Reklama

středa 31. července 2019

Metody rozhánění:. Policie na Západě rozhání protestující a přivírá oči nad standardy demokracie


Ilja Muromský
31. 7. 2019 riafanslovodel
Hrubé rozhánění shromáždění ze strany policie západních zemí nebrání orgánům těchto států uvažovat o demokracii. Článek popisuje "rozhánění" v Hongkongu, ve Francii, v USA a v Rusku. O mrtvých ve Francii se nepíše, o "potlačování demokratických protestů" v Rusku ano, a "objektivně".


Rozhánění v Hongkongu

Zatímco liberální opozice provokovala moskevské policisty, hongkongské bezpečnostní složky použily slzný plyn k rozptýlení demonstrantů v Yuen Long v regionu Nová teritoria na severu Hongkongu. Před použitím plynu pracovníci orgánů činných v trestním řízení učinili prohlášení a požadovali, aby se účastníci okamžitě rozptýlili.

"Policie je informována, že v okrese Yuen Long se někteří protestující chovají nepřípustně. Vzhledem k tomu, že řada účastníků protestů má železné trubky a improvizované štíty a někteří z nich odstraňují ohrazení z cest, policie se obává možného zhoršení situace. Policie vybízí veřejnost, aby zůstala v klidu a opustila danou oblast co nejdříve, protože situace může být brzy chaotická", je uvedeno v prohlášení na webových stránkách policie.

Současně hongkonští policisté neváhají používat i gumové projektily. V důsledku působení bezpečnostních sil v Hongkongu bylo několik lidí vážně zraněno.

Rozhánění ve Francii

Nedávné události ve Francii při rozhánění "žlutých vest" lze nazvat jedněmi z nejtvrdších v posledních letech. Policie neváhá zaútočit na protestující v celých skupinách, aktivně používají obušky a štíty pro bližší kontakt s lidmi. Často se používá slzný plyn a gumové projektily.

Na konci loňského roku během jednoho z těchto rozhánění utržil novinář RT France Luc Leger tržnou ránu v oblasti čelisti.

Xenie Fjodorová (hlava RT ve Francii, pozn. překl.): "Policie začala protesty rozptylovat, náš novinář Luc Leger je zraněn, nyní je mu poskytována pomoc. Zatím je to všechno, co je nám známo. Vysíláme z Champs Elysées, kde právě teď policie zablokovala část protestujících a použila slzný plyn".

Je příznačné, že v pouličních rvačkách za celou dobu existence "žlutých vest" bylo zabito více než deset lidí, další stovky byly zraněny v různé míře závažnosti. Přičemž se Paříž nepovažuje za vinnou za způsobené škody lidem.

Kromě toho je velmi příznačná skutečnost, jak francouzští policajti rozháněli migranty, kteří před dvěma týdny zaútočili na Pantheon a nazývali se "černými vestami". Uprchlíky mlátili pendreky a trávili plynem. Velmi demokratické, není-liž pravda?

Rozhánění v USA

Pravděpodobně se však nejdrsnější rozhánění mítinků odehrává ve Spojených státech. S protestujícími tam nedělají žádné ciráty. Proti davu americké úřady používají gumové náboje, vodní děla, obušky.

A při rozhánění demonstrantů ve městě Portland použila policie světelné omračující granáty. Několik lidí utrpělo zranění.

Rozhánění v Rusku

V sobotu 27. července se v Moskvě konalo nelegální shromáždění. Policisté se projevili dost zdrženlivě a splnili svou povinnost v souladu s ruskými právními předpisy.

Přičemž bylo nezákonné srocení doprovázeno provokacemi: kameny a láhve byly házeny na policii a ti nejodvážnější se ani nebáli vztáhnout ruce na pracovníky orgánů činných v trestním řízení. Pracovnívi však úspěšně zastavovali nezákonné akce. Vedoucí regionálního oddělení ministerstva vnitra Oleg Baranov řekl, že byla přijata všechna nezbytná opatření k zajištění bezpečnosti Moskvanů.

Bývalá vedoucí Hlavní správy Ministerstva vnitra RF pro migraci, generálmajor ve výslužbě Olga Kirillová poděkovala Rosgvardii, která dokázala zabránit tlačenici a krveprolití na nepovoleném mítinku v Moskvě.

