Reklama

pátek 5. července 2019

Manipulátoři se nezapřou

Jan Schneider
Jan Schneider
2.7.2019 Manipulátoři
reakce na článek: https://manipulatori.cz/komentar-vlci-mlha-bezpecnostniho-analytika-jana-schneidera/


Na webu s příznačným názvem „manipulatori.cz“ byl dne 23. 6. 2019 zveřejněn text „Vlčí mlha bezpečnostního analytika Jana Schneidera“, podepsaný jakýmsi Milošem Kadlecem. Reaguje v něm na mé odpovědi na otázky Parlamentních listů, zveřejněné 19. června 2019 pod názvem Babiš čelí Kubiceho zprávě číslo 2. Byl jsem u toho, viděl jsem ty lži z Prahy.

Kadlecův článek je tak nehoráznou snůškou nepravd a manipulací, že jsem – s odvoláním na §10 tiskového zákona – požádal šéfredaktora tohoto webu o zveřejnění mé odpovědi.

Kadlec v článku napsal, že jsem „označil protesty Milionu chvilek pro demokracii těmito slovy za srovnatelné s antisemitismem“, což doprovodil autentickým citátem z mého textu: „Cíl protestu coby viník všech těch útrap je vybrán pro svou snadnou rozlišitelnost, odlišnost, bohatost, nesrozumitelnost jeho zájmů a motivů. Čili mechanismus je velmi podobný antisemitismu. Bohužel i ta další fáze, jejíž zárodky začínáme tušit, která se vyznačuje stoupající agresivitou a mizející tolerancí. Identické je přesvědčení, že za současné trable světa prostě může ‚někdo jiný‘.“

Kadlec k tomu dodal: „To je ovšem lež. V případě Andreje Babiše nejde ani o rasu, ani o bohatství, ale o střet zájmů, očividné obcházení zákona tím, že svěřenský fond (nikoli svěřenecký) vede Babišova manželka a právníci a o podivnosti kolem dotací z EU. Jan Schneider se dopouští falešné argumentace, nálepkování oponentů jako fašistů, což je obvyklý faul používaný zejména v souvislosti s Ukrajinou či s oblibou aplikovaný nedostudovaným subalterním úředníkem Ovčáčkem proti odpůrcům Miloše Zemana.“

Kadlec buď není schopen mému textu porozumět, což by pak byla vina šéfredaktora, že takové intelektuálně podlimitní texty zveřejňuje, nebo můj text úmyslně desinterpretuje. V obou případech jde o manipulátorství, neboť:

* protesty jsem neoznačil za srovnatelné s antisemitismem. Za antisemitismu VELMI PODOBNÝ jsem označil MECHANISMUS VÝBĚRU CÍLE PROTESTU.
* za IDENTICKÉ s antisemitismem jsem uvedl nikoliv protesty, ale „přesvědčení, že za současné trable světa prostě může ‘někdo jiný‘.“
* jako důvod výběru cíle protestů jsem explicitně uvedl „snadnou rozlišitelnost, odlišnost, bohatost, nesrozumitelnost jeho zájmů a motivů“. NIKOLIV RASU, jak si vymýšlí Kadlec – to je zcela evidentní faul, eristické Kadlecovo podsouvání něčeho, co nebylo napsáno.

Pointou Kadlecovy MANIPULACE je nařčení, že „nálepkuji oponenty jako fašisty“, a na základě tohoto zcela vylhaného fejku pak spouští tirádu dalších hybridních klišé.

V dalším textu pak Kadlec už jenom pouze vrší různé domněnky a názory na jednu hromadu, a to ještě bez ohledu na čas. Pro zdání pravdivosti k tomu dodává nějaká fakta, přesně podle desinformačních příruček. Není pak divu, že se tomu výslednému eintopfu sám diví. Tento zmatek se pak snaží dát na vrub tomu, koho/co nepokrytě předpojatě napadá, místo aby se k té nechutné šlichtě přiznal sám, neboť on ji sám navařil.

Svou ideologicky kovanou, doslova „normalizační“ předpojatost dává Kadlec najevo ohledně „vysloužilého agenta StB Andreje Babiše“, když mé referování o velmi pečlivě vedených prvo- a druhoinstačních procesech v této věci na Slovensku označuje za „neumětelskou obranu“. Jistě, někomu demokratické či soudní procesy nevoní, obzvlášť když nedopadnou podle jejich předpojatých představ.

Kadlec se bůhvíproč rozepisuje o mé údajné slabosti pro bývalé agenty i členy StB a KGB, což se snaží doložit mým hodnocením profesionální činnosti Miroslava Polreicha. Ten byl ovšem v době normalizace persekvován lidmi, bezpochyby názorově blízkými tomuto Kadlecovi, když se tak dojemně v názoru na Polreicha shodují.

Kadlec zcela průkazně lže. Já lidi neposuzuji podle toho, kde formálně byli, ale podle jejich činů. Důkazem je skutečnost, že již mnoho let bojuji proti prokázanému agentovi StB Jaromíru Štětinovi, který v roce 1977 udal své spolupracovníky, a jehož spis z kontrarozvědky nikdy na (českou) rozvědku nedoputoval, ačkoliv měl, což lze vykládat – s přihlédnutím k jeho četným cestám i do zakázaných zón tehdejšího Sovětského svazu – jako důkaz jeho nadstandardních vztahů ke státobezpečnostním orgánům tehdejšího SSSR. To ale ideologicky předpojatému kádrovákovi a manipulátorovi Kadlecovi vůbec nevadí.

