Reklama

úterý 16. července 2019

Stoltenberg Rusku: Máte poslední šanci! Rusko: Řekněte to Američanům!

Jens Stoltenberg, generální tajemník NATO
-kou-
16. 7. 2019 FAS a PrvníZprávy
Rusko nadále tvrdí, že neporušilo Smlouvu o odstranění raket středního a krátkého doletu ačkoliv bezpečnost celé Evropy je v sázce, napsal Jens Stoltenberg v článku pro Frankfurter Allgemeine.


Generální tajemník NATO vyzval Moskvu, aby využila poslední šanci na záchranu smlouvy. „V opačném případě bude sama odpovědná za jeho zmizení,“uvedl Stoltenberg. Odpovědí Moskvy je, že chápou, že je loutkou Spojených států, ale že odpovědnost za likvidaci INF ponesou právě USA, které ji jednostranně vypověděly.

Moskva, podle Stoltenberga, údajně nejenže vyvíjela, ale také nasazovala nové zakázané rakety středního doletu.

Pokud Ruská federace neudělá ústupky, pak za necelý měsíc přestane existovat dohoda z roku 1987, varoval generální tajemník západního vojenského bloku. Problém je však v tom, že Rusko se dlouhodobě snaží „zbavit INF“, tvrdil v článku Stoltenberg.

Bylo to prý „porušení dohody Ruskou federací” , které přimělo Spojené státy, aby odstoupily od Smlouvy o odstranění raket středního a krátkého doletu v únoru tohoto roku. Zároveň všechny členské země NATO bez výjimky podporují verzi americké strany, podle které Rusko „porušuje podmínky Smlouvy o INF“, připomněl generální tajemník Severoatlantické aliance.


„Na druhé straně Spojené státy plně plní své povinnosti vyplývající ze smlouvy. „V Evropě nejsou žádné nové americké rakety, ale existují nové ruské rakety,“ ujišťoval Stoltenberg. „Spojenci NATO nebudou vyvíjet a nasazovat rakety středního doletu v Evropě. Nebudeme se chovat jako Rusko.“

Svým chováním, uvedl generální tajemník NATO, Ruská federace „podkopává nejen Smlouvu o INF, ale i celý systém kontroly zbraní“.

Moskva má však stále čas zachránit dohodu, ale možnosti pro ni se každým dnem snižují, podotkl Jens Stoltenberg.

„Proto naléhavě vyzývám Rusko, aby využilo poslední zbývající šanci a zachovalo smlouvu INF. V opačném případě bude sama odpovědná za jeho zmizení,“ zdůraznil generální tajemník Severoatlantické aliance.

Odpovědnost za zachování Smlouvy o INF nesou Spojené státy, které jednostranně přerušily dohodu, která omezuje závody ve zbrojení, uvedl člen Státního výboru pro mezinárodní záležitosti Sergej Železnjak, komentující článek generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga.

„Ústy generálního tajemníka NATO Stoltenberga hovoří Washington. Vedení NATO klame, když obviňuje Rusko z toho, že zničilo smlouvu o INF a tím zakrývá dříve plánované navýšení vojenského arzenálu v Evropě. Odpovědnost nesou za to Spojené státy americké, které jednostranně, bez jakýchkoliv skutečností a důkazů o ruské vině a v rozporu s ustanoveními Smlouvy porušily nejdůležitější dohodu, která omezuje závody ve zbrojení,“ řekl Železnjak RIA Novosti.

Podle jeho názoru, USA iniciovaly ukončení Smlouvy INF a v blízké budoucnosti se připravují na testy nových zbraní.

„Rusko neporušilo smlouvu INF a nabídlo americké straně přímý dialog s cílem zachovat bezpečnost. I nadále nabízíme USA otevřenou diskusi o této otázce, a to navzdory nucenému přerušení našich závazků vyplývajících z této smlouvy po demarši USA,“ uvedl poslanec.

Začátkem tohoto roku Washington oznámil jednostranné odstoupení od smlouvy a obvinil Rusko z jeho porušení. Moskva popírá všechna obvinění. Na začátku července podepsal ruský prezident Vladimir Putin zákon o pozastavení smlouvy. Řekl, že Rusko nebude vtaženo do drahých závodů ve zbrojení. Uvedl také, že všechny ruské návrhy na odzbrojení „zůstávají na stole.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

46 komentářů :

 1. Štolverk, zavri si už svoje ústa! Tvoja práca je zbytočná, falošná a nič neprináša!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč vlastně Gorbačov opouštěl Německo? Nebýt jeho hlouposti měli Rusové vojenské základny uprostřed Evropy a byl by klid. Takhle je tam mají jen Američané...

