Reklama

čtvrtek 25. července 2019

Hloupé odpovědi na hloupou otázku

Jiří Jírovec
25. 7. 2019
Je zcela nepochybné, že česká media rozehrávají hru proti Zemanovi. Proto se v různých obměnách vynořuje otázka, jak Zeman zneužije krizi, ve prospěch vlastních, blíže nespecifikovaných zájmů. V ČT odpovídají na tuto hloupou otázku politologové způsobem, který naznačuje, že jsou ochotni říct cokoli, pokud si tím zajistí další pozvání a honorář.


Současná situace odráží mocenský boj uvnitř ČSSD. Otázka je, kolik stranických stratégů odešlo se Sobotkou, když jim nevyšel pokus zlikvidovat prostřednictvím Čapího hnízda vedení ANO 2011, tedy Babiše a Faltýnka. Lze se obávat, že někteří zůstali a jejich další akce dopadne stejně.

Po volbách 2017 hodila ambiciózní ODS sociálním demokratům záchranný kruh. Fiala chce být premiérem a protože nic nenaznačovalo, že by v dalších volbách mohl Babiše porazit, kdyby s ním šel do koalice, zůstal raději v opozici. Přece nebude vládnout s potenciálním kriminálníkem.

Z hlediska ČR to bylo rozhodnutí škodlivé, protože umožnilo, aby Babiš vládl bez "kontroly", kterou by "demokratická" ODS ve vládě jistě představovala.

ČSSD se tedy chopila příležitosti a do vlády vstoupila. Zkousla dokonce i podporu KSČM. Je v pozici, kdy může uskutečňovat některé části svého programu a halasně o tom mluvit. Je ovšem třeba vidět, že mnohé sociální problémy "nazrály" tak, že by je musela řešit jakákoli vláda, tedy i Babišova.

ČSSD se ocitla v ještě horší situaci než za Sobotky, protože její preference klesly na absolutní minimum.

Do hry vstoupilo Cimrmanovo pravidlo: Když se sám nepochválím, nikdo to za mě neudělá. Stranický úkol převzala s vervou ministryně PSV Jana Maláčová. Jenže příliš sebechvály rychle omrzí. Navíc je zřejmé, že pro problémy, které přináší kapitalismus, nemá společnost ideologicky vyfutrovaná řešení. K dispozici nejsou systémová řešení, ale jen záplatování.

Tím se dostáváme k impulsu, který poskytl svým jednáním ministr kultury Staněk. Ten člověk svoje kroky činil buď z nevědomosti a nebo z kříšťálově čistých pohnutek. Sáhl na vedení Národní galerie v Praze a Muzea v Olomouci. A nejen to, podal na jejich ředitele trestní oznámení.

Takže hrůza: kulturní fronta se nasrala, protože ztratila klid pro práci, ať to znamená cokoli. Potenciálně může dojít ke ztrátě voličů v dalších volbách.

ČSSD zareagovala přiznáním, že se chybička vloudila, Staněk byl ňouma, strana svou chybu napraví a najde vhodného uklidňovatele rozvlněné situace. V situaci, kdy se mnozí kalkultrégři vymezují proti Babišovi a Zemanovi, to slibovalo možnost trochu si přisolit na obou stranách.

Jenže Staněk si to všechno nechtěl nechat líbit a přednesl ve Sněmovně docela zajímavý projev, který naznačoval, že za jeho odvoláním jsou vnitrostranické zájmy a ne jeho údajná neschopnost. Proti trestním oznámením bylo těžké něco namítat. Lze předpokládat, že Zeman přišel s požadavkem, aby Staněk zůstal ministrem, alespoň tak dlouho, než policie ona oznámení zpracuje.

ČSSD se snaží situaci zachránit občasnými hrozbami odchodu z vlády. Ten snad nemohou myslet vážně ani největší pitomci mezi jejími stratégy.

Koaliční smlouvu Sobotka sám natrhl jako cár papíru, když bez souhlasu ANO 2011 odvolal Babiše. Pokud ČSSD odejde z vlády, může se klidně stát, že Babiš pouze zrekonstruuje vládu a bude-li třeba získá důvěru s vnější podporou SPD a KSČM.

ČSSD skončí v opozici. Od pravice získá nálepku neschopnosti přijímat morálně správná řešení (čti: občane, přece takovou stranu nemůžeš volat).

