Reklama

středa 3. července 2019

Jste „trollováni“

Dmitrij Orlov3.7.2019 ICH, překlad Zvědavec
V internetovém slangu slovo troll označuje osobu, která na internetu zasévá svár tím, že rozpoutává polemiku nebo naštvává lidi - [1] zveřejňuje provokativní, [2] irelevantní nebo nesouvisející příspěvky v online komunitě (např. v diskusní skupině, fóru, na diskusní stránce nebo blogu) s úmyslným záměrem vyprovokovat čtenáře...


Svět je opět na pokraji války. Znovu. Ano, je to tu znovu. Ale posléze už není na pokraji války... počkat, je zde ještě něco! Samozřejmě, vždy je ještě něco dalšího. Bitevní skupiny amerických letadlových lodí jedou plnou parou vpřed směrem k Severní Koreji... nebo ne. Lodě se pohybují bezcílně, vůbec nejsou v blízkosti Severní Koreje, ale působí velmi odstrašujícím způsobem. Poté dojde k setkání Trumpa a Kim Čong-una, vše jde skvěle, podepíší kus papíru, který nic neznamená, a rozejdou se jako přátelé. Letadlové lodě nyní působí mnohem méně hrozivě. Potom se Trump a Kim setkají znovu, aby podepsali nějaký jiný nesmyslný kus papíru, ale John Bolton si pustí hubu na špacír, a je po dohodě. Trump a Kim si však nadále vyměňují milostné dopisy, takže románek není u konce. Ať je to jak chce, válku mezi Spojenými státy a Severní Koreou není možné vyhrát, ani na ni pomýšlet: jihokorejské hlavní město je na dostřel severokorejského dělostřelectva a všechny americké vojenské základny v regionu jsou v dosahu severokorejských raket. Válka se Severní Koreou rozhodně není možná. Konečné shrnutí: nic se nestane. Kvůli čemu to tedy všechno bylo?

Nyní jde o Venezuelu. Demokraticky zvolený vůdce této země byl prohlášen za uzurpátora a jako vhodná náhrada má posloužit náhodně vybraný Guaidó. Americké vazalské státy po celém světě jsou donucovány k tomu, aby ho oficiálně uznaly jako prezidenta Venezuely, i když je to jen náhodně vybraný chlápek, který bydlí v nějakém bytě v Caracasu. Pár kamionů bylo zapáleno na mostě mezi Kolumbií a Venezuelou. Vezly humanitární zboží, jako například cívky drátu. Mluví se o vojenské intervenci, ale jsou to jen řeči. Centrální banka Británie zabavila venezuelské zlato, USA zmrazily bankovní účty venezuelské ropné společnosti v USA a přenechaly je bandě pochybných Venezuelanů, kteří je rozkrádají. Tohle dává smysl, ale co zbytek? Ten už ne! V každém případě americká vojenská invaze do Venezuely nespadá do sféry možností: Venezuela má ruské systémy protivzdušné obrany, které z ní činí bezletovou zónu pro americké letectvo; boj proti guerille ve Venezuele je také něco, čeho by americká armáda nebyla schopná. Konečné shrnutí: opět se nic nestane.