   Smazat
  2. ktovie na čom fičí ten norsky buratino.

   Smazat
  3. Sou dnes prisne zakazany ty predsudky a tenhle povykovej zlocinec se jich nemuze zbavit. Dale je jasnej a nazapiratelnej APARTHEIDOVEJ rasista a at uz se konecne prizna , nebo ne.
   Pude do soudu dle zakona a do zalare, az bude CERNEJ!! !! Jo a pak TEPRVE POTOM SI MUZE DELAT A RIKAT V EU CO CHCE..
   Ale aby to nebylo s tem predsudkama tak lehky, je tady jeste rub ty samy veci.
   Vezmete si ze obcan vidi vraha, kterej si nese velkej nuz, macetu, samopal , kulomet , bomby ,cokoliv a rekne si .Predsudek mit nesmim to je proti zakonum a nejsem ani nehodlam bejt je porusovat a tak se mi nic nestane a kdyz ho ten zlocinec necim picne ,Neprezije, ponevadz ten Predsudek si s v harmonickem souladu a akordu se zakony a ustavou, zakazal..
   A ted, babo rad !!

   Smazat
  4. Gorbačov je trockista, proto nenáviděl Rusko a předal je USA na stříbrném podnosu spolu s Jelcinem ! Obyčejná prodejná zrada páníčkovi z USA.

   Smazat
  5. Dneska se /voni/barvi na sedivo a nosi brejle bez dioptrie,aby vypadali lip.....
   Carodejnice nelitaj v cernym , nemaj ani koste ,ale kupodivu presto litaji i kdyz nejsou zrovna Nakopnuty a kdyz vo to v jednom kuse zebraji..
   To mel Adam z toho ,ze kdyz si VYZEBRAL to ZEBRO ! $^&*&%$$$$..Pan Buh "Zebro" promptne a bez namitek dodal a z toho povzesla Zebrota.."Pekny Zebro"..
   V tech Podbabach se buh nelisi od satana...Aby bylo jasno !! A nejen Adamova...Zamer a podlej a bozi, tak byl zahy ale prece jen pozde, Odhalen.
   Nereste to ,ani nerezte to je to zbytecny..
   Grotesky, ktery vyvadi Strump, jsou ohromny i kdyz v USA neojedinely. Vzdycki jako ten obr v grotesce se mota na scene a pak nejakej PidiAsistent ho bolestive nakopne..A tim vychova k lepsimu a k polepsenymu LepsoGolemovi. Nebudeme si zastirat kdo ty komedie vyrabel..Mickey Mouse dela vzdycky neuveritelny zatacky, prokluzuje, vyklouzava pronasledovateli az unikne..Ve filmu. V zivote.
   Trump se ale nepolepsuje a presto zustava , presovanej presidenstvym /jako u nas/,i pres kamaradstvi s jednim, co taky proklouz az ted, pac ten mel na ty "rekreace" celej ostrov.
   Dyvny jsou chovani biliardaru.
   Ma tech zalob od zebrajicich Zeber/zebracek na krku hodne..jediny pohled staci k uplnemu ozebraceni a navic MEEE TOO se dalsi vyroji..
   Novy je to,ze usiluji ti co jsou u koryta ,chteji vice co koryto nemuze poskytnout. Tak treba obrana se musi posilit /groteska o nebezpeci se predvede/,a ministr vymelduje obnos a doda zbranovy koproraci a ta je samozrejme vdecna. Ministr potom odstoupi ,aby pristoupil k dalsimu jeste vetsimu stedrejsimu korytu . Ale znate , je nemaj nikdy dost i kdyz maji prilis...A tak zase krici vsude a povykuji a tim na sebe upozornuji ,ze chteji zase koryto/jako ten nahore/, vod kteryho se sami predtim oddelili...Nejvice kricej ty od tech spehovacich organizaci. Ale Vlasta Burian spehoval nejlip. Ve filmu se nenapadne pootevrou dvere a dole u zeme se objevi ksicht Vlasty. Vyvaluje oci jak Sleduje sramot uvnitr.. Potom se rychle dvere zabouchnou v ten stejnem moment vstupuje Vlasta.../A vi vsechno/.
   To dnes nikdo nesvede...
   Hysterie rozpoutava boj o koryta az nastane nebezpeci.
   Na to jsou dobry dvojcata politickych stran.Obe demokraticky.Rozdily se predstiraji jako v groteskach a kdo jeste zbyl aby demokracie bral vazne ???

