Reklama

pátek 19. července 2019

RIP Justin Raimondo

Nebojša Malić
19.7.2019 Grayfalcon, překlad Messin
Jsem už dost starý, abych si pamatoval na úsvit nyní již minulé epochy blogů, kdy byl internet nový a plný naděje. Času, který nabízel možnost ignorovat mainstreamová média a jejich „fakta“, (či spíše fantazie) o válkách probíhajících v půlce světa – nebo v mém případě na mém prahu – protože tam byli lidé, kteří posílali příspěvky online z první ruky.Jedním z prvních těchto míst byl Antiwar.com, kde jsem byl denně přihlášen během kosovské války v roce 1999 (pro mě formativní zkušenost, v mnoha ohledech) a pořád se vracel k jejím odporným následkům. Sloupek Justina Raimonda „Behind the Headlines/Za titulky“ byl závanem čerstvého vzduchu ve smrduté bažině či mainstreamovém mediálním odpadu, kde se všichni řídili tím samým názorem, o kterém jsem už pár let předtím věděl, že je lživý, když jsem toto vše a více prožíval v Bosně.

Vypsal jsem svou frustraci ze lží, propagandy, falešných zpráv a porno krutostí do „esejí editora“, které skončily na několika webových stránkách. Nějak – nepamatuji si už přesně jak – se jeden z těchto textů dostal na Antiwar.com. Bylo to zrovna koncem roku 2000, kdy v Srbsku probíhala „barevná revoluce“. Tak si představte můj šok, když po mě natáhnul ruku Justin Raimondo a zeptal se mě, zda bych nechtěl být redaktorem pravidelné rubriky (fejetonistou) pro Balkán na Antiwar.com.

Jak by ne! A tak jsem to udělal.

Během příštích čtrnácti let jsem se od Justina hodně naučil – o psaní, o svobodě, o vytrvalosti. Tím čím jsem dnes, jsem z velké části díky psaní stovek článků a sloupků pro Antiwar.com.

Když oznámil, že má rakovinu, ale dobře reaguje na léčbu, doufal jsem. Když přestal psát a tvítovat, bál jsem se nejhoršího. Zemřel 27. června.

Věc svobody – a tou mělo být vykoupení Ameriky z impéria do republiky – ztratila jednoho z největších mistrů. Ztratil jsem svého kolegu a rádce. Ale Justinovo dědictví vydrží tak dlouho, dokud si ho lidé pamatují a pokračují s pochodní svobody, neútočení a míru, kterou tak dlouho držel.

Jeho dohled teď skončil. Nechť odpočívá v pokoji. Ale Antiwar.com je stále poblíž. A jeho současní autoři a redaktoři – bývalí absolventi, kteří se stejně jako já přesunuli k jiným věcem – ale pořád věří v jeho poslání – stále vedou boj proti válce a zvítězí.

Umožněme to.7 komentářů :

 1. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019070610282576-lez-a-citove-vydirani-puvodnich-evropanu-volny-ukazal-jak-neziskovky-spolupracuji-s-paseraky/
  https://pravyprostor.cz/sebevrazda-francie/

  OdpovědětSmazat
 2. VIM URCITE, ze kdyz Cesky narod bude mit informace ze vsech stran, ktere nejsou dominovany pouze jednou manipulativni skupinou, tak bude mit snazsi orientaci a zvoli si lepsi, snadnejsi cestu zivotem .
  At kazdy mluvi, co ma na srdci !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 3. Honolulu tady máte také ukázku že máme dobré informace co se u Vás děje. Také máme globalisty a zdegenerované zvrhlé parazity ale na rozdíl od vašich naši pro ČR nic nepřinesou a jen lezou těm vašim do zadnice. Ti vaši stahují zisky domů ti naši je posílají k Vám a Vy také z toho máte užitek. To je to co nás pořádně sere. Ahoj.

  OdpovědětSmazat
 4. 17:16 - Ja zadny osobni uzitek z toho nemam !
  Muj duchod (Penze) mi posila Washington za odpracovana leta, a to co mam navic - mi posila Wall str., za moje machynace.
  Mam se dobre, ale rozhodne ne k vuli Evrope.
  A tak jako ja - ziji vsichni Americane v mem veku !

  Informaci vam chybi hodne, jinak by jste nevolili lidi, kteri nemaji na srdci zajem vasi republiky , ale zajem jejich a Globalistu !
  A NIC ZA SVOJI CINNOST NEDOSTANOU ! Az budou nepotrebni, tak budou odhozeni, jako horka brambora.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 5. Honolulu pokud si myslíte že z toho parazitování na celém světě nemáte žádný prospěch tak to skutečně odpovídá vzdělání kterému jste podle Vašich slov v ČR dosáhl nebo jste z té antické knihovny úplně zblbnul.

  OdpovědětSmazat
 6. 18:53 - to, ze jste na tom hure za poctivou praci, nez jsou vasi sousede (Rakousko, Nemecko) je proto, ze jste vas pomerne silny prumysl, hloupe prodali do cizich rukou.
  Vasi manageri jsou cizinci - a to jste si zavinili sami.

  Vy jste meli dobyvat svetove trhy a upatnit se ve svete, bez MIDDLEMANA !

  Ja dokazi prodat eskymakum lednicku a vy jste lezli do zadku kazdemu na zapade, ANIZ by jste vedeli jake ma umysly.

  To zavinila vase "elita" - jesitna a hloupa a ted trpite vsichni ! A vsichni nadavate na Ameriku.
  Kapitalismus Ameriky NENI zly, ale pouze nekteri manageri jsou hloupi ! U vas urcite vsichni, protoze pani pokladni v obchode ma za mesic 12000 Kc.

  Takze zhrnuto, moje pomocna skola na Smichove, je hodnotnejsi nez vase university.
  Ja to vyhral a vy jste to prohrali !
  nick honolulu - trpitiva ozdoba ceske emigrace !

  OdpovědětSmazat
 7. Bulvární odnož proamerického propagandistického serveru bije na poplach! Ovčáček ohrozil bezpečnost NATO a EU!:DDD

  https://stars24.cz/aktualne-z-internetu/11752-ovcacek-to-schytal-kvuli-faceapp-tohle-udela-jedine-d-bil

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.