Reklama

pondělí 29. července 2019

Írán sankce nelámou, ruský koridor v Africe, T-90 se znovu činil v Sýrii… Krátké zprávy EA24 (plus VIDEO)

Geo
29. 7. 2019 Eurasia24

Na základně kontrolované Haftarovou Libyjskou národní armádou byly přesnými údery zcela zničeny dva ukrajinské transportní letouny Il-76TD…Navzdory novým sankcím íránská ekonomika vykazuje známky oživení. Meziměsíčně klesá inflace, zatímco íránský riál znovu upevňuje svoji hodnotu vůči americkému dolaru. Írán také nerušeně pokračuje ve svém stále rozsáhlejším vesmírném programu, kdy finišuje s přípravou k vypuštění dalších satelitů na oběžnou dráhu. A země hlásí úspěchy také v medicíně, aktuálně například ve vývoji léků proti zákeřné hepatitidě C.

Středoafrická republika zrušila své uznání nezávislosti Kosova, oznámil srbský ministr zahraničí Ivica Dačič. Ruští komentátoři v tomto kroku vidí „diplomatický bonus“ ruského působení v uvedené africké zemi.

Rusko „rozšiřuje vojensko-technickou spolupráci“ nejen se Středoafrickou republikou, kde již působí ruští vojenští poradci, ale také s Konžskou republikou. SAR spolu s Kongem-Brazzaville a Súdánem mají podle analytiků vytvořit **ruský „koridor vlivu“ na africkém kontinentu***, spojující súdánské pobřeží Rudého moře a konžské břehy Atlantiku. Logika je při pohledu na mapu jednoznačná…

Zářijové předčasné volby do Knesetu přinášejí už nyní překvapení, tedy spíše to, co může být pro mnohé překvapením. V izraelských městech se například objevily obří billboardy s nápisem „Netanjahu, jiná liga“ a s vyobrazením izraelského premiéra ve společnosti Donalda Trumpa a… Vladimira Putina.

Na základně kontrolované Haftarovou Libyjskou národní armádou byly přesnými údery zcela zničeny dva ukrajinské transportní letouny Il-76TD, údajně zapojené do dodávek zbraní pro LNA ze Spojených arabských emirátů. Není jasné, jakým způsobem (pravděpodobně) vojska Vlády národní jednoty letouny zničila, nicméně útok měl být proveden bezpilotními letouny. Spekulujese o moderním typu Bayraktar TB2, nedávno dodaném z Turecka.

Do Iráku doraziladruhá várka ruských bojových vozidel pěchoty BMP-3. Irák by měl dostat až 500 těchto obrněných vozidel, vyvinutých ještě v dobách Sovětského svazu, ale stále nepřekonaných mj. v palebné síle. Irácká armáda také přebírá ruské tanky T-90, které se v některých ohledech ukázaly jako vhodnější pro použití v tamních podmínkách než dříve dodané americké M1 Abrams, poháněné plynovými turbínami.

A „devadesátka“ se opět předvedla na syrském bojišti. Syrská osádka T-90 dokázala zničit automobil převážející teroristy přímým zásahem na vzdálenost 5000 metrů. Displej nelže…


18 komentářů :

 1. Tak tohle je bomba!
  Kolik stojí slovenský prezident?
  Američané si Čaputovou koupili za 7 milionů EUR.

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019072810437441-vysvetluj-caputova-vysvetluj-blaha-promluvil-o-informacni-bombe-ktera-otrese-slovenskem/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slovenská sluníčkářka s největším masovým vrahem 21.století:

   https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019072810439866-buh-ochranuj-slovensko-zvolal-matovic-a-ukazal-fotografii-setkani-clenky-za-slusne-slovensko-s/

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Na jejich TV brečeli jak je V-4 ošklivá že se vzpírá bruselu Orbán je špatný a Kaczyński též. Bůh ví co ta dutá nádoba upekla s macronem. Slováci to pocítí na vlastní kůži a pak snad ožijů.

