Reklama

sobota 6. července 2019

Protektorátní Liga proti bolševismu byla odvarem politiky TOP09 či ODS

-ps-
6.7.2019 PrvníZprávy
Pokud si budete listovat deníkem České slovo a Večerní České slovo z roku 1944, narazíte minimálně dvakrát až třikrát v týdnu na činnost Ligy proti bolševismu. Liga líčila bolševiky v těch nejhorších barvách. Ovšem, kam se Liga proti bolševikům hrabala na současné politiky z TOP 09, KDÚ-ČSL, STAN či ODS.


Jen tak pro informaci Liga proti bolševismu byla podle Wikipedie založena 23. ledna 1944 v Praze s úlohou propagovat Německo jako zachránce evropské civilizace a dále rozvíjet protikomunistickou a protisovětskou propagandu. Oficiálním důvodem založení byl patrně podpis československo-sovětské smlouvy o spojenectví v prosinci 1943. Organizace podléhala přímo Ministerstvu školství a národní osvěty, které vedl Emanuel Moravec.

Od svého založení do ledna 1945 Liga uspořádala 231 veřejných projevů a přednášek, vydávala také časopis Denní korespondence, ale o přednáškách a jejich obsahu pravidelně informoval denní tisk včetně Českého slova. Liga zanikla v květnu 1945.

Známým výsledkem práce Ligy je plakát Zachvátí-li Tě zahyneš, s motivem rudého pařátu se srpem a kladivem, sklánějícího se nad Pražským hradem, který se objevoval po celém území Protektorátu, ale na který obyvatelé připisovali poznámku My se nebojíme, my tam nebydlíme.


"Ovšem, když si ty výstupy protikomunistické a protisovětské propagandy v roce 1944 nyní čtete, máte pocit, že si čtete o nějakém vystoupení podprůměrného politika předvádějící se nyní v politice v barvách TOP 09, KDÚ-ČSL, STAN či ODS," podělil se svými poznatky ze studia obsahu Českého slova a Večerního Českeho slova z roku 1944 badatel, který nás požádal, abychom jeho jméno nezveřejňovali.

"Inu i tady najdeme určité spojitosti. Ligu proti bolševismu měl v roce 1944 pod přímým řízením tehdejší ministr školství a národní osvěty Moravec. Není náhoda, že i v současné době vede aktuální Ligu proti bolševismu jiný Moravec. Jen není na ministerstvu, odkud nyní by stejně nic neovlivnil, ale je v České televizi?" řekl řečnickou otázku náš badatel, který akci současné Ligy proti bolševismu, jak sám řekl, naposled viděl v televizi, která před časem z Letné vysílala z jakéhosi srocení lidí dokonce přímý přenos.


45 komentářů :

 1. K.Čapek se musí obracet v hrobě ...!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak jen Čapek, ale co právě Jan Hus, Jan Žižka, a mnozí další z DRTIVÉ většiny neznámí lidé, co si velmi často "nesmyslně" zničili život obhajobou svých představ o Českém národě a jeho svobodě i postojem v reálném životě bez očekávání jakýchkoli výhod. Prostě a jednoduše by podle povahy vzali řemeny, rákosky, své pěsti, koupili si nové boty s okovanou špičkou, ostrou jehlu, nabroušené pero, někteří i vidle lopaty, cepy, kopí, motyky, tlustá lana, vařečky, válečky na těsto, kladiva, kosy, ba i byli by tací co by si vzali děla, pušky, pistole, samopaly, kulomety, tanky, letadla s bombami a šli by nám povědět, jak si jako potomci vedeme.

   Vymazat
  2. Někdo podobný jako výše jmenovaní by se nám dneska moc hodil, ještě také Karel Havlíček Borovský, určitě Jaroslav Hašek a našlo by se jich více. Kde jsou? Věřím na reinkarnaci, takže někde jsou, ale kde...? Rudý dědeček

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Toho odporného obdivovatele protektorátních poměrů jsem smazal. Byla to věc základní hygieny.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Abychom porozuměli tomu co se dnes děje je potřebné mít také znalosti o 2. republice a o Protektorátu. Např. paní Kaslová a její muž (bývalý primátor Prahy za ODS) se stále ohánějí dědečkem Ferdinandem Peroutkou. O druhém dědečkovi Richardu Bienertovi, ministru vnitra protektorátní vlády (v r. 1945 byl dokonce předsedou vlády) taktně mlčí.

