Reklama

pondělí 15. července 2019

"Triumfy" od Putina a paralýza Washingtonu


Irina Alksnisová 
16. 7. 2019   ria
V pátek ráno (moskevského času) jsme se dozvěděli, že Rusko začalo dodávat do Turecka protiletadlové raketové systémy S-400. V době psaní tohoto textu přicházely oficiální komentáře z Moskvy a Ankary, které se omezily na zdůraznění plánované rutiny: jak jsme se dohodli, tak působíme. Co se týká reakce ostatních zainteresovaných stran, především Washingtonu a NATO, doposud není. Pentagon slíbil, že zveřejní zvláštní prohlášení, ale nestalo se. Tehdy, v pátek, americká armáda oznámila briefing na toto téma, ale byl dvakrát odložen a nakonec úplně zrušen.


Pokud jste se někdy zajímali o to, jak vypadá šok celého státního systému, který není schopen poskytnout ani minimální formální protokolární reakci, jako je vyjádření hlubokého zklamání a bezpodmínečného nesouhlasu, pak je to ono.

Média v anglickém jazyce na obou stranách oceánu si také jako by nevšimla, co se vůbec stalo. Leda Bloomberg přinesl na titulní stránce materiál o sankcích, které Bílý dům plánuje proti Ankaře v souvislosti s dodávkami Triumfů. Zatím lze z alespoň trochu reálných důsledků uvést pouze snížení dlouhodobého ratingu Turecka ratingovou agenturou Fitch z úrovně BB na BB- s negativním výhledem.

Přičemž, pokud máme věřit zdrojům Bloombergu, dokonce ani v pondělí oficiální reakce Washingtonu nemusí být - vzhledem k velmi nevhodnému okamžiku pro Američany. Jde o to, že dnes je třetí výročí pokusu o vojenský převrat v Turecku, a jak agentura delikátně formulovala ve své publikaci, Trumpova administrativa se chce "vyhnout dalšímu posilování spekulací, že Spojené státy jsou zodpovědné za povstání, jak tvrdí síly loajální Erdoganovi".

Je třeba předpokládat, že tato okolnost se bude nejednou připomínat jako další příklad bezmezné záludnosti Kremlu, který ihned našel způsob, jak ještě ponížit Státy tím, že speciálně zvolil takové datum pro zahájení dodávek S-400.

Bezradné ignorování tématu ze strany "Anglosasů" bylo kompenzováno živou reakcí Němců na něj. V německých médiích se vyskytují takové charakteristiky, jako je "bod nezvratnosti" a "největší geostrategická ztráta" - o dopadu toho, co se stalo, na vztahy Ankary s USA a na možné vystoupení Turecka z NATO, a také "triumf" a "obrovské vítězství" - o výsledcích Ruska a osobně Vladimíra Putina.

Názor německých expertů a novinářů vysvětluje hloubku paralýzy, v níž se Státy v souvislosti s přivedením smlouvy ohledně S-400 do fáze dodávky ocitly.

Jakákoli varování, hrozby a dokonce i provedená opatření k potrestání "nesprávného" působení jsou účinná až do okamžiku, kdy objekt aplikace příslušného úsilí učiní vědomé rozhodnutí: vykašlem se na ně.

Před pěti lety bylo Rusko vtaženo do otevřené a tvrdé konfrontace se Západem, který byl naprosto přesvědčen o svém vítězství. Tehdejší kroky Kremlu, jež mnozí rusisté vysvětlovali hloupými iluzemi ruského vedení a jeho nedostatečným pochopením celého rozsahu nevyhnutelných důsledků, které zaručeně odsoudí zemi k sociálně-ekonomické, státně politické a dokonce vojenské katastrofě.

Ba co víc, titíž odborníci, kteří nyní vysvětlují, proč Rusko přece jenom obstálo, se často odkazují na štěstí, řadu vydařených (předpokládá se, že náhodných) kroků státu a osobitost národní mentality (tajemná ruská duše). Mají jasnou představu: ano, Moskva měla v historii opět štěstí, ale kdyby si Kreml byl plně vědom toho, čemu bude muset čelit, nikdy by se do toho nezapletl - protože to bylo čisté šílenství.

