Reklama

sobota 27. července 2019

V PACE se objeví zástupce Krymu jako území Ruska

Andrej Babický
27. 7. 2019    ukraina
Přesun poslankyně Státní dumy RF Natalje Poklonské z výboru pro státní bezpečnost do výboru pro mezinárodní záležitosti není nikterak běžnou událostí. Nové postavení zástupkyně Krymu v dolní komoře ruského parlamentu bude mít dalekosáhlé důsledky. Je jasné, proč byl tento krok učiněn právě teď. Ale všechno pěkně popořádku.


Jak je známo, na konci června přijalo Parlamentní shromáždění Rady Evropy pozměňovací návrhy, které umožňují vrátit ruské delegaci všechna práva (a co je nejdůležitější - hlasovací právo), která jí byla v roce 2014 a 2015 odebrána. Dnes je Rusko v PACE přítomno jako plnoprávný účastník bez jakýchkoli omezení. A to je to nejpodstatnější. Natalja Vladimírovna již uvedla, že má v úmyslu "se vyzkoušet v meziparlamentní spolupráci". Je to přímý náznak toho, že budoucí role Poklonské už byla definitivně určena - odejde do Štrasburku, což je pro Radu Evropy dost nepříjemná zpráva.

Problém spočívá v tom, že poslanci uznáním práva Poklonské na účast na práci v PACE formálně legitimizují Krym jako součást Ruska. Ne, samozřejmě to není plnohodnotné přiznání, ale předehra k němu. Již v červnu členové ruské delegace oznámili, že v případě jakéhokoli omezení práv Ruska opustí organizaci v plném počtu. Proto příchod Natalje Poklonské do Štrasburku se může stát druhou částí Marlezonského baletu. Je již zřejmé, zástupci kterých zemí se postaví hrudí na obranu celistvosti Ukrajiny, která bude s příchodem paní krymské prokurátorky do budovy shromáždění velmi pošlapána.

Nevím, kdo je autorem této pro Evropany působivé a traumatické kombinace, ale jsem s to předpokládat, že předseda výboru Státní dumy RF pro mezinárodní záležitosti Leonid Slucký není jediným člověkem, který přiložil ruku k této kromě všeho ostatního i velmi důvtipné demarši. Nadcházející skandál, a ten nepochybně vypukne, nahrává Rusku, protože znovu oživuje téma Krymu, kvůli kterému byly na ruskou delegaci v letech 2014 a 2015 uvaleny tzv. velké sankce. To znamená, že máme co do činění se svého druhu kruhovou kompozicí. Delegace byla vrácena, ale obecně zůstalo hodnocení kroků Ruska stejné - PACE nadále považuje krymské události za anexi.

Nyní se samotný Krym jako ruské území objevuje ve shromáždění, aby oznámil svou svobodnou vůli. Extravagance Poklonské, která ji nejednou předvedla, bude ve Štrasburku vnímána úplně jinak. Natalja Vladimírovna se jako mimořádně upřímná osoba (a tak je hodnocená ze strany) samozřejmě pokusí vysvětlit pánům Evropanům, že obyvatelé Krymu hlasovali v naprostém souladu se svými vlastními představami o osudu země, která je jejich vlastí.

Je pravděpodobné, že bude učiněn pokus bránit Poklonské v práci, ale pak Moskva bez nejmenšího prodlení znovu svou delegaci odvolá. Zdá se, že to bude velmi zajímavý příběh.

