Reklama

středa 24. července 2019

Tajné vězení SBU na Donbasu: Oběti promluvily o hrůzném mučení


Letiště v Mariupolu

Tajné vězení SBU na Donbasu: Oběti promluvily o hrůzném mučení

CC BY-SA 3.0 / DmitrOst / Маріуполь. Аеропорт
24.7.2019  Sputnik
Mučení elektřinou a motorovými pilami, noc v jámě s těly těch, kdo již v důsledku mučení zemřel. To nejsou filmové fantazie, ale reálné události, které se ve 21. století dějí na Ukrajině. Sputnik publikuje dokumenty a svědectví o tom, co se děje v tajných ukrajinských vězeních, kam se dostávají obránci DLR a podezřelí ze sympatií k „separatistům“.


Jedno slůně – jeden den


V březnu na tiskové konferenci v agentuře MIA Rossia Segodnia vypověděl bývalý podplukovník SBU Vasilij Prozorov žurnalistům o tajném vězení na letišti v Mariupolu – takzvané „knihovně“ (bibliotěke). Ti, kdo sami prošli tímto vězením, doplnili a potvrdili informace Prozorova.

„Když jsem v televizi uviděla fotografii té chodby (které ukázal Prozorov – red.), vstali mi vlasy hrůzou. Ty plastové dveře… Seděla jsem a šeptala: „Mámo, to je moje cela.“ Vzpomíná obyvatelka Mariupolu Taťjana Ganža.

„Světlá chodba, na ní je mnoho plastových dveří. Pochopila jsem, že to je lednice… Hrozné místo,“ pokračovala.

Chodba v tajné věznici batalionu AZOV na letišti v Mariupolu  (foto Vasilij Prozorov)

Ganža byla na letišti v Mariupolu 10 dní a nikdy si nemyslela, že někdy uvidí své vězení ze strany, a ještě ke všemu v televizi. Byla členkou Komunistické strany Ukrajiny. Ta je nyní v zemi zakázána. Účastnila se mítinků a protestů v Mariupolu. Následně se účastnila referenda 11. května o budoucnosti Doněcké oblasti. V říjnu roku 2014 ji zadržel Azov. Taťána netušila, že se nachází na černé listině jako strašlivá separatistka.

„Na letišti jsem byla přesně 10 dní – od 30. října po 8. listopadu do večera. Tam v jedné z cel se nacházejí zářezy,“ vzpomíná. Aby se vězni nezbláznili a alespoň nějak se orientovali v čase, vyznačovali na stěnách cel dni, po které se tam nacházeli. Taťána si tam na zdech všimla sedmi nebo osmi malých slůňat – tímto originálním způsobem si nějaký tvořivý vězen „zapisoval“ dny, po které se tam nacházel.

Ganža se již na svobodě, když mluvila s jinými vězni, setkala s člověkem, který je kreslil. Byla jím Natalija Mjakota. „Byla jsem v tvé cele, viděla jsem ta slůňata,“ řekla Natalii.

To, co se děje na letišti Mariupolu, Ganža popisuje jako „skutečné peklo, místo smrti“.

„Všechny ty hrůzy není možné popsat. Zlomili mi nos a neslyším na levé ucho. Je skutečně velmi těžké na to vzpomínat. Nebudu všechno vypravovat… Jeden mladý voják ukrajinské armády, který mě vodil na záchod po té chodbě, mi řekl, že „za dva do vás tady umlátili mladou dívku k smrti, také to byla Taťána,“ vzpomíná.

Budova věznice na letišti v Mariupolu (foto Vasilij Prozorov)

Mučitelé Taťáně neustále vyhrožovali jámou, kam vyhazovali těla zemřelých. Nebo naráželi na to, že ona sama brzy rozšíří jejich řady. Také jí vyhrožovali psychologickým mučením, kdy živého zajatce dávají k mrtvým.

„Nakolik jsem pochopila z jejich rozhovorů, existuje tam nějaká jáma zasypaná vápnem,“ řekla Taťána.

Na otázku, kolik je tam pohřbeno lidí, odpověděla: „Velmi mnoho. Lidé mizeli ještě před mým zajetím… Slyšela jsem, že velmi mnoho lidí je pohřbeno na zemědělském středisku. Jedná se o stovky lidí, ale to je čistě můj názor.“

Až 8. listopadu ji odvezli z mariupolského letiště do SBU, aby provedli vyšetřování. Propustili ji na základě výměny zajatců mezi Ukrajinou a DLR 26. prosince 2014. Od té doby žije v Doněcku v jedné z ubytoven pro běžence z území pod kontrolou Kyjeva. Podle jejích slov její dům v Mariupolu Azov kompletně zničil.

„Lidé z Azovu ode mě z domu odnesli vše – topení, okna, dveře,“ dodává Ganža.

Prozorov také říkal, že členové „dobrovolnických praporů“ odesílali domů jako trofeje všechny věci, včetně bytové techniky, i mikrovlnné trouby se starým chlebem.


Řezník a doktor


Olgu Seleckou zadrželi 29. srpna 2014 v centru města. Také Azov. V tajné věznici byla jeden den. Příští den ji předali SBU. Protokol o zadržení byl vytvořen 30. srpna, přičemž podle slov dokumentu Seleckou údajně vyvedli z autobusu v okolí Mariupolu.

„Tam (na letišti – red.) je to bez dokumentace. Vyhrožují vám, mohou přivést rodinu, manžela, děti a před tebou je mučit. Straší, lámou lidi morálně i fyzicky. A když přivážejí lidi do SBU, tak tam už dělají dokumentaci… jakoby vás právě zadrželi. Například v mém případě mě údajně zadrželi v autobusu. A kde jsem předtím byla celý den, to není známo. Doslova jsem zmizela z povrchu zemského, propadla se,“ říká Selecká.

Podle jejích slov je jedním z nejoblíbenějších druhů mučení topení v sudu a waterboarding. Při waterboardingu dávají ležícímu člověku na obličej hadr a polévají ho vodou. Člověk se začíná topit.

​„Voda se dostává do plic, ztrácíš vědomí. Zajímali se o informace o zbraních, kde se nacházejí peníze,“ upřesnila.

Olga si zapamatovala přezdívky dvou „mistrů svého díla“: Řezník a Doktor.

„Bylo to bestiální mučení. Podařilo se mi mluvit s jinými obětmi. Mluvili o nás jako o „knihách“. Místo našeho zadržení se nazývalo „knihovna“. Vyprávěli mi o zvěrském mučení. O tom, co se tam dělo… Viděla jsem hodně lidí ve sklepě SBU, kteří také prošli přes mariupolské letiště… Lidé byli velmi silně zbiti, zmrzačeni. Slyšela jsem, že mnozí z nich se z výslechu již nevrátili,“ řekla.

