Reklama

pátek 5. července 2019

Tereza Spencerová o teroristických náletech na civilisty, ke kterým se nikdo nehlásí

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ
5.7.2019 ParlamentníListy

O Sýrii, Íránu a Izraeli, o teroristických náletech, o "vrtoších" Západu a o svrhávání Asada.

Co to bylo za podivný izraelský/neizraelský nálet na Sýrii? Proč Izrael nálet vlastně nepotvrdil? Jakýsi arabský analytik poznamenal, že Izrael si může do Sýrie pálit, jak chce, a nic se mu nestane. Je tomu tak? A co spekulace, že akce byla předem konzultována s Moskvou?

Hodně otázek najednou, vezmu to na přeskáčku: Izrael své nálety potvrzuje jen zcela výjimečně, takže mlčení k tomu poslednímu není ani v nejmenším divné nebo vybočující z „tradice“. Tím spíš, že není ani příliš jasné, co by měl v nynějším případě asi Izrael říkat k těm mrtvým civilistům včetně dětí. „Sorry, mířili jsme na íránskou základnu, ale netrefili, a tak roníme slzy“? Zabíjení neozbrojených civilistů je obecně vzato válečný zločin, tak co k tomu asi tak říkat?

Nicméně, civilisté umírají i při amerických náletech po skoro celém světě, při ruských v Sýrii, při saúdských v Jemenu, při spojeneckých (tedy neamerických) náletech v Afghánistánu nebo v Sýrii, při haftárovských i vládních náletech v Libyi... Chci říci, že takových válečných zločinů se dnes a denně odehrává po celém světě spousta a už se nad tím skoro nikdo ani nepozastavuje.

A je pravda, že Izrael útočí na Sýrii pravidelně a pravidelně beztrestně, ale totéž platí pro dříve četné izraelské útoky proti Libanonu, pro izraelské nálety na zablokované pásmo Gazy, vlastně pro cokoli, co kde Izrael vojensky nebo zpravodajsky podniká, přičemž k tomu lze přidat třeba vraždění íránských jaderných expertů… Ale stejná beztrestnost se přece vztahuje také na veškeré podobné americké a obecně západní nálety, zatímco v případě Ruska pak Západ aspoň občas pokrytecky sáhne po nějakých těch „kárných“ sankcích.

To s tou „koordinací s Ruskem“ bude nejspíš pravda, protože se na takovém postupu obě strany dohodly už dávno a Izrael „koordinační“ avíza znovu slíbil poté, co jeho stíhačka loni v září pálila na Sýrii zpoza ruského průzkumného letounu, který pak syrská protivzdušná obrana sestřelila… Nicméně, drtivá většina předchozích izraelských „koordinovaných“ náletů proti Sýrii mířila na „íránské cíle“ a přitom vlastně nikdy nezpůsobila žádné větší škody. Nejspíš právě i kvůli té „koordinaci“. Byly spíš symbolické, určené pro domácí, izraelské publikum, než že by měnily situaci v syrském „terénu“. Nyní ale izraelská raketa zabila snad 16 civilistů, což asi v „koordinaci“ domluvené nebylo, takže si umím představit, že se nyní někde v zákulisí „myjí hlavy“…

Nicméně, jedna ze stařičkých sovětských raket ještě z 60. let minulého století, kterou Sýrie odpálila proti izraelským raketám, minula cíl a dopadla na turecký sever Kypru. Nikomu naštěstí neublížila, ale i tak – před dvěma dny jsme měli přímo „na talíři“ živoucí příklad toho, jak snadno by mohla vypuknout světová válka. Stačilo, aby si NATO vzpomnělo, že Turecko je jeho členem, a syrskou raketu aby pojalo coby útok na svou členskou zemi…

Izraeli dlouhodobě vadí, že Sýrie je v zásadě nejvěrnější spojenec Íránu. Lze vlastně říci, že bez Íránu by se Asad v podstatě neobešel? Jakou roli vlastně v americkém tlaku na Írán hraje ponoukání Izraele? A může Izrael nakonec USA přesvědčit k tomu, že „by se mělo něco dělat s Asadem, protože to naštve Írán“?

Vy jste vtipný! Jak „něco by se mělo udělat s Asadem“? Vždyť USA a spol. Asada svrhávají devátým rokem, rozpoutaly kvůli tomu rovnou válku a vypustily džina Islámského státu a dalších teroristických skupin, pamatujete, ne? Co víc byste ještě chtěl?

