Reklama

pátek 19. července 2019

Lepší podmínky, lepší lidé a zářivá budoucnost

Peter Schwarz 
16. 7. 2019 Outsidermedia
Zdálo by se, že lepší podmínky vytvoří lepší lidi, ale přesný opak je pravdou. Je zřejmé, že vrchnost si sama vždy dobře uvědomovala nutnost hladomorů, morů a válek, a tak čas od času spáchala nějaké ty morové rány a světové války, ve kterých nechala přemnožené zbytečné poddané vyhladit.


Problém nastal s vynálezem atomových zbraní, které jsou schopné vyhladit z planety Země vše živé. Tato potíž se sice řeší jinými způsoby, ale i tak je nutné přiznat, že vrchnosti jakýsi morální kredit zcela úplně neschází, když tak dosud neučiní. Nebo má strach ze sebevraždy, ke které ji nepříznivé okolnosti, kterým není nijak vystavena, prostě nenutí.

Přemnožené lidstvo se velmi rychle stává zbytečným. Jeho životodárná síla se z něj velice rychle vytrácí, a zdlouhavý zánik lidstva v naprosté duševní omezenosti globální digitální totality se jeví jako nepraktická zdlouhavá patálie. Kvantita zcela pohltila kvalitu. Inflace lidských hodnot překonala inflaci měny před II. světovou válkou v Německu.

Předem dohodnutí vítězové atomové války mají o sebe dobře postaráno, a zvláště po takové válce se jich nikdo nebude ptát, kdo za ni může. Výčitek nechápajících kritiků se nijak obávat nemusí. Někdo musí na sebe vzít odpovědnost za zdevastovanou planetu a lidstvo, a tak dát šanci zářné či zářící budoucnosti.

Na minulost, přítomnost a zářivou budoucnost lidstva se nelze dívat sobecky, ale globálně. Lidé se již na této planetě vyřádili více než dost, a žádné štěstí jim to nepřineslo. Život je pro ně holým utrpením, ze kterého se snaží vymanit způsoby, kterým jeho utrpení ještě více umocňují.

Dnešní člověk není schopen být šťasten bez kouře, toxických nápojů a potravin; bez prudkých jedů, tisíce věcí a služeb. Není schopen žít bez tun zákonů, pravidel, vyhlášek a jiných duševních rakovin. Každá jeho vteřina od početí do úmrtí je ošetřena penězi a záludnými finančními procesy a operacemi. Dnešní člověk není schopen nijak existovat bez utrpení nejen druhých lidí a tvorů, ale dokonce ani ne bez utrpení svého.

Utrpení poskytuje člověku iluzi reality, byť naprosto falešné, bez které není schopen nijak žít, ale nijak mu to nevadí a není mu to vůbec nijak divné. Duševně zcela zdegeneroval a vůbec nechápe základní věci. Množství falešných informací, které mu systém servíruje, mu zatemňují mozek, a pokládá je za duševní bohatství. Sice jako navedený idiot 2019 let druhým vykládá a krutě vtlouká do mozku i těla, že blahoslavení jsou chudí duchem, ale jeho samotného se to nijak netýká. Jinak by nemusel křtít utrpením nebohé domorodce a celou planetu vůbec.

Zatímco většina živých a zmučených tvorů byla již člověkem z povrchu Zemského dávno vyhlazena, člověk si bohužel snadno zvykne i na šibenici. I na té se mu jeví houpání jeho mrtvoly jako pozitivně přínosné, oproti absolutní negaci, za kterou ve své hlouposti pokládá fyzické úmrtí. Duševně již zemřel dávno. S tím problém není.

Atomové zbraně dávají možnost vyřešit problém Augiášova chlévu lidské společnosti velmi snadno a rychle. Dalším otálením se jenom prodlužuje a zesiluje utrpení. Již dávno se mělo jednat. Ale vrchnost k tomu pořád nic nenutí. Také degeneruje dle pravidla, že kdo s čím zachází, s tím také schází.

Ten, kdo by objevil jen jeden jediný přínos lidstva pro planetu Zemi, pro sebe a ostatní živé tvory, a pro Vesmír vůbec, by měl ihned dostat několik Nobelových cen. Tyto se však pouze udělují jenom za přínos k dalšímu všeobecnému úpadku a postupnému vyhlazovaní všeho živého z povrchu zemského.

