Reklama

středa 3. července 2019

Iščenko odpověděl na otázku, jaké chyby učinila Ruská federace ve vztazích s Ukrajinou

3. 7. 2019 ukraina
Diskuze o těch či oněch chybách, kterých se Rusko dopustilo ve vztazích s Ukrajinou, probíhají neustále. Nikdo však nemůže s jistotou říci, jakou politiku přesně měla Moskva uskutečňovat. Konstatoval to dopisovatel MIA Rusko dnes Rostislav Iščenko, když odpovídal na otázky čtenářů listu Ukraina.ru. "Říkají: "Je třeba něco dělat". V diskuzi to však není argument. Pokud si myslíte, že byly učiněny nějaké chyby, pak byste měli mít alternativní program. Ještě jsem ho neviděl", poukazuje expert.


Konkrétně by podle jeho vyjádření Rusko v 90. letech stěží mohlo zachovat tranzit plynu přes Ukrajinu, což mělo v tom okamžiku zásadní význam, kdyby zaujalo tvrdší postoj.

Iščenko také poznamenal, že v té době Ruská federace neměla možnost pracovat s ukrajinským obyvatelstvem, pokud úřady v Kyjevě byly proti a vytlačovaly ji ze svého území, přičemž Američanům se to umožňovalo dělat.

A protože se Rusko nemohlo domlouvat a odstranit tyto překážky, uvažuje politolog, nezbylo než buď zahájit ozbrojenou invazi, aby změnilo vedení země, nebo zahájit ekonomický tlak.

Ekonomický tlak nebyl možný kvůli důležitosti tranzitu plynu, který Kyjev zcela vážně hrozil odříznout. Kromě toho se domnívá, že se Rusku podařilo zbavit se závislosti na ukrajinských komponentech pro vojensko-průmyslový komplex až v roce 2016.

Pokud by se Moskva pokusila blokovat působení ukrajinských oligarchů na ruském trhu, soudí politolog, způsobilo by to odvetnou reakci, v důsledku čehož by Rusko ztratilo víc, než získalo.

Iščenko je tedy přesvědčen, že v tu chvíli jednala Ruská federace v mezích možného, a současná tvrdší politika je také prováděna v mezích možného. Čím méně bude Rusko ekonomicky závislé na Ukrajině, tím volnější ruce bude mít, uzavřel Iščenko.

19 komentářů :

  1. Ozbrojená invaze nepřipadá do úvahy to by byla voda na mlýn američanů. Ale vyřešit to ekonomicky to pude.

    OdpovědětSmazat
  2. Rusové se bez tohoto Banderistánu obejdou . Opačně už to bude horší .Ušáci až Ukroše vysají a zničí tak je nechají svému osudu . Pak polezou směrem na Východ po kolenou .

    OdpovědětSmazat
  3. Hej svině, neserte Putina!

    https://www.youtube.com/watch?v=vtrQ-lBUjbA

    OdpovědětSmazat
  4. Už to jak prasečenko vyskakoval, že nejsou závislí na Rusech, když koupili ruský plyn od ušáků jenom zvýšenou o provizi.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Ukrajinci jsou naštvaní že to s jejich ekonomikou jde cu grunt. V roce 2014 jásali nad tím jak přestali dodávat Rusku komponenty pro výrobu letadel. Dnes Rusko obnovilo leteckou výrobu výhradně ze svých výrobků, postavilo nové haly na montáž letadel a pomalu rozjíždí výrobu. Ukrajinský letecký průmysl totálně zkrachoval a nadšení z toho jak rusku uškodí už nemá smysl. A tak je to se vším. Ono by to totiž chtělo místo žebrání na západě o almužnu začít makat tak jako to udělali Rusové.

      Smazat
  5. Amíci opouštějí Afghánistán a předávají moc do rukou Tálibánu, svému původnímu nepříteli. Hahahaha A to přes to, že je stál tisíce mrtvých, desítky miliard a ostudu velkou skoro jak Vietnam, oslabení své prestiže mezi svými nohsledy a sluhy.

    Proč by neopustil dnešní ukrajinskou banderovskou svoloč?! Přece nebude investovat do neperspektivního podniku, no ne?!

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Američané v Afghanistánu jednají s talibanem o kapitulaci. Ono prchnout jen tak není zas tak jednoduché. Je potřeba kapitulační smlouvou zajistit, aby jejich kolony talibanci nerozstříleli a nezmasakrovali až budou vítězně ustupovat.

      Smazat
    2. Jedna pani povídala, že talibanci nechají USA vojáky pláchnout za to, že CIA dál bude ve velkém odebírat a distribouvat afghánské drogy.