Ne, vážně, obecně sice opravdu platí, že Sýrie je dnes spojencem Íránu, ale není od věci připomenout, že třeba při bushovské agresi proti Iráku pro změnu Sýrie jako jedna z mála arabských zemí nabídla Američanům přímou podporu a pomoc. Otázka aliancí na Blízkém východě prostě není jednoduchá a byla by to diskuse na hodně dlouho. A spadal by do ní, mimochodem, také otazník, proč Izrael během války pomáhal Daeši a dalším sunnitským teroristickým organizacím, když by si podporou sekulárního Asadova režimu mohl získat v Damašku nějaké body a celý jeho problém s „Íránem v Sýrii“ by dnes nejspíš nenabíral takových obrátek. Koneckonců, Bašár Asad, na rozdíl od svého otce, razil po nástupu do čela státu spíš prozápadní postoje, býval miláčkem Světové banky, John Kerry mu říkal „drahý příteli“ a tak podobně. Pak se Západ zničehonic – z nějakého svého chorého plezíru „vládce světa“ – rozhodl Bašára Asada potopit, a tak ho nakonec donutil hledat pomoc u Ruska a Íránu, tedy tam, kde ji před válkou rozhodně nevyhledával…

Nicméně, v aktuální situaci – tedy při pokračujících amerických a evropských sankcích, které Sýrii škrtí ve všech směrech, od bankovnictví přes nákup léků v zahraničí až po dovoz energií – je Írán (spolu s Ruskem a v menší míře s Čínou) opravdu z hlediska Sýrie naprosto nezbytný. A nejen v ekonomickém ohledu, ale samozřejmě i v ohledu vojenském – bez pozemních sil íránských Revolučních gard a nejrůznějších šíitských milicí, které přišly z Libanonu, z Iráku, ale třebas dokonce i z Afghánistánu, by „funkční“ – a znovu připomínám, že většinově v zásadě sekulární – Sýrie byla dnes už zcela zničená a pod černými prapory džihádu.

50 komentářů :

 1. pí.Spencerová, p.Tureček a někdy i p.Pelikán mají nejlepší a nejobjektivnější komentáře z těchto míst...jinak náš majstrým včetně televize je novinářský póvl

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:22...Ono je v Česku víc lidí kteří se vyznají v této problematice.Ale netroufnou si (asi) vystupovat na veřejnosti.
   Výborný je třeba sociolog Karel Černý,i pan Ostřanský by jistě měl co říci.
   Pan Pelikán je třída,je to potěšení ho poslouchat na YouTube...No a pan Tureček je opatrný,díky čemuž "smí" sem tam i na ČRo.
   Bývaly časy,že "směla" i TS.
   Helanov

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Strašný blábol! Doporučuji vyšetření u doktora Chocholouška s následnou příslušnou medikací!!!

   Smazat
  4. 5:38 = čistý antisemitismus v celé své nahotě.

   Smazat
 2. Dnes k Tereze a jejímu pohledu nemám jedinou připomínku, je to přesně tak, jak říká.

  OdpovědětSmazat
 3. "Demokratizace" Sýrie ala USA,NATO po vstoupení Ruska přestala
  fungovat dle plánu.Tak alespoň škodit jak se dá.
  https://beforeitsnews.com/v3/prophecy/2019/2506428.html - americké války jsou vždy o oleji.

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava:Usákem

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Co takhle jít zasí®at vdiskusi jinam?
   Jen nesmělý návrh...
   Helanov

   Smazat
  4. 19.09 dovol mi se pripojit --USAKEM a EU-SAKEM-- odstraneno az do konecneho odstraneni NAS VSECH.
   Odstranovani pak vzdy speje do odstraneni i Tech ODSTRANUJICICH Odstranovacu /casto prijdou prvni na radu a kati si brousi sekery ,ale sou tak prechytrali ze vedi ,vsechno vic, a daleko vice nez my !!

   Smazat
 5. Nejšilenejsi stat na Zemékouli :Izrael.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bagoune Ty nevíš že Izrael je již odepsaný stát. Do esoterického centra židů přijde milion židovských uprchlíků

   Smazat
  2. 11:45 je vidět, že jste velmi dobře informovaný, mám k vám proto dotaz. Nevíte, proč nám v ČT přestali ukazovat seriál o novém venezuelském prezidentovi Juanu Guaidó, kterého jmenoval telefonicky na dálku jistý Mike Pence a toto jmenování podpořil dokonce i Zeman?

