Reklama

pátek 26. července 2019

„To připomíná praxi nacistických organizací.“ Bývalý policejní prezident tvrdě okomentoval tajné vězení v Mariupolu

26. 7. 2019    sputniknews
Tajné vězení v ukrajinském Mariupolu, kde jsou lidé podrobováni mučení a kam se dostávají bez soudu, připomíná praktiky nacistických organizací. Řekl pro RIA Novosti bývalý prezident české policie a úřadující prezident Asociaci nezávislých médií Stanislav Novotný. RIA Novosti našla nové tajné dokumenty a důkazy o existenci tajného ukrajinského vězení na letišti v Mariupolu. Pod tajným patronátem Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU) patřilo batalionu Azov (pozn. ukrajinská ultrapravicová skupina. Mnozí z členů skupiny jsou v Rusku trestně stíháni).


„Co vešlo ve známost o tajném vězení v Mariupolu, ve kterém jsou lidé zajati bez soudu a mučeny, velmi připomíná smutnou praxi nacistických organizací SA a SS. Podle mezinárodních právních norem, dokonce ani osoba podezřelá z jakéhokoli přestupku, nemůže být nezákonně uvězněna a tím spíše podrobena mučení,“ řekl Novotný.

Bývalý prezident české policie považuje účast Azova na vytvoření a fungování tajného vězení v Mariupolu za skandální.

„Zjevně není náhodou, že se symbolika této jednotky velmi podobá nacistické,“ zdůraznil.
„Velmi se stydím za to, že můj krajan Jaromír Štětina, který donedávna zastupoval Českou republiku v Evropském parlamentu, chválil batalion Azov před svými kolegy. A nikdo z europoslanců, buď kvůli nevědomosti či vědomě, ho nezastavil a neoznačil metody používané Azovem za hluboce necivilizované a někdy prostě zvěrské,“ řekl Novotný.

Český expert se domnívá, že by se o činnosti ukrajinských orgánů, které vytvořily a dohlížely na fungování tajného vězení v Mariupolu, měly okamžitě začít zajímat jak v mezinárodní nevládní organizaci Amnesty International, tak i v řídících orgánech Evropské unie.

Mučení elektřinou a motorovými pilami, noc v jámě s těly těch, kdo již v důsledku mučení zemřel. To nejsou filmové fantazie, ale reálné události, které se ve 21. století dějí na Ukrajině. Sputnik publikuje dokumenty a svědectví o tom, co se děje v tajných ukrajinských vězeních, kam se dostávají obránci DLR a podezřelí ze sympatií k „separatistům“.

Vězeňská chodba na území letiště Mariupolu 

Tajné vězení SBU
sputniknews
Mučení elektřinou a motorovými pilami, noc v jámě s těly těch, kdo již v důsledku mučení zemřel. To nejsou filmové fantazie, ale reálné události, které se ve 21. století dějí na Ukrajině. Sputnik publikuje dokumenty a svědectví o tom, co se děje v tajných ukrajinských vězeních, kam se dostávají obránci DLR a podezřelí ze sympatií k „separatistům“.

Jedno slůně – jeden den

V březnu na tiskové konferenci v agentuře MIA Rossia Segodnia vypověděl bývalý podplukovník SBU Vasilij Prozorov žurnalistům o tajném vězení na letišti v Mariupolu – takzvané „knihovně“ (bibliotěke). Ti, kdo sami prošli tímto vězením, doplnili a potvrdili informace Prozorova.

„Když jsem v televizi uviděla fotografii té chodby (které ukázal Prozorov – red.), vstali mi vlasy hrůzou. Ty plastové dveře… Seděla jsem a šeptala: „Mámo, to je moje cela.“ Vzpomíná obyvatelka Mariupolu Taťjana Ganža.

„Světlá chodba, na ní je mnoho plastových dveří. Pochopila jsem, že to je lednice… Hrozné místo,“ pokračovala.

Ganža byla na letišti v Mariupolu 10 dní a nikdy si nemyslela, že někdy uvidí své vězení ze strany, a ještě ke všemu v televizi. Byla členkou Komunistické strany Ukrajiny. Ta je nyní v zemi zakázána. Účastnila se mítinků a protestů v Mariupolu. Následně se účastnila referenda 11. května o budoucnosti Doněcké oblasti. V říjnu roku 2014 ji zadržel Azov. Taťána netušila, že se nachází na černé listině jako strašlivá separatistka.

„Na letišti jsem byla přesně 10 dní – od 30. října po 8. listopadu do večera. Tam v jedné z cel se nacházejí zářezy,“ vzpomíná. Aby se vězni nezbláznili a alespoň nějak se orientovali v čase, vyznačovali na stěnách cel dni, po které se tam nacházeli. Taťána si tam na zdech všimla sedmi nebo osmi malých slůňat – tímto originálním způsobem si nějaký tvořivý vězen „zapisoval“ dny, po které se tam nacházel.

Ganža se již na svobodě, když mluvila s jinými vězni, setkala s člověkem, který je kreslil. Byla jím Natalija Mjakota. „Byla jsem v tvé cele, viděla jsem ta slůňata,“ řekla Natalii.

To, co se děje na letišti Mariupolu, Ganža popisuje jako „skutečné peklo, místo smrti“.

„Všechny ty hrůzy není možné popsat. Zlomili mi nos a neslyším na levé ucho. Je skutečně velmi těžké na to vzpomínat. Nebudu všechno vypravovat… Jeden mladý voják ukrajinské armády, který mě vodil na záchod po té chodbě, mi řekl, že „za dva do vás tady umlátili mladou dívku k smrti, také to byla Taťána,“ vzpomíná.

Mučitelé Taťáně neustále vyhrožovali jámou, kam vyhazovali těla zemřelých. Nebo naráželi na to, že ona sama brzy rozšíří jejich řady. Také jí vyhrožovali psychologickým mučením, kdy živého zajatce dávají k mrtvým.

„Nakolik jsem pochopila z jejich rozhovorů, existuje tam nějaká jáma zasypaná vápnem,“ řekla Taťána.

Na otázku, kolik je tam pohřbeno lidí, odpověděla: „Velmi mnoho. Lidé mizeli ještě před mým zajetím… Slyšela jsem, že velmi mnoho lidí je pohřbeno na zemědělském středisku. Jedná se o stovky lidí, ale to je čistě můj názor.“

Až 8. listopadu ji odvezli z mariupolského letiště do SBU, aby provedli vyšetřování. Propustili ji na základě výměny zajatců mezi Ukrajinou a DLR 26. prosince 2014. Od té doby žije v Doněcku v jedné z ubytoven pro běžence z území pod kontrolou Kyjeva. Podle jejích slov její dům v Mariupolu Azov kompletně zničil.

„Lidé z Azovu ode mě z domu odnesli vše – topení, okna, dveře,“ dodává Ganža.

Prozorov také říkal, že členové „dobrovolnických praporů“ odesílali domů jako trofeje všechny věci, včetně bytové techniky, i mikrovlnné trouby se starým chlebem.
Řezník a doktor

Olgu Seleckou zadrželi 29. srpna 2014 v centru města. Také Azov. V tajné věznici byla jeden den. Příští den ji předali SBU. Protokol o zadržení byl vytvořen 30. srpna, přičemž podle slov dokumentu Seleckou údajně vyvedli z autobusu v okolí Mariupolu.

