Reklama

pátek 12. července 2019

Rychetský v Zemanově kůži

Erik Best 12. 7. 2019 EB
Obviňovat prezidenta demokratického státu z toho, že odmítne v případě neúspěchu ve volbách dobrovolně opustit svou pozici, je jedním z politicky nejtřaskavějších výroků, se kterým může přijít jiný představitel státu. Přesně takové vyjádření poskytla předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová New York Times 4. května. Je to politička a chtěla vyburcovat demokratické voliče varováním před autokratickými tendencemi Donalda Trumpa. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský na rozdíl od ní politik není, minulý týden ale učinil podobné prohlášení. Respektu řekl, že se velmi obává situace, kdyby Ústavní soud v jakékoliv kauze rozhodl a subjekty, jejichž povinnost byla stanovena, by ji odmítly plnit. Výrok mířil na prezidenta Miloše Zemana v souvislosti s jeho neochotou odvolat ministra kultury Antonína Staňka a představoval jedno z politicky nejtřaskavějších prohlášení, jaké může soudce Ústavního soudu učinit. Zákon o Ústavním soudu umožňuje zahájit kárné řízení proti soudci, který „snižuje vážnost a důstojnost své funkce.” Zahájení kárného řízení však musí navrhnout nejméně tři soudci. Šance, že k tomu dojde, je zhruba stejně vysoká, jako že Andrej Babiš podá na Zemana v případu Staněk kompetenční žalobu.

16 komentářů :

 1. Havloidi zas ostrouhají a to je dobře proč se musí dělat komedie pro pár zoufalců.

  OdpovědětVymazat
 2. Ano, jako přes kopírák situace USA, souboj Deep State s politiky, zastupující občany druhé kategorie, domorodce. Pro mnohé představitele "podzemní síly" bude lépe umřít, než čelit hněvu ponížené společnosti.

  OdpovědětVymazat
 3. Organizace Transparency International podala žalobu na Babiše. Důvodem je pomluva. Po premiérovi požaduje omluvu:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019071210329640-organizace-transparency-international-podala-zalobu-na-babise-duvodem-je-pomluva-po-premierovi/

  OdpovědětVymazat
 4. Tohle je pro ty kdo rozumi anglicky *mozna titulky) jak to postrkuj ezidovska mafie v penezich a v LGBTQ instalovami .Je to o nejnovejsim prcackari Epsteinovi a jeho vazbach na bratry -mafii

  https://www.youtube.com/watch?v=Vc-uysS6Tlw

  OdpovědětVymazat
 5. Ačkoli kobliháře fakt nemusím,ke "kauze" MZ versus Hamáček se staví racionálně.
  Nenechá se vyhejkat a čeká,až se děda vyklidní.
  Jednou podepsat MUSÍ, Hamáček kdyby měl fištróna tak počká a nedělá ze sebe šaška.
  Je to celé jen bouře ve sklenici vody.Rozumný člověk chápe,že Zeman si nenechá ujít žádnou příležitost udělat vlny.
  Je už holt takovej.
  Dívám se na to z té lepčí stránky: Stahovač hlodavců by byl horší ;-)
  Helanov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná nejde ani tak o "dědu", jako o princip. Neuniká nám podstata odvolání ministra Staňka? Podal trestní podnět a odvolal dva představitele "kulturní fronty". Reakce? Šlápl do hovna a smrdí on, nikoliv to hovno! Babiš se Zemanem jsou našemu Deep State nebezpeční proto, že mohou společně úkolovat BIS, to je jádro pudla, jednoho z nich nahradit "svými"!

   Vymazat
  2. PS.-koná něco BIS nebo policie? Kdo ví, zda také nejsou pod mocí neveřejných sil?

   Vymazat
  3. Helanov...už jenom tvoje označení "koblihář" a "děda" tě usvědčuje z toho, že jsi naprostá trubka. Hamáček se sám usvědčil z toho,že je vlastně druhá kolona TOP-ky a ODS, tím, že chrání zloděje...nebo má obavu, že na něj něco praskne...muselo mu totiž být jasné, že prezident není žádný podpisový automat a že se Staňka v tomto případě zastane. Takže jestli teď skuhrá něco o "ponižování" ČSSD, může si za to především sám. Druhou možností pak je, že chtěl najít záminku jak odejít z koalice. To mu ovšem zase nesežral Babiš a tím že nepodal kompetenční žalobu mu vzal vítr z plachet. Resumé...Hanáček je totální blb, který by nemohl dělat ani vedoucího veřejných záchodků na Hlaváku, natož předsedu strany. Už aby ta vyděračská partaj konečně odplula do ztracena....bude líp...ANO, bude líp. :-)

   Vymazat
 6. Cui bono? To je základní otázka, kterou by se měl zaobírat každý, kdo má ambici analyzovat politické děje. Pokud toto udělá, naprosto transparentně se v našem politickém rybníčku vynoří dvě zájmové skupiny, z nichž jedna prosazuje cizí zájmy, či zájmy dokonce protinárodní. Tuto skupinu nevymezuje politická příslušnost či ideologie, ale právě zájmy které prosazuje. Dlouhodobě je to podkopávání národní suverenity a její zpochybňování. Rychetský do této skupiny dozajista patří...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ale poměr sil se mění! Někteří mění kabát.

   Vymazat
  2. Bude velmi zajímavé pozorovat současné "demokratické síly" jak se začnou mezi sebou rvát o kořist, pokud se jim podaří Babiše a Zemana zlikvidovat...máme se opravdu na co po pár let těšit.

   Vymazat
 7. Pan Rychetský by měl být podroben kárnému řízení ,protože snižuje vážnost a důstojnost své funkce.Vydává neobjektivní politická prohlášení podle svých politických sympatií.A to by neměl ústavní soudce dělat.Už je ve své funkci moc dlouho.Měl by rezignovat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pana Rychetského jsem si už dávno přestal vážit....a to jsem si ho kdysi opravdu vážil hodně moc. Připadá mi, jako kdyby ho někdo vydíral, snad se mi ani nechce věřit, že je to ten Rychetský, kterým byl kdysi.

   Vymazat
 8. Čo bolo to bolo. Noblesní a věrohodný, to je historie.

  OdpovědětVymazat
 9. Andrej Babiš totiž čelí celkem 3 frakcím moci: Sudetoněmecké lobby v ČR
  Zdeňku Bakalovi a veškerým spřáteleným médiím Římsko-katolické církvi
  https://video.aktualne.cz/dvtv/bradacova-benesove-se-nebojim-demonstranti-jsou-citlivi-naz/r~4367d2fca3ec11e9a305ac1f6b220ee8/

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.