Reklama

pátek 26. července 2019

Komentář Terezy Spencerové: Ztracený Robert Mueller pohřbil Russiagate i Trumpův impeachment…

Robert Mueller
Tereza Spencerová
26. 7. 2019 iPrima
Letmý průlet po titulcích amerického mediálního mainstreamu jasně dokládá, že středeční vystoupení hlavního vyšetřovatele kauzy „Russiagate“ Roberta Muellera v Kongresu nejenže nenabídlo Demokratické straně argumenty k Trumpovu impeachmentu, ale naopak se proměnilo v totální katastrofu.

Demokraté dlouho chtěli, aby pětasedmdesátiletý Robert Mueller vypovídal a vdechl tak život jejich oblíbeným konspiračním teoriím o Trumpově spolupráci s Ruskem a ruském vměšování do amerických voleb. To první přitom Muellerova zpráva nepotvrdila, to druhé smetl americký federální soud, který nenašel žádnou vazbu mezi ruskou tzv. trolí farmou a ruskou vládou. Z tohoto pohledu je pochopitelné, proč se Muellerovi do Kongresu moc nechtělo. Nakonec se ale nechal přesvědčit – a nabídl americkým voličům i „zbytku světa“ neuvěřitelný pohled na starého muže, který ani neví, co obsahuje zpráva nesoucí jeho jméno.

Tvrdil například, že neví nic o společnosti GPS, kterou si kampaň Hillary Clintonové najala, aby s agentem britské MI6 Christopherem Steelem sjednala vytvoření falešných údajů o Trumpovi a Rusech. Odmítl odpovědět, proč neobžaloval tajuplného maltského profesora Josefa Mifsuda, který jako první přišel s tím, že „Rusko má špínu na Hillary Clintonovou“. Právě na tomto základě přitom začala FBI Trumpovu kampaň vyšetřovat. Ve své zprávě Mueller bez důkazů tvrdí, že Mifsud pracuje pro Rusy, i když aktuální důkazy spíš ukazují znovu k britské MI6. Mifsud Muellerovým vyšetřovatelům lhal, ale na rozdíl od lidí z Trumpova okolí obviněn nebyl. A Steele také ne. Na přímé dotazy nyní ale Mueller jen nejistě opakoval, že o tom nemůže mluvit. Přítomní kongresmani ho znovu a znovu vyzývali, ať se tedy podívá do své vlastní zprávy, pokud nezná odpověď z hlavy. Obzvlášť trapné to začalo být ve chvíli, kdy ho demokratická kongresmanka Val Demingsová opakovaně zkoušela navádět k odstavci, o němž chtěla mluvit, ale nepodařilo se jí to…

„Nerad to říkám, ale slyšení bylo katastrofou,“ shrnul přední americký expert na ústavu a sympatizant demokratů, profesor Laurence Tribe. „Namísto, aby té zatracené zprávě vdechl život, vysál z ní jeho poslední zbytky. Pokus zachránit demokracii a vládu zákona z rukou nynějšího prezidenta, utrpěl úder.“ Podle komentátora CNN Olivera Darcyho se ukázalo, že „Mueller není nejlepším mluvčím ani v případě zprávy, pod níž je sám podepsaný“. V zásadě s ním souhlasí i přední antitrumpovský novinář Michael Isikoff, podle něhož je Mueller „už hodně zmatený“. Ozval se i jeden z nejhlasitějších Trumpových kritiků, dokumentarista Michael Moore: „Starý, vetchý muž, který si není s to vzpomenout na spoustu věcí, a odmítá odpovídat na základní otázky… Všichni ti Demokraté, kteří přesvědčovali veřejnost, aby vložila svou důvěru do uznávaného Roberta Muellera, by odteďka měli být hezky zticha,“ konstatoval, byť v originále použil mnohem tvrdší výraz…

Snahám o impeachment prezidenta tedy podle všeho odzvonilo, což je ale pro Demokratickou stranu možná i dobře, protože červencový průzkum veřejného mínění pro televizi ABC odhalil, že Trumpovo odvolání by si přálo jen 37 procent voličů, zatímco 59 procent impeachment odmítá.

Na první pohled by se tedy zdálo, že je nejvyšší čas, aby Demokratická strana odložila „Russiagate“ a soustředila se na reálnou, tedy všední a každodenní praktickou politiku. Možná to někteří z demokratických činitelů už chápou, mnozí ale mají dál radost z Muellerova konstatování, že absence důkazů přece neznamená, že se zločin nestal. A tak už má Newsweek na titulní straně srpnového čísla znovu Putina a otázku, jestli USA ubrání svou demokracii před ruským ovlivněním prezidentských voleb v roce 2020… Jedeme dál!