   Smazat
  3. Chlapec Guaidó holt nemá budoucnost. O to více se snaží pomluvit Cháveze, včera jsem slyšel o zavraždění desetitisíců odpůrců. No uvidíme co lid.

   Smazat
  4. 19:19 Nemáte pravdu, nejšílenější stát světa je RUSKO. Máte ve vzdělání mezery Bagoune!

   Smazat
  5. 17:09 Pepku ty máš zase dneska službu? Něco inteligentnějšího bys nenapsal, retardovaný agente?

   Smazat
 6. Oni ti ozbrojenci mimo jednotky pravidelné armády se často a záměrně kryjí mezi neozbrojenými civilisty, používají je jako lidské štíty, zřizují své štáby s oblibou v nemocnicích, školách apod. Pak je letecký útok při snaze vyhnout se civilním obětem velmi ztížen a takovéto civilní oběti jsou také zneužívány v propagandě bojujících stran. Někdo (třeba Rusko) má těch civilních obětí na svědomí méně, jiní (USA a spol.) předvedli již mnohokrát naprosto bezohledné plošné bombardování, kdy "osvobozované" území bylo srovnáno se zemí a učiněno neobyvatelným. To už ani nezmiňuji, čí armáda např. v Sýrii má či nemá mandát k použití síly dle mezinárodního práva. Izrael, USA a spol. to určitě nejsou, tj. páchají zde agresi a válečné zločiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou ty osvedceny zavedeny praktiky uz od nacistu ,ze hnali rusy , zeny a deti a cele rodiny,stare lidi pred tankama , kdyz zacali utocit a ruskej vojak s tim mel problem a tak germansky nacisti vyhravali.
   Nez rusove dosli.
   Pred casem jako priprava na valku se ve verejnych knihovnach objevily knihy , ktere dokazuji jak agresivni nepratele hitlerovskeho fasismu krute ubijeli fasisty a nekdy civilni obyvatelstvo s nimi. Misto aby pred utokem zorganizovali peclive oddeleni tech co jsou vojaci od tech co nejsou !!
   A tak strasne ublizovali ,strasne.

   Smazat
 7. No je mi naprosto jedno, kam mířili rakety, ale proč selhala sofistikovaná obrana proti raketám. Která byla vyzdvihována. Nejsem přívržencem a podporovatelem invazorů a na porušovatelů státních hranic.
  Václav z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybys, ty trdlo z Plzně, trochu rozuměl PLO a situaci v Sýrii a Rusku, tak by ses tak blbě ne-di-vil !!!

   Smazat
  2. 20:36...Protože Syřané mají již postarší obranný systém.RF jim z nějakých důvodů zatím nic modernějšího nedodala.Asi i proto skončila jedna obranná raketa až na Kypru.
   Helanov

   Smazat
 8. Bagoune Vy nevíte že Izrael je již odepsaný stát a esoterické centrum židů je připraveno přijmout milión židovských uprchlíků?

  OdpovědětSmazat
 9. Že si Izrael může pálit podle své chutí do koho chce? Do času. Bohužel Židé nejen trpěli za nacismu, ale mnohému se také od nacistů přiučili - cítí se nadlidmi a tak jednají se sousedními národy, jako kdysi nacisté se židy. Nemyslím, že to s nimi dopadne jinak, než kdysi s Německem a nacismem po konci 2. světové války. Kam ale budou vystěhováni ze zatím jimi okupovaného území Palestinců? Do Patagonie? Tam nás zvažoval - tedy Čechy - umístit Adolf Hitler a je tam zatím volno. Škoda, že Izraelci se nedokázali poučit jinak z hrůz nacismu, než je převzít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro židovský stát Izrael v případě rozsáhlého konfliktu s Iránem je jako náhrada k přemístění obyvatel připravované částečně území České republiky a pak hlavně dnes cíleně vylidňovaná Ukrajina, která už dnes nese jako státní znak trojzubec, jenž býval už před tisícem let znakem Chazarského kaganátu, který svého času přijal judaismus za svojí víru a model státní ideologie z ní vyplývající...

