Reklama

pátek 5. července 2019

Mateřská školka výuky historie státu, pravice a levice

PPK
5.7.2019 Outsidermedia
Pravičák s oblibou tvrdí, že kdyby bylo na něm, tak stát k ničemu nepotřebuje, protože stát na něm chce daně a krom toho mu ještě pomocí zákonů určuje, co on smí a co nesmí. Zatímco on, pravičák, chce mít ve všem jenom vlastní svobodu a možnost „sledování vlastního štěstí“. Štěstí bez nařizování zbytečných povinností a bez omezování jeho způsobu života nějakými příkazy a zákazy – a to jakýmkoliv státem – i s jeho zákony.No, vypadá to sice hezky, leč i tomu méně inteligentnímu pravičákovi časem myšlenkově a logicky dojde, že kdyby si mohl každý kdykoliv dělat co chce, pak by lidé vůči sobě navzájem brzy sáhli ke kriminálnímu násilí, protože při „cestě za vlastním štěstím“ jim už stačit nebudou jen pouhé lži, pokrytectví, intriky a drobné zločiny typu podvodů a majetkových krádeží bez toho, aby na totéž nereagovali i ti postihovaní stejnou mírou síly a stejnými metodami odvety.

No a protože ten, kdo nic nemá, nemůže být okraden, tak pravičák brzy zjistil, že především kvůli ochraně svého majetkového vlastnictví právě on ten stát nutně potřebuje, protože jeho představa „cesty za vlastním štěstím“ spočívá zejména v hromadění majetku jako zdroje luxusu a moci a že téměř všechen jeho čas pak i vyžaduje energie, věnovaná ochraně a rozšiřování jeho vlastnictví.

Někdo možná vůči nemajetným lidem může namítnout, že z těch chudých vždy jen mluví jejich závist, když vůči těm bohatším namítají, že pramenem zla a svárů mezi lidmi vůbec je obecně právě jen a jen ta chamtivost a nenasytnost v hromadění věcí a potažmo i závist a nenávist z toho plynoucí. Zapneme-li však do myšlení mozek, zkušenost a logiku, tak brzy zjistíme, že mít majetek je sice tržní výhoda, ale zároveň i bezpečnostní riziko.

Ono je to v kapitalismu totiž tak: Když má někdo mnoho majetku a tím i peněz, může je nejen investovat do dalšího „podnikání“, ale zejména si může tržně koupit cokoliv co existuje, včetně schopností a dispozic těch, kteří sice sami majetek nemají, ale jsou od přírody nadáni silou duševní či fyzickou, kterou jsou ochotni za peníze boháčovi jako tržní službu nabídnout. Za peníze si lze také koupit právo na cokoliv a tomu právu dát i jméno „spravedlnost“ přesně podle toho, kolik na ni máme peněz.

A tak se najednou ve světle bóóžím ukazuje pravda Marxova, že chuďas nikdy nemá víc co ztratit krom svých okovů, pokud už ho někdo silově přemůže a/nebo navíc třebas i někam uvězní. Naopak boháč, ten v první řadě vždy krom obrany své svobody musí ještě bránit i vlastnictví majetku a peněz. Majetku, který chuďas nejen chránit nepotřebuje, ale naopak ještě navíc může boháčovi i vyděračsky tržně nabídnout svou službu, že mu jeho majetek ochrání, pokud on mu za to dobře zaplatí.

Boháč tak proto brzy historicky pochopil, že má-li svůj majetek do budoucna uchránit, tak musí vymyslet takové sociálně systémové řešení, kdy proti vyděračsky silnému chuďasovi musí do svých služeb najmout ještě dalšího a fyzicky silnějšího chuďase beze cti, který už pak – ale draze a za tučný žold – bude tržně sloužit jen výhradně jemu a za jeho – boháčovy – peníze, chránit jeho bohatství a bezpečnost.

A tak lze dnes velmi snadno historicky a logicky dokázat, že právě ti, kdo si musili vymyslet stát a všechny jeho daňové, exekuční a policejně silové donucovací nástroje, nikdy primárně nemohli být třídně a společensky chudí lidé, ale vždy jen a jen finanční a majetkoví boháči plus jejich šafáři a politické loutky, čili tzv. státní správci a oficiální úřední držitelé moci státu nade všemi, fakticky však nad skutečnými chuďasy.

