Reklama

středa 10. července 2019

Módní policie vrací úder: Muži ze Sudet by slušela spíše černá. Ve hře jsou i plavky a rudá rádiovka. Napište Mikimu! Co je to fenomén “Netopýřího chlapce?”

10. 7. 2019  Höppner

Redakční tým Módní policie se ostře ohradil proti nařčení některých konspiračních webů, že pískově hnědá, která bývá bohužel spojována s barvou uniforem wehrmachtu, je jedinou volbou pro zrzavé.


Předseda Mikuláš Minář ve svém oblíbeném stejnokroji. Nešťastná volba, shodují se znalci.


Jen to jen nápad…
Barevnou kombinaci předsedy aktivity Milion chvilek pro demokracii označily “za velmi nešťastnou” i další módní autority.
Snaživý aktivista má zrzavé vlasy a chodí na každou demonstraci v pískově hnědém oblečení, připomínajícím starou německou uniformu (například Hitlerjugend).
“Pan Minář z organizace Milion chvilek zřejmě nosí pískově hnědou protože se domnívá, že mu jde k vlasům,” uvažuje guru módní policie Františka Čížková. Aktivista Mikuláš Minář,

Ikona módní policie Františka Čížková
Zakladatel módní policie Ondřej Höppner a bývalý šéfredaktor kultovního časopisu SPY (kde se v roce 1999 tato rubrika objevila poprvé) s tímto názorem souhlasí a upozorňuje, že se z pana Mináře již stalmódní influencer, který ovlivňuje vkus mnoha mladých lidí.
“Asi by nebylo vhodné, aby nám začali chodit mladí lidé po celé republice v pískově hnědé uniformě,”konstatuje zakladatel módní policie s tím, že mnohem vhodnější by byla například námořnická trička, nebo (dle počasí) třeba kalhotové kostýmy. Zajímavé by bylo například vrátit na scénu fenomén čepic zvaných rádiovky.

Nový směr Milionu chvilek: Místo demokracie rádiovky
“Miki by měl zásadním způsobem změnit šatník, proč nesáhnout třeba po černé, která zeštíhluje,” shodlo se grémium modní policie redakce portálu Argumenty a Fakta když některé redaktorky poukázaly na to, že Miki trochu přibral.
Diskuzi na toto téma rozvířil spřátelený humoristický web manipulátoři.cz, který mistrovským způsobem šíří tzv. hoaxy tím, že je jako by vyvrací (výraz hoax vznikl ze slov “hokus pokus”, který je překvapivě stejný i v angličtině). Tleskáme!
Módní vliv na veřejnost (převážně naše mladé lidi) je přitom v aktivitách agenturyMilion chvilek již zásadní. Původní atraktivní záměr, tedy demonstrace, namířené proti premiérovi a vládě, se zcela míjí účinkem. Má dokonce opačný efekt. Po opakovaném konání demonstrací preference hnutí ANO premiéra Andreje Babišestabilizovaly a podle některých průzkumů i vzrostly.

Červen 2019, tedy PO SÉRII protivládních demonstrací agentury Milion chvilek . Zdroj: Agentura STEM

Červen 2018, tedy PŘED sérií protivládních demonstrací agentury Milion chvilek. 
Zdroj: Agentura STEM
Lze zde dokonce vystopovat přímou úměru: čím víc demonstrací, tím víc roste obliba hnutí ANO.

Oblíbený a světově proslulý módní guru Osmany Laffita
Podle názoru mnoha odborníků by již měla agentura Milion chvilek upustit od ideologie a věnovat se spíše masovým módním přehlídkám.
“Z tohoto důvodu považujeme za velmi prozřetelné angažmá modelky Anny Geisleové,” uvádí módní grémium redakce Argumenty a Fakta. Populární Anna (která hraje i ve filmu) se prosadila jako odvážná modelka například v Miláně.

Modelka Geislerová

Ozvalo se již několik módních značek mezinárodního významu, že by tuto novou aktivitu a směr agentury Milion chvilek podpořily, a to třeba i finančně. “Neměli bychom problém například s plavkami pískové barvy se značkou Milon chvilek. Logo by si mohly nechat stejné, nebo podobné,” nechal se prý slyšet přední módní návrhář Osmany Laffita, jehož modely jsou celosvětově oblíbeny a mají ho rádi i televizní diváci – a nejen pro jeho roztomilou češtinu!

