Reklama

čtvrtek 4. července 2019

Nebyli jsme jediní. Bylo nás sto. Někteří se obraceli zády. Ivan David vysvětluje „skandál“ s eurohymnou

Europoslanec MUDr. Ivan David, CSc. (SPD)
4.7.2019 ParlamentníListy
Dvojice českých europoslanců, Hynek Blaško a Ivan David (oba za Okamurovu SPD), nebyli zdaleka jediní, kdo se během přehrávání oficiální evropské hymny, Schillerovy Ódy na radost, nepostavili na znamení úcty. Nepostavili se i další europoslanci, někteří se postavili a otočili se zády, bylo jich kolem stovky, popsal své zážitky přímo ze Štrasburku Ivan David.

„My jsme tím symbolicky dali najevo, že nepokládáme Evropskou unii za státní útvar. A pokud něco neuznáváme za státní útvar, těžko můžeme uznávat jeho státní hymnu,“ sdělil ParlamentnímListům.cz europoslanec za SPD Ivan David.

Ve frakci, jíž je SPD členem, se o tom, že se europoslanci během přehrávání Schillerovy Ódy na radost (jinak také oficiální hymny Evropské unie) nepostaví, podle Davida jednalo. „Většina členů toto gesto akceptovala,“ sdělil nám David. Hynek Blaško a Ivan David tak nebyli jediní europoslanci, kteří se nepostavili.

„Naprosto jsme nebyli jediní my dva. Ale reagovali takto i ti z jiných frakcí,“ sdělil nám David, podle kterého se nepostavili ani někteří němečtí či francouzští europoslanci. „Bylo jich kolem stovky. A někteří vstali a otočili se zády,“ dodal David.

Rozhovor s Ivanem Davidem k úvodnímu jednání Evropského parlamentu a stavu a možného dalšího vývoje Evropské unie připravujeme.


118 komentářů :

 1. Evropskou Unii lze přirovnat k jiné bývalé Unii s oficiálním mezinárodně platným názvem - USSR. Také tak skončí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak nějak taky začínal své působení v tomto Eurochlívku pan Mach . Čeho tam dosáhl a jak skončil všichni víme .Snad pánové Blaško a David jako psychiatr budou odolnější .

   Smazat
  2. Pane doktore Davide,prazdná gesta nás nezachráni.

   Napište tu radši proč jste začal mazat požadavky našich občanů,aby do Ústavy byl zařazen Sociálni stát,který tam záměrně hned v prvnim článku chybi!
   Musite přeci vědět,že jinak bude naše rabováni pokračovat a co bude ještě horši,žadná Středni třida vzniknout nikdy nemůže!
   Už i jeho definice je tady mazána.
   Je to proto,že SPD konstrukt pravice, Sociálni stát vůbec nechce,nebo vy osobně se snažite vaše voliče o něho taky obrat?

   Smazat
  3. Vás nemaže pan doktor David ale já. Neustále trollíte, otravujete velkými písmenky a bezobsažnými texty. Několikrát jsem vás žádal, abyste s touhle ubohou praxí přestal. Nedal jste si říct.

   Smazat
  4. Dobrý den pane Dvořáku, děkuji Vám za tuto správnou aktivitu. Shora uvedený pisatel si opravdu nezaslouží, aby mohl trvale a pořád velmi neomaleně všechny urážet a zanášet sem stále jen urážlivé výplody svého mdlého rozumu. Vám pane pisateli sděluji, že jinak jsem proti jakékoliv cenzuře a jakémukoliv mazání textu, ale Vy si běžte psát jinam, kde Vás nikdo nesmaže a Vaše příspěvky tam dobře zapadnou.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 10.54
   Ten prý diskutujici posilá diskutujici ke konkurenci.
   On žije ještě v komunismu v kapitalsmu holenku to znamená začátek konce!

