Reklama

úterý 30. července 2019

„Sudetoněmecká“ rodina se rozrostla


J. Skalský
30. 7. 2019  ČeskéNárodníListy
Když si vzpomeneme na dřívější “sudetoněmecké“ sjezdy, někdy dosahující až 100 tisíc účastníků, a porovnáme je s těmi nedávnými, dojdeme k závěru, že v současnosti je jejich návštěvnost pouze zlomková. V lepším případě se sejde na „sudetoněmeckém dni“ několik tisíc landsmanů a možná i několik stovek Čechů, někteří z nich jsou oficiálně zvanými hosty a ti další přijíždí z osobního rozhodnutí. Jde převážně o přátele „sudetoněmecké věci“. Není jich nikdy hodně, ale o to větší reklama se jim dělá.


Sudeti již od doby vzniku landsmanšaftu hledali nějaké vazby na české organizace v zahraničí. Brzy byli úspěšní, ale nepřišli hned na to, že trefili kozla. Ale ruku na srdce! Pravdou je, že neměli moc na výběr. A tak uzavřeli s prchalovci v r. 1950 Wiebadenskou úmluvu, která jim „zaručovala“ jak návrat do vlasti, tak vytvoření česko-německé federace, v níž měli zajištěno, že nebudou moci být majorizováni. Ale prchalovci nebyli čeští vlastenci, za které je sudeti vydávali, ale malá fašizující skupinka bez reálného vlivu.

A tak se časem dostali jejich emisaři až k F. Peroutkovi, který sice byl pro návrat sudetů do vlasti, ale nezastupoval žádný český vlastenecký subjekt. Landsmani s ním jednat mohli, ale jako se sólistou, jenž nijak jejich programové cíle nemohl přivést k úspěchu. Co však sudetům zůstalo i v dobách dřívějších i v současnosti, bylo poznání, že nezbytně nutně potřebují „české partnery“, s nimiž by mohli jednat.

Co nepřinesl čas, to zvládli rukou společnou H. Seehofer a A. Merkelová. A konečně se sudeti dočkali svého dávného přání – jednat přímo s českou vládou. Premiér Nečas neodolal vábení Seehofera, které posílila sama osobně kancléřka, a dojel v únoru 2013 do Mnichova, kde před zemským bavorským sněmem přednesl svůj „velký projev“. Sklidil i potlesk posluchačů ve stoje, mezi kterými byli i sudeti. A tím vše začalo. Mnohem větší angažovanost v „sudetoněmecké věci“ vnesl do dění premiér B. Sobotka. Ten přijel do Mnichova v čele delegace, která jednala přímo s reprezentací tzv. sudetských Němců. Věci se pohybovaly správným sudetoněmeckým směrem.

Problém však byl jinde. Téměř každý rok bylo na sjezdu méně landsmanů. Přibylo něco Čechů, ti však zdaleka nemohli vyrovnat ztráty v návštěvnosti. Již si ani nepamatuji, kdy oficiálně byl veřejně vyhlášen počet sudetů, kteří se sjezdu zúčastnili.

Přesto však sudetoněmecká rodina se rozrůstá. Co o tom říkal B. Posselt na sjezdu v Řeznu? Od něj se můžeme dozvědět jmenovitě, kdo z Čechů byl přijat do rodiny.

„V sále je spousta českých přátel – dřívější místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, dřívější ministr Daniel Herman, Michaela Marksová-Tominová, náš přítel Arnošt Marks a mnozí další, kteří směle přišli jako čeští politici na sudetoněmecké dny a měli své projevy. Těší mne, že opět jsou všichni tady! "

Lidovec Bělobrádek a mluvčí landsmanschaftu Posselt, kterého zlí jazykové přezdívají "Tlustý Hitler",
oba spolu na Sudetoněmeckých dnech v Ausburgu

H. Seehofer řekl: “Vše, co se v Bavorsku dvakrát udává, stává se tradicí. Protože jste byli už nás mnohokrát, můžeme slovo ´tradice´ nahradit slovem ´rodina´. Takže: srdečně vás vítám v rodině!“ (Pro České národní listy volně a kráceně přeložila ing. arch. Nina Ženeva.)