27 komentářů :

 1. Sousede z Alberty, Jirovce !
  Videno z dalky a z nadhledu ! CSSD je NEJTRAPNEJSI, nejpodradnejsi, strana v Cesku. Strana trapnosti ! Je to strana zlodejen, intrik proti statu, a je to strana specialnich osobnich zajmu na ukor statu !
  Tak se jevi tato strana kazdemu, kdo sleduje politicky vyvoj v Cesku a rozumi cestine.
  Kdyz ji nekdo v Cesku voli, tak "dobre" mu tak !
  Co zaseje to zklidi !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znám ale ještě horší. ODS. Strana zlodějů, korupčníků, šmejdů nejhoršího kalibru. Pan Fiala je momentálně její ozdobou. Akorát ti před ním byli aspoň chytří. On je blbec.

   Smazat
 2. Tak ten první odstavec je trochu komický, to že presstitutské kurvičky rozehrávají neférovou hru proti Zemanovi, ví snad už i Pepek Vyskoč. Jestliže Zeman řekne to je bílé, oni naschvál tvrdí je to černé, blbé je to, že je problém s polibkem smrti a oni dělají neustálé naschvály. Odnesla to např. pí Lenka Procházková možná i pí Vitásková, ony jsou však takové kvalitní osobnosti, že nějací pitomečkové je nerozhází. Ovšem docela bych se divil kdyby jim to pan president nevracel, na co nastavovat ještě druhou tvář, chceš po držce, tady máš. Kulturní fronta se nanasrala proto, že nemá klid na práci, ale na zlodějinu. A ČSSD jak mezi obrpitomci najít toho největšího pitomce, možná to je ten v čele. Toť otázka. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 3. Dle čím dál zběsilejších projevů pana Fialy to nakonec dopadne tak, že se premiérského místa určitě dočká. V Brně Černovicích-(blázinec), má určitě zajištěno lůžko a dost obdivovatelů.

  OdpovědětSmazat
 4. pí.Vitásková by byla dobrá kandidátka na presidenta po Zemanovi. To bude štvanice ...

  OdpovědětSmazat
 5. Vsechno je proti zviklostem i v dejinach teto strany. (Soc. Dem.)
  Stranu zalozili Zide, (Viktor Adler a jeho soudruzi), nekdy v roce 1889 ! Ale cela strana ve 20-30 letech spolupracovala s Nacisty ve Vidni a intrikovala proti Komunistum !
  - Za vseobecneho veseli Nacistu !
  Jim slo vzdy pouze o svoje blaho - a stat, ci mesto, bylo druhorade !
  Spoluprace s Nacisty, i proti Komunistum, je ZDUVODNOVANO , predcasnou smrti Viktora Adlera (1918 - influenza) a desorientovanym vedenim !
  Takze Soc. Dem. byla vzdy cirkusova saskarna !
  (Idealni politicka veselohra !)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 6. Na PL se Tomio Okamura nechal slyšet, že on naplňuje odkaz Václava Havla. Moula neví, co mluví. Pro mne Havlův odkaz spočívá v zuřivých foristických čistkách, plných záští a nenávisti ke všem, co něco užitečného vykonali a uměli. Doufám, že to tady nebudete tajit a odrazovat čtenáře, na které jste se mohli spolehnout.

  OdpovědětSmazat
 7. Cim vetsi zasluhy pro dobro statu ma president Zeman, (stejne jako, nas oblibeny president Trump), tim silnej ho odsuzuji
  ambiciozni skupiny lidi, ktere prohrali volby.
  Oni se nikdy nesmiri s tim, ze je narod odmitl.

  To je velka sranda sledovat, co se deje !
  Zde mate neco na zasmani :
  Trumpova dcera Ivanka je matkou a koulila svym detem VELMI pekne stenatko (pejska) ! Te pejsek je od nekud ze severu ! Je uplne bily a ma modre oci !
  OKAMZITE byla napadena za projev "RASISMU" !
  Huuuu, ha, ha, ha.
  Ten kdo ma modre oci je "Hitlercik" ! JA TAKE !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to já jsem taky Hitlerčík, problém je jen jeden ani o Hitlerovi ale i o Stalinovi propaganda bezostyšně lže a asi jenom historikové a otevřené aschívy, by nám mohly říci pravdu. To že Rusové s otevíráním archívů nespěchají, signalizuje to, že je to eso v jejich rukou. Hej hou