Takže, řečeno už zcela polopatě: Stát, jeho prokurátory, soudce, vojáky, policisty, exekutory a všechny zákony, to si primárně vůbec nevymysleli chuďasové a námezdně pracující, ale stát si vymysleli jen a právě vládci a jejich sluhové ke své vlastní moci a zároveň i k ochraně. Zdánlivě tak nyní pravičáci kvůli daním na stát sice lakotně nadávají, ale ve skutečnosti jsou rádi, že ho mají, protože jim umožňuje v klidu a v luxusu bezstarostně vegetovat, aniž by se musili bát o svou moc a o to, co tu moc generuje – o svůj majetek.

Proč? Protože boháči třídně mezi sebou udržují prostřednictvím existence státu ozbrojené příměří a ačkoliv sice vzájemně soupeří o moc a o „místa nahoře“, tak zároveň třídně solidárně existenci státu a moc jeho zákonů pečlivě udržují a ochraňují. Ochraňují stát své politické a ekonomické moci a tak udržují v poslušnosti občanskou chudší většinu, přičemž ji pečlivou denní propagandou uklidňují a vychovávají vzletnými a pěkně pokryteckými řečmi o zastupitelské demokracii prý stejných šancí pro všechny.

Společenský stav je totiž takový, že pokud by stát neexistoval, bojovali by vzájemně mezi sebou jen ti majetkoví vlastníci, protože jen ti by měli bojem možnost jak něco získat, tak zároveň i ztratit. Když totiž boháč nechá chudákovi něco vzít, či podpálit mu chalupu, nikdy mu nemůže vzít tolik, jako když chuďas boháčovi podpálí a vyplení jeho honosný hrad či zámek, nebo v době nejnovější mu znárodní jeho činžák, pole nebo továrnu, či banku s trezory. Proč? Protože pouze majetkové vlastnictví je vždy zdrojem dalších zisků, kořistí, provizí a rent.

Nu a tak pro dnešek už jen na okraj dodejme, že zatím, co jsme si tu povídali jen o podstatě tzv. systémového „hardwaru státu“, tak ještě téměř vůbec nic jsme si tu neřekli o jeho myšlenkovém základu, čili o tzv. „softwaru státu“, což je jeho právní soustava, politická ideologie a mezinárodně státní strategie, což si zatím ponecháme napříště.

A pamatujme si: Zejména v ideologii totiž, vždy historicky hrála svou nejvýznamnější roli náboženství všech druhů a podob, občas sladce modifikovaných fikcí lidských práv, svobod a šťastné blaženosti, zejména té posmrtné. Ono totiž (a to nemám ze své hlavy!) náboženství vždy byla tou nejvýnosnější pojišťovnou, jelikož jen tahle pojišťovna to své nulové plnění svým pojištěncům „platí“ vždy až – po jejich smrti.

Takže shrnuto: A tak tu nyní máme chytré pragmatické pravičáky, pokrytecky proklínající stát a jeho daně a v skrytu se tiše tetelící spokojeností, že tu vůbec existuje stát i s jeho ideologií hazardu trhu, se svou lží a s dotační lichvou, s úrokovou peněžní měnou, s účelovými zákony a se všemi myslitelnými donucovacími složkami.

Proč? Inu proto, že kdyby ten stát tady nebyl, musili by si ho ti, kteří právě nejvíc touží držet v rukou kapitál, moc a vládu – zas a znovu vymyslet.

