Reklama

neděle 7. července 2019

USA požadují stažení ruské armády z Krymu a převedení poloostrova pod kontrolu mezinárodní vojenské mise


7. 7. 2019     yandex
Admirál amerického námořnictva, velitel všech námořních operací mimo Ameriku John Richardson předložil další požadavek vůči ruskému Krymu - chtějí na nás vymoci stažení všech vojsk z území poloostrova s jeho následným převedením pod kontrolu mezinárodní vojenské mise, pochopitelně, pod záštitou USA. Vysoce postavený zástupce vojenského vedení Spojených států to sdělil během zvláštní tiskové konference.


Důvod pro další hysterii

Naši nejdražší zaoceánští partneři se opět vrátili k jednostranné diskusi o tom, co musí Rusko (ve významu je povinno) udělat na území ruského poloostrova Krym. A vůbec, pravidelně, každých pár měsíců, nám předkládají další požadavky, pak, zřejmě, zapomínají a "diktují" je znovu.

Tentokrát je důvodem dalšího "krymského zostření" partnerů "špatné chování" Ruska během společného námořního cvičení USA a Ukrajiny v Černém moři. Dovolili jsme si netolerantně přivítat americký torpédoborec, a pak, oh hrůza, jsme stříleli v Černém moři.

Oficiální zástupce Ministerstva zahraničí USA Morgan Ortagusová slíbila, že na naši adresu bude v souvislosti s tím odeslána protestní nóta, ale, jak se zdá, ve výsledku "partneři" upřednostnili předložení dalších požadavků prostřednictvím admirála námořních sil USA Johna Richardsona.

Požadavky USA

Připomeňme si, že dříve právě tento ctihodný pán předložil koncepci preventivních úderů na Rusko a Čínu v případě rostoucího ohrožení světové nadvlády USA. On to byl, kdo rovněž vyvíjel plán vojenské blokády Kaliningradu, připomínající fantastický námět dalšího hollywoodského "veledíla". Poslechněme si pana Richardsona:

"V tomto okamžiku je čím dál jasnější, že nezákonně připojený Krym využívá k posílení svého vlivu, k pokusům o diktování a kladení svých podmínek s použitím vojenských základen na poloostrově. Moskva už neskrývá své agresivní plány.

Pro normalizaci situace v regionu a navázání konstruktivního dialogu všech zainteresovaných stran požadujeme úplné stažení všech ruských vojsk. Dále pak musí být podle námi rozpracovávaného plánu poloostrov předán pod kontrolu mezinárodní vojenské mise."

Naposled

Dodejme, že naposled jsme takovéto "požadavky" slyšeli od NATO koncem května, v reakci na což Rusko navrhlo, aby USA zcela stáhly své jednotky z Evropy, poté znovu sepsaly svou žádost, k jejímuž posouzení se potom můžeme vrátit.

A také s použitím tribuny OSN Anglie oznámila nutnost přístupu svých pozorovatelů na Krym, když nazvala poloostrov "nezákonně anektovaným", za účelem kontroly dodržování lidských práv. Ani před výzvou a ani po ní nikdo přítomnosti Angličanů nebránil.

Na závěr poznamenejme


Jak se domníváme, v obou případech (Američané a Angličané) západní mluvčí považují za důležitejší halasně vyhlásit jakýsi neexistující problém, než usilovat o jeho řešení.

V případě Američanů, samozřejmě, jsme jim s použitím diplomatických formulací opět navrhli, aby šli na Ukrajinu počítat "bábočky" (prostitutky, pozn. překl.). Ve druhém jsme už navrhli, aby nevykřikovali o jakémsi problému a nepožadovali svůj přístup, ale prostě aby přijeli. Nebo nás snad nežádali o přístup?

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

56 komentářů :

 1. Admirál amerického námořnictva je buď blbý nebo navedený. Tak jako tak, mimo mísu.
  Jen svou tupostí dává najevo fakt, že US huni dodnes nerozchodili pomyslnou ztrátu Krymu a jeho Sevastopolu, ve kterém již před referendem Krymských a připojením Krymu s RF zahájili plánování výstavby své námořní infrastruktury.
  Zapomněl ten povedený John Richardson na jednu okolnost.
  Že totiž Rusové (stejně jako prezident Zeman) před ultimáty neustupují.
  Čelí jim, vlastně jejich nositelům ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, jen bych řekl DEBIL!

   Smazat
  2. США потребовали вывода российских военных из Крыма с передачей полуострова под контроль международной военной миссии.