Nevíme, jak jmenovaní tleskali těmto slovům, ani nevíme, zda tuto poctu přijali. Nevíme však ani to, že by proti přijetí do rodiny protestovali. A kdo mlčí, ten souhlasí.

Sudeťácká drzost -  mluvčí Posselt pózuje u pomníku lidických dětí
- - -
32 komentářů :

 1. Nebojte se Nemcouru , panove v Cesku !
  Oni zdegenerovali a zhloupli !
  Destruktivni Merkerova a jeji protievropska politika je toho dukazem !

  Dovolte mi vam rict, jak bude vypadat budoucnost , aby jste meli "dobrou" naladu !
  Evropanu je kazdy rok mene a mene ! Tlak z barbarskych narodu proti Evrope roste ! Rasove napeti se zhorsuje (u nas take). Takze pristi valka bude rasova !

  V pripade , ze se Nemcori vzoamatuji, tak budete mit spojence / spolubojovniky proti Islamu a proti narodum semitskym !
  Vse se stale opakuje !
  Rimane mely PUNSKE valky proti Kartagu a Rekove proti Persanum a Hittities proti Egyptanum !
  Ceka vas to take !
  Budu vam fandit a smat se, az to prohrajete a zacnete nosit burky !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 2. President Beneš měl jasnozřivou pravdu, když před tímto varoval.
  Zrádci, za jidášský groš, prodají vlastní rodinu!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle nemůže nikdo zfalšovat, je to autentický záznam. Mělo by ho znát a slyšet co nejvíce ČECHŮ

   https://www.youtube.com/watch?v=FThvJ81NWtI&feature=youtu.be

   Smazat
  2. Sudeťáci i nadále hlásají tzv.právo na vlast, tj. na návrat, ale na vítězné velmoci, které o jejich odsunu rozhodly se neodváží se obrátit, to by dopadli. Tak hledají kolaboranty v českých řadách. Štváč Posselt dokonce nazval odsun genocidou a má to jako živnost. O prezidentu Benešovi mluví stále jazykem Hitlera a stále žádají zrušení tzv.Benešových dekretů, které byly schváleny parlamentem a jsou součástí čs.právního řádu.

   Smazat
  3. A zatímco Posselt pózuje v Lidicích, organizátoři akcí vyhánějí ruské účastníka, protože jsou nevhodně oblečení...

   Smazat
 3. Verit mi to nebudete a budete mi nadavat, ALE slovanske kmeny + germanske kmeny + balticke kmeny, maji spolecne prarodice , takze domluva je mozna, pro stejne zivotni hodnoty !

  S Arabi se nedomluvite a jeste horsi jsou Pakistanci a jejich kmeny .

  Vasi prirozeni spojenci jsou Trumpova Amerika ! Slovanske Rusko. 9 hlavnich skupin INDIE ze 14 a Cina ma posledni dobou stale vetsi zlost na Islam !
  NIKDY nevertre Anglii , ta je verolomna a falesna a Francie neexistuje !