Tento okamžik se může zdát bezvýznamným, ale ve skutečnosti je zásadní. Před pěti lety bylo leitmotivem "Rusové jsou blázniví marginálové a jsou odsouzeni k záhubě" a též dodnes dominuje v globálním informačním prostoru, že "Rusové jsou blázniví marginálové, i když mají štěstí, a opakovat se po nich je šílenství".

A probíhající procesy navíc tomu obecně neodporují. Nehledě na obrovské změny posledních let ve světě, většina z nich se vyvíjí opatrně a postupně, jako by se každým okamžikem předpokládala možnost ústupu na původní pozice. To platí pro Čínu i Evropu, které stále vytrvaleji hájí své zájmy ve vztazích s USA, ale do přímé konfrontace, která jim odřezává cestu k ústupu, přece jen nejdou. I k ruské politice je však tato zásada v mnoha případech aplikovatelná, ačkoliv by se mohlo zdát, že naše země již dávno za sebou spálila všechny možné mosty.

Stačí si připomenout vojenskou operaci v Sýrii. Přechod od přesvědčení velkého počtu lidí, že se Rusko zapletlo do pro sebe osudového dobrodružství, k přijetí skutečnosti, že Moskva vítězí v syrském geopolitickém střetu, trval více než dva roky. A ostatně dodnes není konečný výsledek, protože proces tam pokračuje a není známo, jak dlouho bude trvat. A to vše proto, že hlavní zásadou ruské politiky je "jíst slona kousek po kousku".

V historii s S-400 pro Turecko také nebylo žádné urychlování: situace se jednoduše dostala do bodu, kdy je dalším "kouskem slona" ten, který dal kvalitativně nový obsah geopolitickému rozložení - regionálnímu i globálnímu. A Ankara jej "snědla", čímž změnila celou strukturu světové politiky.

Turci dávají celému světu najevo, že se nebojí hněvu ze zámoří a nevěří, že by USA měly možnost způsobit jejich zemi skutečně podstatné škody. A zlomyslná škodolibost německých sdělovacích prostředků, pokrytá ne příliš přesvědčivým povlakem formálního znepokojení o osud transatlantické solidarity, naznačuje, že si to také myslí. Je podezření, že právě odsud by Američané měli očekávat další otevřenou výzvu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

48 komentářů :

 1. S 400 pro Turecko je zárukou, že už další převrat organizovaný z USA přes Istanbulskou kavárnu řízenou z USA, se nebude opakovat. Erdogan měl namále a nebýt upozornění Putina, který už zachránil před likvidací bývalého Ukrajinského prezidenta a pak i Erdogana.

  OdpovědětSmazat
 2. Jenom, když si vzpomenu na kecy Romancova na ČT 24 o tom jak Rusko už je v krachu a počítá už jenom minuty, kdy ho západ ovládne. Takových, jak Romacov byli tucty vystupující se zcela zaručenými informacemi o konci Ruska. Ale oni stejně neskončí v šíření lží, protože jsou za to placení.

  OdpovědětSmazat
 3. Putin za to muze ,neb je lina kuze
  Jelcin to byl pasik, Clinton ho mel rad
  reznice tez ,mela na nej zalusk
  on mu ale mestal, mel radeji koralku
  nezli starou holku, babu jezatou, heblovitou

  OdpovědětSmazat
 4. Kdo neumi ten kvici, uci a zvani . A kdo umi ten dela..Tady je TEDKA vysledek a efektivni OD-NATO-IZOVANI ,Turecka a OD-EU-RIZACE a deratizace V Turecku a Turecka.. Tez Indie se zaradila ke Kremlu a bez obtizi , staci na chvilku pozorovat a poslouchat Usaka... Tragedie americkeho lidu vsak jeste nekonci..Je to zajimavy sledovat ,co takovy vobycejny a zaroven nevobycejny /kremrole/,roury udelaji s tema co vystrelovali lidi na mesic a ten DOPAD /impact/.!! Mas roury /Iran/, usak na tebe nemuze, at si radeji vodleti na mesic, nemas roury/ big/ trouble, honem si di k Putinovi koupit..
  Prej roury a nejakou protizbran proti nim naplanovali za 15 let si poridit..Mezitim roura vladne a s ni ti, co Higledy a Pigledy a misto zvastu, UMI !!!

