Reklama

úterý 30. července 2019

Slavnostní pohřeb ostatků ukrajinských SS

Jan Urbach
30.7.2019 VašeVěc
V neděli se na vojenském hřbitově příslušníků divize SS Galizien v ukrajinské vsi Červené u Zoločiva konala každoroční vzpomínka na bitvu, kterou Ukrajinci v řadách SS svedli s Rudou armádou. Divize Galizien (1. ukrajinská divize) v ní byla zcela poražena a několik tisíc jejích příslušníků bylo zabito. Na poli bitvy jsou stále nacházeny ostatky ukrajinských SS, probíhá jejich exhumace a jsou slavnostně pohřbíváni na hřbitově v Červeném.


„Na tomto místě padli lidé, kteří měli čest bránit náš stát. Dnes máme velkou odpovědnost, abychom pokračovali v tomto boji o osvobození národa. Bitva pokračuje nejn o naše území, ale také o ukrajinský jazyk a víru,“ řekl zástupce šéfa Lvovské oblasti Roman Fylypiv. 

Na akci vytoupil také bývalý šéf Lvovské oblasti Oleh Syniutka, známý svým kladným postojem k divizi SS Galizien, nedávno odvolaný z funkce prezidentem Volodymyrem Zelelenským, nynější poslanec parlamentu z kandidátní listiny strany Petro Porošenka. 

Akce probíhala podle opakovaného scénáře – po mši sloužené duchovními řeckokatolické církve, skládání květin a proslovech politiků byly v uplynulém roce nalezené ostatky příslušníků SS pochované s vojenskými poctami. Účastníci si přinesli nejen ukrajinské, ale také černo-červené banderovské vlajky a někteří účastníci byli oblečeni do replik uniforem SS.

28 komentářů :

 1. Měl by někdo více a lépe popsat i na Ukrajině byla silná Německa komunita v četně velké židovské komunity,které Stalin dusil,kvůli protiruským zájmům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi padlej na hlavu, myslíš jako člověk s vymytým mozkem. SSSR udělalo z Okrajiny Ukrajinu, všechny zločiny připisované Stalinovi mají na svědomí trockisté, jejich pokračovatelé teď vedou EU. Nevidíš, neslyšíš, nerozumíš, nechápeš, nekomentuj.

   Smazat
  2. Možná má všechny ty zločiny "připisované" Stalinovi na svědomí Kalousek - nebo jeho nějaký předek. Zkrátka každý neschopný vůdce musí mít svého Kalouska.

   Smazat
  3. Omlouvání a zlehčování zločinů ze strany fašistů je dnes prostě a zkrítka In. Za všechna zla za války mohl Putin, no teda Gruzínec Stalin. Gruzínci mají též v krvi násilí a ukrutnosti, tak jim to odpustme. Beria byl taky Gruzínec...

   Smazat
  4. Berja nebyl Gruzínec. Byl od Suchumi dnešní Abcházko. V éře Ježovských/ Trockitských/ represí odstranil Ježova a tím zachránil Stalina.

   Smazat
  5. Petříček tam nebyl?????? JAK JE TO MOŽNÉ???

   Smazat
  6. V Haliči a na Ukrajině škodili Rusku různé "menšiny a již Car Nikolaj, první i druhý, Rusy bránili. Také za to oba zaplatili životy, Nikolaj II. i životy celé své rodiny. O to se neruští postarali. Stalinovi nezbylo, než v jejich díle pokračovat... a zachránit lid a Otčinu. Ovšem škodná je jako plevel vytrvalá. Vypleješ pole, abys musel po čase plít znovu. Po Brežněvově a Andropově smrti začal všeobecný rozklad, korupce, zlodějna, ... a pole zarostla skutečným i politickým pýrem... takže Vladimír Vldimírovič Putin dře roky do úpadu, aby zachránil z cesty zmaru alespoň část naděje pro lid RF.

   Roman FYLIPIV... Fyli piv? Kolik to je, to "fyli"? Nepočítaně?

   Smazat
  7. USA chtějí uzavřít s Ruskem a Čínou dohodu o kontrole zbrojení

   SS nějak zapomínají na své spojence na Velkou Británii, Francii a hlavně Izrael. Co tyto země mají za zbraně, tak to bude ta síla ČLR. Putin není Jelcin a ani Gorbačov.

   Smazat
 2. 7:49
  Zase jeden rádoby historik. Jdi se bodnout.
  Václav z Plzně

  OdpovědětSmazat
 3. Halič bývala jednou z Uherských provincií a táhla se až ke Krakowu, není tedy divu, že jejímu obyvatelstvu, z východní části, se nelíbilo, že spadala pod správu SSSR. Využití spojenectví, s jednotkami SS, může být sice odsuzováno, ale jiná možnost na ovobození pravděpobně neexistovala, zvláště, po porážce Polska. Nemusí se nám líbit monstrózní oslavy příslušníků divize SS Galizien, ale Ukrajinci tyto příslušníky SS, berou jako součást národně osvobozeneckého boje, podobně, jako příslušníky Banderovského hnutí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:09 - Pokud si promluvíš se staršími rodilými Ukrajinci, zjistíš, že jsi na omylu a oni by byli raději, kdyby byli banderovci úplně vyhlazeni. Dělají jim ze života peklo. Mladí utíkají z Ukrajiny, protože banderovci jsou pro ně zlem, které jim bere šanci na dobrý život.