Vzhledem k důstojnému a klidnému chování moskevských pracovníků policie se v paměti okamžitě vynoří podobné situace v jiných zemích. Pravdou je, že orgány činné v trestním řízení se tam chovají méně zdrženlivě. Mírně řečeno. Přečtěte si více v materiálu Federální tiskové agentury níže.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

39 komentářů :

 1. Všechny režimy rozhánějí demonstrace ale není demonstrace jako demonstrace. V Rusku to byly pro západní provokatéři. U nás to byly popírači té jejich „demokracie". A korporátní fašisty z usa nemá cenu komentovat.

  OdpovědětSmazat
 2. Bezdomovci v L.A.

  USA: Motorkář se projede losangelskou čtvrtí Downtown, která je plná bezdomovců spících ve stanech na chodnících. Údajně jich je přímo v Los Angeles okolo 36 000 a v jeho okolí dalších 59 000, což je 16% a 12% nárůst oproti roku 2018.

  https://navratdoreality.cz/bezdomovci-v-l-a-8101.html

  OdpovědětSmazat
 3. A to se zcela zapomnělo na Katalánsko!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A na Gazu.Tam se demonstranti odstreluji pres plot rovnou ostrymi.Napr.za 5 tydnu 2 100 mrtvych.Neni Izrael nejvetsi demokracii na svete?

   Smazat
  2. Izrael je najdemokratickejší. Denne to tamojšia vláda dokazuje.

   Smazat
 4. Rozhánění katalánských, francouzkých, belgických atd. demonstrantů vodními děly a slzným plynem za účasti obušků je humanitární a v rámci ochrany demokracie! To ruské? To každý vidí, že je jiné, nedemokratické Putinovské, že Radosto, co ty na to? Nakonec, všichni jsme kapitalisti, demokratisti!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, oni ti policajti v Paříži a v Barceloně používaj ty svý pendreky jen a pouze na obhajobu těch správných "evropských" hodnot! Kdežto ruská policie má západoazijské postranní úmysly, bacha na ně! Tak zatímco po ráně od Macronova biřice se z tebe stane vyznavač práv buziků a muslimů, tak po zásahu obušku v rukou omonovce se staneš pravým "Západoazijcem", co nesnáší buzny a bije doma ženu! :-))

   Smazat
 5. Polovina venkovských Američanů si nemůže dovolit nouzové výdaje ve výši 1000 dolarů
  https://beforeitsnews.com/v3/politics/2019/3098971.html

  OdpovědětSmazat
 6. No 12:05 to je stále ještě super. U nás si víc jak polovina občanů bez velkých problémů nemůže dovolit 10.000 Kč mimořádný výdej. Proto je tolik lidí v dluhové pasti o které se vůbec nepíše. Víme jen kolik je jich v exekucích. Proto jsou lidé tak apatičtí "nic nezměním" a nechodí k volbám. Zdegenerovaný zvrhlý parazité to vidí tak že jsou spokojeni. Proto se brání zuby nechty volební povinnosti. Ta je přece normální v mnoha zemích co i paraziti tvrdí že jsou demokratické. Pokud nepohnem s uzákoněním volební povinnosti a použitelným referendem tak s ničím nepohnem pane David.

  OdpovědětSmazat
 7. Co je na tomto dvojím metru divného ? Vždyť stále platí :" Co je dovoleno Bohovi není dovoleno volovi". Je snad jasné kdo je kdo .

  OdpovědětSmazat
 8. Monstra s lidskými tvářemi: Tyranie policejního státu přestrojená za zákon a pořádek Úterý 30. července 2019 12:39.
  https://beforeitsnews.com/v3/police-state/2019/5383.html
  Poté, co byla americká expanzivní vojenská říše kooptována chamtivými dodavateli obrany, zkorumpovanými politiky a nekompetentními vládními činiteli, krvácí ze země suchou rychlostí více než 15 miliard dolarů měsíčně (nebo 20 milionů dolarů za hodinu) - a to je přesně to, co vláda utrácí za zahraniční války. Odhodlání americké vojenské říše hlídat zbytek světa vedlo k tomu, že více než 1,3 milionu amerických jednotek bylo umístěno na zhruba 1000 vojenských základnách ve více než 150 zemích po celém světě. To nezahrnuje počet soukromých dodavatelů, kteří tahají statné platy na náklady daňových poplatníků.Nechali jsme vládní zlo, jeho zneužívání, mocenské drapáky, brutalitu, zlost, nelidskosti, nemorálnost, chamtivost, korupci, zhýrání a tyranii příliš dlouho. Blížíme se k zúčtování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě byste měl připomenout, že nám tu před časem nasadili mandelinku - svóloč amerikanskaja!

