Reklama

úterý 2. července 2019

EU: Vzpoura proti Merkelové

Roberto Vivaldelli
2.7.2019  InsideOver, překlad Zvědavec
Angela Merkelová věřila, že dokončila složité puzzle jmenování nových kandidátů do funkcí EU. Předsednictví Evropské komise předala Evropské socialistické straně a podpořila jejího kandidáta, Holanďana FranseTimmermanse, na předsedu Evropské komise a svého stranického kolegu, Manfreda Webera, přesměrovala na funkci předsedy Evropského parlamentu. Kancléřka však nepočítala s vnitřní opozicí v Evropské lidové straně (EPP) a s odporem jedenácti států včetně Bulharska, Rumunska, Chorvatska a Irska, čtyř zemí Visegrádské skupiny (Polska, Česká republiky, Maďarska a Slovenska) a Itálie, které zabránily jmenování socialistického kandidáta na místo Jeana-Clauda Junckera.


"Schéma Osaky", podporované Merkelovou, je odmítnuto. Dohoda, podepsaná před summitem G20 v Osace mezi Francií, Německem, Španělskem a Nizozemskem, prosazovaná Angelou Merkelovou, zajišťovala Timmermansovi funkci předsedy Evropské komise, belgickému Charlesi Michelovi funkci předsedy Evropské rady, německému Manfredovi Weberovi funkci předsedy Evropského parlamentu a francouzskému kandidátovi čelné místo v Evropské centrální bance.

„Schéma Osaka“ rozzlobilo mnoho členů Evropské lidové strany a vyvolalo tzv. “černý kouř”. Prezident Evropské rady, Donald Tusk, summit přerušil a vyzval k novému zasedání zítra v 11 hodin.

Jak uvádí ANSA, jedenáct zemí vyjádřilo v nočních rozhovorech s Donaldem Tuskem svůj nesouhlas se jmenováním FranseTimmermanse do čela Evropské komise.

"Předem domluvený balíček z Osaky mě zanechal velmi zmateného spolu s dalšími deseti až jedenácti zeměmi," prohlásil italský premiér Giuseppe Conte, když opouštěl Evropskou radu. "Itálie není proti Timmermansovi. Osobně věřím, že je hodnotnou osobou s velkými zkušenostmi - nic proti němu. Ale pokud je mi jeho kandidatura předložena tímto způsobem, jsem nucen vznést námitky.“

Pokud Itálie prostřednictvím svého premiéra vyjádřila velké pochybnosti o způsobu výběru kandidátů, jaký Angela Merkelová spolu s bruselským establishmentem použila, země Visegrádu byly ve svém vyjádření ještě ostřejší: mluvčí maďarské vlády Zoltan Kovacs prohlásil, že „země V4 nemohou podpořit ani Manfreda Webera, ani Franse Timmermanse, s tím, že ´Holanďana do klíčové funkce dosadil George Soros, aby prosadil proimigrační, finanční a ekonomickou politiku podle svých zájmů´“.

K získání funkce předsedy evropské komise je třeba souhlasu nejméně 21 z 28 států, které představují 65% obyvatelstva – tzn. kvalifikované většiny, o kterou Merkelová usiluje a která v tuto chvíli neexistuje.

Německá kancléřka ale stále doufá v dosažení kompromisu na zítřejším jednání. „Diskuse je komplikovaná,“ prohlásila kancléřka, „ale doufám, že lze nalézt dobrý kompromis."

Merkelová neočekává, že by jednání o jmenování předsedy Evropské komise byla snadná.

Anglické noviny Express hovoří o skutečném „ponížení“ Angely Merkelové a Emmanuela Macrona a o plánu, který přivedl EU do „chaosu“. Podle serveru Politico, který cituje některé diplomaty Evropské lidové strany, by "schéma Osaka", které mělo uvést nizozemského Timmermanse do předsednictví Evropské komise a německého Webera do předsednictví Evropského parlamentu, prospělo Německu a zejména Angele Merkelové ve vztazích s jejím koaličním vládním partnerem, německou sociálně demokratickou stranou.

Ale plán Merkelové je prozatím mimo hru.

"Pro navrhovaný balíček neexistuje žádná podpora ze strany členů a předsednictva EPP," prohlásil včera chorvatský premiér Plenković a dodal, že lidovci podporují Webera. "Socialisté a liberálové se snaží Webera bez důvěryhodných argumentů diskvalifikovat," dodal. "Jednání budou dlouhá a vyčerpávající."

Jak připomíná Ivo Caizzi v Corriere della Sera, EPP má více křesel, a proto by měl mít Weber nad Holanďanem převahu.

Ale lidovci a socialisté potřebují k dosažení většiny podporu liberálů a možná i Zelených. A v takové konstelaci Weber většinovou podporu nezíská.


Ue, rivolta contro la Merkel. Il tramonto della Cancelliera vyšel 1. července 2019 na it.insideover.com. Překlad Maru - děkuji.

