Reklama

pátek 26. července 2019

Jak u blbejch: Tereza Spencerová se směje strachu z Putina. A vidí velký problém pro EU


Tereza Spencerová
Tereza Spencerová
26. 7. 2019 ParlamentníListy
Tak jako v 80. letech určoval politiku tandem Thatcherová–Reagan, tak teď zažijeme tandem Johnson–Trump. Evropskou unii mají oba rádi zhruba stejně, glosuje analytička Tereza Spencerová. Ta v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz konstatuje, že válku s Íránem Trump nechce, protože by mu pohřbila naděje na znovuzvolení. S úsměvem Spencerová reaguje na vystoupení vyšetřovatele vlivu Ruska na volby v USA.

Co čekat od rozčepýřeného a hubatého premiéra Velké Británie? Tedy kromě komických výstupů? Většinu v parlamentu má chatrnou a většinu pro Brexit ještě chatrnější. Co zlého může udělat Bruselu a co zlého může Brusel udělat Británii?
Ono to vypadá, jako by se opakovala situace z časů „tandemu“ Thatcherová–Reagan, kdy se USA a Británie (a obráceně) navzájem ovlivňovaly a pinkaly si nápady a politické kroky. Dnes tu máme Johnsona s Trumpem, kteří se mohou doplňovat a podporovat, protože je spojuje nejen způsob vystupování a komunikace, ale především mnoho myšlenek. A mimo jiné se shodují v názoru na EU, takže si lze vcelku vsadit, že Johnson (s Trumpem v zádech) bude o Brexit (i bez dohody) opravdu usilovat. Tvrdí, že tak učiní do posledního října, takže už na nějakou jistotu nebudeme muset čekat až tak dlouho.

Je vcelku jasné, že Brusel bude Británii házet klacky pod nohy, co nejvíc jich kde schrastí. Hraje se přece o precedent. Pokud Británie opravdu odejde, a především, pokud nějak ekonomicky uchopitelně přežije první rok dva mimo EU, může to být pobídka pro další nespokojené země, aby následovaly.

Je ale samozřejmě otázka, jak bude budoucí Británie vypadat vnitropoliticky, společensky. Je třeba mít na paměti, že Johnsona do čela vlády volilo 160 tisíc členů Konzervativní strany, což je samo o sobě hodně nereprezentativní. A z těch členů strany je víc než polovina starších 55 let a skoro 40 procent dokonce starších 66 let. Nemám ráda takové ty hloupé řeči o inteligentní mládeži a tupých seniorech, ale z hlediska síly mandátu k prosazování takových zásadních otázek, jakým je vystoupení z EU, mi to připadá hodně slabé. Jaký dopad to může mít na vnitřní chod nebo soužití britské společnosti, si netroufám odhadnou, ale nic pozitivního to jistě nebude…

Západní média informují, že Asad a Rusové zvýšeně masakrují civilisty v Idlibu. Znamená to, že do toho „praštili“ a chtějí tento kout Sýrie vyčistit? A jak Rusové zvládají jednou rukou montovat Turkům rakety S-400 a druhou rukou pobíjet jejich spojence v Idlibu?
Myslím, že do toho pořád ještě „nepraštili“. A „masakry civilistů“ na územích ovládaných džihádem jsou přece jedním z hlavních témat mediálního mainstreamu po celých osm let války v Sýrii, protože „proti terorismu“ přece bojuje jen Západ, zatímco Syřané a Rusové jen proti „opozici“, přinejhorším proti „rebelům“. Bílé přilby nebo ten chlapík z britského Coventry vždy dodají údaje a my se pak povinně rozčilujeme. Kuriózní je, že kvůli osudu civilistů v Idlibu už byl za Asadem tuhle i zvláštní vyslanec od papeže Františka. Ta křesťanská láska k lidem, které si většina Západu ani nechce vzít zpět, protože se bojí jejich zfanatizovaných názorů a teroristických návyků, je dojemná.