   Smazat
  2. Kdepak Pepku8:39, svoloč amerikanskaja už neplatí. Dnes tady máme jiné bolševiky z Bruselu Evropejskaja sojúza svoloč která pilně bojuje teďkom s Putinovým broukem, který nám přehazujou prokremelští agenti přes náš plot Schengenu.

   Smazat
 9. Španělská a Francouzská policie je o hodně tvrdší a agresivnější jak Ruská. Velké země jako Čína,RF,USA si musí udržet pořádek v zemi. Žádný majdan,nebo Jelcináda! Nejlepší jsou ovečky z Letné, zazpívali, zatančili, zanádávali a do listopadu kafíčkují.(-:

  OdpovědětSmazat
 10. NEVIM, jak je to v Rusku, ale s tou Amerikou to mate poradne popletene !
  V Portlanu (Oregon), policie rozhnani ANTIFU, ktera protestuje tim, ze zatarasi mosty, a dalnice.
  Loupi v obchodech a telesne napada stoupence naseho oblibeneho presidenta Trumpa !
  America je na strane Policie.
  h.

  OdpovědětSmazat
 11. V L.A. a v San Franciscu jsou tisice lidi na ulici, kvuli navikovym drogam a mimo to mesta , nejen ta zminena - jsou v upadku vsude tam, kde vladne levice a hlavne cernosi.

  Ted se vsichni hadaji ohledne Baltimore !
  Smrad, krysy, kriminalita a drogy !
  Vladne tam arogantni cernoch, ktery kritizuje Trumpa a doma ma bordel jako v Africe na Hillbrow v JHB !
  h.

  OdpovědětSmazat
 12. V pripade, ze nekdo zije v Americe v bide, tak je to tim, ze udelal nekde strategicko ekonomickou chybu !
  Zodpovedni a pracoviti lide nejsou v bide.

  Predrazene zdravotni pojisteni je drahe proto, ze nemocnice poskytuji pomoc i nepojistenym zdarma a prerozdeluji poplatky na pojistene a zodpovedne !
  (V ramci "lasky" k bliznimu svemu) !
  h.

  OdpovědětSmazat
 13. Ti co jsou na drogach jsou mimo system !
  Kazdy vi, ze pochcipaji na ulici a neni jim pomoci !

  Toto neni socialni problem, ale problem sebedestruktivni blbosti !

  Osobne tomu VUBEC NEROZUMIM ! Proc to lide berou -
  nevim !
  T.j., ale jeden z duvodu, proc president Trump prosazuje plot na hranicich !
  h.

  OdpovědětSmazat
 14. Ja jsem DUCHODCE, nebo-li OLD FART -
  (stary prd, receno po nasem) !
  Penzi mi plati vlada za odpracovana leta !
  Zdravotni system mam nejlepsi na svete !
  Jsem dukaz to, ze America je moc fain zeme, pro zodpovedne a pracovite lidi ! (Pracoval jsem cely zivot.)
  To, ze je zde bida pro stare lidi, je srandovni socialisticka propaganda.
  h.

  OdpovědětSmazat
 15. Musim doplnit ten odstavec o Americe !
  Kdyz ANTIFU, chytne rapl a zablokuje dalnici, tak riskuje svoje zivoty, protoze se tam sjizdy gangy motorkaru, kteri se velmi radi fackuji a ANTIFA dostane poradnou nakladacku !
  Drivejsi nepratele -policie a motorkari- jsou dnes pratele a motorkari pomahaji policii..
  Motorkari jsou na strane Trumpa !
  Antifa je na strane Globalistu a Sorose.
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi to má někdo popletené, a nebo to je geniálně jednoduché. Co já vím, tak Trampík je koník globalistů, ale oni jsou dosti mazaní a možná že i ti druzí, jsou jejich koníci, pokud vám dají vybrat ze dvou jejich koníků, tak nemohou prohrát. Takhle to je jednoduché, pokud jim to, jak se říká žereme, i s navijákem, tak to je brnkačka. Hej hou a tom tom to je. Rudý dědeček

   Smazat
 16. proboha co se divíte - tohle je skutečná tvář té vysněné demokracie !!!