76 komentářů :

 1. Nikdo nic nevolí. Jde o rodinné klany, které jsou dosazovány na vedoucí pozice, aby dělali to, co od nich chtějí jejich mafiánští sponzorové z oligarchiátu.
  Pro lidi to bylo, je a bude vždy jen DIVADLO.
  Šaškárna, kterou sehraje průměrný komik a spol.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když jde o peníze, tak je přísný rozpis. Jak jde o funkce u koryt, tak by si jen předávali. Dobře rozumím presidentu Macronovi, co udělal pro Francii, nic.

   Smazat
  2. Nic na plat ! Je to boj jedněch hnědokošiláčů proti druhým hnědokošilatým ! A my, národní slovanské národy s Maďarskem, abychom jim dělali jes stafáž, užitečné idioty, pro lid obecný zdání "poctivé politiky" !! Opravdu je na čase se odpoutat od břehů EU a kormidlo nastavit do svobodných vod. Ne být jenom v područí mocných a nevyzpytatelných !!

   Smazat
 2. Bludný Holanďan. Ten bude asi pořádně zhulenej, nebo sjetej.
  To aby byl dobrým pokračovatelem v duchu ochlasty Junckera.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl. Juncker byl ochlasta a dá se řící, že i trouba. Ostatně právě proto tam byl dosazen. Ale Timmermanns je gauner. Je to nácek jak má vypadat. Umí pouze buzerovat, vyhrožovat, nařizovat. V žádném případě nejedná o alternativách. Pouze o splnění příkazů. Viz kóty. Je to jiná sorta. Ta horší.

   Smazat
  2. Juncker je proti tomuhle hovadu z Holandska ještě slušně vychovanej chlapec milující Evropu a její národy...

   Smazat
  3. Ále co. Na zahájení války bude skvělý. A po atomovém vybombardování když ne světa, alespoň EU, bude chvíli zase klid.
   Já jsem pro.

   Smazat
  4. No alespoň budou mít bukanýři kde provozovat své drogové orgie.

   Smazat


  5. ČESKO VOLÍ PANA TIMMERMANSE!!!


   Smazat
  6. Anonym 17,56 - houno! vol si ho sám.

   Smazat
  7. 17:56 Naštěstí, blbečku, nemáte volební právo. A vždycky mluvte sám za sebe. Nikdo vás nepověřil abyste mluvil za druhé.

   Smazat
  8. 17:56 Souhlas ta uječená menšina z Letné Češi určitě ne.

   Smazat
  9. Fiala: Timmermans je globalista, obhájce migrace a neomarxisticky odmítá rodinu a národ:

   https://cz.sputniknews.com/politika/2019070210260497-fiala-timmermans-je-globalista-obhajce-migrace-a-dusledne-neomarxisticky-odmita-rodinu-a-narod/

   Smazat
 3. Ukázka demokraci podle Merkelové: Nikým nevolení čtyři představitelé se domluví na něčem, co bude mnoho let ovlivňovat život více než půl miliardy lidí v Evropě (EU v r. 2018 501,4 mil obyvatel)! A dalších desítek miliónů okolo. Minimálně v nepřidružených zemích (jen Ukrajina 46 mil, Moldávie, Gruzie...). Jakýsi "balíček" rozdělení vrcholných koryt a s pravomocemi absolutistických panovníků středověku nebo islámských monarchií. Jen tak. Bez jakéhokoliv i jen náznaku souhlasu ostatních 24 zemí. O obyvatelstvu ani nemluvě. Už jen tento akt by měl být signálem k přemýšlění, jak z tohoto spolku vystoupit. Snít o nějaké transformaci, změně... jsou pouhé fantasmagorie živené těmi, kterým tato naprosto tristníá a nepřijatelná situce vyhovuje. I v Rusku prezident musí projít volbami. A můžeme se na ně dívat jakkoliv, přisuzovat Putinovi cokoliv, ale ani on není schopen ovlivnit vůli 140 mil voličů k jednotnému hlasování v jeho prospěch nějakými čachry. V EU se už ani těmi čarchry nebo hrou na demokracii nezatěžují. Prostě se sejdou čtyři lidé (říkejme jim tak) a ti rozhodnou o ostatních! A běda tomu, kdo se jejch rozhodnutí vzepře. Hned je nepřítel evropských hodnot, demokracie a vůbec přijde k utracení. Zatím pouze k politickému. Jak se snaží i u nás. I volby na Ukrajině byly všelijaké, ale bylo to volby. Tohle se nedá nazvat jinak než diktátem. A nesmírnou arogancí a drzostí! Pryč z tohoto chomoutu. Je to kriminál. Ale dobře nás v něm krmí. Zatím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:08 Souhlas, eu hnůj může velebit jen korupčník nebo tupec.

   Smazat
  2. Z EU ven!!! Čím dříve, tím lépe. Nic se tam reformovat nebude, protože by přišli o koryta.

