Reklama

pátek 26. července 2019

Jákob Kedmi: USA nestačí ani mrknout a nezůstane po nich ani prach

Jakov Kedmi
Jakov Kedmi a admin ISSS
26.7.2019 Institut Slovenských Strategických Studií
Američané jsou zvyklí mluvit jazykem arogance, říká bývalý velitel izraelské vojenské zpravodajské služby Nativ, Jakov Kedmi. Reakce Ruska bude ale podle něj pro USA naprosto neočekávaná nepříjemnost. Oni dokonce ani nevědí, co je čeká. Ale až se to dozví, bude pozdě, říká vojenský expert. Je přesvědčen, že po jakémkoli úderu na Rusko, zamíří odvetný úder především na území Spojených států. Jediné, co může podle Kedmiho USA zastavit, je ohrožení samotných Spojených států. Tento vojenský analytik je stručný, přesný a nemá ve zvyku se mýlit.


Hlavní dynamikou současné mezinárodní situace je relativní globální oslabení USA a snaha Ameriky zachovat si tuto dominanci za jakoukoli cenu. Hrozba, podle jejich názoru vychází především z rostoucího centra vlivu – Ruska.

Rusko představuje hrozbu globální dominanci USA už samotným faktem své existence, přítomností mohutného jaderného potenciálu. Svět vidí, že USA stále více vypadají jako papírový tygr. Ten může být sice nepříjemný, ale rozhodně není v stavu dostat Rusko na kolena.

USA se pokoušejí mluvit s Ruskem jazykem sankcí a ultimát. «Je-li to však politika Spojených států, pak není o čem s nimi jednat, dokud nebudou jednat tónem, který vést jednání umožňuje», říká Kedmi.

Americká politická elita svatě věří, že Rusko bylo a je i nyní řízeno oligarchy, a že na nich záleží, jak se bude Rusko chovat. Dívají se a vidí, že oligarchové stále jsou. Říkají si – využívali jsme je dříve a použijeme je i teď. A není moci, která by zpochybnila americkou svatou víru, že vyšší ekonomický tlak na Rusko, který sníží příjmy těchto osob (oligarchů), povede k mocenské změně v Rusku.

USA se ale dostaly do složité vojensko-strategické situace. Celá jejich strategie byla zbudována na tom, že mají v námořnictvu v oceánu obrovskou převahu v raketové výzbroji. Proto vyvinuly strategii okamžitého globálního úderu na Rusko, říká Kedmi. A najednou došlo k něčemu pro ně naprosto nečekanému. Přepočítaly se. Ukázalo se, že Rusko také začalo vyrábět rakety «Kalibr», které se ukázaly být dokonce lepší, než vychvalované americké «Tomahawky». A nejnovější systémy «Avangard»,«Sarmat» a «Poseidon» uvedly Američany prostě do šoku.

USA nestihnou ani mrknout, a nezůstane po nich ani prach


Bude to pro ně taková neočekávanost, taková nepříjemnost. Oni dokonce ani nevědí, co je čeká. Ale až se to dozví, bude pozdě, říká Jakov Kedmi.

Po jakémkoli úderu na Rusko, odvetný úder zamíří především na území Spojených států. Protože jediné, co může USA zastavit, je ohrožení samotných Spojených států.

Američané nikdy nepůjdou do války, protože se války bojí. Ale pak si budou nuceni prožít to, co se jim nemohlo zdát ani v tom nejhorším snu, říká Jakov Kedmi.

Američané se snaží razit arogancí. Ale tak mluvili se Severní Koreou a výsledek žádný. Stejně jednali s Čínou a výsledek byl stejný. Stejně arogantně se snaží mluvit s Ruskem. Ani to neskončí jinak. 

Američané mohou lhát všem, komu chtějí, ale oni sami přece musí vědět, že lžou. Oni přece vědí, že žádná hrozba ze strany Ruska neexistuje. Je to jejich laciná, cynická hra. Ale teprve až se nakonec přesvědčí, že zlomit Rusko se jim nepodaří, budou nuceni přijít jednat. A ta doba není daleko.

Autor článku Jakov Kedmi (72) je diplomat, bývalý šéf zpravodajské služby Izraele Nativ pro Střední i Východní Evropu a země SNS, velitel zvláštních jednotek, vojenský analytik .