Tisková konference Prozorova na ní také zanechala velký dojem. Poznala nejen jeho samotného jako bývalého pracovníka SBU, ale i vězně, jejichž fotografie on ukazoval.

„Vzpomínám si na člověka z té fotografie. Viděla jsem ho v budově SBU, když probíhali naše výslechy. Jsem si jistá, že to je on,“ prohlásila Selecká, když prolistovávala fotografie Prozorova.


Podplukovník SBU se ukázal být spojencem


Prozorova poznala i známá doněcká žurnalistka, hlavní redaktorka Městských novin Elena Blochová. Druhého srpna 2014 ji zadrželi na kontrolním stanovišti u obce Manguš u Mariupolu: Novinářka se synem a řidičem jeli obvyklou cestou na Krym. Nemysleli si, že cestu kontroluje Azov, ani nevěděli, že sama Blocha je dávno na černé listině za nestranné informování o událostech v Doněcku.

„Byla jsem šokovaná, když jsem viděla tiskovou konferenci Prozorova – vždyť on se účastnil mého zadržení! Velmi dobře jsem si ho zapamatovala,“ neskrývala emoce Elena v rozhovoru s korespondentem Sputniku.

​Všechny tyto události, včetně dojmů ze zadržení na letišti Mariupolu, popsala v knize "90 dní v zajetí", ta zatím existuje jen v elektronické podobě. Prozorova autorka nejdříve označovala za „buldočí hubu“. To bylo ještě předtím, než pochopila, že je spojenec.

„Jedním ze skupiny, která mě odvedla, byl poměrně silný muž ve středních letech s buldočím obličejem, máchnul před mým obličejem průkazem SBU. Řekl, že vše je v pořádku, je potřeba jen jet s ním… Za půl hodiny jsme dojeli na letiště Mariupolu,“ stojí v knize.

„Po příjezdu jeden ze starších členů doprovodu naší skupiny dlouho o něčem jednal s člověkem oblečeným v maskáčích, s břichem (hned to bylo jasné – náčelník!)… Bylo slyšet, že buldočí huba a tlusťoch se na něčem nemohou domluvit. Jeden říkal, že tady je objekt se zvláštním režimem a pro nás tu není místo, druhý sliboval, že to není na dlouho,“ popisuje Blochová zkušenosti z letiště.

Podařilo se jí dostat do obávané lednice, kde byli drženi zajatci. „V místnosti o rozměru 3x1,5 metru obložené bílými dlaždicemi (vypadala jako sklad) byla jen jedna židle, na které seděla dívka s bledým obličejem. „Nezavírej, prosím!“ požádala naléhavým hlasem mladého muže. „Vydrž, musíš být silná,“ odpověděl mladý muž výsměšným laskavým tónem a následně neprodyšně uzavřel dveře. Rozprostřela se naprostá tma a bylo velmi horko. Podle všeho tam neexistovala žádná ventilace.“

Dívka Blochové sdělila, že jí dvakrát odváděli „na popravu zastřelením“, když se z ní snažili dostat přiznání, že je záškodnice Doněcké lidové republiky. „Slíbili mi, že mě zakopou tady v díře a nikdo mě nikdy nenajde, pokud nebudu souhlasit se spoluprací s nimi,“ říkala Julie a ztěžka dýchala,“ popisuje v knize Blochová.

Dostatek dojmů má i její syn. Ten se dostal do mužské cely, kde se nacházelo osm lidí.

„Někteří z nich, podle slov syna, byli velmi silně zbiti. U jednoho z nich bylo dokonce vidět, jak mu trčí zlomená žebra z těla, další měl zlámané nohy… Co to bylo za lidi a co se s nimi stalo dále, to nevím, mohu jen předvídat. Jasné ale bylo jedno – tito chlapci skutečně mohou zmizet z povrchu zemského, jako se to stává s mnohými, kdo se ocitl v zajetí u těchto „dobrovolnických“ praporů.

Je třeba říci, že Mariupol trpěl velmi silně represemi ze strany pravicových radikálů z nacistických praporů, neboť toto město jako jedno z prvních přiznalo vytvoření Doněcké lidové republiky,“ uzavírá Blochová.

Monitorovací mise OSN zadokumentovala 16 případů


Události probíhající na letišti Mariupolu a dalších tajných vězeních Ukrajiny a samozvaných republikách se neustále dostávaly do sféry pozornosti monitorovací mise OSN pro sledování lidských práv na Ukrajině. Tyto události se zachycovaly ve zprávách mise.

Mise zadokumentovala 16 případů nepodloženého zadržení či výslechu osob na území letiště Mariupolu.

„Nejkratší doba zadržení byla několik hodin, nejdelší jeden měsíc,“ prohlásila Fiona Frazerová, ředitelka mise a dodala, že organizace nedostávala žádné informace o „knihovně“ po roce 2016. Sputnik v dalších publikacích zveřejní dokument, který svědčí o tom, že toto vězení existovalo nejméně do konce roku 2018.


Ledničky v „knihovně“


Připomeneme, že podle Prozorova se zadrženým, kteří se nacházeli ve vězení za území letiště Mariupolu („knihovně“), říkalo „knihy“. Tak říkali zadrženým domobrancům a prostým občanům, jež tam byli zadrženi pro podezření ze separatismu. Mučili je, když se z nich snažili dostat přiznání. Ale i proto, aby se pomstili za prohry ukrajinské armády na frontě či prostě realizovali své sadistické sklony. Zajatci se nacházeli ve dvou vypnutých ledničkách. Ty se pro tyto účely ukázaly jako vhodné, neboť v nich nebyl žádný nábytek a dveře se dali hermeticky zavřít tak, že nepropouštěly ani teplo.

Podle tvrzení Prozorova se kdesi na území letiště Mariupolu také nacházejí tajné hroby, kde leží ti, kteří nepřežili mučení, nebo byli prostě zabiti sadistickými „dozorci“. „Knihovnu“ řídil nechvalně známý prapor Azov, který kryla ukrajinský tajná služba SBU. Bylo pravidlem, že příslušníci Azovu dělali všechnu špinavou práci a příslušníci SBU následně prováděli procesní úkony spojené s přiznáními zajatců.

Zde je třeba hned říci: Důkazů z té strany zatím není tak mnoho. Je potřeba je shromažďovat jako zrnka rýže. Ukrajina ještě nedozrála do stádia, kdy by vyšetřovala vlastní válečné zločiny.

Mezi důkazy patří lékařské závěry „knih“, které prošly lékařským vyšetřením po propuštění ze zajetí na území Doněcku. Někteří zajatci po propuštění ze zajetí strávili několik měsíců v nemocnicích. Čtyřem domobrancům DLR, kteří se již pět let nacházejí v mariupolské cele předběžného zadržení, se podařilo dosáhnout zahájení trestního řízení pro podezření z mučení (toho se bude týkat další text).