Jenom naprostí blázni a šílenci nevidí, kam se všechno řítí. Bohužel se jim nesmí odporovat, a tak zbývá pouze jejich zneužívání, ve kterém si oni sami tak rádi libují. Jenomže zneužívání již dosáhlo takového stupně, že již není vůbec žádné hodnoty, kterou by šlo z nich ždímat a u nich využívat. Musí se tedy vytvářet hodnoty umělé, virtuální, odvozené a náhražkové, ale ty nikoho aspoň trochu příčetného nijak neuspokojí.

Štěstí je dnes homeopaticky tak naředěné, že to, co se pod jeho názvem prodává, již neobsahuje ani jedinou molekulu ředidla, které bylo původně vydáváno za štěstí před nějakými 50 lety. Dokázat to bohužel nijak nelze, neboť původní ředidlo není již k dispozici. A tak staří vzpomínají na staré zlaté časy, zatímco mladí, kteří je nezažili, to pokládají za projevy jejich stařecké debility.

Hospodářská úspěšnost SSSR byla pravou příčinou jeho rozpadu. Po intervencích, světových válkách a pětiletkách se sovětští občané začali mít lépe než dříve předtím. V rozporu s marxisticko-leninským učením, lepší podmínky vůbec nevytvořily lepší lidi, ale naopak lidi mnohem horší. Tento nesporný fakt není třeba nijak dokazovat. Kdo nechce být slepý, může vidět obdobnou situaci minimálně již 30 let kolem sebe.

Není však potřeba se nijak vzdávat dějinného optimizmu. Nikdo nepochybuje o tom, že tentokrát se vytváří neskutečně horší podmínky, než jaké kdy vůbec na Zemi v minulosti byly. A tyto horší podmínky zaručeně vytvoří lepší lidi. Možná i ty nejlepší. Chce to jenom trochu dialektiky do toho umírání. Vězte, že člověk, který neexistuje, netrpí, a je bezesporu člověkem nejlepším. Už jenom Písmo svaté(Bible) buď toho dokladem.

(Nepřišel jsem s ničím novým. Buddha, který již před tisíci lety nabízel lidem vyhasnutí a nirvánu po dobrém, dobře věděl, že jinak k ní zaručeně dospějí po zlém. A musíme uznat, že po zlém to jde snáze, že utrpení si nelze nijak ušetřit…)


15 komentářů :

 1. Dobrý postřeh. Mám podobný názor. Středověk byl v tomto směru lepší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. STŘEDOVĚK NESKONČIL, STŘEDOVĚK TRVÁ... Církve hrabou majetky a uzurpují moc výměnou za pohádky a za sliby co bude, až nic nebude - až pak prý Katolická Církev začne plnit to, na co milenia prodává opce a utržené prožírá dodnes, dokud něco je. To by Gój nevymyslel, Ježíšův původ to ovšem dokládá. A lidé nedobrovolně platí milénia výpalné bandám lotrů a hochštaplerů v středověkých teatrálních kostýmech i v tzv. demokracii!

   Smazat
 2. U chudých a bohatých je budoucí nasycenost potřeb a ochrana před riziky pouze statisticky pravděpodobná, zatímco u nenarozených absolutně jistá! Život nevyhnutelně obsahuje rizika a útrapy. Pokud nikdy nežijeme, znamená to, že se těmto rizikům a útrapám s jistotou vyhneme, přičemž neexistencí našeho života vůbec nijak nestrádáme! To je prostě fakt ...

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak to je teda dobrý zoufalec, ten Schwartz. Zřejmě trpí nějakou psychickou poruchou. To ho ale ze zamořování mediálního prostoru absurdně depresivními bláboly nevyviňuje. K čemu to má být dobré a co má být cílem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Súhlas je to moc skeptické

   Ale je na tom aj čosi pravdy len ten pesimizmus k tomu nesedí. Sme tu preto aby sme sa pokúsili svet spraviť lepším.