36 komentářů :

 1. Ano pravičáci vymysleli Sociálni stát,který se v ČR občanům utajuje tzv intelektuály už celá desetileti a nezkušeným domorodcům ČR ho upřeli dát do Ústavy.
  Museli by se totiž vice s občany dělit ve formě dani,no tak raději jim penize ukradnou a nacpou do daňových rájů,takže to v budoucnosti může pro ty zloděje vypadat jo špatně.
  Kdo o tom vi vice at to tu napíše já mám toho temna už dost!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Při tvorbě naši Ústavy nás zaměrně podvedli.Věděli,že by nemohli stát ČR vyrabovat a nyni dále rabovat!
   Věděli,že by bránil vzniku vadných zàkonů,na př.exekučniho.
   Věděli,že bude li to tam chybět nevznikne nikdy žadná Středni třida!
   Tito zločinci toho zneuživaji a dnes rabuji zbytky prý Středni třidy,která žadnou středni třidou NENI a nebude!
   Věděli,že dát do Ústavy SLOVO SOCIÁNI STAT bude pro občany velice těžké,potřebuji se totiž jako voliči zformovat tak,aby vytvořili v Parlamentu většinu a teprve pak to půjde,jde jim totiž o penize na sociál,ty považuji za svoje a proto je nebohým občanům kradou a budou dále krást.
   Proto je tady gumováno vše a podpindostnici tu skàkaji radosti,když i definice Sociálniho státu je tu zgumakována nevi,že se jedná o jejich penize!.
   Zle je zločinci zle je,jste přistiženi při činu!
   Pracky pryč od našeho ČSV!

   Smazat
  2. Celou vaši Společnost voličů ČR vyrabujema a vás pobieme,hned jak nás zvolite a na váš Sociálni stát se vyserem!

   PIRATI

   Smazat
 2. Přesně tak pane autore a dají k tomu nálepku demokracie pro oblbnutí hloupých lidí.

  Jinak máme se na co těšit Babiš řekl že předčasné volby nechce pokud čssd odejde. Tak bude mluvit i ze zástupci opozičních stran. Takže může být ve vládě fiala nebo bartoš. Asi si myslí když je vezme do vlády že nebudou dělat proti němu demonstrace.

  OdpovědětSmazat
 3. Nesouhlasím, stát je informačně algoritmické zabezpečení na zajištění a ochranu života obyvatel v něm žijících. Stát je náš všech a jeho úkolem je zajištění života v následnosti generací národů v něm žijících. Stát je potřeba ctít a bránit proti parazitům (finančním boháčům - muž který zemře finančně bohatý, zemře zneuctěn). Samozřejmě, že bohatí nejsou všichni tak hloupí, aby rozložili stát a pak sami zahynuli (jako parazit bez hostitele), jenže jejich děti vychování v přebytku jsou rozmazlení a hloupí a tak začnou vše ničit pod vlivem iluze, že si mohou dovolit vše až do doby, kdy dojde k božímu dopuštění.

  Parazité budou lhát o funkci státu, aby ho mohli rozkrádat a vykládat, že nás omezuje nebo tyranizuje. My potřebujeme budovat stát a jeho řízení svěřit morálně nejlepším z nás (byl činěn výzkum, že čím menší platy ve státní správě tím lépe funguje ekonomika, před krachem SSSR byl tam poměr nejvyšší ve světě - poměr platu úředníka vůči průměrnému platu v zemi). Platy by si měli v parlamentu neustále snižovat, aby odešli všichni chamtivci a zůstali Ti, kterým záleží na státu.

  Ještě jeden příklad skvělého, ale pomluveného člověka a to Stalina. Zůstala po něm uniforma a čtyři kopějky, celý svůj plat dával na vzdělanost. Jeho syn si myslel, že když je syn Stalina může si dovolovat na učitelku a ta mu pěkně naložila. Když se to Stalin dozvěděl napsal učitelce děkovný dopis, s tím ať je na něj ještě přísnější.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oslavovat Hitlera a Stalina muze pouze opravdovy pomatenec.

   Smazat
  2. Pomatenec je v prvé řadě ten pravičák z úvodu článku a jemu podobní.Zároven nechápu smysl celého článku,protože blb to nepochopí a nepřijme a ostatní to ví.

   Smazat
  3. Článek je naprosto OK a je potřeba. Protože už staří římané :-) říkali: "Opakování jest matkou moudrosti". Buďme rádi, že se najde někdo, kdo to občas s lidmi zopakuje. Neb člověk se narodí-nepopsaná kniha.

   Smazat
  4. Поматенс ето Балбец? да правилно!

