Reklama

neděle 28. července 2019

Na Ukrajině je posuzován "chorvatský scénář" pro uchvácení Donbasu

29. 7. 2019 mk
Ukrajinský velvyslanec sdělil, jak je možné vrátit Kyjevu nekontrolovaná území. "Chorvatský scénář" se nejvíc Ukrajině hodí pro návrat Donbasu pod kontrolu. Tento názor vyjádřil ukrajinský velvyslanec v Chorvatsku a Bosně a Hercegovině Alexandr Levčenko v rozhovoru s politologem Jurijem Romaněnkem. Podle jeho vyjádření musí ukrajinské úřady v první řadě vyřešit problém účasti ve volbách obyvatel nekontrolovaných území. Za tímto účelem musí do zóny ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny vstoupit mírotvůrci .


"Podle všeho bude pro Ukrajinu nejsprávnější "chorvatský scénář", tj. scénář zapojení mírových sil ..., který umožní řešit otázku uskutečnění voleb na dočasně okupovaném území", uvedl diplomat.

"Chorvatský scénář" také předpokládá úplné odzbrojení místní lidové milice. Velvyslanec se domnívá, že odzbrojení silových struktur neuznaných republik a "stažení nezákonných ozbrojených formací" bude možné díky zavedení do oblasti cizích vojáků.

Připomeňme, že v srpnu 1995 bylo asi čtvrt milionu Srbů nuceno uprchnout z Chorvatska poté, co v zemi proběhla operace Bouře, během níž dvě stě tisíc chorvatských vojáků zlikvidovalo samozvanou Republiku Srbská Krajina. Chorvatům se tehdy podařilo za 84 hodin nastolit kontrolu nad všemi územími kontrolovanými Srby, s výjimkou Východní Slavonie.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

35 komentářů :

 1. Autor "zapoměl" uvést cenu tohoto scénáře. I fakt, že územíbylo zcela etnicky vyčištěno. Jak evropské, že. Dále "zapoměl" na fakt, že Srbové nejsou Rusové a Chorvatsko není na hranici s Ruskem. Dále není rok 1995 a v Rusku nesedí v čele totální opilec Jelcin, ale Vladimír Putin. A ten vyřešil problém Čečenska a Gruzíncům vysvětlil slušné chování tak, že mazali z Jižní Osetie a Abcházie až za Tbilisi a prezident povečel vlastní kravatu v přímém přenosu. A všechny zbraně, které dostali od nás (raketomety, kterými ostřelovali civilní město) i od Američanů (hummery) nechali na místě. A tento prezident Ruska jasně řekl, co se stane, pokud se kdokoliv pokusí o vojenské řešení: "bude to mít nevratné důsledky pro ukrajinskou státnost"! Jo a Američtí generálové nejednou řekli, že kvůli Ukrajině do války nepůjdou. Ostatně těžko by to doma zdůvodňovali. 99% Američanů Ukrajinu vůbec nenajde na mapě, pokud vůbec tuší její existenci. Takže klídek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen ze v Ruskem parlamentu spousta Čečenci a v Čečně žádného Rus.Kadirov starší říkal zabíjet tolik Rusů kolik můžete a ti je vyhodili z čečenská všichni a vyhráli dvě války nad Rusy.ted každéj Rus se boji Čečencu ják čert krize.a mimochodem ten vas putler byl u vlády už v 1999.

   Smazat
  2. Vypadá to, že jste žil nebo měl delší dobu co do činění s občany SSA. Jen si myslím, že jste příliš tvrdý ohledně těch procent. Já bych to odhadoval na 98,5%.

   Smazat
  3. 8:17 - Nu, souvislosti ti unikají. No, nejsi osamocený. Kadyrov ví, že u moci je jen díky Putinovi a Čečensko existuje jako stát jen díky Rusku. Čečensko je suverénnější o několik hladin nad Ukrajinou. Mulitkulti Rusko zvládá už po staletí a je hodně států, které vděčí za svůj vznik Rusku či bývalému SSSR. To Západ nikdy nedosáhnul na zvládnutí multikulti a nedosáhne !

   Smazat
  4. Pokud Ukrajina opět zaútočí na Donbas, propojí Donbas území od Krymu až po ruskou hranici... Navíc padnou další desetitisíce Ukrajinců. Úplně zbytečně!

   Smazat
  5. http://svobodnenoviny.eu/exprezident-jimmy-carter-amerika-je-nejvice-valecny-narod-v-historii-sveta/#utm_medium=email&utm_source=email_14&utm_campaign=email_111533

   Smazat
 2. Fantasta-cudzie vojská sa tam nikdy nedostanú..sú to fantazmagorie hlupáka..Ukrajina bola,je a bude iba vďaka Rusku..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, jak může takový imbecil dělat velvyslance.

