Reklama

sobota 20. července 2019

Tak to už je moc! Česká televize vyškrtla z rozhovoru s Karlem Gottem větu: “Ať žije pan prezident!” Navíc prostříhala záznam tak, aby Gott v klíčovou chvíli nebyl v záběru. Kdo to zastaví?

Ondřej Höppner
20. 7. 2019    hoppner (včetně videí)
Zpěvák Karel Gott poskytl České televizi při příležitosti svých 80. narozenin rozhovor. V něm dojatě pronesl větu: “Ať žije pan prezident!” V přepisu rozhovoru na stránkách České televize však tato věta chybí. Záběry jsou navíc dodatečně prostříhány tak, aby v klíčovém okamžiku mistr nebyl na obrazovce. Česká televize navíc rozhovor, který byl předtáčený a odvysílaný v neděli 14. července, prostříhala tak, aby větu: “Ať žije pan prezident!” neřekl Karel Gott přímo na kameru. V okamžiku, kdy hluboce dojatý mistr oslavuje prezidenta Miloše Zemana, je v prostřihu záběr na válečného reportéra ČT Michala Kubala, jak se ošívá. Gotta tak slyšíme, ale nevidíme.


 Rozhovor s Karlem Gottem v jeho vile na Bertramce byl natáčen na nejméně dvě kamery. Závěrečnou podobu (tedy kdy bude prostřižena ta či ona kamera) získává snímek ve střižně České televize. Není známo, zda střih a cenzuru v přepisu “zařídil” stejný řídící pracovník ČT, který už jednou projev prezidenta “prostříhal” (viz níže).
Doslovný přepis ze stránek České televize (14.7.2019 v 18:27 na ČT24):
Jde o další případ, kdy Česká televize zasahuje do reality dokumentu a všechna ta zloba a zášť buď probublává, nebo se prostě vyvalí na plné pecky. Editoři si zřejmě netroufli větu “Ať žije pan prezident” vyškrtnout úplně, tedy i z reportáže – zřejmě z obavy, že se pak Karel Gott ozve.

Gottova podpora Zemana během kampaně
Prezident Miloš Zeman a zpěvák Karel Gott
Gottovým upřímným doznáním vyplouvají na povrch nové okolnosti. Miloš Zeman byl před prezidentskými volbami 2018 opakovaně mainstreamovými médii napadán, že si zpěvákovu podporu vymyslel. Některá média dokonce označila Zemana “za lháře”.
“Jsem vděčný za jakoukoliv pomoc a podporu. Zaregistroval jsem s velkým potěšením, že mně před volbami vyjádřili podporu tak různorodé osobnosti, jako je na jedné straně Andrej Babiš a na druhé straně Karel Gott,” uvedl tehdy Miloš Zeman na tiskové konferenci v lednu 2018.
Média argumentovala tím, že Gott podporu popřel. Ve skutečnosti to však nebyl on, ale jeho tisková mluvčí. “Jako vždy, při všech volbách, jsem jmenovitě nepodpořil žádného kandidáta. Proto ani jejich výroky nekomentuji,” uvedla mistrova mluvčí Aneta Stolzová, zakladatelka neziskové organizace Spokojené děti ZDE.
To by mohlo svědčit o tom, že je zpěvák zcela pod kontrolou svého týmu, který mu dává příkazy a zákazy, co má říkat.
“Budu volit člověka, kterého si vážím, jeho myšlenky a názory jsou mi blízké a vím, že naši republiku bude opět dobře reprezentovat,” uvedl tehdy Karel Gott. Spojení “opět reprezentovat” bylo jasným odkazem na skutečnost, že Zeman kandidoval do druhého volebního období, zatímco jeho protikandidát byl nováčkem.
Co tedy ještě loni znělo trochu jako hádanka, je nyní zcela jasné.

ČT stříhá prezidenta jako divá
Česká televize už nejméně jednou část prezidentova projevu vystřihla. Tehdy prezident Miloš Zeman spojoval spekulanta Viktora Koženého a miliardáře a mediálního magnáta Zdeňka Bakalu, který se (na rozdíl od pana prezidenta) těší v České televizi velké oblibě.
Česká televize svůj zásah do projevu prezidenta republiky omlouvala tím, že “to bylo potřeba zkrátit”, pak “že šlo o chybu” a nakonec se omluvila.

39 komentářů :

 1. ČT se musí zlikvidovat! Toto už přesáhlo meze! Ale ta věta se dá vysvětlovat různě. Ne tedy zde v tom kontextu, páč pokud Gott jasně řekl, "Ať žije prezident!", je mu tedy nakloněn. Pokud by se ale bazírovalo pouze a jen na výroku "opět dobře reprezentovat" - lze to vykládat i zcela opačně, tedy že současná hlava státu je špatným reprezentantem a že doufá v její nahrazen někým, kdo nás bude opět dobře reprezentovat (jako dříve třeba dejme tomu Klaus, kterej Gottovi dal metál apod.).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten druhý příklad je z doby před druhou volbou, to nesouvisí přímo s natáčením k narozeninám.