„Tam (na letišti – red.) je to bez dokumentace. Vyhrožují vám, mohou přivést rodinu, manžela, děti a před tebou je mučit. Straší, lámou lidi morálně i fyzicky. A když přivážejí lidi do SBU, tak tam už dělají dokumentaci… jakoby vás právě zadrželi. Například v mém případě mě údajně zadrželi v autobusu. A kde jsem předtím byla celý den, to není známo. Doslova jsem zmizela z povrchu zemského, propadla se,“ říká Selecká.

Podle jejích slov je jedním z nejoblíbenějších druhů mučení topení v sudu a waterboarding. Při waterboardingu dávají ležícímu člověku na obličej hadr a polévají ho vodou. Člověk se začíná topit.


​„Voda se dostává do plic, ztrácíš vědomí. Zajímali se o informace o zbraních, kde se nacházejí peníze,“ upřesnila.

Olga si zapamatovala přezdívky dvou „mistrů svého díla“: Řezník a Doktor.

„Bylo to bestiální mučení. Podařilo se mi mluvit s jinými obětmi. Mluvili o nás jako o „knihách“. Místo našeho zadržení se nazývalo „knihovna“. Vyprávěli mi o zvěrském mučení. O tom, co se tam dělo… Viděla jsem hodně lidí ve sklepě SBU, kteří také prošli přes mariupolské letiště… Lidé byli velmi silně zbiti, zmrzačeni. Slyšela jsem, že mnozí z nich se z výslechu již nevrátili,“ řekla.

Tisková konference Prozorova na ní také zanechala velký dojem. Poznala nejen jeho samotného jako bývalého pracovníka SBU, ale i vězně, jejichž fotografie on ukazoval.

„Vzpomínám si na člověka z té fotografie. Viděla jsem ho v budově SBU, když probíhali naše výslechy. Jsem si jistá, že to je on,“ prohlásila Selecká, když prolistovávala fotografie Prozorova.
Podplukovník SBU se ukázal být spojencem

Prozorova poznala i známá doněcká žurnalistka, hlavní redaktorka Městských novin Elena Blocha. Druhého srpna 2014 ji zadrželi na kontrolním stanovišti u obce Manguš u Mariupolu: Novinářka se synem a řidičem jeli obvyklou cestou na Krym. Nemysleli si, že cestu kontroluje Azov, ani nevěděli, že sama Blocha je dávno na černé listině za nestranné informování o událostech v Doněcku.

„Byla jsem šokovaná, když jsem viděla tiskovou konferenci Prozorova – vždyť on se účastnil mého zadržení! Velmi dobře jsem si ho zapamatovala,“ neskrývala emoce Elena v rozhovoru s korespondentem Sputniku.


​Všechny tyto události, včetně dojmů ze zadržení na letišti Mariupolu, popsala v knize 90 dní v zajetí, ta zatím existuje jen v elektronické podobě. Prozorova autorka nejdříve označovala za „buldočí hubu“. To bylo ještě předtím, než pochopila, že je spojenec.

„Jedním ze skupiny, která mě odvedla, byl poměrně silný muž ve středních letech s buldočím obličejem, máchnul před mým obličejem průkazem SBU. Řekl, že vše je v pořádku, je potřeba jen jet s ním… Za půl hodiny jsme dojeli na letiště Mariupolu,“ stojí v knize.

„Po příjezdu jeden ze starších členů doprovodu naší skupiny dlouho o něčem jednal s člověkem oblečeným v maskáčích, s břichem (hned to bylo jasné – náčelník!)… Bylo slyšet, že buldočí huba a tlusťoch se na něčem nemohou domluvit. Jeden říkal, že tady je objekt se zvláštním režimem a pro nás tu není místo, druhý sliboval, že to není na dlouho,“ popisuje Blocha zkušenosti z letiště.

Podařilo se jí dostat do obávané lednice, kde byli drženi zajatci. „V místnosti o rozměru 3x1,5 metru obložené bílými dlaždicemi (vypadala jako sklad) byla jen jedna židle, na které seděla dívka s bledým obličejem. „Nezavírej, prosím!“ požádala naléhavým hlasem mladého muže. „Vydrž, musíš být silná,“ odpověděl mladý muž výsměšným laskavým tónem a následně neprodyšně uzavřel dveře. Rozprostřela se naprostá tma a bylo velmi horko. Podle všeho tam neexistovala žádná ventilace.“

Dívka Bloche sdělila, že jí dvakrát odváděli „na popravu zastřelením“, když se z ní snažili dostat přiznání, že je záškodnice Doněcké lidové republiky. „Slíbili mi, že mě zakopou tady v díře a nikdo mě nikdy nenajde, pokud nebudu souhlasit se spoluprací s nimi,“ říkala Julie a ztěžka dýchala,“ popisuje v knize Blocha.

Dostatek dojmů má i její syn. Ten se dostal do mužské cely, kde se nacházelo osm lidí.

„Někteří z nich, podle slov syna, byli velmi silně zbiti. U jednoho z nich bylo dokonce vidět, jak mu trčí zlomená žebra z těla, další měl zlámané nohy… Co to bylo za lidi a co se s nimi stalo dále, to nevím, mohu jen předvídat. Jasné ale bylo jedno – tito chlapci skutečně mohou zmizet z povrchu zemského, jako se to stává s mnohými, kdo se ocitl v zajetí u těchto „dobrovolnických“ praporů.

Je třeba říci, že Mariupol trpěl velmi silně represemi ze strany pravicových radikálů z nacistických praporů, neboť toto město jako jedno z prvních přiznalo vytvoření Doněcké lidové republiky,“ uzavírá Blocha.
Monitorovací mise OSN zadokumentovala 16 případů

Události probíhající na letišti Mariupolu a dalších tajných vězeních Ukrajiny a samozvaných republikách se neustále dostávaly do sféry pozornosti monitorovací mise OSN pro sledování lidských práv na Ukrajině. Tyto události se zachycovaly ve zprávách mise.

Mise zadokumentovala 16 případů nepodloženého zadržení či výslechu osob na území letiště Mariupolu.

„Nejkratší doba zadržení byla několik hodin, nejdelší jeden měsíc,“ prohlásila Fiona Frazerová, ředitelka mise a dodala, že organizace nedostávala žádné informace o „knihovně“ po roce 2016. Sputnik v dalších publikacích zveřejní dokument, který svědčí o tom, že toto vězení existovalo nejméně do konce roku 2018.
Ledničky v „knihovně“

Připomeneme, že podle Prozorova se zadrženým, kteří se nacházeli ve vězení za území letiště Mariupolu („knihovně“), říkalo „knihy“. Tak říkali zadrženým domobrancům a prostým občanům, jež tam byli zadrženi pro podezření ze separatismu. Mučili je, když se z nich snažili dostat přiznání. Ale i proto, aby se pomstili za prohry ukrajinské armády na frontě či prostě realizovali své sadistické sklony. Zajatci se nacházeli ve dvou vypnutých ledničkách. Ty se pro tyto účely ukázaly jako vhodné, neboť v nich nebyl žádný nábytek a dveře se dali hermeticky zavřít tak, že nepropouštěly ani teplo.

Podle tvrzení Prozorova se kdesi na území letiště Mariupolu také nacházejí tajné hroby, kde leží ti, kteří nepřežili mučení, nebo byli prostě zabiti sadistickými „dozorci“. „Knihovnu“ řídil nechvalně známý prapor Azov, který kryla ukrajinský tajná služba SBU. Bylo pravidlem, že příslušníci Azovu dělali všechnu špinavou práci a příslušníci SBU následně prováděli procesní úkony spojené s přiznáními zajatců.