  OdpovědětSmazat
 5. Nějak mi to připadá, že se Rusko nepoučilo z historie Sovětského svazu a s Tureckem si uvázalo jen další zátěž na svá bedra. Ruská ekonomika na tom není zrovna dobře a po Sýrii bude znamenat i Turecko značné výdaje. Ono již stačí, že Turk-stream je financován z ruských zdrojů (celé potrubí přes Černé moře, až k pobřeží Turecka ze 100% a zbytek na dlouhodobý úvěr), podobně atomová elektrárna, kterou Rusko v Turecku staví a dodávka S-400 rovněž na úvěr od Ruska. Turecko na tom po ekonomické stránce navíc není také příliš dobře. Tak snad jen popřejme obyčejným Rusům, aby je to nakonec nesemlelo stejně, jako bývalé obyvatelstvo SSSR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže v ruském vedení sedí parta blbečků, která si nevidí na špičku nocu, chcete říci. Ale realita vypadá poněkud jinak. Doba SSSR je dávno pryč. Pro Rusy, kteří to pochopili a tak i pro Západ, který to dosud nepochopil. Ale i zde je posun. Viz současné dění. Putin je hráč, který má tahy promyšlené na nekolik desetiletí dopředu. A vychází mu to. My pouze reagujeme, a ještě pozdě a navíc blbě. Vaše mudrování je na úrovni bu.eranta Jandy, Jefišty nebo Saši Mitrofanova. Ti jen vysvětlují, proč jejich předpovědi nevyšly a snovají další, ještě blbější a fantastičtější.

   Smazat
  2. 9:03 Vycházím jen z informací, které dávají samotní Rusové. Pravidelně sleduji jejich "svodky", jako například Kommmersant, Ria, Ministerstvo financí, Ministerstvo obrany, ale i další.

   Smazat
  3. Danny, moc se s ním nebav. Je to ruský šváb! hahahahahah
   hahahahah
   hahahhahahah

   Smazat
  4. 14.59 - přikládejte si hodně studené obklady, ale pochybuji že pomohou. Nadávat umí skoro každý, ale chybí tomu moudro.

   Smazat
  5. Pro 14:59 Jsou svodky a svodky. Dneska už se nelže jako v 50. letech. Dnes se vyberou pravdivá data, ale jen některá, jiná se zamlčí. Vybraná se poskládají tak, aby dala falešný výsledek. Je to celá věda a učí se na vysokých školách (sociologie, marketing...). To je práce pana Jefišty nebo Mitrofanova a pod. Ale když to Rusko vede do záhuby, proč ten řev z Washingtonu a Bruselu kvůli S400 v Turecku, nebo Tureckému a ostatním proudům? Proč nové sankce a vyhrožování? Že by měli v NATO a EU, potažmo v Pentagonu a CIA takovou péči o ruský lid? Tolik jim blaho Ruské federace na srdci neleží. Takže to bude asi jinak.

   Smazat
  6. 17:15 Řev Washingtonu má jediný cíl, vyvolat histerii strachu, která zvýší nákup zbraní - jejich zbraní pochopitelně. Sankce proti Rusku mají jediný cíl a to oslabit jeho ekonomický potenciál, což se bohužel úspěšně daří, již od roku 2014, stačí si přečíst co píše Ministerstvo financí RF. Sankcemi je rovněž vytvářen tlak na Ruské obyvatelstvo, kterému se daří nejhůře za posledních více jak 10 let a stupňovat tak jeho nespokojenost. Ani v Rusku nejsou lidé jednotní, někteří by ho nejraději rozdělili na několik menších států. Stačí si vzpomenout na dobu, kdy vládl Jelcin... Rozhodně doporučuji sledovat zprávy Ruských ministerstev. Web financí je zabezpečený, obrany nikoli. Sám tyto weby sleduji pravidelně, již od roku 2013 a získávám potom mnohem lepší obraz o situaci v Rusku, než z nějakých přepisů protkaných vlastními představami autorů, nehledě k tomu, že "špatné" zprávy z Ruska, pro některé autory neexistují. Vzniká tu pak zajímavé informační prostředí, kdy jedni předkládají veřejnosti pouze negativní zprávy o Rusku a druzí zase pouze pozitivní.