Mezitím ale pokračuje jiné, výrazně méně medializované vyšetřování, které se na „Russiagate“ dívá z přesně opačného úhlu. Zkouší najít odpovědi na otázky, zda FBI Trumpa vyšetřovala v zájmu Demokratické strany a tedy ilegálně, kdo ve skutečnosti nastartoval celou aféru Russiagate, do jaké míry byl ve všem zapojený tehdejší šéf CIA John Brennan nebo jakou roli sehrála britská MI6…

Výsledky tohoto šetření budou dozajista zajímavé. Tedy, pokud přinesou alespoň o trochu lepší důkazy, než s jakými přišel Robert Mueller.

Tereza Spencerová

17 komentářů :

 1. Pani Spencerova , my obycejni OBCANE z ulice, jsme od prosince 2016 neslyseli nic jineho, nez COLLUSION, COLLUSION a znovu Collusion !
  Co to je ? Prehozeno do cestiny ?
  Je to illegalni protistatni spoluprace ! Konspirativni svindl, s nepratelskou mocnosti ! (S Ruskem !)

  President Trump byl z toho obvinen na zaklade projevu, ve kterem rekl, ze si preje s Ruskem mir, obchod a ekonomickou spolupraci a ze nechce delat svetu policajta.

  Takze kdyz vyhral volby, tak se na presidenta vsichni Globaliste sesypaly a Putina dokonce obvinili i z vlivu
  na nas ! A TIM NAS VELMI URAZILI !

  My jsme ochotni verit, ze Putin rozvodnil Mississippi, ze na nas nasmeroval Hurrican IRMU a ze zapalil lesy v
  Californii !
  Ale takovy volove nejsme, aby nas Putin nejak ovlivnil v nazoru !
  My mu totiz vubec nerozumime, ani slovo !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !
  Best president ever !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 2. prosím prečítajte si niečo o Goebelsovi ....

  OdpovědětSmazat
 3. Nesmi se o tom mluvit, ale to vse ma i RASOVY podtext !
  Obama nadrzoval barevnym ! (On vlastne vyzbrojil i IRAN.)
  A belosi byli unaveni z ruznych privilegii, ktere barevni meli, na zaklade Affirmative Actions !

  Trump dal Americe 7 millionu novych zamestnani a poslal privilegovane nefakcenky pracovat !
  A sebral jim Food Stamps ! (Poukazky na jidlo, zdarma !)

  Jejich kvileni - ktere barevni predvedli, bylo slyset az do Canady !
  Pristi volby budou velika BITVA !
  Zminuji se o tom vsem, protoze vas president Zeman, ktery na podzim 2016 fandil Trumpovi, se velmi provinil v ocich Globalistu !
  Proto proti nemu stvou v Praze ! Presiden Putin ma stejnou patou kolonu zradcu i v Moskve. (Rusko, vsak my, obycejni lide nesledujeme.)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 4. Muj pritel mel buldoka a ten reagoval na slovo bolsevik ,zurenim, vrcenim ,ramusem a hrabanim zeme ,
  hledanim skudce atd.
  Maji smysl pro humor, buldoci....Muller bez inteligence pod psa vlezl do patalie , ktera velmi zapachala a smrdela uz od zacatku..
  Ted do nej kopaji vsichni nikdo se s nim nezna ani Hillary...A hazej po nem zakoniky plne represivnich narizeni..Taky se malo snazil nalezt tentokrat "volebni zlociny" Krrrremlu.
  Neco ze zivota hmyzu.. SOUMRAK /twilight/ Feminismu se blizi..Uprimne cekal jsme to driv...
  Neskryval jsem nikdy,sve znalosti, ze prave neschopnost v zivote po vsech strankach mimo biologickych funkci veli aby zena pozivala velkou a nezbytnou ochranu, pred zivly, kteri jim lzou, podvadeji, klamou , okradaji atd. Take sama pred sebou a jejimi instinkty..Nejsou vybaveny na svoji obranu. Byly pred casem svymi rodinami a cely zivot ochranovany i v dobe manzelstvi. Aby ani manzele nesmeli cokoliv nepripustneho.. Ale pod vlivem pokrokaru se jali se osvobozovat, aniz by tusily nebo vedely do ceho ??
  Do vlady hmyzu a mnoha druhu parasitu ..
  Budovaly obetave socialismus v SSSR , kdyz chlapi byli zniceni valkou psychickya fyzicky a do prace prisli jen kdyz potrebovali prestavku v chlastu..Nejen Stalin , i Hitler je zneuzival a snadno ke svym zamerum. To se dnes opakuje.
  A zase jsou ochotne obeti a obetuji se..
  Kam se to dostalo. Muzeme sledovat prave ted, postupny rozklad a zanik Demokraticke /DemokraTrikove / strany v USA pod vedenim jiste Pelosi a Ctyrky, ktera musi zvanit za kazdou cenu ale neni jim povoleno a dano vubec ani vedet co mluvi a jake skody pachaji v dusledcich ..Pad je zpusoben jejich vlastnimi "triky".../the story of The Animal Farm, Orwell again/. Tedy kritika nasleduje po vytvoreni vybudovani neceho. Parasit pouze kricenim /bez usili prospet spolecnosti/se snazi dostat stale k vetsimu korytu.. Kritika negativni jejich je tak rovnez destruktivni..Sebedestruktivni..
  Ani to se nejsou schopny uvedomit..
  A lide maji dost a maji ted bezva sanci ventilovat sve nespokojenosti ..Ozyva se verejne volani, "Uz at jste pryc, tahnete odkud jste prilezli"...Jiste ovlivni pomery v EU , kde feministky skodi tez..A nejsou schopny prestat..
  Trump a neprilis oplyvajici inteligenci schopnosti dostal velmi pohodlnou nahravku na perfektni smec /popularitu,slavu a ukajeni toho zaroven,uplatit svoji domnelou prevahu / ,v situaci kdy muzi vetsinou jsou zvykli tolerovat reci zen a nebrat vazne, ustupovat moudre,protoze merit sily s zenou pro chlapa neni zadnej sport.. /S vyjimkou Jany z Arku./. Toho Trump a politik schopen Nemilosrdne neni..A nebude.. A tak si nabehly chudery na vidle , kdyz se nechaly nacpat do ringu , kde se Fair nikdy nehralo..
  Kde ani neumi ,ani nemohou se branit, proti vlcakum..
  A zadnej gentleman nablizku..A tak TRumpovisti mohou dokonce i kricet ,ze vysuseji bazinu jak slibili..Tohle nezachrani zadny prachy sveta. Zadny Antifeministky vseho fanatismu..
  Trump /zavily nepritel/,ma navic 99% JISTOTU,ZE BUDE ZVOLEN zase a PIG-ledy jestli vlivem Ruska a Putina , to je otazka jina...Ze ano, pani Mulerova ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Feministky jsou výplod liberálů a exempláře pečlivě vybírané. Posuzovat všeobecně ženy podle liberální feministické smečky může jenom člověk nějakým způsobem frustrovaný. Mám kolem sebe spoustu normálních, velice schopných žen, které zůstaly ženami. Ženy jsou přece nedílnou součástí lidské společnosti. Řádění feministek je z úplně stejného zdroje, jako LBGTI, juvenilní politika, masová privilegizace barevných a muslimů, za určitým záměrem a jsou za tom ohromné peníze. Globalismus.