   Smazat
 2. Je to jen čirá propaganda. Tahle smlouva je dnes zastaralá hned ze dvou podstných důvodů.

  1. Dvoustrannost, zatímco ostatní státy neomezuje.

  2. Technologická zastaralost, musela by se rozšířit, zesložitit, přitom kontrola by byla složitá.

  Co se Stoltenberga týče, je to kretén už jen proto, že to je Nor. To je nejfašističtější národ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro vede NATO

   Smazat
  2. Stoltenberg je borec. Jeho ségra marxistka. Sám Stoltenberg podal žádost o vystoupení Norska z NATO, spolupracoval s ruskou KGB, Rusům prodal tajnou Norsko ponorkovou základnu a dnes šéfuje NATO. Borec k pohledání

   Smazat
  3. Dneska kazdy Hovno /neni jinej nazev/nez ten vulgarni a cim mensi hovno tim vice kvici, takhle jeci , kdyz to chce pridat na platu nebo vetsi pensi a aby si to zaslouzilo..Tak je stale vice Hystericky v nadeji ze si vsimnou a taky se zavdecit..Je to furt dokola ale z kancelare se nehne parasiticky hovno a nikdy , aby bezelo do prednich linii bojovat !!
   Tak se poznaji a vsichni..Kdyz neco hrozi , tak se schovaji nejen na hajzl do bezpeci ,ale rovnou do hajzlu, aby je nikdo nenasel...Ani nemuknou..Ale jak je videt smrdej uz predtim..

   Smazat
 3. Chápejte vy natvrdlí Rusové. Máte poslední možnost se nechat rozkrájet od "západního demokratického světa".

  Má rada je. Nedělejte to a veďte si svou. Na kašpárka Stoltenberga z NATO nedejte. Je to pouze komediant.

  OdpovědětSmazat
 4. Mike Pompeo: Lžeme, podvádíme a krademe! Pravdivé ohodnocení Ameriky. USA máte poslední šanci se důstojně vrátit do své země i s vojenským arzenálem a neohrožovat Evropu.

  OdpovědětSmazat
 5. Hokarc Stoltenbergovi: Stoltenbergu jejejej, tohle Rusku nedělej, radši rychle utíkej !!!

  OdpovědětSmazat
 6. Stoltenberg tajne nahral rozhovor s Putinem a pak jej publikoval...Putin rekl nikdy vice pane Stoltenbergu !

  OdpovědětSmazat
 7. Tramp je na tom jako Putin i Zeman.Zrádci jsou v každé zemi.
  Skutečnou otázkou je - Kdy bude prezident Trump zatknout těch 20 000 amerických zrádců jako Mueller, Comey, Rosestein, Shift, Pelosi, atd. ???
  https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3688316.html

  OdpovědětSmazat
 8. V době studené války se jevilo výhodné pro USA uzavřít tuto smlouvu, protože dolet přes nás "satelity" neumožňoval zasáhnout efektivně Rusko. Situace se změnila a ejhle! Američané opět doufají, že se budoucí válka opět odehraje v Evropě a doufají v jejich "deštník" a nové zbraně k eliminaci zbraní protivníka. Máme se na co těšit.PS. začínám se upínat k 666, symbolu odplaty?

  OdpovědětSmazat
 9. Ušáci jsou jako ten pažravý tchoř v králičí noře, který na žádost králíků aby noru opustil a nežral je, odpověděl "dokud tady bude ten smrad, tak se odtud nehnu". Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak . Ušáci to je jeden velký parazit vysávající celý svět . Svého času už taky úspěšně nasávali z ruského cecíku odkud je Putin vykopl . Proto to jejich běsnění , vyhrožování a uvalování sankcí .Hej hou .