Teď pojďme na Írán. Trump odstoupil od pečlivě vyjednané mezinárodní dohody s Íránem a tvrdil, že chce vyjednat další. Všimněte si, že tohle je opravdu idiotský krok ve stylu prohlášení „Nikdy vám to nesplatím, takže mi půjčte více peněz.“ Pokud země neplní dohody, které již podepsala, proč se obtěžovat s vyjednáváním dalších dohod? (To je řečnická otázka.) Írán oznámil, že vzhledem k tomu, že USA nedodržují dohodu, Írán ji také nebude dodržovat. Několik ropných tankerů bylo vystaveno útoku a USA se z toho snažily obvinit Írán, ale nikdo Spojeným státům nevěřil. A tak bylo vystaveno útoku několik dalších ropných tankerů a USA se opět snažily obvinit Írán, ale zase tomu nikdo nevěřil. A tak USA nechaly létat dron v íránském vzdušném prostoru v zákrytu za průzkumným letadlem s mezinárodní posádkou na palubě, a doufaly, že Írán udělá chybu a sestřelí průzkumné letadlo. Avšak Írán sestřelil dron, který dopadl do mělčin v íránských teritoriálních vodách, a nikoli do mezinárodních vod v hloubce 100 stop, jak tvrdily USA, ale nikdo tomu nevěřil. Írán rychle vylovil trosky dříve přísně tajného dronu a hrdě je ukázal. Poté Američané vymysleli nový příběh o tom, že chtějí zaútočit na Írán, ale v poslední chvíli byl útok odvolán. Ceny ropy šly trochu nahoru. Americká ropná náplast se vytváří tím nejrychlejším tempem, jen se šíleně vypotřebovává červený inkoust. Potřebují vyšší ceny ropy, aby se vyhnuly obrovské vlně bankrotů. Tahle část dává smysl, ale zbytek? Nikoli! V každém případě je vojenský útok proti Íránu nemyslitelný: Írán může uzavřít Hormuzský průliv pro všechny lodě, čímž by odřízl třetinu celosvětového vývozu ropy a vyhodil do povětří globální ekonomiku, včetně USA. Konečné shrnutí: opět se nic nestane.

V jiných částech světa došlo k různým neúspěchům. Lodě aliance NATO brázdí Černé a Baltské moře, kde jsou v případě, že se dají do pohybu projevy nepřátelství vůči Rusku, dost na ráně. Takže nám to říká, že se projevy nepřátelství nedají do pohybu, protože tyhle lodě jsou drahé a nejsou peníze na to, aby lodě byly nahrazeny. Aliance NATO také pořádá cvičení v Pobaltí, což je přímo na ruských hranicích. Cvičí napadení a zabíjení civilistů v malebných středověkých vesnicích s rusky mluvícími komparsisty, kteří předstírají, že jsou venkované, a že jsou ochotni se vzdát. (Technicky by to mělo být kategorizováno jako fantasy hra, a ne jako taktické cvičení.) Na Rusy to nezapůsobilo. Nechtějí nic dělat s pobaltskými státy, které bývávaly tranzitními státy pro ruský export, ale nyní nejsou vůbec k ničemu potřeba (s výjimkou cvičení NATO). V každém případě mluvit o vedení války proti Rusku s nehybnou tváří je něco, čeho jsou schopni jen velmi hloupí lidé. Konečné shrnutí: nic se nestane.

Všimli jste si té omílané fráze? (Zajisté ano.) Děje se to, že odepsaná země, která nemůže přestat plýtvat již tak malými zdroji, které jim zbyly, na zbytečný, ale směšně nafouknutý vojensko-průmyslový komplex, se snaží vyvíjet činnosti za účelem ospravedlnit nepřetržité, opulentní výdaje na obranu. Všemožní experti a odborníci v tom s nimi spolupracují, tvrdí, že hrozba té či oné války je skutečně reálná, a proto bychom všichni měli věnovat pozornost tomu, co se děje. Ve skutečnosti ale jde o trollování.

Spojené státy nemají nic lepšího na práci, než že se velmi usilovně snaží trollovat celý svět, avšak svět to stále více a více odmítá, nebo to Spojeným státům okamžitě vrací a trolluje je také.

• Když Spojené státy vyhrožují, že odříznou přístup k finančnímu systému USA, tak celý svět pracuje na jeho obcházení.
• Když USA ukládají cla a sankce, tak svět reaguje přepracováním svých obchodních vztahů, aby vyloučil USA.
• Když USA vyhrožují zemím vojenskou intervencí, svět reaguje budováním nových aliancí a prováděním bezpečnostních opatření, která izolují USA.

