Reklama

úterý 30. července 2019

Dokument od Frontexu: Gang pašeráků lidí přistižen při činu

30. 7. 2019 Frontex a  iReportér
FRONTEX, konec června 2019 // Minulý týden letadla Frontex detekovala podezřelé rybářské trawlery tažné menší lodí. Loď byla prázdná, ale něco upoutalo pozornost odborníků agentury. Agentura Frontex několik hodin pozorovala loď a najednou se z podpalubí vynořili lidé. 

Jeden z pašeráků lidí skočil na menší loď a povzbudil skupinu migrantů, aby ho následovali. Když se na menší loď nalodilo všech 81 migrantů, mateřská loď se odpoutala a začala směřovat na jih, zatímco malá loď s migranty začala plout k italskému ostrovu Lampedusa. To je jasný a zadokumentovaný případ „mateřské lodi“, kterou zločinci používali k přepravě velké skupiny migrantů přes moře k cíli, než je přeložili na menší loď. 

Letadlo Frontexu a dron sledovaly rybářský trawler a loď s migranty několik hodin a varovaly italské a maltské orgány i EUNAVFOR Med. 

Italské národní koordinační centrum zahájilo složitou operaci, do níž byly zapojeny italské Guardia di Finanza a Guardia Costiera. Zajistily větší loď a příslušníci pobřežní stráže zatkli podezřelé z pašování lidí. Italské úřady následně zatkly sedm podezřelých pašeráků a zabavily rybářský trawler. 

Migranti pocházeli z Bangladéše, Maroka a Libye. Většina z nich neměla, když je pašeráci zanechali uprostřed moře, na sobě vesty. Italské orgány případ vyšetřují.


Na snímku v záhlaví je patrné jak rybářský trawler vleče na laně prázdný člun. Na snímku vloženém do textu je zřetelně vidět jak migranti přestupují z rybářské lodi na člun. Foto Frontex.12 komentářů :

 1. Dokument od Frontexu? Vždyť tahle organizace se na této činnosti podílí, minimálně svou podivuhodnou bezzubostí. EU už dávno deklarovala, že potřebuje nutně migranty. Napřed 57 milionů, teď už 84. Na pašování se přižovovalo i francouzské velvyslanectví tuším že v Turecku. Tohle je jen fraška.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak že by to s tím Frontexem bylo jinak, než ti lhaly tvoje zdroje?

   Smazat
 2. Jen tak mimochodem, byla tu řeč o Gretě, teď o Frontexu, propojím to.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ovlada-nas-jedno-hnuti-Neziskovky-strany-Je-to-vsude-po-celem-svete-odhaluje-Lucie-Groene-Ale-budou-se-divit-590641

  OdpovědětSmazat
 3. V Česku jsou lidé, kteří podporují ilegální migraci finačně i mediálně, bohužel ! Tito lidé patří před soud pro předsudečnou nenávist - nenávidí původní obyvatelstvo a proto podporují ilegální migraci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to není jen o tom. Podívejte se, jaké množství půdy a nemovitostí stačily české nenažrané kurvy ( po privatizaci tohoto) prodat cizím hubám, a je jim úplně jedno odkud ty huby jsou a jaké s námi mají úmysly. O tom to je - není to o nenávisti svých spoluobčanů - je tak strašná lačnost po penězích, jako má šelma po krvi. Kdyby naše politická strašidla vydaly pravidla, že každý kdo poskytne přístřeší migrantům dostane sto tisíc a pak bude dostávat pravidelnou měsíční rentu třeba dvacet tisíc - koukal byste, co našich lidí a rodin s dětmi by z činžáků letělo na chodník ( s různě přiblblými důvody, jako to bylo po roce 1990) a namísto nich by byty obsazovaly černé huby. Česká kurva, když cítí prachy, chová se jak šelma když cítí krev - nic jim není svaté, jdou přes mrtvoly. Kdyby byly v ČR zakázány a trestány soukromé majetky a prachy, miliony našich lidí by se změnily v mírumilovné šmudlíky. Bohužel, tato naše povaha je známá po celém světě. Čecháček bude vděčně olizovat i ruku, která drží bič, jen když jim sype do koryta.

   Smazat
  2. 13:10
   "Kdyby byly v ČR zakázány a trestány soukromé majetky a prachy.."???
   Jak jsi to myslel? A jak by sis to vlastnictví představoval, proboha?

