Reklama

úterý 30. července 2019

Starší a méně vzdělaní

Leo K.
30.7.2019  KosaZostra čili 
vlkovobloguje.wordpress.com
Po každých volbách, které dopadnou jinak než by si mediální mainstream přál, tak se dovídáme, že médiemi opovržené strany volili z větší části starší a méně vzdělaní voliči. Ani nepamatuji kolikrát jsem tenhle obrat slyšel. Snad má jeho stálé opakování lidem vtisknout, že jde o pravdu ačkoliv jde jenom o úmyslnou interpretaci. Interpretace, která vědomě používá citové zabarvení slov, starší (= odcházející generace).


Toto vnímání starší generace je v diametrálním rozporu se skutečností. Tak zvané „mladé kreativní týmy,“ tolik inzerované, aby člověk hledal s lucernou v pravé poledne. Když Tomáš Vorel točil film „Cesta z města,“ tak nepřišel na nic lepšího než partu, která programovala v assembleru(sic!). Ke kreativní práci totiž potřebujete především efektivně proveditelný nápad a stáří účastníků je fakticky nedůležité. Když přece jenom nějaký takový kolektiv najdete, tak většinou najdete také řídícího seniora v pozadí.

I Werich byl znám svým úslovím:

„Jakmile se z mládí začne dělat zásluha, tak je to špatné. Protože každej blbec – starej – byl taky jednou mladej blbec.“

A to nechci upozorňovat, že kult mládí a síly je typicky totalitní. Byl to právě tento kult, který udělal z nacismu přitažlivou ideologii. V článku Vratislavy Hofmanové „Dnešní senioři jako poslední silná generace“ se píše:

Mnozí pamatují válku. Mnozí pocítili problémy po komunistickém převratu v roce 1948. Mnoho z nich ví, co je nedostatek, nutnost šetřit, odpírat si radosti a zábavu. Prožili také zklamání ze sovětské okupace v roce 1968. Současní senioři jsou jedinou skupinou současné společnosti, která se v životě potýkala s opravdovými problémy. Mladí je už neznají[…]
„Lidé se dříve museli vypořádat se situacemi, které skutečně ohrožovaly život. Museli si více vážit vztahů, práce, být soudržní. Dnešní mladá generace, kdyby se dostala do život ohrožující situace, by zřejmě dělala velké chyby,“ uvedla lékařka Kateřina Cajthamlová, která má velmi dobrý přehled o zdravotní kondici národa. Říká, že současní mladí lidé na tom nejsem lépe ani fyzicky, ale ani psychicky, ve srovnání s tím, v jaké kondici byli jejich babičky a dědové. „Nemají zdravou míru reálného stresu. Oni si často myslí, že žijí ve stresu, ale je to jiný stres. Často si ho sami vytvářejí tím, jak podléhají virtuální realitě, spoustě informací, které nejsou schopni zpracovat. Skutečný stres neznají,“ vysvětlila.

Nechci přepisovat celý její článek a zmíním už jenom jeden ukazatel.

„Většina dnešních mladých lidí má mizernou fyzickou kondici. Neumějí vylézt na strom, nemají sílu. Neumějí se ani ovládat, vyjednávat v případě nutnosti. V případě válečného konfliktu by dělali velké chyby, mnozí by nepřežili,“ míní lékařka Kateřina Cajthamlová. Armáda se dlouhodobě potýká s tím, že případní uchazeči nejsou schopni splnit fyzické ani psychické testy. Drtivá většina mladých mužů, kteří by měli zájem o vojenské uniformy, pohoří už v základních testech.
Za rok se pokusí přibližně devatenáct tisíc Čechů o přijetí k některé uniformované složce, ať už jde o policii, armádu, celní správu a třináct tisíc z nich neuspěje. Prostě jsou v naprosto mizerné fyzické a psychické kondici. Což výstižně v této souvislosti shrnul psycholog Otakar Fleischmann:
„Odolnost dnešních mladých lidí je daleko nižší, než bývala u jejich předků.
A to odolnost psychická i fyzická. Je to tím, že mladší generace nejsou zvyklé překonávat překážky. Nemají potřebu je řešit. Jsou zvyklé, že vše za ně zpravidla vyřeší někdo jiný.“

Tvrzení o starších a méně vzdělaných také klade rovnítko mezi vzděláním za „oněch dávných časů“ a vzděláním dnes. Nechci se točit na výzkumu PISA což je mezinárodní výzkum pořádaný OECD. Šetření se poprvé uskutečnilo v roce 2000. Je prováděno každé tři roky s tím, že každá iterace pokládá větší důraz na jednu ze zvolených oblastí. Jeho cílem je zjišťování úrovně v rámci čtenářské, matematické i přírodovědné gramotnosti mezi žáky ve věku 15 let. Na základě těchto údajů panuje snaha zachytit míru, do jaké si v rozdílných zemích světa žáci u konce povinné školní docházky osvojili patřičné schopnosti pro zapojení do společnosti.