   Smazat
  3. Hledejte spojité body téhle nebezpečné šaškárny v Bruselu,Berlíně,Paříži a našich Tzv. "Chvilek pro DEMOKRACII". Honosný název pro hnědokošilatá nedostudovaná individua, proškolená "sudetoněmeckým lansmanšaftem" !

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Blbče, a ještě rusky "Балбец"

   Smazat
  6. 18,00 - už ty drogy neber, žvaníš jako debil

   Smazat
  7. Pro 18:00 co to hulíš? Slušnej matroš:)))

   Smazat
  8. Větší tupé hovado než tento provokatér 19.49 neexistuje

   Smazat
  9. Blbeček trolíček 19:49 slabota! To už soroš nemá na trola s IQ aspoň 70? To sa potom nečudujte, že idete do riti.

   Smazat
  10. 19:49 Odkud ty informace čerpáte? Já tam částečně žiji a musel jsem se smát, až jsem skoro spadl ze židle. Tak já vám dávám tři měsíce, maximálně půl roku, než vás odvezou houkačku do Bohnic.

   Možná, když poprosíte pana doktora Davida, že vám zařídí v ústavu, kde šéfoval nějakou protekci. Třeba skotské střiky, nebo elektrošoky, případně zakázané klecové lůžko.

   Smazat
  11. On má určitě doktorát z trolení a oponenturu dělal u Jandy Řiťopicha...poslední novinka na FF...

   Smazat
  12. 23:30

   Žijete v Rusku? A kde, někde ve VIP čtvrti nebo hotelovém komplexu, kam nemá běžný člověk přístup? Já jsem do Ruska letos odmítl služební cestu, obzvlášť poté, co mě kolega varoval. Loni byl v Petrohradě a přinesl šílené zážitky. Jak to musí vypadat mimo centrum, zvlášť někde na Sibiři? Přitom on už zcestoval kdeco. Ameriku (obě Ameriky), zná jak své boty, hodně má naježděno v Asii a nejen služební pobyty, spolu jsme byli před 10ti lety služebně v Dháce. A on Rusko charakterizoval: "Představ si víc špíny než v Bangladéši a hlavně otřesnou zločinnost fakticky na každém kroku". Proto mají v Rusku auta jen bohatší a ti jezdí fakticky v ozbrojených kolonách, přičemž používají různé speciální úpravy anebo rovnou obrněná vojenská vozidla. Tato extrémně chudá, velmi zaostalá země s katastrofálně nevzdělaným obyvatelstvem, je prošpikována násilím mnohem více, než vidíme v některých státech Latinské Ameriky nebo Afriky.

   Smazat
  13. Jedna paní povídala. Proč nepíšeš svoje zážitky, ale jen pomluvy z druhé ruky?
   Mimochodem, při mých cestách po Rusku musím konstatovat, že i prostý vesničan je v Rusku vzdělanější a má větší přehled o světě, než průměr v USA, natož v té vaší Dháce.

   MM

   Smazat
  14. 12:57

   Jak ti mám odpovědět, když mě redakce bezestopy maže?! Dodal jsem i svoje zkušenosti a výtahy z článků a průzkumů. Mohl sis to přečíst a vyjádřit se k tomu. Ja nrjdtm nějaký troll já mám jen jiný názor, jiné poznatky a jiné zkušenosti, a umím ho dokázat. Jen mi není dovoleno. To už jste na tom skutečně tak špatně, že nepříjemné pravdy (podle vás zřejmě lži) jednoduše namísto oponentury smažete?

   Smazat
 4. Frans Timmermans bude asi teplouš, nebo nějaký úchyl. Jinak by ho ani nejmenovali.
  Jistě bude prosazovat všechny úchylnosti od islámských inženýrů, přes banderovce, po sňatky a adopce dětí teplomili.
  Málokomu dochází, že zkáza dávno přichází.

  OdpovědětSmazat
 5. Směrem ke korytu

  Málokomu dochází,
  že zkáza právě přichází.
  Vypadá tak nevinně,
  že dal bys jí pětku.
  Proto právě jedině,
  vol nás jeden zmetku!

  OdpovědětSmazat
 6. Nebyl tento Holanďan Frans Timmermans tenkrát v Jugoslávii "zabraňovat" vraždění civilistů? "Osobně věřím, že je hodnotnou osobou s velkými zkušenostmi,.."
  PRÁVĚ!! Kdy a kde získal ty své VELKÉ ZKUŠENOSTI?
  Kdo že se to proslavil výrokem "JEN VÍC TAKOVÝCH KOŽENÝCH!"? sck

  OdpovědětSmazat
 7. Šaškárna. EK je přímo ovládána lobbisty desítek nadnárodních megakorporací. Na základě jejich "objednávky" pak eurokomisaři, za svoji podvratnou činnost velmi dobře placení, navrhují zákony, regulace a nařízení. A loutkový europarlament, kde je drtivá většina probruselských politiků, samozřejmě vše odkývne. A nějaký šéf EK je stejná loutka, jako všichni eurokomisaři s tím rozdílem, že je o něco lépe placená. Proto bylo jedno, že ten post ovládal ožrala Juncker, v pohodě v tom blázinci zapadl. A podle pravidel na jakémkoli postu v EK musí být jedině "vyznavatel těch správných EU hodnot" - tedy eurohujer, který - jak řekla sama Jourová - nepracuje pro zájmy svého národa, ale výhradně pro zájmy EU.