   Smazat
  5. Re (10:30):
   Anonym (10:02) svým odkazem na jednu epizodku jen překročil obvyklý Chruščovovský narativ o zhoubném Stalinovi, který poté po Chruščovovi papouškoval téměř celý prosovětský tábor (a kterého se zmocnil i Západ, a to s ohromnou chutí).
   Stalinova osobnost by vskutku zasluhovala historické hodnocení "bez retuše". Hodnocení, které by ukázalo, čím byl pro SSSR přínosem a v čem (v kontextu tehdejší vnitro- i mezinárodně-politické situace) selhal.
   V každém případě se za Stalinova vedení z rozvaleného sovět. Ruska (jak tehdy Němci říkali "obra na hliněných nohou") stala země, která to nacistické Německo nejenže ve Velké vlastenecké rozdrtila, ale poté se stala jednou ze světových velmocí, a i stálým členem RB OSN.
   To před válkou se v Organizaci národů se Sověty nikdo vážně nebavil (ani tam nebylo přijato!).
   Takže bych neházel Stalina a Hitlera do stejného koše.
   A podobně jako vy, domnívám se, že považovat oba uváděné za představitele porovnatelného zla může jen slaboduchý jedinec či vypatlanec. Nebo pomatenec? ...

   Smazat
  6. Ano Stalin byl pomluven a možná i zavražděn Chruščovem. Po jeho smrti došlo k obratu o 180 stupňů. A elity začali okamžitě tajně jednat se západem (fakta spolupráce nejvyššího sovětu se západem jsou veřejně dostupná - alespoň jeden typický příklad za všechny, ta fraška s přeletem pilota jménem Mathias Rust). Jenže po událostech v Maďarsku (kdy byli zabíjeni komunisté) zjistilo vedení SSSR, že se s nimi nepočítá a hodili rychle zpátečku, a zastavili barevnou revoluci 1968. K vpádu do ČSSR by za Stalina nikdy nedošlo, protože by se nebratříčkoval se zrádným západem (že je zrádný potvrzuje Mnichov). Vpád vojsk byl ukázkový s dokonalou disciplínou. Byli ozvučeny pouze negativní incidenty a pozitivní zamlčeny (například Ruský tank, který sjel ze srázu než by přejel ženu s kočárkem a přitom posádka tanku zahynula, jsou jich desítky pozitivních, jistě i negativní v tom množství, ale za mně morálka byla vynikající). Ty pražské grázlíky, kteří "machrovali" na vystresované tankisty (když nesměli nikomu zkřivit ani vlas) bych seřezal, že by si měsíc na zadek nesedli (Amíci by je postříleli kulometem a ani by nemrkli). To je odvaha navážet se do někoho, kdo má svázané ruce. Ale škody v informačním poli již byli nenapravitelné, důvěra v SSSR byla u obyvatelstva zničena.

   K elitám ve vedení SSSR a jak došlo k otočení situace po Stalinovi. Začalo to už v říjnové revoluci. Rusko v rozkladu a nikdo nevěřil, že ho někdo dá dohromady (důsledek vlády degenerovaných carů, kdy i carská policie bylo proti střelbě do lidí, protože věděli k čemu to povede). V té době vystoupil Lenin se svým legendárním výrokem: "Je tady taková strana". Byli to bolševici, kterým se vysmáli, protože jich bylo velmi málo asi 20 tisíc a Eserů bylo půl miliónu. Jenže obyvatelstvo je podpořilo, protože jako jediní měli životaschopný program. Bolševik znamená vládnutí v zájmu většiny, ne že vládne a rozhoduje většina, jak je často lživě podáváno. Bolševici jsou terčem nenávisti elit (to sami komunisté, správněji marxisté z toho udělali nadávku a rozšířili ji mezi obyvatelstvem), protože oni to dokázali a ukázali, že bez parazitických elit bude mnohem lépe (do té doby vždy revoluce a povstávání selhávali, protože jejich placení organizátoři neuměli řídit stát). Povstali nové kádry z lidu a dokázali ze země, kde většina neuměla číst a psát udělat zemi první ve vesmíru. Jenže souboj dobra a zla je trochu jako hra černá a bílá. Při nedostatku kádru se bral každý kdo byl jenom trochu ochotný pracovat na stát a do strany nalezlo mnoho grázlů, zvlášť když viděli Stalinovi úspěchy. Situace se rapidně zhoršila po druhé světové, kdy morální a čestní umírali a kverulanti a šmejdi v týlu přežívali (například zmetek Solžencyn). Nová generace (nějaký Německý generál mluvil o tom, že by si přál tak odhodlané a s takovou morálkou mladé důstojníky jako má SSSR a že převyšují Německé) byla zdecimována ve druhé světové a tak neobrodila další generace, která by pokračovala v díle Stalina. A tak Hitler přeci jenom svůj úkol splnil a připravil půdu pro zrádce v nejvyšším sovětu SSSR.

