Reklama

neděle 21. července 2019

K případu Sosnarová

Jaromír Petřík
21. 7. 2019   jaromirpetrik
Mediální scénou nyní hýbe případ Sosnarová, které na základě jejích výmyslů o věznění v sovětském Gulagu bylo uděleno vyznamenání. Přesto, že se později prokázalo, že lhala, vyznamenání jí zůstalo. ZDE Slušné čtenáře ovšem na rozdíl od vyznamenávajících tento případ pořádně nadzvedl.

Ozvláštně zajímavé je, že starší sestra Věry Sosnarové byla po válce odsouzena za konfidenství Gestapa k 5 letům vězení. Její matka žádala o říšské občanství, které jí bylo přiděleno 9.4.1941 a též se zachoval záznam o jejím udavačství na nacistickému Gestapu. StB se ji však po roce 1946 nepodařilo vypátrat s tím, že pravděpodobně odešla do SSSR. Zato se nyní v bývalém SSSR podařilo vypátrat řadu dokladů, které dokládají, že Věra Sosnarová byla v SSSR normálně zaměstnaná viz. přiložené skeny dokumentů.

Cituji z diskuse: Vladan Černý: „Je přínosné, přečíst si diskusi pod minulým článkem na toto téma a vidět všechny ty spravedlivě rozhořčené rusofoby, kteří nadávali všem, kdo jen naznačili nějaké pochybnosti o pravdivosti svědectví této paní. Doufám, že se teď po slovech o lidských hyenách a podobně za svou hloupou naivitu a nekritické myšlení alespoň náležitě stydí...“

Jak ale vidím, tak rusofobové něco takového jako stud zřejmě neznají, což ukázkově předvádí např. bloger Jan Ziegler.

Ohledně případu Věry Sosnarové napsal článek: „Odškodnění Věře Sosnarové za teror v gulagu by mělo zaplatit Rusko,“ kde mimo jiné píše – cituji: „ Její máma tuto hrůzu nepřežila, zešílela, a po třech měsících v rudém lágru zemřela. Ona byla svědkem toho, jak strážci lidi zabíjeli lidi, kteří nedokázali pracovat, jak byli nevyléčitelně nemocní posíláni do tzv. sanitního baráku, kde je vedení tábora nechalo umřít hladem. Jak byli zaživa upáleni nemocní tyfem a další hrůzy...“ ZDE

Když se později ukázalo, že tento „příběh“ Věry Sosnarové je lež, napsal Jan Ziegler další článek: Kauza paní Sosnarové nesnižuje hrůzy sovětských gulagů: ziegler, kde místo, aby se zabýval jejími výmysly a lží, zabýval se sovětskými Gulagy. Existenci sovětských Gulagů včetně utrpení vězňů nikdo v současné době nepopírá, ovšem místo seriózních údajů se často šíří všemožné výmysly a zkreslené údaje.

Vždyť i Alexandr Solženicyn, který v těchto táborech strávil 8 roků a 5 roků byl na nucených pracích, většinu údajů a příběhů ve svých knihách „Souostroví Gulag,“ udává pouze ze svědectví jiných vězňů, tedy z doslechu. Sám o sobě uvádí, že za celou dobu od svého zatčení až po odsouzení nebyl bitý, byl mu pouze odpíraný spánek. Též jeho údaje o počtech vězňů a mrtvých se ukázaly jako zveličené. Samozřejmě to nijak neospravedlňuje zločiny, které se v Gulazích udály, ale pokud věnujeme tak mimořádný prostor excesům, které popisuje Solženicyn, proč naprosto pomíjíme excesy, které byly a jsou páchané po celém světě, navíc v nedávné minulosti?

Proč pomíjíme zločiny spáchané západní demokracií ať již ve formě vojenských agresí zemí NATO, nebo v případech, kdy se běžný občan v zemi, kde vládne demokracie není schopný dovolat svého práva? Neustále se oháníme popravou Milady Horákové, ale zcela ignorujeme manžele Rosenbergovy popravené v USA, což je ve svojí podstatě obdobný případ. A co lidé umučení v táborech a vězení států, kde vládne současná západní demokracie? Kde je původ koncentračních táborů? reflex nassmer

Co věznice francouzských kolonizátorů ve Vietnamu? radiozurna Co americké Guantanámo? wikipedia

O těchto zločinech, které padají na vrub západní demokracie se dají poměrně obtížně získat jakékoliv informace. Zato zločiny komunismu a SSSR je Internet zaplavený a řada politiků a „redaktorů“ si z toho udělala živnost. Ostatně, podívejte se na Wikipedii, jak je doslova "zahlcena" údaji o sovětských Gulazích wikipedia a dokonce tam doposud figuruje i případ Věry Sosnarové: wikipedia

Ale, to jsem poněkud odbočil, takže se vraťme k případu Sosnarová.