   Smazat
  3. Myslím, že slušnej a normální člověk se klidně obejde i bez vlastnictví, kámo 13.18 - do hrobu si nikdo žádný vlastnictví neveme, a řada nafučenců bude možná ležet pod kytkama někde vedle žebráka a bezdomovce. Ta hloupá česká snobárna je zdroj všeho zla. A potomstvo? Ha - ha! Potomstvo kašle na nějaký naše "odkazy" viz zrovna ty "privatizace" kdy půdu a činžáky i s lidma dostávali právě potomci těch "šíleně ukřivděnejch" - a to zcela bez zákonů, jako že to bude muset zůstat v evidenci státu, když prodat, tak jedině zpátky státu! Právě tihle parchanti se ukázali jako děsní lidumilové, půdu prodali Italům, Rusů, Arabům, kdejaký šmíře, a z bytů během roku vypudili všechny nájemníky ( kde byl zákon o věcném břemenu?) ve prospěch "nebytovek" - to tenkrát bylo v módě a hlavně to víc sypalo. Stejně tak to další, co už prodával "stát" nejdřív stávajícím nájemníkům za babku, ale jak je možný, že z těchto bytů se staly ve stovkách případů "ubytovny" pro Ukrajince, Rumuny a kdejakou verbež? To se jenom vyhází nábytek,a namísto něj se tam naládujou palandy na spaní, co se do něj vejde ( teda do bytu) a o rejž je postaráno. Kdepak národ - vlastenec - spoluobčané - bla bla - správnej českej snobskej sajrajt lační jen po penězích, za to je možný koupit si třeba haciendu ve Španělsku? To je teď in a může se s tím vytahovat před stejnými snobi na snobských grilovačkách? A že v původním domě nebo bytu jeho rodičů či prarodičů chrápou Ukrajinci, nebo žijou Arabové zabaleni do hadrů - no a co? Snob je snob! Kašlou na svoji zem! Tomuhle sajrajtu nacpat majetek? Privatizovat? Ani náhodou!Žádný vlastnictví pro nenažraný český chcípáky, všechno pěkně státní, můžeš to libovolně užívat, po tobě tvoje potomstvo, ale zůstane to tady! Asi tak. Když vidím ten zmar a zkázu, a všechno, čeho je českej chcípák schopnej, změnil jsem názor. A hodně. Kdepak demokracie - na české chcípáky, nerespektující zákony, pravidla, společenské zvyklosti, tradice? Nectící ani své předky, bez jejichž dřiny by měli hovno? Jedině Čingischán a bejkovec - kdepak demokracie. Ani náhodou.

   Smazat
  4. 14:11 Kdysi jsem si koupil barák, abych měl kde bydlet. Taky jsem si koupil auto, abych měl čím jezdit. Chceš mi to znárodnit? Je to majetek.
   Jo a taky mám pár peněz na účtě? Sebereš mi je?

   Smazat
  5. 15:39 Barák bych ti nechal, ale půdu na který stojí dal do Národního fondu s tím, že pokud je stavba na ní stojící užívána k bydlení majitele jeho rodiny či potomků - O. K. Ale jakmile ji začne užívat k jinejm účelům, tvrdě zdanit! Tolik, aby mu z tý šmeliny nezbylo nic, jen oči pro pláč! S autem to samý - dokud si sám vozí prdel se svou rodinou, O. K., ale půjčí to lumpům k provádění všiváren, náký ty "černý taxány" apod. - tvrdě dodanit až z toho budeš srát volejovej mogul! A konto? Tam to řeší ekonomika sama - tedy úrokový zákon.

   Smazat
 4. Jo přesně tak to je tak si můžou kecy o humanitě a solidaritě v eu nacpat někam.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak na čí straně ten Frontex teda stojí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Frontex byl od začátku těžce podfinancovaný a s bezzubými pravomocemi. To byl samozřejmě záměr, aby se jako by uklidnili kritici, ale zároveň Frontex nemohl nic udělat. Jestli někdo z Frontexu pomáhal s pašováním, to nevylučuju, v té organizaci můžou být nasazení lidé, nasazení kapitáni, bordel, ale v jádru jde spíše o záměrně sabotovanou organizaci. Aspoň z toho, co vím. Někdo třeba ví více.

   Rudý škorpión

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.