Pánové Ukrajinci, kteří pozastavili svou práci na dobu letního zasedání, mohou na protest ignorovat i další, protože z jejich pohledu se jedná už o naprostém do nebe volajícím pošlapání práv Ukrajiny na zachování její územní celistvosti. A to už je blízko k odvolání Kyjevem jeho poslanecké skupiny. Přesně uhodnout, jak se události budou vyvíjet, to je nyní nemožné. Ale bude to určitě velmi zajímavé.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


56 komentářů :

 1. Vzhledem k tomu že globální prediktor si neví rady s rozhašeným světem, který dovedl na okraj ekonomické, ekologické a vojenskopolitické krize a zachránit svět může jenom Putin v čele Ruska, dá se předvídat jak se vše bude vyvíjet. Pjakin naprosto nepokrytě říká, že na Rusku jako na posledním hřebíčku visí osud světa. Vždycky se najde nějaký moula, který se přihlouple ptá, kdo je to ten globální prediktor, na Lena net si to může každý nastudovat a už neopruzovat. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava, chybička se vloudí, nikoliv Lena net, ale Leva net. Hej hou

   Smazat
  2. Dědku ta chyba byla nejenom půvabná, ale i konceptuálně správná!!!
   Ďuro Trulo

   Smazat
  3. Globální prediktor? Ten už Rusko před 101 lety zrušil! - https://www.youtube.com/watch?v=ZeD4pYhKX1g-

   Smazat
  4. 10:49 - Nějak se mu to nepovedlo. Zajímavé je to, že shání lidi, kterým to myslí, neb nějak mu docházejí. Rusko by mělo přestat surovinově zachraňovat USA. GO se snaží zrušit Rusko již více než 101 roků, už za dob carů a málem se to povedlo - viz prodej Aljašky. Doufejme, že to Rusko dokáže a vybuduje si ruský svět. Je to jediná země na světě, kde funguje multikulti.

   Smazat
  5. 12:54 Ten prodej Aljašky byla lumpárna, ale těch samých GP, nikoliv USA. To nemělo o ten kus země valnej zájem. Pořád otáleli s odhlasováním té sumy, páč nevěděli co si s tím počít. Alexander II. to mohl z fleku prodat Britům, ti zájem měli! Spojili by to s Kanadou. Jenže to nechtěl, právě aby nezískali Aljašku oni, začal jednat s vládou USA, kterou podporoval a která mu dost dlužila za ruské námořní angažmá na straně Unie v Občanské válce. Pokud by se opakovala Krymská válka, kdy Britové obléhali Petropavlovsk na Kamčatce, tak by se tentokrát mohli zmocnit právě Aljašky! Řešení prodat Aljašku USA se tedy jevilo jako to nejrozumnější řešení. Jen si mohli říct až desetkrát tolik, kdyby věděli že se tam za pár let najde zlato, ale kdo to mohl tušit? To je to kdyby ...

   Smazat
  6. Vy shora, měli byste vědět, že Aljaška nebyla prodána, ale pronajata na 99 let. Mlčení kolem této skutečnosti je věcí Smlouvy o půjčce a pronájmu uzavřené mezi USA a SSSR, jak si ji vynutila situace za Druhé světové války.

   Smazat
  7. 20:18 Mmmm - to sotva, to by asi neprošlo Kongresem. Už takhle se cukali za to vysolit tolik peněz - za pustinu bez ekonomickýho využití (jak se tehdy jevila, pro Rusko pak jako zcela nerentabilní, i popa tam dostali leda za trest).

   Smazat
 2. Tak to je také správné na Krymu proběhlo řádné referendum a tím to hasne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vono jim nejde, ty organizaci zbytecnejch Prav a jeste horsiho /teroristickyho/ Humanismu,ani tak vo clenstvi jako Prachy, ktery vyplaznou rusove ..Jako prispevek..

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. No ty ses vybarvil/a/ clowne ( pardon unknowne) nic ti do toho není, tedy přesněji - je to do toho hovno - a co je to ta "putinská banda" ty duševní mrzáku? Co jsou to vypatlanci 1968? Asi sis nevšiml, že součástí zkurvenýho světa, který dirigoval zkurvení naší, kdysi tak normální a slušný země, jsme tak jako tak, i bez referenda. Pěšky jako za vozem - řekl by dobrý voják Švejk. Od teď, když uvidím "unknown" hned mi bude jasný, že nenávistnej a zakomplexovanej šašek vypouští bubliny jedu.