Nejde o to 30. místo ze 70 hodnocených, ale o trend, který je setrvalý a směřuje ke dnu. Zajímavější je sledovat výsledky z Mezinárodních matematických olympiád, které jsou nejvyšším stupněm matematických soutěží pro neuniverzitní studenty mladší 20 let. Je to zároveň nejstarší z mezinárodních oborových olympiád.

Stačí prosté srovnání
 z doby, kdy jsme byli Československem (do konce roku 1992) a od doby, co vystupujeme jako Česká republika. Jde o zhruba stejný časový interval.

Vyjádření doc. M. Kroha opravdu není ani extrémní, ani ojedinělé:

Ohledně toho statisticky vykazovaného vzdělání vím jako vysokoškolský pedagog své. Úroveň všeobecných znalostí (nehodnotím znalosti jednotlivých specializovaných předmětů) mezi současnými vysokoškolskými studenty je často i pod úrovní starších, ale čtenářsky gramotných občanů.

Souhlasí to i s mým pozorováním, že absolvování vysokoškolského bakalářského stupně odpovídá s jistým stupněm přibližnosti dokončenému středoškolskému vzdělání před třiceti lety. Schopnost úspěšně absolvovat nejvyšší vzdělávací stupeň je dán zužujícím se vrcholem křivky normálního rozdělení inteligence v populaci a existuje-li politické zadání zvýšit počet vysokoškolských absolventů, nezbývá než snížit laťku náročnosti. Jestli jsou vědomosti, dovednosti a zkušenosti těchto „absolventů“ srovnatelné s těmi, co prošli náročným vzdělávacím procesem – Bůh suď, ale já o tom přesvědčen nejsem.

Budete-li zkoumat pevnost příhradové konstrukce z běžné konstrukční oceli třídy 11375, podepřené v bodech m1, m2, m3, tak nebude těžké najít tabulky, kterými určíme její zatížitelnost. Ale chceme-li vyprojektovat něco zvláštního, jako ku příkladu Karel Hubáček laminátový tlumič příčných výkyvů ve vysílači a horském hotelu Ještěd, žádné tabulky nepomohou a nezbude nic jiného než úlohu algoritmizovat a svěřit ji počítači. Algoritmizace problémů je základní dovedností jakékoliv technické kreace a vůbec vám nepomůže, že doma paříte Assassin’s Creed Unity či League of Legends.

Jenže učí se to na středních a vysokých školách? Vím, že na základních školách ani po dvaceti letech není jasno, co v hodinách informatiky učit. Je-li na dalších stupních situace podobná, tak nám buď digitální osud milostiv! Slyším-li, že za cosi mohou starší a méně vzdělaní, tak se mě promítne před očima sociálně vulgární klip „Přemluv bábu“ nebo Don Quijotský boj Věry Jourové se vztahem seniorů k řetězovým mailům. Jsou ze stejné kategorie.

Chápu, že staří lidé ty mladé uvádějí do rozpaků, ba přímo je děsí zčásti proto, že jim připomínají, že i oni jednoho dne zestárnou a ztratí atributy, kvůli kterým je nyní druzí obdivují, ale nebudou-li umět využít jejich potenciál, jejich životní zkušenosti, ztratí svou vlastní budoucnost.45 komentářů :

 1. Naprostý souhlas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak je možné,že se tu schomažďuji jen stížnosti a nikdo nenapiše jak to řešit.

   Má to prý být snad Společnost voličů ČSV,která když se tu objevi je zdejšimi podpindostniky režimu terorizována a jsou tu nepřetržité požadavky samými ovčany,že má byt mazakována?
   Prý si máme před svým odstřelenim taky sami pro sebe kopat hrob?

   Smazat
  2. 14:22- zkuste hledat chybu u sebe. Děláte stejnou chybu jako pravice, snažíte se vyměnit ovce. Chcete-li něco změnit, musíte být lídrem (beranem), ne si stěžovat na na harém.