   Protože mnozí věří pomluvám o Stalinovi a považuji ho za div ne za největší zlo, dám zde malou nápovědu pro ty, kteří chtějí skutečně rozlišit dobro a zlo.

   Uvádím nejznámější výroky osobností, které podle mně dokonale vystihují podstatu jejich charakteru:

   Lenin: Učit se, učit se, učit se ...

   Hitler: Já osvobozuji člověka, od té ponižující chiméry nazývající se svědomí. Svědomí stejně jako vzdělání člověka jen mrzačí. Já sám mám tu výhodu, že mě neomezují žádné úvahy teoretického nebo morálního charakteru.

   Stalin: Bez znalosti teorie nám hrozí smrt.

   Smazat
  7. 20:40 jsem rád,že má někdo stejný pohled na tento úsek dějin ,jako mám já.Dík

   Smazat
  8. 20:40 To všecko dík slabost "floutka Nikkiho"! Kdyby Saša III. předčasně nezemřel, tak by se anarchososánkům a jiným gaunerům nikdy Rusko podvrátit nepodařilo! Stačilo důsledně dodržovat tzv. Májové zákony a nepoddat se žádným xindlům! Jako to dělal Stalin. Nebylo by ani půl milionu eserů, natož 20. tisíc bolšánů a pokud, tak všichni v emigraci! Ať si rozvracej už tak nahnilej tehdy Západ. Ruské Impérium mající skorem 600 milionů obyvatel by vládlo též nad na Bosporem, Persií i Čínou a bylo by jsouce řízeno germánskou elitou nejsilnějším státem světa!

   Smazat
  9. Ještě zajímavost, kterou jsem se dozvěděl nedávno. Před smrtí Stalina byli hlavním nepřítelem společnosti zákulisní loutko-vodiči a pleticháři. Až po smrti Stalina se nepřítelem číslo jedna pro SSSR stalo USA. Z toho plyne poučení, kdykoliv se bažina společnosti dostane do čela nějaké země, začíná to vytvořením fiktivního nepřítele a končí krachem hegemonie dané země (teď se to děje v USA, předtím to proběhlo v SSSR).

   Smazat
 4. http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-svoboda.php?itemid=34374

  OdpovědětSmazat
 5. Spal ji, proklej ji, víc! Požár Notre-Dame má ještě jednu dohru, radost muslimů šokovala novinářku:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spal-ji-proklej-ji-vic-Pozar-Notre-Dame-ma-jeste-jednu-dohru-radost-muslimu-sokovala-novinarku-587917

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni tam neznají pojem "předsudečné nenávisti" a Hamáčka, který by takové komentáře trestal. Jen nevím, jestli trestal padni, komu padni...

   Smazat
 6. "Sociální stát" si začněte budovat sami. Je sice smutnou povinností mít dneska účet, ale nechte si na někj posílat plat a ten pak hned vyberte. Nezadlužujte se, posilujte solidární rodinu, a nenechte banky, bankéře a "ekonomy" vymýšlet si peníze,. Tak je zbavíte zisku, tedy majetku, bez vyvlastňování, revolucí a krveprolití. Bez majetku si nikdo foukat nemůže. Stát sice nezmizí, stále bude potřeba, ale největší paraziti budou eliminováni. VAL