   Smazat
  2. Muj nazor 6.48 , byl dnes potvrzen Experty primo z USA.
   Trump TRIUMFUJE. Bude president furt. Protoze , ty co ho nechteji a nenavideji /dle vyroku/,Trumpa zaroven nejvice ze vsech PODDPORUJOU.

   Smazat
 5. Mám dojem, že madam Clinton, je "křišťálově" čistá, želbohu není sama.

  OdpovědětSmazat
 6. Příběh rozhodně nekončí. Včera hlavní vyšetřovatel „vměšování“ Mueller vypovídal v Kongresu a stoupenci konspiračních teorií se radují alespoň z toho, že prohlásil, že nenašel důkazy o spolupráci Trumpovy kampaně s Ruskem. Je to hra se slovy. Znamená, že vměšování určitě bylo, jen se neprokázala spolupráce Trumpa s Rusy. Na podobném principu u jezera Loch Ness vysedává partička „výzkumníků“, kteří dekády hledají lochnessku. V jezeře, které zas až tak velké není. A ujišťují se, že i když po třiceti letech dodneška nic nenašli, neznamená to nic… Je tam! Je tam! Je tam!

  Newsweek teď ve svém srpnovém čísle má na titulní straně Putina a k tomu článek o tom, jestli Amerika dokáže ustát jeho vměšování do příštích prezidentských voleb, tedy v roce 2020. A k tomu zase „podrývání americké demokracie“ a tak. Zkrátka, dva roky blázince očividně nestačí, jede se dál, Trumpa příští rok nezvolí Američané, ale protlačí ho zase Putin… Fakt jak u blbejch. Svým způsobem je to neuvěřitelné. A hodně – hodně smutného – to vypovídá o světě, v němž žije přinejmenším část našich, západních, „elit“. Kdyby nám aspoň nevládli a neurčovali náš společenský diskurs, tak si řeknu „nešť“, ale takhle už to začíná být zoufalé. A trapné. Oni to asi uvnitř své bubliny nevidí, ale je to trapné. Trapné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud za něčím, co nestojí ani za kus hovna, stojí ohromné finanční prostředky, pak to bohužel trapné není. Spíš znepokojující. Velké peníze už mnohokrát poštvaly celé národy proti sobě do války a na celé generace zasely mezi nimi nelítostnou zášť. Takové národy pak lze lehce ovládat. Tady můžete vidět americký elektorát v plné kráse. Sto milionů lidí čeká na břehu jezera na tu vaši lochnesku.

