Reklama

pátek 26. července 2019

Jihokorejské stíhačky, japonský vzdušný prostor, dvě minuty nenávisti


Michal Brand
26. 7. 2019
Novou „kauzou“ v obviňování Ruska a vytváření obrazu strašlivého vnějšího nepřítele je kauza údajného porušení údajně jihokorejského vzdušného prostoru ruskými vojenskými letadly a kauza následné údajné střelby jihokorejských stíhaček. Tato story dělá titulky mainstream médií na prvních stranách. A titulky to jsou panečku drsné, jak kdyby Rusko zaútočilo na půl zeměkoule a tím začala světová válka. „Vletěli jste do našeho prostoru, obvinili Jihokorejci Rusko a začali pálit“, píší Novinky z mediální grupy Seznam.


Tak se pojďme podívat trochu na fakta.

Nejprve se podívejme, o jaké místo, kde došlo k údajnému narušení vzdušného prostoru Jižní Koreje.

https://en.wikipedia.org/wiki/Liancourt_Rocks

Jde o ostrovy Dokdo (korejsky)/ Takeshima (japonsky). Už s názvem začíná drobný problém, protože ostrovy sice spravuje/okupuje (nebo co vlastně) Jižní Korea, ale nárok si na ně činí také Japonsko.

Skaliska najdete na souřadnicích 37°14′30″N 131°52′0″E. A věřte mi, že v jakékoli aplikaci budete muset hodně, hodně, HODNĚ zvětšovat, abyste je uprostřed pustého oceánu vůbec viděli.

Anglický název pro ně je Liancourt Rocks, tedy SKÁLY, skoro by se chtělo říci šutry. Takže už samotný anglický název ukazuje, že jde prostě o pár skalisek uprostřed pustého oceánu. Nejbližší jiná pevnina je od těchto skalisek vzdálena 88 km a to ještě jde o malý ostrov.

Jde o celkem 90 ostrovů, z nichž ovšem pouhých 37 je trvale nad vodou, ostatní jsou podle přílivu-odlivu. Dva hlavní ostrovy jsou jediné hodné zaznamenání. Jmenují se „Mužský ostrov“ a „Ženský ostrov“. Pozn.: Zbývajících 88 pseudo-ostrovů tak vlastně může být pojmenováno po všech dalších 88 „pohlavích“ pomateného multikulturalismu. ;-)

Na skaliskách Liancourt se nenachází vůbec nic. Teda vlastně ano – jeskyně ve skalách. Ale jinak už nic.

Komu vlastně ostrovy patří, není vůbec jasné. A nikdo v mezinárodních vztazích zřejmě neuznal ani jednu ze stran korejsko-japonského sporu o tato skaliska za oprávněného „majitele“ skalisek Liancourt.

Ani Wikipedie není schopna uvést, kdo a jak uznal právní status skalisek Liancourt. Zato uvádí seznam vzájemných sporů mezi Jižní Koreou a Japonskem. A ten seznam je sice sakramentsky dlouhý, ovšem bez jakéhokoli rozuzlení. https://en.wikipedia.org/wiki/Liancourt_Rocks_dispute

Celkové rozměry plochy, ve které jsou tyto skály rozesety, jsou zhruba 1,2 km x 1,1 km. Pokud došlo, jak uvádí dokonce i jihokorejské zdroje, ke krátkému narušení vzdušného prostoru, mohlo jít třeba o narušení toho prostoru, který možná je nebo není, podle toho zda se započítá i pásmo okolo občas se z vln vynořujících útesů?

Japonsko, tedy druhá strana, která si nárokuje Liancourt skaliska, tak tedy Japonsko velice ostře protestovalo - proti nezodpovědné akci jihokorejských stíhaček v japonském vzdušném prostoru nad Liancourt skalisky. (https://www.bbc.co.uk/news/world-asia-49079719 ) Japonsko k takové diplomatické akci asi zmanipuloval Putin dvěma reklamními banery na Facebooku.