   Smazat
  4. Vypatlanče = ty.
   putinske šašci v zeleném co se s kalasnikovima zbranemi "chranili referendum".
   Není divu že tento svět je takový jaký je.., je jasné že psy systému si ho budou hlídat a lidskost a slusnos si budou připomínat jen jako něco co oni nikdy nezazili...

   Smazat
  5. No -10.07 - ty máš fakt dost. Cos to sežral? Nebo naopak zapomněl sežrat? Nebo jsi ožralej jak dobytek? Protože to, co píšeš, může napsat jen dobytek.Ani neumíš česky -proč lezeš na diskuze a blinkáš ty sračky? Šašku praštěnej.

   Smazat
  6. Ve které okupované zemi na světě pořádali někdy nějací okupanté referenda o samourčení ?

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 12:23 Vaše západní slinty nemají žádnou váhu fakta jsou fakta.

   Smazat
  9. 9:29 nejspíš vám uniká, že pod ?jménem? "Unknown" (neznámý) je k účtu Google přihlášeno víc diskutujících.

   Smazat
 3. Tak, když budou stávkovat Ukrofašouni, nikdo se z toho nepo..., jelikož PACE potřebuje do kasy hromadu peněz z Ruska a ne almužnu umřelé ekonomiky, vedené diletanty:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 9"35 - Co šňupeš, podělse ! Kolik dáváš lajn ?

   Smazat
 4. Jenom, aby ty kurvy této kočce něco neudělali, blbí a zfanatizovaní jsou na to dost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten Váš náhled na Ukrajinu ... no, nevím, nevím. Ukrajinci sami (k zlosti našich demokratů) dokázali, že jsou rozumní a při volbách doslova vykopali námi (!) podporované fašouny z parlamentu. A věřte, že při čtyřiadvaceti hodinové masáži v médiích, řádění fašistických bojůvek a vraždách nepohodlných, je to zázrak. Teď normálním lidem v Evropě nezbývá než věřit, že tu touhu Ukrajinců po normálním žití Zelenský správně vyhodnotí a podobně vykope z Ukrajiny pakáž, ty tzv. poradce, kteří tam nalezli z celého "demokratického" světa.

   Smazat
  2. No -jak kteří mikeši. Valí se to sem pracovat po tisícech, tím myslím že i spousta ženských z Ukrajiny nalezla do všech druhů služeb, ochotné pracovat i šestnáctky denně (aby ne, když tady nemají domov a bydlí po deseti v nějakých špeluňkách -dříve byty pro rodiny, skoupené zasranými spekulanty, ti rodiny vyházeli, nasázeli tam palandy, a šup šup -deset Rumunů nebo Ukrajinců - to už je slušnej vejvar, no samozřejmě obvyklej českej zkurvenej šmejd) no a protože tady nemají domov, co by doma dělaly? Tak čučí v práci, a maj za to prachy. Česká ženská si neškrtne. Nalezlo to i do zdravotnictví a všude možně. Ano, všichni shodně říkají, že na Ukrajině dnes chcíp pes, někteří mazaní sem lezou i s manželem (manželkou) a bydlej společně, ale rusky se lze domluvit jen s některými, i když všichni rusky umí a rozumí velice dobře, ale některé ty krávy čumí jak nahá prdel z roští, když se na ně mluví rusky, tváří se nenávistně, melou, že nerozumí, " jen ukrajinsky" tou jejich hatmatilkou. Myslím, že co je Ukrajinec, to je svým způsobem ksindl, sem to leze nahrabat si peníze, přičemž ale nás nenávidí, a kdyby mohli, možná by i vraždili. Uvidíme za pár let, jestli ten ksindl se nebude chtít vrátit domů? A proč jich statisíce lezou makat do Ruska, který tak nenávidí, to můj rozum už nebere.