   Smazat
 7. Pokračování.
  Základna Kabaly, která byla napadena, byla součástí hlavního komplexu nacistické základny z doby akce označené jako Paperclip, v notoricky známé oblasti 51, říkají zdroje Pentagonu.
  V této souvislosti je zajímavé, že nacista Jeb Bush uveřejnil následující Tweet, jen několik hodin před tím, než Trump oznámil vítězství nad Deep State:
  „Je faktem americké historie, že tři z pěti zakladatelů otců zemřeli na výročí Dne nezávislosti. Ale byla to jen náhoda?“
  Bush byl nepochybně naštvaný a vyděšený, protože jeho rodiče – Barbara a Herbert Walker Bush – byli popraveni a jeho bratr George Bush Jr. Zatčen. Dá se předpokládat, že i Jeb byl zatčen po tomto zrádném Tweetu.
  Pohled na malou černou knihu pedofila Epsteina, agenta Mossadu, odhaluje, mimo jiné, následující jména: Tony Blair, Richard Branson, Edgar Bronfman, Bill Clinton, Prince Pierre d’Arrenberg, Steve Forbes, Dustin Hoffman, Mick Jagger, Michael Jackson, senátor Edward Kennedy , Henry Kissinger, Rupert Murdoch, Jessica a Hannah Rothschild (anglická větev) a Evelyn a Edward de Rothschild (francouzská větev), saudský princ Salman, Larry Summers a Ivanka Trump.
  Být v Epsteinově černé knize samo o sobě není zločin, je ale známkou toho, že lidé v knize byli sexuálně sváděni neplnoletými a následně filmováni a vydíráni, pokud podlehli tomuto pokušení. Donald Trump byl také návštěvníkem pedo-ostrova, a pravděpodobně čas ukáže, jestli se ubránil pokušení nebo ne.
  Vzhledem k tomu, že Trumpův vyšetřovatel Robert Mueller měl blízko k Epsteinovi, a protože dcera ředitele FBI Jamese Comeyho je součástí týmu, který zatkl Epsteina, můžeme si být jisti, že Trumpova účast (pokud vůbec nějaká) nebude bez povšimnutí.Spad ze zatčení Epsteina bude pravděpodobně nějakou dobu pokračovat. Avšak skutečnost, že byl zatčen a 2.000 stran informací týkajících se jeho předchozího zatčení a odsouzení, bylo zveřejněno, se pod koberec nezamete. Je to tedy velké vítězství proti Kabale.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. anonym 26.července 2019 10:53

   Ivanka Trump a zabudli ste na starú Ivanu i géniusa Donalda, ten Epsteina hostil na Floride Largo ----

   Smazat
 8. Pani Spencerová, tak ako vyprchala kauza Epstein a Trumpova aktívna účasť, tak vyprchalo i jeho "podnikateľské napojenie na ruský mafiánsky oligarchiát" s izreaelskými pasmi.

  Nič sa nestalo ..... a nič sa nikdy nedokáže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V pripade E. je skoro jiste , ze nekdo neprezije.
   "Mrtvi nemluvi"! Bylo zakladni heslo piratu , dodavali za tim ucelem dokonce i Cernou Znamku v krasny knizce Ostrov pokladu...
   Aby dalsi "spolupirati", mohli prezit a udrzet si moc a jmeni..Jestli byl E. taky clenem vyzvedacke party Mossadu, duvody, aby zbytecne neco nerozkecal , jsou jeste dulezitejsi..
   Vyskytuje se v souvislosti take pripad nevysvetlitelne Zpiratovaneho na mori a zahadne zahynuleho Maxwela ,tradicniho podvodnika s penezi a majetky jinych ,coz mel povoleny, puvodne slovaka navic financniho Upira..
   A dalsich. Vyvoj musi pokracovat ke svemu vyvrcholeni.

   Smazat
 9. No to jsou ty samé bláboly jak u nás za vše můžou Putinovi agenti. Takovou hloupost nemůže nikdo přijat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prilezitost hodit aferu Epsteina na Kreml a Putina zustava nevyuzita. Kolik milionu Epstainu je uplne jiste v Rusku a co vse pachaji nam zustava nevysvetleno neobjasneno a hruza zatajovano !!. Za co berou penize vysetrujici novinari dnes ?? A coz teprve jestli byl take Epstein v KGB a slouzil ve Vych. Nemecku.. Pripominka..Dnes je vseckooo, mooZnyyy...

   Smazat
 10. Víte proč toho vyšetřovatel Müller nic více nechtěl řící..jeho otec by přece šéfem gestapa v německu...Heinrich Müller...a putin to ví? Stačí srovnat jejich fotky?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.