Reklama

středa 24. července 2019

Neskutečným příběhem Věra Sosnarová chtěla získat tři miliony

Úvodní stránka článku z časopisu
Paměť a dějiny č.2/2019
-ps-
23. 7. 2019 PrvníZprávy
"Média v našich končinách pravidelně bubnují na poplach a upozorňují na ruské fake news. Ale fakt, že tady někdo 15 let vykládá tisícům lidem lži, to mnohým pracovištím uniklo, ačkoli první pochybnosti o věrohodnosti příběhu Věry Sosnarové se objevily již v roce 2009," napsal ve svém komentáři poslanec Ivo Pojezný.Historik Adam Hradilek článkem Neskutečný příběh Věry Sosnarové uveřejněný na stranách 23 až 37 v časopisu Paměť a dějiny č.2/2019 šokuje veřejnost. Hradilkova badatelská práce hodná ocenění uveřejněná v časopisu, který do té doby četla jen úzká skupina lidí zabývající se historií minulého století, totiž zpochybňuje vyprávění v Rusku po válce údajně v gulagu trpící ženy, kterou publicisté TV Nova před deseti lety objevili tak, že ji hejtman Jihomoravského kraje Šimek předal krajské vyznamenání a poslanci ve Sněmovně a hádejte z kterých stran, ji navrhli na státní vyznamenání. 

Naštěstí tato baronka Prášilová za údajné útrapy v Rusku nedosáhla na třímilionové odškodnění, neboť úředníkům k tomu všemu, co si vymyslela, nepředložila žádné dokumenty. Závažné je však, že Věra Sosnarová svým vymyšleným vyprávěním na besedách oblbuje děti na školách, dále diváky a posluchače médií, kterými jsme koncesionáři a hlavně nechává vydělat vydavatelům, kteří její vyprávění přetavené do knihy na besedách s vypravěčkou prodávají.

Zatím se k tomu politikové a novináři, kteří to vyprávění v dobré víře Věře Sosnarové uvěřili, nevyjádřili.

Komentář poslance Iva Pojezného je ojedinělý.
Věra Sosnarová – příběh velké lži (nejen) na mladé generaci

"Plné hlediště nebo aula. V jejím čele postarší žena, která emotivně líčí svůj krutý osud a zážitky, ze kterých běhá mráz po zádech. Nejeden posluchač či posluchačka má v očích slzy. Tak přesně toto byl typický obrázek ve školách, kulturních domech a na různých sešlostech, kde vystupovala Věra Sosnarová, která se titulovala jako jedna z posledních žen, která přežila gulag. Dokonce v této souvislosti byla sepsána kniha Krvavé jahody. Vše by do sebe zapadalo, až na jednu maličkost: vypravěčka si příběh vymyslela," napsal poslanec KSČM.

"Historik Ústavu pro studium totalitních režimů, tedy ústavu, který nikdo nemůže označovat za pracoviště nakloněné sociálně spravedlivému – socialistickému či komunistickému – vidění světa, usvědčil Věru Sosnarovou ze lži. V gulagu totiž nikdy nebyla, což nyní doložil historik Adam Hradilek," konstatuje Ivo Pojezný.

"Média v našich končinách pravidelně bubnují na poplach a upozorňují na ruské fake news. Dokonce v dobách ministra Chovance na Ministerstvu vnitra ČR vznikla skupina, která má za cíl tyto nepravdivé lži a hoaxy odhalovat. Ale fakt, že tady někdo 15 let vykládá tisícům lidem lži, to mnohým pracovištím uniklo, ačkoli první pochybnosti o věrohodnosti příběhu Věry Sosnarové se objevily již v roce 2009," píše se dál v komentáři poslance Pojezného.

"Od té doby byly s touto ženou natočeny pořady ve veřejností placeném Českém rozhlase či České televizi, byla jednou z tváří projektu „Příběhy našich sousedů“, jehož partnerem jsou mj. i Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR nebo Ministerstvo kultury ČR. Největší újma ovšem není v tomto příběhu ta finanční – byť si myslím, že lži by se z veřejných peněz platit neměly – ale morální. Kdo a jak nyní vysvětlí tisícům lidem, že je možné si toto všechno vymyslet? A budu se ptát i ministra školství, neboť ve výše uvedeném projektu bylo kupř. zapojeno na pět set škol, zda nyní dostanou informaci, že paní Sosnarová je lhářka!" uzavřel svůj komentář Ivo Pojezný.


