Reklama

pátek 5. července 2019

Expert o cvičení NATO v Černém moři: vybrušují útočné akce. Vůči provokacím musí být adekvátní odpor.


Sergej Valčenko
5. 7. 2019       mk.ru
Uprostřed rekreační sezóny nepřipluly do Oděsy výletní, ale válečné lodě zemí NATO. A to vše proto, že ve vodách Černého moře začínají rozsáhlá námořní cvičení aliance Sea Breeze 2019. MK (Moskovskij komsomolec, pozn. překl.) se zeptal experta, za jakým účelem NATO zosnovalo nebezpečné manévry v blízkosti ruských hranic.


Nejprve zakotvila v oděském přístavu kanadská fregata Toronto, následoval ji britský torpédoborec Duncan. Přibližují se válečné lodě Turecka a Rumunska. Cvičení Sea Breeze 2019 se účastní více než desítka zemí NATO a také Ukrajina a Gruzie. Účast námořnictva těchto dvou zemí je potvrzením jejich protiruské orientace.

Podle předsedy představenstva Důstojníků Ruska, Hrdiny Ruska, generálmajora Sergeje Lipového je evidentní "záměrná militarizace v Černém moři NATO".

"Aliance neskrývá plány na rozšíření své přítomnosti - neomezují se již pouze na přístavy v Bulharsku, Turecku a Rumunsku, ale působí blíže k břehům Krymu. Všechny neruské vojenské základny v Černém moři jsou opěrné body NATO. Probíhá propracovávání různých operací, přičemž operací čistě útočných", řekl Sergej Lipový MK.

Zároveň je však podle něj nepravděpodobné, že by NATO přistoupilo k přímým ozbrojeným provokacím proti nám, protože "chápe důsledky".

"Pozorně sledujeme všechna cvičení aliance, a to nejen prostřednictvím hlídkových lodí, ale také prostředky radiotechnické a letecké rozvědky. Je však třeba chápat, že se nikdy nesmíří se ztrátou kontroly nad vodami Černého moře, k níž došlo po návratu Krymu do struktury Ruska", uvedl Lipový.

Rusko by podle něj mělo nahlas oznámit, že hrozí militarizace Černého moře zeměmi NATO.

"Musíme o tom mluvit nejen v naší zemi, ale i na mezinárodních platformách, v PACE, když už tam jsme opět přítomni. Je nutné klást tuto otázku neustále. Je nutné zřetelně a jasně dát velení NATO najevo, že jakékoli provokační aktivity povedou k odpovídající reakci Černomořské flotily Ruska", uvedl expert.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

23 komentářů :

 1. http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7877-nato-70-vyroci-nejvrazednejsi-a-zakonne-organizace-na-nasi-planete.htm
  http://pravdive.eu/news/112570/recky-dustojnik-ktery-se-odmitl-ucastnit-agrese-nato
  Marinos Ritsoudis, který se v roce 1999 odmítl účastnit bombardování Srbska organizací NATO, o osmnáct let později řekl, že je na tuto chvíli hrdý.
  Železný vlk“ NATO u běloruských hranic. Vojenského cvičení se zúčastní zhruba čtyři tisíce vojáků z deseti zemí (USA, Velké Británie, Německa, Belgie, Dánska, Nizozemska, Norska, Polska, České republiky a Estonska) a více než tisícovka kusů vojenské techniky.

  OdpovědětSmazat
 2. Není to nic příjemného, ale jde o bzučení komárů a obžežování. To hlavní prošvihli - Krym! Když se na to podíváme blíže, tak pouze dvě, tři lodě jsou jakž takž na úrovni ruských. A jde o torpédoborce, což jsou pomocné lodě. Nejsou tam velké hladinové lodě ani ponorky, nebo výsadkové lodě. Rusko může naproti tomu postavit plnohodnotnou flotilu s celou škálou lodí různého určení. Na Krymu je i divize námořní pěchoty s bojovými i přepravními prostředky a s bitevními vrtulníky. Dále má silnou pobřežní raketovou obranu a nebe chrání divize letectva od stíhačů přes bitevníky až po bombardéry. Co dokáže Kalibr předvedli "spojencům" v Sýrii vcelku názorně. Jinými slovy Rusko může v Černém moři potopit vše co plave na vodě i pod vodou a sestřelit vše co létá nad ním. Jakou sílu by muselo NATO dostat do oblasti, kdyby chtělo zaútočit z moře? I Hitler si to uvědomil a raději to vzal po zemi. Ale i tam jsou Rusové připraveni. A všichni to vědí. Takže bych z toho zase nedělal ohrožení světového míru. To se děje jinde a jinými prostředky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslis tu coudici letadlovou lod, kde matrosove pro jistotu chodi srat pres zabradli, protoze tam ani nemaji fungujici zachody? Ano. Kutuzov, chlouba ruskeho namornictva.

   Smazat
  2. Debil mekta jak vidno vsude

   Smazat
  3. Pro 17:46 Nikoliv. Myslím tu nenápadnou malou lodičku, která ze zálivu v Kaspickém moři (ono je to vlastně jezero) trefila Kalibrem bunkr s "poradci" 1500 km daleko v Sýrii. A co se sr aní týče, o Kutuzovavi nevím, ale vím, že si američtí námořníci nas rali do gatí, když nad nimi proletělo stařičké Su24. Taky v Černém moři:)))))

   Smazat
  4. 18:29 Myslis ty obesrane latriny na ruske zakladne v Syrii, kdyz nedaleko dopadaly Tomahawky, diky nefunkcni ruske PVO? Ruska PVO je tak funkcni, ze pri nedavnem izraelskem utoku na Syrii jedna ruska raketa dopadla az na Kypr. Tak "dobra" je ruska PVO.