  OdpovědětSmazat
 8. Kontrarevoluce? Část příslušníků Bundeswehru a Bundespolizei přešlo k AfD.
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226021
  V Německu chystají protesty u americké letecké základny Rammstein.
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226029
  Říše se rozpadá,jalo kobyla bude ještě hodně kopat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:45

   Právě naopak. Od AfD utíká většina příznivců k Zeleným a SPD. AfD už v podstatě neexistuje, finito. Na Parade Pride Berlin v červenci se očekává rekordních 5 milionů přívrženců. Happeningy se budou v tom čase konat po celé zemi a účast bude obrovská, počítá se s celkem 15ti miliony účastníky. Poprvé bude hojne zastoupena dosud persekuovaná skupina pedofilů, kteří chtějí taktéž prosadit svoje práva. Znatelné procento z nich jsou z řad imigrantů a právě pedofilie je pojítko mezi liberální muslimskou komunitou. Zisky z prodeje kondomů, Viagry, marihuany, hašiše a extáze půjdou do miliard. Tohle je budoucnost, naše evropská budoucnost, ruka v ruce spolu s Islámem. Vy jste rudohnědá, bolševická, rusofilní hovna, váš čas byl již dávno naplněn. Zeď jste na pokraji zániku. Jako kultura, jako rasa. Nechceme vás!

   Smazat
  2. Pro 13:45 Ty počty možná nesedí, ale jinak asi souhlas. Zoofilové budou následovat a pak nekrofilové. Gerontofil stojí aktuálně v čele Francie. Frau Merkel už od pohledu nelzs poznat co je tozač. Viděl ji někdy někdo v šatech nebo v sukni? Já jen v saku a kalhotách a to ještě v nemožné kombinaci. Asi bych musel bych být tak rok na opuštěném ostrově a pak se řádně ožrat, abych v ní viděl ženskou. Tak se nedivím té sebrance, která se do Němec chystá. Rusko bude asi poslední naděje na záchranu křesťanských hodnot.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Pro 19:20 Jestli míříš na Rusy ty idiote, tak pravoslavní jsou Řekové, Bulhaři, polovina Rumunů, Moldavani, Srbové, Makedonci, Ukrajinci, Bělorusové, ruské menšiny v Pobaltí (až 1/3 obyvatelstva), dále pak Koptové v Egyptě, Izraeli (Jerusalém) atd. Kreténe! A kdo jako by je chtěl exkomunikovat a jak by to udělal? Kdo by ke vyhladil? To jako ty a tvoji kámoši a pravoslavní by drželi jako berani? I skladníci a kuchaři v ruské armádě umí víc než 90% armád NATO, blbečku.

   Smazat
  5. Blbeček trolíček 18:15 žeby si tie svoje klamstvá podložil aj nejakými zdrojmi? Jááj, to nepôjde, že?

   Smazat
  6. 22:51

   Už jsem ti třikrát odpověděl a ty linky dal. Redakce mě třikrát smazala bez stopy. Tomu se zde říká "demokracie a svoboda slova". Chraň nás pánbůh, aby se něco podobné dostalo k moci.

   Smazat
 9. Zapadni staty jsou zvykle na kolonii. Proto maji povysenecke chovani k vych.statum, jsou arogantni a nejradeji by nas nechali zbicovat nebo i zastrelit. Pryc od EU, muzeme si vytvorit vlastni obchodni, cestovni prostor !!!! A s EU budeme vyjednavat jako rovny s rovnym!!! Budeme obchodovat s kym chceme a nebudou nam vladnout dementi typu dosavadnich vladcu EU a zap.statu!!!
  dustojnik-val. veteran a tisice kolegu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:10
   No jenom aby ty základny nepřesunuli k nám, stejně jako se snaží s těmi doktry a inženýry které si pozvali.