37 komentářů :

 1. arogancia je postojom slabosti, popritom z vlastnej skúsenosti viem, že ak američan niečo požaduje, neustúpi, aj keď vidí, že nemá pravdu, považuje to za prehru a stratu prestíže, lavíruje, otáča, nadáva, a prehrá ... a všetkým vysvetlí, že už o danú vec stratil záujem, že sa zmenili podmienky a nastoľuje nové témy - už upravené smerom k našim, a tak čo bolo zrejmé na začiatku, nakoniec víťazne po čase prezentuje ako vlastné, a okoliu vynadá, že na to musel prísť sám - tak sa chovajú v USA všetci, ale s úsmevom

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Americe chybí lidé s přehledem a schopností správné pravdivé analýzy. Ti nevyrostou jen tak na VŠ jako houby po dešti. Podobné je to ve světě. Zkrátka, je bída a nouze o rozumné pravdivé analytiky, protože pravda se nenosí vzhledem k ziskům. Proto je výhodnější platit dobře lživé analýzy, které jsou ohnuté a cinknuté. Vypadá to tak, že zadavatel sám už neví, která analýza je pravdivá. Proto je svět v úpadku. Dobří pravdiví analytici, na jejichž analýzu a navrhnutá řešení je možno brát ohled, nevyrostou, protože nevědí co studovat a jak k tomu přistupovat. Holt, bída, svrab a neštovice !

   Smazat
 2. Typickej a zaplacenej lzivej valecnej zlocinec. Verbuje, povykuje a nuti k prepadu a zniceni a zmasakrovani jine zeme , jinych zemi . Valecny zlocinec HITLEROVA druhu a Zurive rasove nenavisti a silene nemocne touhy nicit a znicit a masakrovat bez konce !! Takovi maji dnes hlavni slovo..
  V Norimberku prave tihle dostali provaz..
  Uz pres tisic let je Rusko "nejvetsi nebezpeci" i kdyz na nikoho jeste Higledy a Pigledy Nestacilo /o beda/,zautocit..
  Kdyz jejich udelem jen a pouze neustale budovani obrany...
  A Rusove se snazi i dnes a buduji zcela zrejme obranu sve vlasti a nic jineho, k cemuz jsou opet donuceni..
  Nic noveho pro ne..
  Nic jineho jim zase nezbyva !! A jak dlouho jeste potrva az budou smet zit v miru ,coz je jedina jejich touha a nadeje...
  Dnes Putin zase kazdeho premlouva k normalnim vztahum a k mirovemu reseni, uplne vsech problemu..

  OdpovědětSmazat
 3. A někteří Češi a la protektorátní Moravec , dnes František Vrábel se k tomu poslušně přidávají. Poslechněte si ho https://video.aktualne.cz/dvtv/zeman-je-hlavnim-tlampacem-ruskych-dezinformaci-chce-byt-obd/r~c2f1ce7eae4111e9b16b0cc47ab5f122/?utm_source=Aktu%C3%A1ln%C4%9B.cz&utm_medium=email&utm_campaign=Aktu%C3%A1ln%C4%9B.cz%20-%20Denn%C3%AD%20p%C5%99ehled%20-%2025.%207.%202019&utm_source=Aktu%C3%A1ln%C4%9B.cz&utm_campaign=5060a70aab-EMAIL_CAMPAIGN_2019_07_25_02_36&utm_medium=email&utm_term=0_c33596a86b-5060a70aab-235108805

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Frank Vrabel, to je samozvaný blb, asistuje mu Šmuclerova a Haškova exmatrace, další tři lumíci.

   https://pornfile.cz/hledej?q=Evropsk%C3%A9+Hodnoty%2C+%C5%99editel+Jakub+JANDA+%26+Franta+VR%C3%81BELA+%26+Fake+NEWS+%2C+alias+gay+porno+Patrik+JAKL%2C+most+mezi+Ladislavem+Jaklem+%28RRTV%29+a+Jandou+%28EH%29.mp4.mkp.jpg

   Smazat
 4. Američané jsou pořád dost silní, aby v multipolárním světě mohli hrát důstojnou roli, jako jeden z více hráčů. Jinak to pro ně bude čím dál horší.