   „Kdo chce žít v míru, musí být každou vteřinu připraven na válku, kdo tak nečiní, zemře nebo bude do konce života, leštit zbraně nepřítele!". Vladimír Vladimírovič Putin

   Smazat
  3. 18:32 ...VVP neví,že jsou na zeměkouli i státy, které si považují za čest smět leštit trubky...ééé... zbraně nepřítele ;-)
   Nechci jmenovat které to jsou.
   Helanov

   Smazat
  4. 17:27
   Pan admirál asi pobýval delší dobu na sluníčku. V jeho věku je to nebezpečné. Trpí užehem. v lepším případě. Nebo demencí.
   Václav

   Smazat
  5. Ďit mu řikaj, ať přijede.
   Pentagon platí vysoký diety.
   Kluci se tak pošťuchujou.
   Bábočky ať nedrážději.
   Zase začnou z Mykolajiva rozesílat mejly ať si je vemu domu.
   Blondýny rozsochatý, platinový.

   Smazat
  6. Když americký diktátor otevře svou držku , kape z ní krev !

   Smazat
  7. Usaci a jako nacisti jsou Zavislaci, JUNKIES /addict/, bez moznosti vyleceni na Valkach, ktere jim poskytuji uspokojeni a Ukajeni se masakry, bombardovanim /hlavne tam, kde neni zadna obrana aby zbabelci nemohli byt zneskodneni/,to je zakladni vlastnost vsech Parasitu a historicky cil. Tak a dle jejich skutku , Poznate je..Trpi zoufale vnitrni prazdnotou lidskou , spolecenskou a kulturni /nemaji schopnosti a talent/a snazi se navic masturbovat jejich nekonecnou Hysterii /Trump vynika a uziva si/,
   Veda jak zacinat konflikty je u nich rozvinuta prave probiha soucasne asi 5 tech konfliktu, mimo to jeste vedou asi 3 krvelacne valky../Predtim 9/11,..Akorat s SSSR se podelavali a misto konfliktu si vytvorili Obrovske Golemovske Imperium vnitrni !! Slozene ze spionu statitisice jich, Pentagonu 30 tisic uredniku,Generalu nekonecno a zakladen,velke flotily Gigantickych lodi ,ale snadno dnes potopitelnych, protoze zaostali, 4 miliony vladnich uredniku , kteri nemaji nic na uradovani.
   Jsou too big to fall , jako rasisticke a gangsterske korporace , jako rasisticke banky a Sorosisty vseho druhy a byrokracie jak je znamo vzdy stoji v ceste vyvoje. A tak se hrouti a hrouti vi to a jsou bezmocny,infrastuktury se hrouti, neni na to ,zbytecni miliardarsky parasiti se VYcpavaji Zbytecnymi miliardami /to je dalsi nemoc financnich JUNKIES a dusi se jimi, penezi se zbytecnymi Astronomickymi dluhy ,s kterymi se take dusi a udusi jak !!.
   Ted uz vime proc se germani museli sjednotit ,za tim samym ucelem aby ovladli EU a potom cely svet..Jak to kriceli a a nejen to a krici uz 300 let..
   Truman mel bejt hlavni zlocinec v Norinberku. Kennedy tez valecny zlocinec , Hitler a Stalin.
   A zadneho jineho mezi nimi nenajdete...

   Smazat
  8. A tak dodnes na misto vitezstvi je ten Fanaticky Antikomunismus potapi stale hloubeji do bahna neexistence..

   Smazat
  9. Tohle vypadá jako zpráva napsaná 1. dubna. Vtipné!!! Pokud je to myšleno vážně, měl by zajít navrhovatel k psychiatrovi. Na něco podobného může Rusko přistoupit jen tehdy, pokud by si mohlo výměnou postavit vojenskou základnu na Floridě.

   Smazat
 2. Těch západních "mírotvůrců" má každý normální člověk už dávno, plné zuby.

  OdpovědětSmazat
 3. Nikdy se nemýlím.Amíci jsou zdegenerovaní debilové!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo a vypada to ,ze si v tom jeste hrozne libujou v uspokojeni v cele s tim hysterickym Gorilisimem...

   Smazat
 4. Anexe NDR záp. Německem nikomu nevadí, to není bezpečnostní riziko?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona to není anexe, to Gorbačov poručil výsledky II.světové války. A Jelcin skoro dorazil co se dalo.
   A klidně mě můžete nadávat do rudých dědků.