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 7:19
   Naprosto se mýlite, to nejsou prádná gesta. To je vyjádření názoru. Demokratické. Chtěl by jste aby udělali co?
   Václav

   Smazat
  10. Je všeobecně známo že tzv naši zástupci se ženou za penězi i když to popiraji.
   Poté co jsou zvoleni už otevřeně slouži k potlačováni těch,kteři je zvolili!.
   Co mě zaráži mažou se tu na př.přispěvky,které maji upozornit,že občané budou brzy obráni o biliony skladovaných prostřednictvim ČNB.
   Zároven tady mizi,že to bude realizováno jakýmsi schromáždenim banksterů z 29.3.2019 o kterém se tu nikdo nic dozvědět nesmi,je to mazáno taktéž neni to podivné?
   Bezvýznamná gesta v EU prý parlamentu které nám jsou k ničemu jakoby maji něco krýt,co to asi je za dalši zlodějna?
   Trik,že za nic pan doktor neni odpovědný,použivaji politici masově,viz pan Babiš a ované na něj opět maji skočit?

   Smazat
  11. Ať pan David podporuje v Bruseli pozemkovou reformu,která nám v ČR vráti pozemky a když vláda neumi pěstovat brambory,ale jen řepku do bencinu,tak ať padne!

   Smazat
  12. Sotva někdo otevře pusu,že občané jsou vykrádani jak blbá jejita,tak raději padne vlada než,aby se to napravilo a zavřou toho ministra,který to odhalil.
   Letná měla pravdu,chtěli tam prý dát zavřit prokurátora a presidenta policie,kteři nic nedělaji a možná to i spiskali!

   Smazat
  13. EU je splněný sen Hitlera, kterému so to samé nepodařilo se zbraní...bohužel, když jsme vstoupili do tohoto spolku, tak byla jiná světová situace...vystoupit se už nedá, viz. anglie...tak brańte alespoň naše zájmy...volil jsem vás oba...díky

   Smazat
  14. 7:19, 16:46, 17:58, 1:15, 7:54, 8:14, vaše texty se nedají číst ani po formální, ani po obsahové stránce. Navíc se zde cítíte omezován a ubližován. To má jediné řešení: přesunout se jinam. Nejlepší by pro vás bylo otevřít si vlastní blog. Uvidíte, kolik lidí oslovíte a s jakým ohlasem.

   Nemůžete přece po někom chtít, aby vedl server podle vašich představ. Každého představy jsou totiž jiné.

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  16. 22.59.
   Takovi jako ty tu způsobuji tu špinu všude,když neumiš čist vypadni se opalovat na rozptylovou loučku.
   Koho vlastně zastupuje pan doktor David a jeho web,jsou to jeho voliči či podpindostnici padajiciho režimu jako ty.
   Přečti si Program voličů a uvidiš jak je TAM řešeno opravdové informačni pole a proto neni třeba dalššiho třištěni a rozbijeni všeho jako to chceš ty diversant ,který chce jen bordel neomarxismu!

   Smazat
  17. To je dobře,že ti ty přispěvky rozkoply tvou vlezdoprdelisticlo mordu 22.59
   Nikomu tu chybět nebudeš!

   Smazat
  18. Ten slizský "podpindostnik" o kterém píšete pane 10.15 chce za každou cenu,aby SPD zkrachovalo,když nepojme k sobě dalši občany,kteři by pana Okamuru přenesly pes jeho nedostatečných 10%.
   Kdyby v jeho Programu SPD byl cil dosáhnot většiny ve Sněmovně za učelem instalace Sociálniho státu,který je úmyslně už 30 let sabotován, tak to by bylo jiné kafe!

   Smazat
  19. Pane 10.15 děkuji za váš pravdivý přispěvek ve kterém jste kritizoval obvinováni slušných diskutujicich BEZ DŮKAZŮ,který byl asi proto vymazán!
   Já ho stačil přečist!

   Smazat
  20. Pokud po volbách nastoupi nedůvěryhodni zástupci a podvodnici,změnu nikdy nečekejte!
   Je to způsob zákeřné moci tzv Standart podvodu, proti očividně chybějici Solidaritě!

   Smazat
  21. 5:40 - anonym je asi v anglosaských službách, když nazývá šestinu světa USSR-ještě že se ta hovada vždy odkopají.

   Smazat
 2. smutné je, že pan Mach resignoval tak mladý.
  staří borci snad budou odolnější.

  OdpovědětSmazat
 3. Dobře to udělali kluci, dobře jsem zvolili, jen tak dál a bijte do té evropské žumpy.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak správně neuznávám žádnou eu hymnu máme svoji vlastní Českou.

  OdpovědětSmazat
 5. Pánové, správně jste udělali, pochopili jste, že zastupujete nás, kdo jsme nechtěli být součástí tohoto totalitního molocha. Všichni, kdo vstali, tím jen symbolizovali svoji dobrovolnou podřízenost 4. říši. Zachovali se stejně jako ti, kdo svého času vzdávali hold Hitlerovi se zdviženou pravicí.

