Reklama

úterý 23. července 2019

Je výkon V4 při ustavování orgánů EU úspěch nebo debakl v kontextu rozložení politických sil v EU?

Oleg Rybníkář
Oleg Rybnikář
23.7.2019
Jaký je kontext rozložení politických sil v EU?
Instituce EU je superiorně ovládaná západními evropskými velmocemi, které její protoformu, tedy Společenství uhlí a oceli, před více, než půl stoletím, těsně po světové válce, zakládaly, to jest Francií a Německem, a na ně geograficky, jazykově, kulturně i ekonomicky navázané malé země Beneluxu (Belgie, Nizozemí, Lucembursko). V tomto geograficko-hospodářském bloku politicky aktuálně dominují koalice lidovců (CDU-CSU), socialistů/sociálních demokratů(SPD) a francouzských liberálů. 

S nimi ve shodě jedná Španělsko, aktuálně rovněž se socialistickou vládou. Tomuto geograficko-hospodářsko-politickému bloku přicmrndují (také by se dalo napsat „s ním kolaborují“) lidovci, socialisté/soc.demokraké a liberálové z ostatních evropských zemí. V ČR to jsou KDU-ČSL, ČSSD, TOP+STAN+Piráti, skrytě a částečně i ANO.

Popsaná geograficko-politická Evropská koalice má rozhodující většinu ve všech orgánech instituce EU, do jejichž personálního složení je (nebo doposud byla) ochotná jako stafáž výjimečně začlenit i jednotlivé figurky ze střední a východní Evropy, a to nejlépe ty, které jsou doma v opozici. Takovým exemplárním starším příkladem je (dosluhující) Donald Tusk, Polák najmenovaný do zcela zbytečné (ale samozřejmě nemravně honorované a „reprezentativní“) funkce proti vůli své domovské země (!!!), kterou tu však měl jakoby kvazizastupovat. Novějším příkladem je nový šéf Europarlamentu, jímž se před pár dny stal člen italské opozice.

Je přirozené a logické, že tato dominující geograficko-ekonomicko-politická Evropská koalice se snaží o federalizaci instituce EU na úkor suverenity jejích členských národních států, neboť to by jí usnadnilo ještě více, a to přímo, ovládat i zbývající země evropského kontinentu.

V uvedeném politickém kontextu, resp.rámci, se pustily země V4, jež byly od svých západních partnerů do té doby v minulém volebním období arogantně ostrakizované, do jednání o novém personálním složení nejvyšších orgánů instituce EU. Na dominanci uvedené geograficko-hospodářsko-politické koalice neměly šanci cokoliv změnit, proto nemohly ze své minoritní pozice konstruktivně prosadit do žádné funkce žádného svého reálného zástupce. Mohly vést pouze defenzivní, obranný boj na minimalizaci škodlivých následků.

Zaměřili se proto na to vetovat obsazení nejvlivnější pozice EU člověkem, který v minulém období slovy i skutky prokázal zjevnou, ba arogantní, nekompatibilitu, tedy neslučitelnost, se zájmy, názory, postoji a stanovisky zemí střední a východní Evropy. Toto veto se jim podařilo. Jejich výkon lze tedy považovat za úspěch v defenzivním boji.

Prosazovat – nepochybně výměnou za programové ústupky- do nějaké nemorálně honorované funkce s nulovým faktickým významem nějakého libovolného člověka, jehož jedinou kvalifikací by bylo to, že má slovanské (nebo ugrofinské) příjmení, bylo správně odmítnuto.

Jaký důsledek bude mít pracně prosazené veto zcela nepřijatelného kandidáta na nejvlivnější funkci EU, to ukáže budoucnost. Je možné mít naději že to ostatním bafuňářům dominantní Západní, románsko-germánské, lidovecko-socialisticko-liberální evropské koalice umožní poučit se, že země střední a východní Evropy, jsa zahnány do kouta, jsou připraveny kousat a nenechat sebou mávat úplně libovolně. Ale je i možné, že tato naděje nebude naplněna. V takovém případě to bude další krok směřující k rozkolu instituce EU.