"In light of Japan's stance regarding sovereignty over Takeshima, the South Korean military aircraft's having carried out warning shots is totally unacceptable and extremely regrettable." (BBC)

„Ve světle pozice Japonska v otázce suverenity [Japonska] nad Takeshima [Liancourt skalisky], je totálně/naprosto/zcela neakceptovatelná a extrémně politováníhodná skutečnost vypálení varovných výstřelů jihokorejskými vojenskými letadly.“ Diplomatickým jazykem.

Lidským jazykem to pak je: „jihokorejská vojenská letadla tam nemají co dělat a ku....sky jste nás nas...li!!!“, nebo tak něco. ;-)

Rusko reagovalo s tím, že jihokorejské stíhačky se ve vzduchu dopustily nezodpovědného chování vůči standardnímu cvičném letu ruských a čínských vojenských letadel.

Stanoviska Ruska a jeho oficiálních míst lze nalézt například zde (neváhejte použít google.translate):

https://russian.rt.com/russia/news/652350-minoborony-rossii-narushenie-tu-95ms-granic
https://russian.rt.com/world/article/652417-minoborony-narushenie-rossiya-yuzhnaya-koreya

Mimojiné ruská strana oficiálně sdělila (viz odkazy výše), že pokud by jihokorejské stíhačky začaly střelbu, „odpověď by na sebe nenechala čekat“. Což považuji za velice pravděpodobné. Jihokorejská verze událostí „poslali jsme pár stíhaček proti ruským a čínským vojenským letadlům, naše stíhačky na ně vystřílely několik set varovných výstřelů a ruská a čínská letadla zbaběle uprchla“, to vážně nedává smysl. Nemyslím si, že by si Čína a Rusko nechali líbit podobné chování od kohokoli, tím méně od nepříliš vojensky silné Jižní Koreje. (A kvůli pár rozstříleným jihokorejským stíhačkám by se nechtělo začít světovou jadernou válku proti Rusku a Číně ani momentálně jasně zešílevším USA, Mad USA. Zejména ne, když by šlo o začátek války v ne příliš vhodný, málo připravený okamžik – a tedy okamžik bez předchozího zamezení [„obranným“ protiraketovým deštníkem] možnosti Ruska a Číny realizovat minimálně velice bolestivou/smrtelnou odvetu po případném jaderném útoku ze strany Mad USA.)

Takže jinak řečeno, Jižní Korea v celém popisu incidentu zřejmě lže. Minimálně v otázce „stovek varovných výstřelů vypálených na ruská a čínská letadla bez jakékoli adekvátní reakce ruské a čínské armády“.

Nejnovější vývoj událostí pak přináší snahy o potvrzení zřejmě propagandistické verze „Rusko provokovalo a dostalo přes prsty“. Podle „zaručených informací“ se prý Rusko oficiálně omluvilo za chybu v navigaci. Tvrdí to Jižní Korea ústy mluvčího jihokorejského prezidenta.

Rusko ovšem v reakci na tato tvrzení jihokorejské strany odpovědělo, že v celém tomto vystoupení mluvčího jihokorejského prezidenta je celá řada věcí, které se nezakládají na pravdě, a zdůraznilo, že se za incident neomluvilo. A potvrzuje tedy původní verzi Ruska, že k žádnému narušení vzdušného prostoru Jižní Koreje nedošlo, natožpak k nějaké střelbě jihokorejských stíhaček na ruská letadla, což by si Rusko s Čínou rozhodně nenechali líbit.

Mluvčí jihokorejského prezidenta také komunikaci s ruským velvyslancem v Jižní Koreje ohledně tohoto incidentu (což má být ona údajná ruská omluva a přiznání viny) necharakterizoval jako omluvu, dle článku v NY Times. (Viz odkaz níže).

https://www.nytimes.com/2019/07/24/world/asia/south-korea-russia-plane.html
http://interfax.com/newsinf.asp?id=917025
https://www.bbc.com/news/world-asia-49091523

Mimochodem, dobrý grafický podklad k celému incidentu je zde:

https://ichef.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/54AE/production/_107987612_korea_airspace-nc.png

Za zmínku stojí text BBC „vzdušný prostor nárokovaný jak Japonskem, tak Jižní Koreou“.