Cca čtvrtinu Sýrie zabírají území pod kontrolou Kurdů. Jak to s nimi Asad plánuje? Jednat, nebo je vojensky porazit, až „vyřídí“ Idlib?
Kupodivu opravdu netuším, co Asad plánuje s Kurdy. Už jsme spolu nemluvili roky. Ale vážně. Souvisí to s předchozí otázkou. Zatímco Idlib je řekněme „syrsko-rusko-turecký“ problém, v němž USA a Západ v zásadě jen kibicují, tak Kurdové jsou „syrsko-turecko-americký“ problém, v němž zlehka kibicuje pro změnu Rusko a z druhé strany i Saúdská Arábie. A včera jednal Trumpův vyslanec v Ankaře o syrských Kurdech a nejspíš nepochodil, protože Turecko jej vypoklonkovalo s tím, že americké návrhy jsou „neuspokojivé“. Z toho plyne, že USA dál nějakým způsobem chtějí udržet „své“ Kurdy pohromadě, možná pro ně od Sýrie chtějí odloupnout i nějaké to území, na němž by vznikl nějaký „kurdský americký svobodný stát“, ale především by v něm byly syrské zdroje ropy a plynu, aby mohl Washington prostřednictvím Kurdů dál Damašek vydírat a tlačit na něj. A turecká armáda se mezitím hromadí na hranicích s Idlibem, ale i podél hranice severovýchodní Sýrie, kterou s americkou pomocí ovládají Kurdové, a čeká. A hrozí ofenzívou. Přetlačovaná zkrátka pokračuje, i když si myslím, že skončí – a to na úkor Kurdů – nejpozději do příštích prezidentských voleb v Americe, nebo krátce po nich. Trump chce ze Sýrie odejít už dávno, a do té doby už snad bude tak pevný v kramflecích, že své plány dokáže proti domácím jestřábům i prosadit. A pak, jestli bude následovat syrsko-kurdský konflikt? Nevím, hodně bude záležet na Kurdech a jejich vnímání reality. Tedy i jejich ochotě jednat.

Ukrajinské volby opanovala strana prezidenta Zeljenského. Z Moskvy zní slova o naději, nicméně zatím žádné vstřícné kroky z Kyjeva nepřišly. Přijdou teď? Lze výsledek strany Porošenka hodnotit jako fiasko Majdanu? Porazil ho i proruský Opoziční blok.
Ano, Porošenko skončil dokonce mimo první trojku, což pro něj musí být fakt zdrcující zjištění. A ano, možná lze opravdu mluvit o tom, že voliči na Ukrajině porazili už druhou barevnou revoluci, což je svým způsobem fascinující. Volby jako sisyfovská dřina. Na druhou stranu ale pořád platí, že politickou situaci na Ukrajině dál diktují a kontrolují Spojené státy, takže budoucí vývoj bude záviset na tom, jaké povely přijdou z Washingtonu. Uvidíme. Bude výměna Ukrajiny za Venezuelu? Ruský zadní dvorek za americký zadní dvorek? I když v té Venezuele se hodně angažuje i Čína, takže výměna Ukrajiny za Venezuelu nebude snadná, pokud je taková možnost vůbec „na stole“.
...
....
....
....

20 komentářů :

 1. Sýrie a Rusko by konečně mělo Idlib dobít a nakopat us džihádisty do pozadí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes , kdyz nekoho terorizujete , vrazdite , vybuchujete bombami , je nezbytne kricet Allah Akbar a tim se "uslechtile a multikulturne",rozlisite od sprostych vrahu a bestialnich zlocincu.
   Naprosta nevina je tim prokazana.
   A Pro jistotu Koran do kapsy..
   Okupant je vzdy nedotknutelny...

   Smazat
 2. Naše Terezka jako vždy excelentní, takhle na rovinu říkat pravdu, to dneska není až tak normální, doufám že na to nedoplatíte. Tím Vás nechci strašit, ale nebyla byste první a asi ani poslední kdo, Hus by mohl vyprávět. Jestli jsme už taková hovada, že bychom mohli něco podobného dopustit, tak už nám asi není pomoci, ale tomu já nevěřím. Hej hou rudý dědeček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty blbečku, ta tvoje "Terezka", kdyby neměla to štěstí, že žije v liberálně-demokratické části světa, které ji umožnila změnu pohlaví a společenskou akceptaci a kterou přesto nevděčně neustále zuřivě kritizuje a nenávidí a kdyby žila naopak v těch autoritářských režimech, které protěžuje, tak by byl v lepším případě pořád Terezákem nebo v horším případě zrovna zavražděn.

   Smazat
  2. 22:50 Ty debile změnu pohlaví si můžete tak dát vy liberální pedofilové. A Čechy do toho spolku netahej ty nikdy nebudou liberálové. Tebe nikdo nechce tak si se dal do neziskovky že podvraťáku hnusnej. Nech Terezu napokoji a rudého dědečka taky.

   Smazat
  3. Idiot 22:50 neví co s informací. Nechápe a když nechápe, myslí, že je to nebezpečné. Omezenec považuje za nebezpečné všechno, co vybočuje z jeho chápání.

   Pravda není "nevděčné neustálé zuřivé kritizování". Chápeš blbe?! Snad možná pro omezence a duševního kripla 22:50.

   Celý ten jeho canc je jen ubohý pokus dehonestovat mimořádně fundovanou novinářku, která přináší informace a názory, které blbci neunesou.

   Leo

   Smazat
  4. 23:46
   Leošku, "Pravdou" se ohání každý, kdo má díru do řiti. Novinář Terezák neuvádí žádná fakta, ale jen své názory.
   Že Terezák nenávidí liberální západ, která mu umožňuje i přes jeho úchylku normální život, je fakt. Že by takovou pohodu neměl v Rusku, o Asadstánu nemluvě, je taky fakt. A ty se z toho třeba poser.