10 komentářů :

 1. .....V takovém případě to bude další krok směřující k rozkolu instituce EU.
  Už dávno bylo pozdě.
  Nemoci si suverénně rozhodovat o pěstování čehokoliv, chovu čehokoliv,vyrábět a prodávat cokoliv, nebýt v ničem soběstačný (před vstupem do EU naopak ve všem),
  tak to je vazalství ze které je nutné co nejdříve opustit.

  OdpovědětSmazat
 2. I přesto, že jsem rád, že se do EU dostali představitelé SPD pan Ivan David a pan Hynek Blaško, přejí si, aby z EU a NATO ČR vystoupila a začala spolupracovat jak po stránce politické, tak i po stránce vojenské s Ruskem. Rusko je zárukou míru ve světě, co se o Západě říci nedá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na zákldě vzájemného respektu ve všech oblastech
   se všemi státy světa.
   Všechny země si musí projít svým historickým vývojem bez importu cizí "demokracie".
   V opačné případě se jedná o zásah do suverénního zřízení a narušení přorozeného vývoje, který je v různých zemích odlišný.

   Smazat
 3. Uvidíme co se bude dít po listopadu pokud to bude zas to samé tak bude třeba poslat eu k šípku.

  OdpovědětSmazat
 4. Ten „úspěch v defenzivním boji“, jsem považoval za větší. Byl přeci odmítnut princip špickandidátů, tedy princip, kdy o předsedovi EK nerozhodovali představitelé národů Evropy, ale nemravně korumpovaní europoslanci. Tedy bylo odraženo další omezení suverenity evropských států, ve prospěch EU.
  Jinak s autorem souhlasím, že neúčast slovansky se jmenujících funkcionářů v aparátu EU, není velká prohra. P.K.

  OdpovědětSmazat
 5. Jednoduché řešení, nemáme vlastní formáty (osobnosti), tak si udělejme z nouze cnost.

  OdpovědětSmazat
 6. Anonymní24. července 2019 0:01
  Středoevropané, se v očích Západu stávají „formáty“, když podrazí zájmy vlastní země. Děkuji, nechci takové uznání. P.K.

  OdpovědětSmazat
 7. Musíme si nejprve uvědomit, jaká role byla zemím V4 v EU předurčena (tj. kolonie) a pak se rozhodnout, zda ji chceme (pokud možno s elánem) hrát či nikoliv. Nemůžeme ale trvale sedět na 2 židlích a hrát roli chytré horákyně podle B. Němcové. V EU nic změnit nemůžeme, vykládat o reorganizaci EU je nesmysl dobře viditelný již řadu let z ČR, proto není třeba jezdit se na to "podívat zblízka" až do Bruselu. A pokud by EU měla být reorganizována, je třeba definitivně zastavit snahy o vytvoření říše a zrušit bez náhrady Evropskou komisi. Neboť přes její nikým nevolené členy jsou do agendy EU podstrkávámy ze zákulisí skutečnými majiteli EU zákony a instrukce, proti kterým zkorumpovaní představitelé členských zemí v Evropské radě neřeknou ani slovo a které pak odsouhlasí "svojí většinou" i příslušné strany v Evropském parlamentu. Není to tedy EU členských zemí, nýbrž globalistů. Nevím tedy, proč by v jejím vedení měly být zastoupeny členské země V4. Ty by měly usilovat o překotný útěk z EU a nikoliv o obsazování funkcí a křesel v Bruselu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je tak, no ... stejně nesmyslný, jako by např. pan státní prezident Hácha začal usilovat o to, aby se stal členem užšího vedení německé NSDAP či dokonce aby pan ministr Moravec zasedl ve štábu OKW vedle maršála Keitela a generálplukovníka Jodla!

   Smazat
 8. Jsouce.

  Muž jsa, žena jsouc, pachole jsouc. Muži, ženy, pacholata jsouce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.