   Smazat
  2. Pan autor článku, se "probral" brzo!!! :-)

   Já, již druhý den, psal stÍžnost na RTRV. Prý se ozvou po 13.08., kdy mají "zasedání". Predikuji, že to dopadne jako u mých všech předcházejících stížností: V podstatě se nic nestalo!!!! Stěžoval jsem si i na slečnu Peroutkovou, když prohlásila(OPAKOVANĚ), že DRUHÁ SVĚTOVÁ VÁLKA začala tím, že RUSKO přepadlo POLSKO 15.09.1939. TAKÉ se stalo NIC!!!!! Když jsem napsal jí osobně, ještě měla IDIOTSKÉ řeči o tom, že si zprávy nepřipravuje sama!! PODIVNÉ, honosí se titulem z nějaké "pavědy" - VŠ, NEVÍ to, co zná žák druhého stupně ZŠ. Když jsem ji odpověděl v tomto smyslu, byla DRZÁ!!!!

   Smazat
  3. Je super jak si tady chytrolíni otírají svoje huby o veřejnoprávní média...jste ubožáci..zameťte si nejprve před vlastním prahem

   Smazat
  4. Ať si platí chytrolíni koncesionářské poplatky za sluníčkářské lži. Já odmítám platit k.p., protože ČT nesleduji.

   Smazat
  5. placenim vypalneho čete zajistime karlovi nesmrtele nikdy nekončici tantieny a to komerčni třeba novča či primda nedokažou ti vytěžuji jen jednorazově ato ještě musi byt poptavka to u karla už nehrozi většinu svych tantien ma společně se svymi vodiči jako režizeři kapela skladatelove produkčni atd atd a ti už nedaji dopustit aby tomu bylo někdy jinak dokud bude čete parazitovat na vovčanech tady pak jde laska nelaska stranou jde o velke tantiemove prachy prozatimně na sedmdesat let

   Smazat
 2. Česká televize bude tak dlouho stříhat, až si jednou ustřihne kabely k vysílačům a bude od ní konečně svatý pokoj. Od listopadu 89 tam nerežírují za naše peníze nic jiného, než kdo by tu měl, podle nich, vládnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel zaujatost našívaší ČT nevadí ani vládě, ani premiérovi
   ten se naopak snaží o protlačení neodsouhlasených zpráv o ČT
   proti ČT " bouří" snad jen Soukup a trochu Okamůra

   Smazat
  2. Budme Objektivni a spravedlivi.
   A kdo dneska nevyskrtava, nevymazava, necenzuruje a nezakazuje?

   Smazat
 3. Chci tím tedy říct, že by to platilo jen v případě, že by proti Zemanovi kandidoval Klaus! Nikoliv nováček Drahoš, tady se dvojí výklad nepřipouští ... Gottova mluvka lže až se jí od huby - teda mikrofonu práší!

  OdpovědětSmazat
 4. Nič nové pod slnkom.

  OdpovědětSmazat
 5. Jen tak dál. U normálních lidí tyto záměrné přešlapy a stupidní napadání akorát panu prezidentovi zvednou popularitu, což je moc dobře. Díky, ČT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pan prezident maximálně zvedá krevní tlak slušným.lidem

   Smazat
  2. Chtel si určitě říci: "zvedá tlak svým odpůrcům - těm kteří jej nevolilili". Jenže tak to v demokracii chodí.

   Smazat
 6. 18:07 Krom toho to "želé" Drahoš žádné "myšlenky a názory" které by se daly zapamatovat, během své krátké kampaně a ani předtím neprojevil, tudíž těžko si jich Gott či kdokoliv jiný může vážit, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I jiní vsadili jen na to co mají před/za jménem. To člověka politikem nedělá.

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. Co ČT neukáže,natož se omluvit!
  11148450_10155680018910456_3794969298783509437_n.jpg
  11145907_10155680018915456_2551143894859601927_n.jpg

  OdpovědětSmazat
 9. Na Chazarov z Barandova platí,jedovatí kulki olovnatí a to je lék všelék,je mi na figu s progresívcov agresývcov aj z druhej havloidnodzurindovskej degenerácie a prednima nás Pán Boh ochraňuj.