Shrnuto:
Šlo o společnou tréninkovou misi čínských a ruských letadel.

Což se do titulků nějak nikomu nevešlo. Asi je momentálně akce „dvě minuty nenávisti“ zaměřená výhradně na Rusko, tak aby se lůza nerozptylovala a byla dost aktivní se vzteklými výkřiky na diskusích pod „zpravodajstvím“ mainstream žumpy.
Pokud vůbec došlo k narušení pásma 12 námořních mil okolo existujících ostrovů (a ne jen těch občas se vynořujících útesů), pak není jasné, čí vzdušný prostor byl narušen.

A tedy zda vůbec došlo k narušení jakéhokoli vzdušného prostoru, když si na tato skaliska činí nárok dvě země a není nijak mezinárodně rozhodnuto, zda někomu z nich patří. Prostě když ta skaliska zatím nejsou nikomu přiklepnuta mezinárodně uznávaným aktem, tak nepatří nikomu, takže tam není ničí vzdušný prostor.

Celý prostor není mezinárodně uznán jako jihokorejský. Takže nemůže jít o narušení jihokorejského vzdušného prostoru. By the way. ;-)

Ale to je (možná) detail.
Jižní Korea zřejmě lže, minimálně v otázce „stovek varovných výstřelů vypálených na ruská a čínské vojenská letadla“.

Podobná věc by téměř jistě nezůstala bez velice tvrdé odezvy ze strany obou vojenských mega-velmocí (Rusko, Čína) vůči přeci jen pouze lokální mocnosti (Jižní Korea).
Jižní Korea se zřejmě snaží kupením „zaručených informací“ zabetonovat v hlavách lidí svoji vlastní verzi.

Naznačují to zaručené informace, že se Rusko omluvilo oficiálně a „vymlouvá se“ (podle presstitutek z iDnes) na navigaci, i když podle samotných tvrzení Ruska k ničemu takovému nedošlo.

Jako katalyzátor pro minuty nenávisti proti Rusku to některým lidem zcela stačí. Diskuse na iDnes jsou zahlcena odvážnými bojovníky, kteří odvážně bojují proti Sovětskému Svazu, který již sice třicet let neexistuje, ale někteří lidé to ještě nezjistili. Nebo možná zjistili, ale potřebují si sami před sebou vylepšit svoji hodnotu tím, že prokážou „odvahu“ a „občanskou statečnost“.

Jsou to takoví „disidenti“ z ledna 1990, kterých se náhle objevilo spousta. jsou to „odvážní“ bojovníci s nacismem, kterých se v Čechách také nejvíce objevilo hned po 9.5. A chovali se stejně, jako dnešní „bojovníci proti sovětskému útlaku“ na diskusích iDnes – navlékli si rudou pásku „Revoluční Gardy“ a šli šikanovat, mlátit a týrat vzdávající se nacisty i obyčejné Němce. A protože také až příliš často svoji předchozí kolaboraci a špatné svědomí maskovali tito „hrdinové“ svojí „revolučností“, svojí „odvahou“ projevenou až když nebezpečí zmizelo, o to hůře se chovali. A někdy také masakrovali nepohodlné svědky vlastní kolaborace. (Báječná příležitost po 9.5.1945 zlikvidovat toho, komu třeba konfident gestapa nosil udání, ne?)