  Stejně tak EU, pokud by se státům EU podařilo drasticky omezit moc Bruselu na roli koordinátora zájmů států, mohla by se stát EU silnou. Jinak to pro nás bude čím dál horší.

  V obojím případě čím dříve se na tuto roli přeorientují, tím lépe pro ně i pro nás.

  Nedělejme si iluze o Číně ani Rusku, jsou nám kulturně docela vzdálení a jak jim bude stoupat sebevědomí, mohou být horší než USA nebo Brusele.

  Jedinou nadějí je začít se chovat předvídavě a racionálně, se snahou už teď budovat pravidla multipolárního světa, jakkoliv by teď zdánlivě pomáhala ostatním silným uskupením, ale která jedině mohou v budoucnu ochránit severoatlantickou civilizaci, která nám je asi přece jen nejblíže.
  (Jakkoliv mám Rusko velmi rád).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:30
   Rusko sme si už zažili a vieme čo čakať vôbec by to nebolo tak špatné ako sa zdá. Rus vojnu nevyvolá a bude sa správať o level lepšie ako USA

   Smazat
  2. Vlado , ale v tom usili si rozprostiraji sily k donucovani a zaroven se tedy tim oslabuji, kdy by meli se domnivam naopak Zkoncentrovat na jednu, dve zalezitosti..Tedy /nereit vsecko najednou/, jsou vsude a zaroven tak skoro nikde..
   Strategie germanu v posledni valce byla chybna kdyz nebylo dost lidi. SSSR nakonec melo 30 milionu vojaku a obrovskou /nad/vyrobu zbrani vseho druhu..
   Ale od zacatku byly velke mezery ve fronte /nemozne zaplnit germany/, 50km a vice , kde nikdo nebyl..Zpusobene absenci silnic ,zeleznic a prirodnimi prekazkami..atd..Spravne se germani koncentrovali na ofensivy a utoky , na nejdulezitejsi useky fronty , ale nemeli potrebny cas na dokonceni a pak uz ztratili /po Kursku/ tu koncentraci ,kdyz jim R.Armada prevzala iniciativu a nedala jim sanci se znovu soustredit..Ani na obranu..

   Smazat
 5. Nejmenuje se ten pán náhodou Jakov Kedmi (v originálu psáno Яков Кедми)?

  Ne, že byste neměli pravdu, že původ toho jména je opravdu hebrejské jméno Jákob, ale předpokládám, že když budete psát třeba o panu Jakubu Železném z ČT, tak mu ho taky nebudete měnit na Jákob Železný, i když by to o jeho původu vypovídalo to stejné jako o původu pana Kedmiho.

  OdpovědětSmazat
 6. Stalin : "Říkáte průliv mezi Kanadou a Mexikem, soudruhu Kurčatove ?"
  Ano, jedině hrozba "Stalinova průlivu" zadržuje Pindosy od útoku na Rusko !

  OdpovědětSmazat
 7. Problém se jmenuje kapitalismus.
  Je to honba za ziskem a jeho maximalizací na úkor jiných. Zbrojařské firmy potřebují státní zakázky na nákup zbraní. Napětí ve světě je pozadí, na kterém se dají výdaje na zbrojení obhájit před plátci daní. Při generování zisku se mocní dostanou vždy do bodu, kdy se při zvyšování zisků dopustí větších či menších zločinů. Zbrojaři rozpoutáním válek, výrobci léků šířením nemocí, potravinové koncerny dodávkami zdraví škodlivých potravin .. atd.
  Tento způsob výdělku není o tom, že Pepa si založí firmičku a bude hezky zdít či obkládat. Pepa se těm velkým bude podobat, až si zaplatí "bořiče zdí", kteří mu budou připravovat pracovní příležitosti ....
  Američané mají své "bořiče zdí" a způsob jejich politiky jim na po dlouhá léta zajišťoval profit a vliv na většinu zemí. Bohužel pro ně, v honbě za ziskem pomohli vzniku dalších mocností, které už mají sílu na odmítnutí spolupráce, kdy jeden nařizuje a druhý plní ...
  Kdy se v ČR naposledy rozhodovalo jako v suverénním státě?
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:59
   nie je čo dodať tak dobre ste to vyjadrili
   PROBLÉM SA MENUJE KAPITALIZMUS.
   Ten sa stále viac začína podobať na fašizmus

   Smazat
  2. áno a USA majú aj základný plán - a to Maršalov. a podľa neho idú stále. Podľa mňa ani Briti nevystupujú z eu z vlastnej vôle.

