Reklama

čtvrtek 25. července 2019

Kyjevský politolog sdělil, čeho se Američané bojí na situaci s Ukrajinou

25. 7. 2019 zelv.ru
Vyhlídky na zlepšení situace na Ukrajině budou smutné, pokud hlava státu Vladimír Zelenský nenajde společný jazyk s Moskvou a Donbasem. Konstatoval to ředitel Kyjevského centra pro politická studia a konfliktologii Michail Pogrebinský. Politolog připomněl, že šestý prezident Ukrajiny se sám rozhodl zkontaktovat se s Ruskem. Podle jeho názoru to svědčí o přání zahájit dialog.

"Bude si uvědomovat nevyhnutelnost jednání s Ruskem. Je to v jeho zájmu", uvedl expert.

Pogrebinský se domnívá, že Zelenský se bude bránit přímým osobním jednáním s republikami Donbasu, může však tyto pravomoci delegovat na předsedu vlády nebo opozici.

Politolog také řekl, že je důležité si uvědomit, že ukrajinské a americké zájmy jsou dva různé zájmy, oznámil PolitNavigátor.

Podle jeho vyjádření se Američané bojí, že Ukrajina a Ruská federace najdou kompromis, protože v tom případě Washington nebude schopen nic udělat. Pogrebinský navíc vyjádřil přesvědčení o tom, že Zelenský nechce vydělávat peníze.

"Přišel změnit zemi. Musí zastavit válku, což je možné, pokud najde společný jazyk s Donbasem a Moskvou. Pokud toto nepochopí, budou jeho vyhlídky na zlepšení situace na Ukrajině velmi smutné", uvedl expert.

Politolog také vyjádřil názor, že Zelenský se stěží změní na kopii svého předchůdce Petra Porošenka s jeho hysterickou rusofobií. Domnívá se, že šestá hlava Ukrajiny nebude organizovat provokace.

Dříve Pogrebinský vysvětlil, proč se Zelenský musí vyznat ve straně Sluha národa, která obsadí většinu křesel v novém ukrajinském parlamentu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. No opět nejde o nic jiného, pokud bude chtít Zelenský dialog s Moskvou, tak to bude špatně. Jestli dialog přesto proběhne, neznamená to nic jiného že Ušáci jdou do pr.ic. Pravda je asi ta, že nic lepšího nás asi nemůže potkat a kdo nechce válku se vším všudy, Ušákům to je u prdele, tak Ušáky nebude podporovat. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 2. Domnivam se ze USA se zase octli v Rejzi. Jiste probihaji intensivni hovory s Izraelem jak resit to "sousto "/Iran/ ktery si uhryzli vetsi a ted nejde Spolknout. Nejistota panuje I ohledne ponorek, ktere by se mohly nekde objevit a picnout neco rovnou do USA.
  A do slepic jako kdyz streli,ze?
  Privezt velky lodi do Hormuz uziny , risiko ze je Iranci nejak potopi je ohromne. Bez prujezdu bude cely svet ochromen a otoci se jeste vic proti USA. Muzou tam bej taky miny a jiny pasti a hodne jich..To znamena, ze musi "boty na zem" a tedy okupace aspon casti Iranu na zabezpeceni prave te uziny. To bude nejen bolet ale pohrebni ustavy zase zbohatnou..Mimo to bude dle vyhruzek "obtezovani " I jinych sousednich statu. Sarabisti uz pres 10 let bojuji nejmodernejsimi zbranemi proti kmenum Houtu v Jemenu a bez uspechu..
  Ted je musi branit USA /to nebude zadarmo/ a truny se kaci I tam../Za sto let sve existence se zmohli Saudisti a jejich trilionova bohatstvi ,na co vlastne ?/ Na degeneracy a sirici se hnilobu. Kdo s cim zachazi... /teorismus/. A jako boomerang se vraci.. Okupace kazdy zeme a zejmena Iranu je silenstvi a zacatek dalsiho konce, okupantu a jejich kolaborantu /viz CSR napr./.
  Bez zprehaneni se nekteri iranci uz dokonce tesi /a tesi se dlouho/,si zchladit zahu na Satany vseho druhu a pripravy jsou v plnem proudu..Praxe ve valce dostali nedavno v Syrii , kde bojovali na rozdil od USA zbabeleho bombardovani civilniho obyvatelstva jako ve Vietnamu atd..
  Kazda rada dobra , snad prvni je Nereste to,ale utok a nebo stahnout ocas a zmizet je neprijatelne v mentalnim stavu Trumpistu dnes..
  Pohodlne Mc Cain teroristicke bombardovani /a jeho rady ,bomb, bomb a zase bomb/, neprichazi v uvahu..

