Reklama

čtvrtek 25. července 2019

Jméno, které se nesmí vyslovit. „Ban“ facebooku na Tommyho Robinsona

Tommy Robinson
Jana Kunšteková
25. 7. 201 iPrima 
„Pokud levice nechápe, co je třídní boj, chopí se ho jiní. Jak ukázal případ zneužívání dětí v Rotherhamu v Anglii. Salónní levičáci by nepřipustili, že minorita, tedy z principu utlačovaní, mohou páchat takové věci na chudých dětech. Tak to uchopil Tommy Robinson a přitáhl pozornost. Zaslouženou. Chlap, který se pere, mluví sprostě a vůbec. A právě proto ho i ti salónní levičáci i liberálové tak nenávidí. Ukázal na tu spoustu místa, které opustili v zájmu boje za práva menšin.“
Tommy Robinson
foto youtube kredit Tommy Robinson

Tento status na mém FB mi „zařídil“ třídenní ban. Bohužel jsem tím pádem nemohla tři dny spravovat své stránky, které sleduje dost lidí, a které rozhodně nejsou ani rasistické, ani fašistické, ale pokrývají zprávy z určitého regionu.

Odvolala jsem se k Facebooku, ale marně – potvrdili mi, že příspěvek nedodržuje zásady komunity, aniž napsali konkrétně CO porušuje. Jestli je nenávistný, rasistický, má sexuální podtext či jiný podvratný obsah, to nechám k laskavému posouzení.

Původně jsem si myslela, že právě sdílení zpráv a článků z oblasti, která se dotýká zájmů Turecka, mi zařídilo ban – to se stává celkem pravidelně všem, kteří píší o poměrech v Turecku a jeho oficiální politice vůči menšinám. „Hate speech“, tedy kritika Erdogana, se nevyplácí, jak vědí zejména jeho odpůrci v Německu, pravidelně nahlašovaní u FB a čelící opakovaným zákazům.

Pak jsem ale v jedné skupině narazila na to, že za zmínění jména „Tommy Robinson“ bylo v posledních dnech a týdnech zabanováno pár desítek lidí – a to jen v mém dosahu.

Případ Rotherham a Rochdale, tedy sexuální zneužívání dětí a mladistvých gangy dospělých mužů, sleduji dlouhodobě – dozvěděla jsem se o něm tedy dříve, než o něm začal psát a vysílat „hooligan“ Tommy Robinson. Věděla jsem o marném úsilí vyšetřovatelky Maggie Oliverové, která posléze o své snaze chránit tyto děti za téměř naprostého nezájmu policie i státních zástupců napsala knihu coby osobní zúčtování. V Británii se objevil i seriál BBC „Tři dívky“, který popisuje zmíněný skandál a vzbudil značnou pozornost veřejnosti. Maggie Oliverová popisuje ve své knize, jak jí bylo znovu a znovu bráněno ve vyšetřování, musela dokonce opustit své oddělení a přejít na jiné. Když po dlouhých letech a za velkého nasazení sehnala neprůstřelné důkazy, dostalo se jí podle vlastních slov tohoto zhodnocení své práce od jejího nadřízeného: „Maggie, přiznejme si to. Jakým budou tyto děti někdy přínosem pro společnost? Myslím, že měli ta děvčata po narození utopit. “

Celé to děsivé sexuální zneužívání dětí, nucení k sexu pod pohrůžkou násilí, a to i na rodině, ještě není uzavřeno a počet obětí i pachatelů také ne. A proč policie tak podivně reagovala na oznámení rodičů a žádosti o pomoc? Stejně jako sociálka a státní zastupitelství? Oběti byly ze spodních vrstev anglické společnosti, tedy „white trash“ a pachatelé byli většinou muži asijského, tedy pákistánského původu, často ctihodní otcové rodin. Policie prý se chtěla vyhnout rasovému napětí a proto nekonala. „White trash“, děti z chudých rodin či z pěstounských rodin, často dokonce jedenáctileté, nikomu nestály za problémy. Jeden státní zástupce podle Maggie Oliverové dokonce prohlásil, že prostituce patří k jejich způsobu života.