Na iDnes uvidíte v diskusích také „hrdiny po boji“. Nenávidí Rusko, protože chtějí ukázat svoji „odvahu“, svůj „statečný občanský postoj“. Tak hulákají a fanaticky řvou proti zemi, která je nijak neohrožuje, nijak je nemůže a ani nechce potrestat. Uvnitř jsou to loajální, konformní zbabělci. Takoví páni Broučci na výletě. (https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Nov%C3%BD_epoch%C3%A1ln%C3%AD_v%C3%BDlet_pana_Brou%C4%8Dka,_tentokr%C3%A1te_do_XV._stolet%C3%AD )

A protože se za svoji vnitřní zbabělost a loajální konformnost vůči moci, vůči jakékoli moci podvědomě stydí, tak sami sebe přesvědčují o své „odvaze“ pliváním na toho, kdo nad nimi nemá moc a kdo dokonce je momentálně neoblíben (Rusko) u těch pánů (USA, EU, stádo měšťáků a lepšolidí), kterým tito bojovníci z diskusí ve skutečnosti lížou botky a které kritizovat považují za hřích přímo smrtelný. A tak navíc ve své vlastní vnitřní zbabělosti a lokajské poslušnosti dnes tito „bojovníci proti Rusku z diskusí na netu“ označí kohokoli, kdo dnešní skutečné mocné kritizuje nebo pochybuje o oficiální propagandě, za ruského agenta, komunistu, nacistu, rusomila, debila, burana, nevzdělaného primitiva [který ani nemá titul Mgr z kun..., ehm, pardon z genderových studií] atd.

Asi půjde v zásadě o dvě skupiny.

Jednak o lidi, kteří zažili minulý režim, kteří zažili Sovětský Svaz. A protože skoro nikdo nebyl disident, tak šlo o loajální občany socialistického Československa. Chodili do prvomájových průvodů, k volbám kandidátů Národní fronty v čele s Komunistickou stranou, jejich děti chodili do pionýra, který byl více nebo méně prostě o zábavě pro děti (záleželo na vedoucích, hovada se sice našla, ale většinou šlo o zábavu, dovednosti typu vázání uzlů, orientace v terénu, znalosti přírody apod.), poctivě vyvěšovali vlajky na oficiálně hájená výročí, nevyvěšovali žádné vlajky na oficiálně rozhodně nehájená výročí, prostě žili úplně normálně.

No a dnes pořád slyší, jak to bylo za minulého režimu děsné, že to byl mále druhý Auschwitz. A protože nejsou dost odvážní na vlastní osobní postoj, vyrovnají se s tím tak, že začnou zběsile plivat na předchozí režim, ve kterém drželi hubu a krok a vlaječky vyvěšovali s předstihem před sousedy (které občas napráskali za pozdní vyvěšení vlaječek). A tak jsou dnes, když už ani komunisté ani StB nemají žádnou moc, tak jsou dnes děsně odvážní v diskusích o minulém režimu a vypráví tam zaručené příběhy ve stylu, jak jedli nevařenou pohanku, protože za komunistů v obchodech nic jiného k jídlu nebylo. (Ne, obchody určitě neměly za komančů takovou nabídku zboží, ale při sledování některých seriálů nebo čtení některých příspěvků na webových diskusích úplně žasnu, jak jsme vůbec mohli nepomřít všichni hlady.)

A druhá věc je Rusko (v jejich „myšlení“ jako náhrada již neexistujícího Sovětského Svazu), kde si mohou kompenzovat svoji předchozí faktickou ne-odvahu (ne, nebyla to zbabělost, prostě jen normální, obyčejný tichý život v rámci možností daných tehdy momentálním režimem; i za nacistické okupace měli lidé děti, milovali se, zamilovávali se do sebe, nebyli prostě všichni partyzáni v horách, je to normální, lidské, pochopitelné a ne odsouzeníhodné.) Zcela typický je agent Plavec Štětina, který se z dobře prověřeného člověka, který směl cestovat po Sovětském Svazu bez běžných omezení, stal zuřivým a fanatický běsnícím „bojovníkem“ proti Rusku, které mu nahrazuje Sovětský Svaz. Se Sovětským Svazem zištně kolaboroval, tak dnes plive na Rusko a tváří se, že to je Sovětský Svaz a sám sobě lže, že on osobně má tedy odvahu.