26 komentářů :

 1. ÚSTR je nutno zrušit, čím dříve, tím lépe. Když se tam živil exministr Hermann, tak to všem je jasné, co dělal. .....
  V současné době nasírá návštěvníky na zámku Hluboká nad Vltavou. Ministře Staňku tam jste se měl též podívat.

  OdpovědětSmazat
 2. No pokud by v současnosti byl ministrem kultury černo prdelník Herman tak už paní " absolventka " Gulagu Sosnarová měla ty 3 miliony korunek na účtu . Něco se ale v tomto soukolí lži a podvodu zaseklo .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě to bude jedním z důvodů proč se Herman, za pomoci premiéra Babiše, na Úřad vlády navrátil....

   Smazat
  2. https://echo24.cz/a/SpMjY/exministr-herman-se-vraci-jeho-sefem-bude-valkova-a-babis

   Smazat
 3. Paní Sosnarovou nechci nijak omlouvat, ale ona nedělá nic jiného, než drtivá většina naší- zejména kulturní elity. Všimněte si, kdo všechno z našich herců a zpěváků se prohlašuje za kovaného antikomunistu od narození. A samozřejmě se pasovali na ty nejvetší oběti totality. Hned po těch oběšených. Vystupovali hned po "hadráku" jako nejodhodlanější bojovníci s totalitou. A při tom natočili stovky filmů, neslezli z obrazovek, kde vystupovali v nejrůznějších programech od kabaretů a Silvestrů až po přihlouplé seriály o Hamrech apod. A samozřejmě hráli v divadlech, vystupovali v rozhlase, jezdili po zájezdech. Naprostá většina jich podepsala pověstnou Antichartu.A v novém režimu vesele pokračují, dostávají miliónové dotace a tedy na finance dosáhli. Na rozdíl od paní Sosnarové. A s tím oblbováním? Stačí se podívat na demonstrace posledních dnů - kdo vystupuje a palennýnmi řečičkami varuje před novou totalitou? Ti samí!! A vůbec jim to není blbé! Nestydí se. Že bojují proti svobodným volbám. Paní Sommerová lituje, že volební právo je všeobecné a mají ho i ti, kteří volí jinak než ona. Paní Geislerová burcuje proti názoru, že každý má svojí pravdu, když přece existuje jediná reálná. Ta její, jak jinak. Paní Basiková zřejmě nechápe, co je internet a sociální sítě a má představu, že mimo Prahu čekají všichni až přijde krajánek a řekne nám, venkovským balíkům, co je v sousedním okrese nového. Takže pani Sosnarová je pouhým dalším podobným podvodníčkem. Zdaleka ne tak profláklá a konec konců, nevyšlo jí to. Na rozdíl od těch předešlých.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, člověče, úplně je z toho tvého psaní cítit, že kdybys měl tu moc, jako že ji naštěstí už nemáš, tak by jsi Geislerové a komukoli jinému okamžitě zakázal vyjadřovat své názory, veřejně s něčím a někým nesouhlasit. A to přinejlepším. V horším případě by jsi všechny tyto rozvraceče a drzouny pozavíral.

   Smazat
  2. Pro 18:25 Ale vůbec ne!! Naopak. Jen ať vystupují a kážou! Je to jejich nezadatelné právo. Ale je mojím právem říci, že to nejsou spasitelé shůry seslaní bez bázně a hany. Ale jde jim zase jen jejich prebendy. Šídlo v pytli neutajíš.

   Smazat
  3. 18:14 Znám podobnou "Sosnarovou", je to ale paskřivec ze Štěpánova n/Svratkou. Ten si na těchto lžích o zločinech komunismu vybudoval celkem hodně výnosné koryto, které solidně, za málo práce vynáší hodně peněz.

   Smazat
  4. 18:43
   Ahoj rudý kreténe. To jsi si vyložil špatně. Zločiny komunismu nejsou a nebyli žádné lži. Ale pro několik set tisíc Čechoslováků tvrdá realita. Jeden případ jakési pohádkářky na těchto smutných faktech nic nezmění.

