Reklama

středa 10. července 2019

USA, Ukrajina a Litva zablokovaly usnesení OBCE podané Ruskem proti neonacismu

Lotyšsko - veteráni SS divize 
  
10.7.2019 SvobodnéNoviny
Delegáti z Litvy, Británie a Ukrajiny na zasedání Výboru pro demokracii, lidská práva a humanitární záležitosti OBSE zablokovali usnesení „O boji proti xenofobii, agresivnímu nacionalismu a související nesnášenlivosti“, které navrhla ruská delegace. Ta vyzvala účastnické státy OBSE, aby se postavily proti oslavě členů Waffen SS.


Oslava členů Waffen SS se stala normalizovaným rysem státních vzpomínek v Litvě a na Ukrajině. USA a Spojené království je pokrytecky podporují jako bariéry proti Rusku, a to navzdory operativní kampani pro západní média, která má charakterizovat ruské geostrategické úsilí směrem k multipolaritě jako „pravicové“ nebo „neofašistické“.

Pochod veteránů lotyšských divizí SS kazí hloučky protinacisitických demonstrantů 


OBSE měla vyjádřit hluboké znepokojení nad „rozšířením teorie nadřazenosti na základě rasy, národnosti, náboženství nebo kultury, včetně regionu OBSE“, a také uznat, že neonacismus je „nebezpečným moderním fenoménem“, proti němuž musí politici bojovat. V důsledku toho hlasovalo proti tomuto dokumentu 25 poslanců národních delegací, pouze 11 poslanců hlasovalo pro, 13 se zdrželo hlasování.

Hlavním autorem usnesení byl náměstek Státní dumy Artem Turov. Ten připomněl, že Norimberský tribunál kriminalizoval jak samotnou SS, tak její složky. V tomto ohledu navrhl shromáždění, aby „důrazně odsoudilo uchovávání a šíření neonacistických a agresivních nacionalistických ideologií založených na rasových či národních předsudcích a uvádí, že tyto jevy nelze v žádném případě ani za žádných okolností ospravedlnit. Shromáždění muselo také vyzvat členské státy, aby „aktivně bránily činům glorifikace v jakékoli formě nacistického hnutí, včetně bývalých členů organizace Waffen SS, stejně jako častých pokusů a případů znesvěcení nebo zničení památek“ bojovníků proti nacismu.

V lotyšských školách v hodinách vlastenecké výchovy se glorifikují divize SS.

Dokument byl kritizován delegacemi Spojených států, Litvy, Spojeného království a Ukrajiny, které jej kritizovaly za to, že nedostatečně odsuzuje komunismus. Podle členů americké delegace Rusko údajně neuznává „svůj agresivní nacionalismus na Ukrajině a v Gruzii“.

Těsně před tím přijal Výbor pro politické záležitosti a bezpečnost Parlamentního shromáždění OBSE protiruské usnesení o Krymu. V textu usnesení, jehož autorem je zástupce Nejvyšší rady Ukrajiny, Artur Gerasimov, se uvádí, že Krym není uznán jako součást Ruska. Poznamenává se, že OBSE „respektuje suverenitu a územní celistvost“ Ukrajiny a považuje Krym a Sevastopol za součást jejích hranic.


- - -

8 komentářů :

 1. logické = fašisti nebudú predsa hlasovať proti sebe ! ! !

  OdpovědětVymazat
 2. Samozřejmě usa se hlásí ke svým komunismu se bojí jako čert kříže.

  OdpovědětVymazat
 3. v RF komunistická strana živoří stejně jako u nás. Ko munismus v hubách liberálů je jenom vyčpělá mantra na kterou mladí sociální inženýři a jiní nemakčenkové ochotně naskakují aniž by o ideách komunismu měli cokoliv nastudováno. Dnes to je těžký odsudek, až nadávka.

  OdpovědětVymazat
 4. Ukrajina+Pobaltské státy=nešťastníci, kteří dosud nebylo dopřáno pochopit,že RF není SSSR,by dokonce ani carské Rusko.
  Až jim to docvakne, mocně se jim uleví.Tečka.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Navic ani pobaltske republiky a ani Ukrajina jiz neexistuji. Jsou pouze mokrym snem Medii a zapadnich imperialistu. Rozpadly se na prach a zachranuje to jen Hystericke Kvileni propagovane vsude. Ale tezko nekoho spletou !!Nedas jim nazrat tejden a je konec tomu kriceni..Navic se chteji navzajem vyvlastnit do nebyti..A ted zacali vyhazovat sami sebe, tedy vlastni obcany ,nevlastnima vladama /jako vyhazujeme odpadky do popelnic /!!! Nevymazat.

   Vymazat
 5. Tady je jasně vidět na čí straně stojí USA. A my jim ze to lezeme o překot do zadku. Ti co jsou tak nadšeni USA jsou stejní kolaboranti jako byli Moravec nebo Gajda. Ale již si nepřečetli, jak tito kolaboranti skončili. Když
  je Němec přestal potřebovat, klidně je hodil přes palubu.

  OdpovědětVymazat
 6. USA byly založeny v roce 1776 sloučením 13 kolonií V. Británie (Kanada se nepřidala, patří pořád pod V.B., hlavou je tam jmenovaný guvernér)a v článku je uvedeno (2017), že za dobu existence byla USA ve válkách 241 let, bez válek pouze 27 let.
  V rezervaci se ptali náčelníka indiánů, co si myslí o migrantech v EU? "Také jsme migranty vítali a jak jsme dopadli vidíte".-----
  Je zajímavé jaká prorocká slova pronesl více než před 100 lety říšský vůdce Bismarck : " Rusko bude poraženo teprve tenkrát , až bude od něho odtržena Ukrajina .Pak je třeba tuto zemi rozeštvat postavit tam bratra proti bratrovi , otce proti synovi . Všechno ostatní je už jen otázkou času ." Asi už tenkrát věděl co říká a proč to říká . Západní jestřábi jeho odkaz plní svědomitě , protože moc dobře vědí že bez ruského přírodního bohatství nepřežijí . To svoje už dávno vyrabovali a není už kde krást .

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.