   Smazat
 8. Mám obavu, že kdyby jsme byli velmoc, tak budeme stejní. Jen když čtu zdejší vyjmenované vlastnosti američanů, tak já znám ve svém okolí dost podobných spoluobčanů. Nedělejme ze sebe anděly, natož soudce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ja poznám dosť ľudí ktorí majú omnoho lepšie vlastnosti a mohli by byť zárukou lepšieho sveta

   Smazat
 9. V Bruselu se nic závažného nerozhoduje. Brusel je pouze drahá hlásná trouba oněch tří center – Washingtonu DC, City of London a Vatikánu.
  Minulý týden došlo k velkému vítězství lidstva, když chazarská mafie přišla o všechny tři střediska západní moci – Washington D.C., Londýn a Řím, uvedly zdroje Pentagonu a další zdroje. Každé z těchto hlavních měst má obelisk, který symbolizuje vojenskou, finanční a náboženskou moc.
  „Trump vyhlásil dne 4. července nezávislost Ameriky na Deep state, když se ruský prezident Vladimír Putin setkal s papežem, a Boris Johnson se stane premiérem Spojeného království, kde se odehraje Brexit bez dohody. Bílé klobouky tím získaly kontrolu nad třemi obelisky globální moci,“ shrnuly situaci zdroje Pentagonu.
  To znamená, že nevyhlášená občanská válka na Západě je z velké části u konce. Sjednocený Západ bude nyní jednat se zbytkem světa, zejména s Asií, o tom, jak zlepšit způsob správy naší planety. Samozřejmě, že to bude nějakou dobu trvat, takže neočekávejte žádné náhlé, dramatické oznámení, varují zdroje.Bitva, která vedla k tomuto vítězství ve skryté západní občanské válce, byla ve zprávách vidět ve formě různých zdánlivě nesouvisejících zpravodajských událostí. Jednalo se o potopení ruské ponorky, zemětřesení na americké námořní základně, zatčení pedofilního vyděrače Jeffreyho Epsteina a mnoho dalších.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, že se v Bruselu až tak moc nerozhoduje neznamená, že jsou jen hlásná trouba. Můžete to brát jako silný mocenský nádstroj.

   Smazat
 10. Jo správně to Rusko dělá snad se konečně v usa domluví na mírovém jednání ono jim ani nic jiného nezbude.

  OdpovědětSmazat
 11. Proč staví amík základnu na Ukrajině?To je provokace Rusové to tak nenechají.Arogance američanů nezná mezí!

  OdpovědětSmazat
 12. Stanislav Yester26. července 2019 12:31

  Honolulu američane ze Smíchova, žiješ tu už řadu let, ale pro sebe si pořád Trumpeťák z usa, tak jak je to skutečně z amerického pohledu z Prahy, ty se tedy neusmažíš na prach, to si rád?

  OdpovědětSmazat
 13. Úžasné: Zrádce a sionista Яков Кедми zůstal v srdci pravým Rusem!

  Ano, Яков Иосифович Казако́в zústal v srdci Rusem, i po zradě sovětsko-ruské vlasti: Vždyť NEUSTÁLE vystupuje v rusko-sovětských masmédiích!
  A mluví tam, jako kdyby ani nebyl sionista, nýbrž árijský Slovan!!
  Mluví tak Leninsko-putinsky pravdivě, že by se za to nemusel stydět ani náš národní Vůdce Miloš a ostatní příslušníci či spolupracovníci KGB/FSB/StB!!!