  OdpovědětSmazat
 10. Co jste čekali od pražské kavárny? Oni Gotta nenávidí a jenom jeho sláva jim nedovolí to říct. Kulturní nuly budou říkat, že oni bojovali, proto oni nevystupovali například v tehdejším SSSR, kam Gott jel a měl nabité sály, až k prasknutí, tak jako v Německu a všude jinde ve světě. Na ty nuly by nikdo nepřišel a proto neúspěch proměnili v boj proti komunismu s prohlášením, že oni by tam nikdy nejeli. Byl jsem několik let na Kubě a pamatuj, jaký obrovský úspěch tam měl Gott a jak tam vyhořel Matuška, když lidé z jeho vystoupení odcházeli a to, jak Kubánci, tak Češi. Matuška se choval na pódiu arogantně a všem přítomným se zdálo, že je ožralý. Myslím, že Matuška bojoval a bojoval tak intenzivně, že z Floridy před finančním krachem musel rychle do České republiky dělat koncerty, protože neměl peníze a kde jinde by je vydělal, než tady, protože na Floridě na jeho zpívání nikdo nebyl zvědavý. Proto začal Matuška podnikat na Floridě ve stavebnictví, kdy staré baráky koupil, vymaloval je a chtěl je za dvojnásobek prodat. Jenže to se jaksi nedařilo, protože ne všichni jsou hloupí, jak Matuška s Blechovou si mysleli. Dnes už na ty jejich kecy o jejich boji proti komunismu s příjmem přes několik milionů korun ročně v té době před listopadem, nikdo moc nevěří. Už prostě nevěděli roupama co dělat, tak takzvaně utekli a pak byli rádi, když mohli přijet zpět dělat ty koncerty, aby se finančně zachránili. Celá řada umělců po tzv. revoluci začala rychle podnikat, protože měli hodně peněz z umělecké činnosti před rokem 1989 a tak mysleli, že ty peníze několikanásobně zhodnotí. A všichni do jednoho krachli, protože se nedrželi svého kopyta. Ale všichni budou skřípat zuby při výročí narozenin Gotta. A to je výsledek, že Česká televize sestřihá rozhovor s Gottem, což přesně ukazuje na úroveň pražské kavárny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostá pravda. Jsou herci, kteří dostanou od prezidenta ocenění, ale bojí se strašně pražské kavárny a ze strachu si nejdou převzít vyznamenání a pošlou tam zbaběle, své příbuzné. V dnešní době, když jako máme po hadráku, tak oni se bojí pražské kavárny, protože pražská kavárna to je jako nejvyšší kádrová organizace a když ta někoho zatratí, tak je vymalováno. Taky ministr kultury si dovolil zjistit, že jeden z pražské kavárny krade v národní galerii a ejhle pražská kavárna dosáhla toho, že musí být vyhozen s čímž Zeman nesouhlasil, ale zdá se, že pražská kavárna je silnější a když ona řekne, že ho musí prezident vyhodit, tak musí být vyhozený. A za toto jsme cinkali na Václáváku? Že mi ta ruka raději neupadla. Vašku vidíš to?

   Smazat
  2. Matuska zpival pro par emigrantu,vystoupeni s magneťakem na pouťove urovni.Proste ubožacke.Zaslouzily umelec s nekolika byty v Praze pak předstiral že byl disidentem.

   Smazat
  3. 19.12 Zpíval pro ně v modlitebnách a Blechová vybírala dobrovolné vstupné do krabice od bot...Jo, nelze mu upřít, že ho tady lidi měli rádi a on je svým způsobem zradil. Sám říkal, že by nikdy z Československa neutek, protože je blbej na jazyky...a chyběl by mu pohled na Pražský hrad!

   Smazat
  4. Co jste dokázali vy..kritici Baldy?stydím se za vaši ubohost

   Smazat
 11. Jsem skoro překvapen jak ta některá Pražská Lúza řve jak pominutá.Kafčí Hory jsou jen VELKé HOVNO pro nás normální LIDI!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediný výtrus vydim ve vašem literárním díle zde

   Smazat
 12. Bojovníci demožumpy mají smůlu jejich propaganda nezabírá jen okopávají svoje protivníky.

  OdpovědětSmazat
 13. Zpevak je zavislej na popularite a dodavkach pisnicek.A kvalitnich. Valda byl do ceska vrostlej,byl s nami casto U Jelinku , dobra zabava s nim a v dennim baru Hotelu Palace. Tam sedaval u okna na zidlicce stranou a obcas rekl neco a sam se tomu zasmal. My jsme nechapali. Ale to nevadi, byl z casti cikan a nepokojna krev a pohadal se kazdym ,ovsem ty kazdy byli profesionalove. Hybs, KTO, Pankovci atd. Ale uz nesmiril a to nechapu. Palil mosty.. Pak bydlel daleko za Prahou a asi se pohadal i s celym Ceskem. Mozna v tom jela ta Blechova , ktera ho se zamery ulovila..Do byznysu nebyl..O penize, nedbal ani nestal.

  OdpovědětSmazat
 14. ČT Demontážní dílna naší republiky za nezákonně vybírané peníze poplatníků daní, která organizuje a živí protistátní odpor.Ovsem ještě nedosáhla úrovně hnoje jménem čs rozhlasu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Český rozhlas naštěstí nemusím poslouchat.

   Smazat
 15. Signál pro pana Gotta, aby už té prolhané ČT žádný rozhovor neposkytoval.

  OdpovědětSmazat
 16. Proto nesleduji TV a jsem radši v práci.

  OdpovědětSmazat
 17. Poslanecká sněmovna by měla urychleně zrušit povinný poplatek všech domácností 135 Kč měsíčně. Na ČT se každý nedívá, tak proč platit. Navíc veškeré zprávy jsou jednostranně zaměřené proti presidentovi a vládě, je s podivem, jak to může být, když je to Česká !! televize. Většina v programu je stará, minimum nové. Navíc odměny ředitele ČT jsou nestydaté.

  OdpovědětSmazat
 18. A kdo je to ten Gott?? Neznám..

  OdpovědětSmazat
 19. Toš Bohušu, tebe známe všeci.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.