Zde je třeba hned říci: Důkazů z té strany zatím není tak mnoho. Je potřeba je shromažďovat jako zrnka rýže. Ukrajina ještě nedozrála do stádia, kdy by vyšetřovala vlastní válečné zločiny.

Mezi důkazy patří lékařské závěry „knih“, které prošly lékařským vyšetřením po propuštění ze zajetí na území Doněcku. Někteří zajatci po propuštění ze zajetí strávili několik měsíců v nemocnicích. Čtyřem domobrancům DLR, kteří se již pět let nacházejí v mariupolské cele předběžného zadržení, se podařilo dosáhnout zahájení trestního řízení pro podezření z mučení (toho se bude týkat další text).

Dalším vážným důkazem je nesoulad dat v dokumentech zajatců. Mezi faktickým zadržením a zpracováním dokumentů o zadržení leželo několik dní, někdy i týdnů. Současně s tím ale zadržení lidí bylo často fixováno na video praporu Azov, někdy i v tiskových zprávách SBU. Mučitelé se pokoušeli dostat z lidí jakékoli informace, jež by mohly být užitečné pro další práci – jména separatistů, úkoly odesílané z Doněcku.

Mnoho informací se nachází v dokumentech o událostech v tajných vězeních Monitorovací mise OSN pro lidská práva. Sputnik kromě toho našel ještě dva bývalé příslušníky silových struktur Ukrajiny, jejichž svědectví o tajných vězeních Ukrajiny ještě nebyla publikována.

Další zajímavý důkaz existence tajného vězení na mariupolském letišti a pokusů SBU ho skrýt je jeden z dokumentů samotné SBU. V našem dalším článku o tom podrobněji napíšeme a publikujeme i samotný dokument.

56 komentářů :

 1. Ti ukrajinci dělají je to, co se naučili od rusáků, teda sovětů. Nechápu ten nadpis, vždyť i nacisti měli své učitele, kteří se jmenovali Stalin, Čeka anebo Trocki

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě toho mnoho nechápeš chudáčku. Jen dál se pilně uč.

   Smazat
  2. Tady už učení nepomůže. V.J.H.

   Smazat
  3. Blbeček 18:21 neví nebo nechce vědět, že koncentráky vymysleli a praktikovali Britové v Jižní Africe v době burských válek, pak v Indii při povstáních atd. To byli ti velcí učitelé Hitlera i Stalina. Chápeš blbe? Amíci si to také zkusili za 2. svět.války, internovali do koncentráků veškeré obyvatelstvo USA japonského původu a mnoho etnických Němců - občanů USA.

   Smazat
  4. Blbe, ale ten Stalin vyhrál válku a proto My žijeme na rozdíl od USA, které za miliardy zařídilo na Ukrajině převrat a jinak terorizují celý svět, kromě hrdiného Ruska, Číny, KLDR !

   Smazat
  5. Odpověd pro .Anonymní26. července 2019 18:21

   Jde poznat ,že jsi opravdu debil po rodičích,jinak to není možné.Stalinovi děkuj blbe,že existuješ.Jinak by jsi tady nemohl zvracet svá moudra.Bylo by vhodné,aby jsi se musel zaregistrovat.Pak bych si tě našel a svojí dřevěnou haxnu bych dal sežrat.Jinak t tomu článku.brutalitě ukrajinských fašistů se nikdo nemusí divit.Mají to dědičné a navíc nyní tam jsou ve velkém počtu tzv.poradci z USA a dalších fašistických režimů
   .Těch vražedných akcí na Donbase se účastnili také i islamisté,kteří řezali hlavy vlastencům a v bedničkám
   to posílali rodinám těch chudáků.to vše za jásotu fašistických a židovských jednotek .Ty y mučírny jim ale pomohli ROZBĚHNOUT Američané .Ti s tím mají obrovské zkušenosti z jejich mučíren na celém světě.
   Třeba Guantanamo.Vždyt i u nás po majetkovém převratu stálo na letišti v Praze dost dlouho americké vojenské letadlo bez označení a nikdo se k tomu na příkaz Havloidů nesměl přiblížit či se o to zajímat.
   Tady také v příspěvku figuruje jméno velezločince špíny Štětiny ,který se také při vraždění policistů při tzv.Majdanu vyskytoval přímo v hotelu,kde byli ti ostřelovači.Je hnus ,že takovou sv.ini necháváme ještě volně běhat a všem škodit.

   Smazat
  6. Je to blbost, v Rusku koncentráky stavěli jako první Angličani a to na jaře 1918 a bolševici je od nich okopírovali! Ale až v roce 1919, do té doby ani nemohli Lenin a Dzeržinski žádný postavit, páč na to neměl lidi ani čas a k dispozici mu byla maximálně Petropavlovská pevnost a ostatní zajatce, co se do ní nevešli, museli nechat postřílet. Ovšem tajně, páč trest smrti oficiálně NEEXISTOVAL! Bolševici ho na nátlak vojenských delegátů tzv. sovětů museli zrušit, páč byl nadužíván na frontě jako nástroj proti masové dezerci:-) Obnoven byl až jako důsledek zahájení "rudého teroru" v červenci 1918 po pokusu koaličních partnerů bolševiků, tzv. levých eserů o puč v Moskvě! Co se týká koncentráků v Německu, sám Hitler v projevu z roku 1940, který byl do nedávna dostupný s českými titulky na Youtube řekl, že je okopíroval od Angličanů, ale zdůraznil přitom, že na rozdíl od nich v nich "nezavíráme ženy a děti!", což v tom roce platilo, páč tzv. rodinné tábory pro Židy začaly vznikat o dva roky později.

   Smazat
  7. 23:45 Guantanámo je prt! Američané mají dlouhou tradici koncentráků, stejně jako Francouzi, kteří je stavěli v Alžírsku už od okupace za Ludvíka Filipa - http://nassmer.blogspot.com/2013/06/koncentracni-tabory-ve-sluzbach.html

   tak oni pro původní obyvatele. Za WWII. vybudovali v USA koncentráky pro japonské přistěhovalce. Ovšem vyhlazovací tábory vznikly v režii USA teprve na Filipínách, kde zemřelo stejně lidí, jako o 35 let později později v Osvětimi - https://cs.wikipedia.org/wiki/Filip%C3%ADnsko-americk%C3%A1_v%C3%A1lka

   Smazat
  8. 23:45 víš hovno chcípáku. Že mám německé předky tak za to nemohu a že jsem Čech je důsledkem poválečné politiky. Kámo já, když se to vezme do důsledku, tak Stalinovi děkovat nemusím, protože nebýt války, tak jsem dnes Němec.Fašista nejsem ale ty a ta banda rudejch mamrdů je zralá na pěst

   Smazat
  9. 18:21 Ti "Rusáci" to mohli dělat snad za Stalina, tedy do roku 1953. Tomu je 66 let, takže všichni ti, kteří to praktikují dnes jsou necivilizovaná prasata. Ať už to převzali od kohokoli.

   Smazat
  10. 9:45
   Co ti bránilo už dávno odejít do Německa? Ty máš mindrák, že jste prohráli, že, ty ubrečený fašounský chcípáku?