   Smazat
  2. Bože můj. Kam se sere slovak...taku blbost může napsat jen embicil.pro ukrajinu.!!!!

   Smazat
  3. 20:46 - trochu rozumím řeči tvého kmene, ale smysl mi uniká. Zavolej šamana ať vysvětlí, objasní.

   Smazat
 3. Každý další pokus o vojenské napadení DLR či LLR bude znamenat definitivní konec Banderistánu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trosku si ujasněte kdo koho napadl a kdo komu ukradl kus uzemí....

   Smazat
  2. 15:32 Myslím že to má ujasněný docela dobře. Ukrajina je fašistický stát a nikdo jí ni neuradl. Krym získala díky velkorysosti Chruševa. Ten ovšem netušil, co za blby bude za pár desítek let bude mít Ukrajina v čele. Takže Rusové si jen vzali, co jim patřilo. Tak jako vezmete hračku děckovi, které si ji neváží. Nebo si snad Rusové měli nechat proměnit Sevastopol na americkou základnu a jen tak se koukat? Podívejte se na mapu amerických základen a bude vám hned jasné, kdo koho ohrožuje.

   Smazat
  3. Také to s tím napadením vidím jasně. Ukrajina začala bombardovat východ své země, který nechtěl souhlasit s fašistickým převratem v Kijevě. Východ = Donbas se nakonec ubránil. Krym nebyl napaden nikým, ten odešel od Ukrajiny jako dávná část Ruska, která Rusku po staletí patřila stejně jako celá Ukrajina. Krymčané to udělali referendem podle své ústavy. Zcela legálně a podle práva!

   Smazat
  4. Tady píšou samé odborníků které nepamatuji průběh vecy . A jsou linni použít Wikipedii . 12.04.2014 Strelkov (důstojník FSB) obsadil město Slavjans . Za dva dni prozatímní vláda zahájí protiteroristickou operaci .

   Smazat
 4. Ještě více násilí. Toto v jejich případě může doporučit jen totální idiot, co chce Ukrajinu dorazit. Jedinou možností je plná autonomie východu Ukrajiny po vzoru Irska.

  OdpovědětSmazat
 5. No jo snaží se lidem na Donbase co nejvíc uškodit verbež jedna fašistická.

  OdpovědětSmazat
 6. Unknown kdo má zájem na násilí je všeobecně známo a jen vypatlanci stále blábolí pitomosti o agresivním Rusku. O plné autonomii je přece dohoda z Minsku a kdo jí nedodržuje je také známo. Největšímu světovému mírotvůrci co v zájmu udržení míru už byl nucen zlikvidovat miliony lidí se nedaří Banderostan nějak donutit k útoku na východ a to je problém. Od 2 SV už utratily na udržení mírového života tolik peněz a stále se jin nedaří přesvědčit lidstvo o jejich dobrotě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko je kamarád to sme mohli vidět v Afganistanu,Čečensku,Gruziji,Moldaviji a ted na Ukrajině.

   Že vas huba neboli...

   Smazat
  2. Že tě huba nebolí Pepku15:40. Jo ty mrtvé vojáky tkzv. české armády, to bylo vidět. No že jsi si konečně vyrval z prdele ty Ukrajince moslimské fanatiky z Čečny, a moldaviju. Jinak vy jsme asi neměli tušení nejen o nějakém Sovětském svazu, kdepak ještě o moldaviji, ukrajině, gruzii, nebo taky o nějakém jiném vašem bolševickém zapadákově. Jenom všude Rusko a Rusové:-).

   Smazat
  3. 15:40 Že huba nebolí tebe. Co je ten tvůj chabý výčet proti tomu, kam se USA už pokoušely šířit svoji "demokracii"? Zatím všude dostali nakonec na prdel. Stačí připomenout Koreu a Vietnam. Teď se proto snaží raději zbaběle do svých zájmů zatahovat jiné státy.(Afghánistán, Irák) ale nakonec stejně dostanou na držku i tam. A Irán si s nimi taky vytře zadek, jestli ho napadnou a ti zbabělci to ví, jinak by to už dávno zkusili. Akorát blbici tvého typu to nechtějí vidět.

   Smazat
  4. Fandovi všech teroristů - Pepkovi 15:40

   "VRusko je kamarád to sme mohli vidět v Afganistanu,Čečensku,Gruziji,Moldaviji a ted na Ukrajině.

   Že vas huba neboli...´"

   Gramatika pod psa. Pravděpodobně nejde o Čecha.

