Reklama

úterý 23. července 2019

Tyranie většiny

Aleš Vaněk
22. 7. 2019 Outsidermedia
Už jste někdy slyšeli termíny jako argumentační faul, tyranie většiny, porušení ústavních zvyklostí nebo nedemokratičnost přím é volby? A už jste slyšeli nářky nad stavem naší demokracie v podání „našich“ šlechticů v dresu tzv. demokratického bloku?


Všiml jsem si jednoho jmenovatele použití těchto kouzelných formulek. Argumentační prázdnota. Termíny jako ruská agrese, ruská hrozba či návrat komunismu trochu vyčpěly a netáhnou tolik, kolik na jejich šíření padlo papírků z devizových účtů. Proto se aspoň snaží protistranu nařknout z argumentačních faulů, demokratickou vůli většiny nazývají tyranií, změnu ve stylu vládnutí prezidenta od proamerické loutky v sebevědomou nezávislou hlavu státu nazývají porušením ústavních zvyklostí. S pomocí ostrakizace stran, které označují i za pomoci zkorumpovaných médií za nedemokratické či extremistické, se nám snaží vnutit vůli menšiny. Ti, kteří svoje šance vládnout promrhali tím, že národ hnali na pokraj občanské války či silných sociálních nepokojů, teď chtějí měnit pravidla hry, jak se jim to zrovna hodí. Vykřesat plamínek, jiskřičku Majdanu, by chtěli klidně i dnes. Aparát lží mají sehraný, ti jsou schopni semlít i národem uctívaného Karla Gotta.

Na obskurním webu Fórum 24 politicky vysvětlují, jak je navýsost demokratické zrušit přímou volbu prezidenta.

Takto jsem zjistil, že vlastně podporuji tuhle „tyranii“ většiny. Je mi ctí. A bude mi ctí, když se někdo chytne mého oblíbeného argumentačního faulu. Měli by zakázat politické strany skutečně ohrožující demokracii, například TOP 09.

Fašismu nelze ustupovat. Jinak dopadneme, že nám tu bude vládnout Veličenstvo kat!32 komentářů :

 1. To, co by rádi označili za tyranii většiny, je ve skutečnosti vláda většiny. Tedy demokratická vláda.
  Tihle lepšolidi prostě jen protestují proti demokracii.
  Je to tak průzračné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K lepšolidem míří zřejmě i Piráti. V Praze má být náměstí Primátora Hřiba.

   Smazat
  2. Vetsina USA nehraje zadnou roli . Obe strany jsou podobne akorat predstiraji, v poslusnoti Izraeli.
   Dalsi roli hraje obohacovani Korupci ,tech ktery jsou u koryta dostavaji vic milionu..Vetsinou od zidovskych miliardaru a jejich bohatych organizaci.
   Trump se nikdy pred volbami nezminil ze je pomocnicek vseho zidovstva ,az prislo prekvapeni , ze ted nic jineho nedela , nez slouzi a slouzi a zavdecuje se..Coz opakuji nikdo netusil...Reditele tech Neziskovych /coz nam naznacuje ze musi na chleba nejdrive vyzebrat, dostavaji az 600 tisic rocne. Pres deset klacku tydne.. U nas se almuzny porizuji ze zahranici a tak splhavost a doternost poblitiku a parasitu je smerem tam a snazi se kopat a hlucet proti mistnim a znicit na povel CR, coz je snaha a soutez /jako Olympijske POLITICKE Hry , se zalibit...

   Smazat
 2. Fašismus, majdan, občanská válka.... Opět záplava nesmyslných, prázdných blábolů bez skutečného obsahu, zcela mimo realitu, mající za cíl jen vystrašit hlupáky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (09:01):
   Tak fajn!, a jaký je tedy skutečný obsah sdělení onoho diskusního Fóra 24, které politicky vysvětluje, že je navýsost demokratické zrušit přímou volbu prezidenta.
   Jaký je skutečný obsah demokracie? Politické krytí vlády kapitálu? (a nejlépe toho západního?)

   Smazat
  2. Jaké je sdělení? No to netuším. Protože ten slavný odkaz mě místo na forum 24 háže na Sputnik, kde ještě ke všemu "stránka neexistuje". Dobrá, kvalitní práce.

   Smazat
  3. 9:44 Tady je originál: https://www.forum24.cz/prima-volba-prezidenta-poskodila-cesko-a-priblizila-zemi-k-autoritarstvi/

   Smazat
 3. Jedinou extrémistickou stranou v této zemi je ODS - ústy Usámy bin Langa vyzývá k vraždění zákonodárců a dokonce i presidenta.

  OdpovědětSmazat
 4. To vše jsou projevy současného liberofašismu, který dnes plně ovládl politiku tzv. Západu. Liberofašisté sami sebe nazývají demokraty, ve skutečnosti nemají s demokracií nic společného. Prosazují cenzuru (oni sami ji nazývají "boj proti dezinformacím"), názorové oponenty či konzervativně smýšlející politiky či občany nálepkují za extremisty nebo xenofoby. Liberofašisté na druhou stranu podporují kriminálníky, jako např. pašeráky migrantů, krimigranty, kazatele nenávisti v mešitách a různé podvratné neziskovky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pojem "liberofašisté" je stejným fantasmagorickým a nesmyslným výplodem vašich chorých, rudých mozků asi jako pojmy "liberokomunisté", "liberoislamisté" atp.