  OdpovědětSmazat
 6. Kdybyste nelhali svým diváků, nikdo by nás nesledoval – hlavní redaktorka Sputniku a RT o mainstreamových médiích:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2019070410268626-kdybyste-nelhali-svym-divaku-nikdo-by-nas-nesledoval--hlavni-redaktorka-sputniku-a-rt-o/

  OdpovědětSmazat
 7. Přeji si, ať naší zemi dovedete do úspěšného czechzitu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:39 Zapomeň! Tohle muže napsat pouze totální vypatlanec. A ke komu by ses přidal ty? Nemyslíš snad k tomu žebráckému Rusku?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Re (08:39):
   A dokážete si představit, kolik EU pijavic či EU parazitů mu v tom bude bránit?
   Vždyť i jen pobyt při EU korytě je pro ně onou zlatou studánkou. Nevysychavou ...
   A proto budou dr. Davidovi a spol. nasazovat psí hlavy, a to tak, jak to dělají vždy se všemi, kteří ohrožují lehkost jejich bytí. Ve vatě.

   Smazat
  4. 10:21 Totální imbecil jsi ty Rusko má velké zásoby surovin a zlata. Ti tvojí bankrotáři z usa mají nesplatitelné dluhy a velké kožené huby. Budeme V4 + Rakousko a Itálie.

   Smazat
  5. 13.22 Máš pravdu soudruhu, to že má rusko zásoby zlata, na to dnes každý sere.Zlato nikoho nezajímá, mimo několika pomatencu, hlavní silou ve světě je DOLAR.A jejich zmzlý permafrost jednou uvolní takové množství metanu, že nám bude ouvej.

   Smazat
  6. Ad 14:34 - Je zajímavé, že zlato nakupuje Indie, Čína, Rusko a další země. Asi proto, že je zajímá dolar, že soudruhu všech soudruhů futrále?!

   Smazat
 8. "Schillerovy Ódy na radost" ??
  To snad Beethovenovy. (Friderick Schiller je pouze autor německé básně, kterou LWB zhudebnil)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hitlerovi ji hráli při pompézní oslavě jeho 53. narozenin. Byl o tom dokument v TV Kino svět. A EU má fašistické kořeny přes její zakladatele. Pryč s ní.

   Smazat
  2. Re (12:03):
   Za to, že tu skvostnou Beethowenovu Devátou (s Ódou na radost) jacísi mopslíci přehráli i Hitlerovi, ta Devátá fakt nemůže. Ani Beethowen.
   Fašistické kořeny EU hledejme jinde! V symfonii to nebude.

   Smazat
  3. 12:58
   Ano, ta óda za to fakt nemůže, že ji hráli Hitlerovi, ale je to otázka lidí, kteří rozhodovali o výběru neoficiální hymny nestátního EU s nacistickými kořeny. A ty moc hledat nemusíme, najdeme je např. v publikaci zde:
   https://www.databazeknih.cz/knihy/nacisticke-koreny-bruselske-eu-347808
   nebo zde:
   https://svetovekavy.webnode.sk/_files/200000549-d1284d22be/relay-cz-chapter00.pdf

   A tak ta óda nemůže ani za to, že se mi hnusí.

   Smazat
  4. Neblázněte s "Ódou na radost". Není třeba to brát jako hymnu, ale je to nádherná skladba a klidně ji můžeme považovat za symbol Evropy. Souhlas s Opluštilem.

   Smazat
  5. 18:30 EU ji jako hymnu bere, a očekává, že europoslanci se podle toho budou chovat. Protestní chování stovky europoslanců je mi sympatické. Osobně je mi odporná do stejné míry, jako fašismus, a nacismus.

   Smazat
  6. V samotné zpívané části jistě jádro problému není. Kdo chce, může si přečíst originál textu na Wikipedii, stejně jako ve vedlejším sloupci český překlad od Pavla Eisnera.

   Smazat
 9. Stejné je to s modrým hadrem,který nám je Bruselem vnucován a představa,že budu stát čelem k této fangli,tak to ani omylem.

