Reklama

pondělí 1. července 2019

Mučení Juliana Assange

Paul Craig Roberts
1. 7. 2019    paulcraigroberts
Už za pár dní toho bude všude kolem nás plno. Oči i uši nám zalehnou bezduché projevy a úvodníky o tom, jak velkou a slavnou demokracií jsem se stali od časů, kdy jsme přestali být britskou kolonií. Jedním, čím USA zcela určitě nejsou, je demokracie. Demokracie totiž vyžaduje informované voličstvo, které USA zcela určitě nemají.


Americká média a kompletně všechen západní tisk a všechna jeho TV média fungují pro Washington a vládnoucí oligarchie jako jejich ministerstva propagandy. Vysvětlení jsou řízena tak, aby vyhovovala vládnoucím elitám, a pronásledování a mučení Juliana Assange s konečnou platností dokazuje, že první dodatek americké ústavy už je dodatkem mrtvým. A mrtvou je i tolik vychvalována vláda zákona ve ve velké americké demokracii. Od režimu Clintonova zažila Amerika už čtyři kriminální režimy v řadě a pyšní se prezidenty a nejvyššími činiteli, kteří na sobě nesou vinu těžší, než nacisté souzeni v Norimberku.

Bez vlády práva nelze zabránit tomu, aby se demokracie neproměnila v tyranii. A v Americe tyranie už značně pokročila.

Představme si, že by se Američané jednoho dne dověděli, že Assange je absolutně nevinný člověk, jak to vyslovil Nils Metzer, zvláštní zpravodaj OSN pro otázky týrání a mučení. Co by tak asi udělali?

Nils Metzer popisuje, jak jeho vlastní vyštřování toho, jak je s Assangem nakládáno, ho osvobodilo od totálně falešného obrazu „americké demokracie“. Což je ovšem poznání, které s ním neinformovaný americký lid sdílet nesmí.

„Nakonec mi konečně došlo, jak jsem byl propagandou zaslepen tím, jak byl Assange systematicky ostouzen“, píše Metzer. „ A to s tím cílem, aby se veškerá pozornost veřejnosti odvedla od zločinů, které odkryl. Jakmile ho prostřednictvím izolace, výsměchu a nabalováním hanby zbavili podoby normálního člověka, nebylo už problémem zbavit ho i nejzákladnějších lidských práv. A to bez toho, aby svým jednáním vyprokovali nějaký významnější veřejný protest. A tak se přes zadní dveře naší vlastní uspokojenosti vytvořil legální precedent, který v budoucnu bude lze uplatnit i na všechna budoucí odhalení, se kterými přijdou třeba The Guardian, the New York Times či ABC News.

Ale i tak si můžete říct: Proč tolik pozornosti Assangemu, když mučeno je dnes tolik lidí na celém světě?

Odpovídám: Protože to, co píši, není hlavně o tom, jak ochránit Assange, ale o tom, jak předejít precedentu, který se pravděpodobně stane pečetícím osudem celé západní demokracie. Protože jakmile se pravda jednou stane zločinem, bude už pozdě odchýlit směr tohoto pochodu jinam. Náš hlas předáme cenzorovi a osud nás všech neomezené tyranii“.

Tento Metzerův text byl nabídnut řadě amerických, anglických a australských listů, z nichž žádný neodpověděl kladně.

(Nils Metzer je švýcarský akademik, autor a pracovník v oboru mezinárodního práva. Jako zpravodaj OSN v záležitostech mučení a jiných nehumánních praktik pracuje od 1. listopadu 2016.

Jeho článek, z něhož jsme čerpali, vyšel v Médiu). medium

Vybral a přeložil Lubomír Man

19 komentářů :

 1. Assange je ztracený, tak jako HUS. Bohu žel!

  OdpovědětSmazat
 2. No tak naprosto skvělé podání situace o slavné „demokracii" v usa. Pan Assange je jejich oběť protože zveřejnil pravdu o zločincích.

  OdpovědětSmazat
 3. Ale co to, ty kokote? Nevyhrál náhodou volby a nestal se prezidentem USA tvůj miláček, spasitel všehomíra Trump?
  Zřejmě si to neuvědomuješ, ale právě to tvoje bezbřehé, zcela svobodné prdění, kterým už po mnoho let zásobuješ internet a za které tě nikdo ani náznakem nijak nepronásleduje, je nejjasnějším důkazem demokracie a svobody v USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mame zjisteno kde bydlis! Jak mozna nevis dnes je to jednoduche ,treba jak poslouchat tvoje zbrblani a prdeni ve tve plechovce ktere rikas auto rikas auto.Byl bych znacne nervozni kdyz ti nekdo zaklepe na dvere ss ss

   Smazat
  2. 0:27 Kdybyste neměl v hlavě piliny, tak byste si uvědomil, že právě váš výlev přesně potvrzuje Robertsovy závěry o potlačování pravdy. Jste jedním z těch, kdo se pravdy bojí, protože odhaluje jejich mravní ubohost. Proč místo nadávek nedokážete, že údaje v článku nejsou pravdivé? Článek Robertse na nějakém poloilegálním sajtu přece není totéž, jako zveřejnění oficiální zprávy Švýcara Nilse Metzera, zvláštního zpravodaje OSN pro otázky týrání a mučení. Pokud nemůžete dát odkaz na světové zpravodajství, které jeho zprávu zveřejnilo, tak jste jen směšný "brown nose". Jako oddaný poskok USA jistě víte, co to znamená.