   Smazat
 6. Jen jestli čirou náhodou to amícké vyšilování není krycí legenda a za čtrnáct dní po dodání už S400 bude v Nevadě na testech.
  Tedy jestli to Rusové nemají nějak pojištěné, ale opravdu si neumím představit jak by to udělali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím že Rusové i s tím počítají, navíc S-400 v exportní verzi nebude žádná první liga, stejně jako tomu bývá i u jiné vojenské techniky na vývoz.

   Smazat
  2. Napadlo mě úplně to stejné.

   Kdo věří Turkům je přinejmenším haiva. Bandu větších a záludnějších kurev aby pohledal.

   Smazat
  3. asi tak jakože rusové mají na testech "bájný" F-35.

   Smazat
  4. 8:43: Máte pravdu. Chtěl bych dodat - kdo věří Němcům, je naiva. Bedřich II toho příkladem a pak samozřejmě Adolf.

   Smazat
  5. 7:37
   Jsi naivní, myslíš-li si, že to ošéfované nemají. Co třeba autodestrukce? Např. laicky: "tady do té krabice (klíčová zařízení) nelezte, protože vám po otevření bouchne do ksichtu a budete mít hovno...". Možností je jistě mnoho a věř, že na to mají specialisty, kteří tyto věci zabezpečit umí.

   Smazat
 7. To je naprosto skvěle pro celý svět je třeba zastavit usa a jejich loupežné války.

  OdpovědětSmazat
 8. „Je to barbarský čin, který nepatří do 21. století.“ Památník SNP v žilinské obci byl brutálně zdeformován:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2019071510351130-je-to-barbarsky-cin-ktery-nepatri-do-21-stoleti-pamatnik-snp-v-zilinske-obci-byl-brutalne/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to opravdu hrůza - kde to žijeme? Ty znesvěcovatele bych zavřel na léta do kriminálu.

   Smazat
 9. 7:29 Naopak Rusko se setsakramentsky poučilo a historie a zkušenosti z dob minulých, pro ně není prázdným pojmem, ono historii nepřepisuje, ale vychází z ní. Jestli někoho něco semele, tak to budou Ušáci, kteří už teď nevědí kudy kam. To, že by Putin neměl pojištěno dodání S-400 do Turecka, svědčí o hlubokém pisatelově podcenění jeho schopností. Pjakin říká, že na Rusku, jako na hřebíčku visí osud celého lidstva, které globalisti přivedli na okraj vojensko politické, ekonomické a ekologické katastrofy a bez Putina už nedokáží nic a proto mu teď pomáhají. Možná bude někdo, zvlášť rusofobové vyšilovat, ovšem to je holá skutečnost, bez demagogie a příkras. Čím dříve si to lidstvo uvědomí, tím lépe pro nás všechny. Vypadá to že je 12 už jen za pár vteřin. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 10. Západní "svět" se rozpadá,i když se snaží vše skrývat.
  http://www.czechfreepress.cz/amerika/skandalni-odhaleni-americka-internetova-firma-google-manipuluje-a-ovlivnuje-volby-a-verejne-mineni.html
  Takhle dnes vypada Svedsko https://www.youtube.com/watch?time_continue=227&v=YxWloJKDl8A

  OdpovědětSmazat
 11. Moc se těším na protažené rypáky zdejších ruských fanatických blbů až jim Turek zase sestřelí jejich předpotopní letadýlko. Ale tentokrát jejich vlastním systémem, který mu sami a dobrovolně přes tuto nedávnou zkušenost dodali :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čím pak se asi tak střílí v Afghanistánu, Iráku a jinde po světě po Američanech? Rozdali toho tolik, že už ani neví komu a proč. Máš to zmapovaný zfanatizovaný americký blbe?