   Smazat
  3. mikkesch i Seriál Sluha národa ve kterém Zelenský hrál hlavní roli a jeho volební kampaň zaplatil největší tamní chazar Kolomojský. Zjisti si něco o něm a poděláš se z té volební frašky. Kdo teda bude Zelenskému velet?

   Smazat
  4. Co to je za nenavisnej pochod?! Uvědom si že nakolik nás Čechů je málo a stejně sme všude po Evropě, viděl bys kolik se odstěhovalo za prachama do Swiss nebo jinam a který nejsou spokojený ani tam... A ti svicari nebo Němci přesně to samé píšou o nás jako ty o ukrajincich... Bylo by namístě kdyby společně chápali světovou neodvaratnou migrační tendenci.., ale nevidím a chovali se k jiným tak jak by sme chtěli aby se chovali k nám.

   Smazat
  5. Jo - tak ona je to "migrační tendence?" A to se podívejme! Nechat si posrat politiku, rozkrást zem a majetek státu, nechat nějaké hajzly aby lezly do zadku USA - západu - a vůbec tomuhle světovýmu ksindlu, začít zabíjet své vlastní spoluobčany, a potom, když se rozhlídnu a vidím, jak je všechno posraný, utéct pryč? Do jiné země- a starejte se o mně o chudáčka malýho? Když se dělají tyhle rozvraty a převraty - co si od toho kdo slibuje? Že se mu zlepší život? To si může myslet jen dement! Život si vždy vylepší jen ty politický kurvy, a všichni, co se derou k moci přes mrtvoly. Ty si polepšily vždycky, to už známe od starověku, přes středověk, až k dnešku.Že by byli obyčejňáci pořád tak moc, ale tak hodně moc blbí? Asi jo. Lidská blbost a důvěřivost už je asi diagnoza. A kdyby bylo zakázáno lidem přelézat a utíkat do jiných států pod trestem smrti, byli by v těch převratech a zvratech opatrnější? Takhle je to asi fuk -jdu do toho, a když se to posere, frnknu jinam? No tak to je prima.A jak to může někdo schvalovat?

   Smazat
  6. Ako by na západe, a v EU povedali: máme biť tolerantní a niesť dedictvo po Československu, a to aj napriek tomu že v roku 1945 sme sa Podkarpatskej Rusi, teda Zakarpatskej Ukrajiny, vzdali v prospech ZSSR, a dnes títo "" Ukrajinci"" prichádzajú do krajín ako Čechy a Slovensko. Aby nás obohatili, veď o to ím v EU ide, či nie????

   Veď ako tvrdia západoeurópske krajny, máme obyvateľstvu Podkarpatskej Rusi, dnešnej Zakarpatskej Ukrajiny, splatiť svoj historický dĺh!!
   Nás nezaujímajú bývalé koloniálne državi, Nemecka, Francúzska, Talianska, Portugalska, Španielska, Anglicka, Holandska, a Belgicka, a oni nám budú vičítať že nechceme prijať ich koloniálne dedictvo, a naopak štátom ako Česko, a Slovensko vičítajú že sme prijali nespočet Ukrajincov, a Rusov z Podkarpatskej Rusi, Zakarpatskej Oblasti Ukrajiny, a tiež Volinskej Gubernie, a zapojili sme ich do života Československej republiky, a to už aj bez Zakarpatskej Ukrajiny, po roku 1945.

   Smazat
  7. pro 9:40
   ano valí se sem po tisících, ostatně jako my třeba do Německa, nebo Anglie. Také v bytech bydlí po deseti, úplně stejně jako naši ve zmíněných státech. Jen mi z toho Vašeho příspěvku není jasné či čučí, nebo dělají šestnácky. Nevím kolik vás tam je, které nenávidí, ale spíš si jen z některých zakomplexovaných pitomců dělají srandu, tím Vám chci naznačit, že všichni rozumí rusky.