   Smazat
 10. Chudinka Frau Merkel. Najednou se proti ní všichni spikli a už nevědí, čím vším ji ještě dehonestovat. Najednou se všude dočítám, že je dcerkou Hitlera, že se mu narodila v Argentině (kam ho Američané odvezli na konci války), že tam dodnes vlastní rodinný ranč a že bohužel kromě ranče po svém fotrovi zdědila i Parkinsonovu nemoc. Její věrní jí vypovídají poslušnost nejenom v Bruselu, ale i doma v Německu. Že by to bylo tím, že na rozdíl od Obamy (který ji nechal sledovat na každém kroku - ve skutečnosti ji asi chránil) ji prezident Trump nemůže přijít na jméno. Proto asi otočili i prodejní novináři. Angela holt už není v kuzru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. za všim hledej agenta vatikanu lidovce kor když jalovice je kudlanka nabožna i s posvědcenym cetifikatem od papeže že muže kazat ovšem otazkou je jak dlouho to vovečky mužou vydržet

   Smazat
  2. amik je zvykly na jine kosti než na tuhle dojčland voprejskanou cisternu sice ma prachu že by nakrmyla všechny imigranty ale nadruhou stranu prachy nejsou to hlavni co ona určitě nikdy ani neměla a proto jalova a zarostla

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 19:11 Co bude, to bude. To nikdo neví. Ale vy, vy můžete udělat zázraky. Hlavně se prosím nemnožte. To je základ. To by se ten českej genofond mohl fakt úplně položit. Stačil by ještě jeden blb, jako jste vy a přeměna Česka na cokoliv je nemožná.

   Smazat
  5. Povahou a jednanim je Merkel a Macron nepochybne z Hitlera. Z Rohma a vsech uchylu kolem psychopata Stalina ,Jagoda ,jezov, Beria, Janukidze atd. Se to opet opakuje../skoro zadnej rus mezi nima,ani kdokoliv normalni /.Kombinace sadismu a masochismu je mezi nimi velmi rozsirena. Ale daleko vice skod delaji posluhove svym snazenim potesit ,splhat a vysplhat se k lepsimu korytu. Ti pak se nestiti nejhorsich zlocinu a vyplnuji dokonce nevyslovena prani sadistu a psychopatu v nadeji ze udelaji karieru.. Ti nejblbejsi pak maji za ukol "zasrat" nova media napriklad
   zde !!..

   Smazat
  6. Podpořte své městské zastupitele v projektu "Nový občan".

   Nelíbí se mi postoje většiny z vás. Jsou nelidské a znepokojující. Jak se můžete stavět odmítavě k cizí bídě, co jste zač?

   My chceme připravit po vzoru Regensburgu, Hamburgu, Hannoveru.. atd. podobnou iniciativu českých měst, která by začala se zvýšeným příjmem uprchlíků, především z Afriky, konfliktních oblastí a z chudinských ghett světových velkoměst, které bychom přestěhovali do ČR. Míníme na to získat grantové fondy z EU a vyčlenit velký finanční objem ze státní pokladny.

   Naše iniciativa se střetla v Evropě s mimořádným zájmem, zvlášť, když naše místopředsedkyně navrhla přestěhovat celé komunity, které by pak pomocí masivních pobídek z města, státu a EU zde mohly definitivně zakotvit. V naší iniciativě jsou zastoupena fakticky všechna česká krajská města, většina okresních a velké množství menších měst a obcí. Máme mimořádný ohlas nejen mezi zastupiteli našich měst, ale hlavně v EU. Tímto prolomíme bariéru Zeman - Babiš, která brání masivnímu příjmu imigrantů.

   Na uskutečnění projektu míníme získat 360 mld.€ z EU, se splátkami na 20 let. Do projektu budou zahrnuti i Romové z ČR, ale také třeba z Rumunska, Srbska, Makedonie, Kosova apod. Města už začala s vyčleňováním prostor, většinově v širším centru intravilánů měst, kde by se mohla stavět nová moderní sídliště s plnou výbavou pro nové občany.

   Myšleno je samozřejmě také na svatostánky, přičemž v tomto případě by se mohly použít stávající málo využívané římskokatolické kostely a přestavět na mešity. V této naší iniciativě máme velkou podporu u katolické církve, která je přístupna své svatostánky pronajmout.

   Pokud vaši poslanci ještě váhají připojit se k tomuto projektu, neváhejte a apelujte na ně, nechť se rozhodnou co nejdříve nás podpořit. Informována byla všechna zastupitelstva.

   Podobný projekt rozjíždíne také na Slovensku, kde je mezi poslanci velký zájem. Dokonce větší než v Česku.

   Smazat
  7. Podpora ilegální přistěhovalecké vlny je protizákonný čin ohrožující bezpečnost České republiky. Je to činnost protizákonná, protispolečenská, asociální která nám vydíráním neziskových organizací a vnějším násilím (např. tlak představitelů Německa, Holandska, Itálie, Řecka a Franice) vnucuje kulturně nepřizpůsobivé a to ve velkém množství.

   Odmítáme nálepku "nelidských, kteří se staví odmítavě k cizí bídě". To považujeme za hrubou demagogii.

