Reklama

pátek 5. července 2019

Porošenko o plíživé proruské odvetě


5. 7. 2019 lenta a facebook
Bývalý prezident Ukrajiny Petr Porošenko nazval návrh vedoucího Kanceláře prezidenta Ukrajiny Andreje Bogdana, aby byla Doněcku a Lugansku poskytnuta možnost učinit ruský jazyk regionálním, důkazem "plíživé proruské pomsty". Video záznam politika byl zveřejněn na jeho stránce na Facebooku.


Podle vůdce strany Evropská solidarita (Porošenka, pozn. překl.) je aktivita proruských sil na Ukrajině čím dál tím zjevnější a "něco takového se děje každý den, což se jevilo před dvěma-třemi měsíci nereálným".

Když mluvil o návrhu jazykového kompromisu, který zazněl v kanceláři nové hlavy státu Vladimíra Zelenského, Porošenko řekl, že obchodování s jazykem Rusko nezastaví a nepřinese Ukrajině dividendy.

Porošenko se domnívá, že cíl Moskvy a proruské odvety spočívá v zastavení směřování Ukrajiny do Evropské unie a NATO návratem do sféry vlivu Ruska "celé Ukrajiny, od Donbassu po Galicii".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


20 komentářů :

 1. Samozřejmě, je to jen otázka času a putin to dobře ví. Ukrajina tou katarzí projít musí.

  OdpovědětSmazat
 2. Když to bude Ukrajinec, tak bude mluvit ukrajinsky. Ani Stalin ani Hitler, ta Ukrajina se může vydělat i na Putina. Tak Slávku jaká katarze

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbci jako 16:11 zařídili, aby se Ukrajina (okraj Ruska) "vydělala" na Putina a velké Rusko a hle... ono se ukázalo, že se vydělala sama na sebe. Ale blbcům to nedojde, blbec je zkrátka jen blbec.

   Smazat
  2. 16:11 Okrajina spíš podělala sama sebe banderofašismem. Ten na fotce vypadá, že se k té ideologii modlí, ale tak vypadá i kudlanka nábožná.

   Smazat
  3. Rusko prosperuje a sílí. Ukrajina s podporou USA je před krachem. Sláva Ukrajině a podobným blbcům.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 22:34 Tak na to bych rozhodně nespoléhal. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu!

   Smazat
  6. Proste tohle mohla napsat opravdu jen gumarna
   Clanek k politovani ..

   Smazat
  7. 14:00...a máme tady bráchu Radosty...provokuje a tapetuje svými rusofobními žvásty...

   Smazat
  8. 14:00 Užgryndaný fašoun opět tapetuje co mu jeho páni vytvořili.

   Smazat
 3. Ano a správně říkal pan Werich, vůl zústane volem a pařez pařezem. Další vůl Porošenko, by se radši měl starat o svoji kůži, aby o ní nepřišel. Pjakin ve svém posledním videu o tom dost dobře mluvil a asi toho čokoládovýho blba nečeká nic dobrého, tak uvidíme. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 4. Na Ukrajině byla demokracie ala USA,NATO a výsledky se ukazují.Všude stejné- zem rozvrácená,rozprodaná,nesmírně zadlužená ovládaná prozápadními politiky. Nejschopnější lidé odcházejí pracovat tam,kde se alespoň uživí! 10000000 lidí odešlo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne na Ukrajině,a v Ukrajině,za svoji svobodu lidi umirali na majdanu,cos ty nikdy nepochopiš, komunistická svin@

   Smazat
  2. 12:13...majdan byl podvod...deset milionů ukrajinců hlasovalo nohama a ti ostatní musí držet hubu, aby je pravej sektor nezmlátil a nehodil do popelnice...

   Smazat
 5. Mám pocit, že Evropa prokoukla kdo je Porošenko a prokoukla směřování Ukrajiny k fašizmu. Výsledkem může být ukončení konfliktu a možná i rozumná smlouva. Vzhledem k hospodářské situaci, potřebuje Ukrajina mírový stav co nejdřív. Mimochodem Rusko taky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:47...Evropa sice prokoukla,ale co teď?
   Ono se blbě přiznává že vsadila na špatné koně.
   Evropa dělá mrtvého brouka z a Ukrajinci se v tom plácaj jak nudle v bandě.
   Stydím se za to,že se na tom sfiňském Majdanu podíleli i Češi (Schwarzenberg,Štětináč-Plavec a spol.)
   Helanov

   Smazat
  2. Mimochodem p0třebuješ odborne psychiatrické vyšetření,fašysto.

   Smazat
  3. Tak vono upřímně, asi bych taky neměl s rudochy moc s Leda hovno, je to nová generace bojovníků za skutečnou Evropu, která vznikla když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
 6. Hlavní mazal už z Bruselu úřaduje. Na to je EU dobrá, když sponzoruje cenzora proruského webu.

  OdpovědětSmazat
 7. 13:56,9:22...tapetáři ve službě...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.