   Smazat
  2. 18:26 Gorbačov a Jelcin jen "dokonali" dílo svých předchůdců Chruščova a Brežněva, kteří po smrti Stalina systematicky "pracovali" na zničení SSSR.
   O likvidaci Československa se u nás podobně "zasloužil" Gustáv Husák, Havel to "dokonal"...

   Smazat
 5. A co takhle stažení USA vojsk ze zahraničních základen?
  Jen kdyby třeba z USA okupovaného srbského Kosova, nebo okupačních vojsk z Německa.... Ale Krym byl do r. 1954 Ruský, pak byl anektován za vlády Ukrajince Chruščova Ukrajinou a nyní je zase Ruský na základě plebiscitu. Co je na tom divného? Nebo to je jako příprava na realizaci Mnichovské dohody, že se stáhneme z českého pohraničí a dáme ho do kontroly nějakým poskokům nacistických okupantů???

  OdpovědětSmazat
 6. Tak po dlouhé době jsem se pořádně zasmál. Pana admirála by bylo dobré angažovat na Silvestra v ČR, komik každým coulem. Obsadí půlku cizího kontinentu a chtějí někde něco kontrolovat. Vraťte zem Siouxům, Apačům, Komančům atd. odtáhněte do svých pravlastí a pak někde opruzujte.

  OdpovědětSmazat
 7. Máme-li debily za spojence, tak to o našem intelektu rovněž něco vypovídá.

  OdpovědětSmazat
 8. Spojené Státy Agresorské si mohou akorát vysrat voko !

  OdpovědětSmazat
 9. No já bych na místě Ruska, vznesl požadavek a to až Yankees vrátí území potomkům vyvražděných domorodců v tzv americe, potom teprve budou mít právo nějakých požadavků od státu jako je Rusko, ovšem Krym byl je a bude Ruský i kdyby se Yankees zbláznili, ačkoli oni se už víc ani zbláznit nemohou. Víte co Yankees pošlete do Ruska na vyřízení této záležitosti vaše hrdiny z Holéhoúdu ti by to měli zmáknout hravě.

  OdpovědětSmazat
 10. Amerika se hroutí nejenom finančně, ale drolí se jim už i sama půda pod nohama (přichází "Big Event" a vojsko v Kalifornii evakuují), ale to panu admirálovi evidentně nevadí, ten je za vodou a na své kocábce se dopraví do bezpečného přístavu, třeba na ruský Krym :-)

  OdpovědětSmazat
 11. Oni asi cítí, že jim USA štípnou tzv. afroameričani, tak se chtějí odkýblovat na Krym.

  OdpovědětSmazat
 12. Admirál si dal šňupeček a trošičku se zasnil...
  Kdyby se rozhodl vzít do správy Máchovo jezero nebo rybník Svět,tak to by bylo o něčem jiném.Tady by se s Babišem, Metnarem a Petříčkem dalo jednat a MZ by určitě podpořil.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 13. Čím víc půjdou USA do pr.ele, tím budou ví a víc kopat jako kobyla v posledním tažení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni už tam jsou, a tak kopou... Chudáci zoufalí.

   Smazat
 14. Mít takového blba v armádě, tak jej nechám za úsvitu zastřelit. Doufám, že má jenom klíče od trezoru a od ničeho jiného.

  OdpovědětSmazat
 15. Legrační je, že ti samí kokoti co tady v diskusi oslavují jak je skvělé, že Rusáci ukradli Krym, zároveň nejvíc nadávají Angličanům a Francouzům jak nás prej hrozně zradili v Mnichově a Němci nám pak naprosto stejně ukradli Sudety s německou většinou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten méně talentovaný kokot, jehož jediný zdroj informací je Blesk a neČT, nemá ani šajnu ani páru o tom, že existovala ukrajinská ústava a také ústava Autonomní republiky Krym. Proto tady bečí, stejně jako mnohé, jemu rovné, vygumované ovce něco o ukradení Krymu.
   Zkus požádat někoho inteligentního, ať ti vysvětlí význam tohoto textu: "Právníci Asociace právníků pro interakci s orgány veřejné správy při Evropské unii konstatovali, že zcela jednoznačně nešlo o anexi, ale o znovusjednocení Krymu s Ruskem na základě vůle občanů Krymu. K závěru došli právníci mj. podrobným zkoumáním ukrajinské a krymské ústavy. Krym, jakožto autonomní součást Ukrajiny, měl právo referendum vypsat a jeho výsledky se řídit."