   Smazat
  2. Slabý, přidej hlupáku.

   Smazat
  3. 11:51
   Je tohle dost nebo mám ještě přidat?

   http://www.novarepublika.cz/2015/11/sestreleny-rusky-pilot-video-18.html

   Smazat
  4. 11:51 Největší moudrost, kterou ti kdy fotr sdělil. Tak se tím řiď.

   Smazat
  5. 11.18 - kuk do zrcadla

   Smazat
 12. Měli bychom vypadnout z toho amerického spolku - NATO a Brusel /Brusel je dílem Emeričanů, kteří chtěli EU, aby nepalatili cla/ co možná nejdříve. To už bych byl radši s Rusama. Ti nevyvraždili 30-100 milionů Indiánů.

  OdpovědětSmazat
 13. Jak je možné, že ti Turci opovrhují americkým patronátem a tamními hodnotami? Na co si to hrají? Nakonec budou ještě tvrdit, že jsou jenom dvě pohlaví a pod..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi tak jak je možný, že islamisti, opovrhují našimi hodnotami, idiote.

   Smazat
  2. 12:06 Jediným místem, které pro tebe má nějakou hodnotu je řitní otvor Jakuba Jandy. Nakonec si odtamtud zřejmě vylezl. Debile,jenom pro pořádek.

   Smazat
  3. 12:12
   Táhni ty šuline někam mezi tvé bratry islamisty a opovrhujte našimi hodnotami a nenáviďte Západ společně. Žádný rozdíl mezi váma není a jste stejně "užiteční". Tady je tě škoda a chybět nikomu nebudeš.

   Smazat
  4. 12:17 Nebuď smutnej, prvoku, příště třeba budou Turci nakupovat u tebe. Sice nevím co, ale snad tě to povzbudí v tvé depresi.

   Smazat
  5. 12:17 Tě vidím, ostře řezaný obličej, v držce Camelku a pohled upřený kamsi k Cařihradu. Kde na tebe civí turecká řiť zvoucí tvá ústa k polibku. Blbý co???

   Smazat
  6. 12:26 a 12:32
   Ahoj kokoti. Dejte si kebab, udělejte si pohodlí a koukněte jak rusácké letadýlko rukou vašich nových tureckých islámských miláčků padá k zemi jako hruška:

   https://www.youtube.com/watch?v=aryCZEKIlgs

   https://www.youtube.com/watch?v=svrJFRlQL70

   A tady váš hrdinný sestřelený ruský pilot

   https://www.youtube.com/watch?v=Y9UJcX_UVB0

   A tady příklad k Turkovi nenávistných keců vás samotných:

   http://www.novarepublika.cz/2015/11/sestreleny-rusky-pilot-video-18.html

   Musíte být hodně zoufalí, když nepohrdnete takovými spolehlivými "spojenci" a obracíte názory a kabáty podle potřeby jak vás napadne. :-D
   Jak říkám, těším se moc na ty vaše protažené tupé držky v budoucnu :-D

   Smazat
  7. 12:55 Pusť si, blbče, Černý jestřáb sestřelen a neopruzuj. Turci byli a dosud jsou, tvými spojenci, tak se za to, ty píčo nestyď. Prostě udělali to, co ty neznáš, vystrčili hlavu z americké řitě a nakoupili ruskou kvalitu. Co s ní budou dělat, to neřeš, nemáš na to procesor. Stran protažených tupých dršek, mě stačí ta tvoje, tady a teď. Kousni se vzteky do prdele.

   Smazat
  8. 12:55- Jste již po dovolené nebo NR odvolala experiment jen registrovaných?