Napište Mikimu!
Výzva čtenářům Argumenty a Fakta: Máte módní tip pro předsedu Milionu chvilek? Pošlete nám ho do redakce na adresu: argufa@seznam.cz! Nebo přímo na adresu: info@milionchvilek.cz
“Módní přehlídka na Letné, to by bylo fajn,” plánují obchodníci s módou. Jejich nadšení trochu mírní obavy z rostoucího vlivu zelené. “To by bylo z bláta do louže,”varují. Nebránili by se prý rudé, tedy jakémusi “přiznání barvy”. Ale to je právě ten nový úkol “Mikiho” Mináře a jeho nové rádiovky.
Náklady na organizaci demonstrací Milion chvilek se podle některých odhadů pohybují v řádech desítek, možná stovek milionů korun – agentura však vybrala podle svého veřejného účtu na darech jen zlomek této částky.
Změna směru by tam byla pro Milion chvilek rozhodně řešením. Proto jsme Mikulášovi Minářovi napsali:

E-mail redakce AF Mikimu

Posílejte Mikimu jako důkaz podpory červené, nebo ještě rudé lépe rádiovky. Když je donesete do Pražské kavárny Mlýnská na Kampě, určitě mu je předají.

Válka webů nejen o módě: Kdo víc dezinformuje?


Satirického textu portálu Argumenty a Fakta o hnědé “uniformě” aktivisty Mikiho se chytilo i několik konspiračních webů, jiné se zas vytvořit hoax, že vyvrací hoax. Z jiných se ozval potlesk.
Protože je webový prostor rozdělen stejně jako politická scéna na přibližně dvě stejné poloviny, poprosili jsme zástupce obou stran, aby nám předložili svůj seznam konspiračních webů.
Na jedné straně jsme oslovili web Konspirátori.sk (nadhled z ciziny) a Manipulátoři.cz, který považujeme za spřízněný kvůli humoristickému nadhledu. Na druhé jsme oslovili oblíbený portál Protiproud.cz. Po obou jsme chtěli, aby nám poslali svůj seznam webů, které považují za dezinformační. O výsledku budeme informovat.

Ono je to totiž celé složitější. než by se mohlo na první pohled zdát. Je to neuvěřitelné, ale pořádají se dokonce školení (!) jak mají občané vnímat informace. Školitelé jsou placení například z fondů Evropské unie a vysvětlují čtenářům, který zpráva je “závadná” a která není. Pozoruhodné. Školitelé prý chodí dokonce mezi děti a důchodce, ale tomu už nevěříme.
Například Česká televize prokazatelně několik dezinformací odvysílala.
Redakce České televize například editorsky zasáhla do projevu prezidenta Miloše Zemana, když z něj vystřihla zmínku o tom, že miliardář Babiš je tunelář. Množí se hlasy (včetně apelu prezidenta a premiéra), že jde o propagandictiké médium. Lze být někdy dezinformační a někdy ne?
Semeništěm dezinformací je podle mnoha seznamů například Wikipedie (její ideologická sekce) – ta si ovšem ani nenárokuje pověst “ověřených informací” a naopak se odvolává na to, že na ni nemá být odkazováno jako na zdroj. Bohužel – je to marketingový nástroj.


Není navíc ani jasné, co to vlastně “dezinformace” je, mnozí odkazují na “městské legendy” typu Černá santitka. Jiný zas považují za dezinformaci, že “Premiér Babiš nelegálně čerpá z evropských fondů”.

Kultovní obálka časopisu Weekly World Nes

Dalším typem jsou například satirická média typu “Weekly World News”. Tento americký časopis proslul například tématy o “Netopýřím chlapci” (Bat Boy), nebo titulky typu: “Nacistický kosmonaut se vrátil z vesmíru, nezestárl ani o den.”
Z novější tvorby je to například The Onion ZDE, který považuje redakce AF za zpřátelený.
Nápověda pro přitroublé: Tento text může obsahovat prvky nadsázky a satiry a také je obsahuje!
28 komentářů :

 1. Co je to za haťmatilku 18:52,kam aź chcete klesnout co Preambule o marasmu. Tohle už je masochismus zoufalcú. Ach jo, místo profesionality, klesající tendence.