   Smazat
  3. Davam , prisuzuji vsechny problemy a zlociny na ucet vzdelani a jeho zhoubnym "vynalezum" !!..Vsemoznym Ideologiim , propagandam a teroru v dusledku jejich zajmu !!!Inteligentismu, Akademismu, vedeckismu, profesorismu a vsem Antismum..
   Jako strasnym nasledkum..
   Vezmeme Pepka Vyskoc, zije a nevi nic, nema problem je proto stastny a vesely ,ani udavat proto nemuze, PAC NEVI CO BY UDAL a co to Udavani vlastne obnasi, jo ,a pak prijde doctor, intelygent, professor a nevinnyho
   Pepka POUCI.
   Pepek pak beha , nema pokoje , nevi co dela , vi jen ze musi poslouchat a ze byl prinucen pachat bretschnaidrovsky,zaludny,zakerny zlo...
   Ktereho se stal sam a predevsim OBETI !!!
   Kdy spokojeny a prijemne bezstarostny a stastny , jeho zivot, Obecniho Blazna spatne skonci nezavdeci se ani svy vrchnosti , ani tem ktery udava...
   Vsechno ostatni je vypatlanost vypatlanych mozku preplnych vedenim gigantickou prevzdelanostia chaosu z toho a kde pak nezbyva mistecko pro common sense , normalni mysleni,normalni zivot kde neni a nesmi byt misto pro lidskost mezi lidmi , vse je vyplneno zlem umyslu a zameru uskodit jinym .. A treba a dokonce je taky a nasilim vzdelavat /jako deti ve skolach/.!! Ta posedlost vzdelavat je uchylna a neda se zrejme vykorenit.. My chytrejsi zacneme /Jako Lenin napr. valky ,revoluce, masakry zlociny a zvitezime protoze jsme Inteligenti a a vic jsme se nasprtali toho marxismsu a Uvyhadali ,ze my mame tu nejvetsi a nejdulezitejsi pravdu a vodkopli jsme z toho duvody vsechny dalsi, Voni, nepritel jsou pitomy blbci a hlavne bez vzdelani...
   II.svetova valka....treba.

   Smazat
  4. 4:51- i vnitřní přetlak z filozofování je třeba vložit do jednoduchých pouček aby je pochopilo více lidí i "Bretschneiderové".

   Smazat
  5. Nekteri tvrdi ,ze prilis premysleni oslabuje a skodi.
   Zazil jsem to na vlastni kuzi , kdyz moc problemu i kolem vas k tomu donuti..
   Ale jako delnik pak jsem pochopil. Zaklad je nazvat veci PRAVYMI JMENY.
   Odstranit tak taktiky a kompromisy poslancu, vlad ,medii,lzi , vytacky a rovnou false. Kdy to mnozi chapou jako nutnost lhat i kdyz nemusi..A samozrejme je toho vice..Napisu nekde zase neco o 'demokracii",co se nikde nikdo nedovi..Tedy zase neco skutecnosti Hyste-Ryky-profesory potlacovane jiz od prvni obecne..Paw
   Pozor na ty poucky. To jsou jejich zbrane. Jednoduche a ciste skutecnosti/a fakta/, lidem predlozit a nechat je at si rozhodnou a tim je i pobidnout , aby sami za sebe se po kratsim uvazeni/diskusi, rozhodli..
   Tohle neni uplne nejlepsi , ale co je...

   Smazat
  6. 2:55- i poučky, slogany a zjednodušení mohou vést k pochopení universální pravdy, pokud v nich necháte možnost rozhodnutí!

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den.
   Měla jsem tam chyby, tak jsem se to snažila opravit. Díky za pochopení.
   Dobrý den.
   Dovolím si přidat taky jednu "perlu" bývalé poslankyně TOP 09 MUDr. Peckové (ročník 1957, celkem žádná mladice)). Celý článek, oč se tehdy v té "žvanírně" jednalo najdete zde:
   https://www.lidovky.cz/domov/poslankyne-gabriela-peckova-tvrdi-ze-duchodce-trapi-vice-spolecenske-vylouceni-nez-nedostatek-penez.A120504_183609_ln_domov_jkz
   Výše zmíněné video a Mgr at Mgr Jourová? 
   Jak napsal Jan Campbell ve své knize "Souhlasu netřeba". Název si vypůjčil od svého přítele o 42 let staršího. Také v knize JC psal o E.Gibbonovi a těch 20 bodů starých 225 let uvádím níže. 
   Možná se k něčemu podobnému dnes i my přibližujeme. 
   Co říkáte ...? Co to jen připomíná ...? 
   "1. Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací
   2. Tradiční role otců jako živitelů rodiny je zpochybňována, množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců.
   3. Senioři jsou zanedbávání. Lidé pečují o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče. 
   4. Literatura a umění se stávají bezduchými. Vytváří se planá zábava za každou cenu. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá, nevkusná, nic neříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní sumy. 
   5. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována, vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní žoldnéři. 
   6. Lidé pilně pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci, populisté, pochybní umělci a takzvané celebrity. 
   7. Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se o ně vždy nějak postará. 
   8. Úroveň vzdělání rapidně klesá. 
   9. Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše. 
   10. Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí. 
   11. Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá. 
   12. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí stále méně. 
   13. Léty osvědčené mechanizmy, chránící poctivé před podvodníky, náhle selhávají.
   14. Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti, zisku, udělují se za úplatky, a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil. 
   15. Staletími předků prověřené hodnoty - jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost, zápal pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány. 
   16. Šíří se cynismus. 
   17. Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovednosti a poctivé práce. 
   18. Do země přichází velké množství cizinců. 
   19. Politikové nadbíhají iluzi, která si vynucuje zábavu a státní podpory (chléb a hry)
   20. Občané stále na všechno nadávají."