   Smazat
  11. 23:25 Co kdo kde prohrál? WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Každý Čech se moh dříve či později poněmčit, nikdo to nepozná, ale čmoudem se nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se na hlavu stavěl! Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. Celkově vyhrál sice SSSR, ale i Rusové byli poraženým národem ve WWII - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
 2. Hitler by měl radost jako hawloidi...

  OdpovědětSmazat
 3. Azov, to jsou ti, se kterýma se kamarádila ta odporná, převlékačsko-kabátská, exbolševicko-estébácká kreatura Štětina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Štětina není exbolševická prostitutka. Jenom převlékla svůj rudej bolševickej kabát s kladivem a srpem od Sovětského svazu za modrej se žlutýma hvězdičkama od Europského sojúza Bruselskejch bolševiků.

   Smazat
  2. Ale duší je Štětina banderovec - nácek - jako ti hoši z Azova, které v Bruseli, ještě jako europoslanec, vystavoval jako děsné bojovníky za demokracii.

   Smazat
  3. Nechápu,kdo takového kreténa mohl volit do EP.Jedině pražáci,ti jsou schopni všeho,každé kolaborace...

   Smazat
  4. 10.48 Jistě je to hlas tzv Náboženských obcí, katolické nenasytné, kámoš Allbrightové... který byl u komunistů, když byli u moci a měl z toho... jako by byl třeba u dervišů, kdyby tu vládli místo stran Národní fronty... a jako je teď u těch, kteří ho štědře platí. Má morálku komedianta - který hrál stejně citlivě Hitlerovi, jako vítězům - prostě ubi bene, ibi patria. Páníšek štědře sype - je páníšek.

   Smazat
  5. "To pripomina " v nazvu clanku, pripomina ale hlavne
   uzkostlive preslapovani Intelektuala , ktere plnyho bazne az se klepe a
   OBAVA NAZVAT VECI PRAVYMNI JMENY.
   Tedy nikoliv zadne Pripominky !!! KDYZ JEDNA SE O ZAVEDENI /obnoveni/, Hitlero-NACISTICKE Diktatury A JEJICH ZLOCINU..NA UKRAJINE..
   Trockistyckymi agenty Neoconismu.../Nuland,Albricht, Kagan atd./. Tady je treba delnicka razna a prima duraznost a kdyz je to lopata nazve se to LOPATA !!

   Smazat
 4. Mate pravdu. S ruskymi teroristy se nevyjednava. Rusky nacista totiz nerozumi nicemu jinemu nez tvrde sile.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Umíš také něco jiného, než plivat jedovaté sliny?
   V.J.H.

   Smazat
  2. Blbeček 19:07 je v křeči. Nic neví, argumenty nemá, jediné co umí, je lhát a nadávat. Dělá je to, co umí. Inu, blbeček.

   Smazat
  3. Nebavte se s trolem. Nic ho tak nenaštve, než když ho budu všichni ignorovat.

   Smazat
  4. Nevšímejte si toho pubescenta.

   Smazat
  5. Tvými přáteli jsou nacisté Němečtí.Nebýt Rudé armády,tak tady nepíšeš ty svoje slinty.Právě z takových,jako jsi Ty,se rodí pátá kolona,ochotná zradit vlastní matku

   Smazat
 5. https://www.lidovky.cz/kultura/odvazni-soveti-proti-americkym-agentum-na-internet-na-kratkou-chvili-unikla-ukazka-ruskeho-cernobylu.A190726_130541_ln_kultura_jto

  :-D Aááá, rusácká idiotská propaganda opět v akci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokakal ses u toho radostí, Jando, nebo ti už svěrač vyléčili?

   Smazat
  2. 19:29 Tobe by mel asi nejakej udatnej muzik protahnout vejfuck.

   Smazat
  3. Jak je vidět tobě19:37 to už udělal, když tak ječíš samou radostí.

   Smazat
 6. Ukrajinští nacionalisté jsou nepoučitelní, s nenávistí a bojem proti Rusku se neustále vrhají do národních katastrof.
  Ve dvacátých a třicátých letech minulého století bojovali proti Stalinově kolektivizaci tím, že zničili úrodu, osivo sežrali, hospodářský a tažný dobytek vybili a sežrali .. A za bídu a hladomor který si přivodili obvinili Stalina ..
  Za Velké vlastenecké války se banderovci -nacionalisté chovali k Rusům jako dobytek ..
  Lidský dobytek je nepoučitelný, patří na jatka ..
  Stalin a Berija byli k banderovcům moc shovívaví ...

  OdpovědětSmazat
 7. Na rusky dobytek plati jen tvrda sila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžeme začít od tebe dobytku19:31.

   Smazat
  2. Na tebe 19:31 minimálně Bohnice a nejlépe JUSEJ. Tam tě z toho kretenizmu vylečej.

   Smazat
 8. Lidi, nezapominejte, jak se Rusak paktoval s nacisty v r.39 pri obsazovani Polska. Dokonce Ruda armada na slavnostni prehlidce v zari 39 pochodovala po boku jednotek SS v Brestu Litevskem. Kammeraden a tavarysci ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (20:37):
   Sovětský svaz se s nacisty nepaktoval nikdy!
   To, že s nacistickým Německem podepsal smlouvu o neútočení byla jeho poslední a okolnostmi vynucená možnost, jak oddálit střet s Německem.
   Tu smlouvu podepsal až v r. 39, a v situaci, kdy jeho nabídka na vytvoření protihitlerovské koalice s dvojkou zrádných mocností Entente (FRA/UK) spadla se stolu pod koberec.
   Byl tou dvojkou totiž předurčen jako Hitlerova oběť, nikoliv jako spojenec!
   Leč situace se obrátila až poté, co Hitlerovské Německo (po zásluze!) napadlo ty dva, vykutálené.
   Pak již o spojenectví stáli ...

   Smazat
  2. Blbečku 20:37, už ti to tu bylo několikrát vysvětleno. Ale ty ne. Stále šíříš lži a nenávist. Navrhnu redakci, aby tě mazala. Co s nepoučitelným ulhaným prevítem jiného?! Lež je historický detail vytržený z kontextu doby!

   Smazat
  3. František Opluštil on neuznává fakta nenávist proti Rusku má od těch havlofašistů.

   Smazat
  4. Přihlouplý, prolhaný Opluštile, Pakt Ribbentrop-Molotov a jeho tajné dodatky nebyly pouhým paktem o neútočení, ale paktem o vzájemné aktivní spolupráci nacistů a sovětů, pakt o vzájemném rozdělení Evropy mezi nacisty a Sověty!!!

   Až do Operace Barbarossa, první 2 roky války Sověti aktivně spolupracovali s Hitlerem, útočili, napadali a anektovali sousední země. Polsko, Finsko, Pobaltí... Hitlera zásobovali surovinami. Byli to naprosto stejní zmrdi jako Hitlerčíci.

   Už si tento historický, perfektně doložený fakt zapiš za uši. Rusácká propaganda je na něj krátká.

   Smazat
  5. Pitoma 22:33 nechápe, že geopolitika se dělá bez ohledu na krasoduchy.

   Dohoda Ribbenrop_- Molotov nebylo nic jiného, než eliminace protiruského Polska, které mělo od roku 1936 smlouvu s Hitlerem na mířenou proti SSSR. Obsazení území tehdejšího Polska, které k tomu území dnešního Běloruska a Ukrajiny přišlo jak slepý k houslím po rozpadu německého císařství, bylo strategickým zabezpečení hlubšího předpolí v nadcházející válce.