Obrněné vozidlo s ukrajinskými vojáky v Mariupolu (foto AP - S.Grits)

Dalším vážným důkazem je nesoulad dat v dokumentech zajatců. Mezi faktickým zadržením a zpracováním dokumentů o zadržení leželo několik dní, někdy i týdnů. Současně s tím ale zadržení lidí bylo často fixováno na video praporu Azov, někdy i v tiskových zprávách SBU. Mučitelé se pokoušeli dostat z lidí jakékoli informace, jež by mohly být užitečné pro další práci – jména separatistů, úkoly odesílané z Doněcku.

Mnoho informací se nachází v dokumentech o událostech v tajných vězeních Monitorovací mise OSN pro lidská práva. Sputnik kromě toho našel ještě dva bývalé příslušníky silových struktur Ukrajiny, jejichž svědectví o tajných vězeních Ukrajiny ještě nebyla publikována.

Další zajímavý důkaz existence tajného vězení na mariupolském letišti a pokusů SBU ho skrýt je jeden z dokumentů samotné SBU. V našem dalším článku o tom podrobněji napíšeme a publikujeme i samotný dokument.
Poznámka redakce Nové republiky: Čeští čtenáři jistě vzpomínají na bývalého europoslance Jaromíra Štětinu, který se s příslušníky i velitelem batalionu Azov kamarádíčkoval a fašisty z Azova předváděl v Bruselu jako hrdiny. A také bychom neměli zapomínat na to, jak ukrajinské fašisty podporovala Evropské unie i administrativa USA.

79 komentářů :

 1. EU je samé svinstvo ! CZEXIT je nutný !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:11 Zapomeň, na věky, a co by jsi chtěl dělat? Přidat se k chudému, nemocnému Rusku? chááá

   Smazat
  2. 15:23-vida, žida, prospěch a zlaté modly si stavíš? Nu což, co v Bibli psáno, "spravedlivé odplaty se ti dá, budeš trávit dlouhý život na poušti a mana z Nebe nepřiletí!

   Smazat
 2. Hmmm. Dobře si vzpomínám na články na těchhle podvodných stránkách, jak prej "ukrajinští fašisti" přibili chlapečka ke kříži, vláčeli ho za tankem, jak prej byly nalezeny masové hroby stovek novorusů s odebranými orgány, které měly putovat do Německa, což prej měl dokládat report OBSE. Atd atd. Jak se ukázalo, vše byly jen přihlouplé lži různých Dvořáků a jiných ruských propagandistů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi prase a duševní mrzák.

   Smazat
  2. To samý jste dělali v Jugoslávi vy debile8:22. Prej masakr v Račaku, nebo střílení na tržnici v Sarajevu. Prej masové hroby 8000muslimů v Srebrenici. Teď tady onanuješ v diskuzi místo toho abys svolával sankce a vojenskou operaci na Kyjevský genocidní režim hovnovále8:22.

   Smazat
  3. 10:29 To chceš popřít ty masakry SRBU? Tak to jseš hodně velké rudé hovado. Amík jim to tam měl rozsekat ještě víc, těm srbum ,co mají na svědomí tisíce nevinných civilistu.

   Smazat
  4. Kde se, prosím pěkně, podle vás odehrály ty masakry?
   Muslimové obětovali vlastní lidi, jen aby do bosenské náboženské války vtáhly země NATO a především USA.
   Markale I, Markale II, atentát na frontu na chleba v ulic Vase Miskina, střílení lidí v "aleji ostřelovačů", Srebrenica, to všechno byly provokace muslimských fanatiků, které spáchali oni sami a chtěli to svádět na Srby!!!

   Leo

   P.S.: to co tu mele idiot 10:42 je jen válečná propaganda muslimských násilníků a propagandistů NATO, kteří ničili nezávislou Jugoslávii proti Chartě OSN.

   Ať žije Srbsko, ať žije Republika srbská v Bosně a Hercegovině!

   Smazat
  5. 8:22 dejte prosím odkaz k tomu co tvrdíte, uveďte, kdy, v jaké souvislosti a kde, pan Václav Dvořák něco z toho jak uvádíte, publikoval.

   Smazat
  6. Naštěstí je to všechno prokuraturou zdokumentováno a podloženo důkazy, viníci jsou jasně označeni. Vše se bude projednávat u mezinárodního soudu a bylo to také projednáno v OSN. Takže tyhle tvoje blbé kydy jsou jen tvojí trapnou a cynickou vizitkou.

   Smazat
  7. Vy srbofilni a rusofilní svině! Uvědomujete si, že obhajujete geneticky zatížené vrahy, kteří mají na rukách celé moře lidské krve, bolesti a utrpení? Uvedomujete si, že tito vrazi spáchali jen za posledních 30 let genocidu sedmi národů, z nichž dva jsou fakticky na hraně přežití? Vám očividně nevadí, že Srbové vyvraždili celé oblasti právě tam, kam jezdíte každoročně na dovolenou. Nevíte, že za horami jsou vypálené celé vesnice a města, kde Srbi vyvraždili asi 300 tisícovou populaci, a nevíte, že Dubrovník byl Srby srovnán se zemí. Že ve východním Chorvatsku jsou desetitisíce vypálených domů a ještě stále stopy po bombach, granatech a kulkach z automatů. Zjevně vám to nevadí.

   A to je řeč jen o Chorvatsku, kde válka až tak dlouho netrvala. V Bosně vyvraždili celé okresy bestiálním způsobem. Existuje území, tzv."republika srpska", které je úplně etnicky vyčištěné a do domovů zabitých Bosňáků se nastěhovali Srbové. Srebrenica a Sarajevo, každý pamatujeme na ten horror, a tohle v podstatě trvá dodnes, jelikož tam stále proráží diverzní a kriminální grupy ze Srbska. To jsou už tři genocidy. A to stále nejsem u Kosova, kde se odehrál jeden z nejšílenějších masakrů po válce. Tohle vy obhajujete!

   Vsichni v EU se jednoznačně shodnou, že Srb nemá místo v Evropě. Jediným jeho posláním bude jeho použití v boji proti Rusku. Chvalabohu se daří Srba přesvědčit v tom, že tohle je jediná alternativa, jak si zachovat tvář v historii. Historii, jelikož Srbsko už neexistuje, stali se historií. Současné tzv. "Srbsko" je muslimským územím a v nejbližší budoucnosti se sem přestěhují miliony muslimských běženců z Afriky. Připravuje se velkolepý projekt schválený OSN. Muslimům patří celý Balkán, o tomto se již nepochybuje. Zde se odjakživa praktizovalo právo Sharia a nebýt bolševiků, bylo by to tak stále.