   A tyto příčiny a důvody pádu jedné z evropských civilizací popsal autor před více jak 225 lety. No řekněte, neplatí to dodnes ... ? A neplatí to i u nás ...? 
   Edward Gibbon (1737 – 1794) - Úpadek a pád Římské říše patří dodnes ke klasickým pracím 
   Více o autorovi zde:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Edward_Gibbon
   Je to dnes poněkud delší, ta Mgr at Mgr bude mít asi recht. 
   Tímto se omlouvám a všem přeji hezký den.


   Smazat
  2. Je neuvěřitelné, že obsah těch 20ti bodů je 225 let starých. Dějiny se opakují :(

   Smazat
  3. 9:31: je to ale o úpadku starého Říma. Po jeho upadku to nebylo zdaleka veselé, dalo by se říci, že méně veselé než za toho starého krutého Říma. Co tedy bude po upadku této civilizace. Jak známo konspiratoři, to jest podle mně producenti myšlenek nelibých vladcům tohoto světa, předvídají krach peněžní soustavy a krizi 30 krát horší než v roce 1929, ve kterém prý bylo v USA několik stovek tisiců mrtvých z hladu. Penize, jak asi všichni vědí to je dnešní bůh všemohoucí. Doufám, že někdo zareaguje, protože v poslední době se mi stalo, že Honolulu uznal asi, že to co píši je příliš hloupé, tak mi vůbec neodpověděl.

   Smazat
  4. Paní Věro,
   je to tak, co naplat. Není to problém jen našeho dvorečku. Kdyby byli zdejší píáristi(PR) rafinovanější, tak by si mohli všimnout, že realita přestává být důležitá a čím dál více ji nahrazuje pseudorealita. Ta se musí vyrobit dokonale profesionálně, ne tak naivně a negativisticky, jak to předvádí naše média. Další nepovedený parametr, je výsměch voličům, formulovaný jejich nevzdělaností. Jestli za takovou strategii někdo někoho platí, tak jsou hlupáci oba. I když se budou tvářit "sofistikovaně" a přednesou své úvahy jako "mantru", tak stejné ztratí hodně slušných voličů. Další veleomyl je hodit starší občany do odpadkového koše. Naopak demograficky je podložené, že voličů důchodců bude přibývat a je naprosto nevhodné tyto miliony ignorovat a proto je na místě snažit si je programem získat. Bylo by dobře ukončit vybledlou politiku antiprogramů (antibabišizmus, antizemanizmus...) a sáhnout do pokladny zelených programů (bez reinkarnace Bursíka) a řešit vodu, energii, potraviny, lesy atp.
   Snad je ještě čas.

   Smazat
  5. 23:53: Zelené řešení se mi jeví druhořadé, když není řešeno řešení ekonomické, potažmo my nevíme kdo jsme a kam jdeme - velitele /to bohužel nejsou lvi/, kteří velí stádu ovcí, které dokážou pouze mečet o celkem druhořadých věcech - pochopitelně, protože to jsou pouze jakoby řádoví vojáci, kteří vůbec neví o čem je bitva, čili naše velitelé to vůbec nezajímá. Peněz pro sebe lační velitelé, se vůbec nezabývají otázkou kam
   směřujeme, kde bychom měli na jevišti bitvy stát a co bysme tam měli dělat. A teď by člověk měl uvest obecně známé věci a to rozvést:
   D e v a s t a c i všeho - zemědělství, průmysl, vzdělávání atd. Nejdůležitější jsou ekonomické otázky v celém soukolí vzájemně na sebe navazujících oblasti života společnosti. O těch nejdůležitějších věcech v ekonomii, o podstatě toho co se děje, v mainstreamu samozřejmě nikdo neřekne nic, protože nic říct nemůže.