   Štěstí je dnes homeopaticky tak naředěné, že to, co se pod jeho názvem prodává, již neobsahuje ani jedinou molekulu ředidla, které bylo původně vydáváno za štěstí před nějakými 50 lety. Dokázat to bohužel nijak nelze, neboť původní ředidlo není již k dispozici. A tak staří vzpomínají na staré zlaté časy, zatímco mladí, kteří je nezažili, to pokládají za projevy jejich stařecké debility.

   A toto zasa sedí v niečom ten chlap pravdu má, ale nie v tom že prínos ľudstva na planéte nie je žiaden to pravda nie je. Vytvorili sme mnohé diela, kultúru umenie, hudbu, architektúru, vedu, filozofiu, duchovné vedy, vytvorili sme technológie ktoré nás dostali do vesmíru, ktoré nám pomáhajú tvoriť, suma znalostí ktoré ľudstvo nahromadilo je obrovská.
   Treba len zabrániť samozničeniu v dôsledku vojen a zamorenia životného prostredia.
   Ludstvo by malo expandovať do kozmu v túžbe po poznaní vnútorného i vonkajšieho sveta.

   Smazat
  2. 22:51 VY to prosím vás nečtěte! Sice vám to neublíží, ale uvědomte si, že zbytečně ztrácíte čas, který byste mohl využít nějakou zábavou. Třeba i tady na internetu!

   Smazat
 5. No jo pane autore žijeme ve vykořisťovatelském kapitalismu. Mě osobně jsou nějaký krámy už dávno ukradený netoužím po tom. Reklamy sliby nabídky mě nezajímají koupím jen to co potřebuji. Až ty rádoby úspěšné státy zkrachují na svoje dluhy tak se asi budou dít zase věci.

  OdpovědětSmazat
 6. 22:51 vás ten méně obvyklý pohled na život obtěžuje? Tak to nečtěte a ostatním takovou možnost neupírejte. Karateli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nápodobně. Pokud vás obtěžuje můj názor na tenhle "méně obvyklý pohled na život", tak jej nečtěte a neupírejte ostatním tuhle možnost.

   Smazat
  2. 0:36 tak to se fakt nenervujte. My tady na NR absenci vašich originálních pohledů nějak zvládnem. Klidně se na nás vykašlete.

   Smazat
 7. Je to tak. V podstatě souhlasím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zjevně jsme nejtupější forma civilizace, která se v tomto prostoru kdy pohybovala. Hodnoty vytvořené liberalismem, nemající nic společného s přirozeným řádem věci, technologie usnadňující život ve smyslu degenerace jejich příjemce a zákony neumožňující projevit své názory odlišné od direktiv elit. To lidské vědomí je prostě jedna velká programová vhyba, která je odsouzena k zániku pro nemožnost svého dalšího vývoje. Stále stejná obehraná deska, ty předchozí společnosti narozdíl od nás alespoň měly ponětí za jaké hodnoty umírají.

   Smazat
  2. Nuž je to tak že peniaze a moc získali tí najhorší predstavitelia ľudstva a podľa toho to celé aj vyzerá. Keby ľudstvu vládli skutočne múdri a duchovne orientovaní ľudia civilizácia by bola na vyššom stupni vývoja. Takto vývoj ženie dopredu len ľudská chamtivosť a mocibažnosť čo môže viesť k tým najhorším dôsledkom a koncom.
   Darmo moc nad svetom má súrový a bezduchý materializmus, prakticky má moc nad svetom diabolein ten rozdelený nedokonalý nezjednotený, ktorý si nedokáže uvedomiť že ak škodí iným škodí celku a aj sebe samému. Moc majú v rukách ľudia bez skutočného poznania, keby sa poznali nečinili by druhým toľko príkoria a utrpenia. a tak ako za biblických čias aj dnes je svet v moci mocibažných a ziskuchtivých hedonistických nevedomých primitívou, ktorých kroky vedie zlá duchovná entita a sú pevne v jej moci. No napriek tomu si mnohí z nich hovoria osvietenci.

   Smazat
 8. Bráním se představě, že jen válka, poučí lidi k radosti z míru, k radosti ze života. Vypadá to tak, že se nám mír omrzel, vyvoláváme zbytečné konflikty, vyhazujeme miliardy peněz na zbrojení. Nebo s tím aspoň souhlasíme. Já nesouhlasím a doufám, že je nás víc.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.