   Smazat
  2. nasrana kuturni fronta by chtěla prachy jako v holivudou tak nechapu proč si neseberou ty svy masky a šmiki na nezmizi dokud v holivudou davaji dolače a pečeni holuby tam litaji zcela sadarmiko rouvnou však vi vite kam -křižem ,cirkve ,kražem vytunelovane čehen und bemen by si trošinku vodfrkli před novodobymi najezdniky špatně maskovanymi herkami ahérečkaři

   Smazat
  3. viz čelakovski =herečkař přehřaty přitel

   Smazat
  4. Uz jsem to pripominal. Nazev Bily Dum ve Fashingtonu je vylozeny rasismus nejhorsiho druhu..Bijici do oci vsem a soudruhum-zkam za lepsi zitrky..

   Smazat
 8. Zeman je v poslednim tazeni. Ovcacek ho nestaci prebalovat a do Lan presidlila zdravotnicka uderka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud dokážete napsat toto, tak jste asi mimo realitu, mísu a v posledním tažení vy. Jelikož pan Ovčáček má moc práce s přebalováním, nemusí reagovat na kretény. Pan president i kdyby se posrával, což je vaše přání, otcem myšlenky, by asi na rozdíl od vás měl blíže k Hawkingovi stejně jako vy k Pepkovi Vyskočilovi. Hej hou. rudý dědeček

   Smazat
  2. 21:17 A co vymyslela ta lanska pochcanina?

   Smazat
  3. Dědečku, nebav se s blbem, stejně neví kdo je Hawking.

   Smazat
  4. Co je to lánská pochcanina ty jedno sprostý prase zasraný 21.22? Proč lezeš diskutovat hajzle prašivej - abys mohl sprostě nadávat? Jsi odpornej duševní mrzák, nemá smysl se takovou prašivou látrou vůbec zabývat. Kdo dokáže napsat takové odporné sprostoty o starém pánovi, potažmo prezidentovi, nemůže být normální, ale oplzlý, sprostý, vyšinutý chcípák.

   Smazat
  5. Já nepatřím do Pražské kavárny, spíše do hospody a doporučuji, na provokační sprosťárny neodpovídat stejným žargonem, nebo neodpovídat vůbec. Nechte je ať se lesklou jejich sprosťárny, jako protiklad naší slušnosti.

   Smazat
  6. Já nepatřím do Pražské kavárny, spíše do hospody a doporučuji, na provokační sprosťárny neodpovídat stejným žargonem, nebo neodpovídat vůbec. Nechte je ať se lesklou a páchnou jejich sprosťárny, jako protiklad naší slušnosti.

   Smazat
  7. 21:22 Co vymyslela? To na co ty ubohej chudáku nikdy nepřijdeš, protože máš místo mozku kus hadru z Havlových fuseklí, blbe.

   Smazat
 9. ČT žumpu doporučuji nesledovat je to ztráta času.Dokud je bude ANO za podpory socanů držet bude čt žumpa stejná.

  OdpovědětSmazat
 10. Jaká česká média? Otevřete telefon na veřejné wifi a už tam asiat Fendrých pomlouvá Zemana, jak škodí voličům. Neškodí, jenom se s hajzlama nepáře!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fendrych ještě žije? Kretén to byl vždycky, nic nového pod sluncem. Hej hou

   Smazat
 11. Hitler ale modré oči neměl ani náhodou... on nebyl arijský genotyp.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni jsem Árijci! Něco si o tom nastuduj, vidím že si dost dezorientovaný - https://dejinybilerasy.wordpress.com/

   Hitler byl přirozeně alpínský typ, oči měl ocelově šedé! - https://www.google.com/search?q=Adolf+Hitler+colour&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiEroOwqdTjAhUDJ1AKHRZsBBEQ_AUIESgB#imgrc=nVGWD9X827wEHM:

   Smazat
 12. Co chcete řešit s politickou mrtvolou čssd sobotka a jemu podobní nástupci už končí. Můžou to udělat hned nepotřebujeme ministra vnitra co vyhrožuje vlastnímu národu.

  OdpovědětSmazat
 13. šmidra bude dobra třešnička na pohřebnim věnci socanu

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.