Druhá skupina pak zřejmě budou lidé, kteří nezažili ani minulý režim ani Sovětský Svaz. Ale vědí, že je v kurzu nenávidět Rusko. Tak se tak chovají, Novodobí Jasánci. Aktivní, zfanatizovaní komanči nové doby – jen ty strany, fangle a hesla se změnila. Za nacismu by kvůli kariéře a uznání od „moci“ a uznání od okolního davu lepšolidí nadávali na Židy a Slovany. Za komoušů by kvůli kariéře a uznání „moci“ a od okolního davu lepšolidí nadávali na imperialisty a v prvomájových průvodech nosili největší a nejpitomější transparenty a hesla by vykřikovali obzvláště hlasitě. Dnes se chovají stejně, když se zaměříme na podstatu a odhlédneme od vnějších konkrétností a detailů.

Tupá loajalita, servilita k momentální moci, k momentálnímu režimu.

Zase dostaly další vzpruhu „informacemi“ o „incidentu“. Dvě minuty nenávisti proti Rusku.

26 komentářů :

 1. ČT 24 se nedaří vyvolat u lidí dostatečnou nenávist proti Rusku. Dnes v pořadu Události komentáře na ČT 24 měli o tom diskusi, kdy za lidovce poslanec parlamentu konstatoval, že lidé dostatečně nejsou ochotní nenávidět Rusko a to je velice špatně. Dále doplnil, že vše co se píše na alternativních webech je Ruská propaganda a mělo by se vše co není proevropské a Bruselské, zakázat.

  OdpovědětSmazat
 2. Tak si shrňme jednoduchý myšlenkový svět ruského užitečného idiota jakým je Brand. Celý svět lže, jen Rusák vždy mluví pravdu. Dnes Jižní Korea, jindy Skandinávské země, kde Rusáci také pořád vysírají. ¨lžou také všichni kdo vyšetřují sestřelení MH17. Holandsko, Malajsie, Austrálie. Lže Ukrajina, všechny Pobaltské země. O USA a všech zemích EU ani nemluvě. Všichni jsou fašisti a chtěj zničit Rusko.

  Při blekotání a bití se v prsa, že udatný Rusák by nenechal střelby na své letadlo bez odpovědi se musím smát avzpomenout si jak jim Turek sejmul před 4 lety stíhačku, Rusáci si ani neuprdli a ještě Turka odměnili dodávkou systému S400 :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovečko, uvažuj. Fakta hovoří pro Rusa. Nemusí propagandisticky běsnit, jemu stačí pravdivý popis skutečnosti a má vystaráno.
   Mimochodem, ve svém blábolu máš mnoho faktických chyb.
   Např. ministerský předseda měl několik prohlášení, kde kritizoval "holandskou vyšetřovací komisi" a přiklonil se k ruské verzi o zkáze letu MH17.
   Ale s blbečkem nemá cenu diskutovat.
   Nelže Ukrajina, jak mylně píšeš, ale zločinci, kteří dnes ovládají Ukrajinu.
   USA lžou už tradičně, nic nového. Viz lhaní okolo války v Jugošce, Iráku, Afghánistánu i v Sýrii.

   Tvoje úvaha ohledně Turecka je další ukázkou protitivismu.
   Stojí za to jedna stíhačka (on to byl bitevní bombardér) a její mrtvý pilot za vyrvání Turecka z NATO a zabezpečení si docela velkého úseku své jižní hranice? Chápeš primitive?

   V jaké zemljance ses narodil, že máš tak chybné uvažování a chabý rozhled po světě a politice?

   Leo

   Smazat
  2. Leošu, ty jsi opravdový blbec.
   Zřejmě myslíš Malajského PM. Tak ten se určitě k žádné rusácké verzi nepřiklonil, jak lžeš. Pouze řekl, že podle něj vyšetřovací komise neposkytla dost přesvědčivých důkazů k tomu aby mohlo být obviněno Rusko.
   Jinak ten premiér se jmenuje Mohamad a je předsedou Malajské islámské strany. To hovoří za vše.