  OdpovědětSmazat
 10. No, udělali pózu,efekt jen doma.S novým vedením EU to nebude nic moc.Loutkovodiči zůstávají stejní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pózu? Ještě napište, že nechodíte k volbám, protože to nic nezmění a bude to dokonalé.

   Smazat
  2. Těch "pózerů" je v Juroparlamentu už STOVKA!!!

   Je to tím, že nas.aní začali chodit k volbám.

   Smazat
 11. Pro svůj boj za lepší EU tímto gestem nemusí získat více sympatizantů. Jestli není lépe na začátku zvolit pragmatičtější přístup a méně zneužitelných gest.
  Dovolím si napsat. Může to být ale i naopak ukázka toho, že nový poslanci budou nekompromisnější a zásadovější. Pak to poslouží dobré věci.

  OdpovědětSmazat
 12. Jestli to bylo kolem stovky, tak to není málo.

  Někteří euro-totalitomilci plácají, že povstáním měli "respektovat" politické soupeře. Co to je za nesmysl!
  "Jenom" respektovat? Tím, že budou jejich hodnotám vzdávat čest?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždycky se najde dostatek poskoků, kteří budou chodit v obleku a nosit nějaké papíry

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosto a kam posíláš peníze ty, které dostáváš za ty slinty tady? No vidíš alespoň nějaká reakce na tvé psaní...

   Smazat
  2. Jo, dnes každá sranda něco stojí, a dobře se platí. Ale je li opakována stává se trapnou. Toto je jakási ironie, že? Zřejmě fanatický příznivec Putina. Já to pochopil! Mě Radostěnko neoblafne! Každý rublík dobrý. Nemusí pršet...

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 10:46-"ostuda" je hloupost a tou tu zjevně překypuješ ty, šosácká pravdoláskařská hnído!!!
   Ty seš tak blbej, že škodíš sám sobě a to ještě zadarmo, ale zato ve vší slušnosti, že?!

   Smazat
  5. Radosto, vy dutohlavý hlupáku!! Kolik posílá na sirotky v Donbasu vaše hvězda ANO Charanzová, místopředsedkyně liberální Macronovy frakce, hlasující vytrvale proti zájmům ČR a další z vlastizrádné smečky z ANO? Mimochodem, ti vaši miláčci jsou organizováni i v Bakalově Aspen institutu, Charanzová dokonce v jeho vedení. A co teprve vaše láska největší Jourová!! Tu tam Babiš do EK posílá už podruhé!! Víte, kolik tam ona za svoji podvratnou činnost bere?? A kolikpak ona posílá na sirotky na Donbase? Víte, že tato vaše hvězda, která prohlásila, že v Bruselu nepracuje za zájmy ČR, ale za zájmy EU, bude mít po ukončení svého druhého mandátu právo na velice tučnou doživotní rentu?? Jo a nakonec se chci zeptat, jak se vám líbí nadšená Babišova adorace bojovnice proti Rusku Ursuly von der Layen?? Hlupáků se dá potkat spousta, ale chcete-li narazit na toho největšího, stačí přečíst jakýkoli příspěvek jistého Radosty. Pak zjistíte, že hloupost nezná limity!!!

   Smazat
  6. Radosto, my horšlid jsme tě mezi sebe nepřijali. Najdi si sobě rovné.

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a co tu předvádíš ty, ty hnído ??!!

   Smazat
 15. Udělali správně, za rypák se musí chytat ti voli, co volí lidi typu toho už vypadlého sliza Roučka od socanů, nebo Charanzové z ANO...Vše závisí na uvědomění lidí a jejich účasti na volbách, důkazem toho, že se to zvrátit dá je Itálie. Tam byla naprosto beznadějná situace díky té pseudo levici, která ale volby prosrala a díky tomu má Itálie jakousi ještě naději na zvrat a to se musí stát i zde, jinak nás pohrobci Háchy a Moravce se sudeťáky a jejich 5. kolonou v podobě "pražské kafilérní kavárny" a zrádné us.-sionisty přes ASPEN ovládané aSociální paDemokracie Hamíčka, Roučka a "děvky babylonsko-sudeťácké" Tominové-Marxové prodají za osobní prebendy...JE POTŘEBA VOLIT A TO JEDINĚ SPD a pokud i ta zklame tak třeba Velkopopovického kozla, bude-li se stavět do opozice EU. Takhle blbě a blízko zániku jsme nebyli ani v r. 1939...a to díky tomu, že strůjci 4. říše a jejich zadavatelé se z dějin poučili, ale my nikoli...