Závěrem lze konstatovat, že ačkoliv se na tomto webu občas objeví hodnotné a potřebné příspěvky, jsou zcela zdiskreditovány intelektuálně a morálně deficitními příspěvky, jako je tento Kadlecův. Škoda.

13 komentářů :

 1. Kadlec je prase, otázka je, kdo se za tímto jménem skrývá. Že by to byl Bohúš Sobotků z ČSSD? Ten byl natolik hloupý, že by si klidně tuto psí hlavu nasadit nechal.

  OdpovědětVymazat
 2. Šmejdi z manipulátorů se snaží manipulovat ostatními. Smutné, že nedokáží psát tak, aniž by překrucovali fakta.

  OdpovědětVymazat
 3. No nevím kdo to, je a takové kecy nečtu asi to bude nějaký kamarád soudruha štětiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Kecy nečtu...." Myslíte tím kecy Kadlece nebo Schneidera?

   Vymazat
  2. 12:04 Myslel jsem samozřejmě kadlece.

   Vymazat
 4. EU je systémově korupční projekt, který má umožnit poslušným lidem snadné získání majektu s "vedlejším" efektem rozkladu národních států. Lidé zaslepení honbou za majetkem zkrátka nebudou koukat napravo nalevo, jistě si vzpomínáme na zlatou horečku na Klondyku. Nemusí se nám přístup A.Babiše líbit, je jistě mnoho dalších, na které není tolik vidět, ale položme si otázku, skutečně by bylo lepší, kdyby se místního majetku zmocnil západ ? Já se domnívám, že ne.

  OdpovědětVymazat
 5. Manipulátoři dělají velice záslužnou práci. To co za hoxy vymyslí rusák, se musí nějakým zpusobem uvést na pravou míru, zvláště u hloupejch proruskejch většinou duchodcu se tyhle bláboly stávají pravdou a velice rádi je rozesílají dál. Desítky případu jsou toho pravdou, stačí dohledat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady jste na úplně jiné stránce a úplně jiného tématu. Zjevně jste vůbec neporozuměl textu. Schneider uvádí na pravou míru manipulativní tvrzení jakéhosi Kadlece a vůbec se nejedná o nějaké "rusáky".

   Vymazat
  2. 12:09 Kolego, to je sluníčkář, ten bude vždycky plácat co mu slina na jazyk přinese.

   Vymazat
 6. Samozřejmě, že v rámci korektnosti a rostoucích obav ze změn v globální politice a o finanční zajištění, je konstatování, „Kadlec buď není schopen mému textu porozumět, což by pak byla vina šéfredaktora, že takové intelektuálně podlimitní texty zveřejňuje, nebo můj text úmyslně desinterpretuje!“, správné pouze v první části. Jak Kadlec, tak šéfredaktor unisono musí tvořit aktivistická, „kavárensko-elitní“ moudra, požadována jejich financiéry.

  OdpovědětVymazat
 7. Je to prosté, šmejdů je málo a potřebují si vypěstovat "letenské blbce" a pořádat majdany, jedině tak se uchopí moci. Škodí kde se dá, lžou, kradoun a vzájemně se kryjí. Proto je třeba volit zásadně ty, na které demagogická méédia nadávají.

  OdpovědětVymazat
 8. pane Schneider, rád vás čtu a nenechte se otrávit...

  OdpovědětVymazat
 9. Babiš - dotace - svěřenský fond... To prostě těm, co potřebují rozvrácené a do dna vykradené Česko nemohou spolknout. Nebudou to jen ti, co toho dna chtějí využít k tomu, abychom opět požádali německé fýrery o ochranu a zřízení protektorátu.
  Proč jsou dotace, proč plynou takové miliardy do zemědělství - to přece je stále v kalamitě, protože když neprší, tak svítí slunce, nebo fouká vítr, nebo je teplo či zase zima a dokonce myši - zřejmě pod ochranou ekoteroristů - žerou úrodu. Tak na to přece existuje pojištění - že se urodí či urodí méně.... a ne státní kasy a platby daňových poplatníků, tedy zaměstnanců. Dotace do rozvoje miliardářů? To si určitě nevymyslel Babiš, ale příživníci, kterých se motá nejen v politice na desetitisíce. Tož tedy z dotací má již mnohý "farmář" - proč jsme opustili slovo rolník, sedlák, zemědělec??? -, který začínal od nuly dnes již pěkný statek? Než se dopracoval dříve rolník na kulaka, to trvalo tak 15-20 generací!!! Takže chyba není v Babišovi, ale v dotacích. A pokud jde o střet zájmů? No kdyby nebyly dotace, jaký pak střet zájmů. Za 1. republiky snad všichni ministři za agrární stranu byli statkáři a nemohu si vzpomenout, jak se řešil jejich tehdejší střet zájmů. Problém Babiš je jiný: nutí kapitalisty platit daně, brání rozkrádání zbytku majetku státu a dělá také něco pro lidi, nejen pro boháče, jako TOP 09 a ODS.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.