Reklama

čtvrtek 4. července 2019

Kdybyste nelhali svým diváků, nikdo by nás nesledoval – hlavní redaktorka Sputniku a RT o mainstreamových médiích

Margarita Simňjan
rozhovor s Margaritou Simňjan
4.7.2019 Sputnik
Margarita Simoňjanová, hlavní redaktorka televizního kanálu RT a zpravodajské agentury Sputnik, prohlásila, že RT má ve světě obrovský úspěch, jelikož ostatní média nedělají svoji práci. „Na koho jiného se lidé mají obracet, když vy jim lžete?“ řekla na adresu západních médií hlavního proudu.Hlavní redaktorka televize RT a zpravodajské agentury Sputnik byla hostem pořadu Večer s Vladimirem Solovjovem na televizní stanici Rossia 1. Během rozhovoru s moderátorem hovořila o obrovské popularitě televizní stanice RT ve světě. Popularita RT ve francouzském jazyce nyní raketově roste kvůli lhaní francouzských médií hlavního proudu o žlutých vestách, řekla.

„Já na všech mezinárodních konferencích, i během rozhovorů, které poskytuji západním novinářům říkám: Poslouchejte, kdybyste vy dělali svoji práci, tak nás (RT a Sputnik) by nikdo nesledoval. Nikdo by nás nesledoval, neposlouchal a my bychom už dávno zavřeli krám kvůli nepotřebnosti. Kdybyste vy dobře dělali svoji práci!“ uvedla na otázku o tom, jak je možné, že RT a Sputnik získávají ve světě širokou popularitu na úkor ostatních médií.

„Vy ale svým čtenářům (divákům) lžete. Vaši čtenáři (diváci) začínají otevírat oči. Už otevřeli oči a vidí, že jim lžete. A když přichází krize, když dochází na střety například se žlutými vestami, tak se diváci obracejí na nás (RT a Sputnik). A na koho se mají obracet, když vy jim lžete?“ prohlásila Margarita Simoňjanová.

Videa o žlutých vestách televize RT ve francouzštině mají, podle jejích slov, více shlédnutí než videa pěti dalších kanálů dohromady.

„Jestliže vaše média neinformují o žlutých vestách tak, jak to diváci požadují, a my to děláme, tak kdo je vinen? No prosím, informujte! Vždyť vy jste demokratická země, vy všem říkáte, že u vás existuje svoboda slova, že u vás existuje svoboda médií,“ dodala.

Simoňjanová také poukázala na skutečnost, že francouzský prezident Emmanuel Macron považuje francouzskou RT za svého „osobního nepřítele“.

V sobotu 29. června po celé Francii proběhla 33. protestní akce hnutí žlutých vest. Občané byli vyzýváni k tomu, aby blokovali přístavy, rafinérie, letiště, obchodní centra, čerpací stanice, budovy daňových služeb a další důležitá zařízení. Zahájení demonstrací na podzim roku 2018 bylo způsobeno zvýšením daní na pohonné hmoty a rychlostní limity na provinčních silnicích.

Celý rozhovor (pro ruštináře) ZDE. Přímé vložení tohoto videa nám systém Youtube - Google blokuje

25 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A teď vyskoč a zameč, Radosto!

   Smazat
  2. To byla rychlovka :) Kokotovi utli tipec hned začerstva. Chudák Radosta a tak se snažil!

   Smazat
 2. K výběru informací.

  Jsem zvědav, kdy se v našem hlavním proudu objeví informace o situaci na Donbase, kde se v tuto dobu rozpoutalo peklo. Na civilní objekty už střílí nejen ukrajinské dělostřelectvo, ale také dělostřelci z Rumunska a v budoucnu si vyzkoušejí svoje arzenály i jiné dělostřelecké brigády. Vše je sledováno bedlivým okem voj.atašé SRN a zástupci NATO, kteří vyhodnocují efektivitu zásahů. Střílí 125 mm projektily a k zóně kontaktu, kterou proti dohodám v Minsku Ukrajinci stáhli až k hranicím republik, začínají opět stahovat Grady. V tento čas, kdy teploty stoupají k 40°C a je nedostatek vláhy, začali používat zápalnou munici. Hoří obytné domy, hoří úroda. Každý den hlásí mrtvé civilisty, včetně dětí, které zemřely v poslední den, kdy šly do školy před prázdninami. Snipeři střílí po všem, co se pohne, například po hasičích a zdravotnických pracovnících. Pravděpodobně tam působí sniperské oddíly z Polska, Gruzie a Litvy. Každým dnem jsou unášeni lidé, z valné většiny běžní civilisté, rodiče, kteří se nevrátí domů z práce a následně se po nich slehne zem. Je jistá předtucha, podle hlášek kokujících Ukrajinou, že tito lidé končí jako zdroje orgánové mafie.