Ale co je nejdůležitější, že svět prostě čeká. USA nyní mají rozpočtový schodek, který je přes bilion dolarů ročně, a nabírají dluh přibližně stejným tempem, jako tomu bylo během předchozího finančního kolapsu. Co si myslíte, že se stane, když nastane další finanční kolaps? (Podle názorů mnoha odborníků by k tomu mělo dojít buď letos, nebo příští rok.) Doufám, že si mezitím užijete dalšího trollování, neboť jsem si jistý, že USA budou více trollovat, však víte, aby si pospíšily.


You Are Being Trolled vyšel 25. června 2019 na ICH. Překlad v ceně 433 Kč Zvědavec.

18 komentářů :

 1. Tleskám Ivanu Davidovi, že nepovstal při pseudohymně. Podle mě je mohl klidně i vypískat.
  Je to právě takové plíživé posouvání významů, které nás neodvratně strhuje do propasti. Viděli jsme to na sjezdu ČSSD. Ptal se někdo tenkrát delegátů, jestli souhlasí s tou šaškárnou na úvod?
  Hrůzným příkladem podobné salámové metody je nedávné navrácení miliardového majetku náckovi a henlainovci Walderodemu. Což opět zase zvětšuje díru do Benešových dekretů atd. Zatímco před 15 lety soudy konstatovali, že:

  “se jí nepodařilo prokázat, Walderode neprovinil proti československému státu.”

  o pár let později "ČESKÝ" soudce konstatuje:

  “Nepodařilo se prokázat, že se Walderode provinil.”

  Něco takového může udělat jenom hnusný kolaborant! Protinárodní svině!

  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Racok-SPD-Prolomeni-Benesovych-dekretu-je-zradou-Ceske-republiky-a-jeji-svrchovanosti-587651

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kousek po kousku přichází ČESKÝ NÁROD o svůj stát, majetek, ekonomickou sílu, suverenitu, životní prostor, svobodu, národní povědomí, identitu, hrdost. Jeho tělo je ohlodáváno a sápáno na kusy jako kořist krvelačných hyen. Jeho duše je zotročena a zpoutána v temnotách, jeho duch ztupen a zdebilizován. Debilizace obyvatelstva dosahuje takové úrovně, že část z nich by na povel západu bez váhání spáchala hromadnou sebevraždu.
   To za co prolévaly krev a co budovaly generace našich předků po staletí, bylo zdebilizovanými kolaboranty rozprášeno za třicet let.
   Třicet let ciganizace Čechů! Třicet let, které kopírují pobělohorskou katastrofou.

   Smazat
  2. Ad 14:17, díky za upozornění na to nepovstání doktora Davida a generála Blaška při té Ódě na radost. Je to sice "jenom gesto", ale gesto silné, přímočaré a jasné.
   Volil jsem správně, to mě těší!!

   Smazat
  3. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamurovi-europoslanci-v-Bruselu-odmitli-vstat-na-hymnu-EU-Nasledky-Silne-cteni-587734

   Smazat
  4. Kam jsme se to dopracovali? Ne nácek, ale český stát musí dokazovat?

   Smazat
  5. Zatímco před 15 lety soudy konstatovali, že:
   “se jí nepodařilo prokázat, Walderode neprovinil proti československému státu.”

   o pár let později "ČESKÝ" soudce konstatuje:
   “Nepodařilo se prokázat, že se Walderode provinil.”

   Jenom další důkaz idiotství a slouhovství naší slavné justice.
   Vždy platí a platilo, že ve sporném soudním řízení jde dokazovaní nároku žalobce k jeho tíži. Když nárok v dokazování důkazy neprokáže, je v "důkazní nouzi" a "neunesl důkazní břemeno" a soud musí jeho nárok zamítnot.

   Soudci si to otočili a dospěli k názoru, že jsou blbci a že oni a žalovaní nynější držitelé bývalého státem konfiskovaného majetku neprokázali svoje stávající právo, a proto musí potvrdit nesmyslný a nedokázaný nárok žalobce.
   To by chytrý nevymyslel ...

   Soused vás zažaluje, že má restituční nárok na vaši nemovitost, vy nepředložíte "přesvědčivé důkazy" k vašim právům k vaší nemovitosti a soud na základě toho vyhoví žalobě souseda a vy mu svojí nemovitost budete muset vydat.