      Smazat
  6. Největší chybou Ruska je anexe KRYMU. Do té doby svět s Ruskem celkem spolupracoval. Od anexe je Rusko vnímáno jako zloduch světa. Mohou si za to vše sami. Žádné hloupé kecy, že jim uzemí patřilo není duležité. Civilizované země darovaná uzemí nekradou!

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Co lidská práva a referendum , to civilizované není ??

      Smazat
    2. Civilizovana zeme v prve rade nehandluje s obydlenym uzemim, aniz by se zeptala mistnich obyvatel, co si o tom mysli. Coz byl pripad jak darovani Krymu, tak v jeste vetsi mire rozpad SSSR. Samozrejme, pokud chces obhajovat Sovetsky svaz jako civilizovanou zemi, tak muzes, ale nejspis budes lidem pro smich.
      Rusko naopak umoznilo, aby se obyvatele Krymu zcela civilizovane vyjadrili v referendu, aniz by ho narusovaly necivilizovane hordy ukrajinskych nacku. A to rozhodne nebyla chyba, prave naopak.

      Smazat
    3. 10:06 Ukrajinec daroval Ukrajině Krym, přijde ti to normální? Kdyby Husák daroval Moravu Slovensku, tak bys řval jak píchlý tele, že tohle se přeci nedělá, že to nebylo v souladu s vůlí lidu a další plky, co bys kde vyčetl.

      Smazat
    4. Přečti si část ústavy Ukrajiny týkající se Autonomní republiky Krym a potom mudruj. Vykradeno máš akorát ty.

      Smazat
    5. 10:06 je jen provokující chudák se sníženým IQ.

      Smazat
    6. Nesmysl. Lidé by se neměli posouvat jako šachové figurky. Krym byl po staletí ruský a žili zde Rusové. Ukrajina Krym jen vysávala a zneužívala. Pokud jsou obyvatelé Krymu pro připojení k Rusku na základě práva, není co řešit. 96% občanů Krymu rozhodlo jasně. Anexe Krymu na rozdíl od anexe Kosova NEBYLA!

      Smazat
    7. 10:06, omyl. S Ruskem se v podstatě nespolupracovalo od té doby, kdy se zjistilo, že nový president (Putin) není Jelcin II., ale úplně někdo jiný.

      Co se týká Krymu, nedivím se, že při sledování ČT máte mylné informace. Rusko nezabralo Krym, kde to pořád berete? Tohle území (autonomní republika) se oddělilo samo od Ukrajiny poté, co v hlavním městě pučisté odhodili ústavu Ukrajinské republiky, vyhnali zvolené státní představitele a převzali moc v zemi. Co se týká vstupu do sestavy RF, to bylo volbou obyvatel Krymu. Rusko pouze souhlasilo.

      Smazat
  7. Neustálá masáž o referendu, pokud tady budou u nás při volbách tisíce vojáku se samopaly v ulicích, tak jako na Krymu, tak budete volit ze strachu tu stranu kterou vám řeknou molodci.

    OdpovědětSmazat
  8. Největší chyba Velikého Ruska ve vztahu k Malorusku (nesprávně „Ukrajině“)?

    No to je opravdu VELICE jednoduchá otázka, že: Největší chybou našich ruských bratří bylo, že Malorusy (nesprávně „Ukrajince“) humánně nezlikvidovali VŠECHNY, už během humánní kolektivizace maloruského zemědělství.

    Ano, přílišný humanismus – to byla největší chyba Velikého Stalina.
    Naštěstí Veliký Putin, BJJP, je z jiného těsta: Je RODILÝ Rus, nikoli Velkorus pouze duchem, jako byl Veliký Stalin.
    Proto je PLNĚ SCHOPEN Malorusy humánně vyhubit do posledního, i když to bude znamenat přechodný nedostatek pracovních sil na (bývalých) maloruských polích.
    Naštěstí Veliký Si Ťin-pching má pracovníků dostatek, proto jich pár desítek milionů může obětovat, ZCELA KLIDNĚ, na obnovení polních prací na území bývalého Maloruska, že.

    Takže: Žádný strach, budoucnost patří nám Západoasiatům.

    Я дpугой такой стpаны не знаю, где так вольно дышит человек!


    P. Radosta

    ----------------------------------------------------------------------------------
    Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

      Výše uvedený příspěvek jsem vložil již POPÁTÉ, neboť ten původní (z 4. července 0:17) i jeho další uveřejnění zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


      Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
      Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

      Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
      A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
      Pohov!

      Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


      P. Radosta

      Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.