   Smazat
  5. Opět prokazuješ, přihlouplý a nevychovaný anonyme 23:54, že nechápeš, co je informace (ranní kávička) a co názor (komentáře). Inu, omezený blb se vždycky prozradí.

   P.S.: "liberální Západ" je se svými zákazy a příkazy a nesmyslnými válkami (které ani neumí vyhrát) stále demokracií? Napiš o tom něco, ať se zasmějeme!

   Leo

   Smazat
  6. Leošu, vidí, že jsi extrémně retardovaný. Napíši ti to ještě jednou po lopatě a tím s tebou končím.

   Jenom a jedině v tebou a Terezákem nenáviděných liberálních zemích Západu jako USA, Kanada, Německo, Británie, Francie, ČR... nejen že Ty a Terezák můžete zcela svobodně hlásat své názory, ale hlavně Terezák se mohl nechat přeoperovat na ženu a zcela svobodně změnit pohlaví. A to bez jakékoli ostrakizace, odsouzení nebo dokonce pronásledování a vyloučení ve společnosti.
   Ani nechci domýšlet co by se s takovým člověkem stalo v Terezákem oslavovaném Putinově Rusku, nebo v Asadově Sýrii.


   Samozřejmě že je Západ demkracií. Těm tvým kravinám sám nevěříš, vsadím se, že sám poctivě oblézáš všechny volby, pokrytecký blbe.

   Smazat
  7. Pokus o dehonestaci nepohodlné novinářky je jen projevem nedostatku argumentů. Prostě Tereza Spencerová je výborná novinářka s otevřenou hlavou a anonymní nýmand 0:23 jí nesahá ani po kotníky. Vzteká se, uráží, prská, podsouvá, ale na víc nemá. Duševně vymiškovaný trumpeta.

   Leo

   Smazat
  8. 1:02
   Furt si meleš dokola svoje hovna jak kolovrátek. S ničím konkrétním o jsem napsal nedokážeš jakkoli polemizovat, natož to vyvrátit, rusácký užitečný idiote.

   Smazat
  9. 22:50, TS je skvělá novinářka. A operace, které ti tak leží na srdci, se tady dělaly už za komunistů.

   Smazat
  10. 24:53, paní Spencerová VŽDY uvádí zdroje. U každého svého tvrzení v analýzách. Její "Ranní kávička" je přehledem zpráv z mnoha zdrojů, které ona považuje za důležité povšimnutí. Jestli se vám její výběr nelíbí, čtěte jiné noviny. Mimochodem, to ona jako jediná a jedna z mála "západních" novinářů přinesla rozhovor s Asadem.

   Smazat
  11. 22:50 jste obyčejný hlupák. Namísto k názoru, řečníte k osobě. Co má co změna pohlaví kohokoli, společného s událostmi, o kterých je diskuze?

   Smazat
  12. 5:24 No po pravdě, dělaly, ale tak, že si dostal kulku mezi lopatky - při pokusu o útěk z Bytíze či Sabinova (to pokud si byl zrovna ve výkonu VZS)
   Ale nejsem z těch co s tím maj problém ... na rozdíl od přihřátýho pederasta a negromila Pepka:-)))

   Smazat
 3. EU cíleně ničí Evropu? Fiala se pozastavil nad dalším krokem Bruselu:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019072610426078-eu-cilene-nici-evropu-fiala-se-pozastavil-nad-dalsim-krokem-bruselu/

  OdpovědětSmazat
 4. Proč ten chlap dělá ze sebe babu? Myslím, že aby nachytal více hulibrku, To je nechutné.

  OdpovědětSmazat
 5. Hádej, kdo je v centru Trumpova převratu Cabal?
  Skutečnou otázkou je - Kdy bude prezident Trump zatknout těch 20 000 amerických zrádců jako Mueller, Comey, Rosestein, Shift, Pelosi, atd. ???
  https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3688316.html

  OdpovědětSmazat
 6. Budete mít určitě nadávat, ale připadá mi že máme plno expertních politických analytiků nejen v massmediích, ale i v kavárnách a hospodách. Všichni jsou nabití čéessďáckou radikálností, nesmlouvavostí DemoBloku, ale demokracie je diskuze a snaha o možnost dohodou dospět k nejlepšímu řešení.Přitom existuje mnoho hrozeb a tudíž i aktualních témat k řešení, než je boj o židle ve vládě na našem písečku. Copak si naši volení zástupci nevšimli, že voliči ztrácí trpělivost. Když se nechcete dohodnout, tak nové volby dají novou šanci. V tomto zablokovaném stavu nemá cenu setrvávat, tak rozdejme nové karty.

  OdpovědětSmazat
 7. 19:01 V tomhle absurdistánu jde jen o parazitování u zádelí velících parazitů a ten kretén z 22:50 je z Jandova týmu. No v Čechách to je tradiční styl vládnutí celou historii.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.