   Smazat
  8. pro 10:24
   Asi jsem málo zdůraznil pokud to "správně vyhodnotí" Samozřejmě máte pravdu o Kolomojském. Chce-li dnes někdo zvítězit v ukrajinských volbách, musí mít ze zákona milionový kapitál. Tim si oligarchové (ostatně jako ve všech "demokraciích") pojistili, že se do voleb nemůže pustit nějakej vědec, doktor, profesor ...
   Ale mohu Vás ujistit, že lidé to jako frašku nebrali. Do jednoho vykopali z parlamentu fašouny podporované pravdou a láskou z Evropské unie a Ameriky. I to je pokrok. Proto volili tak jak volili, i když znali kdo Zelenského podporuje. A pokud Zelenský dodrží slovo (jako bonus) a postaví před soud zločince typu, Turčinova, Porošenka, Jaceňuka ... třeba se dozvíme něco o sestřelení letadla, kdo a na čí rozkaz střílel na majdanu, jak to bylo v Oděse, v Korsuni, kdo dává souřadnice dělostřelcům, že to padá na školy, vodárny, nemocnice ... No snad se dočkáme. A unás doma by mělo následovat zpětně se podívat co to v té "naší" ČT ti přihřátí chlapci a hloupá děvčata přinášeli za ověřené zprávy a, a vykopat tu havěť taky. Asi je to sen.

   Smazat
 5. Dobře je Putin odhadl!S odchodem zarazil i placení. S tím ovšem naši demokraté nepočítali! Po velkohubých prohlášeních se podívali do peněženek a zjistili, že vážně hrozí omezení létání první třídou, mnohamiliónové roční platy a statisícové důchody a další nám skryté prebendy.A Ukrajinci nejenže neplatí, ale stojí s nataženou dlaní.Takže platí to o té košili a kabátu. A teď si je Rusové vychutnají. Jsem zvědav na ty reakce. Nebude Poklonská (takto generál-major Ministerstva vnitra RF) - nebudou peníze!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepracovala Poklonská náhodou na ministerstvu spravedlnosti jako prokurátorka?

   Smazat
 6. Bude to stejné jako s Čankajškovou Čínou. Yankees už Europa nezajímá.

  OdpovědětSmazat
 7. Stejně jsou ty Slovanky nejkrásnější!!! Když v TV vidím ty ksichty, co zasedají v Bruselu, jde na mě deprese. V Rusku jsou krásné holky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. A ty jsi zase posedlej nenávistí, a blbej jak daleko vidíš, a ještě za roh. Skoč do zdi primitive! Co je to unknown - něco jako šašek?

   Smazat
  5. Natálka je skvělá! - https://pbs.twimg.com/media/D-xkuYeWkAAT1Z1.jpg:large

   Smazat
 8. Od roku 2000
  Zvýšil rozpočet Ruska 12krát, rozpočet na armádu 30krát, hrubý domácí produkt 12krát. Rusko se probojovalo z 36. místa ve světě v žebříčku HDP na 6. místo na světě, 6. místo (podle PPP) / 12. místo (nominálně).
  Zlaté státní rezervy zvětšil 48krát.
  Navrátil pod Ruskou jurisdikci 256 zdrojů nerostných surovin (zůstalo vrátit ještě 3).
  Zrušil "liberální" jednostranné smlouvy o rozdělení produkce. Znárodnil 65% ropného a 95% plynového průmyslu a mnohé jiné odvětví.
  Vyzvedl průmysl a zemědělství (Rusko 5. rok za sebou je na 2 - 3 místě ve světě v exportu obilovin, dokonce předběhlo i USA, které jsou dnes na 4 místě).
  Zvýšil průměrně platy v rozpočtové sféře 18,5krát. Průměrně důchody se zvýšily 14 krát.
  Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce 2011, což v absolutních číslech znamená 71 , 5násobné snížení úmrtnosti.
  "Postavil do latě" nevládní organizace a "pátou kolonu" a zakázal poslancům vlastnit bankovní účty v zahraničí.
  Svým postojem ubránil Sýrii a Venezuelu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvá propagandistická čísílka jsou neozdrojovaná, vylhaná, bezcenná.
   A i kdyby byla pravdivá, tak naprosto nezohledňují cca 10% inflaci v Rusku, tudíž za těch 20 let naprosté znehodnocení Rublu, potažmo všech úspor. Takže 12 násobné nominální zvýšení může bát ve reálně 1.5 násobné zvýšení.