   Smazat
  3. chcete naznačit, že vítězszví Clintonové by bylo bývalo lepší?

   Smazat
  4. Ten Trump zatim za dobu sveho vladnuti nezacal jedinou valku.Na rozdil od nositele Nobelovy ceny miru Obamy a jeho valecnicke ministryne Clintonove.

   Smazat
  5. 0.27 - jestli považujete hulvátství za projev svobody a demokracie, rychle od vás co nejdál. Jste mamánek!!!!

   Smazat
  6. ...ano, tím, že vyhrál Trump, se Státy vyhnuly namířené kulce.

   Smazat
 4. 0:27 váš text je ukázkou demagogie. Nemůžete vědět, zda 0:14 nebo 23:51 vyznává Donalda Trumpa, nemůžete vědět po kolikáté a jak dlouho kdo z nich tady vystupuje, krom toho nediskutujeme v USA, ale v ČR. A nakonec, žádný z předchozích diskutujících nepodal autentickou informaci o zločinných praktikách institucí USA. Ponechám stranou, že tak nesmyslná tvrzení ještě zdobíte nadávkami. Žasnu, kde se taková ubohost v kom bere. Je mi záhadou, jak je vůbec možné s takovou intelektuální výbavou existovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl jsem za to, že i největšímu tupanovi bude jasné, že píši přímo PC Robertsovi. Ne tak vám. A abych předešel další vaší podobně "duchaplné" poznámce tak předesílám, že vím, že to tu PC Roberts nečte a mé oslovení Robertse je pouze řečnické.
   A protože evidentně neznáte tvorbu toho "velducha", tak vám raději doporučuji, mlčte!

   Smazat
  2. 1:14 Já vám na oplátku doporučuji zjistit si o P.C.Robertsovi nějaké údaje, než se o něm budete vyjadřovat s takovým despektem:
   https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Craig_Roberts
   Jestli se domníváte, že vaše znalosti reality v USA jsou větší než jeho, tak jste zralý na psychiatrické vyšetření.

   Smazat
  3. 1:14 jako tupanovi mi skutečně nedošlo, že otevíráte diskuzi s PCR. Za až tak nadřazeného jsem vás přecejen nebral. I když, vnímat míru vaší arogance, všimnout jsem si měl.

   Smazat
 5. Hurvinci, vy Sulini zakrneli v nazorech !
  Zde prohlasuji, ze Roberts je na strane presidenta Trumpa - VOLIL HO !
  Autor Roberts je puvodne z Atlanty a tam nemaji radi Washington D.C., od dob obcanske valky.

  Jeste vice nez Washington D.C., nemaji radi stat Ohio a vy si zjistete z dejin Ameriky proc !

  Amerika je vsak celkove moc fain zeme a mnozi z vas by zde byli uspesni, kdyby jste nebyli BLBI a nehltali oficialni propagandu !
  Ta propaganda uz 70 let rika stale to stejne, ze jsme v upadku. NEJSME !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu ano nejste v úpadku ale ve vzletu do prdele.

   Smazat
  2. 7.43 Myslím si, že propaganda Ameriku chválí. Ale když tedy tak prosperuje, jak je možné, že nasekala tolik dluhů? Jak je možné, že nepřetržitě tiskne bezcenné dolary, což by si nemohla dovolit, kdyby nebyl dolar světovou rezervní měnou. Tím vlastně Amerika podle mého názoru okrádá celý svět. Tak to je prosperita?

   Smazat
 6. Anonym 0:27 musí být nevzdělaný hlupák, oběť režimní propagandy a další posluchač "naší" židoamerické ČT a ČRo !! Stále platí, že čím větší retard, tím má údernější slovník !!

  OdpovědětSmazat
 7. Spojené státy nikdy nebyly demokratickou zemí! Je to stejný mýtus jako třeba narativ o láskyplném Vatikánu.

  OdpovědětSmazat
 8. Podle mě je v článku nejdůležitější ta pasáž, kde se mluví o písku, který propaganda hází občanům do očí. Odvádí kritikou, pomluvami a špiněním autora pozornost od zločinů, které odkryl. Lidi by se měli pídit po příčinách, pravdivosti sdělení a potrestání těchto zločinů. A ne zatracovat toho, kdo vynesl pravdu ven. Připomíná mi to hon na údajné "ovlivňovače" minulých voleb v USA. Co je důležitější : jestli je pravda to, co se objevilo na internetu o H. Clintonové, nebo to, kdo to tam dal ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.