   Bída v zemích, z kterých se valí do Evropy vlna migrantů je způsobena značnou mírou korupce v těchto zemích, koloniálním a neokoloniálním hospodařením nadnárodních korporací, místními válkami a dalšími problémy, které Česká republika, ani její občané nezavinili, neneseme za ně odpovědnost a proto odmítáme i jejich "řešení" útěkem z těchto zemí.
   Jsme ochotni do jisté míry podporovat projekty, které se budou realizovat v těchto zemích a budou mít za cíl stabilizaci místní populace a zlepšení jejích životních podmínek.
   Nechceme u nás jakékoli šíření islámu, který se předvedl v nejhorší podobě při jugoslávských válkách v 90tých letech - viz džihád v Bosně, albánský teror na Kosovu, ozbrojený vpád do Makedonie.

   Nechceme tu No-Go zóny, v kterých by neplatilo české právo a do kterých by se česká policie obávala vstoupit.

   Nechceme opakovat politiku, kterou praktikují bývalé evropské koloniální velmoci.

   Odmítáme Calergiho plán na mísení ras.


   Leo

   Smazat
  8. 9:47

   Pane Leo, při vší úctě, ale Evropa jako celek zodpovídá v plné míře za žalostný stav chudých po celé planetě. Každý jeden Evropan, včetně budoucích potomků. Stačí se jen rozhlédnout okolo na naše zbídačené romské spoluobčany.

   Jak je možné, že žijí tímto otřesným způsobem, že romština není užívána ve veřejném styku, že se české děti neučí romský jazyk ve školách, že se nikde nevyučují dějiny Romů a jejich kultura?

   Pokud vy pracujete s PC a používáte mobil, vy taktéž nesete přímou zodpovědnost za každého jednoho Afričana, Bangladéšana atd. Za všechny chudé, kteří "díky" vám žijí v bídě na smetišti. Teď je řada na vás, abyste se podělil a převzal štafetu bídy od té opomíjené vrstvy, kterou jste tak dlouho a nelítostně vykořisťoval. Jak se vám a vašim dětem bude žít na smetišti, v chudobě?

   O tom, jaký je váš postoj k jiným národům, svědčí vaše arogantní odmítání jejich kultury, která je nevyhnutelně potřebná, aby se vytvořil nový Evropan. Lidé hovořící mnoha jazyky, přičemž angličtina a francouzština bude v Evropě jednotící, různé kultury, zvyky, nový tavící kotel, kde budou v platnosti paralelní právní systémy.

   Píšete o tzv.no-go zónách. Ano, jsou to zóny, kam není dovoleno lidem jako vy chodit. Nechápu, co je na tom špatně, když komunity z konkrétní země chtějí mít svoje vlastní soukromí a svoje vlastní zákony? Vy si klidně buďte ve svém paneláku někde ve skladišti na lidi, kde pobýváte před cestou do místní montovny. Jinam prosím nelezte. Ani vám by se nelíbilo, kdyby váš soused vlezl do vaší postele za vaší chotí.

   A prosím přestaňte tu mantru o zlých kolonialistech. Právě bohatí jsou již dávno osvícení a v podstatě vždy byli. Specielně Britové přinesli pokrok a podělili se o výdobytky světové vefy a techniky. Promiňte, ale nikdo z východní Evropy tohle nedělal. Východní Evropa dosud pouze "žrala", vůbec se nebojím použít toto slovo. Právě východ Evropy se musí podělit a musí být nápomocen novému obyvatelstvu, které by mělo získat status obyvatel privilegovaných, aby se snadněji adaptovali na nové podmínky. Jen tak se náš záměr podaří.

   Smazat
  9. Ad 10:36:
   Vaše demagogické vejšplechty jsou opravu humorné:

   Integrace Romů je právě ten podpůrný argument proti přijímání ilegálních migrantů, když sám (či sama) nejste schopen logicky dedukovat vlastní hlavou.

   Neschopnost na české straně a neochota na romské straně k integraci se z 99,99 = bude opakovat i při „přijímání“ migrantů z Asie a Afriky. A to prosím Romové tu žijí od 15.století a přijali křesťanství. Muslimové nejsou ochotni přijímat jiná náboženství, ani tolerovat ateisty ve svých řadách.

   O počítačích a mobilech jste použil demagogickou podpásovku. Tím chcete říct, že když kupuji kakao, pomeranče či kávu, jsem spoluzodpovědný za poměry v producentských zemích? No vy jste povedený pitoma/pitomka. Každý člověk svého štěstí strůjcem! Tuhle starou pravdu popíráte.

   Jestliže chcete, abychom povznesli z bídy vaše Afričany a Bengálce, a abychom proto sami padli do bídy a nadvlády náboženství, které je jednou z příčin jejích zaostávání, tak to jste mne opět pobavil.

   Neznáte historii vlastního národa, jinak byste nemohl psát takovéhle blbost. Češi se i přes germanizační útlak a feudální poměry ve společnosti minimálně 2 x vlastní pílí vyšvihli nad okolní národy a společenstva. Nastudujte si, jak u nás probíhalo např. obrození a zvláště jeho důsledek v době průmyslové revoluce.