   Vymazat
 2. 9:38..tak doufám, že tento příspěvek je jenom parodie...na idiotskou rusofobii...protože kdyby záleželo na lidech jako byl Patton, tak tady vůbec nejsme, nikdo by nás neosvobodil a vy by jste možná kopal uhlí pro němce někde za uralem..já jako starej dědek bych rozhodně neprošel, už dávno selekcí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:47, Patton osvobodil Československo? Soudruhu, je ti jasné, že k vylodění v Normandii došlo několik měsíců poté, co Rusové začali s osvobozováním tehdejšího "nacistického protektorátu" v Polsku a o válce bylo dááávno rozhodnuto? Že se o celý rok dříve konala konference v Teheránu, kde se už dohadovalo poválečné uspořádání? Jestli ty v Plzni kladeš věnce Pattononovi, nech prosím tě na zbytku země, aby si uctila skutečné osvoboditele, kteří na naší půdě položili životy.

   A mimochodem. Žádný ruský "bolševismus" nám nemohl uškodit tak jako německý nacismus a všechny ostatní "ismy" z této světové strany. Rusové nás nemohli nijak zásadně negativně ovlivnit, co by nás poškodilo jako národ. Mohli kdeco poškodit, ale to hlavní - národ, kultura k níž patří i náboženství, řeč, národní historická paměť, rodina, země, národní pospolita a to hlavní, národní vlastnictví ... - tohle bylo vždy garantováno. Bez ohledu na to, že se různé vlezdoprdele, co před třiceti lety obrátili kabát, snažily za předchozích 45 let vnucovat sovětskou ideologii. Ani povinná ruština nás ohrozit nemohla.

   Kdyby ne přelomových zvratů před Moskvou a ve Stalingradu, kdyby ne hrdinství leningradských, kdyby ne rozhodující bitvy u Kurska, dnes by molekuly tvých předků létaly atmosférou, anebo přinejlepším jejich kostry hnojily půdu někde v hromadných hrobech zdechlých slovanských otroků.

   Klidně opěvuj toho svého Pattona (z něhož měla obavy i americká vláda). Jeho potomci ti přináší podobné lahůdky, stejně jako jejich soukmenovci před 80ti lety - anglofikaci, plíživou revanšistickou germanizaci, otročinu ve firmách nadnárodních korporací, zemi, kde ti pomalu nepatří vůbec nic a kde se zpochybňuje i vlastnictví půdy, a spolu s tím islám, africké dobyvatele, buzeranty, juvenilní policii a nekonečný propagandistický výplach mozků.... tohle je pravé nebezpečí pro Čechy jako národ.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Jako kluk jsem v gauči u babičky (měla vilu po Němcích!) našel staré protektorátní (nepolitické) Zpravodaje a tam před bolševismem varovali - byly tam reportáže pořádané Ligou. Lidi tomu ale tehdy nevěřili, podobně jako když komouši zas o mnoho let pozdějc varovali před lžidozednářstvím (v jejich hatmatilce "kapitalismem")! Obojí měli recht, jenže lidi jsou pitomí a uvěřej až když tam běžej! :-)))

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  9. 14:25, 14:28, 14:59....co to je za žvásty ? PROVOKACE !...že by brácha Radosty ?!

   Vymazat
  10. 14:13 v té babččině vile po Němcích byl gauč, a v tom gauči, nastojte, tiskoviny Ligy proti bolševismu! Ty tam, Těm německým majitelům, zřejmě pro radost, podstrčil sám protektorátní ministr Moravec. Ta vila bude nejspíš v Praze. Koupil ji, i s tím gaučem, překabátěný komunista, že?

   Vymazat
  11. 11:21 SSSR by nikdy bez obrovské pomoci USA válku nevahrála. Kdo osvobodil Záp ev, kdo ukončil vítězně válku s Japonskem, kdo po válce vytáhl Záp ev do ekonomické vyspělosti a Západního blahobytu, po kterém se ještě dnes Rusku ani nezdá, USA! Tak tady nepište ty bláboly.

   Vymazat
  12. 16:47 západní Evropa byla vyspělá historicky, bez USA. Naopak, USA jsou produktem evropské kultury. O vítězství SSSR nad hitlerovským Německem nerozhodly válečné dodávky USA, ale územní, hospodářské a politické možnosti i poměry SSSR i objektivně dané velmocenské zájmy v tehdejším světě. Nevím, co vás nutí kterýkoli stát, snad kromě vlastního, zbožňovat. Leda to, že jste značně jednoduchý.

   Vymazat
  13. Zrovna Jaroslav Hašek byl zakládajícím členem KSČ v Československu. U něj se projevil pobyt v Rusku.