   Smazat
  2. Odpovídáš sám sobě, hejhou cocote? Co na to psychiatr?

   Smazat
  3. Nevím proč by někdo nemohl použít hlášku, kterou používám já rudý dědeček, já ji také okoukal od Kurta Vonnenguta, kde v knížce Groteska říkal "Haj hou". Jenom jsi to bobečku špatně pochopil, to se občas stává, na psychiatra to zatím asi nebude. Hej hou.

   Smazat
  4. Výborně, Vonneguta je třeba číst víc než dříve - a to se četl a vydával hojně. Tedy začíst by se měl doporučující psychiatra, dozví se o nemocné zemi za louží dostatečně....

   Smazat
 10. To je zajímavé: Šéfem NATO vždycky udělají nějakého blůbce...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozumní v NATO nejsou, mají jen blbce a šmejdy.

   Smazat
 11. Ten pán je směšný a úplně mimo.
  Amík jen provokuje a utahuje smyčku okolo RF a vyhrožuje nesmyslem. Pokud smlouvu o raketách středního doletu neobnoví, resp. nedojde k rozhovoru, tak Ruské vylepšené Iskanery budou zaměřeny hlavně na pšonky, ale i na nás. Co chtěl Amík u nás likvidovat před listopadem, tak Rusové samozřejmě znají vojenské objekty i spotřebou Kt či Mt k jejich zničení.
  Bohužel svět je méně stabilní než za tzv studené války. Proč? Dnes nemá kdo a proč ustoupit a RF to určitě nebude.

  OdpovědětSmazat
 12. Stoltenberg má v dutině na krku prý sračky místo mozku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1. Vystoupit z NATO
   2. Navázat přátelské styky se všemi zeměmi na
   základě vzájemného politického a společenského
   respektu.
   3. Zvolit si do čela státu občany, kteří budou
   pracovat pro občany, kteří jsou jejich
   zaměstnavatelé a kteří je mohou také kdykoliv
   "propustit". Pokud někdo chce stát řídit jako
   firmu, tak se všemi pravidly.
   Flákače si ve firmě také nenechají 4 roky.

   Smazat
  2. Neni pochyb ,ze tenhle Stolt.. dela taky co muze a krici ,aby NATO rozvratil a brzo.

   Smazat
 13. On je nějaký rodíl mezi USA a NATO? Snad když to řeknou jedněm, tak to nemusí říkat druhým, nebo dělaj, že se neznaj? Samá společná cvičení, koordinace a nakonec jakási konspirace.

  OdpovědětSmazat
 14. Jak trollové polarizují internetové diskuse

  Vědci z Oxfordu a Amsterdamu zkoumali, kolik času je třeba na polarizaci twitterové debaty. Petrohradské „Trollí farmě“ na to stačí pár dní.
  Pomocí nových výpočetních a statistických metod výzkumníci analyzovali účinky twitterových komentářů trollů z IRA (Internet Research Agency) na průběh diskuse #BlackLivesMatter o rasových problémech. Výsledky ukázaly, že aktivita kremelských trollů měla hmatatelný dopad na celkové vyznění debaty.

  Agentura pro výzkum internetu je ruská firma sídlící v Petrohradu. V ruském internetovém slangu je známá též jako „Trollové z Olgina“ nebo „Kremlbots“. Zabývá se podvratnými aktivitami ve prospěch ruských obchodních a politických zájmů ve světě. Vytvořila falešné identity na hlavních sociálních sítích, jejichž prostřednictvím zadává reklamu, organizuje diskusní skupiny i demonstrace, přispívá proruskými komentáři na on-line novinové stránky a poskytuje videohostingové služby. Roku 2015 zaměstnávala ve svém sídle v Petrohradu více než 1 000 lidí.

  IRA se zviditelnila rozsáhlými operacemi, jejichž úkolem bylo ovlivnit veřejné mínění v Rusku, ale i v zahraničí. Nejznámější je ovlivňování voličů během amerických prezidentských voleb v roce 2016. Agentura z Petrohradu na to využívala síť falešných internetových účtů, webových stránek, jakož i lokálních zpravodajských portálů. Důležitou roli při tom sehrála i ruská vojenská rozvědka, která poskytla „hacknuté“ informace z prostředí americké Demokratické strany.