  OdpovědětSmazat
 2. Berete to moc vážně. Copak se nedá dělat legrace i z krize a z hupáků?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Dvořáku, mě se to líbilo MOC! Jak úlevné, když se člověk může při četbě na internetu místo depresí - zasmát.

   Smazat
  2. Navzdory vsem biologickym zakonum Jandove se rozmnozuji.. I Dolf mel modni barvu hnedou asi z duvodu ze z te hovnohnede povstal a zasel.

   Smazat
 3. Pro pana Dvořáka je naše snažení pouhá legrace? Moc vám děkuji hlupáku, neberte to vážně.

  Pokud by dostávali politici vysvědčení jako ve škole, získal by letos prezident Miloš Zeman „horší trojku“. Toto hodnocení mu lidé udělili v průzkumu CVVM. Z výsledků je patrné, že si v posledních letech pohoršil: po svém nástupu měl známku 2,59, o dva roky později to dotáhl dokonce na 2,35. I tak je na tom s průměrem nejlépe, nejhorší známku, která se blížila čtyřce, obdržely KSČM a TOP 09

  „Všechny subjekty se nasraly do poměrně úzkého rozmezí průměrných známek od 3,13 do 3,78,“ uvedli autoři průzkumu.

  Nejlepší průměrnou známku sice dostal prezident, přesto si od loňského roku pohoršil o 0,11 stupně. V pořadí druhé hnutí STAN si naopak polepšilo o 0,16 na průměrnou známku 3,19. Obdobně se zlepšilo i hodnocení Pirátů, kteří si udrželi s průměrem 3,2 třetí místo. ANO, které bylo loni na druhém místě, si pohoršilo o 0,11 na průměrnou známku 3,22 a skončilo tak na čtvrtém místě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A copak jste nám svým textem chtěl sdělit? Že existuje statistika? Že nemáte smysl pro humor? Že jste zneuznaný numerolog?

   Smazat
  2. Hrobníku, je apríla? Co máte s tím pokleslým humorem, sděluji vám, bordel v tom mišmaši od stemu, hledejte, opravte a pak si zahrajte na dušičky.

   Smazat
  3. 23:10 Kolem půlnoci píší opilí pomatenci. Až vystřízliví, vysvětlí nebo smaže.

   Smazat
 4. Jedině co je pozitivní na tomhle článku jsou preference pravdoláskařských stran.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedno z mnohého, co je v článku zmršené jsou zrovna ty preference stem, jsou chybné, stan a top, koukejte a pište nebo nekoukejte a nepište. Trollíte jako ta blbka Jana, pravdoláskařka z Čaputova. Nic víc z ní nevyleze, sprostý kolovrátek z Kiskovej Fatry.

   Smazat
  2. Pohřebák pro vás už jede v příštích volbách to jsou jen fakta.

   Smazat
  3. huhoho Vzhledem tomu že jsou průzkumy většinou z Prahy tak by se tomu dalo věřit. Dokonce že SPD má jen 7% v Praze. Pan Dvořák nemyslel určitě mě za prvé nechlastám a pomatenec nejsem. Jsem moc rád že tu nejsou pirátský fašisti co to tady psali jejich propagandu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Milý Pohřebáku, samozřejmě žetrojčící troll 13:36 ve spolupráci se značkou huhoho si dělá kozy. Nemajíc nic na práci, pomlouvají a chtějí škodit.
   Do spamu zařazujeme např. rasistické výlevy či poznámky, a to pro případ šetření. Nikomu nic nepředáváme. Vše zůstává v naše redakčním archivu. V okamžiku, kdy inkriminovaný příspěvek vkládáme do spamu, mizí z diskuze beze stopy.
   Jasné?

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Útoky na redakci, zvláště když se v nich lže, jsou také mazány. Host, který se neumí chovat, musí pryč.