  OdpovědětSmazat
 16. noviczech
  ...zrovna jsem četl čerstvou zprávu, že německý stát nemá peníze a tudíž na všem se musí šetřit. A to na činnostech pro ochranu pracujících, takže žádné kontroly firem. Kdo občas projede Německem, tak vidí, že z okrajových částí měst se stávají neuklizená gheta. Takže budeme v naší zemi potřebovat opravdu silné politiky, jako pan Zeman, Babiš a věřím i panu Davidovi, má životní zkušenosti a i dost odvahy a duševní síly a to je dobře. Asi přijdou těžší časy na nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovšem Bundeswehr slaví. Už druhý den jsou na ministerstvu skoro všichni ožralí a děkují Bohu (nebo EU?), že je zbavil ministryně.

   Smazat
  2. Byla tak dobrá, že se jí rádi zbavili.

   Smazat
  3. Tu vyštudovanou gynekoložku, co nedělala nejvíc práce na te "své" nadělala wehrmachtu větší škody, než jugoslávští partyzáni, zaváděla těhotenské šaty pro vojandy, upravovala pro ně tanky, aby náhodou nepotratily při prvním výstřelu, razila gender transformace, zavedla latrýny pro všech 86 pohlaví a přitom za své praxe kundoložky jiné pohlaví nevyděla a setkala se jen s protějškem svýho starýho...Zrušila téměř úplně technickou službu u pozemní armády a letectva a blbečkama, kteří ani neví na jakej hajzl mají jít, chce preventivně udeřit na Rusa!!! No a teď z ní udělali vrchní komisařku...Ta EU je naprosto šílená, ale snad "FlinteUši" nezklame a naplní má očekávání a bude stejně úspěšná i při likvidaci EU, jako byla v bundeswehru...

   Smazat
 17. Dobře jste to pane doktore, s panem generálem, udělali. Možná vás nedají do nějaké té komise či výboru a podvýboru, možná se na vás budou mračit předposraní "ohnutí hřbeti". Ze strachu, že se nedostane i na ně. Čert je vem. Začali jste dobře, a držím vám palce, aby vás "nedostali". Nebude to selanka.

  OdpovědětSmazat
 18. Jsem volič SPD, ale poslech Ódy zády (alias tzv hymny EU) se mi zdá nepodstatnou klukovinou. Vyhraněný názor prosím dávejte najevo v podstatných problémech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Človeče vy neumíte číst nebo to nějak nemyslí..

   Smazat
 19. EU není státem, ale jenom velmi drahým byrokratickým molochem, nemůže tedy mít žádnou oficiální hymnu. Není žádný důvod se při přehrávání ódy na radost chovat stejně, jako při státních hymnách. Dobře naši vlastenci, i ti z jiných států udělali. Palec nahoru. Ostatní vstávající patolízalové EU jsou jenom loutky.

  OdpovědětSmazat
 20. Jestli vám k vlastenectví stačí tento projev, tak si poskočtě a hlasitě zavolejte "kdo neskače není Čech".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nestačí, ale je to první, symbolický, krůček, náznak, jak na ně.

   Smazat
  2. 12:27 Zřejmě považujete skákání na takové heslo za projev tupé stádnosti. Naprosto s vámi souhlasím. Proč ale odsuzujete, že naši poslanci nereagovali na podobnou, i když ne přímo vyřčenou pitomost: "Kdo se neztopoří při Ódě, není Evropan"?

   Smazat
 21. Briti jsou dospělí a dali svůj názor jasně najevo, bez klukovinek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Britové se otočili, protože odcházejí. My tam bohužel musíme sedět, protože se občanů nikdo nechce referendem zeptat, jestli tam být chtějí.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Nevidím nikde v komentáři žádné rozčílení, zato vy jste svým přisprostlým komentářem ukázal vaše "kvality" duševního zdraví, a pozor si tedy dejte raději vy na sebe. S klidným uspokojením chválím naše europoslance, kteří projevili, co si o neoficiální hymně neexistujícího státu myslí.

   Smazat
  4. 12:37
   Britové jsou naprosto neschopní devivanti. Místo boje s debilitou EU - odcházejí. Je to stejné jako předvedli v r 1938.Zbabělost a opuštění pozic.
   Václav
   A to ještě jsou to oni co už jsou islamizováni.