   Smazat
  2. Liberofašismus? Ty sis vymyslel nové slovo a teď se nad ním ukájíš, ne?

   Smazat
  3. 11:08
   On to nevymyslel, na to tihle mentální chudáci nemají. Jen papouškují přiblblé výmysly trochu chytřejších pošuků než jsou oni jako je Umlauf apod.
   Kdekoli je slůvko "fašismus", tak se jim to zdá děsně sexy a vzrušuje je to. Podobně jako jiní blbci copu před každé slovo předponu "nano" nebo slůvko "kvantový". Snaží se tak svým blbostem dodat dojem vědeckosti a serioznosti.

   Smazat
  4. Dvojí metr je jedním ze základních znaků této fašistické ideologie.

   Už jenom to jejich zaklínání se svobodou, kterou právě oni nejvíce chtějí zohýbat a znásilnit,
   a to jejich spojenectví s extrémními levičáky, s jejich zvýhodňováním jedněch na úkor všech ostatních, ale i na úkor našich dětí a budoucnosti.

   Je to kočkopes extrémní pravice s extrémní levicí.

   Smazat
  5. Ano, ale dvojí metr, to je dvojí morálka.
   A dvojí morálka, to je žádná morálka.

   Smazat
  6. Správně je to Iberofašisté! Jedná se o lidi sympatizující s panem Prima de Riverou či panem Salazarem! Později se někteří z nich nazývali falangisté! Neplést prosím s frankisty, to byli a jsou monarchisté!

   Smazat
  7. Zdá se 11:17, že netušíte, co znamená "nano", když si ho zřejmě pletete s "neo", s čím zaměňujete "kvantový", to už opravdu netuším (nano před jednotkou stejně jako mili, tedy deset na minus třetí, potom mikro, piko, nano ..., to vždy o tři řády níž, pokud chcete vědět).

   Smazat
  8. Anonymní23. července 2019 11:17
   Jistě znáte výrok režiséra Woodyho Allena: „To že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě nesledují“. Podobně platí, že to, že je pro někoho výraz „fašismus“ sexy (ale silně pochybuji, že je někdo takový, mezi jeho odpůrci zde), ještě neznamená, že neexistuje.
   Takže bohužel, tu Vaši ubohou teorii nelze ocenit ani výrazem kvantová, či nano. P.K.

   Smazat
 5. Blbeček trolíček 11:07, 11:08 a 11:17 Každému normálnemu človeku je jasné, že sú to / a ty tiež/ neoliberáli s fašistickými praktikami.

  OdpovědětSmazat
 6. Přesně tak měli jste číst plán NWO typická fašistická diktatura. To si může demožumpa + piráti strčit za klobouk.

  OdpovědětSmazat
 7. Neziskovky vozící migranty z Afriky mají peníze i díky Pirátům vládnoucím Praze 5:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019072310403527-neziskovky-vozici-migranty-z-afriky-maji-penize-i-diky-piratum-vladnoucim-praze-5--cesky-politik/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píše Sputnik...

   Smazat
  2. 14:08 https://machpetrmach.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=721763

   Smazat
 8. Zajímavý článek o polistopadovém kapitalismu Jan Skalský

  240 let tu prakticky nebyli bezdomovci. Josef II nařídil stavět obecní pastoušky a obce měly POVINNOST v nich ubytovat každého, kdo neměl střechu nad hlavou. Existovaly pro všechny obyvatele "domovské listy", které byly vlastně poukazem na bydlení v pastoušce v dané obci.. .Po druhé světové válce pastoušky zanikly a jejich funkci převzaly podnikové ubytovny (lidově "svobodárny") . Jejich fungování jsem zažil na studentské brigádě v 70. letech. Jednak jsem zjistil, že na podnikové ubytovně, kde jsem dočasně bydlel, žije cca 30 % lidí, kteří u firmy nepracují a také jsem zažil, jak se tam lidé ubytovávali. Přišel invalidní důchodce, kterého po rozvodu manželka vykopla z bytu s nějakým lejstrem (asi od tehdejší sociálky), které strčil správci pod nos a on mu přidělil postel. (Bydlel se mnou a s dalším brigádníkem). Po roce 1989 byly postupně podnikové ubytovny zprivatizovány, za ubytování už se neplatilo 50 Kčs měsíčně, ale postupně 5000 Kč.... Všichni ti invalidní důchodci, duševně nemocní schizofrenici a alkoholici se octli na ulici. Po cca 200 letech opět davy bezdomovců..... Proto se mne v té době moje matka ptala "Prosím tě co je to ten bezdomovec?" Pamatovala první republiku a pastoušky..... Bydlení je v poměru k platům bezkonkurenčně NEJDRAŽŠÍ V HISTORII!!! Například v roce 1912 zaplatila nejhůře placená dělnice za jednopokojový byt čtvrtinu svého platu! V Praze je to dnes nedostižný sen. Je dnes hodně bezdomovců s pravidelným měsíčním příjmem, (i když na černo) , kteří si přesto vlastní byt nemohou dovolit, neměli by na jídlo a ostatní věci. Chtělo by se říci "zkur**ný kapitalismus", jenže ten kapitalismus tu byl i před válkou a přesto tu nebylo sto tisíc bezdomovců. Takže zkur**ný polistopadový kapitalismus, který od začátku vychovává lidi k bezcitnosti. Takže tu žije podle odhadu odborníků na ulici třetina duševně nemocných, kteří by měli být v léčebnách, třetina "absolventů" z děcáků a třetina se záznamem v trestním rejstříku. Jsou i výjimky ale v podstatě je to takhle. Že jsem zapomněl na alkoholiky? Kdybych byl na ulici, také bych buď chlastal nebo se oběsil.... Pro tupce, kteří současný systém hájí, připomenu podstatné: I vrazi mají ve vězení střechu nad hlavou, pravidelné jídlo a lékařskou péči. ... Otec zavražděné holky začal chlastat a dostal se na ulici. Žije tisíckrát hůř, než vrah jeho dcery...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je mi těch nefachčenků a ožralů fakt moc líto.