Sosnarovou loni poslanci navrhli na medaili Za hrdinství a získala Cenu hejtmana Jihomoravského kraje na podnět zastupitele Jana Grolicha (KDU-ČSL), který uvedl, že je pro něj důležitější poselství jejího příběhu než „striktní formalismus“ historika Hradilka. „I přes články pana Hradilka nemám důvod význam a poslání jejího životního příběhu znevažovat,“ reagoval nyní.

A krajský úřad o odebrání ceny neuvažuje. „Jde o tvrzení proti tvrzení, těžko odhadovat, kde je pravda. Tu zná jen jediný člověk, a tím je paní Sosnarová,“ sdělil mluvčí hejtmanství Jiří Klement. Podobný postoj má i František Černín, jenž debatu pořádal pro Biskupství brněnské. Podle něj si některé věci prožila v jiném kontextu. „Jsem velmi opatrný, abych ji odsuzoval. Na druhou stranu mě i baví, že všechny – včetně mě – utáhla na vařené nudli. Společnost jí toho moc nedala, takže se ji snažím pochopit a přijde mi to jistým způsobem hodně vtipné.“ Zdroj: idnes

No, děkuji pěkně, když čtu tato vyjádření křesťanských politiků. Nevím, co na to říct, ale vtipné mi to rozhodně nepřijde. Podle čtyř úředních dokumentů ze Sovětského svazu byla Sosnarová celou dobu vedena jako civilní zaměstnankyně. Nebyla tak vězeňkyní Gulagu na Sibiři, nýbrž dělnicí na Uralu. Celý případ je popsaný zde: ustrcr. Ozvláštně zajímavé je, že starší sestra Věry Sosnarové byla po válce odsouzena za konfidenství Gestapa k 5 letům vězení. Její matka žádala o říšské občanství, které jí bylo přiděleno 9.4.1941 a též se zachoval záznam o jejím udavačství na nacistickému Gestapu. StB se ji však po roce 1946 nepodařilo vypátrat s tím, že pravděpodobně odešla do SSSR. Zato se nyní v bývalém SSSR podařilo vypátrat řadu dokladů, které dokládají, že Věra Sosnarová byla v SSSR normálně zaměstnaná viz. přiložené skeny dokumentů.

O co tedy jde? Ve svojí podstatě o vyložený podvod. A pokud na podobných podvodech chceme stavět demokracii západního typu, tak nevím, co ve skutečnosti stavíme.

Co k tomu více říct? Jistě si vážení čtenáři vzpomínáte na mediální cirkus kolem dalšího křesťanského politika Daniela Hermana se „strýčkem“ Bradym, pro kterého požadoval vyznamenání jeho „synovec“ za to, že pan Brady přežil holoucaust. Dodnes jsem nepochopil, proč Daniel Herman nepožadoval v první řadě vyznamenání pro ty, kteří holocaust nepřežili, ale pro svého příbuzného. Pozn. Právě Daniel Herman patří k nejhlasitěji křičícím politikům o zločinech komunismu, ovšem doposud jsem od něj neslyšel jediné slovo kritiky zločinů západní demokracie.

Věra Sosnarová si vymyslela příběh zřejmě ze zištných důvodů (proč by jinak žádala téměř 3 miliony Kč?) Nejabsurdnější ovšem je, že ti, kteří ji vyznamenali, na tomto vyznamenání trvají. Ukazuje se, jak pokleslé jednání mají rusofobové neštítící se ani prokázaných lží. Když už si v diskusích pod svými neurvalými články neví rady s odpověďmi na kritické dotazy, tak tyto příspěvky mažou a když jsou opravdu v koncích jako již uvedený bloger Jan Ziegler, tak žaluje adminům a ti z nepochopitelných důvodů tyto kritické příspěvky smažou: ziegler.

Znovu se omlouvám čtenářům za zavřené diskuse, ale opravdu nestojím o sprosté příspěvky zapřísáhlých rusofobů. Kdo mi bude chtít napsat slušným způsobem svůj názor, může tak učinit na můj e-mail, který je zveřejněný v mém profilu.