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím Vás a hlavně si vychovávejte své děti a vnuky, tak aby neplácali blbosti a ještě jim věřili a dál infikovali další voly a poté je i volili ve volbách. Žijou v bludu, kterým blbnou hlavy ostatním, mířím opět na Prahu a velká města. Kde si říkají, zde žijí ti chytří a v menších městech ti "mdlého" selského rozumu. Zatřeste jim makovicemi i sobě a uveďte je v realitu, elektromobily, soláry, uhlí nesmíme používat je třeba hledět na klima. Ta elektřina se někde musí vyrobit, to teplo se musí někde vytěžit a někdo to musí vyžrat! Hutě, průmyslové podniky, máme jich tu mnoho i montoven, copak ty pojedou na soláry? Proč to zde zmiňuji Praha, Plzeň, Liberec si požádali na příští rok o dvakrát takovou roční dodávku uhlí. Zde se musejí zdvojnásobit výrobní kapacity na odbyt uhlí, ty současné to již nezvládají. To jen ta realialita, pro ty chytré a vzdělané z velkoměst ze života pro zelené Bartošovské a Hřibovské Piráty, Vy "klimatické nouze" a "předsudečná nenávisti", to je Vaše pohádková "D"éčková blbost.

   Smazat
  2. Pokračování k výše.

   A jsme u toho, ty nedomrdlý zblbla neví, že Chvaletice zachránili stovky měst před Blackoutem, blesk jim udeřil do srdce trafostanice, oni za cenu neztrát zapojily přechodně, záložní rezervní agregát, který vše převzal za cenu přechodného postaršího chodu, avšak bez totálního exitu elektrické energie pro všechny! Mějte ty voly na obojku a stáhněte je zpět na zem, zelené, pirátské, humanitní bořiče bez kapky zkušeností a zodpovědnosti, "děti" Bursíkovi. Kolik už tento degenerát nadělal škod, nikdo ho nevolí a on se vždy vyrojí, nenažraná pakobylka žravá! Čím je užitečná nálety v roji, pouze nesmírnými škodami pro lidstvo ...

   Zakázat těžbu uhlí, danit uhlík, uhlíkovou daň! Klimatičtí aktivisté měli sraz. Podívejte, co by pro nás chtěli

   05.07.2019 12:29
   Téma klimatu a klimatické změny patří k populárním. Zřejmě proto včera ČRo Wave informoval o Klimakempu 2019. Koná se v okolí elektrárny Chvaletice. „Továrna Chvaletice se chová jako novodobý feudál,“ říká jeden z organizátorů. A co účastníci chtějí? Klimatickou spravedlnost, konec těžby uhlí, uhlíkovou neutralitu. A také transformaci společnosti od neustálé spotřeby.

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zakazat-tezbu-uhli-danit-uhlik-uhlikovou-dan-Klimaticti-aktiviste-meli-sraz-Podivejte-co-by-pro-nas-chteli-587956

   Vý ti zblbla, že Praha chce dvojnásobek uhlí na rok 2019, nezbytných pro Prahu?

   Smazat
  3. Pokračování k výše 2.

   Co kdyby se pražští mladí (eko)školáci v boji za klima a sucho, zaměřili především a hlavně na sebe!

   Spotřeba vody!

   Údaje od Pražské vodovody a kanalizace, a.s., průměrné denní hodnoty spotřeby pitné vody na osobu při různých činnostech v pražských domácnostech. Průměrná DENNÍ spotřeba VODY na osobu v roce 2018 byla v PRAZE 107 litrů!!! (v ostatních regionech ČR je spotřeba vody na osobu a den nižší kolem 85 litrů). To je o 22 litrů menší spotřeba na osobu a den než v Praze? Nebylo by už na čase, začít si zametat před vlastním prahem v Praze, než vysávat a terorizovat neustále regiony, které Vás nechtěně vykrmují a vepři mají stále málo v korytech, tak nespokojeně, neoprávněně chrochtají "Více, my chceme pomeje a píce"!

   Smazat
  4. https://www.pvk.cz/o-spolecnosti/

   Smazat
 7. Bylo by fajn, kdyby autor nezaměňoval pravici a libertariány. To je totéž jako zaměňovat levici a anarchisty...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ohledně daní mezi nimi nevidím rozdíl.

   Smazat
 8. BEZPECNOSTNI RISIKO, vlastnit majetek existuje pouze
  v Cesku !
  Proto je dulezite majetek zpenezit a penize prevest do bezpecnych zemi.
  (Zemi je nekolik a ja je NEBUDU jmenovat, protoze by to cenzor smazal a informaci si nechal pouze pro sebe -
  ten krkoun !