  OdpovědětSmazat
 3. Velmi velmi se chce zasmát tvrzení, že šestá hlava Ukrajiny nebude organizovat provokace. Právě včera zabavili tanker, který zatarasil průchod pod obloukem Krymského mostu v době, kdy tam chtěli Ukrajinci na vlastní pěst proplout. Tanker poslali blbí Rusové na opravu do ukrajinské Izmaiili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi tak nějak. A nejen to, za poslední měsíce se markantně zvýšila palba na Donbase, už mají nachystanou i balistiku. Dávno by udeřili i letecky, jen pamatují na Putinovo varování o ztrátě státnosti v případě, kdyby Ukrajina zaútočila v čase MS ve fotbale 2018. Myslím, že tohle je hra Kolomojskeho, který chce vytřískat svoje trumfy. Jednak chce shrabnou aktiva na Donbase, která patřila Achmetovovi, chce mít přístup k plynu, a zároveň doufá, že mu něco kápne i v Rusku, které bude držet za koule.

   To se nelíbí Američanům, protože by raději hrabali sami. Už tam určitě něco mají, v Očivkivu staví námořní základnu. Jen je otázkou, jak se vedou rozhovory s Kolomojským.

   Srandovní je vpuštění Saakašviliho. Zřejmě Porochovi naschvál. A kdoví, možná i kvůli Oděse, kterou se pokoušel uchvátit už několikrát, teď znovu. Z jakého důvodu ho vpustili, to netuším. Možná už Američani zlomili nad Porochem hůl a podporují Saakašviliho. Koneckonců ta jejich základna je nedaleko Oděsy.

   Ismail: proč blbí Rusové? Ukrajinci podle svých zákonů můžou zadržet kohokoli, kdo na moment zakotví u Krymu, nejen tanker, co zablokoval Kerč. To by Rusáci vůbec nemohli vyplout. A koneckonců my na tomto případě vidíme, jak funguje mezinárodní právo a masmédia. Pamatujeme na provokaci v Kerči, hysterie lomcuje západním tiskem dodnes, v tomto případě ani brnk.

   Já jsem jen zvědavý, co udělají Rusáci s Američany, když se budou desítky vojenských lodí dožadovat vstupu do Azova, a následně tyto lodě zablokují cestu k ústí Donu a prohlásí, že jakákoli akce proti nim se bude považovat za vyhlášení války.

   Smazat
  2. Stoji za povsimnuti jak se prikre lisi zamery a plany Ukrajinskych Kancelaristu s usilim obycejnych ukrajincu aby ,meli aspon co zrat a nezmrzli ve svych chatrajicich domovech.. Musej bejt vyvazeni ,exportovani v dusledku Demokraticke osvobozovaci /z otroctvi/ revoluce vsude, aby nezemreli na nedostatek zakladnich potreb , ktere "zajistuji "vladni demokrati v cele s Klaunem Futrem. Pis to na futro ,sefe, je jedine cim se vyznacuje ...
   Stehovani narodu strasny Stalinuv zlocin je dnes beznou humanistickou zalezitosti....

   Smazat
 4. Zelenský je jen ubohá rusofóbní loutka. Mnohem větší, než loutky před ním. Ten se ani vysrát sám bez svolení nemůže ! Netuší, do jaké situace se dostal a pokud vůbec přežije, bude to zázrak.

  OdpovědětSmazat
 5. Autor má pravdu, ale nic nenasvědčuje tomu, že Zelenský bude mít dost odvahy. On je to dost velký rozdíl prezidenta pěkně zahrát a prezidentem být. Je to jen loutka oligarchů a podle toho se bude chovat.

  OdpovědětSmazat
 6. Zelenského jsem znal z pořadu Kvartál 95 dlouho před tím, než se pustil do soutěže o prezidenta. Zdál se mi sympaťák do chvíle, kdy před volbami hovořil s jakýmsi ukrajinských aktivistou, lidskou zrůdou Gordonem a dalšími dvěma novináři. Přiznám se, že mne překvapilo, jak se ten člověk dokázal přetvařovat a kolik je v něm nenávisti k Rusku. Změnil jsem názor o 180 stupňů.