   V HDP v paritě kupní síly se Rusko dostalo z 61. místa v roce 2000 na 46. místo v letech 2012 a 2013. Což bylo z velké většiny jen díky růstu cen surovin v těch letech. Od 2013 do 2018 už se Rusko opět propadlo na 55. místo.

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_past_and_projected_GDP_(PPP)_per_capita

   Srovnej s ČR, která ve stejném prameru ve stejném období dostala z 47. na 39. pozici. Bez ropy, bez surovin.

   Smazat
  2. W.Churchill - věřím jen těm statistikám, které si sám zfalšuju....

   Smazat
  3. 11:06
   Já jsem ta čísla aspoň doložil na rozdíl od toho z 10:38, který si je kompletně vytáhl ze zadku.

   Smazat
  4. 11:06
   Haha, statistika americké instituce IMF, kterou si IMF vycucala z prstu. To je ta zkorumpovaná instituce, která nabízí půjčky různým chudším státům, ale výměnou za "výhody" pro americké korporace nebo americkou politiku, např. za rozkradení surovin. To jsi pobavil, naivko. :-) Anonym 10:38 má pravdu.

   Rudý škorpión

   Smazat
  5. Zato tvoje čísílka blábolíku 11.06 jsou naprosto přesná, super a perfektní. Kdyby tak tohle diskuzní blábolení mělo alespoň nějaký smysl, než že se závisláci a duševní mrzáci zbavují nudy, bylo by to fajn.Že by se třeba nějaká ta hlava pomazaná diskuzema a tou mediálně řízenou nenávistí řídila? Že by se nějaká ta hlava pomazaná zastyděla, že jsou pomazaní až moc?(Nebo namazaní?) Blbý je, že hlavy pomazaný mají celý ty media, tu přitroublou takzvanou publicistiku a konečně to nekonečně blbý čtenářský stádo diskutérů totálně u zadku.Je to tady mlácení prázdný slámy.

   Smazat
  6. Obchodni priruci nam to zase vypocital do posledniho halere..Cisilko k cisilku, az se zakryje celkovy obraz a skutecnost ve velkem..
   Skromnost ,snasenlivost ,touha po miru po 2000 letech nasili besu , lidske vztahy , vlidnost, slusnost a pohostinnost, je vlastni rusum a velmi dulezita v jejich zivotech. Te se snazi dosahnout ...Ted maji sanci, se spravedlivym presidentem , konecne zit po svem tak jak jen rusove umi a ostatni se mohou lecos priucit. Hlavne zapad..Ja to kontrastuje s chovanim zapadnich magoru kazdy muze videt..
   Musi si lecos odpustit , protoze obrana ma prednost ,aby nespadli zase do toho nejhorsiho..
   Hlavne nepocitaji ty halirky, to by se nedostali daleko...

   Smazat
 9. Z nenávistného ječení různých rusofóbů je zřejmé, že to Putin a spol. dělají dobře. Náckomilové se mohou pominout. Zase jim to nevyšlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Primitivům jako ty musí být radost vládnout a vymývat palici propagandou. Žádná fakta, nic, nezájem. Stačí jim ke slasti, že prej někdo ječí.