   Ptáte se (opět silně demagogicky): „Jak se vám a vašim dětem bude žít na smetišti, v chudobě?“ Právě proto, že nechci abych já, moje děti a moji vnuci nežili v chudobě, jsem proti „ředění“ našeho zatím slušně zabezpečeného života. Víte vůbec, co všechno musí společnost a jednotliví lidé udělat, aby „se slušně“ žilo? Ty vaše „kultury“ pro to mnoho nedělají, jejich elity okrádají vlastní lidi a nás vydírají neustálými požadavky „o pomoc“ jen proto, aby i tu novou pomoc opět rozkradly.
   (pokračování)

   Smazat
  10. Vaše hláška, že odmítám cizí kultury mne také pobavila. Mnohé „kultury“ o kterých se snažíte psát, jsou naší civilizaci nebezpečné. Stačí se podívat na islám, Ruingy v Barmě, Ujgury v Číně, atentátníky rekrutované z 3. generace muslimů již narozených v Evropě... tohle zjištění vám nevadí? Projel jsem hodně zemí světa, a všude jsme se zajímal o místní kulturu. Vím možná o cizích kulturách víc, než vy i se svými kamarády dohromady. Žádná cizí kultura není „nevyhnutelně potřeba“. To, co jste napsal je opět jen blábol. Evropa si z cizích kultur brala sama, dlouhodobě či trvale a k obohacování si vybírala to, co se jí hodilo, co uznala za vhodné a prospěšné. Donucovat evropské národy, co se smí a co ne, si dovolili jen Turci při okupaci Balkánu. Pěkně děkuji, nechci.

   Nového Evropana chtěl vytvořit Adolf Hitler a jeho Goebbelsové, Nového Člověka chtěl vytvořit Stalin a jeho nohsledi, teď v jejich slavných šlépějích kráčíte vy z návodem od hraběte Kalergiho v podpaží. Jděte s tím do temné africké řiti!

   Ohledně jazyků se opět mýlíte. Jazyky žádný jednotící prvek nejsou. Latinou se svého času dorozumívala veškerá evropská eltia a přesto vedli proti sobě neustálé války. Mimochdem jste zapomněl na španělštinu, kterou ve světě hovoří víc lidí, než francouzštinou. Pravda, Hispánci zatím navygenerovali ze svého středu takového idiota, jakým je Macron.

   Ta vaše obhajoba no-go zón, to už je jen trollí výkřik. To nemůžete brát vážně, pokud ovšem ctíte právní řád a právní stát!

   Východní Evropa „nežrala“, jak hloupě píšete, ale stala se ohromným odbytištěm západní nadvýroby. Čekso je podle ekonomů "krmelcem Evropy"! Západ na východě Evropy zničil všechny konkurenční podniky, zničil např. i přísný systém potravinářských a hygienických norem, jen aby sem mohl vyvážet svůj póvl. Jeho bankovní systém a nadnárodní korporace tímto systémem podporované degradovali naši zem na kolonii.
   Tak tu nepište nesmysly. Západ nás „vyžral“!!!

   A pro příště, až zase budete žvanit a navrhovat, že musíme, musíte, musí... svobodní lidi mohou. Svobodné lidi k ničemu nepřinutíte. Zvláště ne k sebevraždě, kterou si na naší společnosti vynucujete.

   Po zkušenosti s podobnými demagogy a vyděrači, jsem pro zásadní omezení státní podpory neziskovým organizacím včetně Romey!

   Leo

   Smazat
  11. Leo, co se s tím mamlasem vybavujete? Vždyť je to troll Radosta, známý ubožák!

   Smazat
  12. 21:04- odkaz na Váš FB klub by nebyl?

   Smazat
  13. 0:46

   Už se nebudu snažit. Ten link jsem se dal dvakrát, redakce to smazala. Rozeslán byl i na městská zastupitelstva. Zároveň jsem odpověděl Leovi, to také redakce smazala. Mějte se tu hezky, v tom vašem bolševickém klubu. Je vidět, že budeme muset postupovat jinak.

   Smazat
 11. Fena jménem Merkelová brzy pojde jako Hitler dlouho si neužije výhod z koryta.

  OdpovědětSmazat
 12. Timmermanse volí pouze Sorošovská klika ! Poděkování těm, kteří nesouhlasí, blahoslaveni ti, kteří bojují !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. George Soros je jeden z největších mužů 20. a 21.století, který je vůdčím tvůrcem nové světové společnosti. Jednoho dne,va nebude to dlouho trvat, se mu budou stavět po celé planetě sochy. Svět ctí tohoto osvíceného filosofa a dobrodince.

   Smazat
  2. Ano, plně souhlasím,ale pro podporu demokracie u nás potřebujeme nutně alespoň 10 US vojenských základen. Vstoupím do pirátské strany, abych podpořil výměnu na postu premiéra, Babiše za Stoltenberga! To je naše cesta k neoliberalismu! Nechte Merkelovou na pokoji! Ona a Makron ví co je pro nás Slovany nejlepší. Bič a cukr a potom nasrat!