  Kdy se dozvíme z našich sdělovadel, že se na východě Ukrajiny opět umírají lidé, že jim hoří domy a že se schyluje k mnohem většímu masakru? Kdy napíšou, že do válečné hry vstoupily nové subjekty, které se taktéž chtějí dobře napakovat? Proč se novináři neptají, jestli není uvažováno s masivním nasazením i našich jednotek na východ Ukrajiny? Proč nejsou nervózní z toho, že tam jsou už na hranicích s Ruskem a že to vypadá na zlověstnou předzvěst zdrcujícího konfliktu, po němž může Evropa jako taková zmizet z mapy světa, a to už nadobro?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky kde mají Ušáci dělat bordel, když jinde je prokoukli a všude je vyhazují. Konečně včera vyšlo nové Pjakinovo video, skoro hodinu a půl. S tím Pjakinem, o kterém tady neustále něco melu, je to stejné jako s tím Sputnikem. Jinde se pravdu nedozvíte a o tom to je. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Jako mnoho susceptible sadomasochistickych feministek si tyhle vedouci ruskych medii zasedli a rajtuji na Feministkach dalsich, jejich propagaci a propaganda Ideologickeho multiteroru. Take mnoho Eunuchu splhajicich ,zboznujicich a milujicich vlady agresivnich Dominatrix... Pokud mozno I s bicem ..Ostani zpravy pak muzou pockat az skonci zvaneni /a nic nerikajici drby tech nejdulezitejsich. Tak zapleveluji a zasvini kazda media..Svym pathetickym a "progresivnim "fanatismem. Jako germanky za Hitlera..Hlavni je nejaka Tulsi, kterqa zvani denne preferovane nesmysly a bez konce

   Smazat
 3. Zemřel strůjce režimní propagandy, proněmecký kolaborant, ohýbač historie a jeden z nejhorších polistopadových magorů:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019070410271090-zemrel-moderator-historiecs-a-novinar-vladimir-kucera/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kučera...hodně škodil. Pravda. Nicméně: ať odpočívá v pokoji. Před majestátem smrti jsme všichni rovni.

   Smazat
  2. Protiruský štváč Libor Dvořák zaplakal nad ztrátou Kučery. Ó, jaká ztráta pro pražskou kavárnu, Bakalovy škrabáky a "jejich" televizi!!!

   Slušní lidé, radujme se, veselme se. V pekle smaží nového!

   Smazat
  3. 23:28 Ty rudej zoufalče nesaháš myšlenkově panu Kučerovi ani po kotníky. Po tobě až natáhneš brka neštěkne ani pes rudej blbe.

   Smazat
  4. Napis nějakou vznešenou myšlééénku toho génia Kučery Ušatého. Bude junda.

   Smazat
 4. Tak mi napadlo, jestli sám Radosta si píše Radosto nedej se. To by byl dobrý fór.

  OdpovědětSmazat
 5. Sputnik nejprolhanější z prolhanejch!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pouze nalejvárna Ruské propagandy. Ale několik místních proruských IVANU bude tvrdit opak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní5. července 2019 10:17
   Samozřejmě, že to je ruská propaganda. Pro naše média je tristní a pro nás smutné zjištění, že Sputniku na tu propagandu, stačí zveřejňovat pravdivé informace. P.K.