   Vše má svoji logiku i opodstatnění. Jen cancy toho hloupého anonyma 22:33 logiku postrádají.

   Leo

   Smazat
  6. 1:12
   Rusácký nácku,
   ve SPOLUPRÁCI s Hitlerem podle předem vyjednaných smluv jste SOUČASNĚ napadli Polsko. Dále jste napadli Finsko, Estonsko, Litvu, Rumunsko,...
   Byli jste normální nájezdníci, náckové. Kdyby blbého Stalina Hitler nepodrazil a nenapadl SSSR, tak byste byli s Hitlerčíky nejlepší kámoši dodnes- Tak jako jste byli do léta 1941.

   Smazat
  7. 1.12 Uprechytralej A LOGICKY navic, se nam snazi vnucovat zase ty kase , zpatlanych vypatlanych , stale dokola opakovanych ale ideologicky nanejvys nejspravnejsich propagand neunavnych Hysteriku.. Informatoru. Akademikum rozsahle a vypracovane dnes, "Vedy" udavacske ..Vypracovanim spisku , ktere dodavaji zisk ziskuchtivym..
   Nikdo nikdy od 1921 /Vers. Dohoda/ NESPOLUPRACOVAL S GERMANY ANI TROCHU. Slon /toho ani trochu/ V MISTNOSTI NENI PAK /A NESMI BYT VUBEC /ani trochu/VIDET. Tedy miliardy, patenty, vyrobni postupy, veskera pomoc,obrovske dodavky surovin a dokonce tuny zlata,, ktere germani nemuseli nikdy splatit /tedy zadara/ tsunami toho ze zapadu , podezrele ochotneho ,jako prostituka je ochotna vice vyhovet bohacovi, to germanum dodaval kdo ?? Svycarske banky pecovaly svymi kredity na expresni a prekotny vyvoj Nemecka a germani pak se snazili s vidinou, opakovani zase brzkych masakru a tragedii , prepadu populace jinde ,CEHOZ NEMAJI NIKDY DOST jak je videt i dnes....A hlavne poslusne navic zbrojili.
   A najednou v roce 1939- 40 po Mnichovskem diktatu, se objevuje Stalin a /i kdyz trochu pozde/ pomoci smluv obchodoval s Nemeckem /a vsude/ aby ziskal nejen cas /pri jistote napadeni nacistickych germanu , jsou opet,ti sami na scene/, ale prostredky na vybudovani OBRANY SSSR... Tak se vse hodilo na Stalina a je vymalovano. I mozky mnohych jsou natreny na barvu nacismu...

   Smazat
  8. 1:39 Polsko napadlo je - pozor! Upozorňuje na to ve své korespondenci už Ivan IV. car moskevský císaře Maximiliána II. slovy - cituji:
   "Co se týče Livonské země, o níž píšeš a o níž Tvoji poslové mluvili, abychom tam nevedli válku, o tom jsme jim dali odpověď prostřednictvím našich bojarů a náměstků. Livonská země je odedávna naší dědičnou zemí, předanou nám našimi prarodiči. Odpoutavše se od nás nyní, nechtěli nám platit daň a přes mnohá naše napomenutí, aby uznali svou vinu, polepšili se a odevzdávali daň jako dřív, oni tak neučinili a ještě přidali různé nepravosti a hrubosti. Mnohokrát jsme tam poslali své vojenské oddíly, abychom je přivedli k rozumu, a tak to začalo. Jakmile jsme tam vtrhli a mnohá města své dědičné Livonie obsadili, do ostatních měst vstoupil polský král a litevský velkokníže August pod záminkou pomoci Livonii. Také dánský a švédský král počali se zastávat Livonie a ovládli mnohá města. Dokud jsme do své dědičné Livonie za jejich neposlušnost nevstoupili, nikdo se o ně nestaral. S pomocí boží jsme proto litevskému knížeti vzali Polock s okolními městy za to, že polský král neprávem se Livonie zastal a pomáhal jí. A dánský i švédský král zavinili mnohá krveprolití na mnohých místech., protože činili příkoří našim dědičným zemím Novgorodu a Livonii. Konečně naši bojaři to vše vyložili Tvým, bratra našeho poslům Janu Kobenzelovi a Danielu Printzovi, abys byl Ty, bratr náš, dobře zpraven o Livonii a králi švédském i jeho nepravostech. A aby ses do věci našich dědičných Livonských zemí nevměšoval, čímž nám, bratře nejdražší, projevíš svou bratrskou lásku. Vždyť Tvoji poslové nám řekli, že otázek Livonie se dotýkají jen proto, že o to byli požádáni Livonci, kdežto od Tebe, bratra našeho, v té věci žádné pevné pokyny nemají. A tak jsme Tvé posly spolu s našimi vypravili k Tobě, aby mohlo být připraveno velké poselstvo, jež by jednalo o Tvém synu arciknížeti Arnoštovi jako polském králi a o velkém spojenectví proti společnému nepříteli. Ale zatím k nám došla zvěst, že Koruny Polské a Velkoknížectví Litevského se jako král ujal sedmihradský vojvoda Štěpán Báthory, dosazený tureckým sultánem. Štěpán Báthory si vzal za manželku královu sestru a polští a litevští páni, zapomněvše na své sliby dané nám i Tobě, jednali bez nás a našich dětí a spojivše se s basurmanským vládcem proti křesťanstvu, zvolili si za krále Štěpána Báthoryho. Jakmile jsme se to dověděli, poslali jsme k Vám rychle německého tlumočníka Kašpara s listem, abychom uspíšili velkou smlouvu, kterou jsme započali a proti níž záležitost Livonských zemí je bezvýznamná. Ale od Tebe, bratra našeho nejdražšího, poslové pověření jednáním o velkém spojenectví nepřišli. Dočkali jsme se jen tohoto listu, který přinesl obchodník z Lübecku a který se týká Livonie.
   Měl bys, bratře nejdražší, pospíšit s velkým poselstvem k nám, aby musulmanská ruka nad křesťany nezavládla. Měl bys to, bratře, se svými rádci a pomořanskými knížaty uvážit. Turecký sultán a krymský chán jsou naši a všech křesťanů nepřátelé, a nynější král polský a kníže litevský Štěpán Báthory, který se na trůně právě usadil, je tam dosazen tureckým sultánem. Je tedy třeba pokračovat v našich záměrech bez meškání. My jsme na list nynějšího krále polského a velkého knížete litevského Štěpána Báthoryho neodpověděli a ve styk jsme s ním nevstoupili. Posílá k nám své kurýry a chce vyslat posly k jednání o přátelství, ale naše slovo, dané Tobě, platí; když slovo jednou dáme, podržíme je. Jen Ty, bratře náš nejdražší, co nejdříve vyprav k nám své velké poselstvo, které by završilo naši dohodu o společném postupu proti nepřátelům. Psáno na dvoře našeho panství ve městě Moskvě v listopadu roku 1576.“