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 5. Františku Čížkovou jsem ondyno potkala při nakupování v Penny na Revoluční.Bohužel jsem se nekoukla co má v košíku.
  Kdyby tam bývala měla pytlík s koblihama,hned bych byla doma...V tom případě bych hnedka věděla,jak její vyjádření ohledně Mináře číst,jak to myslela...
  Takhle nevím nic,ách jó,to mám za to,že nejsem všímavá.
  Plačící smajlík
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Proč má tenhle neinformativní článek tak výjimečné postavení, že je v přehledu článků uveden úplně celý, aby byl každý nucen si ho přečíst? Kdo hledá informace, tak těžko bude rád za tohohle pestrobarevného papoucha doplněného jakýmisi omalovánkami. To se z Nové republiky stává Blesk?

  OdpovědětSmazat
 8. Ale chybicka se vloudila , Wehrmacht mel samozrejme barvu polni sedi uniformy. Hneda byla hlavni barva NACISMU a predevsim SA Rohm
  Storm Abteilung, homosexualove tvorili hlavni a nejagresivejsi slozky a mlatili a vrazdili az se provrazdili do vlastniho masakru Dolfem, kdyz pak nebyli treba . Hneda nesmime zapominat je predevsim a prirozena barva Hovna..Take sudetsti naciste behali , kriceli jako zrudne nenormalni deti, v kratkych kalhotkach s padacim mostem ,tez hnedych a v bilych ponoztickach. A strasne a fanaticky se vyzivali na tom zrazovani , ale s cim kdo zachazi...Zradili nas , zradili svet i sebe v Mnichove a potom a byli zrazeni a pouzivani na nejhorsi reznicinu a zvrhlosti ,prave spolu se zbylymi SA./v koncentracnich taborech atd./, co nikdo nechtel delat a stitil se.. Osud zradcu ,zradce nemine a kazdy jimi pohrda ..Germani fanaticky zrazuji az dodnes az zradili sami sebe...
  A nemuzou prestat..
  Ale me zkusenosti , jsou ze cesi s vyjimkou asi 5 pratel mne se vzdy snazili slapnout na hlavu , kdyz jsem se topil..Zatimco moji kamaradi synove sudetskych germanu, kteri ale nebyli spravedlive odsunuti , kdyz byli shledani bez viny, ti byli velmi loyalni a velmi kvalitni pratele dodnes... Jedinou potiz meli s cestinou , ale v Usti a v jinych mestech na severu se bezne mluvilo vetsinou i na verejnosti nemecky az do doby kdy ti stari vymreli.. Kdo jsou ti dnesni sudetaci nevim, ale je to jasnej podvod na nas..99% jiz jich nezije..

  OdpovědětSmazat
 9. Ale zase omyl , piskove zlutohneda hneda ale decentni a kvalitni barva ,byla uniforma Rommelovych divizi v Lybii, Afrika Corps.velmi kvalitne vybavenych , jako trampove jsme nosili neco z toho..

  OdpovědětSmazat
 10. Světle hnědá barva byla barvou košil SA. Firma Jägermeister, byla založena v roce 1934 a tuhle v tehdejším Německu velmi módní barvu si dala na etiketu svého pití. Až před několika roky, upozorněna na tento fakta a "tradici", kterou tím ctila, rychle změnila barevnost etiket. Přešla k černé (SS) a zelené (Wehrmacht). Zkrátka ta firmy se pořád potácí ve stejném začarovaném kruhu.

  OdpovědětSmazat
 11. Vlastizrádné spolky zůstanou vždy zločinné a zaprodané,i kdyby se jejich členové oblékly do andělských stejnokrojů.
  https://uloz.to/live/!CSErxZRz/ukrajina-agresori-ueromajdanu-fasista-tjagnibok-simon-panek-exbolsevik-j-stetina-maklej-prazak-kocab-hrabivej-schwarzenberg-transatlanticka-kolonie-prazsko-nekonecny-prazskostredoevropsky-mindrak-vuci-zapadnimu-svetu-ex-havel-avi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Malá rada:
   Tvé kraviny z uloz.to nikdo stahovat nebude. Pokud bys to dal na youtube, tak bych na to možná někdo klikl.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.