   Smazat
  6. Pane Jene, když nebude voda, nebudou lidi, když nebudou lidí, tak není třeba ekonomiky. Voda je ten cíl, ekonomika je jen prostředek za jakou cenu ji získat, nebo taky, jak díky ceně lidi vodou vydírat

   Smazat
  7. 16:19: Adonisovi: Máte pravdu. Svou úvahou jste mi ještě zhoršil mou špatnou náladu, ale pouze zde upozornil na jeden z příznaků doby, který zapadá do širšího náhledu - je to den ode dne horší. Otázka zní: Kdy se tento horšíci se stav zastaví. Kdo ho zastaví? Nesmysl je říci, že my ho všichni zastavíme. Bitvy se sice učastní odhodlání vojáci, ale vyhrávají ji vojevůdci. Kde jsou? Nikoho nevidím.

   Smazat
  8. Pani Jelinkova nez zacnete chvalit den pred vecerem...
   Gibon byl burzoasni historik a silne nakloneny ve svych beze sporu velmi kvalitnich pracech , k vladnoucim vrstvam , kdykoliv a kdekoliv i te
   britske ! Kde je klidne mozne ,ze kdyby britove sousedili s Nemeckem v 1936 -39, prehodili by jejich vladnouci Vrchnosti se v klidu do Nacismu..

   Smazat
  9. Těch 20 bodů je souhrn zčásti jevů a zčásti příčin společenské krize, úpadku. Avšak i těchto 20 bodů má nějakou příčinu - a tu je třeba najít.
   Zdá se mi, že jde o přerušení společenského koloběhu a individuálního koloběhu, o přerušení jejich zpětné vazby na původce akcí. Jedinec přestává nést zodpovědnost za své činy, neboť buď na něho kvůli původu nebo postavení/funkci nedolehne, nebo naopak nese následky za jiné. Společenský koloběh je rozsekán na segmenty, některé více, některé méně výnosné, nebo přímo ztrátové, aby se na ziskových jedinci a skupiny napakovali a ztráty nesli ostatní nebo celek.
   Krize je souběhem bídy morální a intelektuální, kdy se uniká ze zodpovědnosti a užívá se k tomu promyšlených konstrukcí nebo nedomyšlených procesů. Pokud lidé nenesou náležité následky svého působení, nemají přesnou zpětnou vazbu, deformuje to jejich rozhodování a zcela logicky potom rozmýšlejí a rozhodují chybně.
   Proto otrokářství, feudalismus a kapitalismus jsou historicky omezené formace, protože plodí nezodpovědné jak předáky, tak zbytek společnosti. Nedeformuje je zasloužená odměna (hmotná či morální) těm, kteří cosi vytvoří, co společnost ocení, ničí je ziskuchtivost, tj. odvést méně práce, ale mít větší odměnu. Přenést náklady na zbytek společenského koloběhu a přírodu, nesměřovat svůj intelektuální a fyzický vklad při řešení záležitosti do tvůrčího plnohodnotného zvládnutí smyslu, důvtipného ulehčení, nýbrž do podvodu, ošizení vstupů a výstupů, včetně dalších souvislostí, ať již v množství nebo kvalitě.
   Jakmile se členové rodiny nebo příslušníci třídy vyvléknou ze zodpovědností, ať již reálné, nebo ve své mysli, a začnou tuto nezodpovědnost pěstovat, začíná společnost degenerovat a je jen otázkou času, vývoje vnitřních a vnějších podmínek, objektivně existujících i subjektivně vnímaných, kdy dojde ke zhroucení.
   Ta společnost, která zvládne spravedlivé nesení zodpovědnosti a jejího vnímání, její distribuci v rámci solidarity, pochopení chybovosti jedince a jeho snahy o nápravu, ta využije svůj lidský intelektuální a morální potenciál daleko lépe, než všechny formace postavené na konkurenčním vybabrání s ostatními ať již silou nebo podvodem.
   KR

   Smazat
 3. Ale vždyť takto byla mládež vychovávána záměrně, byla snižována role rodiny, aby co nejméně ovlivňovala výchovu mládeže. Proč byla rozprášena a odzbrojena armáda a jak se čachrovalo a machinovalo s výzbrojí a výstrojí, včetně munice a zbraňových systémů. Vrbětice to byla asi jenom špička ledovce. Ti starší, kteří něco vědí ,by si to asi neměli nechávat pro sebe a dokud tu jsou a mohou by měli mluvit. Hej hou.