  Nadejna je take Latinska Amerika z niz nejsilnejsi je
  Chile ! Ti Islam nesnasi a jsou prtati a horkokrevni !
  (Mame je u nas a fackuji se s cernochy !)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. věřít mi to nemusíte
   Víš soudruhu, to že celé Bavorsko, půlka Skandinávie, Prusko až po Berlín a Balt mají ještě dnes třetinu krve po slovanských kmenech, dokazuje jen jedno!
   SLOVANÉ OBSADILI CELÝ STŘED EVROPY A DOŠLI AŽ K ATLANTIKU.
   STALETÍ OVLÁDALI KOMUNIKACE A ZDROJE VE STŘEDNÍ EVROPĚ A AŽ ZŘEJMĚ EPIDEMIE NEBO POVĚTRNOSTNÍ PODMÍNKY JE DONUTILI STÁHNOUT SE NA HRANICI LABE A ŠUMAVA.
   VYSOCÍ, BLONĎATÍ A MODROOCÍ. OBJEMEM MOZKU PŘEVYŠUJÍCÍ OKOLNÍ KOČOVNÉ KMENY cca 200 AŽ 300 GRAMY. TO NEJSOU GERMÁNI ani ROMÁNSKÉ KMENY. A UŽ VŮBEC VIKINGOVÉ, JAK SI JE PŘEDSTAVUJETE!!!!!!!!!!!!!!
   ZAČNĚME OD ZAČÁTKU:
   1. Řím, to byla největší a nejvyspělejší říše starověku!
   2. I nejzarputilejší odpůrci faktů připouštějí, že základ římské kultuře a civilizaci dali Řekové!
   3. A základ a původ Řecké civilizace prý pramení z civilizace, která přišla na Apeninský poloostrov nazývající se Etruskové!
   TO TVRDÍ I LEXIKONY NEGRAMOTNÝCH ZÁPADNÍCH CIVILIZACÍ.
   DOKONCE I AMERIČTÍ HEBREJOVÉ PŘIPOUŠTÍ, ŽE ZÁKLAD EVROPSKÉ CIVILIZACE NA EVROPSKÝ KONTINENT PŘINESLI
   ETRUSKOVÉ!!!
   pro negramotné absolventa Karlovy a Masarykovy univerzity (ty ostatní omlouvám pro slabost ducha), JEŠTĚ JEDNOU:

   ET RUS KOVÉ!!!!!!!!!!

   et RUS kové

   a vo tom to je
   šalom

   Smazat
  2. Přiložím Karle "umělecké" polínko. Řím, kam se nedostal označil, "tam jsou lvi", proto máme ve znamení lva. Faktem je, že Germáni zdolali Římany a nejmenované etnikum se přesunulo k nové moci a ovlivnilo jejich DNA. Němci? se stali "Druhým" Římem. S mocí peněz a intrik daného etnika se státečky germánů daly "na pochod" za píšťalkou. Velmi to zkrátím, hledá se národ, nositel známého etnika. Němci jsou na odpis, budou to USA, Rusko, Čína, kdo to ví?

   Smazat
  3. Pánové 18:57+23:31 nelamte si hlavu s DNA, jsme střed Evropy a tady toho prošlo, naše holky byly vždycky hezký, tak co. Nakonec ani nevíme co nás čeká a vono to skoro vypadá na nové stěhování národů.

   Smazat
 4. Vasi Ceskou republiku drive nez Nemcori, sezobnou Polaci !
  Maji nejsilnejsi hospodarsky rust v Evrope a jsou ideologicky silni. Kdyz se nebudou rvat vzajemne a nebudou prskat na Moskvu, tak budou velmoci !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už to bylo několikrát. Vždycky následovalo dělení Polska.
   Honolulu má zase poučovací záchvat.

   Smazat
  2. 6:40 Poláci mají smůlu, jsou malí, aby hráli v Evropě velmocenskou roli, která jim podle nich náleží a zase velcí, aby dokázali vycházet se státy kolem sebe jako dobrý soused. Proto se nikdy nemohou stát velmocí a vždy budou jen prudit všechny kolem sebe a nasírat všechny a když dojde trpělivost skutečným velmocem, třeba se dočkají dalšího "dělení".

   Smazat
  3. Sklapni ty americkej kreténe! Němci se snažili potlačovat a škodit slovanství odjakživa - od starověku jsme s nimi měli problémy, dokonce na n a š í!! Karlově universitě měli oni dva hlasy a my Češi jenom jeden. Až dekret Kutnohorský v roce 1409 to změnil. Němčina ze byla úřední řečí, česky mluvily jen služky a chudí lidé, zatímco panstvo brebtalo německy, vycházely německé knihy, filmy byly německé, německá divadla apod. Desítky let usilovali čeští vlastenci o zrovnoprávnění češtiny s němčinou a pak jsme dokonce vybojovali, že úřední řečí je naše čeština. Pak nám Němci zabrali Sudety a pak i celou zem. Germáni odjakživa Slovany nenáviděli, ve druhé světové prohlašovali, že českýma lebkama budou dláždit Václavák. Tak drž hubu ty prdlej živočichu z Floridy. Proč asi můj dědeček, na Sorboně vystudovaný právník, JUDr ( doktor obojího práva - ne ty magisterské splašky jako jsou dnes) mluvil německy jako česky, a vždycky říkal, že nejlepší Němec je chcíplej Němec. Proč asi?