   Smazat
  4. Čaputová naplňuje agendu George Sorose na podporu masové imigrace a rozbití Visegrádské čtyřky:

   https://cz.sputniknews.com/politika/2019072910443873-spd-caputova-naplnuje-agendu-george-sorose-na-podporu-masove-imigrace-a-rozbiti-visegradske-ctyrky/

   Smazat
  5. Vypada ze Sankce pusobi bezprostredne k velkemu ozdraveni stanich Ekonomiky a hospodarstvi..
   Kdyz se vlada odpoji a Isoluje od zdegenerovaneho bankovniho dolaroveho Wall Streetu celeho zapadu.
   At zijou Sankce..

   Smazat
 2. Americkej pucflek běhá v převleku po Hradě a všichni se musí chechtat jeho stupiditě:

  https://www.facebook.com/pavel.hasenkopf.5/posts/2583544791697496

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Primitivní křupan!

   Smazat
  2. Proč pane16:19? Neznámé provokační zavirované stránky zásadně neotevírám.

   Smazat
  3. Bazilišek Forman přebírá na stejném místě cenu Klementa Gottwalda:
   https://rutube.ru/video/e800694131895e6eed7ff0f629f21874/

   Smazat
  4. Nejhorší virus je ten ožrala se šavlí na výše zmíněném videu.

   Smazat
 3. Nu, Haftára se zřejmě Američanům podařilo dobře vycvičit.

  OdpovědětSmazat
 4. Pro A z 16:34 h :
  Když už "kopete za amíky", tak byste si neměl plést časové údaje jednotlivých příspěvků, včetně komentářů!
  A Vaše tvrzení, cituji: "..Neznámé provokační zavirované stránky zásadně neotevírám...", které má odradit lidi od toho aby se podívali na to jak se Havel "opojený mocí" ztrapňuje, o Vás také hodně vypovídají..
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 5. To tedy zírám: "Na základně kontrolované Haftarovou Libyjskou národní armádou byly přesnými údery zcela zničeny dva ukrajinské transportní letouny Il-76TD ..."
  Pokud by na odkazu "zcela zničeny" nebyla ta fotka, tak bych tomu i věřil. Ale jaká je pravděpodobnost:
  * sestřelit 2 letadla tak, aby ocasy ležely v poušti takto pěkně vedle sebe?
  * téměř identického poškození vraků?
  Ani kdyby snad, že to druhé bylo na tažném laně, a o tom se nepíše. A přitom stačilo jako důkaz vyfotit "dva ocasy" vraků s označením letadla, a né vraky tahat po poušti, abych měl takto naaranžovanou fotku.
  Jestli je dokázali takto složit jsou to borci! Naši myslivci nechť se poučí a na honech kolí zajíce a jinou zvěř pěkně do řad. Kdo se s tím má tahat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A on i ten ocas u IL 76 vypadá nějak jinak www.airforce-technology.com/projects/il76/ tak jaký udělat závěr? Podívejte se na pár fotek, jako když chybí stín od výškovky a nějaký by být vidět mohl.

   Smazat
  2. - oni je nesestřelily, oni je zničili na zemi na letišti, když stály hezky seřazeny. Ostatně z textu té zprávy to vyplývá.

   Smazat
 6. 20:28
  Dobře, tak je zničili na zemi.
  Znovu koukám na fotku. Čím odpařili křídla a motory? Jak to, že po motorech není ani hromádka. Jeden motor CFM56 nebo PS-90A-76 na tomto typu letadla má nejméně 2000 kg váhu a 1.5m průměr. A letecká turbína se při požáru nevypaří. Očekával bych 4 boule, někde kde byla křídla. Kde jsou?

  OdpovědětSmazat
 7. to je tak, když se neporozumí psanému textu. Najatí s dokončeným základním vzděláním s tím mívají ehm problém dost často. takže... My o voze a vy o koze

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.