   Smazat
  9. Protiruské intriky papežence a snad i osmanskýho agenta Štěpána Báthory vedly později k otevřené agresi polských pánů proti Moskvě, jež spustila v ruských dějinách neblahé období označované jako Smuta! Když roku 1575 nasedl na polský trůn sedmihradský kníže Štěpán Báthory, byl to také i konec protestantského Polska a Litvy. Jezuité okamžitě vystoupili z ilegality a rozvinuli svou činnost v tak intenzivní míře, že za krátkou dobu bylo Polsko plné katolické mládeže z vysoké šlechty, která byla dříve protestantského vyznání. Jezuitský řád se tak dostal do všech vrstev společnosti. Ovlivňoval chod celé země, neboť měl za sebou mocného královského ochránce, který tento řád osvobodil ode všech daní a poplatků. Vlivem diplomacie jezuity Skargy byla zrušena rovnoprávnost nekatolíků, zaručena varšavskou konfederací z roku 1573. Protestanti většiny měst tak byli zbaveni všech politických práv a nakonec došlo i ke zrušení náboženské svobody a k pronásledování. Bylo vylito mnoho nevinné krve. Lidé se houfně začali z Polska stěhovat pryč, takže téměř úplně zanikl měšťanský mezistupeň. Města byla vylidněna, pole pustla a země zchudla. Mezi metropolitou kyjevským a biskupem brestaňským se pak uskutečnil dialog, ve kterém jezuité požadovali převahu katolického náboženství v rusko-polských zemích. Tato unie byla přijata v Rusku s velikými protesty a povstáním, zvláště u kozáků. Proti unii protestovala také pravoslavná šlechta, v jejímž čele stál kníže Konstantin Konstantinovič
   Ostrožskyj z Ostrogu, veliký odpůrce jezuitů.
   Jezuité se však v Rusku snažili občanské nepokoje rozdmýchávat co nejvíce. Brojili proti ruské církvi a štvali proti ní všechny nekatolíky a proti nekatolíkům štvali zase všechny ruské katolíky. Tak se jim podařilo, že všichni stáli proti všem!

   Smazat
  10. Již v roce 1581 otec Possevino, papežský legát v Moskvě, udělal všechno pro to, aby sblížil cara Ivana Hrozného s římskou církví. Ivan nebyl sice ostře proti, ale zachovával si od jezuitů chladný odstup. Ruský car byl totiž natolik chytrý, že se stal v té době jediným panovníkem, který intrikářskou diplomacii jezuitů využil ve svůj prospěch. A tak aniž to jezuité postřehli, plnili ve skutečnosti plán carův a nikoliv svého generála. Jak později znovu uvidíme, tato chytristika, Rusům vlastní, se vymstí jezuitům ještě jednou, a to již v době.20. století
   V roce 1582 se Possevino plný radostných nadějí sám ustanovil prostředníkem míru mezi Ruskem a Polskem; míru, který ovšem cara Ivana IV. Vasiljeviče uchránil před komplikovanými potížemi. Právě tak si to vychytralý panovník přál. Jezuité mu uvolnili ruce a
   připravili půdu k dalším mocenským zájmům ohledně Polska.
   Po této akci car Ivan zakázal jezuitům vstup do carského města Moskvy. Už se více o obracení Rusů na víru nehovořilo. Possevino musel Rusko opustit, aniž by cokoli získal. O dva roky později se otcům jezuitům nabídla ještě lepší příležitost, jak se zmocnit Ruska. Griška Ostrepěv (jiní píší Otrepjov), mnich zbavený kněžského úřadu, sdělil jezuitům, že je ve skutečnosti Dimitrijem (Demetriem), synem cara Ivana IV. Hrozného, na něhož byla spáchána r. 1591 úkladná vražda. Prohlásil, že je ochoten podřídit Moskvu Římu, pokud bude panovat na carském trůně.
   Aniž by si to předem rozmyslili, vzali jezuité věc do svých rukou a seznámili Ostrepěva s palatýnem (šlechticem s královskými právy a vymoženostmi) ze Sandomiru, který mu dal za ženu svou dceru. Jeho jménem jednali o jeho vlastních vyhlídkách do budoucna jak s králem Zikmundem III. tak i s papežem. Společnými silami se jim podařilo vyprovokovat polskou armádu k povstání proti caru Borisi F. Godunovi. Jako odměnu za tyto služby odsoudil falešný Dimitrij (Lžidimitrij I.) v Kraskově, v jednom z jezuitských domů, náboženství svých otců a slíbil řádu, že po svém vítězství nad Borisem zavede jezuitský řád v Moskvě, v samotné blízkosti Kremlu. Po náhlé smrti cara Godunova 16.4.1606 a zavraždění jeho nezletilého syna Fjodora byl Dimitrij skutečně prohlášen za ruského cara. Byla to však právě podpora a přízeň katolíků, která rozpoutala nenávist ruské ortodoxní církve proti Dimitrijovi. Ten pak 27. května 1606 zemřel v masakru spolu s několika sty
   svých polských stoupenců. Až posud bylo možné stěží hovořit o nějakém ruském národnostním cítění jakékoliv ruské národnostní cítění totiž téměř neexistovalo, ale nyní, když vyšla aféra najevo, se probudilo a okamžitě zesílilo až do podoby fanatické nenávisti k římské církvi a k Polsku.

   Smazat
 9. Jo Ty a Tvůj táta jste pochodovaly s každým parazitem.

  OdpovědětSmazat
 10. Lidi, tady se podivejte, jak si "hrdinove" z Rude armady notuji s jednotkami SS:

  https://www.youtube.com/watch?v=9IFmBQS8FDc

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáku, Svět není tak jednoduchý jako ty ..
   Poláci lezli do zadku velkému Německu, a velkým státům to lezení bývá vždy odporné a podle toho jednají. Němci to proradné Polsko zabrali a Rusové si vzali, co jim po národnostním právu patřilo.
   S dnešní Ukrajinou to dopadá a dopadne stejně ...

   Smazat
  2. 7:47
   Aááá, rusácký nácek se nám tu rozvášnil.

   Smazat
  3. Cancy! Na záběrech jsou všechno důstojníci německé branné moci - Wehrmachtu, kteří se setkali na Curzonově linii s důstojníky Rudé armády. Nic hrdinského tam nikdo nevykonal a ani to netvrdí, šlo pouze o nezbytné úkony proti válečným polským palačům a jejich nosatých sponzorům z Londýna, kteří společnými intrikami s cílem poštvat a vzájemně zničit své největší protivníky - Rusko a Německo (a daleka ne poprvé, stejnou taktiku použili již v roce 1895 - neúspěšně a pot 1914, bohužel úspěšně) vyvolali WWII. - http://nassmer.blogspot.com/2015/05/zacatek-2-svetove-valky.html

   Smazat
  4. Takze mistni ruda uderka vlastne priznala, ze Hitler byl Stalinuv kamos.

   Smazat
  5. 10:26 Jsi moc hloupý propagandista, Radosto, když věříš na takový chujoviny jako "kamarádšoft v politice":-))) Nic takovýho dějiny neznaj. Když po Krymský válce nemělo Rusko žádného pevného geopolitického spojence v důsledku britských intrik, tak si ho Alexander II. tehdy rozhodl udělat ze sjednoceného Německa! Bismarck sám nikdy nemohl svést vítěznou válku proti předsedovi Německého spolku, kterým byl rakouský cisař! Natož pak porazit císaře francouzského, který byl vítězem Krymské války a toto vítězství promítl do ambicí na trvalé usazení Francie v severní Americe, kterou ztratila v důsledku porážky ve válce sedmileté o sto let dříve. Chytrý Bismarck si toto vše uvědomoval a spojil se s poraženým Ruskem, jehož neutralita umožnila porážku Rakouska i Francie a vyhlášení Německého císařství 1871. Toto úsilí bylo završeno obnovením Dreikaiserbundu. To byla pro Londýn katastrofální zpráva a tak zesílil úsilí o jeho rozbití podporou německo-rakouského sblížení a prohloubení rusko-rakouských rozporů na Balkáně. Disraeli nakonec dostal Bismarcka na svou stranu na berlínské konference 1878 o Balkáně. A tím plány Alexandra II. o rusko-německém spojenectví na dlouhou dobu (až do Rapalla 1922) pohřbil.