   Smazat
  2. 20:44...Rasismus je v nich tak zakořeněný,že se vražděj i mezi sebou.
   Právě pobíhají velké protesty proti zabíjení etiopských (tmavých) židů chazarskými policisty.
   Protestují nejenom ti Etiopané,ale i slušní Aškenazy...
   Něco se tam asi děje,Netanjahu "vyhrál" jen o fous a nesestaví vládu.
   Myslím,že tam dorůstá nová generace,která už není žádostivá válčit.
   Helanov

   Smazat
  3. Židé se od německých nacistů moc učit nemuseli, pouze taktiku spálené země, protipartyzánského boje a etnické čistky, jinak po stránce ideologické o "ýbermenšství", "boží vyvolenosti", nebo "určení prozřetelností k vládnutí světu" se učili nacisti od židů, což potvrdila i autorita na slovo vzatá, nedávno zesnulý hlavní rabín Izreale Jusúf Ovadia. když s pohrdlivým úšklebkem prohlásil, že "německý nacismus je jen špatnou kopií sionismu...".

   Smazat
 10. Myslíte pane Spencr ty Ruské! V Sýrii zahynulo 500 000 lidí, myslíte, že za to mohou ti druzí, za všechny! Assád pujde jednou k mezin, soudu, tak jako masový vrah Miloševič, mají mnoho společného!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a stejně jako Miloševič bude souzen za smrt lidí, které vpodstatě zabil západ, jako Miloševič bude obětním beránkem a jako Miloševič bude zabit neposkytnutím lékařské pomoci (je to velmi oblíbená metoda západu, pokud chybí důkazy a obětní beránek se účinně brání) :-)

   Smazat
  2. 16:18 To si děláte prde... lidi v Jugo zabil Západ? Kdo rozpoutal konflikt v Jugo? Srbové, Miloševič ne Západ! Bože, tak překroutit fakta. Pouze včasnému zásahu spojencu byla válka ukončena a zachránilo se tisíce lidských životu, nebo dokonce konflikt v EVROPĚ ty super troubo!

   Smazat
  3. 11:42-Ty jeden debile debilovatej, to myslíš ten soud vrahů a pokrytců v Haagu, který stejně pod tíhou důkazů i po vraždě Miloševiče nakonec MUSEL přiznat jeho nevinu??!! Asad je stejně, jako byl Miloševič, vlastenec a to sionistickým strůjcům NWO a jejich idiotským pomocníkům, nazývajících se kosmopolity, extrémními enviromentalisty a liberály, leží v břiše a proto se můžou posrat, aby shodili vlastní zločiny na ně, ale věz, že brzy dojde i na vás, vy hlupáci a sejdete ze světa rukou právě těch vlastenců, nebo rukou hajzlů, pro které děláte, to si piš, kuňďabo nejapná !!!

   Smazat
  4. Ty blbče z 1. příspěvku ze 17:16-jsi stejnej vůl, jako ten z 11:42 a proto si tu válku v Evropě stejně a právě proto užiješ, že věříš tomu veskrze zhovadilému Západu, který dělá bordel nejen na Balkáně, ale i v Africe a na Středním Východě a Asii a dokonce na Ukrajině...Už zbejvá jen začít to v Evropě a to, ty osle, začne už brzy, stačí se podívat na důsledky a situaci v evr.zemích zaplavovaných imigranty...

   Smazat
  5. 16:18 tuto metodu nepoužívá pouze západ, nedávno nechali stejnou metodou zemřít egyptského exprezidenta Mursího

   Smazat
  6. 17:24 neztrácejte s ním čas a nervy, je to evidentně bezmozek, který zná události pouze z ČT a z příruček NATO

   Smazat
  7. 11:42 Bylo by pěkné kdyby obamovi vzali nobelovku a schytal by doživotí.

   Smazat
  8. 23:25- Právě naopak, je potřeba dát nobelovku za Jugoslávii i Clintonovi a Albrightové (vždyť ta chudera z toho nic neměla, jen několik desítek milionů dolarů za kosovský telekom a tolik se pro tu válku obětovala a kvůli ní tolik naběhala)... Pozabíjeli spolu okolo 5000 lidí a dodnes se tam rodí mrzáci a malformáti a lidi umírají na rakovinu způsobenou těmi humanitárními bombami a municí s ochuzeným uranem...kde se na ně hrabe Assad s těmi svými podomácku dělanými bečkami s průmyslovým hnojivem...

   Smazat
  9. 17:16 a 17: 24 Méně vulgarity a sprostosti by vám DVOUM slušelo více, než psát ty vaše super bláboly. Pouze několik vašich žvástu okomentuji, Assad a MILOŠEVIČ byli vlastenci, ano asi tak, jako byl pan HITLER ke svému národu a ostatní okolo povraždil CHICHCÁÁÁ. A co tak Rusáček, který v posledních několika letech vyvolal plno konfliktu, to se do krámu nehodí pokrytci. Anexí Krymu a následnou válkou zemřelo v okolních státech 15 000 civilu, za to taky muže Západ.? Vy jste tak zralí na Bohnice, vy dva.

