 15% celkového příjmu těch občanů, kteří mají štěstí, že spadají pod některý ze speciálních pensijních programů. Ty obecně zaručují důchod ve výši 70% průměru pěti nejlépe placených let po odpracování 35 započitatelných let. Na takové důchody dosáhne jen asi 60% kanadských občanů. Klíčová je role státu, který daný systém chrání před vytunelováním a garantuje jeho valorizaci podle inflace.

  Mimochodem, Potůčkova komise zjistila, že privatizace důchodového systému vede k jeho vytunelování. V tomto smyslu byl podvod nyní již zrušený II. pilíř.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za každou lumpárnou hledej Kalouska, který prošel takřka všemi stranami demobloků.

   Smazat
  2. Jiří Jírovec21. července 2019 14:04
   Děkuji za dovysvětlení. Z něho jsem pochopil nikoliv, že jste předběhl program SPD, nýbrž že míříte jinam, než program SPD.
   Základní příjem chápu tak, že by mohl nahradit důchod, invalidní důchod, mateřskou, nemocenskou, atd. Bylo by to určitě snížení administrativní zátěže. Mohl by být cca, ve výši minimální mzdy.
   Ale práceschopnému obyvatelstvu, by měl stát dát příležitost, si dávky vydělat. Prací, nebo řádným studiem, získáváním společensky potřebné kvalifikace. Dostávat peníze za ležení v posteli, mi přijde jako společensky dosti rozvratný systém. P.K.

   Smazat
  3. Příspěvek P.K. 17:26, zcela správně!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.