Reklama

neděle 28. července 2019

Turecký analytik: NATO připravuje okupaci Turecka

-rp-
28. 7. 2019 haber7com a PrvníZprávy
Pokusy o převrat v Turecku byly provedeny v rámci „směrnic NATO“, říká turecký politický filozof Lutfi Özşahin.

(Na snímku vykládání ruského protiraketového systému S-400 v Turecku)

A nyní Turecko prokázalo vytrvalost v otázce nákupu ruských komplexů S-400, protože se připravuje postavit se proti „potenciálnímu okupačnímu plánu“ NATO, uvedl Lutfi Özşahin, expert na politickou filozofii. Podle analytika je Severoatlantická aliance skutečnou „hrozbou pro Turecko“.

„Koupili jsme a dostali S-400?“, ptá se Özşahin a pokračuje, „pokud by Rusko mělo okupovat Turecko, tak proč by nám mělo prodávat S-400? Jedinou silou schopnou okupovat Turecko ze vzduchu jsou Spojené státy. NATO má tedy v plánu obsadit Turecko, “uvedl expert v programu Pulse Turecka v televizi Habertürk.

Podle jeho názoru se síly Severoatlantické aliance připravují na útok ze vzduchu, a za tímto účelem provedly v minulosti zvláštní tréninkové manévry.

„Neexistuje žádné NATO, které by Turecko chránilo. Existuje NATO, které udržuje země na vodítku, kontroluje a v případě potřeby zajišťuje převraty, “ zdůraznil Ozshakhin.


Washington Post vyhodnotil rizika NATO v souvislosti s Tureckem


V létě 2002 se v americkém státě Nevada konalo obří cvičení nazvané Millennium Challenge 2002, kterých se zúčastnilo 13 500 vojáků. Těchto rozsáhlých manévrů se zúčastnilo mnoho členských zemí NATO, ale Turecko tam nebylo pozváno, uvádí článek.

Cílovou zemí v tomto cvičení je země na dvou kontinentech. V tomto smyslu řídí řadu námořních tras. Tato země má problémy s ostrovní zemí ve Středozemním moři. V cílové zemi jsou také menšinové prvky.

Scénář začíná ničivým zemětřesením v cílové zemi. Mezitím, současně se zemětřesením, mezinárodní soud rozhoduje o hranicích země a proti jejím zájmům. Mezinárodní síly vše podmiňují návrhem „vstoupit do konfliktu s ostrovním státem“, s nímž má také problémy

Politici v obtížných situacích jsou nuceni tento návrh přijmout. Pak se vojáci zmocní vlády a založí v zemi autoritářskou vládu. Poté blokují ostrovní stát a americké jednotky zasáhnou do 96 hodin a zemi obsadí.


35 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 2. To co řekl ten Turek si zapíšu, na tom něco bude !

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to si ještě přečti příspěvek Radosty. Nechávají ho tu dostatečně dlouho aby si ho stihnul. To sou hovadiny. No ty si opravdu povznesený duchem...P.S. Oni dnes Ameriku nemají rádi jen rudí ale i ostatní různých barev.

   Smazat
 4. 9:47 jediný kdo za celou historii NR v diskuzích napsal že Rusko napadne USA jste VY. Samozřejmě maličký paraziteček u zádele Jandy. Kdyby jste byl parazit minimálně čtvrtinový tak na NR vůbec nechodíte a ani o něm nevíte. Trochu se víc snažte jinak budete první kdo zajde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 11:06 Psal jsi, ze chces napadnout Jandu po zadeli:-)

   Smazat
  4. 12:21 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj vypouštěč, putlerprde, byl přistižený zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   s chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak vod něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepučujou! Proto je Olivřík Stounů nemoh vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat
 5. http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7877-nato-70-vyroci-nejvrazednejsi-a-zakonne-organizace-na-nasi-planete.htm
  http://pravdive.eu/news/112570/recky-dustojnik-ktery-se-odmitl-ucastnit-agrese-nato
  Marinos Ritsoudis, který se v roce 1999 odmítl účastnit bombardování Srbska organizací NATO, o osmnáct let později řekl, že je na tuto chvíli hrdý.
  Železný vlk“ NATO u běloruských hranic. Vojenského cvičení se zúčastní zhruba čtyři tisíce vojáků z deseti zemí (USA, Velké Británie, Německa, Belgie, Dánska, Nizozemska, Norska, Polska, České republiky a Estonska) a více než tisícovka kusů vojenské techniky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svině trénují přístupové trasy, místní podmínky, techniku i reakci Ruska. Agresivní NATO-svoloč a my jsme v tom klubu banditů a chronických rozvracečů mezinárodního práva. Hanba!