   Smazat
  8. Vychod Chorvatska je zničená Srbská Krajina! Historicky Srbské území.
   Zde bylo vyhnáno 200 000 Srbů, starší občané nechtěli odejít. Chorvatská policie je střílela nebo podřezala. Taková je pravda.

   Smazat
  9. 8:09 není nic jiného než blábol nacistické propagandy chorvatských ustašů. Opak je pravdou. Masakrování Srbů v Chorvatsku, v Bosně a nakonec na Kosovu, jejich vyhánění a to vše pod patronací Německa a dalších zločinců z NATO. Celkem bylo vyhnáno ze svých rodišť a prastaré vlasti přes 600 000 Srbů!!!

   Smazat
  10. 20:41 To asi tak nebude, páč proč by měli lhát, kdy jim to farář (víra) nepovoluje? To spíš lžou ti fousatí (muslimáci a pravoslavci), páč těm to jejich ulemá a popi (víra) přímo nařizujou vůči nevěřícím ....

   Smazat
 3. No kromě toho, že to je naprostý žvást, tohle se dělá v Rusku, ne na Ukrajině, tak na Rusáka je to jediná metoda, která zaručeně platí. To se už ověřilo po staletí. Dokud nebude Rusko rozděleno na státy svobodných národů, které jsou dnes utiskovány, dokud bude okupovat starobylá ukrajinská území, do té doby bude nutno, aby všechny státy světa zintenzivnily tlak na toto monstrum. Nechápu, jak je možné, že v Africe se tísní stamiliony lidí a tuto část světa ovládá světový agresor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi prase a duševní mrzák

   Smazat
  2. Okupujou tak akorát tvou vyšukanou lebeční dutinu ty užgryndaná genetická anomalie. Tam máš taky nasrané všechno to starobylé ukrajinské území:-). Od toho tvého baltského móře až k móru Černýmu kde velkoPolska nigda nezgyně. Takovejch užgryndanejch genetyckajch Pepků jsme tady měly hromadu. Nedavno takovému nakopal Rus prdel ješte 8.května 1948 v Praze.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Naštěstí je to všechno prokuraturou zdokumentováno a podloženo důkazy, viníci jsou jasně označeni. Vše se bude projednávat u mezinárodního soudu a bylo to také projednáno v OSN. Takže tyhle tvoje blbé kydy jsou jen tvojí trapnou a cynickou vizitkou.

   Smazat
  5. Kosovo je Srbsko.
   Krym je Rusko. Ámen

   Smazat
  6. Na území RF žije pouze jeden národ - tedy ruský! Protože národ je společenství vzniklé na základě vlastností dané přírodou pouze a jen bílé rase a proto mongoloidní pastevci sobů obývající periferie Ruska nejsou dodnes schopni primitivismu překročit společenskou formu prvobytně pospolného kmene ...

   Smazat
  7. 16:13 = rasistický omezenec, odtržený do reality nenávistným šovinismem "bílé rasy". Blb, který nevnímá fakta. Idiot na úrovni chovance mentálního ústavu.
   Jeden příklad za všechny - minisr obrany RF ŠOjgu z malého národa pastevců Tuva.

   Smazat
  8. 18:02 Však to byl i Čingischán, který až opanoval 2/3 Azie, tak vývojově se z jurty nikam neposunul! Bez bílé rasy by jeho potomci včetně toho Šojdu dál pásli soby na Sibiři ...

   Smazat
  9. 8:31 Není Pepku vina Ruska, že zdegenerovaný sebevražedný Západ si nechal nejen sebrat kolonie, ale navrch poskytl prostředky (např. levný licence na léky z Indie či rozsáhlá potravinová pomoc), dík kterým se snížila přirozeně vysoká úmrtnost negerských opic tam žijících a ty teď jsouce přemnožené, lezou k nim! Snažme se místo těch keců o to, aby nezačaly lézt i k nám!

   Smazat
 4. Pro 8:22- jak se ukázalo- to je nic neříkající blábol.Naopak, jak jsem viděl fotky, videa živé záběry TV i západních žurnalistů i ty zýběry z tzv majdanu sočasně video odchodu střelce ze střechy, který střílel s jinými do demonstrantů i policistů, masakr v Oděse, umírající lidi v Doněcku po zásahu děli naší výroby, kterými pálila také polská brigáda. Pane buď jste zaslepený fanatik, ale spíše blb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://hlidacipes.org/ukrizovany-chlapec-je-o-dva-roky-starsi-ruska-propaganda-ma-sve-vyroci/

   Smazat
  2. Hlídací pes - král štvavých a lhavých webů.

   Smazat
 5. Tak pokud to napíše SPUTNIK, tak zustávám v klidu, něco tak prolhaného, dezinformačního jako sputnik je celé Rusko. Raději vraťte Krym, ruská chátro.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uz jednou pochop ze Krym je byl a bude vzdy ruskym ty by jsi mnel udelat jednu spravnou vec hod si banderovce masli
   ..

   Smazat
  2. Krymu se ti zachtělo ty užgryndanej genetickej odpad boľševika soudruha Nikitu Chruščova s kolchozní krávou Saratovského mičurinského výzkumního ústavu9:13:-). Co bys s tím Krímem dělal až ti ho "vrátíme" nenažranej Pepku, vždyť ti jenom zalehne v žaludku. Pokud něco tak prolhaného, dezinformačního napiše taková chátra9:13, tak to je k smíchu a nenachá mě žel v klidu, ale dobře se nad tím musím bavít.

   Smazat
  3. Krym je součást Tavrické gubernie, patřil vždy Tavriďanům! Naopak tzv. Ukrajina bude muset vydat severní Tavridu co neprávem okupuje zpátky Krymu! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Tavrick%C3%A1_gubernie

   To je ňákejch újezdů, co budou muset vracet!

   Smazat
  4. O tomhle nepsal jen Sputnik, ale mnoho jiných zdrojů včetně hlášení OBSE, je o tom záznam z jednání Bezpečnostního výboru OSN a samozřejmě existují mnohastránkové spisy v rámci obžaloby z válečných zločinů Ozbrojených sil Ukrajiny a SBU, která se bude projednávat u mezinárodního soudu. Takového blba, jako ty, aby pohledali.