  Ano, tak to má být: I ten nejhorší zrádce Vlasti, Národa a národního Vůdce má jednou pochopit, že:
  • Veliké Rusko je největší a nejskvělejší
  • Vůdce Velikého Ruska je Vyvolený samotnou Velebnou Matkou Přírodou a Jejím jediným Synem, Nesmrtelným Leninem
  • služba Velikému Rusku NENÍ zradou aktuální země pobytu (Izraele, Česka, USA …), neboť Velikému Rusku PRÁVEM patří celý vesmír

  Prostě: Jen tak dál, soudruhu Kazakove-Kedmi! Dál zvětšuj svoje zásluhy v boji za naše konečné vítězství.
  Jestli Tvoje zásluhy budou DOSTATEČNĚ veliké, tak …
  …tak po konečném vítězství nás Západoasiatů a muslimů nad Euroamerikou budeš mezi těmi sionisty, kteří budou vyjmuti (vyselektováni) z humánní likvidace sionistického státu a jeho obyvatel.
  A to se vyplatí.

  Komunismus-putinismus-siťinpchingismus – budoucnost lidstva!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vítězství muslimů nad tzv. Euroamerikou ne nezvratné a na situaci v západní Asii zcela neodvislé!!! Příčina je uvnitř tzv. Západu, kterej zkrachoval a je na ústupu z historie! Neb dějiny píší pouze rasy či národy (které v pravém smyslu toho slova vytvořila jen ta bílá) brutální vůle! A tou ta naše dávno být přestala a bude z dějin zákonitě odejita! Nahrazena a vyměněna rasou houževnatější, odolnější, nepodléhající zhoubnému individualismu, homofilii, xenofilii, egalitarismu a dalším úpadkovým vlivům a idejím! A co se té záapdní Asie týče, když nebude Čtvrtý Řím, pak bude nová Zlatá Horda! Tuvin Šojgu - druhý muž a nástupce Putina v Rusku bude jejím prvním chánem. Páč čím jest Rusko samotné, když ne nástupcem oné říše Mongolů", v reálu ale šlo o říši Eurazijců! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara), což souvisí s ruskou "civilizační volbou" - více o tzv. eurazijském Projektu se dá více dočíst bohužel pouze ve slovenštině ZDE - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-etnonacionalisticka-historia-ruska-cast-1/

   Však také Moskevské knížectví nebylo jen legitimním nástupcem Byzance jakožto pravoslavný Třetí Řím, ale také dědicem právě oné Mongolské říše, jejíž bylo několik století ulusem! Však také první car Ivan IV. byl sice po linii otce přímým potomkem Rurika, po matce ale chána Mamaje, vládce Zlaté hordy, tedy potomka Čingischána! Ruský historik proto nazývá carskou říši eurazijským Projektem! A tento Projekt nejen že nekončí, ale on přežije i neslavnou jepičí pidiříši zvanou "Euroatlantida", která přestala být expanzívní a sama se stala terčem invaze (nejen muslimských) barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu!

   Smazat
  2. oprava 1. řádku: ... JE nezvratné!

   Smazat
 14. Pravda je že Jákob Kedmi není žádné ořezávátko ať už je žid nebo nežid. Jenom je úsměvné sledovat, jak se naplňuje to, co V. V. Pjakin dávno při svých analýzách předpovídal. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 15. Američani by měli povinně čumět na film Pád třetí říše. Pohled na vůdce v bunkru by jim mohl naznačit, jak to by to mohlo vypadat.

  OdpovědětSmazat
 16. Ano, USA změnily válečnou doktrínu, tím, že obsadily území bývalých satelitů SSSR a donutily je stát se jejich satelity vojenské první linie, tedy obětí nukleární války. Proto spor o rakety krátkého doletu jako prvního úderu k vyřazení velení Ruska a rychlého konce války. Asi jsou opravdu "neokoni" natvrdlí, když věří, že infrastruktura Západu a USA nebude narušena a jak znám mentalitu obou stran, Východ ztratí mnoho obyvatelů ozářením, západ prostým divokým západem bez energií.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale vždyť to není pravda, propaganda nám neustále vnucovala představu, že anglosasové to jsou kavalíři, ani písemné smlouvy nejsou třeba, to jsou gentlemouni a ne jako vy. No jo i Gorbačov uvěřil, to oni kavalíři a gentlemouni jsou, ale jen do té chvíle kdy se jim to hodí. Totéž smlouva Ušáků s Iránem, každý právník a i normální člověk ví, že smlouvy se mají dodržovat. Ano i podle Ušáků mají, ale jen do chvíle kdy se nám to hodí, potom dohody lehce odhodí jako špinavé onuce. To ale znamená, že i ty špinavé onuce mají větší cenu než Ušáci, kteří získávají nálepku neseriozního a nespolehlivého partnera. V podstatě to je jako s notorickým lhářem, když potom v krizi začne mluvit pravdu, už mu ji nikdo nevěří. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Možná jste nepostřehl, že mluvíme v souznění o stejném? USA vypověděly smlouvu, protože se dostaly do kontaktu hraničním její moci k hranicím Ruska. Proto ta troufalost neokonů, tak snad je Trump odstaví od moci. Riziko války to moc neovlivní, jak známe z historie!