   Smazat
  3. 19:14
   Jeden vůdčí tvůrce nové světové společnosti už pomníky měl. Ten, co mu postavili pražané, byl úplně největší na celé zeměkouli !!! A postavili jej na Letné, od té doby se tam pořádají vzpomínkové slavnosti.

   Smazat
  4. 19:14 a budou mu srát holubi na hlavu

   Smazat
  5. Je typické, že "humanistický" troll 19:14, který blahořečí Šoroše, propaguje u nás šíření zákona šaríja a džihád proti jinověrcům a chce stavět za naše peníze na našem území no-go zóny, se nepodepsal.

   Nepodepsal ani organizaci, která nachází takové "ohromné porozumění" po celé Evropě.

   Asi se bojí, že by on i jeho druhové a družky v šorošovce od nás dostali přes na holé prdele!

   MM

   Smazat
  6. 9:53

   Co ne na sharii špatně? Islám je náboženství míru, zatímco vy vyznavači agresivního Ruska jste váleční štváči.

   Smazat
 13. George Sorose je třeba zastřelit nebo pověsit na šibenici.Je to jeden z největších hajzlů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, postavit mu sochu. Polít betonem a nechat vytvrdnout

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že prý mají oba velký problém s větry a nerozumí hlasovacímu zařízení.

   Smazat
  2. 7:37

   Blaško a David :D Vyhlášení klauni v EP. Každej tam má z nich prdel a podobně to je s jedním nacistickým dementem ze Slovenska - Radačovským. Tzv. soudce, který se spolu se svým synem živil distribucí drog a zbraní mezi vysokoškoláky. Blaško je totálně neschopný tzv. "voják", směšná zmatená figura, z nizelu v armádě srandu i obyčejní vojáci, známý to účelový prevraceč kabátů, latentní pedofil, a o Davidovi škoda řeči. Tohoto sociopata a devianta lehko odlišit od jeho pacientů - jejich úchylky nejsou tak výrazné. David se "vyznamenal" tím, že množství jeho pacientů skončilo v jiných ústavech s podstatně horší diagnózou, než přišli na "léčení" k němu. Kdo mohl zvolit tyhle gaunery do tak vznešeného spolku jakým je Europarlament?

   Smazat
 15. í2. července 2019 21:06
  Tohle mohl napsat je vůl. A jak říkala moje babička to mohl říci řetízek a vůl mohl mlčet.

  OdpovědětSmazat
 16. Makrela byla vždy svině nyní je ještě větší než v minulosti.

  OdpovědětSmazat
 17. Opet zvitezila spravedlnost v JUESEJ Gallagher nevinen vrazdil pro vlast jediny prohresek, ze se nechal fotografovat s mrtvolou jednoho ktere zavrazdil .Strilel vzdy provlast a posledni zavrazdeny byl udusen proto aby se nedostal do rukou spojencu (Iracanu) kteri by jej pry mohli sexuelne zneuzivat Navy seal ma povest grazlu ale tohle precniva i nad Boltona
  Kdyby Gallaghar byl vojenskym soudem v San Diegu uznan vinnym Trump mu chtel dat pardon stejne ,jak sam rekl pred 3 tydny .Cimz ovlivnil soudce ktery ho propustil z vazby a cely soud se zvrhl do obvinovani svedku prokuratury .Mozna dostane specielni medaili za obranu vlasti v boji za Israhel

  OdpovědětSmazat
 18. Po revoluci jsem jezdil přes Rakousko a Německo. Když jsem viděl značku s hvězdami EU,tak jsem si říkal kdy to bude u nás. Dnes bych tu značku kopl do příkopu. Prič z EU, nikdo nás nebude buzerovat! Ani západ, ani východ.

  OdpovědětSmazat
 19. Přemýšlím o názoru 22:04, je plný emocí, já sice paní Merkel zrovna nemusím, ale respektuji. Zkratkovitá řešení nebývají nejlepší a můžeme skončit z louže pod okapem.
  Zrovna tak k 21:35, CzeXit ? Uvědomujete si zodpovědnost za množství nových obchodních dvoustranných smluv,které bude nutno uzavřít, mnoho cel které se promítnou do ceny zboží, nejen zdražení ale i časové prodlevy na celnicích určitě obchodu neprospějí. Poslední, ale určitě důležitá je struktura zboží, které jsme schopní nabidnout. Chci-li změnu, tak ne za každou cenu. Nejsme na písečku, kde se dá rozkšlapat bábovička.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:20- s Czexitem to může být jednoduché jako se změnou jízdy vpravo. To jen zastánci třetí říše hrozí problémy, neb použít vojenskou sílu si zatím netroufají použít!

   Smazat
 20. Empirie je matkou poznání, bude stačit sledovat průběh BREXITu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.