   Smazat
  6. Bruselská internacionála

   https://www.youtube.com/watch?v=4bj4OUdBjpE

   Smazat
  7. Jsem moc rád že pan David a pan Blaško nevstali ať si jejich internacionálu strčí za klobouk.

   Smazat
 2. K Evropské unii jako celku. I tentokrát platilo jako vždy v poslední době, že voliči vybírají pouze mezi dvěma možnostmi. Zachování současného kurzu nebo revoluční změna. V Itálii, Francii, Velké Británii a několika dalších zemích hlasovali pro revoluci, v Německu, Nizozemí a dalších pro zachování dosavadního kurzu. V počítání podle europravidel to znamená jednoznačné potvrzení dosavadního stavu. I když vlastenecké strany posílily, nedosáhly ani třetiny křesel v europarlamentu. Zklamání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To že vlastenecké síly neposílily je způsobeno nedostatkem imigrantů. Ptal jsem se jednoho známého, proč volil piráty a řekl mu co připravují a co prohlašují. Odpověděl mně, :"To si přeci nemohou dovolit, to je nesmysl". Ono se to zlepší, ale aby nebylo pozdě.

   Smazat

  2. 16:23 Omluva článek, teprve čeká na mé přečtení, čas hraje proti mě.

   Ale těch Pirátů se bojte, né oligarchové, né Bakalové, né Teličkové, né imigranté, nýbrž obyčejný člověk bude jejich oběť, ta co je nevolila i volila! Mám příklad od nás, cööl voliči nám namixovali dva mladé Piráty a jednoho Zelenýho (eko)teroristu jako radní. Nyní nám přichystali pochoutku, aniž by ji někdo z našeho města Most chtěl, Bartoš z Prahy jim zavelel: "Chanov srovnat se zemí a všechny romy sestěhovat do Mostu!"? No to je drzost od Pražáka Piráta nevýdaná, zasran zhulenej! Okamžitě jsem mu napsal i na "ústředí do Karibiku v Praze", NÉ do Mostu, ale vemte si je z těch šestseti bytů, do kterých je z Prahy navozil Pražák miliardář a obchodník s chudobou Radovan Vítek se slovy pražských radních: "Praha 4 už je VYČISTĚNÁ?"! zpět k sobě domů do Prahy, požadoval jsem od něho odpověď! To vyschlo vyhulený se samozřejmě neozvalo, ani po urgenci. A ti tři pitomci u nás Zelení piráti, všemožně obstruují, jiná logická řešení, pokud si to zničili, tak ať v tom žijí nebo si to nazpět oni opraví? Pryč od Pirátů z Bartošova klanu.

   Tato zem je ztracená ... Praha a okolo ní otroci ...!!!   Smazat
  3. Tak se to těm náckům skutečně podařilo, jsme kolonií nové ŘÍŠE! Prezidenti a premiéři osmadvaceti členských států Evropské unie navrhli do čela Evropské komise německou ministryni obrany Ursulu von der Leyenovou, dceru Joachima Freiherr von der Leyena, nacista!?

   Joachim Freiherr von der Leyen
   Německý správní úředník (NSDAP)

   Joachim Freiherr von der Leyen, narozený 28. září 1897 v domě u moře (Büderich Meerbusch), † 1945 v Drážďanech byl německý okresní správce v nacismu, okupoval Československo a obsadil Polsko. Ve čtvrti Halič byl zapojen jako okresní kapitán do organizace holocaustu ...

   Po okupaci Československa působil jako Oberlandrat v okrese Deutschbrod, sídlo v Deutschbrodu v Protektorátu Čechy a Morava, kde byl jmenován v roce 1940 po okupaci Francie do čela správního oddělení vojenského správního obvodu OFK 591 v Saint-Germain-Laye. Do NSDAP vstoupil dne 1. února 1940 ...

   https://de.m.wikipedia.org/wiki/Joachim_Freiherr_von_der_Leyen

   https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/evropska-unie-evropska-komise-evropska-rada-ursula-von-der-leyenova_1907021912_ako


   222


   Ps. Pošukaný Babiš: Zabránili jsme prosazení spitzenkandidáta. Von der Leyenová, dcera nacisty je lepší volba než Timmermans.