   Smazat
  4. 8:12 Napsal jsi to přesně. Poláci by byli fajn, kdyby neprudili a netahali do všeho toho svýho posranýho pánbíčka.

   Smazat
  5. Polaci zachranili Evropu v roce 1683 !
   Polaci se nekolikrat postavili proti Islamu
   v dejinach ! (Cesi nikdy !)

   6:57 - honolulu NEpoucuje, ale prednasi dejiny, ktere nevzdelani natvrlici u vas neznaji !

   13:19 - NELZI NAM ZDE ! Karlova Universita byla nemecka a Karel IV. neznal cestinu !

   Od francouske revoluce Sorbona neni evropska universita a Francie je gulas smichany se severni Afrikou !
   A tvuj dedecek nebyl Cech !
   Nemci drive nemeli radi Cechy pro servilnost, fales a oportunismus. Dnes jsou horsi nez Cesi, takze je zde nadeje pro vzajemne porozumeni !
   Krome toho evropske narody budou potrebovat jeden druheho !

   Kastelane 13:54 ! Bez panbicka neni stmelovaci
   prvek. Proto se Cesi zerou vzajemne od nepameti !
   nick honolulu

   Smazat
  6. Honolulu, před příštím mazáním výstraha. Píšete blbosti, nic z historie nevíte, poučujete daleko vzdělanější a chytřejší lidi, než jste sám. Bylo by dobré to vědět.

   Např. vše tvrzení, že Češi nikdy v dějinách se nepostavili islámu je lež, pramenící z vaší nevzdělanosti a neinformovanosti.
   V rámci Habsburské monarchie, ale i dřív před Bílou horou Češi bojovali ve válkách proti Turkům na Balkáně. Češi z Moravy se účastnili obrany Vídně atd.

   Neurážejte, nevytahujte se a neponižujte Čechy. Trpělivost vás snášet je omezená. Nezapomínejte na to.

   Smazat
  7. Pane Dvořaku,
   každy i honolulu neni bez omylu.Od toho je diskuse,abychom ho opravili.
   Kdekdo už nám občanům ČR vyhrožuje a vyrábi si k tomu vadné zákony.
   Bylo by záhodno,aby jste se tomu aspon vy vyhnul a nezašpinil se!

   Smazat
  8. Dvoraku nenatirejte NIC ideologicky ! (14:49)
   Cesi bojovali proti Islamu, ale vzdy pod jinym vedenim nez jejich !

   A jeste neco ! Vzdelani tech vasich "elit" na jejich
   indoktrinacnich institutech neni uznavano nikde !

   Kdyby to vzdelani melo nejakou cenu, tak prumer I.Q. naroda, by na tom nebyl tak spatne !

   Chvalite se vzajemne, jako nejmenovane ethikum !

   Je zajimve, jak me dobre sledujete, i kdyz sem pise 16 ticic lidi !

   Zapomel jsem vam pripomenout !
   Z bitvy u Mohace 29.8.1526 utekli nejdrive Cesi a Turci to vyhrali !
   Ale ja bych pro Madary take nebojoval, takze tento priklad asi neuznate.
   nick honolulu
   (Mazejte kdy chcete ! Pretahovani vyhravam ja !)