   Smazat
 17. v ŠEDESÁTÝCH LÉTEH V DOBĚ, KDY ZAČALA STUDENÁ VÁLKA, MĚLO USA NĚCO PŘES DESET TISÍC ATOMOVÝCH BOMB NA ROZDÍL OD SSSR, KTERÉ JICH MĚLO NĚCO PŘES TISÍC.TAK KDO TO ZAČAL.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Studená válka začla v roce 1946 projevem W. Churchilla ve Fultonu! V té době měli USA asi destíku atomových bomb, SSSR ji nevlastnil vůbec! V 60. letech již byl ten počet na obou stranách v tisících, což není podstatné. Podstatné je že šlo o vodíkové bomby, velice těžké a Rusáci neměli nosiče! Jejich pokus s raketou schopnou takvou bombu nést skončil v roce 1960 katastrofou při které zahynul maršál Nedělin, pověřený jejím vývojem. Shořel spolu s desítkami expertů a techniků na rampě při zkušebním testu. Kdežto USA měly strategické bombardéry B-52.

   Smazat
 18. SSA vznikly nedemokraticky. Vzpomeňte si na indiány,španělské,portugalské,anglické kolonie. Vše je zatím dohledatelné a kdo chce taví.
  Tragédie USA byla od 2. světové války, že se zaměřily na dvě až tři komodity: války, prodej zbraní a státní terorismus likvidace států, kde se těží ropa a plyn, včetně Afriky a nejdražších nerostů, za které Afričanům vyplácely směšné peníze a mzdy a technologie, které předražené prodávaly do celého světa. A s tím souvisel i farmaceutický průmysl a šíleně předražený prodej kvalitních léků, které ostatní svět neuměl. Hlavně pak licence. To bylo vše.Bohužel poslední prezident Obama už byl inteligenčně naprosto mimo a vůbec netušil, která bije. Byl první černošský prezident a že by měl vést zemi k properitě ho ani nenapadlo. Měl starosti o multikulturalismus a pozitivní diskriminaci. A úpadek dokonal. Vše elektronické USA přenechaly Číně a dalším asijským zemím, protože chtěl mít v USA každý Američan bílý límeček a nejlepší technologické práce dělala Kanada či Evropa. A pád USA se zrychloval.
  Návrat vyspělého průmyslu do USA a stát se opět velmocí, nepotřebující k prosperitě války a terorismus typu Vietnamu, Sýrie, či Libye, nebo dokonce Evropy a Jugoslávie a myšlenky, jak ukráct Rusku jeho nerostné bohatství.
  Držme Trumpovi palce, je to i v našem zájmu! A že to mnozí vystudovaní ekonomové - hlupáci nepochopí? Inu, razítko VŠ neznamená, že každý vysokoškolák má mimo paměti současně i mozek...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ty palce Trampíkovi držme, pokud bude dělat to na co jej globalisti dosadili. Rozkulačit Ušistám, jako bylm rozkulačen SSSR a znovu jej obnovit, ne už jako světového četníka a ne jako šmejda který vysává celý svět a na úkor celého světa žije. Takže držme palečky Trampíkovi. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Až IZRAEL rozhodne, kam co začne padat, jako první! Za shovívavost k nám, můžeme děkovat INTUICI, prezidenta Miloše Zemana. Ostatek politické INFEKCE, včetně premiérů, bych použil na pokusy, společně s laboratorními POTKANY.

   Smazat
 19. To opravdu neumíte ani přečíst a napsat správně citovaný zdroj? Institut slovAnských strategických studií - ISSTRAS

  OdpovědětSmazat
 20. Svatá pravda, jediné, co může USA zastavit, je ohrožení samotných Spojených států.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.