   Smazat
 6. noviczech
  ...turci jako první mi po půl roce, tedy v lednu 2002 oznámili, že si Američané shodili dvě výškové budovy sami a i oznámili, že Židům v nich pracujících bylo dopředu řečeno, aby přišli později do práce! Turci jako první mi oznámili, že Američané na Měsíci nebyli a až později jsem shlédl dokument, tedy jako konspirační, o režiséru Kubíčkovi. Nepodceňujme nepřítele, natož sobě rovného!! Oni vědí svoje a vědí dost!

  OdpovědětSmazat
 7. Turci si koupili S-400 na obranu před usa ono to je i možné chtěli zničit celý blízký východ.

  OdpovědětSmazat
 8. NATO si může plánovat co chce. Tentokrát má Turecko v zádech Rusko, protože Rusko amíky k průlivům nepustí.

  OdpovědětSmazat
 9. 10:58 Jste naivní jak dvoudenní pes, jak myslíte, že jim tohle " přátelství " vydrží? Rus si moc dobře pamatuje co mu Turek sestřelil! Je pouze otázkou času kdy se ti dva do sebe pustí.Rus je dnes finančně totálně na huntě a prodá svuj šrot třeba i MARŤANUM, jen aby dostal nějaké prachy. Vy si myslíte že se Amík bude někoho ptát? CHÁÁÁCHÍÍÍ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypadá to, že jakákoliv představa o udatných boys SS a jejich mírotvorném pochodu zemským glóbem a rozpadajícím se hliněném obru u Vás vyvolává koitus. Víte, že všeho se má užívat mírou. Aby Vám to nezevšednělo. Už ve 41. stačilo kopnout do jedné nohy. A pořád stojí. Kde se asi stala chyba?

   Smazat
  2. 11.48 - plný souhlas. America first už 10 let není a možná už je ekonomicky i za Indií, to na ČT24 nehlásí.
   Indie nevěděla kam patří, už je jí jasné, že s ČLR a RF bude mít klid.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 12.57 Nepovídejte... Pan Straka je podle vás pseudonym AHASVERA?

   Smazat
  5. Vy 11:14 vytrvale a dětinsky opakujete svoje představy o přátelstvích, spojenectví, hodnotách ..., když tvrdíte, co si Rus pamatuje co do sestřelu jeho bitevníku tureckou stíhačkou, aniž byste vzal v úvahu známé okolnosti, změny situace v regionu, natož vnitroturecké události. Už vám asi nedojde, že vztahy mezi mocnostmi, velmocemi a supermocnostmi mají jediné pravidlo – uhájit, popřípadě co nejvíc posílit a rozšířit vlastní mocenské postavení. To jakýmikoli, i když a pokud možno, veřejností co nejméně nepřijatelnými prostředky. Svými komentáři se usvědčujete z neznalosti, ideologické předpojatosti a naivity.

   Smazat
  6. 20:05- máte pravdu, jen by mne zajímalo, zda se může podařit dočasné spojení USA, Ruska (Trump, Putin) k potření Deep State? Úloha Číny jako jejich tichého spojence? Evropa je jasná, ta se podřídí vítězi ale také se snaží přispět.

   Smazat
  7. 11:14 Vůbec není naivní. Jestli je někdo totálně na huntě, tak USA. Kdyby měli zaplatit Číně co jí dluží, tak by skončili totálním krachem. Takže už kolem sebe jen kopou jako raněné zvíře. USA first? Leda velký hovno. Amík za chvíli bude muset zavřít svoji nařvanou držku a jen uctivě sledovat, jak si svět rozeberou Čína a Rusko. A to beze zbraní, pokud Amíkům zůstaly ještě nějaké instinkty sebezáchovy. Evropa s Němci a Frantíky na to budou jen čumět s otevřenou hubou, protože na víc se nezmůžou. Akorát vymění majitele toho tělesného otvoru kam doposud lezou. Ne že by mě to těšilo...v rektu se mi nelbí tak jako tak.