   Smazat
  5. 19:24- na dannyho se dělá špatně replika z Vaší pozice, viďte?

   Smazat
  6. 19:24 Zločiny komunismu nebyly žádné lži. Když už tadu hážeš kreténama, tak si zkontroluj pravopis. Ty jsi zcela evidentně trpěl už na základce a učitelka Čj s tebou.

   Smazat
  7. 19:24 Jenže, nerudný kreténe, liberalismus je stejně bezvýchodný jako ten komunismus! Jeho mantra - tedy tzv. lidský práva, patří do slovníku masonských lhářů, jakým je i tento přemoudřelý žvanil Kronďák tu! - https://ferohrabal.blogspot.com/2019/01/moskva-mekka-svetove-reakce.html?fbclid=IwAR3lu6clts2fdc-HhEWvHLb_RxpmO83jaj7QqXDshfqKY07cYTzfniNaJTs

   Sic tam ten Kronďák krásně žvaní, jak se civilizace Západu po WWI. vydala "jedině správnou cestou k liberalismu", ale podstatu problému kterej sám přiznává nijak neřeší! Jak tam píše, když zdůvodňuje proč se odpůrci kapitalismu furt reprodukujou, a cituje přitom i Churchilla, že "neschopní a líní" budou chtít házet do "svobodného světa" vidle! Ale nenabízí žádné řešení krom obecných canců o "lidských právech" a "osobní zodpovědnosti" na kterou mu sere pes! Ten blbec nechápe, že tento rozpor je dán v genech lidské tlupy, která nemůže nikdy fungovat na principu rovnosti a rovnoprávnosti (což je NEODDĚLITELNÉ!). Prostě lid musí dostat nejen chleba, ale i hry! Musí se poté kdy je nasycen i nějak zabavit! Přerozdělení prostředků jak si to namlouvali socani NIC neřeší! Lůza neumí se svými potřebami zacházet, neumí je ukočírovat! Potřebuje pevné vedení Nadčlověka a především potřebuje pravidelně být vedena na válečná jatka! Neb válka je konečný chléb i hra pro nadbytečnou lůzu a upouští tlak z hrnce nerovnostářské společnosti! To jsou zákony přírody a jakákoliv vzpoura proti nim je pro existenci našeho druhu konečná ...

   Smazat
 4. 18:25
  Poslyš ty laboratorní potkane, právě že pisatel JASNĚ naznačuje, že tyto jmenované bezobratlé sádrové odlitky si můžou být jisté, že jim dnes nic nehrozí a nikdy nehrozilo a jsou zcela bez HANBY. (zřejmě dobrý matroš)
  Ty ovšem zdůrazňuješ rétoriku Tržiště 15. Jako např. ten malý bravek Novotný, či velká řada podobných kuřklobás, v minulém režimu prominentními rodiči protěžovaných fracků, kteří si "u maminky" ani nedokáží uklidit pokoj, jinak utečou do squatů a trucují, až nakonec s piráty zcela obsadí parlament.
  No jinak:
  "удачи!!"
  :o))
  Sm*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, naštěstí těmto "odlitkům" dnes nic nehrozí. Stejně jako nic nehrozí tobě ani nikomu jinému. A víš proč? Protože kreténi jako ty v roce 89 skončili.

   Smazat
  2. 19:21- a kdy skončí vaši kreténi a "odlitci"? Není již váš čas naplněn? Obávám se, že pozdním odchodem všem vám hrozí nebezpečí, přikoupil jste pistole?

   Smazat
  3. 19:21 Nemáte pravdu. Dnes bohužel hrozí nebezpečí těm, kteří jsou klamáni propagandou sorošovských médií typu Člověk v tísni. My starší, co jsme prožili "rudý teror" (tj. dobu, kdy se obyčejný člověk nebál jít v noci po ulici města, měl zaručené bydlení, zaměstnání, školu a zdravotní péči zdarma) si dokážeme přebrat výmysly nějaké Sosnarové, ale mladí s mozky vypláchnutými propagandou a Sosnarovými, jsou přesvědčeni, že je to všechno pravda a jdou bojovat za lidská práva Kalousků, Hermanů a sudetoněmeckého landsmančaftu. A národ to pak odskáče jako celek, když zblblí mladí volí Schwarzeberky kvůli číru, Piráty pro právo svobodně hulit trávu a hlavně kohokoliv jen ne strany, které jsou ochotné pro lidi něco udělat. Ty označují "svobodná média" za xenofoby, neomarxisty nebo ruské přisluhovače... K zblití.