   Jasně, blbe. Při tom, kdy jim Turek sejmul tu stíhačku, tak místo okamžité odplaty, jak tu mele Brand, rusák myslel jak učinit z agresora spojence a vyrvat ho za 10 let z NATO.

   Zajištění Jižní hranice? Podívej se ty blbe někdy do mapy jak ta jižní hranice Ruska vypadá a s kým Rusko vlastně sousedí.

   Já jsem se narodil v normální porodnici. Na rozdíl od tebe, ožralý rusácký mužiku.

   Smazat
  3. Cela ta zalezitost mi zavani vyuzitim ale predevsim zneuzitim a jeste Hlavneji, odpornou Provokaci zrudnych fasistu , kteri to dostali rozkazem vime odkud !!!...Zodpovedny staty jako Rusko a Cina /na rozdil od silencu/ maji ve zvyku PREDEM NAHLASIT jejich aktivity sousednim zemim , kterych se to TYKA..
   A VYHNOUT SE NEDOROZUMNENIM !!
   Tedy Silenci /ktery se dnes vyrozmnozili do epidemie krys , HYEN a potkanu / zrejme dostali instrukce jak si pocinat . Nemyslim ,ze by tak cinili sami od sebe.
   Vidim za tim zkur...nyho Balatona, Pimpea a dalsi svine co nas chteji znicit , kdyz nejdrive musi vyprovokovat konflikt a kricet ze se jenom Brani .
   To je jejich obvykly tyatr jiz pres 200 let..
   A diky vsem "komunikatorum" V MEDIICH ,jiz davno odhaleny.
   Je zajimavy ,ze se nejsou schopny ani nemuzou s jejich suterenni inteligenci veci poridit jinak, nez tupym idiotskym opakovanim...

   Smazat
  4. Jste 23:46, šetrně řečeno, nepřesný. Pan Brand netvrdí, že jen „Rusák“ (proč ta vulgarizace v názvu státu či národa?) má pravdu, pouze věcně popisuje incident, ke kterému na mezinárodním poli došlo. Zřejmě v rozporu s vaší představou, pochopte ovšem, že každému vyhovět nelze.
   K sestřelu MH 17 zcela nesprávně uvádíte Malajsií, která se ke stanovisku o sestřelu svého letadla k oné „Holandské vyšetřovací skupině“ nijak nepřipojuje. Používáte slovo „všichni“ s drzostí nafoukance.
   Turek sice sestřelil bitevník (nikoli stíhačku) Ruské federace, ale turecký pilot byl potrestán a Turecko si, přes vehementní odpor USA a nelibost spojenců v NATO, za miliardy USD, koupilo ruský protiraketový systém S 400. O vašem intelektu dokonale svědčí, co z toho dokážete vyvodit.

   Smazat
  5. 23.46 - máš to v hlavě popletené

   Smazat
  6. Zapomínáš, že Rusko zaniklo nejpozději v březnu (podle našeho kalendáře, u nich byl únor) 1917 a po krátkém masonském intermezzu ho definitivně ovládl Žid! A to je profesionální lhář, lahní je jeho chléb a to co nazýýváš "rusácké" je ve skutečnosti "židvské" lhaní! Jenže páč i tvý maňasovodi jsou titíž obřezaní lumpové a lháři, jen z jiné sekty, tak o tom nesmíš mluvit. jsi jen pokrytecká lhavá loutka těm co v pozadí tahaj za drátky na kterých jsi i ty velice viditelně zavěšený! - https://srsen.wordpress.com/2010/03/07/zajimavy-a-ctivy-clanek-o-dejinach-zidu-v-evrope/

   Smazat
  7. 10:17 Myslím že nemá! Naopak. Je to dobře proškolená loutka a maňas těch v odkaze uvedeném výše popsaných!