   Smazat
  9. Stanislav Yester16. července 2019 19:03

   PRAHA OPĚT VÍTÁ, ŠÁLÍ A OKRADE "TEN BLBÝ VENKOV", STYĎTE SE NENAŽRANCI, DVOŘAVÁCLAV, 16.07.2019 15:35:19
   Těžte si Vy nenažranci z ČSSD (Sobotka, Dolínek, Havlíčkové, Beneši celá ČT - ČRo atd.) pijavice z piraní Prahy zbytky Rómya.cz ve své Praze! Nás už nechte na pokoji Lithium je severních Čech, vyžrali jste nám tu vše co bylo pod zemí i nad zemí! Pražák miliardář Radovan Vítek nám sem nakvartýroval do 600 bytů, téměř všechny cikorky z celé Prahy. Piráti z Prahy (Bartoš) nám teď radí, jak se k nim máme slušně chovat, když těch 600 bytů zničili a cpou se do okolních měst. A TEĎ SE PRAHA VRACÍ PRO LITHIUM, KTERÉ JIM NEŘÍKÁ PANE !

   Smazat
  10. Stanislav Yester16. července 2019 21:33

   "Ruka ruku myje", ČSSD a debiBLOK bojuje za komunistický život v ČESKÉ TELEVIZI a ČRo na věky věků!, DVOŘAVÁCLAV, 16. 7. 2019 16:26:01
   Praha až požere zbytek země, začne se požírat mezi sebou, dlouho to trvat nebude! Nás je 9- miliónů a rozežírá nás 1-milión, kdy s tím konečně něco uděláme, ne na Letné, ale kompletně (obyčejní, slušní, normální vás se netýká, vy jen těžíte ze socialistického, fakultního zdravotnictví a omluvám se!) Oni ví kdo je neskutečně rozežraný je to valná část Prahy! "Pošlete, zašlete, zavolejte DMS, přispějte, navalte nám, dělejte!" ... V nás je veškeré bohatství, které z nás Praha dojí a tím nás ničí, jednoho, podruhém, my je nepotřebujem, oni potřebují nás, bojkotujte je, kde se dá! Howgh
   Reagovat

   Re: "ruka ruku myje", ČSSD a debiBLOK bojuje za komunistický život v ČESKÉ TELEVIZI a ČRo na věky věků!, eva41, 16. 7. 2019 17:00:11
   Dobrý názor !!
   Reagovat

   Re: "ruka ruku myje", ČSSD a debiBLOK bojuje za komunistický život v ČESKÉ TELEVIZI a ČRo na věky věků!, Majda v důchodu, 16. 7. 2019 17:40:00
   Kdysi jsem posílala příspěvek na všechny dpisy,které přicházely a prosily o pomoc.Od doby,kdy vidím,jak si valná většina z těch finančních příspěvků žije nad poměry,házím do koše.Mají smůlu i Ti,kteří pomoc opravdu potřebují.
   Reagovat


   PROČPAK NÁVRAT K ANONYMITĚ, POHOŘELI JSTE PŘÍŠTIPKÁŘI Z TASEMNICE?


   Mí "Milášci z Prahy", málo "rybišek?". Sméagol: „Ale my jsme přísahali, že budeme sloužit páneíškovi miláška, peníškům.“ Glum: Ne. Je tam popel a prach, lithium na Cínovci a jen jeden milión tun a ty peníšky ... Prážáci táhněte ze severu Čech už doprdele i s nastrčenou Kanadou s pražskými, většinově StBáckými akcionáři ČEZu!

   Ps. "Triumfy" od Putina a paralýza Washingtonu.

   Tímto už paralyzujte sebe a nestrašte lidi, "své" (VOLIče) SPD nevyjímaje?


   Helanov

   Smazat
  11. 17:30
   Dle způsobu vyjadřování a logiky, má 12:55 má prázdniny.

   Smazat
  12. 11:30-dle stylu psaní je to náš moravský icik, který žije z renty a dle jeho slov se zde baví vulgaritou. Časem se z Moravy odstěhuje, aby mu smích v hubě nezamrzl. Experiment NR ukázal, jak jim "ban" chyběl a běsní o to více.

   Smazat
 14. a preto Erdogan rýchlo letel do Moskvy prosiť o odpustenie - a že to bola provokácia zo strany demokratov o tom niet pochýb ...