   Smazat
 6. 10:17 Chudáčku,to jste tomu dal, pokud sputnik zveřejňuje pravdivé info, tak je Rusko tou nejdemokratičtější zemí světa a je zbytečné někde číst jiné informace!.Tolik blamáže, tolik vychvalované Rusko, tolik míru co jim vypadne z držky viz Krym, tolik všechno nejlepší Ruského( a potom se jim potopí dvě ponorky, letadla padají jak zralé hrušky )Toto je ten váš sputnik. Ale já si raději poslechnu ČT24.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní5. července 2019 11:33
   Zmatkaři, předpokládám, že tím chudáčkem myslíte mě, 11:16.
   Když vyčítáte Rusku Krym, tak jste si také musel všimnout amerických akcí v Iráku, Libyi, Syrii, Izraelských akcí na Golanských výšinách a dalších činností světových mocností. Možná by Vás mohl zajímat počet mrtvých při přičlenění Krymu k Rusku a počet mrtvých, při zavádění nezkorumpované demokracie v Iráku a dalších uvedených příkladech. Také nejspíš i ten výsledek, tedy míra demokracie, bude lepší na Krymu, než v tom Iráku, nebo Libyi.
   Zdá se, že si to začínají uvědomovat i ty západní ovce, proto tam roste popularita ruského Sputniku. P.K.

   Smazat
  2. Chci-li zůstat pitomcem,
   věrný divák ČT jsem.

   Smazat
  3. 11:33 Vedle povedené ČT24 zapomněl na další štvavou stanici -Radio Plus ČRo). Tam je také velmi výživná parta manipulátorů, lhářů a propagandistů.

   Smazat
  4. Ad 11:33
   Blbcovi vše blbé!

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 8. Pročeští a vlastenečtí politici by měli úplně přestat chodit do ČT!
  Všichni slušní lidé by měli ČT bojkotovat a izolovat!
  To že Babiš chodí do ČT, dělá velkou chybu! Zeman už na to přišel a podle jeho vzoru by to měli dělat všichni politici, kteří hájí zájmy České republiky a českého národa.

  OdpovědětSmazat
 9. Leninsko-putinská pravda a zdravá nenávist s.s. Simoňjanové

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Naše milá soudružka a soukmenovkyně Simoňjanová má DOKONALOU Leninsko-putinskou pravdu: Drtivá většina světových masmédií uvádí informace, které se NAPROSTO ROZCHÁZEJÍ s Leninsko-putinsko pravdou.

  Pro příklady nemusíme chodit daleko:
  • O osvobození Krymu a Donbasu od Malorusů a evropských hodnot světová masmédia píší jako o „rusácké okupaci“.
  • O Velikém Putinu, BJJP, jednom z nejchudších občanů Velikého Ruska, světová masmédia píší jako o jednom z nejbohatších světových zločinců.
  • O našich národních Vůdcích Milošovi a Babišovi, kteří nás cílevědomě vedou zpět do Západní Asie, světová média píší jako o trapných poskocích Velikého Ruska a ČLR.
  • Atd. apod.

  Prostě: Kdyby světová masmédia psala PŘESNĚ TAK, jak píší masmédia vedená s.s. Simoňjanovou (a ostatními příslušníky KGB/FSB), měla by stejnou sledovanost jako Sputnik a RT => bez dotací vlády Velikého Ruska by brzy TOTÁLNĚ zkrachovala.

  Z toho plyne poučení, pro nás všechny komunisty, putinisty, zemanisty a babišisty : Nesledujme ŽÁDNÁ světová masmédia, nýbrž JEN A POUZE masmédia ruská, čínská a česká komunisticko-babišistická.
  Pak budeme skvěle informováni o VEŠKERÉ Leninsko-putinské pravdě, o níž máme v danou chvíli vědět, z rozkazu našich Vůdců a Stran.
  Což nám PLNĚ postačí nejen u voleb Národní fronty, ale i na schůzích Strany, na manifestacích na oslavu 25. února, 1. a 9. května, 21. srpna a 7. listopadu.
  Ano, čím méně víme, tím jsme slovansky socialisticky svobodnější.

  „Pokud jsou tzv. fakta v očividném rozporu s Leninsko-putinskou pravdou, uprav fakta!
  Pokud někdo zarytě prosazuje tzv. fakta na úkor Leninsko-putinské pravdy, zlikviduj ho!“  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již POPÁTÉ, neboť ten původní (z 4. července 15:26) i jeho další uveřejnění zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat
 10. Pamatuji se na trapně prolhané radio Vltava, produkující v roce 1968 komickou češtinou ruské žvásy. Sputnik je to samé v současném, moderním provedení. Nic víc, než ruská, primitivní, ale masivní propaganda.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.