   Smazat
 22. Bilderberger převzal vedení EU:
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bilderberger-prevzal-vedeni-eu/

  OdpovědětSmazat
 23. EU žádnou schválenou hymnu nemá, takže není potřeba držet žádnou pompu a myslím, že jde o maličkost, která nemá žádný smysl, spíše si počkáme, co bude EU opět produkovat za výnosy, nařízení a další předpisy, které často nemají hodnotu ani toho papíru, na kterém jsou napsány!!!!

  OdpovědětSmazat
 24. Oda na rozklad a zmar:

  https://www.youtube.com/watch?v=YxWloJKDl8A

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mazec! Takhle to tady bude vypadat, jestli se dostanou k moci piráti.

   Smazat
  2. Strašné :(

   Smazat
 25. Také zajímavé:
  V letech 1956 až 1968 startovalo na olympijských hrách Společné německé družstvo, které jako hymnu používalo Ódu na radost.

  V roce 1972 byla skladba oficiálně uznána za hymnu Rady Evropy a v roce 1985 se stala oficiální hymnou Evropské unie.

  F.Schiller i Beethoven byli zednáři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souvislosti určitě "čistě náhodné". Dobře udělali všichni, kdo nevstali.

   Smazat
 26. Tento umělý a dočasný slepenec není žádný stát, tím pádem nemůže mít hymnu!! Je to akorát k smíchu :)Taky bych nevstal, hotovo!!!

  OdpovědětSmazat
 27. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom blbec může Internacionálu spojovat s hymnou atkzavané EU. Byla to píseň která mněla náboj. Byla to píseň utlačovaných.

   Smazat
 28. Pánové Davide a Blaško díky za jasný postoj.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 29. Od pana Davida bych takovou sveřepost nečekal, ale oceňuji to. Jen tak dál, vůči té bildebergské vrchnosti. P.K.

  OdpovědětSmazat
 30. Pane Davide, kolik ze sveho bruselskeho platu posilate tem, kteri ty penize opravdu potrebuji?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spad jsi na hlavu?
   Kolik posíláš ty?!

   Leo

   Smazat
  2. Nech ho. On jen závidí nadprůměrný poslanecký plat.
   Neuvědomuje si, že být 5 let v Bruselu je pro Davida a Blaška "za trest". Byl ´s tam někdy? Bavil ses s někým z místních eurohujerů? Zkus to, velký stres!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 31. Kolik penez dava potrebnym ze sveho megaplatu bruselsky eurohujer David?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní5. července 2019 9:25
   Ukázal jste na jeden vřed naší liberální demokracie. Že zde žijí lidé, kteří jsou odkázáni na milodary veřejnosti. Že liberální státní zřízení „nedovede“ vybrat rostoucí daně od korporací, kterým závratně vzrůstá produktivita a nedokáže lidem zajistit příležitost, uživit se prací.
   Pan David kandidoval, za neliberální SPD, tak jim držte palce, ať se toho liberalismu zbavíme. P.K.

   Smazat
  2. 9:25 Kolik dáváš ty ze svého platu potřebným, broučku? Kolikrát ses tu chlubil, v jakém jsi balíku, jak se ti dobře žije a špatně se žije jen blbcům, že? Tak KOLIK?
   Jestli nedáváš nic, jako že nedáváš, kde se v tobě bere drzost se ptát druhých.
   Konec konců, jestli doktoru Davidovi závidíš jeho budoucí apanáž, tak vstup do nějaké strany, třeba k Pirátům, že... a oni tě nepochybně do příštích voleb nominují a lid Český tě nepochybně zvolí!!!!
   Jak jednoduché, že? Všichni toužíme dát ti svůj hlas. Vždyť ty nám ukazuješ cestu. Kde bychom bez tebe byli? Co názor, to tesat do kamene. :-)

   Smazat
 32. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Opovrhuji" asi jako eurohujer Keller, ktery tam vubec nic nedelal, jen obcas zvanil v ceskych mediich sve blaboly. Hlavne kdyz maji plne kapsy penez.
   Slysel jsem, ze David bude v Bruselu bydlet v turecke ctvrti a nasel si tam dokonce arabske kamarady.

   Smazat
  2. Oba žvaníte hloupost, měli by jste počkat až na to, co předvedou, vy jste toho zatím předvedli dost a stačilo vám k tomu jen pár řádků...

