Reklama

neděle 21. července 2019

Schneider: Kdyby Hamáček radši mlčel

Jan Schneider
Jan Schneider 
20.7.2019  PrvníZprávy
Mohl by být považován za něco víc, než když mluví, nebo píše svým spolustraníkům, uvedl v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.
Jako například nyní:
„Dovolte mi stručně vysvětlit, proč jsem navrhl výměnu ministra Staňka, protože o tom v médiích a na internetu koluje mnoho nepravd. Rozhodně to není kvůli odvolání Jiřího Fajta, šéfa Národní galerie, v tomto případě měl a má mou plnou podporu, na svém ministerstvu bych postupoval stejně.“

To je jediná věta, kterou rádi slyšíme, ale současně ji nevěříme, protože
„Tonda Staněk však bohužel nezvládal řídit své ministerstvo, mimo jiné neuměl prodávat své úspěchy a měl za sebou příliš mnoho mediálních přešlapů.“

Takže nezvládal řídit ministerstvo? A jaké zdrcující příklady uvádí Hamáček? NEUMĚL PRODÁVAT SVÉ ÚSPĚCHY! Jaké úspěchy, když nezvládal řídit své ministerstvo? A MĚL ZA SEBOU PŘÍLIŠ MNOHO MEDIÁLNÍCH PŘEŠLAPŮ! Ovšem proti tomuto Hamáčkovu šlápnutí do exkrementu to nebylo vůbec nic.

Ale stejně – cožpak se kvalita řízení ministerstva pozná podle toho, jakou má ministr PR, nebo jak je oblíben? To je Hamáčkovo nejdůležitější kritérium? V tom případě pánbu se soc-dem a zlý pryč. Vždyť každý manažer ví, že skutečně dobré a efektivní kroky v každé organizaci budí spíš odpor, a že oblíbený a chválený manažer se nejspíš za čas ukáže jako totální průšvih.

A právě v tomto bodě již čertík reality zřetelně vystrkuje své růžky a vyplazuje na nás jazyk:
„Na ministerstvu kultury potřebujeme manažera, který rezort uklidní, bude viditelně reprezentovat ČSSD a ve vládě bude týmový hráč pro naše další ministry.“

Takže uklidnit situaci - ? To vyžadoval již (ne)blahé paměti prezident Gustáv Husák, když provolával, že místo nějakých protestů potřebujeme klid na práci. Čím asi Staněk zneklidnil rezort? Ať nejsem hoden špičky stínu trusu koně sluhy mého, jak říkají Španělé, jestli to nebylo tím, že Staněk přerušil zavedené rezortní penězovody. Mohly mezi nimi být i ty, co nastavil jeho předchůdce ke své politické straně, nebyl by první ani poslední. To by ovšem vysvětlovalo ten požadavek na exemplární popravu Staňka při absenci jakýchkoliv relevantních důkazů.

Hamáček útočí na city, když mu nic jiného nezbývá, a používá nemístná přirovnání:
„Chci, aby tato krize skončila co nejdříve. Štve mě to jako mnohé z vás. Pokud bych si vypůjčil paralelu z fotbalu, každý trenér má právo výměny hráče na hřišti, pokud není spokojen s jeho výkonem a jede se dál.“

Nesmíme zapomenout, že krizi vyvolala soc-dem, když bez jakéhokoliv pádného důvodu navrhla odvolat ministra, který se – jako člen vlády nominálně protikorupční – pustil do řešení reálných podezření z finančních malverzací. V tomto nesporně úspěšném kroku ho výslovně podpořil sám předseda soc-dem, a vytknul mu věcně pouze mediální nešikovnost, že tento protikorupční krok „neuměl prodat“! Hergot, a neměl mu v tom náhodou jeho předseda Hamáček naopak místo kritiky pomoci, jako zkušený aparátčík?

Každopádně nám tu Hamáček odkrývá svůj hodnotový žebříček. Svého hráče odvolává kvůli své nespokojenosti s jeho výkonem, jehož podstatou není boj s reálnými problémy, ale matný mediální výkon. Tož sbohem a šáteček, sociální demokrati, a o parlamentu si napříště nechte jen zdát!


19 komentářů :

 1. duležite je nepřestat žvanit a na všechno mit užasne vysvětleni doba je tak digitalně zrychlena že včera už bylo stolet za nami a zitra už povedeme vesmirne valky proti dosud nezjištěnym zelenym mužičkum ale jako vyplněni visiraciho času a reklama na nymandy jak před kamerou tak za kamerou to nema chybu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět je za tím římskokatolická církev, které ministr Herman tučně přispíval na opravy majetku, které podvodně díky TOP09 a KDU-ČSL dostala do vlastnictví. A kdo to chce omezit, musí z kola pryč a jak? Mediální dehonestací za vydatné podpory veřejnoprávní české televize. Hamáček a s ním i ČSSD se veze, následuje Sobotku,Kalouskova přisluhovače.
   Toť můj názor, bv.

   Smazat
  2. Vzdyt je ten Hamacek pero

   Smazat
 2. ČSSD škodí této zemi. Navíc nezaplatila svůj dluh dědicům JUDr. Altnera. Premiér Babiš by jí měl konečně z vlády poslat do pr... a radějí spolupracovat s SPD. SPD jde hlavně o blaho ČR, co se o ČSSD říci nedá.