  OdpovědětSmazat
 4. A co chtít po mladých kdyby se dostali k moci piráti tak tu budeme mít západní „radosti". Víme co se tam děje a proto volíme aby se to u nás nestalo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Piráti jsou opravdovým nebezpečím pro existenci našeho státu a národa.Všímejte si jak se chovají v Praze kde vládnou .Neschopní ideologicky zaujatí neumětelové ,kteří umí jenom udávat do Bruselu.Tohle dělali českoslovenští komunisté chodili žalovat do Moskvy.Ostatně Piráti patří k mezinárodní organizaci něco jako byla komunistická Kominterna.Také se řídí instrukcemi ze zahraničí šéfem je muslim.Kdyby mohli pozvali by migranty ,kteří by házeli naše ženy a děti pod vlak/případy v Německu/Piráti jsou koncentrované zlo.

   Smazat
  2. Co chodili žalovat českoslovenští komunisté do Moskvy?

   Smazat
  3. Jano, taky si říkám, na čem kolega 11:09 frčí. Petr

   Smazat
  4. Chodili žalovat jeden na druhého.Na př.: Bilak na Husáka .Kdo myslíte ,že rozhodoval o tom kdo bude prvním tajemníkem KSČ?Samozřejmě v Moskvě.Nefrčím na ničem.Sledujte jak vládnou Piráti v Praze.Kdesi vyhrabali zkrachovalého Bursíka.A jeho plán ,mimo jiné zakázat pražanům auta se spal. motorem.A ještě se dočkáme věcí ,to uvidíte.Zakazovat ,zakazovat ,trestat za názory.Kecají blbosti.Chtěli by rozdělovat velké lány na malá políčka.Kolik lidí pracovalo v zemědělství před 30 léty a kolik jich tam pracuje nyní.Kdo to bude obdělávat Zelení piráti vypatlaný pomatenci.Každý politik ,který dává přednost ideologii před zdravým rozumem je blbec

   Smazat
  5. Nejen Piráti jsou kapitola sama pro sebe. Co řikáte na Novotného, který zasedl na magistrátu jakéhosi pražského obvodu. Pokud si matně vzpominám, tak ukazoval holý zadek. Ale teď toho je možné. Do půl pasa odhalen s nějakým nápisem na hrudi - Killer? - se ukazuje na demonstraci kandidát na prezidenta. Ted mě napadlo, že ten Hieronymus Bosch - na obrázku je taky on? - nežil ve správné době.

   Smazat
 5. Nejhorší na tom všem je skutečnost, že rodiče, kteří chtějí vychovávat své potomky "po staru", čelí neskutečnému tlaku společnosti i státu. Děti jsou od útlého věku terčem posměchu, pokud nemají ten "správný" mobil. Pokud dítěti vysvětlíte politické pozadí té které historické události, stále častěji narážíte na diametrálně odlišnou verzi příběhu - oficiální, která je vyučovaná ve školách. Pokud příliš bujného spratka praštíte, nezřídka čelíte represím státních orgánů, které na vás často poštve i potrestaný spratek.
  Nejsem tyran, ale razím zásadu, že pár pohlavků ve správnou chvíli, má větší výchovný efekt, než hodinová lamentace a vysvětlování. Bohužel, neslučuje se to s "moderní" výchovou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na druhou stranu zhnusenej, co je to za rodiče, jejichž parchant má celé potetované pazoury jako pralesní divoši, ať je to kluk nebo holka,nebo má pačesy vyholený a nahoře chochol s gumičkou, napajcovaný na růžovo, zeleno, či modro? Co je to za rodiče, jejichž patnáctiletá nána chodí pomalu s nahým zadkem, nebo v tak obtažených leginách, že se zřetelně rýsujou nejen půlky,ale i každej beďar, kterej má na zadku a na haksnech? Nic takovýho by mi doma buď nepřekročilo práh, nebo bych tomu nedal nažrat, nepustil to večer ven a konečná. Jak to, že se to fláká po nocích, chlastá to a fetuje? Kde to bere peníze? Je to tím, že se páni rodiče se svými ňuňánky nechtějí hádat, tak pomalu ustupujou až mají doba přiblblý strašidlo. Ono se musí umět nazývat věci pravými jmény - kačeny, jaké neustále ukazuje bulvár, (takzvané celebrity), s umělým ksichtem, zubama, kozama, zadkem a bůhví čím dalším, bych nazval přiblblou krávou, kdyby na to moje patnáctka doma obdivně čuměla, podobně ty namachrované blbečky, všechen ten hnusnej materiál, kterej účelově a schválně předvádí zkurvenej bulvár ( dar ze západu) aby ty naše spratky zkazil co nejdřív, a vyrobil z nich taky taková strašidla jako jsou v Americe- přiblblí strašáčci. Společnosti neškodní? Jak se ukazuje, tak neškodné to zase není. A kdyby nám tohle mělo dělat politiku a určovat zákony chování, asi bychom to museli buď pozabíjet, nebo si hodit mašli. Ale jsou to přece naši bobánkové. Já bych jim dal "jinej" život, nebo že dneska je "jinej" život, jak se jim vtlouká do palic, že ten náš je směšnej a zastaralej! Až by to nedostalo nažrat a muselo se to odstěhovat do křoví, byla by náprava jiná. A že by se potetovanýho a obarvenýho blbečka ujala sociálka? Z toho bych strach neměl.