   Smazat
  2. 8:19 - Souhlasím s tím, že dnes je to o něčem jiném a "dnešní Banderovci" nemají nic společného, s těmi druhoválečnými a poválečnými. Dnes je to sebranka nejhoršího kalibru, která je využívána, pro zcela jiné boje, proti vlastním, i když rusky nebo jinak mluvícím spoluobčanům. To celé je součástí velké hry o Ukrajinu a Rusko, kterou rozpoutal Západ, v čele s U.S.. Probouzení národnostních vášní, je vůbec dobrým zvykem a osvědčeným způsobem, jak rozpoutat válečný konflikt. Viz. Jugoslávie.

   Smazat
  3. Ano, vždyť UsdA do toho vložila 5 miliard dolarů, a nyní se jim to začíná sypat. Rusové je měli vyhladit jako válečné zločince, a nebrat ohledy-35.000.000 Rusů zahynulo. Tak o co jde? Totéž s Germány, vidíme, co dělají dnes. Zničili Evropu - bez pušek a kulometů.

   Smazat
  4. 21:10 O jaký zničený Evropě to mluvíš? Seber se a jeď se do tý "zničený" Evropy podívat.

   Smazat
  5. 21:25- není všechno zlato co se třpytí! Katz- to se nám to hoduje, když nám půjčujou!

   Smazat
  6. Halič byla rakouskou provincií - začleněna při trojím dělení Polska během 18. století. Sloužila jako odkladiště pro neposlušné, remcavé a nepohodlné z ústředních zemí monarchie. Tolik na upřesnění.

   Smazat
 4. na Ukraine žiadna silná nemecká komunita nebola, zato chazarov bolo veľa, viď Babin Jar ... bolo a aj je tam na bývalej Haliči a riadenej grekokatolíkmi - čítaj Vatikánom - množstvo prívržencom odchovaných c.k. Rakúskom - napr. aj otec Wojtylu k nim patril - Halič bola rozdelená - ale rodinné väzby ostali,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co Oděsa, ta je skoro celá židovská.

   Smazat
  2. 11:55 Bezesporu! To to chazarský hnízdo, už měli srovnat se zemí dávno! Když Velká Káťa s Pepikem Druhým a Velkým Fricem smazali ten spolek nemravnejch holek zvanej Rzecz pospolita, tak se všechen chazarskej hnůj rozptýlil do okolí a nejvíc se jich usadilo právě zde! Carovým kozákům dalo pak pořádnou fušku ty Buntem štvaný a Rothschildem placený židobandy v roce 1905 rozšavlovat!

   Smazat
 5. A bude to pořád dokola, jak bojovali za vlast proti bolševismu. O vraždění Židů, slovanů a příslušníků dalších národů, nic nevěděli, natož, aby se toho přímo účastnili. Že byly SS prohlášeny za zločineckou organizaci netuší, neví. Jak se zdá, Stalin nechal na Ukrajině dluh, který bude výhledově nutno vyrovnat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona snad i přijde doba kdy někteří budou zlehčovat zločiny ,,našeho vlastence" K.H.Franka, kterého se štítili i Američané.No, když Sudeťáci na svém srazu hlásali, že atentát na Heidricha byl hanebný teroristický čin? Teď taková to obhajování budou hlásat na svých srazech i u nás. A klid po pěšině.

   Smazat
  2. A proč by neobhajovali? Jak říká páter Herman, jsou to naši krajané. A spousta českých politiků při těchto slovech tleská. Fiala, Sobotka, Nečas, Bělobrádek, Pithart a spousta dalších. Měli bychom zapomenout na Lidice, koncentráky, stanné právo, nucené práce, konfidenty gestapa a spolu s tím i na to, kdo nás osvobozoval. Podle toho, jak se vše vyvíjí, to vypadá, že 50 let se bude v učebnicích dějepisu psát, že Hitler byl ochráncem českého národa, který se nás pokusil osvobodit před Stalinem. Jdu zvracet...

   Smazat
 6. Propagace fašismu v přímém přenosu a nic se neděje žádné protesty diplomatické noty nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co dělá Petříček a Al-Hamajda ?U nás se při Okamurově manifestaci na Venclplac podrbal jeden divák za uchem a bylo z toho pozdvižení a pokuta 30000 .

   Smazat
 7. A jaké zločiny páchali banderovci za II. světové války se dá snadno dohledat: https://cs.wikipedia.org/wiki/Voly%C5%88sk%C3%BD_masakr
  Zdroj: https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=715045

  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2688647-porosenko-podepsal-kontroverzni-zakon-z-banderovcu-dela-valecne-veterany

  OdpovědětSmazat
 8. Podle mne má tento problém dvě roviny. Každý mrtvý má být pochován na hřbitově. To je úzus kulturní společnosti. Na druhé straně míra poct a asi záměrná provokace v tomto případě nebyla na místě. Zpochybňování válečných zločinů, je ohraným refrénem, kterým se snaží některé politické síly vyšperkovat svůj program, protože jiný nemají. Nevím, zda si Ukrajina představuje, že touto cestou získá ve světě sympatizanty, nebo zda tím chce vyřešit saldo vnitřní politiky. Ale v obou případech to nepokládám za šťastné.

  OdpovědětSmazat
 9. Ad 8:09
  Halič nebyl nikdy uherskou provincií, ale součástí rakouské části a to před rokem 1867 tak i po uvedeném roku. Zkrátka nikdy.
  Morave

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.