Reklama

středa 3. července 2019

V Evropě bude vytvořen první vojenský internet na světě

2. 7. 2019      lenta
Ministři obrany Německa a Nizozemska podepsali dohodu o vytvoření prvního vojenského internetu na světě. Informuje o tom agentura ZDNet. Projekt se bude nazývat Tactical Edge Networking (TEN). Stane se prototypem pro sloučení vojenských sítí ostatních členských států NATO v budoucnu.


Sídlo TEN bude v německém městě Koblenz, konstrukční a prototypové centrum se bude nacházet v holandském městě Amersfoort. V první etapě bude s pomocí TEN organizováno propojení pozemních operací německé armády a taktického komunikačního programu FOXTROT Ministerstva obrany Nizozemska.

Vytvoření TEN přijde obě země na několik milionů eur. Finanční prostředky budou vynaloženy na nákup nového vybavení pro armádu, kompatibilního s TEN.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Zeman a Babiš o tom však nevěděli †††

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to maj hackeři radost. Vsadím se, že se jim už hulí z deklu.

   Smazat
 2. Vsechno to "hraje". Komunikacni centrum v Holandsku, co nejdale od tech zatracenych Putinovych raket a nemecka armada pripravovana na "bratrskou pomoc" Ukrajine. No a aby to vsechno klapalo jeste lepe, je do cela "evropske vojenske komise" zvolena byvala ministryne obrany NSR von der Leyen. Ma ty kluky z Bundeswehru zmaknute. Jenom mama Merkel z toho dostava tresavku, protoze vi jak dopadl posledni nemecky vudce co vtahl do Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte, že o tom fakt ví? Já myslel, že si myslí, že Dolfí vyhrál válku. Nebo snad na oslavách při nestála po boku představitelů "výtězných mocnosti" - samosebou bez představitelů Ruska?

   Smazat
 3. Doufám, že NATO se rozpadne stejně jako EU. Snad se toho ještě dožiji.

  OdpovědětSmazat
 4. NWO měli jednoho nepřítele, Rusko a podařilo se jim vypěstovat Čínu, tomu říkám pracovní úspěch:)

  OdpovědětSmazat
 5. sebrat zbraně a zavřit do vybydlene tovarny tam by mohli hrat v počitačich ty sve vitězne valky a po každe hodině hry elektricke šoky aby se vzpamatovali že už jsou zase v realitě naklady na tento projekt by byli minimalni s ohledem na dřive projebane miliardy miliard většinou použytych na strašeni už beztak hodně vystrašenych obyvatel

  OdpovědětSmazat
 6. Jednou s nimi budeme v EU a NATO
  https://www.youtube.com/watch?v=T_uhEJWZnRA

  Šibenice v Praze byly odfláknuté, zatímco na Ukrajině by se popravovalo s větší produktivnosti. Viz prvních 5 munut.

  OdpovědětSmazat
 7. Šmankot,teď ještě vykoumat,proti komu bude to NATO vlastně bojovat...Doufám že nebude poskytovat bratrskou pomoc případným zlobílkům v EU.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 8. Též doufám že se eu a nato časem rozpadnou nic dobrého pro lidstvo z toho nekouká. Nepřítele si už našli ale ty by jim nakopali zadky.

  OdpovědětSmazat
 9. noviczech
  ...problém je ale v tom, že internet byl vynalezen v USA právě jako rychlé informování právě pouze pro armádu! A první samořiditelný virus do něj Američani pustili už na začátku devadesátých let a další léta pozorovali jeho jednání. Mám dojem, do japonské sítě ho pustili, nevím už přesně.

  OdpovědětSmazat
 10. Přes všechny snahy se vše rozpadne a pak bude líp
  https://uloz.to/live/!CSErxZRz/ukrajina-agresori-ueromajdanu-fasista-tjagnibok-simon-panek-exbolsevik-j-stetina-maklej-prazak-kocab-hrabivej-schwarzenberg-transatlanticka-kolonie-prazsko-nekonecny-prazskostredoevropsky-mindrak-vuci-zapadnimu-svetu-ex-havel-avi
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/2570-pad-ceske-televize-se-zrychluje-stala-propaganda-propagandistickeho-deniku-n-potvrzuje-nestrannost-a-vyvazenost-verejnopravniho-media

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.