   Smazat
  5. 4:58

   Proč vysloveně lžete???? OBSE opakovaně vyzývá ruské interventy, aby přestali se zabíjením obyvatel Ukrajiny, ničením a rozvracením země. Rusko je klasifikováno jako teroristický stát a tamní představitelé, jako váleční zločinci a zločinci proti lidskosti. OBSE právě v OSN jednoznačně prokázali, že se jedná o válku a plánovanou genocidu vůči sousednímu státu. Existují tisíce svědků. Vy si myslíte, že ti lidé na Ukrajině nevědí, kdo po nich střílí, unáší civilisty, mučí je, a proč to dělá? Teď na Donbase zemřela během ostřelování ruskými vrahy tříletá holčička. Její babička proklela Putina a celé Rusko. Všichni Ukrajinci touží po ochraně NATO a USA. Touží po utilizaci tzv. "ruského" etnika, které je permanentním zdrojem nestability nejen v teto oblasti, ale fakticky po celém světě. Nedávná anketa poukázala, že až 82% Ukrajinců je za vstup do NATO a silový návrat ukradených území, tj. v hranicích Velké Ukrajiny. Taktéž se vyslovil podobný počet za tvrdou ukrajinizaci a až 95% jednoznačně souhlasilo s intervencí NATO do Ruska.

   Ukrajinci nepovažují Rusko za stát, ale silově ovládané území různých národů, jímž je upíráno právo na samostatnost. Stejně tak odmítají v souvislosti s tímto prostorem používat pojem Rus, Rusko apod. Dokonce to je uzákoněno, pojem Rus a Rusko už na Ukrajině používat nemůžete, hrozí vám trestný postih. Dočasně se pro tento prostor používají dva pojmy, Moscovia a Siberia. Takže pro věci v souvislosti s válečným zločincem Putinem se používá pojem Moscovia. Pokud tento masový vrah vycestuje (protiprávně) třeba do
   Chaj-šen-waj (pro hloupé tzv. "Vladivostok"), pak se používá pojem Siberia.
   Tato dvě území jsou oddělena a nikdy k sobě nepatřila.

   Tento web opakovaně obhajuje válečné zločince a masové vrahy. Navzdory tomu, že má zkušenost z doby, kdy tyto zrůdy tyranizovali zdejší obyvatelstvo. Jestli to jsou masochisté, to je jejich problém, ale propagace zvrácených režimů a válečných zločinců je trestná!

   Smazat
  6. Živjela Srbija i republika Srbská.

   Smazat
  7. Pro anonyma 8:45
   Lžete jen vy sám. Píšu a sleduji tento konflikt od začátku. Sám znám mnoho svědků, kteří žijí na Donbase a vyšim lžím by se vysmáli, ale spíš by vám dali "v mordu". Případ tříleté holčičky, který zmiňujete, je případem, kdy Ozbrojené síly Ukrajiny ostřelovaly Pervomajsk, ale jelikož máte blbé informace nebo lžete, musím vás opravit. Zemřela jedna žena, holčička byla se zraněním hlavy odvezena do nemocnice v Luhansku, ostatních sedm zraněných bylo dopraveno do nemocnice, zranění byla středně těžká kromě jednoho muže, ten má těžká zranění. Ostřelování Pervomajska bylo uskutečněno ukropy na přímy rozkaz plukovníka Majstrenka, který je odpovědný za tento zločin a nejen za něj. Celý incident je nahrán na videích přímo tamějšími civilními občany. Co se týče zpráv OBSE, ty jsou pravidělně zveřejňovány v ruštině a angličtině, jednání Bezpečnostního výboru OSN je nahráno také v těchto jazycích, existují také přímo videa. Kdo chce, tak si toto najde. Jsou také zveřejněna prohlášení OBSE o tom, že na Donbase žádná ruská armáda neoperuje. Protože sem nebudu vkládat ruský text, zde je odkaz na jeden článek v češtině:
   V OBSE odmítli tvrzení Ukrajiny, že je v Donbasu ruská armáda!
   Zpráva zvláštní pozorovatelské mise OBSE na Ukrajině (SMM) nezmínila přítomnost ruské armády v zemi, uvedl šéf mise Ertugrul Apakan.http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/v-obse-odmitli-tvrzeni-ukrajiny-ze-je-v-donbasu-ruska-armada/ Co se týče ukrajinských fašistických zákonů, které diskriminují národnostní menšiny na Ukrajině a jejich jazyky včetně ruské, oslavují nacistickou UPA, válečné zločince Banderu, Šucheviče, stavějí jim pomníky a podobně, tak to je právě ta věc včetně cílené a záměrné genocidy civilního obyvatelstva na Donbase, která jim zajistila to, že se nikdy nestanou členy ani EU ani NATO, protože se jedná o nebezpečné totalitní zřízení, které každý den porušuje platné mezinárodní právo.

   Smazat

  8. Pro anonyma 8:45
   Co se týče toho těch tvých přiblblých tvrzení o tom, jak je 95 % Ukrajinců pro ukrajinizaci a 85 % pro vstup co NATO, tak musím uvést příklady, jak Ukrajinci milují Porocha, který je oficiálním autorem toho, o čem tvrdíš, jak jsou všichni z toho nadšení a je (asi z toho důvodu :D :D) v současnosti trestně stíhán za vlastizradu, za události na Majdanu a za rozsáhlé rozkrádačky v armádě i ve státním sektoru. Zde jsou odkazy jak dnes bylo auto s porochem napadeno přímo v Kyjevě, když právě odcházel od výslechu ve věci jednoho z jeho trestných činů, kterých se v době své vlády dopustil https://www.youtube.com/watch?v=ECfaN_M-5Yw ; https://liganews.net/ukraine/17509_1564068985, pak taky jak byl napaden vojáky OSB (to je přímo od kyjevské strany) za to, jak lže lidem http://comment.net.ua/2019/04/06/%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%B0%D1%82%D1%8B-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE-%D1%87%D0%B5%D0%B3%D0%BE-%D1%82%D1%8B-%D0%B2%D1%80/; http://bbc-ccnn.com/soldaty-napali-na-poroshenko-chego-ty-vresh-lyudyam-video/a třetí jak zdrhnul z Čerkas, kde měl vystoupení, protože by jinak dostal přes držku https://kulikovets.ru/2019/03/09/poroshenko-sbezhal-s-mitinga-na-kotoryj-napali-nacisty-bitva-s-policiej-video/ a čtvrté jak málem dostal přes čuňu v Žitomiru (od minuty 10:53) https://www.youtube.com/watch?time_continue=718&v=8Deb1FOc7bs; https://bzns.media/news_online/pokushenie_na_poroshenko_v_zhitomire_pervye_kadry-616924/ TOHLE je jen PÁR příkladů toho, jak Ukrajinci po CELÉ Ukrajině včetně Kyjeva milují svoji věrchušku. A ty, debile, se můžeš jít i se svými lživými kydy jít nechat vycpat. Vždyť jsi neuvedl ani jeden důkaz svých tvrzení a jen mlátíš prázdnou slámu

   Smazat
 6. 9:45 Něco podobného vykřikoval Hitler o našem uzemí a také je dnes vše jinak. Všeho do času, kremelskej poskoku.Politika Hitlera a Putlera si jsou velice podobné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážně Pepku9:53? A tahle Putlera pana Hitlera to jsi ty, jinak o žádném Putlera není nikde žádná informace, jedině na tvém "hlídacím psu". Jesli ale máš něco na Wikipedii tak se předveď, ty Putlera:-).