   Smazat
  2. 13:00 Rozhořčený moralisto. Vzorná mládež v první polovině 20.stoetí byl krásně čistě bílá, krátce střižené (většinou) blond vlasy a to tetování(taková malá čísla na paži) si museli někteří nechat udělat. Svět se jim zničit bohudík nepodařilo, jenom na dlouhou dobu rozes.at. "Nech brouka žít". V.J.H.

   Smazat
  3. 16:13 Trochu mimo mísu, ale alespoň bez chyb. Gratulace.

   Smazat
  4. Blbeček trolíček 16:13 Ozval si sa, ty potetovaná sfetovaná smažka?

   Smazat
  5. 13:00: Musel to být geniální posluhovač elity - pochybuji, že se takovým mozkem mohl zaskvít nějaký elitář - který vymyslel to uvolnění mravů a výchovy, které povede k tomu, že noví lidé budou změkčili, bez disciplíny, žvanilové, žadatele /tak jak ta žadatelka o zakázání volby starým lidem/. Kdepak to již nebudou lidé typu Spartakuse, otroka, který se stal dějinným pojmem, schopným vzpoury. Ti vzpoury schopní nebudou. Ten Japonec to vymyslel dobře - konec dějin.

   Smazat
  6. 13:00 pane, vy jste asi nebyl mladý. Za nás se chodilo za máničku v texaskach a taky to všem vadilo, jak ve škole, tak rodičům i uličním ďůvérníkům. Holky zase nosily minisukně a trsal se rock. Vyrostli jsme, z mániček je řada inženýrů, doktotrů a docela normálních občanů. Na dnešní mládeži mi vadí drogy, ale oni sami nemůžou za jejich dostupnost. Další pocit mám, že si přisvojují více práv, než jim náleží, ale to může být i můj generační odstup od dnešní reality. Snad z těch pitomin vyrostou, jako my.

   Smazat
  7. 0:15 Jak by z toho mohli vyrůst, když jejich mravy jsou oficiální ideologií a oni sami jsou k tomu vedení?

   My jsme byli rebelové, ale oni jsou režimu poplatní.

   Jste optimista, ale už mimo mísu. Žijeme dobu, kde končí každá legrace. Tady nejde o protest, ale o řízenou degeneraci.

   Smazat
  8. 0:15: Bohužel pochybuji, že vyrostou. Oni se liší stupněm rozmazlenosti. My jsme byli méně rozmazlení. Vedle u souseda je 15-letá holka. Dá se říci, že nikdy jsem ji nic neviděl dělat, třeba vytírat podlahu /pokud ano, vyjimečně jsem ji něco dělat viděl - jednou v nouzi ji matka svěřila pojezd se sekačkou - to byla paseka - pokud ano, dá se říci směle, že nikdy/. Staří dřou jak koně: práce a po práci práce při baráku. Jejich holka se stará jen o sebe. Bohužel musím skritizovat sam sebe. Ani já jsem nenaučil svou dceru systematické, důkladné práce. Na správné výchově k práci se zakládá vše, protože ta výchova je i o výchově vztahu k druhým lidem. Můj odhad a moje myšlenka je: rozmazlenci budou ohrožením pro sebe i druhé. Ostatně to, co jsem napsal všichni vědí. Můj děda mi řekl, že dub se má ohýbat, dokud je mladý.

   Smazat
  9. 9:47 + 9:54
   Pánové, možná máte pravdu, pak je to jen v jejich rukách, jaký bude jejich život a svět kolem nich. Já (0:15) už tu nebudu a se mnou i moje generace se kterou si sem tam rozumím.

   Smazat
  10. To V.J.H. Historií hýbe především schopnost a vůle silných lidí k moci! Vše ostatní (různé ty spiklenecké teorie) jsou jen alibistické tlachy! Je sice vcelku známá věc, že masy jsou zženštilé a potřebují být vedeny, ale nesmí mít v čele nějakého ráčkujícího opilce, profesůrka s hláskem jako konipásek a ukradeným perem v kalhotách, nebo uslintanýho žvanila s holí či šimpanzoidního jako krysa z kanálu pištícího estebana, ale ani vyzáblého ryšavého narkomana s krosnou plnou sraček na hrbu, nýbrž potřebují opravdového muže s holínkami, který udeří do stolu a zařve: "Toto je správná cesta!" Dnes jsem mohli být docela jinde ...