   Smazat
 5. K Hermanovi!
  Drobná zpráva v Právu, 23. 7. 2019, str.2:
  Herman nahradil v radě pro lidská práva Daniela Kroupu, navrhla ho Helena Válková /ANO/. A teď se držte! Bude se věnovat romské otázce, pronásledování členů hnutí Fa-lun-kung a pronásledování křesťanů v Číně. Vyhodíš ho dveřmi, vleze oknem! Větší pijavici neznám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Herman byl už i jako kněz na ženské. Že by mu naletěla i profesorka Válková?

   Smazat
 6. Jak islám vznikl doopravdy1.docx. označ a dej vyhledat
  Kdo přepisuje dějiny Tohle by se mělo dát číst všem politikům.
  Vatikán,nejbohatší státeček světa se podílel na většině válek.
  KDUČSL je pokrytecká a vlastizrádná strana.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak to je pokus o podvod a vysoká finanční škoda tak by ta bába měla dostat 15 let do Českého vězení.

  OdpovědětSmazat
 8. Člověku až musí být apoštolů současného režimu líto, jak to mají těžké s hledáním svých ikon. Jeden se ukáže být bohapustým ožralou, další zlodějem, lupičem a vrahem, další kolaborantem a jiný zase prospěchářským podvodníkem a lhářem.
  Snad málokterý režim má tak zoufalý nedostatek použitelných osobností.

  OdpovědětSmazat
 9. Pokud by u nás fungovala justice,tak by si Herman s Fajtem užívali plnou penzi na Mírově a jejich rodiny bez majetku poznávaly správný kapitalismus.

  OdpovědětSmazat
 10. Babča to zkusila, jako mnoho jiných před ní. Znal jsem jednoho důstojného otce, líčil mi své věznění v 50 létech a porovnal to s vězněním V. Havla. On mohl první dopis domů napsat po třech letech a to mu v době zatčení bylo 17. To, že měl Venda v cele psací stroj a literárně tam tvořil, nechápal, myslel, že se jedná vtip. Stejně jako celou řadu jeho jiných výhod. Jistě oba seděli, ovšem ten, co seděl v 50 létech s ním nepokrytě pohrdal.

  OdpovědětSmazat
 11. noviczech
  ...lže se jako o závod. Jsem slyšel vv rádie, že na Jáchymovsku bylo 65000 politických vězňů! Také LEŽ! DVA tisíce jich bylo, ale tuto DEMOKRACII stvořil OTEC LŽI, Satan a ten i tato demokracie veme velmi rychlý konec. Oni že západu přišli stejně jenom podfukáři a zločinci, ale vyprávějte to někomu, kdo má klapky na očích jako ten kůň. To nemá smysl, ONO TO NĚJAK DOPADNE, prý pravda vítězí, tak uvidíme. :-))

  OdpovědětSmazat
 12. Minulý týden došlo k velkému vítězství lidstva, když chazarská mafie přišla o všechny tři střediska západní moci – Washington D.C., Londýn a Řím, uvedly zdroje Pentagonu a další zdroje. Každé z těchto hlavních měst má obelisk, který symbolizuje vojenskou, finanční a náboženskou moc.
  „Trump vyhlásil dne 4. července nezávislost Ameriky na Deep state, když se ruský prezident Vladimír Putin setkal s papežem, a Boris Johnson se stane premiérem Spojeného království, kde se odehraje Brexit bez dohody. Bílé klobouky tím získaly kontrolu nad třemi obelisky globální moci,“ shrnuly situaci zdroje Pentagonu.

  OdpovědětSmazat
 13. Borisek se netaji tim ze je zid a je snad i duvodem ke zmene vlady a nasmerovani defektniho chaosu /vsichni jdeme tam , nevime kam/.Predevsim asi lepsi spoluprace se vyvine na zminenem, s USA a Trumpem.. Pac. Diky neunavnemu "usili" feminismus, Trump slavne zvitezil uz dnes a prave ted v pristich presidentskych volbach, ani Putina nepotrebuje..
  Jenom smrt tomu muze zabranit..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.