   Smazat
  5. 18:29 Ruske rakety Kaliber vypalene z Kaspickeho more? Myslite ty, ktere nasledne dopadly na obydlene casti Iranu a rusky velvyslanec se nasledne musel omlouvat ministru zahranici Iranu v Teheranu a musel slibit financni kompenzace pozustalym iranskych obeti?

   Smazat
  6. 17:29
   Problém je v tom , že ohrožení světového míru se děje denně po celém světě , nejen v Černém moři . Celý náš svět připomíná sud se střelným prachem , kdy stačí malá jiskra a nastane katastrofa . A k tomu to všechno zřejmě spěje . Lidí na tomto světě je už příliš mnoho a s jejich rostoucím počtem narůstá počet problémů a konfliktů . Lidstvo asi dospělo ke stavu kdy se zničí samo , nebo zasáhne Matka příroda .

   Smazat
  7. 19:05 možná jeden z kalibrů zabloudil a trefil tebe, 19:00 a 17:46 do hlavy.

   Smazat
  8. Jo to je pravda Kalibry si s loděmi hravě poradí nemají se kam schovat.

   Smazat
 3. Anonymní5. července 2019 19:05
  18:29 Ruske rakety Kaliber vypalene z Kaspickeho more? Myslite ty, ktere nasledne dopadly na obydlene casti Iranu a rusky velvyslanec se nasledne musel omlouvat ministru zahranici Iranu v Teheranu a musel slibit financni kompenzace pozustalym iranskych obeti?
  ==========================================================
  To mě dost zajímá, byl by na to odkaz? Dík.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak, Einsteine 19:05, kde je ten odkaz? Go ahead, make my day!

   Smazat
 4. 19.05pánové, mě připadá, že si tu poměřujete pinďoury, aniž by jste si uvědomili,že to, co se děje, není sranda a může se to týkat i vás.V Černém moři amici a jiní nemají co pohledávat, je to pouze provokace, když jim nevyšlo zabrání Krymu, k vůli kterému je tolik histerie.Rusové se nedají,jsou jinde, než západní myšlení.Nedrážděte medvěda!

  OdpovědětSmazat
 5. Titulek i článek jsou fakt peklo pekelné - myslím tím minimálně tendenční. V jednom, ale má pravdu. Je to provokace.
  Jenže ukažte mi stát, který se dnes "cítí", co si "nehraje se sirkami"??

  OdpovědětSmazat
 6. Nezbývá než popřát Rusům pevné nervy...Ty provokace NATO jsou sice trapné, ale...Kdyby Amíci neukazovali Evropanům "nebezpečí", jak by z nich tahali oběživo na nákup skvjelých zbraní?
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 7. Američtí, a jiní sajrajti, nemají v Černém moři co dělat. Zřejmě jim ještě nedošlo, že politika dělových člunů je už poněkud zastaralá a že na Rusko platit nebude. Neporazili Vietnam, Koreu, Afghanistán, Sýrii atd. a pořád budou někde opruzovat, do té doby než narazí na plnohodnotného soupeře, schopného vrátit úder. Pak budou plakat, jak byli napadeni zlým carem Putinem, s imperiálními ambicemi.

  OdpovědětSmazat
 8. Každodenní masáž proti USA a Západním státum je splněna. V mezinárodních vodách si muže každý dělat co chce. Třeba se muže rusáček POS.... Rusák se vyprofiloval anexí Krymu, tak nemuže očekávat od ostatních přátelské projevy, jasný!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obzvlášť v těch mezinárodních vodách co sousedí s vodama americkýma, že. To pak nastupují americké národní zájmy, které pokrývají většinu povrchu této planety. Boj o vstupní vízum musíš vést úderněji, jinak poletíš do USA ledatak prakem, přes zeď, z Mexika. Přeji alespoň dnes teplý oběd, když je ten svátek.

   Smazat
  2. 11:53
   Krym opustil UK podle ústavy, smiř se s tím. Tvůj mindrák, že to UK prasatům nevyšlo, aby na Krym nastěhovaly US prasata, je možná obrovský, ale stejně mnoho lidí nezajímá. :-)

   Rudý škorpión

   Smazat
 9. 12:02 Rusák se jak letecky, tak loděma producíruje kde chce a nikoho to nevzrušuje. Ty si raději zažádej o vizum do Ruska, jistě na takového chytráka tam čekají. Pokud jim pochválíš zabrání Krymu, tak tě pustí i bez víza.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:23 Hahaha, nějakou vlastní myšlenku bys tam neměl? Amíci tě ovšem s touhle výkonností do USA nepustí, ani kdybys našel ty Saddámovo chemické zbraně v Iráku. Myslíš, že amíci někdy vrátí to, co ukradli indiánům? Ty starej zabírale.
   Jeden jako druhý, na levé půlce hvězdy a na druhý pruhy. A ne, že to zase obšlehneš.

   Smazat
  2. 19:17 Ono Risům bohatě stačí poslat nějakou tu vojenskou lodičku do La Manche, na Kubu, nebo do Venezuely a naši západní spojenci se mohou zjančit. A to se ještě neproducírují u amerických vod. Soudruh ze 17:23 má zřejmě přehřátý procesor, nebo ho škrtí najlonky.

   Smazat
  3. 17:23 To musí být život, být takhle blbej. Co ti neřeknou nevíš, nepřemýšlíš a jenom bleješ co kde slyšíš.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.