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 18:57
   No..., bravo. Nejsi ty ze seznamu nebo novinek?
   Ti rádi používají slovíčko "prý". Nicméně jsi blízko tomu, aby si procitnul a dostudoval naše dějiny v letech 1933 - 1945 a konečně se neztrapňoval slovíčkem "prej". Přeji hodně zážitku při studiu...

   Smazat
  4. Re (18:57):
   Legrační je spíš to, že o sobě bezelstně dáváte vědět, jakým jste tupcem.
   Území, která zvete Sudety, byla po ca. 10 století integrální součástí zemí "koruny české", a proto bylo po zradě oněch UK/FRA mocipánů protiprávně uloupeno ve prospěch Říše (stejně jako nedávno např. Kosovo a Metochie). To území však netvořilo samostatnou územně správní jednotku, natožpak státní útvar. Tím totiž byly země (česká, moravsko-slezská), které měly svá polit. zastupitelstva. A pokud by měly být ty "Sudety" odtrženy na základě výsledků případného lidového hlasování, česko-moravsko-slezská majorita by to zcela jistě odmítla.
   Krym byl ruským po tři staletí, a to až do té doby, co byl rozhodnutím N. S. Chruščova (aniž se tento na to kohokoliv optal) převeden - jakožto autonomní republika - pod správu UkrSSR. Krym proto nebyl dnešnímu banderistánu ukraden, ale v duchu výsledku všelidového hlasování (zakotveného jak v ústavě krymské autonom. republiky, tak i mezinárodním právu "o sebeurčení národů") navrácen k těm, kterým byl svévolí sovětského činovníka "ukraden".
   Není to ani tak věcí oslav, jako respektu k právu a i ke svobodně vyjádřené vůli lidu Krymské autonomní republiky, i vrcholného zastupitelského orgánu RF.

   Smazat
 16. Předpokládám, že tu pozorovatelskou misi by vedly USA a za tím účelem by si na Krymu vytvořily zázemí pro Středomořskou flotilu, aby to pozorování mohla zdárně realizovat všemi svými prostředky včetně letadel z letadlových lodí pozorujících dění v taktické a taktioko-operační hloubce vzdušného prostoru RF, kde by za tím účelem USA jistě vyhlásily osvědčenou bezletovou zónu (tedy bezletovou jen pro letadla RF)...
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
 17. Pan Richardson je regulérní idiot, ale to vůbec to nevadí při vykonávání funkce admirála us nawy. Naopak duševně zdravý člověkby tuto "práci" psychicky nezvládl.

  OdpovědětSmazat
 18. Zoufalec. A tohle individuum skutečně velí všem námořním uskupením mimo emeričku? Božínku...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No Tak, vždyť musí poslouchat a hrbit se.Je to přeci slouha a věrně lízá ruce svému páníčkovi,To uhádněte, kdo je ten páníček.

   Smazat
 19. Já měl zato, že občas se v USA najde někdo, komu to normálně myslí. Asi jsem byl velký optimista.

  OdpovědětSmazat
 20. Koho chce pán bůh potrestat, toho zbaví rozumu.
  On to řekl velmi správně Rúhání - američané jsou mentálně retardovaní.
  Nejvyšší čas, aby už táhli do pr.dele, svět jich má už plné zuby.

  OdpovědětSmazat
 21. Rád bych si přečetl vyjádření mého favorita z USA, honulula.
  Jestli to budeš komentovat, tak prosím slušně, ať tě cenzor nesmaže.Díky předem, honolulu.

  OdpovědětSmazat
 22. Díval jsem se dnes dopoledne v tv na dokument Apokalypsa, dokument o příčinách a důsledcích 1.světové války.Doslova hrůza , ten film bych promítal politikům a vojákům 24 hodin denně.Živím se,že lidé dnes tolerují všechny ty válečné štváče,kteří si dojednoho zaslouží ten nejkrutější konec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neřekl bych, že by lidem až tolik otrnulo. Spíš si většina myslí, že když už máme tu profesionální armádu, tak umírat a nechávat se mrzačit se budou oni profíci. A oni se jenom budou dívat. Něco, jako ve stupidních počítačových hrách. Ta vojna mladým opravdu chybí z mnoha důvodů. A jedním z nich je přiměřené znechucení vojny, potažmo války.

   Smazat
 23. Putin by měl vznést reciproční požadavek na stažení americké armády z Aljašky a převedení pod kontrolu mezinárodních sil vedených samozřejmě Ruskem.
  už mne unavuje americká arogance.