   https://video.aktualne.cz/dvtv/zpoved-byvaleho-bezdomovce-kradl-jsem-zkusil-pervitin-cesta/r~77a59a502d3511e9b73eac1f6b220ee8/

   Smazat
  2. Jeden z tisíců nic neřeší! Světová genocidní politika je odpovědná za všechno ZLO. Pamatujme si jména lidí,kteří jsou těmto zvěrstvem nápomocni.
   http://www.ournewearthnews.com/2019/02/06/3298/
   5G může být způsob, jak snížit světovou populaci… ti, kteří jsou toxičtí s těžkými kovy a kyselostí, budou silně ovlivněni… yup, jistě zahrnuje chronické konzumenty kávy…

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co je na tom divnýho, náš národ se zformoval v zápase s germánsky expanzívním, židonerezistentně ssavým karolinismem! Od úsvtiu dějin náš národ vedl zápas proti cizákům a jejich domácím kompradorům! Symbolem počátku toho to boje byl kupec Sámo, který čeleil Frankům u Vogatismburgu! Později na jeho dílo navázal kníže Horymír se svým věrným Šemíkem, kteří odmítli těžit stříbro na výkupné pro karolinské dobyvatele nařízené zrádným knížetem Křesomyslem. Ten de facto zahájil tradici zrad která se dějinami přemyslovské dynastie vleče jako červená nit! Viz zápas vlastenců okolo Boleslava s jeho vlastizrádným bratrem Václavem, který zaprodal naši zem Němcům.

   Smazat
  2. P.Radosto, už zase otravuješ.V.J.H.

   Smazat
  3. 17:50 Vladyka! Horymír byl pouhý vladyka! Jinak souhlas, jeho odboj proti západním cizákům a jejich domácím kompradorům, representovaným v tomto případě knížetem Křesomyslem, byl příkladný!

   Smazat
 10. My bolševici prostě vládneme menšinám tvrdou pěstí, plným slovansko-revolučním právem!

  Čeští (a výjimečně i ruští) menševici zase skučí po evropských hodnotách – především po ochraně menšin, jak také jinak, menševici prašiví.
  Samozřejmě mají smůlu: Rusko je SRDCEM Západní Asie, odjakživa, na věčné časy a nikdy jinak.
  A Česko je sice od roku 1989 okupováno Euroamerikou, ale my Češi jsme se ani pod BRUTÁLNÍ Železnou patou okupantů nestali Evropany.
  Ano, my Češi jsme mladší bratři Rusů, proto se NIKDY neodrodíme – zůstaneme BYTOSTNÝMI Západoasiaty do smrti, do skonání světa ve Velkém Rudém kolapsu!

  Proto taky – stejně jako naši starší ruští bratři – jsme bytostnými bolševiky, a poraženým menševikům šlapeme na krk, tvrdě, nelítostně, radostně.
  Jinými slovy: Menšiny v našem slovanském bolševickém světě mají POUZE DVĚ práva:
  1. Držet hubu a krok
  2. Rychle vyhynout

  „Předně - nedat se strhnout vítězstvím a nevypínat se; za druhé - upevnit dobyté vítězství; za třetí - dorazit protivníka, neboť je jenom poražen, ale ani zdaleka není ještě doražen.“ (V. I. Lenin, 1907)


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již POTŘETÍ, neboť ten původní (z 23. července 16:35) i jeho další uveřejnění zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat
 11. Vložil si už po třetí? No a co? pořád stejné sprosté urážky a nečitelný text. Nevím, komu až tak ztráta takovéhoto přiblblého a urážlivého výblitku tady vadí! No ozvěte se! Vždy je tady čas na čtení té přiblbliny urážející i samotného čtenáře, neb z něj dělá blba. Neskutečné sebeukájení a povyšování svého ega!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.