  OdpovědětSmazat
 17. Omlouvám se, ale dnes mi už kolikrát stačí přečíst titulek a vím o čem to je a o čem bude diskuze. Většinou souhlas a pár asi placených trollů. Jenom ze slušnosti se donutím přečíst si obé. A teprve pak reaguji. Vždy po přečtení titulku, vím co napsat. Dneska mne praštila do palice ta rádoby aféra, že někdo si dovolil říci to, že na Národní třídě o sametovém pšouku, to nebyl masakr. Jak by nebyl, stačí se jen křivě podívat a už to je masakr, ve Španělsku a Francii se stačí dobře trefit mezi světla, poslat ho z tohoto světa a masakr to není, je to jenom oprávněná obrana svobody a demokracie. A jestli to někdo vidí stejně je to rudý hovado s posranýma rudýma trenkama a sentimentem po komunistickým lágru. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudý dědeček, tak trollíci kde jste, takhle si na chlebíček asi nevyděláte, možná že už máte vyděláno dosti, to vám teda závidím. Tak se trochu ztopořte. Hej hou.

   Smazat
 18. 19:11
  Pepek Vyskoč je tento týden na pravidelném pozorování v Bohnicích, jinak byste už byl "kokot", "rudý blb", apod.
  Je tady klid, co?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ba ba. Hej hou

   Smazat
  2. 11:25 - Neni to náhodou tím, že toho idiota redakce maže?

   Smazat
 19. Nesnáším cenzuru a proto Wenzel Hoffstein-Dworzak, známý to čichač prdů téhle židočekistické poloopice - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

  usilující svým mazáním Pravdy marně bránit, aby i u nás proběhla důsledná de-komunizace jako na Ukrajině a v Pobaltí, potáhne odsud v čele svých odulých kumpánů tak rychle, že se nestačí ani posrat, až mu dám přičichnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

  OdpovědětSmazat
 20. 11,32
  Seš chuj,jak fotr tvůj.
  Mámě tě měl ten Dežo bangladežo vystříkat do huby a vona tě spolknout,byl bys třeba doceněnej jako chuťovka.:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tvůj fotr byl vožralej zrzavej Veškrna! Jenže ti to neměl kdo říct, páč t vámáti byla němá. To se stalo, když za války navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její zkurvenou komoušskou famílii, tvý bábě uřezali ty její hnusný povislý kozy, dědkovi jeho zbytečnýho zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu kde vynášela popelníky vošukat a z toho si se vylíhl ty!:-)))

   Smazat
 21. 16:33
  Koukám,že jednobuněčnej potrat vopičí kurvy mele pořád stejně....inu,komu není dáno bude DEBIL i kdyby všechny paukosračky světě sežral!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky koukám, je furt stejnej ten zmrd cenzorskej F56! ☺

   A co ty, ještě ti svěřujou tu káru cos v ní odvážel komoušský zdechliny z pitevny? Jsem rád že tě prosektor pustil po dlouhý době ke kompu, aspoň se nebudu tolik nudit, putlerprde ... ☺

   Smazat
 22. 18;46
  Z HOVNA jsi vzešel a jako HOVNO zdechneš.....bez toho,že bys kdy věděl,co ve skutečnosti znamená F56 doopravdy!!!!!!
  Na to ovšem ty přechozená syfilido nepřijdeš ani za miliardu let!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvělej popis tohodle fýry tvýho židočekistickýho vypouštěče!!!!!☺ - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Jenže ten měl diagnozu A52 ... a to nerozchodil. Jéé, pane šeditelííííí! Chycht!

   Smazat
 23. 19;53
  Opakování tepláren ty paukosračko je k HOVNU,když ty bezmozku nechápeš a NIKDY nepochopíš co ty zkratky znamenají!!!!!!!!!!!
  A nesváděj svojí přechozenou syfilidu ani hlubokou mentální retardaci na jiný!!!!!!!
  Jo a správně je Ty HOVNE A56 a A52,ani jsi mně neopravil!☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lejnere putlerýči, netřeba NIC opravovat! Tvůj vypouštěč se stal v 56 letech agentem židočeky A56! Což ho současně i frustruje a proto na něj sedí i diagnoza F56. Zakladatel židočeky Zederblum zas v 52 letech začal chcípat na tu přechozenou syfilidu ...

   Smazat
 24. 21:05
  Nesmrtelný jednobuněčný paukosračkomet zase bleje debiloviny.....je to těžký bavit se s volem vo sobotě,když jde jako TY POSRANINO v pátek na porážku !!!!!!☺

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.