A tady je spojení s aktivistou Tommy Robinsonem, což není jeho pravé jméno, mimochodem. Jmenuje se Stephen Christopher Yaxley a je to syn irských přistěhovalců. I on pochází z „nižších vrstev“ a netají se tím. A to ho spojuje s oběťmi. Byl opakovaně souzen za výtržnictví a pohrdání soudem. Seděl ve vězení. Byl členem stran, které se běžně označují jako krajně pravicové. Jestli někde vykládá, že přispěl k vyšetření případu, konkrétně dalšího podobného případu v Huddersfieldu, nevím. Vím, že udělal kravál, kterého si musel všimnout každý a tím věci podle mého názoru prospěl, ne že ji ohrozil, jak je mu vyčítáno a za což byl opakovaně odsouzen. Tommy R. - už se pomalu bojím napsat jeho jméno – je asi chlap, s kterým bych na pivo nešla. Není to typ lidí, se kterými se obvykle stýkám. Ale to neznamená, že přijmu rétoriku, že je to zločinec a fašoun. Je to prý bezvýznamný opilec, rváč a podvodník. A lže. Proč je tedy tak nebezpečný, že jeho jméno nesmí být ani vysloveno? „Kam zmizel mlíkař?“, ptám se. Kam zmizí další bezvýznamní nepohodlní?

Žlutým vestám je také opakovaně vytýkáno, že jsou „white trash“, tedy spíše „déchets blancs“. Vrstva lidí, kteří většinou pracují ve špatně placených profesích, jsou vyčerpáni bojem o život a nemají ty správné evropské hodnoty, protože se k nim jaksi nedostanou. O tyto lidi se v 19. a do určité doby i ve 20. století staraly levicové strany a hnutí. Než je nalákala myšlenka ukončení třídního boje, smíření se s kapitalismem a dotovaný boj za práva menšin. Který je naprosto v pořádku, pokud se bere za utlačované, ale ztrácí smysl, když chce rozhodovat o tom, která menšina je hodna péče a o kterou nemá cenu se zajímat, protože se to, zcela nelevicově, nevyplácí.

Dalším krokem je pak výchova společnosti ke sdílení stejných hodnot a opovrhování stejným druhem lidí. K tomu je ale třeba zařídit, aby jednotu názorů nenarušovaly podvratné živly. V Evropě o toto velmi pečuje česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO). A máme na světě cenzuru internetu a Facebooku. A také české „elfy“, tedy strážce čistoty FB, do jejichž debaty jsem se neprozřetelně připletla. Příště mě na základě udání možná čeká 7 nebo 30 dní zákazu FB nebo také smazání profilu. Jen proto, že jsem jako jedna z mnoha upozornila na stále rostoucí skupinu lidí, kteří nemají zastání, jež by jim jako sociálně slabým náleželo od levice a jsou přenecháni komukoli, kdo projeví zájem.

Facebook vždy napíše, že mu jde o bezpečnost na sítích. Nu, není tomu tak. To vědí všichni, kteří se dostali do sporu s oficiální propagandou, v západní Evropě často s politickým islámem, a musí své rodiny držet v přísné anonymitě, bez jakéhokoli sdílení na facebooku.

Jsem ráda za Maggie Oliverovou a její knihu. Je to strašlivý příběh selhání všech záchranných sítí a obrácení dětských obětí v pachatele. A hrozivého pokrytectví. Za sdílení jejích poznatků snad bany nebudou. Dávám odkaz na článek (v němčině - viz), ale čtení podrobností z případu, stejně jako čtení celé knihy, je jen pro silné povahy.
16 komentářů :

 1. Není samozřejmě nejmenší pochybnost o tom, že dochází na facebooku k cenzuře, zcela v rozporu s formálně deklarovanými ideály demokracie. V případě ČR dokonce v rozporu s Ústavou. Příslušné orgány jsou naprosto nečinné, jindy aktivní "hlídací psi demokracie" mlčí jak zařezaní. Prostě pokrytečtí šašci..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Piráti, kteří vedle marihuany měli ve volebním programu odpor proti cenzuře internetu opět mlčí.
   Tak teď už jim věřím jen tu travku, nic víc. Jsou to prostě jen palice vyhulený - sTOP09 v rauši.

   Smazat
 2. To je ten ozrala, co se ozral a poblil uz po priletu do Prahy na letisti?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To určitě myslíš vencu flašku co zgrcal celé letadlo.

   Smazat
  2. Blbeček trolíček 21:52 Áno, si to ty.

   Smazat
  3. Je pravda, že od chvíle, kdy mu čeští "démokraté" zakázali veřejné vystoupení, věnoval svou pozornost alkoholu. Ale to letiště poblinkal svatý Václav H. na jehož počest a onu událost se ten airport jmenuje.

   Smazat
 3. Mě fuckbook opravdu nechybí a jejich cenzuru a bany si můžou nacpat do těch svých hnusných papul.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:25 taková myšlenka:Protože rád sedíš doma, tak ti nevadí zákaz vycházení. Jídlo si necháváš dovážet, takže mříže na vchodu, když ti vězeňská služba nosí jídlo ti taky nevadí. Máš svou místnost a můžeš rozjímat. Vězení ti tedy nevadí a to přesto, že ses neprovinil a jsi neviný?
   Obecně je nutné si práva a možnosti hájit, i když je v tuto chvíli nepotřebuješ. Pak už nebudeš mít možnost.