  OdpovědětSmazat
 3. Obávám se, že kromě J.Schneidera si těchto faktů nikdo nevšimne. Každý vidí jenom to, co ukážou hlavní sdělovadla, a to totiž to, že Babišova korupční vláda má konflikt s ruským švábem Zemanem. Hmátnout do peněžních toků naší kulturní elity se prostě nevyplácí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale všimne a nejen já, ale celá řada lidí, kteří ještě neztratily zdravý rozum.

   Smazat
 4. Hamáček to kvalitně pos...ral. Ať už byly a jsou jeho důvody k odvolání Staňka jakékoliv, měl ho odvolat buď před jeho čistkami v resortu, nebo počkat, až celá aféra vyšumí a stane se nezajímavou. To, mimochodem v Čechách, kde jedna aféra překrývá druhou, nikdy netrvá moc dlouho.
  Takhle Hamáček vypadá, že sype písek do soukolí stroje, který konečně začal pracovat a podniká alespoň nějaké kroky s korupcí a rozkrádáním veřejných peněz a majetku. Takže jestli někdo něco neuměl prodat, je to právě Hamáček, který se mohl svézt kousek na vlně popularity vytvořenou právě odvolaným Staňkem. A že ho za to bude kamenovat právě kulturní fronta? O to víc toho mohl využít, protože právě kulturní a mediální fronta mu sama vytvořila prostor v médiích, kde mohl Staňkovo kroky skvěle prodat, jako kroky partaje bojující se zlodějinami všeho druhu.
  Zkráceně? Hamáček je vůl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, výstižně shrnuto.

   Smazat
  2. Není on prostě hloupý ?
   On může být chytrý člověk a zároveň vůl, a to mi na H moc nesedí.

   Smazat
  3. 10.17
   U vůl se cítí chytrým. Příkladů je mnoho, jen si vzpomenout.

   Smazat
  4. Pokud členové ČSSD nechápou, že je vede vůl tak musí být ČSSD stranou volů.

   Smazat
 5. Nad osudem ČSSD se vznášejí temné mraky, už jí asi není pomoci. Není náhoda, že její předsedové jsou nicky, jako přes kopírák (Špidla, Bohouš, Hamáček). Navíc si uškodili neplacením a soudy okolo palmare za Lidový dům. Finále se projevuje "bojovým duchem" za ministra kultury na palubě Titaniku. Je mi jich skoro líto, patřil jsem kdysi mezi jejich voliče.

  OdpovědětSmazat
 6. Správný soudruh musí žvanit, když už se tam dostal, nic než bohapusté žvanění mu v čssd nezbývá.

  OdpovědětSmazat
 7. Jo přeji mu a jeho straně konec v příštích volbách nojo „kamarádské" havloidy nelze trestat.

  OdpovědětSmazat
 8. Daniel Herman Fajtovo jmenování potvrdil a v létě 2014 ho uvedl do funkce.
  Skandál, který vypukl už v prosinci téhož roku, když se ukázalo, že si podvodník Jiří Fajt si řekl Komerční bance o příspěvek k platu ve výši 80 tisíc korun měsíčně, ve výši 1,3 milionu korun na rok. Takové zjištění by každého státního úředníka mělo okamžitě stát místo. Daniel Herman však Jiřího Fajta podržel, a nejen to: aby mu vynahradil ztrátu způsobenou selháním této nestandardní finanční operace, dal mu v roce 2015 bezmála půlmilionovou odměnu a v roce 2016 více než milionovou odměnu jako přilepšení k základnímu platu 89 tisíc Kč měsíčně.

  Státním organizacím, které předtím Jiří Fajt řídil a opustil způsobil mnohamilionové ztráty. Nestojí v čele Národní galerie poprvé, při prvním působení - 1995 do 1998 dluh NG, vymáhaný státem za neoprávněně užité prostředky, činil na jaře 1998 včetně penále 68,3 milionu korun, které Národní galerie splácela až do roku 2005. V té době už Jiří Fajt vytvářel nekryté finanční závazky jinde.
  . https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Operni-mafie-v-Narodnim-divadle-Budete-koukat-co-se-mezi-umelci-odehrava-582404

  OdpovědětSmazat
 9. Staněk je odvoláván právě kvůli tomu, že sáhnul někomu na penězovody, Hamáčku, tomu přece dneska rozumí každý zde. ČSSD je dnes řízena z amerického velvyslanectví v Praze, tak Staněk sáhnul na někoho, kdo je pod ochranou US Embassy. At´ už to ČSSD konečně táhne z vlády a jejich místo zaujme SPD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel to nejde.Babiš to má zakázané od EU-nemocné MERKLOVÉ pod hrozbou ztráty dotací pro velkou chem.firmu v Německu.Dotace slouží k vydírání a korupci.

   Smazat
 10. Že by " o nás bez nás " ?

  OdpovědětSmazat
 11. Pan Schneider ví o čem se vede spor. Je zřejmé, že právě ministr Staněk je s lidmi z ministerstva kultury, pokud se českých národních zájmů týče, na stejné vlně a to je právě solí v očích "umělecké fronty". Hamáček nejprve Staňka podpořil, aby jej hned druhý den odvolal. To o něčem vypovídá "Honza" totiž šlápl do kavárenského lejna "a la Fait", z Aspen Institute for Central Europe přišlo "přátelské napomenutí" Staňka odvolat, které někteří jeho straničtí "přátelé" patřičně rozmázli u vidiny možného prosazení jejich antiBabiš zájmů, tj. odchodu ČSSD z vládní koalice. Inu nemá to "přítel" Honza lehké.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.