  Penize rodi penize a pretvareji vas k uslechtile osobnosti, ktera je benefitem pro spolecnost.
  A take zhesknete !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane H. 29.3.2019 se bandy banksterů dohodly jak dobit Ameriku.
   Váš president Trumpf už to vi a sdělil ameru,že když ho nezvoli znovu Amerika zkrachuje a s ni celý svět.
   Vite o tom něco?
   Prý to má nešťastný amer vydržet do konce roku a pak mu ukradou zasoby zlata,které jak vite stoupá a má uplně zmizet z trhu.
   Smrt nepřátelským banksterům, naš oblibeny president USA musi žit věčně!
   Co o tom piše americký tisk?

   Smazat
  2. 13:25 Hmm, tak peníze přetvářejí člověka k ušlechtilé a krásnější osobnosti? Můžete prosím vysvětlit třeba na příkladu miliardáře Rittiga, jak se z veksláka stal díky penězům ušlechtilou osobností a krásnějším člověkem, který je benefitem pro společnost? Pokud Ivo Rittiga neznáte, tak jeho životopis najdete tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ivo_Rittig
   Já se vám divím. Tak starý a pořád věříte pohádkám.

   Smazat
  3. Pane H.banksteři z Basileje III chtěji salámovou metodou zakroutit krk panu presidentovi Trampovi a celému světu,burza to brzy neutáhne a pomalu prý pukne.
   Co tam piče váš tisk,kdy ti banksteri maji zabit toho našeho oblibeného presidenta,je už v tisku USA vidět termin?

   Smazat
 9. 15:08 - nase banky jsou kamaradske a silne ! Pozice presidenta Tumpa je daleko lepsi nez v letech 2016-17 ! My obyceni lide s americke ulice ho mema radi .

  NEVERTE hloupe propagande Globalistu ! Mladi americti vlastenci by nejakou revoluci vsak uvitali, aby nafackovali, nekterym pro globalistickym skupinam !
  Nebot se pro vzajemne prekazky nemuzeme pohnout z mista !

  To jestli Amerika prosperuje nebo ne, vam ukaze, index DOW (Wall Str.) - jak videt chova se dobre, kvuli Trumpove agende !

  ([Se mnou je to horsi! Ja uz dve milenky nezvladnu a vas cenzor me nervuje ! Uz se tesim az ho Cesi zavrou do Daliborky a ja si prijedu poslechnout jeho kvileni ])
  h. (nick honolulu)
  A jeste jsem nezkoncil !

  OdpovědětSmazat
 10. Na mizině: Spojené státy se rozpadají. Silnice, přehrady, mosty i vodovody na padrť.Pokud by se všechny silnice a mosty v USA měly kompletně opravit, stálo by to přibližně 808 mld. USD. Největší hora dluhů v dějinách. Lež se stala normou. Pomůže Trump? Éra chlouby a obdivu je v nenávratnu.Polovina venkovských Američanů si nemůže dovolit nouzové výdaje ve výši 1000 dolarů
  https://beforeitsnews.com/v3/politics/2019/3098971.html

  OdpovědětSmazat
 11. Je roztomilé, pročítat zdejší vykecávánky. I já se tedy přidám. Podle mne se nám povedlo vypěstovat zvláštní odrůdu státu, který je asociální k sociálně potřebným a současně má hluboké pochopení a poskytuje podporu těm druhým. Vždyť je problém proplatit zubní plomby, ale věnovat něco miliard Bakalovi, Rittigovi, Šťávovi ... není problém. Jako akt spravedlivosti pak předhodit Zemana, Babiše a Benešovou je snad naprosté podcenění inteligence občanů. Lítáme v tom všichni a je blbost si nadávat do rudých dědečků či estébáků. Sorry.