  OdpovědětSmazat
 24. Pan admirál asi přešel z whisky na ukrajinskou samohonku. A dost to přehnal. Jinak to nevidím:)))

  OdpovědětSmazat
 25. No to může kecat takové kraviny ať jim Moskva tu jejich demokracii omlátí o hubu. Na Krymu proběhlo řádné referendum úplně z usa smrdí touha po světovládě.

  OdpovědětSmazat
 26. Prezident Trump prokázal správný instinkt na peníze, když říká, že chce utratit biliony dolarů na infrastrukturu. Je nepochybné, že to zoufale potřebuje.

  Problém je v tom, že jsme na mizině. Máme dluhy ve výši 20 bilionů dolarů a zvyšujeme je každý rok o bilion. Takže, kde na to vezmeme peníze? Dvě třetiny země žije od výplaty k výplatě a nedávno vešlo ve známost, že dluhy amerických domácností vzrostly na celkových 12,58 bilionů dolarů.

  OdpovědětSmazat
 27. Myslím,že tento navrhovaný postup by se měl aplikovat na celé USA......

  OdpovědětSmazat
 28. Tak John Richardson, admirál amerického námořnictva a velitel všech námořních operací mimo Ameriku?

  USA jsou skutečně v rozkladu. Jak to v takových neodvratných fázích úpadku bývá, rozhodující pozice jsou obsazovány kreteny, zatímco se inteligentní lidé snaží dostat do záchranných člunů. Jakékoli naděje na odvrácení katastrofy už zřejmě vzaly za své.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S takovym Kradmiralem to maji jiste jako u Chlumce na strane sedlaku.
   Pres trilion dolaru na zbrojeni + obrovske armady a dalsi nejsou ani schopni okupovat pomerne primitivne ozbrojeny a nepomerne slabsi Iran.
   Stahli vocasy mezi nohy a pryc. Musej sami zirat kam az to dopracovali i tim Kradmiralem a dalsima co vecne silne jeci z kancelari..
   Kdo vyhrozuje je parasitickej zbabelec a to je pravidlo i dnes.

   Smazat
 29. Byli to rusove to vam zadny dejepisalek nepovi, kteri drzeli v sachu fanaticke islamske turky z obrovske agresivni rise po cela staleti a krvaceli.. Je videt , kdyz je dnes nikdo neni schopen zastavit.Proto take a to je hlavni duvod ze nikdy nedobyli Evropu.
  Ale Britove a francouzi nevedeli nic lepsiho nez prepadnout Rusko a vylodit se prave na Krymu a uz tentkrat v zajmech Turecka !!!. 300 tisic britu a francouzu a 400 tisc rusu, padlo. Rakouskskej cisar kterej by bez Ruska skoncil a davno velmi rychle pod okupaci fanatiku Rusko jako obvykle a protoze to je normalni a bylo v E., Rusy zradil.
  Ani zrudny Vilem nelenil a spojil se s Tureckem a dokonce pro ne budoval zeleznici Berlin-Bagdad ,aby jim okupaci Evropy usnadnil. Tech dobytku bylo vic ovsem a protoze ani jejich dnes vyskyt nekonci tak Evropa do - konci!!
  Evropani se snazili zahubit Evropu po staleti..A nejen Evropu.

  OdpovědětSmazat
 30. A Havaj bude taky vyklizená a její ochranu převezme mezinárodní mise vedená Ruskem....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 31. Richardson může být rád že mu Rusové nepotopili ten jeho křižník. Co by dělal kdyby Putin zahájil cvičení v mexickem zálivu? Amici řvou jak protržení že nemohli obsadit krym sami. Zůstala jim vylidnena halic a půlka rozmlaceneho donecka

  OdpovědětSmazat
 32. Hahahahahahah hahahahahaha to jsem se už dlouho takhle nezasmála. Coje to za šašky na tom "západě"?

  OdpovědětSmazat
 33. Milý pane,jednou procitnete a to bude pro vás obrovská rána.Už teď je mi vás líto,stejně kecy jako vede Moravec ve svém zhovadilem pořadu.

  OdpovědětSmazat
 34. Zatím se vzbudil opět San Andreas, na cestě k Yellowstonu je Mnt. Rainier, St. Helens, nedejbože aby se to setkalo dohromady. Možná ti provokatéři, co furt chtějí další a další války, ovšem tak, aby jim se nic nestalo, přijdou o vše včetně životů a bude snad na světě klid.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.