   Smazat
  11. To 16:42 Já myslím, že v současné době(historie je jen histore) hýbou vším především peníze a naivita lidí. I žena v holínkách má své odivovatele. Správnou cestu ukazoval i Ježíš Kristus, ale v ČR z toho vypluly jen církevní restituce. V.J.H.

   Smazat
  12. 23:42: Máte pravdu o té správné cestě. Kdo se ale řídí Ježišovým učením - naprostá menšina lidí. O Ježíši si někteří, rovněž naprostá menšina ledí spomene v neděli, ze zvyku jde do kostela a po bohoslužbách, zaujímá k tomu co zaslechli v kostele postoj stejný jako na slovenských vesnicích - slovenští venkované jdou do hospody zapomenout o tom co slyšeli, zřejmě jdou tam se přípravit na nadcházející týden, kdy se ve jménu vlastního blaha porvou s bližními o kousek žvance.

   Smazat
 6. Je to smutný, ale bohužel je článek na 100% pravdivý. Naše mladý povětšinou (samozřejmě nelze říct o celé generaci) zajímá jen jak se kde ožrat, kterou holku "vyšukat", hlavní je mít značkové hadry a iphone, protože cokoli jinýho pod 25 000.- je šunt, hlavně najít práci kde se pokud možno nemaká a nemusí moc myslet. Kdo neskáče není Čech, staří jsou všichni pitomci. Těch dvacet bodů skutečně sedí, myslím, že naše civilizace končí.

  OdpovědětSmazat
 7. Pohled na stejné téma z trochu jiného úhlu, ale jako doplněk skvělý:
  http://outsidermedia.cz/vzdelany-a-nevzdelany-cili-urozeny-a-neurozeny/

  OdpovědětSmazat
 8. Mám tu mládež denně za plotem zahrady. Ta je nepoużitelná, pod okny svých rodičů vyřvávají prasárny a nikoho to nezajímá. Ta "vzdělanost" se vrazila do nějaké špatné části mozku. Ovšem množit se asi budou, tuhle tam jeden asi 10 letý jinoch nabízel pohlavní styk stejně staré dívce, druhý vyprávěl jak si drankal netopejra, až ho měl celého rudého. Nějak nechápu, kdo a jak může tyhle "děti" mravně ohrožovat.

  OdpovědětSmazat
 9. Dobrý den.
  to autorům.
  Přečtěte si, jak se ty větrné mlýny roztočily. Mladý člověk má síly dostatek a i ta kreativita se objevila. Kde?

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Veri-lzim-to-asi-stari-Rodicum-jsem-vymazal-nevhodne-TV-kanaly-Zavadne-e-maily-uz-mame-nechodi-blokla-jsem-je-Mladi-vzali-boj-s-dezinformacemi-do-vlastnich-rukou-rozjelo-se-peklo-590912?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

  A něco ještě k Mgr at Mgr Jourové

  http://www.skrytapravda.cz/domaci/2566-vsichni-dedkove-a-baby-soudci-a-lekari-nad-60-let-jsou-nesvepravni-ohlasila-jourova-seberte-jim-konta-ucty-a-maily

  http://www.skrytapravda.cz/domaci/2483-obesenou-v-pytliku-na-podprsence-vzkrisilo-pul-milionu-pozor-zde-ja-babisovo-z-kriminalu-az-na-vrchol

  Hezký ničím nerušený večer. Na ČT 2 je kriminálka, kde Rocco
  Schiavone - kriminalita si dělá jointa z mařeny v šuplíku a kouří z okna i v mrazu.

  OdpovědětSmazat
 10. Četl jsem, paní Jelínková. Ti uvědomělí mládežníci jsou naprostí idioti. Nejstrašnější je, že svou debilitu vystavují na veřejnost a navzájem se ubezpečují, jak jsou krásně moderní a jak zachraňují své zaostalé rodiče před pokušením, které pochází zejména z Ruska a Číny. No, člověk je samozřejmě polituje, ale nepokoušejte se s nimi diskutovat, okamžitě jsou agresivní a vulgární. Argumenty nemají, ovšem drzost jim nechybí.

  OdpovědětSmazat
 11. Nedá mi to, musím se ozvat osobě Jana z 30.7.(19:21).
  Začala jsi tak hezky"Blbeček trolíček", ale další výrazy, Tě umísťují někam na roh v Perlové ulici.V.J.H.

  OdpovědětSmazat
 12. Možná zase zahraje rádio píseň - Zvítězí přece mladí,
  kdo nevěří, ať se s námi vsadí... - opravdu musíme historii opakovat?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.