   Premiér Andrej Babiš z ANO doufá, že 21 českých europoslanců podpoří do čela Evropské komise německou ministryně obrany Ursulu von der Leyenovou. Evropský parlament bude hlasovat 16. července. Summit považuje za úspěšný i proto, že země Visegrádu spolu s Itálií zabránily tomu, aby se vedení komise ujal někdo z takzvaných spitzenkandidátů. Takovým byl mimo jiné i kandidát evropských socialistů a nynější první místopředseda komise Frans Timmermans.

   https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/babis-zabranili-jsme-prosazeni-spitzenkandidata-von-der-leyenova-je-lepsi-volba_1907022235_ako


   Tomáš Prouza

   @ProuzaTomas

   Geniální vyjednávací úspěch české vlády a V4: v čele Evropské komise politička, která chce Spojené státy evropské, v čele Evropské rady vůči V4 nejkritičtější premiér Beneluxu, šéfem pro zahraniční politiku člověk, který toho o středu Evropy moc neví.

   Smazat
 3. noviczech
  ...k článku pana Orlová. Vynikající uzavření předchozích nečistých událostí že strany USA! Výsledek je co bude dál. Svět ví, že kdyby začala velká válka, byla by poslední! A tak se toto "šedé pozadí" asi bude snažit jinak. Zbavit je moci by znamenalo, zbavit je peněz a majetku, což je v této "liberální demokracii" absolutně vyloučeno! Ale, podle Nostradáma a i dalších proroctví, by v Evropě měly hordy severoafričanů vyvolat válku či krveprolití buď v celé Evropě, nebo určitě ale v Římě (město na sedmi pahorcích) a hlavně ve Vatikánu.
  ...tak si počkáme na budoucnost.

  OdpovědětSmazat
 4. nas z montoven a kuplandu tyhle řečički nezajimaji nas zajima jak jak dlouho ještě budeme živit všechny ty anilitiki a přiživniki generelni sekretaře armadu lokaju a služebniku .prestitutu a všelijakych kazatelu včetně cirkevnich a celou tu věštirnu co je nam na dvě věci žeprej ušetřime letos jen za miliardu budem živit ty naše to je fakt a přiživnici to mysli važně ten kdo by jim sahnul na koryta a utah kohoutek tak si muže hledat misto na krchově tak tomu ja řikam demokradura na druhou nebo kam se hrabou bolševici za totače co jezdili do moskvi s hlašenim dvakrat do roka ana otočku a maximalně se zchlastali kremelskou vodkou zdarma a na bratrstvi ale kokotin nas většinou uchranili a zahrali všechno po čezku do autiku otazka jaci to byli komunisti???? NO PŘECI ZLATI

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím a vyzdvyhuji ten Váš závěr "jací to byli", třeba takový Marián Čalfa nebo takový Václav Junek, či Andre Babiš. Široká škála komunokapitalistů!!! Do slova a do písmene, VŽDY ZLATÍ ...

   Smazat
 5. Evropská unie je falešná demokracie.
  https://ceskoaktualne.cz/2019/07/evropska-unie/telegraph-junckeruv-nastupnicky-skandal-ukazal-ze-eu-je/

  OdpovědětSmazat
 6. Nebudu polemizovat s názory,co je a co není demokratické,
  ale zdá se mi, že vládu na naší planetě si přivlastnili naprostí amatéři. Přednostně řeší zástupné problémy, před naléhavými. Existenci lidstva neohrozí výše cel, ale deficit vody, zřetelné oteplování a skutečná limita přelidnění planety. Tyto problémy dopadají stejně na fandy levice, či pravice a bylo by načase si to konečně uvědomit a pokusit se je řešit.

  OdpovědětSmazat
 7. Dluh USA? ...a kdo je vlastně věřitel????

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.