   Na ten jeho hloupý slint odpověď jednou větou:

   S teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje!!!
   Snad to ten blbec pochopí?!
   ¨
   Leo

   Smazat
  5. 15:40 Jenže ty obřezanej Pepku, sám víš nejlíp že Rusko zaniklo před více jak 100 lety! Doněčtí kozáci ho zkusili obnovit, - http://www.novarepublika.cz/2016/10/donbas-to-je-rusko.html

   ale zaplatili za to svými životy! - https://iks2010.info/?p=97232

   Smazat
 7. Na Ukrajině se čeká na vhodnou chvíli, kdy si sami Ukrajinci uvědomí, jaké zítřky jim současná vláda připravuje. K čemu jim je válka na Donbase a proč vznikla? Někomu se nelíbil násilný převrat v Kijevě a najednou se z teroristů stali dobrodějové a z dobrodějů teroristi.
  Z Ukrajiny lidé utíkali a utíkají dlouhá léta a v jednom se obvykle shodnou. Příšerná korupce, nízké mzdy, bohatnoucí oligarchové ovlivňující "řízení" státu. Do toho občanská válka. Prostě nic moc vyhlídky pro budoucnost. Stávající stav je tedy nevyhovující pro většinu Ukrajinců.
  A Západ? Tomu tento stav vyhovuje a pokrytecky jej podporuje. Samotní Ukrajinci jsou drtivé většině "západních politiků" u ... (lhostejní).
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinci si stěží kdy něco uvědomí. Zvolení herce prezidentem to dokazuje.

   Smazat
  2. neměli jinou volbu-menší zlo

   Smazat
  3. 10.42 a 10.49 Na ja. Češi tehdy zvolili presidentem dokonce nadjelcinovsky věčně ožralého kulisáka a grafomana který se od dětství znal s celebritami jako Heydrich nebo K.H.Frank... a ty hodné strýčky mu podle sudeťáčků a Katolické církve (ve třicátých letech uzavřela konkordát s katolíkem Adolfem Hitlerem) Češi brutálně zavraždili...

   Smazat
  4. 11:51 Přesně tak, velice nezaslouženě, páč za Protektorátu byli Češi vždy uváděni jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Bohužel se ukazuje, že nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   „Zatímco velcí Němci a Evropané pracovali na sjednocení Říše, František Palacký potichu konal opak: pracoval na vyloučení Čech z Říše… V tomto zásadně mylném duchu byl později zřízen i veden stát Masarykův a Benešův.“ K. H. Frank

   Smazat
 8. 8:17 Ty patlo, kdybys ty své příblblé vývody alespoň psal nějakým určitelným jazykem, aby šel najít nějaký smysl, tatare jeden.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky odhaduju nějakýho geneticky modifikovanýho ukrotatara8:17. Kašlem na něj, Rusové mu zklidní hormony, jak jim to nejednou už udělaly.

   Smazat
 9. 10:13 Kdy už pochopíte že nemůže být každý tak vzdělaný a chytrý jako vy. Sem v převážné většině chodí lidé kteří netancují tak na té gramatice a chtějí zdělit svůj názor k uvedenému článku nebo /zbytečně/ reagují na amerikanofily.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím.Tady si jako anonym můžeme popovídat o tom,co jsme prožili a zažíváme dodnes.Noviny nekupujeme-většinou nečitelné jako většina tel.a radioprogramů . S mladými je komunikace obtížná,pokud o ni stojí.Jsou již ovlivněny školami i masmédii.Kina a divadla také nic moc.Starší skuteční umělci odcházejí.Mladší až na vyjímky jsou nekoukatelní.Ve všem je cítit "správná" politika a více reklam než pořadu. Tak co nám zbývá bavíme se na zahradě a snažíme se vypěstovat něco čerstvého-živého a zralého. Tož tak a hlavně,že máme celoročně banány, nezralé ovoce z celého světa a na dluh.

   Smazat
 10. Chorvatský scénář... jakože by se Ukrajina vrhla na území s 2.5 miliony lidí, třetinu z nich sejmula, jejich mrtvoly rozjezdila tanky, zbytek hnala do Ruska a následně se nastěhovala do jejich domů? No uvažovat o tom může, což o to.

  OdpovědětSmazat
 11. Ukrajinace a Rusové je jeden národ jedná nacie dva státy, společná historie. Obivatele obojích státu nesnáší svi korumpovani vlády oligarchu které jich okrádá. mezi sebou lidí obojích státu jsou propojení prebuznictvim. Jejich nepřítelem je oligarchy které podpořuji Američané kde derži nakradeni peníze

  OdpovědětSmazat
 12. Komunisti ne byle tím najlepšim ale dokázaly spojit slovanské národy z kterých Američané jmely strach a dělají všechno možné že by slovani meži sebou valčily a zaniklý

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.