   Smazat
  2. Všimněte si prosím ankety pod mapou!

   Так чей же Крым?

   Германский
   10 (16.1%)

   определенно Германский
   3 (4.8%)

   Готский
   34 (54.8%)

   скорее всего Германский
   15 (24.2%)

   Většina Rusů tam tvrdí že Krym patří Gótům! Zbytek většinou že je německý ... o žádný Ukrajině či co ani slovo!

   Smazat
  3. Všechno špatně. Zblblost lidí je velká, ale jedno je jisté:
   Krym byl je a bude navždy součástí Ruska.

   P.S.: u nás z historicky známých národů byly také před Slovany jiní
   Kelti - kmen Bójů (odtud latinské pojmenování Bohemia)
   pravděpodobně i keltská jména některých českých řek - Vltava, Labe, Jizera ...
   po nich přišli Germáni a teprve po nich přišli Slované (na začátku s Avary...).
   Tak komu patří Čechy? To je blbá otázka, že?!

   Přece nám, Čechům. Jsme tu po tisíciletí doma.

   A tak je to i s ruským Krymem i se srbským Kosovem.

   Smazat
  4. 16;64

   Krym NENÍ Ruský a NIKDY NEBYL!!! Stejně tak tato země NENÍ ČESKÁ a nikdy nebyla. Bohemii vystavěl německý národ, kterému patří a vy jste tady jen odporná, líná a neschopná náplava. Už vás máme plné zuby, vy smradi, táhněte do toho vašeho Ruska a užívejte si dosyta toho jejich bohatství. My máme úplně jiné představy o tom, jak by měl vypadat tento stát, v němž pro vás není místo. Ten, kdo je právoplatným vlastníkem a obyvatelem této země, je v současné době možná ještě někde na půli cesty do své nové vlasti. Vás my už živit nemíníme, nestojíme o vaši přítomnost. Teď připravujeme návrhy, jak se vás definitivně zbavit, vás, hnusné chátry, co všechno bojkotuje a roztahuje se tady. Souvisí to s důchody, mzdami a bydlením. Těšte se hajzlové. Jak jsem už psal posledně. Vaše existence zde se chýlí ke konci, všechno se změní. Definitivně. A pamatujte. Vám tady NIC NEPATŘÍ
   Vy jste cizinci, nežádoucí invajdři a tak s vámi bude nakládáno.

   Smazat
  5. 20:40- Němečtí nacionalisté mi nevadí a jsou mi blízcí pojetím státu. Vy jste trouba, tak se nedivte, že Germánie už vám nepatří, pokud jste tedy Němec?

   Smazat
  6. 20:40 německy valně nekvákne, kdyby, měl by poznamenán slovosled. A to nemá. Ale, v údaji o času namastil středník namísto dvojtečky. Na jakou taky, může mít návyk klávesnici?

   Smazat
  7. Sláva Vladimíru Putinovi.
   Ми славянский народ

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 17:15 Myslíš toho zmrda židočekistickýho, jehož předchůdci nezákonně v roce 1921 rozdělili Tavridu alias Gotenland? - https://i0.wp.com/orig00.deviantart.net/3f41/f/2017/021/a/d/colony_advertisement_for_gotenland_by_marius34-daw9uz6.png

   Smazat
 7. Nojo banderovci opět zavedli gestapo ale to tenkrát motorovou pilu nemělo.

  OdpovědětSmazat
 8. informace o banderovských mučírnách bez pozornosti světa už se dostaly ven už dříve.

  OdpovědětSmazat
 9. Kdo ještě dnes diskutuje k různým článkům? Převážně jen duševní mrzáci, nebo zbyteční tvorové, kteří si mohou dovolit dřepět celé dny u počítače a zahánějí nudu duchaprázdným žvaněním, a pak skutečná lidská prasata, sprostá, oplzlá, perverzní, která sprostě nadávají a uráží ostatní. Články v podstatě ani nečtou - jim jde jen o to, že takto veřejně smějí sprostě a oplzle urážet a nadávat ostatním, zatímco jinde by jim za to ti urážení vyrazili zuby z jejich páchnoucích, otlemených, perverzních tlam. Pokud jde o sdělení názoru k článkům a k jejich obsahu, každý názor lze vyjádřit slušně a věcně - sprostým tlamám nejde o názor, ale přesně jen o ty nadávky a urážky. Jestli by se mělo ze společnosti něco odstranit, aby mohla být ozdravěna, byli by to právě jen tihle sprostí, nenávistní a morálně zkažení parchanti. Nepřekvapuje mne, že z diskuzí, ať už kdekoli, odchází spousta normálních slušných lidí - protože nad tím, čeho se lze na diskuzích dočíst, se zvedá žaludek. Je to četba pro otrlé. Nehledě ani k tomu, jak - zejména na publicistických skvostech, které produkuje společnost Seznam.cz - zesprostl, zblbl a zbulvárněl obsah a styl psaní produkovaných článků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:22.Bohužel dnes vstupují do diskuzí placení pracovníci MV, kteř představují tu správnou ideologii EU a NATO. V objektivních webech dehonestují cokoliv ruské, čínské.Gebls by dnes valil oči čemu se věnuje tzv demokratický stát.

   Smazat
  2. 13:44 je hezké, že tady pomlouváte pracovníky MV, ale já spíše pokud čtu, sputnik, par. listy, aeronet a další sračky, vidím do očí bijící lež,vymyšlené bláboly co pochází z troli farmy v Petrohradu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. 13:44 potrefená husa kejhá!!

   Smazat
  5. Ad nemyslící anonym 15:18:

   Sputnik je oficiální ruský deník, který prezentuje oficiální ruskou státní politiku.

   Parlamentní listy jsou platforma pro uveřejňování názorů, především politiků, a to z celého politického spektra. Nevím, jestli při vašem vzdělání a věku pochopíte, že názor není informace ani zpráva. Názor nemůže být lež.

   Aeronet nekomentuji, na něj nemám ustálený názor. Vždy mne překvapí, často nemile.

   Smazat
  6. 15:57 Ruský sputnik muže být oficiální deník, ale je poplatný kremlu, tak že zase jenom lež, tak jako dnes o proniknutí rus letadel do Koree a desítkách dalších ruských lží a aeronet? to je škoda času něco psát!tam píší z nějakého blázince. Nasmíte tolik žrát králikum trávu, občas nějakej ten biftek.