  OdpovědětSmazat
 7. V Bruselu se nic závažného nerozhoduje. Brusel je pouze drahá hlásná trouba oněch tří center – Washingtonu DC, City of London a Vatikánu. Pokračování :
  Navzdory vítězství na Západě není boj o planetu jako celek zdaleka u konce. Vypadá to, že Chazaři aktivují své íránské spící buňky, aby rozpoutali třetí světovou válku. Pamatujte si, že Marc Rich ze společnosti Glencore Commodities (omilostněn Billem Clintonem) platil jak íránským, tak izraelským vládním činitelům ze zisků „bombového Íránu“ díky manipulacím s ropnými futures obchody po desetiletí.
  To, co tento skandál odhalil, je, že na nejvyšší úrovni íránské vlády je chazarská mafiánská pátá kolona. To je pravděpodobně důvod, proč někteří íránští vládní představitelé náhle začali hovořit o jaderné hrozbě současně s jejich chazarským protějškem Benjaminem Netanjahuem.
  Německá chazarská frakce a jejich EUSSR se zřejmě budou snažit vyvolat problémy i na Ukrajině a v dalších částech východní Evropy. Minulý týden ukázali celému světu, že EU není demokratickou institucí tím, že ignorovala parlament EU a dosadili za předsedkyni Evropské komise německou ministryni obrany Ursulu von der Leven
  Mezitím se Britové minulý týden rozhodli Evropanům připomenout, že stále mají technickou schopnost ovládnout Baltské a Středozemní moře. Poslali největší britskou námořní eskadru od dob První světové války k Baltskému moři spolu s loděmi sedmi spojeneckých národů.

  OdpovědětSmazat
 8. Zelenský bude dělat to co mu jeho vůdce Kolomojský nařídí. Jsou to oba chazaři tak to podle toho bude vypadat. Je to systém podvodů a lstí. Válčit osobně nebudou. Poturčenec horší Turka. Máme zkušenost z ukomouši tak pro nás nic nového.

  OdpovědětSmazat
 9. "Přišel změnit zemi. Musí zastavit válku, což je možné, pokud najde společný jazyk s Donbasem a Moskvou. Pokud toto nepochopí, budou jeho vyhlídky na zlepšení situace na Ukrajině velmi smutné", uvedl expert. .
  ----------------------------------
  Expert na co ? na čočku? Na rozlité mléko ? Kdo není v kómatu, chápe, že Zelenskij je jen zaplacená loutka, která si může uřčit tak max jestli bude snídat rohlíky nebo palačinky. Ten chlap ( vlastně oba - Zelenskij i "expert" ) jsou naprosto neschopni vykonávat svou funkci samostatně. Co mu řeknou nahoře, to procedí mezi zuby těm dole jako " své myšlenky", "svůj názor" a podobně. Je to jen divadlo pro oslepený dav. Takové <> není třeba vůbec překládat, protože jen zesilují mlhu, kterou nás obklopuje mafie.
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé. Chápe to snad každý, jen ten expert ne. Taktéž v Rusku to chápou velice dobře. Tento "expert" vypadá spíš na součást americké kliky na Ukrajině, který se bojí, že by se mohlo něco pokazit a tak perlí. Já si spíš myslím, že to bude horší. Na Ukrajině už nic nezbylo, Kolomojský bude dobývat Donbas a to doslova. Dobývat a dobívat. Ty věznice v Kramatorsku a někde u Krivoj Rogu (odtud je Zele) založil právě Kolomojskij. To on chtěl platit 10 tisíc hřiven za hlavu každého zabitého Rusa. A tenhle expertní xuj přijde s mírem. :D

   Smazat
 10. Nevím co ten president udělá to ukáže čas dialog by byl nejlepší řešení.

  OdpovědětSmazat
 11. NATO a EU mají na svědomí bratrovražedný boj na Ukrajině. Staří komouši měli pravdu že jsto jsou agresoři. Polistopadový vývoj mi vzal veškeré sympatie k západu. Sami si rozhodnou koho napadnou a vybombardují bez mandátu OSN. Obsadí Kosovo a vybudují základnu kde chtějí. Tolik armád a vojenské techniky kolem Ruska nebylo ještě nikdy. Dnes nenávidím západ.

  OdpovědětSmazat
 12. No je pravda, že málokdy v novějších dějinách Rusko tolik neztratilo jako po roce 1991. A ztráty pokračují. Kdyby t nedošel jejich současný ataman, tahle země už neexistuje. A svět to ví. Čili železo se bude stále kout, na Kozyreva v 90ti stupňovém předklonu se nezapomnělo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.