  Hnutí Black Lives Matter protestuje proti policejnímu násilí vůči Afroameričanům a oslovuje velké množství podporovatelů, ale i odpůrce. Speciální vyšetřovací výbor amerického senátu zjistil, že falešné twitterové účty se při tomto tématu vyjadřovaly za obě strany diskuse a provokativními zprávami zvyšovaly nevraživost a agresivitu mezi oběma tábory.
  Aktuální výzkum dokázal, že existuje vztah mezi polarizací a aktivitou IRA na Twitteru. Tento efekt se neprojevil okamžitě, ale po třech až deseti dnech po zmanipulování diskuse. Vrchol polarizace nastával v sedmém až devátém dni, pak už docházelo k poklesu na původní úroveň.

  Polarizováním twitterových zpráv dosáhla IRA vhodných podmínek pro šíření dezinformací. Ostrý rozpor mezi diskutujícími zvyšuje akceptaci falešných a zavádějících informací, které potvrzují již dříve nabyté přesvědčení, takzvané konfirmační zkreslení. Polarizace usnadňuje i opakované vystavení stejným nepřesným informacím. Výsledkem je, že argumenty jsou následně z diskuse vytěsněny.

  Aktivita trollů se netýká pouze Twitteru. V roce 2018 bylo na síti Reddit identifikováno 944 účtů, které byly propojení s IRA a na této sociální síti vyprodukovaly 16 800 zpráv.
  Konverzační vlákna iniciované IRA byly toxičtější než vlákna zahájené reálnými uživateli. Trollové častěji útočili na uživatele pro jejich identitu, rasu, politický názor a příslušnost k určité skupině.

  Podle výzkumu je kauzální vztah mezi aktivitou ruské IRA a kvalitou debaty na internetu. Ve všech zkoumaných diskusích bylo dokázáno, že výsledkem aktivity trollů je, že argumenty nahrazují předsudky nebo zaujatost.

  Článek vyšel původně na webu Antipropaganda.sk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak článek začíná slovy, že vědci v tomhle oboru něco vyzkoumali, tak to zákonitě pěkně smrdí a naplňuje to skutkovou podstatu manipulace. Někdo vám něco podsouvá. A Antipropaganda.sk není nic jiného než propaganda, protože v článku popisují jen jednu stranu mince. Opět čirá manipulace čtenáře. No nic, za prach se píší mnohem větší kraviny, jen záleží na tom kolik to hodí.

   Smazat
  2. Stanislav Yester17. července 2019 0:21

   16. července 2019 21:42

   "Napište nám", NR odkaz v úvodu, koho vám to připomíná?

   Američan žije v Čechách, údajnè v Praze Smíchov (Honolulu?), hodnè si pamatuje ze svého mládí, kašpařina zvaná NR pouze zneužití dikutéru, potažmo (voliču) k dosažení, placené politické funkce ...

   »»»11. října 2018 19:47 Bohuzel pane doktore Davide nemluvite pravdu ! a neda se vam verit. Mazete absolutne neutralni komentare jako tento : Ja nejsem na Sanderse orientovany. Ja vim , ze Snadres by tutu situaci nezvladnul ( Z kratkodbeho hlediska 5 ti let) . Z dlouho dobeho hlediska jsem mel rad jeho nejake body: jako VZDELANI Zdarma pro kazdeho. Stejne musi neco delat s zdravotnictvim . Faktem je , ze Sanders by to nezvlanul. Ja jsem napsal svuj nazor , ze je valka proti bilym lidem , a pan Dvorak me smazal ! Ovsem to je pravda od doby stareho Egypta, to byla valka proti Recku, Rimu , Bizancii, Spanelsku a Rimu (Maurove a Turci) a pak byli nesmyslne vyvolavane valky v Evrope (Napoleon). Lidi nemuzou pochopit, ze Demokracie jak ji zname , je kaput ! vyrizena a co prijde je otazkou DNE ! Americani jsou lidi jako jinde ... nechteji imigraci, chteji pracovat za slusne penize a mit klid. V Cechach to nemuzou pochopit. Ja uz v USA neziji , ale znam to zemi slusne , ale rikam poctive , ze nic nevim a vse je mozne ! A mate na CR absolutne nechutne a prazdne komentare. Proc to delate ? snazite se vytvaret umele chaos v Ceske politice ?«««

   Honolula? Že by? Kam zmizel Dvořákův Helanov!