   Smazat
  8. 23:46 a 1:21 je jen rusofobní havlo-kavárenský fanatik. Je zbytečné s ním diskutovat. Žije ve svém virtuálním světě, proto zaměňuje zbožná přání s fakty a neumí používat mozek. Věří jen tomu, čemu chce věřit, protože tak to prostě u jednodušších a zmanipulovaných lidí bývá. Mimochodem, ten sestřelený letoun nebyla stíhačka, nýbrž skutečně frontový bombardér.

   Smazat
  9. 9:32 Moc bych se tady neoháněl intelektem. Jak myslíte, že to " přátelství " Turek Rusácko dlouho potrvá? Do doby než rusák provede Turecku nějakou špinavost, pane intelektuále. To bude potom teprve sranda, rusák je dnes hospodářsky v takovém srabu, že prodá zbraně i marťanum, pokud je o ně požádají.

   Smazat
  10. 12:09 to je ten hloupý způsob vaší argumentace. O žádném "přátelství" přec nevedu řeč.

   Smazat
 3. Nejvíce nenávisti vůči Rusku projevují bývalí komouši z padesátých a šedesátých let, kteří byli po vnitrostranickém boji po r. 1968 vyloučeni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A filcky, které lezly komoušům do prdele a měly se za komoušů dobře, viz Pepa Vyskoč 1:27.

   Smazat
  2. Jo Pepa Vyskoč1:27 je blbec, říkaly mu to mnozí, říkaly mu to mnohokrát, až se mu to v duté hlavě zafixovalo tak, že uvažuje ve stylu: "Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo!"

   Smazat
  3. 8:28
   Ty především zapracuj na své češtině, imbecile.

   Smazat
  4. Ale jděte 23:49, kde jste k tomu svému tvrzení o vyloučených komunistech pobral podklady?

   Smazat
  5. Á, potrefená husa se ozvala.

   Smazat
 4. 1:27
  "Pouze řekl, že podle něj vyšetřovací komise neposkytla dost přesvědčivých důkazů k tomu aby mohlo být obviněno Rusko.".

  A to je málo, ynteligente?

  A taky řekl: "Prime Minister Tun Dr Mahathir Mohamad has described the decision to charge three Russians and one Ukranian with the murder of people on board MH17 as a political plot against Russia."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte to marný pane6:34. Pepa Vyskoč1:27 žádný argumenty nepotřebuje, protože je přesně tým, čím vás tak s oblibou častuje. Je blbcem a není nic horšího než srážka s takovým blbcem. Raděj se mu v diskuzi příště vyhýbejte.

   Smazat
  2. Kdyby se ale narodil v zemljance, to by asi takhle blbej nemohl být. To je asi jediná nesrovnalost. Hej hou

   Smazat
 5. https://www.rt.com/usa/463973-vets-think-war-terror-bust/ Američtí veteráni věří, že válka v Avghanistánu „nestojí za to bojovat“
  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7912-kudy-vede-afghansky-obchod-s-drogami.htm
  https://www.youtube.com/watch?v=RmXk1sAHwwA&t=342s

  OdpovědětSmazat
 6. Nebude to dlouho trvat a Rusáček dostane od někoho zase po hubě, jako od TURKA! A zese bude bulet, ale ze strachu nic neudělá. Banda jedna roztahovačná:

  OdpovědětSmazat
 7. Jo usa už jsou profláklé tak musí přiložit ruku k dílu jejich vazalové.

  OdpovědětSmazat
 8. https://www.opendemocracy.net/en/oureconomy/how-united-nations-quietly-being-turned-public-private-partnership/
  OSN je zároveň pod tlakem Donalda Trumpa, který chce dekonstruovat celý multilaterální systém. Pro Trumpa je demontáž mezinárodního systému vybudovaného po druhé světové válce společným dílem jeho domácí snahy o dekonstrukci správního státu. Pro generálního tajemníka OSN může být pakt s WEF také jeho snahou nalézt nové mocenské aktéry, kteří mohou podporovat současný systém, který nyní slaví 75. výročí , tváří v tvář náporu Trumpa

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Brande, skvělý článek děkuji.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.