   Vymazat
  14. 16:47 Opravdu jsem se tak dlouho nezasmal nad tvým "odborným" vyjádřením k situaci na východní frontě.Sov. svaz za 1 přemístil do Manžuska 1,5 milionovou armádu a zničil japonskou armádu,která měla 900 tisíc vojáků. Obsadila kutilské ostrovy a táhla na Hokaido. Amíci vyděšení z postupu rudé armády použily atomové zbraně,ono hrozilo,že Sověti obsadí i jiné japonské ostrovy.Udelej si výlet do současného Ruska a zjistíš jak moc se pleteš.Opet zacina platit, Rusko nás vzor.Myslim tím infrastrukturu,pořádek a hlavně potravinová soběstačnost,zbozi vyšší kvality, což v naší maličké zemičce neplatí.

   Vymazat
  15. 16.47 - doplit si vydělání a nejen fet

   Vymazat
  16. 11:07 Máš pravdu,po celý život si doplňují vzdělání a tím i nadhled na určité "doporučení" od některých hlupáků.Jak říká jeden Číňan: lepší bojovat s drakem než se dohadovat s pitomcem.Nikdy nezapomenu kdo nás osvobodil a kdo nás chtěl vyhladit.Diky Rusko a Rumunsko.

   Vymazat
  17. 19:40 Unkrofte, tvé prolhané proruské bláboly už znám ani se těm pitominám nezasměji, ale infrastruktura, pořádek, zboží vyšší kvality možná tak v Moskvě a Rusko náš vzor, čeče neblbni už se opravdu nemohu smát!To je opravdu prdel. Vesnice totálně zdevastované, kde svítí petrolejkama, voda pouze jeden zdroj, mnohdy kontaminovaná splašky, školy kde se chodí na záchod ven do budek a ty budeš psát náš vzor! Tak tohle muže napsat pouze totální rusomil, bez naprosté soudnosti.

   Vymazat
  18. Rudocancy! Nikdo nás neosvobodil. Za Protektorátu byli Češi vždy uváděni jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Bohužel se ukazuje, že nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   „Zatímco velcí Němci a Evropané pracovali na sjednocení Říše, František Palacký potichu konal opak: pracoval na vyloučení Čech z Říše… V tomto zásadně mylném duchu byl později zřízen i veden stát Masarykův a Benešův.“ K. H. Frank

   Co se Rusáků týče, bez těch bychom na tom byli dnes mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, a za Říše navíc ještě i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Vymazat
 3. No je známo a doloženo že Patton bytostně nenáviděl židy. Byl to velmi problematický chlápek a tak i brzy skončil, jak jinak? Autohavarie

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 5. Dozvídám se že ČSSD nemá alfa-samce "Za prvé nevím co to je a za druhé mě to uráží" použita slova Vlasty Buriana. ČSSD nemá šéfa, vůdce či předsedu to je možné, Foldyno, Foldyno, už jsi také jen šašek ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Foldyna je v podstatě jednou nohou venku a vůbec nechce být alfa samcem v klubu rusofobních buzerantů. Jestli se nepodaří vyhodit odsud typy jako Poche, CSSD jde do kytek.

   Vymazat
  2. Foldyna neví co chce a myšlenkově upadá, jen blábolí o alfa-samci.

   Vymazat
 6. Doufám ,že tenhle Moravec skončí jako jeho jmenovec v roce 1945

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:52 Co dělá pan Moravec špatně,napište, já si myslím, že je to jeden z nejschopnějších moderátoru vubec u nás.

   Vymazat
  2. Moravec je mluvčím pražský kavárny, nikdy se nenavázel do Kalouse či Bartoše.Slafenberga obdivoval byl vedl no pořadem jako slepyho koně.

   Vymazat
  3. 17:34 Nemáš ani sebemenší představu, co to obnáší být za nejschopnějšího moderátora. Venca Pospíšilová svou zaujatostí, netolerancí k jiným názorům a otrockou podlézavostí ke kavárenským poflakovačům to kritérium zcela jistě nenaplňuje.

   Vymazat
  4. 8:32 Jen tak mimo a jakou že toleranci k ostatním máte vy, pokud napíšete " VENCA POSPÍŠILOVÁ " jako pan Moravec, jste obyčejný zamindrákovaný chudák! 19:19 Ta vaše " pražská kavárna " je tak trochu více ohraná, zkuste něco jiného vymyslet, ale to je na vás trochu moc co, jednozávite.

   Vymazat
  5. Vždy platilo: "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej."