   Smazat
  10. 10:42 Hele ty slušně vychovanej "DVOUMe", tak nám vyjmenuj ty Rusáčkovy agrese a to, že "anektoval Krym" je přímý důsledek agrese USA/NATO/EU/Izraele proti Ukrajině a okolnosti a právní stránku toho "připojení" si řádně prověř třeba z oficiálních vyjádření tvé milované EU..., než příště otevřeš tu svojí slušňáckou hubu...
   A co se týče vulgarity, tak naopak trpět kretény tvého ražení je vůči ostatním projev vulgarity a sprostosti, ty jeden vylizovači poševního sekretu "Krvavé Madly"...., jistě ji máš podepsanou ve svém památníčku v růžových deskách a koupil sis od ní knížku v češtině, ve které všechna svá dobra komentuje, včetně těch iráckých...

   Smazat
  11. 10:42 je neinformovaná oběť propagandy, kterou u nás šíří nástroje Nového Světového Řádu (NWO). Naštěstí aspoň nenadává, ale jinak se řadí mezi "chytráky" bez základních informací.

   Smazat
  12. Dvořáku, vy s s vašima " zaručenejma " info se taky děte vycpat. Vy pouze straníte Rusku, jakékoli jiné info než ruské neuznáváte a to, že Rus muže za smrt tisícu lidí kolem Krymu nemuže normální člověk popřít a nějaké NWO mě nezajímá, mám svuj usudek.Pane DVOŘÁK, co ten koment v 12:15 ten vám nevadí, ten se nemaže jako vulgární, aha on je tak trochu více na vaší straně, tak to potom chápu.

   Smazat
  13. 12:15 Má smysl tohle komentovat? Duševní mrzák se projevuje ruznými zpusoby, třeba zrovna tak jako v 12:15 Atohle tady Dvořák nechá!!!!

   Smazat
 11. Asad má od doby sestření ruského výzvědného letadla dispozici "sofitikované" systémy PVO S400, zcela jistě pod 100% ruskou kontrolou.
  Izraelské stíhačky podnilkly další z mohutné série vzdušných útoků tentokrát s důsledkem spáchání válečného zločinu, protože Židé zabíli 16 civilistů včetně dětí.
  Přestože byl útok veden obstarožními F16, nesestřelila syrská PVO ani jeden útočící letoun. Prý "množství raket" udala Assadova tisková kancelář.
  Jak je to možné?
  EXistují jen dva důvody:
  1) Postsovětský systém S 400 je potěmkinova vesnice a bezcená hromada šrotu zasahující místo stíhaček pusté pobřeží vzdáleného Kypru.
  2) Rusák nedovolí zabíjet židy, ale oni mají zabíjení povoleno
  Ani jedna varianta není povzbudivá.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S400 Syřané nemají,dokonce zatím ani Turci.Syřané mají-myslím- jenom S200,asi.
   Helanov

   Smazat
 12. Rusko dává Izraeli volnou ruku. Je to způsobeno obrovskou provázaností vedení obou zemí Ruska a Izraele. Po Helsinkách (1975) do Izraele emigrovalo mnoho židů ze SSSR, proto dnes třetina Izraele mluví rusky (něktří se dodnes jidiš ani nenaučili). Na druhou stranu je Putin v Kremlu také obklopen samými židy (jejichž rodiny neemigrovali), kteří velmi silně ovlivňují jeho kroky ve všech směrech (viz neschopný a přitom neodvolatelný židovský premiér Medveděv). Výsledkem je naprostý vojensko-politický guláš právě v Sýrii, není se čemu divit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ejhle, pravopisná chyba: .... rodiny neemigrovaly ...

   Smazat
  2. Ukrajinu údajně sami židé vyklízejí pro židy jako novou zemi zaslíbenou, protože Izrael v arabském obklíčení nemá žádnou budoucnost. Sousedství Ruska je výhodou, protože tam jsou budoucí surovinové zdroje :-)

   Smazat
  3. Savčenková dokonce před rokem v TV programu na plnou hubu prohlásila, že Ukrajinu ukradli Ukrajincům zahraniční židé (nikoliv ti místní, původem z Ukrajiny).

   Smazat
  4. 16:13...Takhle to asi bude.VVP to vůbec nemá jednoduché.
   Helanov

   Smazat
  5. 18:55
   Kdoví, jestli není taky obřezaný

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.