  OdpovědětSmazat
 12. Komentář z 10:30 (nikoli můj) byl smazán. Sice žádná škoda, ale kdeže je hláška? Ptám se opakovaně, ale ptám se marně. Je redakce až taková honorace? JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Za sebe teď chci jen expresně reagovat a sdělit Vám, že s Vaším názorem souhlasím, mazání diskuse na NR mě moc mrzí a je dokonce důvodem, proč sám chvílemi ztrácím chuť cokoli publikovat. Ten problém internetové anonymity je obecnější, je bolestí doby. Není však snadné provozovat zdarma web a zajistit vše dokonale. Už tak předvádí NR obrovskou práci, ale bohužel není v silách ověřovat totožnosti diskutujících. Zvoleným jménům "neanonymních" věřit stejně nejde. Sám jsem již několikrát dospěl k tomu, že lépe solidně promazaná diskuze než žádná diskuse. Jestli máte dobrou radu, co s tím máme udělat, sem s ní. Přeji pěkný den a prosím, nezlobte se na NR - mažeme vše co můžeme, Petr Ďoubalík"?

   Smazat
  2. Dobrou radu vymažete,tak tu pane Ďoubalik neroňte krokodýli slzy.
   Podporujte solidaritu s ČSV,která je zu mazaná nejvice.
   Jejich druhý článek Programu dává návod na

   Realizaci občanské přimé demokracie,ovšem ne té kterou realizovat nikdy nepůjde,ale té která realizovat jde témêř okamžitě a mohla by znamenat,když se nad ni zamyslite,nejen konec cenzury,ale i těch,kteři se po volbách obraceji proti těm,kteři je zvolili a propaguji lháře tady obvinujici bez důkazů slušné diskutujici a žadaji jejich vymazáváni,to je totiž začatek konce i tohoto webu!

   Smazat
  3. Daři se vám maskovat pokles návštěvnosti i tim,že jste dali jak to vypadá,zaměrně zničit počitadlo za 6 dni.
   Vymluvy,že prý počitadlo jednou jde a jednou ne jsou jenpro naivky vás odhaluji jako lháře a je dost možná,že tu jen ohlupujete a nechcete plnit to co píšete v zahlavi!

   Smazat
 13. 13:19 reaguji opožděně, ale uvidím. Diskuze na tomto blogu nemá hlavní problém v anonymitě, ale v intelektuální a mnohdy i mravní úrovni části diskutujících.
  Nemám námitky proti tomu, aby komentáře, které se dost jednoznačně rozcházejí s preambulí na úvodu blogu byly mazány. Opakovaně ale kritizuji případy, kdy je komentář vymazán a není o tom zanechána hláška v zavedeném znění: „Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu“. To z prostého důvodu, že čtenářům není ponechán přehled nakolik je k jednotlivým námětům mazáno, je porušena logika ve sledu diskuze v případech, kdy již na smazaný komentář bylo reagováno, protože vyhledat a smazat všechny tyto reakce je pracné a nemusí být bezezbytku úspěšné. Ostatně, takové komentáře ani nemusí být v rozporu s preambulí blogu a nemusí postrádat informační hodnotu.
  Ideálním stavem by bylo příspěvky v rozporu s preambulí odkládat „na hanbu“, tedy mimo standardně přístupnou diskuzi s tím, že by konkrétní, odložený komentář byl nějakou nepříliš rychlou rutinou dostupný, ale tak aby nešel jako text kopírovat. Pak by byl nesporný přehled o stavu diskuze, míře i respektu ke kritériim pro odstraňování komentářů ..., což by byl významný kvalitativní přínos blogu NR.
  Protože žádný z běžných free redakčních systémů takovou možnost zřejmě neposkytuje, šlo by o programátorské dílo s potřebou údržby kvůli odolnosti vůči škodlivým zásahům. Tedy o věc těžko realizovatelnou bez pořizovacích a dalších nákladů za údržbu.
  Kde na to vzít nevím, takže zůstávám u toho, že mazáno by mělo být co nejméně, úzkostlivě v mezích preambule, vždy a zásadně se zanecháním zavedené „hlášky“ o vymazání. Zvlášť hloupé nebo nechutné komentáře bych s poznámkou (třeba „Ponecháno pro výstrahu/pro pobavení“) ponechával. Těm citlivým duším, které se dovolávají mazání kde čeho vzkazuji, že dožadovat se do ideálna vylepšované reality je stejně nemoudré, jako být vulgární. JiH

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.