   Vymazat
 7. Pro 11:21http://www.skrytapravda.cz/domaci/2333-general-patton-hrdina-je-to-lez-to-nase-generace-vytvorila-jeho-gloriolu-abychom-umlatili-propagandu-komunistu-a-kgb
  Ve skutečnosti to byl magor a psychopat, který nechal pozabíjet své vojáky, aby dostal metály. A Pentagonu se to náramně hodilo. Ale je jisté, že to mnohé nadzvedne, protože pro část zaslepených tím snímáme kult osobnosti šílence a z lidského hlediska vraha.Říkalo se mu krev a bláto

  OdpovědětVymazat
 8. noviczech
  ...vám říkám, nejvíc se západ bál komunismu, dokonce vysvětlovali i biskupové a jiní náboženští činitelé, že "bylo prorokováno, že přijde červené nebezpečí"!! Ale to je čistá lež náboženských činitelů. Za prvé, chtěli se zalíbit západním vládám a za druhé, ovlivňovali lidi na západě v myšlení, že východ a Komunistické vedení je špatné! Ale byla to lež, protože NIKDE v proroctví nenajdete slovo červené nebezpečí! Dokonce Nostradamus označil tři antikrist a všichni pochází z "demokratických" zemí. 1.Nabulon - Napoleon 2. Hysterie - Hitler 3. Mabus (jako poslední před apokalypsou) - Tam vědci hádají Obama?, už asi ne, ale opět berou někoho z USA! Je zajímavé, že Nostradamus neoznačil Stalina jako špatného. Takže hurá do "liberální demokracie", ta je shnilá va čeká na svůj konec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. noviczech
   ...oprava:tři antikristy.. 2.Hyster - Hitler. ..a čeká na svůj konec.

   Vymazat
 9. Ty vyjmenované strany jsou vesměs fašistické,některé vyznávají i revanšizmus a revizionizmus.Jsou to strany protičeské ,protislovanské.
  Vysoko nade všechny ční zločinecká tlupa ODS kde 20 000 členů = 20 000 zločinců.Nikoho z této tlupy nelze nazvat slušným člověkem.Ale ani z těch ostatních tlup neznám nikoho,kdo by slušným člověkem byl.Většina z nich bude patřit před národní lidové soudy.

  Pavel Beran

  OdpovědětVymazat
 10. Podívejte se na dobové dokumenty třeba hned 1 díl seriálu BBC Osvětim nacisté a konečné řešení. Dobové názory a dnešních fašistů jsou stejné jen židé jsou vynecháni Ruský „podčlověk" zůstal. Že jsou ty strany fašistické vím dávno.

  OdpovědětVymazat
 11. Konec kolaboranta Moravce.
  Sebevražda

  5. května 1945 vypuklo Pražské povstání. Moravec nasedl před Kolovratským palácem, kde mělo sídlo jeho ministerstvo, do policejního nákladního vozu a odjel na schůzku s K. H. Frankem. Na Malostranském náměstí se ale německá auta dostala do palby povstalců, a tak se kolona vydala na Pražský hrad přes Klárov. Automobilu, v němž seděl Moravec, během cesty v Chotkově ulici došel benzin, a tak řidič vystoupil. V tom okamžiku Moravec vytáhl z kapsy revolver a v kabině auta se zastřelil. Řidič pak mrtvolu zavezl do budovy biskupského gymnázia ve Winterově ulici, kde sídlilo velitelství pražské pořádkové policie. Na dvoře gymnázia bylo tělo pohřbeno a 7. června 1945 exhumováno. Moravcův nejmladší syn zahynul během války při bombardování, nejstarší syn byl po válce popraven kvůli své účasti v jednotkách SS.

  Emanuel Moravec se stal symbolem kolaborantství s nacistickým okupačním režimem. Podle nejznámějšího nacistického kolaboranta, Nora Vidkuna Quislinga se mu přezdívalo též český Quisling

  OdpovědětVymazat
 12. PRO 18:17 a pí Kaslovou.Hele, našli to v Čapkově vile - Zeman měl pravdu. Jen TV mlčí jak hrob. To už přiznat nechtějí, že ten Zeman si přece jen pamatuje.
  11148450_10155680018910456_3794969298783509437_n.jpg
  11145907_10155680018915456_2551143894859601927_n.jpg

  OdpovědětVymazat
 13. Myslím si, že je tomu obráceně, že politika TOP O9 či ODS a Pirátů je potencovanou kopií Ligy proti bolševismu s partaje by se hodily do tehdejšího národního souručenství. A to jsem ji jejich obraz značně vylepšil, tehdy z toho "souručenství" tak nekapalo to slouhovství, jako nám dnes vládnoucí diktatuře kapitálu. A také mám dojem, že to souručenství nebylo tak sehranou partou na tunelování státu a majetku občanů. Kdepak že by mělo za nehty desítku bilionů Kč! Ale myslím, si, že se jmenované partaje do soudobého posunu EU/NATO k nové podobě kapitalistického nacismu dobře hodí.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.