   Smazat
 10. Turek je namyšlený a nadhodnocuje se.To si NATO nemůže dovolit. A že si i jiné státy bez souhlasdu NATO a EU budou dělat svoji politiku, i tu obranou? To si pište. Hegemonie Američanů,kteří řídí jmenované instituce(NATO,EU) končí! Radosta vám to za chvíli vše polopatě vysvětlí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...nepozvali za trest ,na cviceni v Nevade a ted se ocekava ,ze Turek bude bedovat, plakat,zebrat a zadonit vysvetleni proc mu NATO tak "ublizuji"..??
   Kdyz na nej Obomba/CIA uchystali a zaplatili zakerny teroristicky utok, za ucelem svrzeni ,legalne zvolene vlady v Turecku../Jako to provadeji vsude /..
   Ted jsou vsichni a doufejme i ti z CIA odstraneni tam kam patri, zrovna tak jako v Iranu..
   Ale ted je prave a jiste nejvice dulezite , kdyz delsi dobu ,probihaji, a vsadim na to vsechno, jednani tajnych Spiklencu primo V USA ,za ucelem
   JAK SE ZBAVIT TRUMPA, protoze casto odmita v zachvatech Common sense, Smyslu pro normalnost ,skakat jak rozkazuji ,skodi a protivi se jim /a drze provokuje/ dokonce jeste vice, Nez Kozina a Psohlavci, Lomikarovi !!..
   Prozatim vsechno selhalo a ziskal
   jeste navic vetsi popularitu...
   Verim, ze je to pro ne hlavni starost ,nejvetsi problem , ukol c. 1..!!
   Taky proto,ze /nepochybne je take Lucky/ , ze dostal dalsi 4 roky presidentstvi od nich jako Darek , uz ted daleko pred Vanocemi.. !! Tady se domnivam , jim jde o vsechno..Tedy zkennedizovani?? Je mnoho zpusobu a jeste lecos uvidime ..

   Smazat
  2. Trump se dokonce snazi zatim povykuje, ze do 2020 odchazi z Afganstanu jak slibil..
   Nebyvale ,ze USA president se snazi vyplnit slib PO VOLBACH...

   Smazat
 11. Světový bandita USA může už zítra napadnout kohokoli (od konce II.sv.v.ještě válčit nepřestal), protože na tom závisí jeho existence víš?9:47 No, já vím, že nevíš!

  OdpovědětSmazat
 12. A že to tomu tureckému analytikovi ale trvalo!
  Nemuselo to totiž trvat ani minutu, aby analytik dospěl k tomu, že pakt NATO není a nikdy nebyl obranným společenstvím.
  Leda tak mocenským nástrojem k prosazování a udržování US hegemonie po světě.
  Použitým proti komukoliv, kdo překáží US mocenským zájmům anebo oslabuje jejich uplatňování.

  OdpovědětSmazat
 13. Byl to pokus o převrat organizovaný USA a Německem, pučisté házeli bomby na Ankaru, přežil jsem to a přeji Erdoganovi, at´tu svoloč napojenou na CIA vysbírá do posledního agenta

  OdpovědětSmazat
 14. Plán NATO. Po Sýrii na řadě bylo Turecko. Proto začali kupujou s 400. S 300 mají i další státy který jsou v NATO. Proč jsou proti tomu když Turecko chce koupit obranný systém s 400 , dít je to obraný systém ne útoční. 5000 kamionu a kolem 2000 letadla zbraně USA a EU. Proti komu by je budou používat? Turci nejsou arabi jsou mnohem tvrdší oříšek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A teď to zkus ještě jednou. A česky, prosím.

   Smazat
 15. Aspoň si po sobě text přečti. Takový nesmysl se jen tak nepodaří vytvořit

  OdpovědětSmazat
 16. Tohle je hned několik věcí vytržených z kontextu a poskládaných do úplně nesmyslného článku. Je to zkrátka BLBOST.

  OdpovědětSmazat
 17. Těžké posoudit, jak to vlastně je. Nabubřelý Erdogan by měl konečně dostat přes držku. Ovšem na druhé straně USáci jsou ještě nabubřelejší. V případě napadení Turecka by na tom byla bita nejvíc Evropa. Každopádně nevěřím tomu, že by si někdo troufl napadnout stát s tak silnou armádou jakou má Turecko. Turci nejsou žádní Hotentoti se špuntovkama.

  OdpovědětSmazat
 18. Vypada to ale ze Nabubrelec drzi Turecko pohromade a musi , aby hyeny Turecko neroztrhaly na kusy , jako Syrii a Lybii a dalsi.. Dale je zde velka nadeje ze Usaci A Nato postrci /donuti/,Turecko a Iran do jedny kupy..
  A to by byla dalsi rana valecnym Stvacum..
  Kazdopadne se snazi ...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.