   Smazat
  7. 19:53 objevil Ameriku, ruský oficiální deník je, nastojte, poplatný Kremlu! Možná i Ovčáček, nečekaně, prezidentu Zemanovi. Nebo ne?

   Smazat
 10. Proč tedy cca 10mil. ukrajinců odešlo do Ruska a Evropy?
  https://cz.sputniknews.com/nazory/201904269736588-ukrajina-pomaha-obyvatelum-donbasu-v-ziskani-ruskeho-obcanstvi-nazor/
  „Jsme Rusové v duši“. Na Ukrajině tvoří velké fronty lidí, kteří se snaží získat ruské občanství (VIDEO.

  OdpovědětSmazat
 11. 14:36 No a co napíšeš na to, že Rusko opouští každý rok 200 až 250 tisíc mladých lidí, kteří míří do celého světa, protože v rusku chcípnul čokl? Rusko mimo zbraní nic neumí. Ale podstatné je že to napsal prolhanej Sputnik co.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:12

   Rusko neumí ani ty zbraně. Poskládali to dohromady jako lego z běžných dostupných materiálů. Všichni se jim smějí a co je ještě směšnější, totálně je to položilo. To co dokáže ve zbraních Rusko, to v poho vyrobí Egypt, Kolumbie... o Číně a Indii nemluvě. To, že jsou schopni ten svůj brak i prodat, je tom, že to stojí míň než vstupní materiál. No nekupte to!

   Smazat
  2. Opět jsem se pobavil nad tím pitomou 15:45. On to snad myslí i vážně. No smích, smích a smích.

   Smazat
  3. Pravda je,že lidé v Rusku to nemají lehké.Podívejte se jak se žije v ostatních státech bývalého SSSR. Putin převzal vládu po alkoholikovi jež Rusko prakticky rozdal.Celý západ i Čína provádějí rabování všeho. Od roku 2000 :
   Zvýšil rozpočet Ruska 12krát, rozpočet na armádu 30krát, hrubý domácí produkt 12krát. Rusko se probojovalo z 36. místa ve světě v žebříčku HDP na 6. místo na světě, 6. místo (podle PPP) / 12. místo (nominálně).
   Zlaté státní rezervy zvětšil 48krát.
   Navrátil pod Ruskou jurisdikci 256 zdrojů nerostných surovin (zůstalo vrátit ještě 3).
   Zrušil "liberální" jednostranné smlouvy o rozdělení produkce. Znárodnil 65% ropného a 95% plynového průmyslu a mnohé jiné odvětví.
   Vyzvedl průmysl a zemědělství (Rusko 5. rok za sebou je na 2 - 3 místě ve světě v exportu obilovin, dokonce předběhlo i USA, které jsou dnes na 4 místě).
   Zvýšil průměrně platy v rozpočtové sféře 18,5krát. Průměrně důchody se zvýšily 14 krát.
   Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce 2011, což v absolutních číslech znamená 71 , 5násobné snížení úmrtnosti.
   "Postavil do latě" nevládní organizace a "pátou kolonu" a zakázal poslancům vlastnit bankovní účty v zahraničí.
   Svým postojem ubránil Sýrii a Venezuelu.
   Zakázali agenturám zaměstnávat, mohou jen práci zprostředkovávat.
   Zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně soudců, úředníků...) vlastnit účty v cizině a cenné papíry v cizině.
   Vypakovali ze země všechny "neziskovky", napojené na cizí zdroje (třeba Sorose).
   Zakázali mise OBSE. Posvítili si na cizí "lidskoprávní" organizace.
   Zakázali geneticky modifikované potraviny.
   Má snahu zestátnit základní státní zdroje. Tlačí soukromé ropné producenty k prodeji svých podílů státu.
   Rusko neprivatizovalo státní byty, má státní bytový fond. Tož tak - je toho mnohem víc.

   Smazat
  4. ... zakázali adopce malých Rusů do ciziny...

   Smazat
  5. 15:59 Ve všem co píšete tak LŽETE!!!!! Rusko v HDP je na 48 místě s 9 800 dol. oproti 50 200dol v USA.Duchody v Rusku v přepočtu NYNÍ 4 800 KČ. pOKUD 14X tak p0tom byl duchod 340 KČ. Co vás nutí takto lhát. Rusko mimo zbraní nic jiného neumí. Mimo surovin a předloňského EXPORTU obilí nevyváží nic jo zbraně.Rusko každý rok opouští kolem 250 000 mladých rusu! Raketově se v tom " nádherném" Rusku rozšířil AIDS, DNES JE RUSKO TÍMTO POSTRACHEM SVĚTA. V RUSKU vládne pouze jeden člověk Putin, všichni ostatní jsou pouze stafáž. Vše si ty hlupáku vycucáváš z prstu, dost ubohé.

   Smazat
  6. Oba dva uvádíte čísla cucaná z palce. Jednou prokremelský, podruhé protiruský. Uveďte laskavě linky na zdroje informací. Ne-li, budete smazáni.

   Smazat
  7. Ještě by mohli - ti nadávači na Rusko a urážeči - ačkoliv Rusko neznají ani z rychlíku, jen přežvejkávají to, čeho se někde kdesi dočetli, z čehož si ovšem vybírají zase jen to, co lahodí jejich dementním představám -tak tedy že by zde ti úžasní diskutéři napsali, ve které zemi to mají prostí občané "lehké"? Tady se blafe, že občané to v Rusku nemají lehké, bla bla bla ... takže opakuji - ve které zemi to mají obyčejní lidé lehké? Jsem šíleně zvědavej, čeho se v tom smyslu dočtu.

