Reklama

sobota 20. července 2019

Hamáček vs. Trump

Erik Best
20. 7. 2019    EB
Když už Jan Hamáček předal problém Michala Šmardy Andreji Babišovi, tedy alespoň do 31. července, může si teď vyhrnout rukávy a připravit se na konfrontaci s Donaldem Trumpem. V sobotním Právu Hamáček obhajoval schopnost své strany zvýšit rozpočtový příjem a připisoval si zásluhy na zavedení plánované digitální daně. Téma otevřela ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD, řekl hrdě, a inspirovala tím ministryni financí Alenu Schillerovou k napsání návrhu zákona. Verze Schillerové zavede 7% daň, což je o 133.33 % více než plánuje Francie, která tím dostala Trumpa do varu. Česká republika není pro Spojené státy prioritou, přesto se ale uvažuje o odvetných opatřeních. ČSSD si často stěžuje, že jí ANO krade nápady, ale toto by mohl být jeden, který Babiš rád Hamáčkovi ponechá. Předseda ČSSD s mediálním baronem Danielem Křetínským mohou Trumpovým katům vysvětlit, proč je 7% daň na Facebook a Google v zájmu „transatlantické demokracie“.

4 komentáře :

 1. Dát daně všem korporacím co v Česku podnikají a hned by měli peníze.

  OdpovědětSmazat
 2. 22:39 že jste věru pochopil, co text Ericha Besta říká, že?

  OdpovědětSmazat
 3. Ministr Hamáček a "jeho" ČSSD jsou politické nuly. Proto se tak chovají. A co Maláčová či Petříček? Dopadnou stejně.

  OdpovědětSmazat
 4. Jsme nevděční občané, přehlížíme, jak se za nás bije celá ČSSD v čele se svým předsedou. Dokonce někteří z nás se rozhodli tuto stranu nevolit.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.