   Smazat
  2. Z čeho vůbec "rusofobie" u nás vznikla? Co všem těm nenávistným a zfanatizovaným blbům Rusko a Rusové udělali? Nebo se jenom potřebujou někomu zavděčit, a ukázat mázdru od americkýho zadku, kam přičinlivě lezou? Vždyť na to každej kašle, jestli oni smrděj nebo ne. Já třeba nemusím Afričany - a ječím tady nenávistně proti Africe? Vůbec si to nedovedu vysvětlit.Asi je to tím, že česká zkurvená a zkorumpovaná media dostala vlasteneckej úkol vyhrabávat na Rusko kdejakou špínu, urážet, pošklebovat se a zesměšňovat, a za nějaký špinavý prachy ze sebe dělají servilní pitomce. No a různí přičinliví pitomci se od medií trvale inspirují k tomu, co si mají myslet. Prostě se tendenčně nadává na Rusko, tak se musí připojit. A protože tlak budí protitlak, spoustě lidí to zase už leze krkem, a stojí na straně Rusů, protože tu štvanici nechápou. Naopak většině normálních lidí leze krkem Amerika - přesněji - USA. A mohutně. I těm bývalým milovníkům rodokapsů a westernů třeba vadí, že naše kultura, a zejména televizní produkce na všech "kanálech" je doslova zasraná hnusnejma americkejma škvárama a krvákama, mají plný zuby americkejch umělejch čumáků pokud jde o "hvězdy" a herecké představitele. Ruskou kulturou nás nikdo neobtěžuje.

   Smazat
  3. 16:53 Co je to "Afričan"? Neexistuje taková národnost. Myslíš kafr (Křovák) či negr (Bantu), Tuáreg nebo Eti-op?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 16:53 To jste vystihl dobře. V Rusku je kapitalizmus a přes to jsou z něho po...ný. Mužici v slaměných láptích geniálnímu JUSEJ zmastily volby. No to je na Bohnice. Jsou to stále titéž rody vlezdoprdelistů v celé naší historii. Ty výkonější jsou chazarského původu a ti švábové jen obyčejní parazité. Pokud někdo umíte přetahovat texty je potřeba dávat sem čas od času památný projev zvrhlého lenivého alkoholika a humanitního bombardéra Venci z 89. Pane Radosta neujal by jste se toho?

   Smazat
  6. 17:46 "Afričanem" není míněna národnost, ale kontinent původu. tedy původně a převážně černá rasa. Pokud tento pojem odmítáte, srovnejte se i s pojmem Evropan, pod kterým si snad nikdo nepředstaví osobu černé, nebo žluté rasy. A nakonec, Severoameričanům (rozumí se USA) rozmluvte jejich za korektní brané Afroameričany, co jejich spoluobčany černé rasy. Raději ale nemachrujte.

   Smazat
 10. Ekonomický kolaps potvrzen! Velké společnosti po celé Americe hlásí katastrofální finanční výsledky.
  https://beforeitsnews.com/v3/economics-and-politics/2019/2520245.html Sobota 27. července 2019
  Rusko a Čína zásobují zlato. . . protože souhlasí s tím, že přestanou používat americký dolar a jdou k jüanu a rublům, což znamená, že přestanou uznávat americký dolar. Dolar tak ztratí svou hodnotu. Máme obrovský dluh a do roku 2025 bude náš deficit 30 bilionů dolarů. To není možné vyplatit. Globální deficit je 245 bilionů dolarů. Tato věc musí prasknout a bude to prasknout. . . . Donald Trump vyšel proti vládě Deep State a Shadow Government způsobem, o kterém jsem mohl jen snít. Podporuji Trumpa, ale to, co má na rukou, je blížící se katastrofa. Nemůžete zastavit kolaps způsobený deficitem. . . . .
  Probíhá pokus o zabití prezidenta Trumpa, který je nyní organizován americkým námořnictvem.
  https://beforeitsnews.com/v3/politics/2019/3121385.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se týče D.Trumpa, počkejme raději co nám sdělí "Světlonoš" z Floridy. V.J.H.

   Smazat
  2. Nemusíte čekat na "Světlonoše" Trump to řekl jasně: ODPOUŠTÍME VÁM NAŠE DLUHY. To má určitě od chazarů a oni si dluhy již 100% zajistily.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.