   Smazat
  6. Lenin do jisté míry hájil i německé zájmy, ač ne tak jak je to občas presentováno - tedy že byl přímo agentem německého genštábu. On spíše využil jeho možností pro realizaci vlastních plánů. Když se Anglosionistům podařilo jejich dílo - tedy vyřadit Německo a Rusko z rozhodování o uspořádání Evropy a tuto atomizovat na malé slabé státy řízené prohnilou krznaskrz francouzskou 3. republikou, tak si poražené Německo s obejitým a zrazeným Ruskem tak nějak "zbyly". Proto Jeho blahorodí a současně i soudruh Čičerin navázal s "výmarskou republikou" diplomatické styky a pak hospodářskou a následně i tajnou vojenskou spolupráci, která pokračovala až do nástupu koalice Harzburské fronty. Mezi nimi bylo plno britských agentů a i sám pan Hitler byl přesvědčený Atlantista a Británii považoval stejně jako jeho historický vzor Fridrich II. Veliký za přirozeného spojence. Teprve podlá politika Britů, která nepokrytě tlačila Německo do války s Ruskem (potažmo Polskem), přivedla německé vedení k rozhodnutí nepodlehnout této intrice dříve, než bude eliminována protiněmecká klika v Londýně. A samozřejmě Francie, páč s ní v zádech by nebylo stejně možné vítězství nad bolševismem, jak si to předsevzala nacistická vláda. Proto ale bylo nutné nejprve uzavřít dočasný, taktický mír s Moskvou. Stalin rovněž eměl jinou možnost než výzvu přijmout, protože i on cítil stejným způsobem prováděnou politiku rozeštvávání ze strany londýnských kramářů. Oni na jeho návrhy o paktu proti Německu reagovali "polskou kartou" - tou samou, kterou využívali i proti Německu! Polákům dali falešné záruky že se za ně budou bít, pokud odmítnou německé návrhy na řešení gdaňské otázky a štvali bekovčíky do vraždění německých civilistů v pohraničí. To vyvolalo tlak německé veřejnosti na vládu, aby nejednala s takovými vrahy a teroristy! A současně britší a francouzští generálové odmítli pomoc Stalina s tím, že mu Polsko nedovolí zúčastnit se války s Německem na svém území. Tudíž nesou plnou vinu za vznik války.

   Smazat
 11. V Číně si jsou si lidé rovni ne před zákonem, ale před mučením
  Část 1.


  V Nové éře gen. tajemníka Si Ťin-pchinga si v hierarchii čínského komunistického režimu nemůže být svou pozicí nikdo jist, ať stojí na společenském žebříčku sebevýše.
  Že se dnešní čínský režim příliš neliší od toho, který tak přesvědčivě zachytil ruský režisér Nikita Michalkov ve svém filmu Unaveni sluncem, může být přesto pro mnohé překvapením.

  Předminulý týden se rozhodla prostřednictvím sociálních sítí otevřeně promluvit snacha Čou Jung-kchanga: bývalého člena Stálého výboru politbyra, předsedy vlivné Ústřední komise pro politické a právní záležitosti během Chu Ťin-tchaovy éry a tehdejšího šéfa celého bezpečnostního aparátu Strany.
  Chuang Wan, která je manželkou Čou Jung-kchangova syna Čou Pina, odsouzeného v souvislosti s otcovým případem na 18 let vězení, si sama prošla několikaletým vyšetřováním a mučením. O svých zkušenostech se rozhodla promluvit poté, co jí čínské úřady zabránily opustit Čínu a odletět za rodiči do USA, přestože má již od roku 1998 americký pas a občanství.

  Server China Change přinesl převyprávění celé anabáze kolem pádu jednoho z nejmocnějších mužů ČLR založené na postech, jež samotná Chuang Wan začala 25. června zveřejňovat prostřednictvím Twitteru. Server China Change zatím přinesl tři díly „seriálu“, který zřejmě zdaleka nekončí.

  Zatknout a mučit
  Chuang Wan byla spolu s celou rodinou zatčena 1. 12. 2013, krátce po nástupu Si Ťin-pchinga k moci.
  Oddíl neidentifikovaných ozbrojenců tehdy vtrhl do jejich domu a bez jakýchkoli dokumentů a vysvětlování zatkl všechny včetně řidičů.

  Žena, která v té době měla sotva pětiletou dcerku, byla poté více než 10 měsíců zadržována na tajném místě na jihu Pekingu, kde ji podrobili mučení, jež podle jejích nedávných svědectví na Twitteru zahrnovalo především odpírání spánku během celonočních výslechů, odpírání pití a nemožnost jakékoli mentální či fyzické aktivity. Údajně byla např. nucena celé dny sedět bez hnutí s rukama na kolenou a pohledem upřeným do jednoho místa.
  Podobné praktiky popsali i „běžní“ vězni z řad prostých, což vedlo autory z China File k ironické poznámce, že zatímco jinde si jsou lidé rovni před zákonem, v ČLR si jsou „rovni před mučením“.


  Tradiční čínské divadlo
  V únoru 2016 s ní pak v městě I-čchang proběhl soud, který sama popsala jako „divadlo“ – soudce měl dokonce silný make-up a ji samu vyšetřovatelé důkladně připravovali, aby co nejpřesvědčivěji pronesla své asi tři „repliky“.
  Podle China Change se zdá, že podobné případy korupce nejvyšších funkcionářů jsou náhodně přidělovány soudům v provinciích, aby nebyly tak na očích. Za spolupráce žalobce a policie byla nakonec přinucena podepsat přiznání, které připravili.

  Chuang Wan si měla být dobře vědoma toho, že čínský právní systém neslouží spravedlnosti, ale Straně – jak v četných projevech otevřeně hlásal její tchán, který mezi lety 2002-2007 řídil Ministerstvo veřejné bezpečnosti, a i později coby člen Ústřední komise pro politické a právní záležitosti vydatně napomohl posílení pravomocí policie a potlačování lidských práv v Číně. I proto mnohé komentáře na internetu považují vše, co rodinu potkalo, za spravedlivou odplatu – a nepomohla ani omluva všem, které její tchán poškodil, již Chuang Wan na svém Twitteru zveřejnila letos v únoru.

  Napsala: „Coby příbuzná Čou Jung-kchanga bych se ráda omluvila všem, kteří utrpěli bezpráví v době, kdy byl Čou v čele Ústřední komise pro politické a právní záležitosti. Ve svém odhodlání bránit lidská práva jste vytrpěli mnohé těžkosti, a já se nyní chci zasazovat o stejné cíle. Vyzývám všechny čínské funkcionáře, aby se zamysleli: Je vaše pozice vyšší, než byla ta Čou Jung-kchangova? Nedokázal ochránit svoji rodinu; až jednou přijde řada na vás, budete vy schopni ochránit tu svoji? Zdravá a efektivní vláda zákona je tou jedinou cestou, jak ochránit práva občanů!“  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Číně si jsou si lidé rovni ne před zákonem, ale před mučením
   Část 2.