19 komentářů :

 1. Ziegler to je pejzatý p..., který nás Slovany nenávidí, ale alespoň to neskrývá, já jsem na tom vůči němu podobně.

  OdpovědětSmazat
 2. Tematika GULAGU mne velice zajimala, protoze jsem cetl vse protisovetske. Nejlepsi knihu napsala NY spisovatelka Anne Applebaum. Ale precetl jsem i Solzenicyna, take ruskou Wikipedii. Podle ni od r. 1918 do 1990 bylo odsouzeno 3,854.000 lidi, z toho 828 tis k smrti. Rusove totiz probrali archivy soudu! Zajmavou web page meli hosi z L.A., zajimajici se skoro vyhradne Irakem. Nahore na 1. strance pocitali mrtve zavinene USA v Iraku, pred 2 lety meli 1,495.000.Pak asi 3/4 roku meli denne asi 10 stranek o Iraku a mrtve prestali pocitat. Mrtvi jsou mrtvi, z Gulagu se vratil "kdekdo" - aspon kdyz se uvadeji svedci toho, jak se tam zilo. Treba Solzenicyn. A tahle dama, na jeji prednasce jsem byl. Ale i jini, i Cesi, a ne malo. I kdyby vsichni, mimo tyhle jmenovane, zemreli, porad to nemuze byt vice nez 3,854 tisic lidi. Vietnam - 2 miliony mrtvych, Kambodza, milion, Laos skoro milion, doposud znicena zeme, 1/3 severnich Korejcu, zkratka: pocita se, ze USA jsou zodpovedni, pred 2 lety, za smrt 30 milionu (americky zdroj) lidi jen PO 2.SVETOVE VALCE. Vzpominaji se nemecke koncentaky? Kdyby tam nebyli Zide, nikdo by se o nich nezminil. Tak to ale ve svete funguje, demokraticka spravedlivost: okupace CSSR Sovetskym svazem (ze to byla VS, neuvadi se), ja stale pocitam 10 lidi, neb jsem ji sledoval denne, je nejvetsi tragedie naseho naroda.360 tisic z nemecke okupace a 700 tis. totalne nasazenych - je NIC, NIKDY NIKDO O TOM NEMLUVI, ANI PRI VYROCICH. Stejne Katyn, 15-25 tis. Polaku je nejvetsi tragedie Polska, 70 tis stejnych lidi prvni mesic valky zabitych v Gdansku (tam nekde - dustojnici a inteligence) a 2 miliony Polaku - Polaci nevnimaji jako zlo. Katyn je zlo. Nase armada nasazena v Afganistanu s cilem zabijet, je OK, ze je to okupace A. i CZ, nikdo neresi, ani p.Zeman, Soveti byli zalezli (i kdyz i mne prodavali benzin za ovocne vino).TAK FUNGUJE DEMOKRACIE. A neni nic lepsicho na svete a nikdy nikdo nic lepsiho nevymyslel, byt je to nejvetsi vrah. Takze: proti komunismu a SSSR muze nadavat kdekdo a bude vitan. Ja emigroval v 87. jako nejvetsi nepritel SSSR a komunistu a nejvetsi obdivovatel USA....Ale u mne pravda vitezi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ann Applebaum - to je ta, s prominutim, rusofobni krava, ktera o Ukrajine a Rusku lze, kdykoliv otevre usta. Manzel Radoslaw Sikorski, polsky ministr zahranici pod premierem Donaldem Tuskem, stejny fanatik jako jeho manzelka. Od te bych nic necetl ani zadarmo.

   Smazat
  2. 21.31 se taky podivej kolik milionu valecnych zajatcu ruskych bestialne zavrazdili Polaci 1920-21, kdyz loupezive napadli Rusko a bez priciny..Aby se zavdecili zapadu...A Stalin mel dlouhou pamet...
   Nez zacnes SOUDRUHOVAT s velkym povykem ty opakovany do omrzeni propagandy zapadu bez Informaci a Znalosti coz velice pomaha k ideologickym LZIM !! Nic jineho zrejme neumis..
   Pak jsou jednoduse jen rusove spatny a ostatni jsou nevinni.. Kolik ti platej ?? Mel bys neco hodit do placu, kdyz te sem pustej zadarmo...
   Dalsi dusledek byl tech nekonecnych polskych loupezivych umyslu a neustale napadani Ruska ,dobyti Moskvy a take snazive posluhovani i Napoleoonovi , s tim ze nejakej drobek jim spadne do chrtanu..
   Sosnarove a spol.se prizivuji na lzich za ucelem ponizeni, ovladnuti nas ,zotroceni tech malo kolik nas zbyde..

   Smazat
  3. 2:50 Cancy! Proč by se měli "zavděčovat Západu"? Ten je nepozval ani na ten scuk masonů eufemicky nazvanej "Pařížská mírová konference"! No Jo - Pepik Pilsudskej tam nebyl vítán! K tomu vraždění Rusů je nikdo nemusel pobízet! jak sám zmiňuješ, měli s nima účty už od Livonských válek, kde mohli si do nich kopli, celá staletí je nenáviděj ... a vždy budou!