   Smazat
  3. Anonymní5. července 2019 10:14
   „Hlavne kdyz maji plne kapsy penez.“
   To je ten bruselský fígl, jak europoslance odtrhnout od svých národů a vytvořit z nich kastu věrných služebníků, bildebergských šéfů EU, pro které není problém zrazovat zájmy svých národů.
   Systém všemožných výsluh, dokázal zlomit morální páteř i p. Ransdorfovi. S takovými lidmi, se potom těm vládcům dobře pracuje. Dá se předpokládat, že pan David bude patřit k těm odolnějším, proto je dobře, že tam je. P.K.

   Smazat
  4. Závist, pomatenost, zlá vůle, podsouvání... měl by vás všechny editor smáznout. Ostatně, jako jiná lejna v diskuzích.

   Smazat
  5. 9:56 prokristapána! Jdi s těmi triviálními kecy na odpovídající web pro mladé piráty, konzervativce či socany. Tady je skupina spíše starších a spíše vzdělaných lidí, kteří na tebe hledí s jistou útrpností, až soucitem. Rozhodně si tu ani neškrtneš. Vykašli se na to.

   Smazat
 33. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní5. července 2019 11:48
   Domnívám se, že Vaše předjímání věcí příštích stojí na vodě a nemá význam, abychom se tu přeli o Vašich jalových predikcích.
   Jistě, že jedinec tam zmůže málo, ale každý je součástí nějaké frakce a jejich možnosti jsou dány jejich silou, tedy volebními výsledky. P.K.
   P.S. Které názory p. Davida, jsou „hnědorudé“?

   Smazat
  2. Anonymní5. července 2019 12:05
   Vesměs ty „hnědorudé“. P.K.2

   Smazat
  3. Anonymní6. července 2019 1:07
   Možná, že každý s Vámi nesdílí to podání barev a představuje si něco jiného. Pokud chcete něco sdělit, tak se vyjádřete konkrétně, mě zajímá Váš názor. P.K.

   Smazat
 34. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 35. Dve vlastizradna komunisticka prasata v akci. :(

  OdpovědětSmazat
 36. Přestaňte už konečne mazat, toho kozomrda z Floridy honolula, narušujete souvislost diskuze, čím vás ten impotent starej irituje? Svojí kozomrdí neškodností.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyměňte si maily a můžete si dopisovat. Zde ruší.

   Smazat
 37. Vážený pane Davide a vážený pane Blaško, děkuji. Vyjádřili jste tím i můj názor.

  OdpovědětSmazat
 38. Že zdejších příspěvků je vidět, co všechno se vydává za gramotnost a jak hluboce klesla úroveň maturit.

  OdpovědětSmazat
 39. S.s. David posílá svůj OBŘÍ plat europoslance sirotkům z Donbasu!

  Alespoň se to tvrdí na schůzích KSČM a ANO.
  A my horšolidi tomu CHCEME věřit.
  Protože kdyby s.s. David pouze ukazoval svou řiť, během Beethovenovy Ódy na radost, tak by se předvedl jako TAK ODPORNÝ POKRYTEC, že bychom ho museli do té jeho řiti kopat – doslova na potkání!!

  Ale náš milý soudruh a soukmenovec David pokrytec není, jej pouze tak trošku hloupý – protože už dávno mohl být členem KSČM či ANO.
  Ano, jakmile s.s. David ukáže v televizi složenky, dokazující, že svůj OBŘÍ příjem europoslance posílá trpícím dětem na Donbasu, jejichž rodiče padli během osvobozování rodné země od Malorusů a Evropanů, jakož i jakékoli další stopy kapitalismu a demokracie – tak ho do jeho vystrčené řiti kopat vážně NEBUDEME, fakticky.

  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


  P. Radosta


  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již POŠESTÉ, neboť ten původní (z 4. července 10:00) i jeho další uveřejnění zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat
 40. Pen Dvořáku, stránky NR jsou skvělé a na tu úroveň se dostaly za pár let. Administrátor by však podle mého názoru měl intenzivněji mazat příspěvky "proti lidskosti". Pro quasi sociologická šetření je přece máte k dispozici, jinak ruší, případně urážejí čtenáře a jsou, jak snad uznáte na nic. Jak pravil Werich-dělají to pro svou blbost a pro cizí peníze.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.