   Smazat
  8. 17:01

   A to jsi ještě nedodal další údaje, třeba o TBC, kde je Rusko na čele daleko předevšemi, ve vězeních je nakažených až 90%! Celková úmrtnost přesahuje státy typu Angola, Mali, Nigérie... to je jeden z největších problémů, který nikdo neřeší, v Rusku běžně můžeš umřít na ulici, protože kriminalita ve všech městech přesahuje úroveň San Salvádoru, obyvatelstvo extrémně zadlužené, přičemž úvěry čerpá na úplně obyčejné věci, na bydlení nedosáhne 60%, běžně se bydlí ve všelijakých garážích, sklepech, potrubních kanálech... nebo přímo v lese někde v zemljance, fakticky neexistuje zdravotní a sociální systém, zápal plic končí bakteriální sepsí a smrtí, běžně se umírá hladem, hlavně starší lidé, děti jsou volně na prodej. Stát je v katastrofálním stavu v podstatě na počátku občanské války. Mohl bych pokračovat, těch šíleností je tolik, že by to vydalo na celý román. Potom se není co divit, že nejsou schopni vyrobit ani obyčejné hrábě, že 98% komunikací je hliněných, fakticky neexistuje silniční ani železniční doprava, 90% z nich nikdy neslyšelo nic o počítačích, neví, že existují mobilní telefony, v životě neseděli v autě, vlaku, nedejbože v letadle, 46% je negramotných, skoro 100% má návyky na drogy různého druhu, hlavně alkohol, toluen a lysohlávku, a to včetně miminek, která se už rodí s těžkou závislostí a fatálně poškozená... Tohle NEUMÍ vyrábět zbraně schopné konkurovat na trhu! Nikdo od nich nic nekupuje, je to totální nesmysl. Dokonce i Srbové nakupují u Francouzů a Američanů. Srát na něco takového, jimi pohrdá i Severní Korea. Tak už přestaňte lhát o báječném Rusku a raději si něco přečtěte, třeba od Solženicyna anebo od nějakého velice odvážného cestovatele, protože cestovat po Rusku, to už je bezpečnější a luxusnější cestovat s báglem po Čadu nebo Demokratickem Kongu.

   Smazat
  9. Ovšem nejšílenější hrůzostrašnej debil jsi ty anonyme 20.24 - jak dlouho jsi byl v Rusku? A kdy?A když ses pak probudil, dloubal jsi se prstem v nose? Jsi extrémní, nenávistnej, zfanatizovanej blb, kterým pohrdá každý, nemáš náhodou zápal plic, který skončí sepsí? A co takhle dementní mozek - důsledek neléčené příjice - nemáš? A kde žiješ ty - v lese, nebo někde v potrubí či v kanále? Tipnul bych si kanál, a hodně plesnivej. Negramotnej jsi ukázkově, když pominu, že ses v těch několika ročnících pomocné školy naučil číst a psát, a při pobytu v blázinci ses naučil ťukat do klávesnice a ovládat počítač. Teď ti slouží počítač a internet pouze k tomu, abys obracel naruby své plesnivé útroby, a zvracel žluč na diskuze. Jsou tvé šílenosti tak značné, a zajímavé, že by to vydalo na román? Začni psát, na nic nečekej, ať jsi s tím hotov,než chcípneš ve svým kanále hlady.Něco tak odporně nenávistnýho, jako jsi ty, aby člověk pohledal,jsi prostě lidskej zmetek. Vyluxuj si občas mozek, čti si Solženycina ( znáš taky Tolstého, Šolochova, nebo Puškina? To sotva.To se v pomocné škole neučí) a opusť diskuze se svejma odpornejma sprostotama a urážkama. Jsi trapnej, a blbej jak daleko vidíš, a ještě za roh. Co takhle kdybys vymajznul někam do Čadu? Tam by ses hodil, než by tě domorodci sežrali.

   Smazat
  10. Pro 15:45 Je vidět, že o zbraních toho moc nevíte.Rusko je obklíčené americkými základnami a má zkušenosti z 2. světové války. I proto na úkor lidí musí budovat moderní armádu. To proto drží na uzdě USA a západ. Protiletadlové komplexy S400,500 - mimochodem je koupili Turecko, pěchotní zbraně, radiotechnické rušiče, tlumiče GPS a hypersonické a lasserové zbraně. Pane, běžte se vycpat těmi keci. Války většinou proti Rusku skončily fiaskem, neboť protivník si vždy myslel to co "vy-malý trol"

   Smazat
 12. Štětina bude viset jako všichni hawloid i = BIOROBOTI

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Štětina si to hodí na konci prohrané kampaně sám. Jako správný banderovec a nácek.

   Smazat
  2. 15:43 No pan Havel udělal velkou chybu, že vás rudé nerozvěsil, ale co není muže být soudruhu!Jinak děkuji panu Havlovi za dnešní nádhernou dobu. Zrovna se chystám do KARIBIKU, ty asi do ruského chudákova co.

   Smazat
  3. Jen si to užij a ani nemusíš dávat bacha na žraloky, aby ti neukousli hlavu. Máš ji obdivuhodně prázdnou, tak by se moc nic nestalo. Zkrátka, měj se.

   Smazat
  4. V létě do Caribiku jezdí jen hlupáci. Tam je nejhezčí období v listopadu a prosinci. Ale raď to idiotovi.

   Poznámka pro toho havloidního pablba: když píšeš foneticky, tak piš Karybik.

   Smazat
  5. Jak jsi správně podotkl duševní mrzáku v 16.47, že co není, může být, takže slušní občané mají pořád ještě naději, že sprosté dementy, a lidská prasata, která si libují v urážkách ostatních, a nazývají to "názor" někdo konečně rozvěsí. Kam já se chystám, do toho je tobě hovno, a doufám, že tě v tom Karibiku někde trhnou mezi dveřma jako vzteklého kocoura. Budu věřit, že už se nevrátíš, a o jednoho sprostého hnusa bude na diskuzích méně.

   Smazat
  6. 18:26 Soudruhu blbečku a že nereaguješ stejně, když tady ti tví rudí soukmenovci uráží a píší stejně jako ty a sprostě uráží názory jiných,kteří zrovna nesouhlasí s místníma blábolama vás rudejch! Pouze reakce na 14:53, co na to napíšeš? Dement A prase jseš v tomto případě TY.x

   Smazat
  7. Vašnosto idiote 19.38 - nezaznamenal jsem tady žádného rudého soukmenovce, tím pak méně nikoho, kdo by mně urážel kromě tebe, kterej nazývá všechny normální a slušný lidi "rudými" -a co je potom sprostej dobytek jako jsi ty? Nerudej? Pokud jde o prase,je to zvíře, a na rozdíl od tebe inteligentní a slušnej tvor, zatímco ty jsi nepovedenej lidskej zmetek. Doufám, že ti to ten fešák s hezkýma zubama a kosou na rameni spočítá, až budeš v poslední křeči lapat po dechu.Měj se úžasně, sprostej nepodařenej pitomče.

   Smazat
  8. 23:27 ABY TI TO TA S KOSOU NESPOČÍTALA DALEKO DŘÍVE CHUDÁKU.

   Smazat
 13. 16:59 Vždy potěší, když mě někdo přeje hezký pobyt. A čím máš naplněnou hlavu ty? Já si tipnu PILINY! Trefil jsem? stopro.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně - i já doufám, že se poměješ suprově 17.07 a připomínám, že i piliny jsou víc a užitečnější, než páchnoucí hleny, které máš ve své takzvané hlavě ty. Z toho, jak se verbálně projevuješ na diskuzích, máš palici zasejřenou akorát nenávistí, a zahleněnou hnisem frustrace a perverze.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.