   Smazat
 3. No jo rusofobové neustále lžou a vymýšlí jsi a když to může dělat usa+jejich slouhové. Tak ta nána je malá ryba ale vyznamenání bych ji sebral a finance co neoprávněně dostala taky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to je přeci jejich hlavním posláním. a asi jediným.

   Smazat
 4. Tento vzorec chování popsal už Finkelstein ve své knize Průmysl holocaustu. Je dobré si ji přečíst. Židé, kteří nikdy nebyli ve vyhlazovacích táborech tam prožívali ta největší ukrutenství. Dnes funguje to samé s utrpením za tzv. komunismu. Kdo nevěří, ať tam běží...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prada pravdoucí, mám doma přečtené. Občasse k tomu vrátím. Pak je také dobrý Morgentauův plán David Irving - jak židi ovlivňovali evropské dějiny v neprospěch Židů. Je to málo známé, o to výživněší. Jinak útlá knížka Jeden den Ivana Děnisoviče vyšla ještě před Archipelag Gulag. Pokud to také někdo četl, tak stačí aby bábě nevěřil ani slovo.

   Smazat
 5. Když jsem sloužil na vojně, tak jsem zažil mezi veliteli ještě několik partyzánů (sloužil jsem v Žilině 1970 - 1972). A ti říkali, že kdyby bylo opravdu tolik partyzánů, co to o sobě po válce tvrdilo, museli by Slováci postavit ještě jedny Tatry, aby se tam všichni vešli. Ale jinak mi nejvíce sedí stanovisko pana Černína. Babka viděla příležitost, tak se jí chopila.:))) Když vidíte, kdo z našich umělců se pasoval na týrané antikomunisty tak se zase tolik nestalo.

  OdpovědětSmazat
 6. Kolem západních "demokracií" a jejich tajných služeb vylézá postupně neskutečné množství hnusu, nicméně to evidentně skoro nikoho nevzrušuje. Tajné výslechové a zadržovací prostory na území cizích států z dílny CIA: https://en.wikipedia.org/wiki/Bright_Light_(CIA)

  OdpovědětSmazat
 7. Sosnarovou loni poslanci navrhli na medaili Za hrdinství a získala Cenu hejtmana Jihomoravského kraje na podnět zastupitele Jana Grolicha (KDU-ČSL",

  Nic se jí nestane, vyzpovídala se, dostala 3 otšenáše a něco hodila do pokladničky. Veškeré lži odpuštěny.

  OdpovědětSmazat
 8. Za podvracení a rozvracení socialisticko-putinského zřízení – spravedlivý trest bez zbytečného odkladu!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Co je zač, ta Věra Sosnarová?
  Je to naše soukmenovkyně, leč – Leninu žel – nikoli naše soudružka.
  Ano, ačkoli tato osoba má v žilách část NÁDHERNÉ ruské krve, ačkoli roky žila a rabotala v Sovětském svazu, naší soudružkou není – protože ZRADILA jak SSSR, tak přirozenou rusko-českou lásku ke Straně a Vůdci.


  Nezbývá než doufat, že se zrádkyně Sosnarová dožije opětovného osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace.
  Je jasné jako facka, že hned za prvosledovými jednotkami půjdou opět soudruzi a soukmenovci ze SMERŠe, aby pochytali emigranty a protiruské exponenty.
  Takže, jestli se Sosnarová dožije osvobození, tak bude humánně ubita hned v Česku při výslechu – přece se s babou s.s. vyšetřovatelé nepovlečou až do Velikého Ruska, že.

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
 9. Radosto, opakujete se a jste trapný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když ti někdo dává "návod" jak se dobrat pravdy, tak tomu se neříká TRAPNOST.
   Smutné je, že ten "návod" málokterý se zaslepených pochopí!
   Tím se nezastávám pana Radosty, jen poukazuji na ty, (podle některých nesmyslné příspěvky) kteří nechápou smysl jeho komentářů.

   Smazat
  2. Asi jsem opravdu blbej, ale přiznám se, že ten opravdový smysl(!!!) těchto rádoby vtipných komentářů opravdu ale opravdu nechápu. A abych neurazil, už to nečtu. Nechám to těm vzdělaným...jistě je to obohatí!

   Smazat
  3. 8:39 Ten odkaz je důležitej! Ne ty cancy okolo ...

   Smazat
  4. Nevím, co je tam tak důležitýho, já se v tom nemám čas matlat a filtrovat to. Ať to napíše normálně a uvidíme.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.