   Smazat
  9. 8:12 Polákům tak či onak vděčíme dnes zato, že bolševické hordy neprošly v roce 1920 do Evropy a kdyby bývali byli rozumný i v roce 1939, tak kde by dnes Evropa končila! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 5. To je fakt hnus lidi co nás chtěli vyhladit tak jim Český zaprodanci lezou někam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepřeháněj! To se týkalo jen rudoprdelniků. Bílí Češi bývali uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. To právě že prolhaní, sebechvalní a sebeklamní čechomužyci jsou zdrojem těch pomluv a lží, tito mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Bohužel se ukazuje, že nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   „Zatímco velcí Němci a Evropané pracovali na sjednocení Říše, František Palacký potichu konal opak: pracoval na vyloučení Čech z Říše… V tomto zásadně mylném duchu byl později zřízen i veden stát Masarykův a Benešův.“ K. H. Frank

   Co se Rusáků týče, bez těch bychom na tom byli dnes mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, a za Říše navíc ještě i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
 6. Kdo tu druhou světovou válku vlastně vyhrál? Germáni přišli o celé východní Prusko a další území, teď jsou tam usazení Poláci. V této věci si Germáni na nic netroufnou,protože by všichni Poláci řvali jako tuři, natož, aby se s nimi paktovali. Česká politická reprezentace to má jinak, ve své velké většině jde proti vlastnímu národu a jeho zájmům. Jedinou cestou je tuto verbež nevolit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:31 No zkus to ale vysvětlit těm blbům, co je volí. Mám to v práci i v rodině a nechtějí to pochopit. Je to jako posedlost. Lidovci jsou největší zlo v naší politice, nikdy z nich nic dobrýho nepošlo. Ale přesvědčte o tom 95 letou tetičku, která má zeťáka odejitého poslance Šustra. A co řekne fráter v kostele, to je slovo boží a tudíž naprosto platné bez přemýšlení. A tak to tady na Moravě kolem Brna funguje. Nakonec ne nadarmo bylo Brno sudetské. Myslím, že by se zase hajlovalo před radnicí jako před pár lety, kdyby vyhrála ta "správná" strana. Ostatně pan "nejčistší z čistých" předseda ODS Fiala před pár lety se sudeťákama koketoval, i když se k tomu dnes nějak nechce hlásit.

   Smazat
  2. 14:04 Upřímnou soustrast. Moje tchýně svého času volila ODS po vedením Klause staršího. Když jsem se jí zeptal co jí k tomu vedlo, tak mi řekla, že je to hezký člověk. Ubil jsem jí satirou.

   Smazat
  3. Kostěji, to si ještě pamatuju. On nebyl jen "takový fešák". Ale nosil i "takové krásné kravaty". A ty slepice ho volily jak když had uhrane myš. No není divu proti těm pupkatým nařvaným komunistickým panákům to byla změna.

   Smazat
 7. Fotografie Posselta u památníku v Lidicích je hnus. Nic tak odporného jsem už dlouho neviděla.Už vzhled těchto lidí mnohé napovídá. Vzpomeňte na K. H. Franka a kreatury z norimberského procesu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:26 A teď si představte, že mu někdo podá ruku a leze mu kdoví kam. Neumím si představit, že bych za tenhle režim bojoval. Neumím.

   Smazat
  2. Kosťo, symboly se mají ctít. Na NR se snad promítají snahy mnohých o nový režim, ne nostalgii. Zdá se mi, že to zde již mnoho lidí chápe, včetně našeho letitého trolla. Nebudu nikoho jmenovat ale komentáře z vás mnohých již občas převyšují úvodní články. Škoda, že nemám, pro chléb vezdejší tolik času je číst, včetně odkazů. Někdo se živí jako IT, já manuální prací a jsem tomu rád, neb i "odpočinek od milovaného tématu je nutný".

   Smazat
 8. já vám přidám ještě pár jmen

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stredoceska-potycka-Fanousci-sefa-STANu-vyhrozovali-radnimu-kraje-Ten-se-neudrzel-590795
  a že se ty vobřezaný dokážou bavit, žejó

  OdpovědětSmazat
 9. Posselt se mně vůbec nelíbí, nevím čím přitahuje KDU. S Landsmanschaftem ať si slaví tam, kde jsou a ať už nám sem nelezou. Žili byli mezí bezy ?

  OdpovědětSmazat
 10. Fotka Posselta v Lidicích navazuje na tradici jeho soukmenovců, ti se také rádi fotili se svými obětmi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně. Posseltovi předchůdci se přece fotili i u zastřelených lidických mužů a zničených vesnických staveních. Sudeťáci byli často větší nacisté než říšští Němci.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.