   Smazat
  3. Ty vole 21:12, kdo by četl cizí trolly nejspíše buď v ruštině nebo pomrvené češtině? Tolik rodilých mluvčích pro Česko se v Petrohradu mezi trolly nenajde. Stačí pravidelně poslouchat diskuzní pořad ruské televize "60 minut" a hned je jasné, kdo lže. V tom pořadu spolu mluví Rusové hájící svou zemi a zahraniční opozice včetně ruské 5. kolony. Nic podobného si vy 21:12 u nás v televizi nebo rozhlase nemůžete dovolit, protože byste proti sobě vyvolati revoluci a k jejímu potlačení byste museli začít vraždit.

   Smazat
  4. Stanislav Yester17. července 2019 0:34

   Diskuze odtud poputují i s vašim poflusáním (zmizením) po všech diskuzích ve vaší preambuli.

   Vše od shora dolů zálohuji, Okamura vám provede poručí ufiknout malíček JAKUZA, jako dík všeumělcům, co ho zlikvidovali...

   HELANOV

   Smazat
  5. Anonymní 21:12 nám přinesl text, jak je to s tou manipulací. Ovšem tak, jakoby jediným k tomu schopným byla Ruská federace. Vedle toho se ovšem dozvídáme, že ti "Rusáci" nic neumí, na nic nemají prostředky ... Tak jak to je? Prokázaným faktem ovšem je, že USA na "obranu" vydávají šestkrát víc prostředků než Ruská federace, že jen v posledních letech USA vojensky intervenovaly v pěti suverénních státech mimo vlastní kontinent! Vedle toho ovšem a například twiterovou debatu neovlivňují, ovlivňovat nechtějí, ani neumí. To, samozřejmě, jen a jen ten zloduch Putin, že?

   Smazat
 15. Štolverk mi připadá jako nejoddanější loutka USA. Jak může tento kretén obviňovat z hrozeb Rusko, když USA vydává na válečné přípravy desetinásobky MILIARD dolarů než Rusko. Správně to řekl Pomeje, lžeme a krademe.

  OdpovědětSmazat
 16. Ako sa má bojovať proti Západu je pekne popísané v knihe Obroda Slovanov od P.P. Kysuckého.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nebo můžeš jít do mešity na kázání k imámovi, idiote.

   Smazat
  2. Ad 22:43 i 22:51
   Slované se musí aspoň trochu sjednotit přinejmenším v jednom – v uvědomění si, že pro západ nejsme ničím víc, než koloniemi k zotročení a vytěžení.

   To samomozřejmě nepociťují ti z nás, kteří jsou na západě, nebo placeni ze západu, něčím úspěšní ať už počestně, nebo tím, že se podbízejí a prodávají.

   Smazat
 17. No jo my ti rozumíme to „zlé" Rusko se rozpíná tak bude třeba zakázané rakety vyrobit a vnutit Evropanům.

  OdpovědětSmazat
 18. Stoltenberg je nebetyčnej megačůrák,co nemá v hlavě kouska rozum.to je vrchol všech ubožáků.Toho kripla nemůže brát nikdo vážně!!!

  OdpovědětSmazat
 19. Já bych megačuráka neurážel.
  Stoltenberg je hajzl sloužící dalším hajzlům k vyvolání války-a tito hajzlové by měli být stříleni jako škodná divoká prasata.

  OdpovědětSmazat
 20. Já bych Rusům nevyhrožoval, jediný koho zrušení INF tvrdě postihne je především Evropa a poté Rusko. Je jasné, kdo má zájem na konfliktu mezi Ruskem a Evropou.

  OdpovědětSmazat
 21. Dovolím si připomenout, že tam za Gobi je Čína.

  OdpovědětSmazat
 22. Země s cca 150 mega obyvateli, vojenským rozpočtem cca 70 mld USD, hustotou obyvatel cca 9 lidí na 1 km/2, s celou Mendělejevovou soustavou prvků na rozdávání ohrožuje země s cca 900 mln obyvateli, kteří dávají cca bilion USD na zbrojení - blbý, blbější, propagandista.

  OdpovědětSmazat
 23. On ten hajzl Stoltenberg by možná jinak zpíval,pokud by mu prohučela dutinou včelka mája.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.