   Podmínka podmínky
   V květnu 2016 byla Chuang Wan následně propuštěna na tříletou podmínku s tím, že se musela pravidelně hlásit na policii v rámci „komunitní převýchovy“. Letos 6. června konečně získala doklad, který ji po celkem 2016 dnech strávených po různých vazbách a později v podmínce znovu navrátil „svobodu“.
   Nicméně právě dva dny před koncem jejího podmíněného trestu s ní byl zahájen podle jejích slov „fingovaný“ občansko-právní spor týkající se nájemních smluv, který umožnil úřadům, aby jí zabránily opustit Čínu.

   Chuang Wan poté vyhledala právníka známého případy obhajování lidských práv Čchen Ťien-kanga, který je nyní sám terčem pronásledování a nemůže vycestovat do zahraničí z důvodu „ohrožování státní bezpečnosti“.
   Chuang Wan Čchen Ťien-kangovi mimo jiné popsala, že se jí úřady již od roku 2016 pokoušejí zabavit veškerý majetek, přestože k tomu nemají žádné právní opodstatnění ani podklady. V rozhovoru s právníkem prohlásila: „Celá moje rodina se stala terčem [útoku] se záměrem zničit naše životy a nyní čelíme nebezpečí, že přijdeme o všechno.“
   Letos na jaře už soud bez jejího souhlasu a vědomí prodal hluboko pod cenou jednu z nemovitostí, které s manželem vlastnili na ostrově Chaj-nan.

   Kde je spravedlnost?
   Později jí bylo sděleno, že i když její obvinění ze zpronevěry neopravňovalo úřady ke konfiskaci jejího osobního majetku, majetek jí úřady stejně zabaví – v souvislosti s případem Ťiang Ťie-mina. To byl blízký spolupracovník jejího tchána Čou Jung-kchanga. Celé pozadí těchto dvou korupčních kauz, stejně jako případ manžela Čou Pina zůstávají obestřeny mnoha tajemstvími. Je zřejmé, že byli aktivními články nepředstavitelně rozbujelého systému korupce v Číně.

   Chuang Wan dosud promluvila pouze o vlastních křivdách, které utrpěla ve chvíli, kdy se tyto „články“ v systému staly nepotřebnými nebo dokonce nebezpečnými. Stejně jako mnoho obyčejných Číňanů se i ona nyní ptá, kde je spravedlnost a právní stát.
   Stala se tak nepravděpodobnou „obhájkyní lidských práv z Čung-nan-chaje“ – jak zní titul prvního textu ze série na China Change narážející na sídlo Komunistické strany Číny, které se nachází hned vedla pekingského Zakázaného města.

   Text také zmiňuje další prominentní „obhájkyni lidských práv“, matku čínského miliardáře a bývalého šéfa Anbang Insurance Group Wu Siao-chueje, která se se stejný den, kdy se svými odhaleními začala Chuang Wan, tedy 25. června, rozhodla protestovat proti uvěznění svého syna.
   Ten byl odsouzen na 18 let a jí dosud nebyla povolena žádná návštěva, takže si není jistá, zda je naživu a zdráv. I tento případ – stejně jako další korupční kauzy – má nejspíš politické pozadí, protože Wu Siao-chuej je bývalým manželem vnučky architekta čínských „reforem a otevírání se světu“ Teng Siao-pchinga, který se u současného prezidenta netěší příliš veliké úctě.

   Dědeček Chung, otec čínské ropy
   Chuang Wan je americkou občankou, takže byla o jejím případu průběžně informována americká ambasáda. Vzhledem k jejímu prominentnímu postavení se však nedá očekávat, že by Američané do celé věci nějak výrazněji zasahovali.

   Je příznačné, že část rodiny jednoho z nejvýše postavených Chu Ťin-tchaových mužů už od 90. let pobývala ve Spojených státech, a dokonce měla americké občanství. Chuang Wan údajně Čou Jung-kchangova staršího syna poznala během studií v Americe. Její dědeček z otcovy strany Chung Ťi-čching byl jedním z nejvýznamnějších čínských geologů a je považován za „otce čínské ropy“.

   Do Číny se vrátil s rodinou v roce 2001 jako zástupce Schlumbergeru, největší světové společnosti zajišťující služby těžařským firmám, aby si později založil vlastní podobně zaměřenou firmu.

   Převzato z webu Sinopsis.cz.

   Smazat
 12. Nyní citace ze zprávy zveřejněné v iDnes, v niž se nemluví o tisících zabitých na náměstí Nebeského klidu, ale o střetu až v ulicích předměstí Pekingu... http://zpravy.idnes.cz/masakr-se-nekonal-na-tchien-an-men-naznacuji-depese-diplomatu-usa-pxu-/zahranicni.aspx?c=A110605_162330_zahranicni_stf
  Suma sumárum: Zpráva čínské vlády potvrzuje pouliční boje a ozbrojené srážky v přilehlých čtvrtích Pekingu. Hovoří o přibližně 300 mrtvých této noci, včetně velkého množství vojáků, kteří přišli o život v důsledku střelných ran, Molotovových koktejlů a úderů; zprávy čínské vlády i depeše americké ambasády trvají na tom, že nedošlo na náměstí Tchien-an-men k žádnému masakru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10 000 humánně zlikvidovaných agentů CIA – to opravdu NENÍ žádný „masakr“!

   Když si toto směšné číslo (10 000 by bylo směšné i na naše poměry, kdybychom stejně pokojně zlikvidovali agenty CIA na Letné roku 1989 nebo 2019, natožpak v miliardové ČLR !) srovnáme s počtem hrdinných čínských pracujících, kteří položili své životy během plnění prvních pětiletek …
   Ano, 10 000 proti nějakým 80 000 000 – to je prostě PRD, ne „masakr“.


   Mimochodem: Čínští pracující položili své životy na oltář socialistické vlasti doslova K SMRTI RÁDI; stejně jako pracující sovětští, severokorejští, i naši čeští, že.
   A hlavně: Díky humánní likvidaci (rozdrcení pomocí tankových pásů JE humánní likvidace, ne že ne!) pár desítek tisíc placených agentů CIA se dnes miliarda čínských pracujících těší ZE VŠECH VÝHOD SOCIALISMU !!!

   Prostě: Kdybychom my čeští komunisti stejným způsobem zatočili s agenty CIA a Mossadu, s havlisty a pražskými kavárníky, na konci roku 1989, tak jsme u nás mohli DODNES mít ruskou armádu a náš národní socialismus!!!
   A žili bychom si jako prasata v žitě, jako jsme si žili ještě v roce 1989!!!!!!

   Takže se snad KONEČNĚ poučíme z metod a úspěchů čínských a ruských komunistů a národních socialistů-putinistů: Letos na Letné zasáhneme proti milionu Chvilkařů, a taky to nebude žádný masakr!
   Náš národní socialismus-babišismu, náš pokračující návrat do srdce Západní Asie nám přece stojí za náklady na čištění Letenské pláně od pár desítek tun krve, výkalů, vyhřezlých mozků a vnitřností národních / třídních nepřátel, no nemám pravdu?

   Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


   P. Radosta

   ----------------------------------------------------------------------------------
   Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.