   Smazat
  2. 8:13 Chápu vás pane ale to si musí vybojovat komunita co to potřebuje a dobrý úmysl samozřejmě podpořím.

   Smazat
 4. V Čechách byl jistý pán nepříliš dobré pověsti,
  jmenoval se Hilsner.
  Přesto v jeho prospěch vystoupil jistý profesor,
  těšící se velké vážnosti,
  známý jako TGM.

  OdpovědětSmazat
 5. TGM sa v danej dobe sa bohvieakej vážnosti netešil - ale popravde, šiel do toho, dnes takého niet

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes jsou lidé podobných nátur jako TGM na alternativní scéně. Mnozí velmi vzdělaní a s čistým charakterem, jenže mainstream o nich nepíše, ČT a ČRo se jich štítí.
   Ale jednou ...!

   Smazat
 6. T. Robinson: Fašoun jako svině, násilník, podvodník, běženec – přesto NÁŠ SOUDRUH!

  Proč je rozený kriminálník Tommy Robinson naším soudruhem?
  Snad proto, že nenávidí muslimy, přirozené spojence nás Slovanů v našem ODVĚKÉM boji proti Západu a evropským hodnotám?
  Jistěže ne.
  T. Robinson je naším soudruhem, protože TOTÁLNĚ nenávidí všechny evropské hodnoty (s výjimkou peněz, samozřejmě)!
  A svoji nenávist přímo MILUJE, stejně jako my milujeme svou nenávist vůči všemu, čemu nerozumíme, vůči všem, kteří nevypadají a nemyslí jako my Západoasiati.

  Ano, právě NAPROSTÁ nenávist vůči evropským hodnotám a láska k Leninsko-putinské pravdě dělá z fašouna a podvodníka T. Robinson našeho soudruha.
  Předpokládám a doufám, že až mu bude nejhůře, až i USáci odmítnou jeho žádost o politický asyl, tak mu pomůže sám Veliký Putin, BJJP.

  Ano, v Moskvě mu bude dobře, jako bylo USáckým komunistům ve 30. letech, později soudruhům Philbymu, Mercaderovi, Ericu Bestovi a dalším zasloužilým lžinenávistníkům.
  Bude mu tam dobře až do smrti.

  „Dobré je vše, co posílí naši moc!“ (V. I. Lenin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cancy! Pokud něco nenávidíme, tak nikoliv proto, že bychom tomu nerozuměli! To odporuje metodě dialektického materialismu, kritické dialektiky vůbec! Je vidět že si jen kavárnický tupec a blb! Jedna k prachy jsou nikoliv "evropská" ale naopak anti-bílá, židovská, tedy orientální hodnota! Už bys při svým údajným vzdělání moh tušit, pitomo, že první papírový peníze tiskli Mongolové ve své říši za Kublajchána a tedy v době kdy Evropané platili výhradně ještě stříbrem a zlatem v podobě mincí! Jenže to není žádná "naše hodnota"! Tou vždy byla věrnost a čest! A také láska a nenávist. Láska k rodině, vlasti - Říši, Bohu (později Národu a státu) a nenávist k těm kteří je ohrožují! Nenávist pokrokového marxisty se soustředí na nepřátele pokroku! Tedy nikoliv na cosi čemu snad nerozumí, ale právě naopak na ty jevy a jedince jimi ovládané, které má skrz naskrz "prokouknuté", tedy dokonale analyzované a před historií takto zcela "nahé"!

   Jo a Putin nemá s vědeckým marxismem NIC společnýho, to je vyznavač iracionalismu a azijství jako jeho vzor Alexandr III. - http://casopisargument.cz/2017/12/29/putinuv-alexandr-iii-nebo-alexandruv-putin-postsovetske-rusko-hleda-dejinnou-kontinuitu/

   Putin věří v Nebe, kam po válce půjde "svatý národ" (Rusové) a peklo - tam spadnou jeho nepřátelé, bez ohledu na to, z které světové strany přijdou! Ale i blbové, Radosto, tak pozor na to:-)))

   Smazat
 7. Paní Jano, ač v mnohém s Vámi nesouhlasím, (otázka Kurdů) souhlasím s větou, kterou jen lehce pozměním. " Salonní levičáci a liberálové" jedno jsou.

  OdpovědětSmazat
 8. My vsichni jsme Tommy Robinson a Assange a brzy. Na kazdeho dojde , aspon je to v planech..Ponevadz odmitame byti havly atd..Ale ,co nas nezabije to nas /casto/ posili..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.