  OdpovědětSmazat
 15. Když tak ty některé rusofoby čtu, je mi jich skoro až líto i když si to za svou hloupost ani nezaslouží. Oni se v té své nenávisti, chudáci sami umlátí a až zjistí realitu, zalezou s pěnou u huby zpátky do kanálů a bude klid a mírové nebe nad hlavou, jak říká V. V.Pjakin. Hej hou

  OdpovědětSmazat
 16. Všechno je jedno slovo, mir.Valka normálně lidé, nepotřebujeme.

  OdpovědětSmazat
 17. A určite si prečítajte knihu Obroda Slovanov od P.P. Kysuckého. Autor rozoberá, aký je genetický a teda aj duchovný rozdiel medzi Slovanskou civilizáciou a Západnou civilizáciou.

  OdpovědětSmazat
 18. Dneska a nasi predkove pres jejich viditelnou genialitu se neubranili a Nepoucitelnost vzdycky obcas se vloudila a vloudi.. A dnes ve vetsim poctu. Mame dve veci na svete , jedna je videt svoje deti rust a vyvijet se a lecos se od nich opravdu krasnyho a cenyho naucit. Druha je co viselo na Plato Akademii, kde se potuloval Sokrates, a s napisem Poznej Sebe..A tim se snazit se casto chybam vyvarovat...Dulezity.Jo. Sem zdedil neco podagogickych sklonu a tak od vysvetlovani k vysvetlovani. /7.29/.
  Tedy na uvod.
  Vyplati se vzdy v podobnych pripadech a jinych Odstoupit a udelat si tim lepsi a celkovejsi pohled na veci/v tom sirsim zaberu/..Trochu neco vedet pomuze, ale nesmi toho bejt prilis !!!, jinak je to odpade kterej v mysli hnije a zaclani../Pozn. vedeni je relativni a situace se meni i rychle a zanechavaji a vyplnuji v mozku prilis mnoho zbytecnosti a zmensovani prostoru pak je zatez.....Je toho kolem taky az beda.. Co je nejdulezitejsi se divat v Case a Prostoru!! Tedy nekolik stoleti a vetsiho Nekdy a Nekde.
  Absolutne a totalne nejvic dulezity je hledat vztahy mezi lidmi, vladci a narody...
  Rusko a Turecko jsou spjati v nerozlucnem at chteji nebo ne sousedstvi , jako napr. my a germani. Vetsinou agresivni a dobyvacni arabove zfanatizovani islamem od 630 utocili bez prestavky se stretavali ve valkach a tzv. razziich.Nekonecne prepady,loupeni,niceni atd.Okupace casti Evropy,kdy byli odrazeni Martelem 730 a v 670 Vychodni risi , kdy nastesti nepodlehli oblehani pomoci Reckeho Ohne !! Bez toho bychom NEVBYLI. Ani Evropa. Jako ze asi nebudeme jako Evropa,ted.
  Rusove a Vychodni Rimska Rise zadrzovali islamisty po cela staleti. Po padu 1453 Constantinopole pak turecke imperium utocilo taky na Evropu az okupovali Madarsko 150let.. Tady je dulezite vedet ,ze rusove zadrzovali a obetovali se take pro Evropu a i pro nas.Vatikan a zapad nedali skoro nic na obranu a tak stredo a jiho evropane museli se sami zoufale branit,utoky agrese /na rozdil od dneska a valky proti Teroru/..Rusko chce zivotne a geopoliticky dulezity ke svemu zivotu ,prujezd /Dardanely/do Stredozemniho more.Ktere turecko okupuje,prave od 1453.
  Proto musi zlepsovat vztahy i s Tureckem a ovlivnovat pro sve zajmy..A spoluprace taky neni k zahozeni.. Zapad se snazi Turecko postvat proti ..Krymska valka 1853, kdy se pres 300 tisic vojacku britskofrancouzskych bylo obetovano pro ZAJMY TURECKA a 400 tisic na obranu Ruska. Wilhelm ,aby toho jeste nebylo dost ,fasista, taky nelenil a stavel pro turky Berlin Bagdad zeleznici..TADY MUZETE VIDET ZE EVROPA JE MISTO, KDY VCERA ZNAMENA ZITRA !!!
  V tech vztazich jE pak lepsi urcovat vyvoj nez si nechat vnucovat cokoliv..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.